Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) ko9 válasza SASS89 (#12139) üzenetére


ko9
addikt

Igazából nem tudom miért nem megy az iATKOS L1...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12152) odessa32 válasza ko9 (#12148) üzenetére


odessa32
tag

Szia. Köszönöm kedvességed s a rengeteg segitséget.
igazábol csak egy pici ház s az alaplap csere kellene.
Vagy macmini 4-500 euro körül tudok venni.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12153) odessa32 válasza ko9 (#12150) üzenetére


odessa32
tag

Szerintem a mostani gépem is az csak nagy, nem gondolkodtam idöben.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12154) SASS89 válasza ko9 (#12151) üzenetére


SASS89
csendes tag

Vagy 4x is ujratelepitetem de mindig ugyan az...
Probaljak meg RETAILt feltenni?
Van-e esely ra hogy azzal is ilyen problemarba utkozom?

(#12155) ko9 válasza odessa32 (#12153) üzenetére


ko9
addikt

Írj egy PÜ-t, hogy mit szeretnél, és megdumáljuk.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12156) #01993216 válasza ko9 (#12155) üzenetére


#01993216
törölt tag

MInden jól működik, de időnként kapok egy érdekes hibaüzenetet, aminek persze kernel panic a vége, de egy sima újrainditás megoldja a problémát:

uuid invalid kernel ip, won't attempt to handle tmp

valami ötleted a hiba kijavitására?

(#12157) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12156) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hali

Tudna segíteni valaki? Kicsit megakadtam. Ráégettem az OSx-et USB-re (transMAC-el windows alatt) és rá is teszi szépen, de ahogy elindítom az iBootot, az nem látja magát az USB-t(bioszban látom), ha kiírnám DVD DL-re ami nincs, akkor biztos menne, de úgy tudom az iBoot támogatja az USB-t is.
Valakinek ötlet?

(#12158) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12157) üzenetére


#01993216
törölt tag

Szerintem csak akkor fog menni, ha mind a 2 vagy Pendrive-on vagy lemezen van. Ha az egyik ezen, a másik megh amazon, akkor nem fog menni. Én is beleestem ebbe a hibába és nem értettem a dolgot.

Nekem a boot volt pendrive-on, a leo pedig DL lemezen. Bebootoltam a pendrive-val, de ilyenkor azt érzékeli DVD olvasónak, tehát elvileg ugyanazon "PORT"-on kell lemezt cserélned.

Én a Flashboot-al csináltam HFS+ partciók kiirását Pendrive. Talán egyszerűbb, mint a Transmac. :U

(#12159) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12158) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Próbáltam először az iBootot USB-ről futtatni, simán beolvastattam az ISO-t, és átmásoltam a pendrivera a tartalmát, ez így nem működött, folyton azt írta mikor próbált bootolni, hogy rakjam be a médiát amiről tud bootolni és nyomjak egy gombot. Végigcsináltam egy cmd-ben leírt folyamattal is, de úgy sem mentem semmire.
Elmondod, hogy kell megcsinálni?

(#12160) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12159) üzenetére


#01993216
törölt tag

Azért nem megy, mert a Boot CD-k, mint pl. az iBoot vagy a NawCom Boot CD-je, nem egy sima ISO, hanem HFS+ vagyis OSX kompatibilis formátum. Ha nem irod rá a pendrive-ra, hanem csak simán rámásolod, nem fog menni, mert hiányzik neki az inditó környezet.

A HFS+ particiók legegyszerűbb pendrive-ra irási módja, a Flashboot nevű program.

Tessék, itt a LINK, ahonnan le tudod tölteni.

1. A Boot CD ISO fájlját betöltöd egy képfájlkezelőbe. pl. Daemon-Tools vagy UltraISO

2. Elinditod a FlashBoot nevű programot. Demó, de ne foglalkozz vele. Bedugod a pendrive-od és simán csak leformázod.

3. Elindul a program, kiválasztod az első opciót! CD---USB

4. Következő lapon megadod neki a betöltött ISO fájlod meghajtójának elérési útját.

5. Következő lapon kiválasztod a Wrap Bootable CD/DVD-t. Ha más is lesz ott, vagy feldob valami ablakot, ne foglalkozz vele!

6. Következő lapon kiválasztod a pendrive-od meghajtóját!

7. Utána már csak NEXT és FORMAT NOW! A többi lapon nem kell álltani semmit. Se nevet, se semmit. Szépen végigmegy és amikor feldobja, hogy befejezte, akkor már boot-olhatsz is a pendrive-odról. Előfordul, hogy kiir valami hibát a pendrive-ra iráskor, de attól még nagy valószinűséggel rámegy, csak várni kell egy kicsit. Ha mégsem, akkor kezd elölről!

Menni fog, én igy csináltam!
Sok sikert! :)

(#12161) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12160) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hmm, mindent úgy csináltam ahogy részletesen leírtad ( :R :R ), de ugyanaz a hiba még mindig. Hiába állítom be hogy boot: removeble devices, nem akarja magát hagyni.
Ezek lettek a pendrive-on:
boot.iso
GRLDR
menu.lst

A map to (at boot time) az mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#12162) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12161) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem tudom mit jelent. :(

Milyen konfigod van? Intel vagy AMD alapú?

(#12163) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Intel. De mondom, ha kiírtam cd-re úgy elindult az iBoot, tehát valahogy csak pendriver-ról nem akar menni!

(#12164) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12163) üzenetére


#01993216
törölt tag

Ha megy CD-ről, akkor pendrive-ról is mennie kell, mert akkor nem az ISO-val van a probléma.

BIOS-ban minden jól van beálltva?

(#12165) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12164) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Igazából elég gyér a biosom, annyi van hogy meg tudom adni, hogy a bootolás removable device-ról történjen. Külön, hogy USBboot enabled nincsen!

(#12166) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12165) üzenetére


#01993216
törölt tag

Legújabb BIOS-od van fent? Milyen alaplapod van?

(#12167) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12166) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Most frissítettem bios-t, bár tudtam feleslegesen, mert csak javítva volt egy hiba ami nálam sosem jelentkezett.
Laptopról van szó Asus

(#12168) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12167) üzenetére


#01993216
törölt tag

Az jó!! Nézz után a neten, mondjuk az InsanelyMac-en! Nagyon sok Asus laptop-hoz van hack-elt BIOS, ami eleve úgy készült, hogy OSX kompatibilis vagy fel vannak oldva benne a LOCK-ok és szinte minden beálltáshoz hozzáférsz vele. ;)

(#12169) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Szép jó nagyot kívánok.

Tegnap nem sikerült, érdemben a géphez ülnöm, tehát a sanyarú kálváriám a nagymacskákkal, még folytatódni látszik, de szerintem csak ma estig. :D

A következő dologgal rukkolnék elő, hogy bonyolítsam egy kicsit az életem:D
Találtam egy leírást a notimhoz, viszont a hozzá való kexstat, meg a kexts.zip már nem elérhető az oldalról. Honnan tudom ezeket megszerezni?

Illetve, hogy mit ajánlotok, ezzel a leírással tegyem fel, ami alább látható?
Vagy pedig egy fórumos srácnak itt, már sikerült feltennie ugyanerre a notira Iantares 10,6,3-al.
Nem tudom melyik a frissebb. (talán az Iantares) gondolom én, mint hozzá nem értő laikus:)

Ja és úgy, hogy simán bootoljon, ne kelljen baszakodni vele, mert sokszor a gyerekek is használják.:D

Toshiba Satellite A200-1CR
Chipset: Mobile Intel Calistoga-GML i943GML
CPU: Mobile DualCore Intel Pentium T2080, 1733 MHz
Video: Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family
Audio: Realtek ALC862 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
Wlan: Atheros AR5006X Wireless Network Adapter
Ethernet: Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
Fan control: Working! I don't know egzactly what I've done (so many tryin'...:)), but there's the kextstat file and the kext's what I've used. (I think the secret is the PowerManagement.bundle file must be overwrited and remove the AppleACPIThermal.kext from the ApplACPIPlatform.kext) I don't found (sure I deleted too) the AppleCPUThermal.kext. I think this solution will working on the other Toshiba notebooks too.

Kextstat file (rtf)http://www.megafileupload.com/en/file/167335/kextstat-rtf.html and Kext's what I've used (the old version I've deleted from the extension library) http://www.megafileupload.com/en/file/167338/kexts-zip.html
Existing OS: Windows 7

Install: Use: iATKOS v7 10.5.7 Intel/AMD DVD. Problem with iAtkos: Formatting partition with HFS was not successful. I use iDeneb v1.5 10.5.7 DVD to formatting but full install with this DVD is not recommended because it occurs screen resolution problem. (Only works with 1024x768). So format with iDeneb, after use iAtkos. Do not use USB accessories (USB mouse, etc...) during the install.

After successful installation the notebook functioning without errors.

[ Szerkesztve ]

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12170) P3TR!CK válasza Smokalot126 (#12169) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Ezt is megoldjuk este ? :U

(#12171) PredatorNo1 válasza #01993216 (#12168) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Sajnos az enyémre nem találtam semmi modded bios-t, egyet írtak, de alink nem volt jó, utólag meg nem találtam meg.
Most a Chameleon nevű programmal próbálkozom, de csak addig jutottam, hogy bootolásnál megkérdezi, honnan bootoljon win7 vagy chameleon. Valahol át kellene írnom, hogy a chamelonra bootoljon az USB-ről, de nem tudom hogyan, a fájlait, sehogy sem tudom olvashatóan megnyitni.Ötlet?

(#12172) #01993216 válasza PredatorNo1 (#12171) üzenetére


#01993216
törölt tag

Próbáld meg a Nawcom boot CD-jét az iBoot helyett. Állítólag az a legjobb. Ha mégsem menne, akkor még mindig ott van Empire EFI. Valamelyik biztos elindul pendrive-ról.

Nekem Nawcom-os van, a legújabb, simán ment a Flashboot-al elsőre. Szerintem sokkal macerásabb a Chameleon-t szerkesztgetni. Pláne ha nem értesz hozzá, mint ahogy én sem. Tovább tart utánaolvasni, hogy mit és hogy, mint megcsinálni. :)

Próbálj másik Boot lemezt! :K

(#12173) ko9 válasza PredatorNo1 (#12171) üzenetére


ko9
addikt

Szedjük össze, mid van? USB-n egy gyári DVD, és egy iBoot BootCD?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12174) #01993216 válasza Smokalot126 (#12169) üzenetére


#01993216
törölt tag

Szerintem az b*romság, hogy az iatkos verzióval nem lehet megformázni a winyót. Ugyanaz a driver kezeli a meghajtókat. Ha látja a winyót, akkor kezeli is. Szimplán csak balf*sz volt, aki a tutorial-t csinálta. :D

Én a helyedben megpróbálnám az iatkos v7-et, vagy ha nem megy, akkor az iatkos 5i-t, aztán update-elni. :K

(#12175) #01993216 válasza ko9 (#12173) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nagy nehezen sikerült összeszenvednem, de végre működik a rendszerem. 1 hetembe telett, de végül jó lett. Gyors, minden működik és nincs kernel panic. :))

(#12176) ko9 válasza #01993216 (#12175) üzenetére


ko9
addikt

Na ennek örülök. Készülj, ha kijön a Lion AMD kernel, akkor lehet mégegyszer végig kell járnod ezt az utat :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12177) #01993216 válasza ko9 (#12176) üzenetére


#01993216
törölt tag

Hurrrá! :D
Újabb hosszú napoknak nézek elébe!

Már ott tartottam, hogy feladom, de aztán valahogy összehoztam. Van ACPI támogatásom is, azt is összehoztam! :)

Mikorra várható? Arról nincs vmi infó?

(#12178) PredatorNo1 válasza ko9 (#12173) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hali

Igen, USB-n az OSx
És egy másikon az iBoot, ami nem akar USB-ről bebootolni, helyette azt írja, ki hogy rakjak be használható boot forrást. Próbáltam tegnap WinsetupfromUSB programmal, azzal kicsit manuálisan kellett megcsinálni a bootUSB-t, ugyanazt amit a FlashBoottal megcsináltam utána, a lényege ugyanaz lett, mégsem működik.--> Miközben a kiírt cd-ről bebootol!

És ilyen úton szeretném felrakni az OSx-et a meglévő Win7 mellé (egy másik partícióra), majd chameleonnal bebootoltatni amelyiket szeretném, erre már találtam leírást.

Sec megnézem másik gépen bootol-e a pendriveról!?!

[ Szerkesztve ]

(#12179) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Na sikerült bebootoltatni USB-ről az iBootot (elég hülye megoldás van rá). De kihúzom, beteszem a helyére az OSx pendrive-ot, nem látja, hiába frissítek.
Látja viszont az összes Windows partíciómat, nem lehetne, hogy az egyiket megformázom MAC-nek való formátumra és rámásolom az oprendszert és onnan telepítse?

(#12180) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Itt a kép arról, mi van az USB-n, a windows nem lát rajta semmit, csak a TransMAC

(#12181) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Régebben már gondolkoztam Osx telepítésen, de mindig volt valami akadály. Most újra elkezdtem foglalkozni a témával, mert találtam ezt az oldalt[link] amiben már írja az én konfigom cuccait is.
Úgy gondoltam hogy veszek egy 250-es vagy 320Gb-os vinyót, és arra külön ráraknám csak az Osx-et.
iDeneb vagy iAtkos verziókon induljak el?

Konfigom: Asrock X58 Extreme - Core i7 920 - Corsair Dominator 3x2Gb - Corsair Tx750w - Gigabyte HD 5850 - Samsung F3 1Tb - WD Caviar Black 2Tb

Szerintetek lehetség normális Osx-et ráfaragni, vagy bele se kezdjek? :(

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12182) varsam


varsam
őstag

Üdv

Jelenleg laptopomra iAtkos S3 van telepítve, upgradeelve 10.6.7-re és fut hibátlanul, de érdekelne Lion, kipróbálnám egy külső vinyóra telepítve.
Tudnátok segíteni abban, hogy mennyire kompatibilis a gépem Lion-nal és az ahhoz található kextekkel?

Paraméterek:
gép: MSI EX600
cpu: C2D T7500
chipset: intel PM965
ram: 3GB DDR2 667MHz
gpu: nvidia 8400M G 256MB
audio: realtek ACL888
wifi: broadcom bcm4311
lan: realtek 8168
PS2 csatis bill.

Most Chameleon RC5-tel bootolok, fent lévő plusz kextek pedig: voodooPS2controller, fakesmc, disabler, evoreboot, appleACPIPS2nub, ElliottForceLegacyRTC, illetve DSDT és moddolt appleHDA (utóbbi kettőt úgy kaptam, nem én csináltam őket, nem is értek hozzájuk).

Majdnem egy éve nem foglalkoztam osx telepítessel, azóta kb nem volt különösebb gondom vele, ezért le vagyok maradva a témában.

Láttam többen iAtkos L1-gyel próbálkoztak, most elkezdtem leszedni, hogy azt kipróbálom, de szívesen fogadok mindennemű segítséget.

Előre is köszi!

(#12183) flashouse


flashouse
csendes tag

Hali! tudtok ajánlani pár kext-et sleephez és restarthoz. illetve olyan kexteket amik a power management-hez szükségesek

(#12184) #01993216 válasza ko9 (#12176) üzenetére


#01993216
törölt tag

Segitségre szorulok. :P

Boot-oláskor mindig elindul a legvégén az NTFS driver. Rohadt gyors lenne a gép, de ez nagyon lefogja a boot-omat. Rádadásul nem is kell semmire, mert van ugyan NTFS particióm, de nem akarom használni az OSX alatt.

Hol tudom beállitani, hogy az NTFS driver ne induljon el Boot-oláskor?

(#12185) #01993216 válasza KlezOne (#12181) üzenetére


#01993216
törölt tag

Mindent lehet mindenre, csak nem mindig olyan egyszerű. :)

iBoot BOOT CD, Retail OSX 10.6.3, aztán valamelyik update
Combo 10.6.7 vagy 10.6.8

Esetleg megpróbálhatod a 10.7 -est, szerintem menne a gépeden, de még nem volt dolgom vele, nem tudom, hogy mit támogat :K

(#12186) #01993216 válasza flashouse (#12183) üzenetére


#01993216
törölt tag

SleepEnabler.kext (sleep)

EvoReboot.kext, OpenHaltRestarter.kext (restart, shutdown)

NullCPUPowermanagement.kext (power management) ;)

(#12187) #01993216


#01993216
törölt tag

Senki???

1 hete szenvedek ezzel a sz*rral, végre sikerült mindent tökéletesíteni, de egy nyomorult drivert nem tudok törölni.

Diliház lesz a vége!! :W

A bebootolási folyamat végén betölti az NTFS driver-t. Tovább tart neki, mint az egész boot folyamat. Idegesít. Le akarom tiltani, nem kell nekem semmire az NTFS partícióm az OSX alatt. :(((

(#12188) #01993216 válasza #01993216 (#12187) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megoldottam! :C

(#12189) ko9 válasza #01993216 (#12188) üzenetére


ko9
addikt

Gratula. Bocsi, csak nekem is van özön dolgom, nem tudok mindennek utánnanézni.
Esetleg, ha nem lenne gond, leírnád, hogy mégis hogyan?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12190) #01993216 válasza ko9 (#12189) üzenetére


#01993216
törölt tag

Töröltem az ntfs.kext-et a /S/L/E mappából. Ennyi! :)

Az fstab-os megoldással próbálkoztam egy darabig, de ez nem akart összejönni. Linux-os múltamból pedig elég jól megy. Le is tiltotta, de a driver akkor is indult a boot-al.
Töröltem a kext-et és megoldódott a problémám.
Tegnap sokkal gyorsabb volt a rendszerem, mint most.

Elképzelhető, hogy azért, mert most GUID partíciós táblát használok, nem MBR-t? Van ennek valami köze ehhez?

Te gépekkel is foglalkozol főállásban is vagy ezt csak unaloműzésből nyomod?

(#12191) KlezOne


KlezOne
tag

Retail lemez csak eredeti lehet? Vagy működik DL lemezre ki írt változat is?

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12192) ko9 válasza #01993216 (#12190) üzenetére


ko9
addikt

Főállásban még tanulok/tanitanak ;) Az egész csak hobbi. Szeretek problémamegoldással foglalkozni, abból meg itt van bőven :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12193) ko9 válasza KlezOne (#12191) üzenetére


ko9
addikt

Működik, de erről senkinek egy szót se :))

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12194) #01993216 válasza ko9 (#12192) üzenetére


#01993216
törölt tag

Az tény! Azt hittem te vagy az öregebb, de akkor rosszul gondoltam. :P

(#12195) ko9 válasza #01993216 (#12194) üzenetére


ko9
addikt

Hát 20 évesen nem tartom magam öregnek, de köszönöm a bókot :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12196) varsam


varsam
őstag

erre tud valaki megoldást?

Próbáltam egy dmg-t restoreolni az egyik particiómra, hogy arról bootoljak, de disk utility hibát dob:

Restore Failure
Could not find any scan information. The source image needs to be imagescanned before it can be restored.

Hogy tudom leellenőrizni, vagy akármit is akar? Mountoltam előtte a dmg-t, ott ugye csinál egy ellenőrzést, de ez nem jó neki.

(#12197) #01993216


#01993216
törölt tag

Egy kis segítség azoknak, akik szeretnének Dual Boot-os megoldást egy Windows mellé!
Lépésről lépésre!

1. Indítsuk el az OSX telepítőjét.

2. Ha elindult nyissuk meg a Disk Utility-t.

3. A Partition fülön válasszunk 2 partíciót. (ki mennyit szeretne, nekem 2 van)

4. Az első legyen az OSX, a második a Windows-é.

5. Az OSX-hez válasszuk a Mac OSX Extended Journaled opciót és adjunk neki nevet. Mondjuk OSX.

6. A Windows-hoz válasszuk az MSDOS-FAT opciót és adjunk neki is valami nevet. Mondjuk WINDOWS 7.

7. Ha ez megvan, kattintsunk a Partition gombra és pár másodperc alatt el is készül.

Fontos, hogy ezt a partícionálást ne a Windows-ban végezzük el, mert akkor nem fog működni az OSX-ünk. Az OSX létrehoz magának egy kis rejtett EFI partíciót, amit nem tud, ha ezt a Windows-ból csináljuk meg.
Végeredményként a 2 partícióra való bontáskor 3-at fogunk kapni. Az első lesz az EFI, amit nem látunk, a 2. lesz az OSX-nek szánt partíció és a 3. lesz a Windows-nak szánt partíciónk.

8. Ha végeztünk a partícionálással, akkor lépjünk ki és indítsuk el a Windows telepítőjét.

9. A telepítőben 3 partíciót fogunk látni. A 3. lesz az, ami nekünk kell. A nevében is benne lesz: Partíció 3: WINDOWS 7 (mert ugye ezt a nevet adtuk meg neki az OSX alatt)

10. Kattintsunk a Meghajtó beállításai fülre és egyszerűen csak formázzuk le. NE hozzunk létre új partíciót.

11. Ha kiválasztottuk, akkor indítsuk is el a telepítést. Induláskor nem kell megijedni, hogy nem lehet választani még a 2 operációs rendszer között.

12. Ha kész van a Windows-unk, akkor tegyük be az OSX lemezt, indítsuk újra a gépet és boot-oljuk be az OSX telepítőjét.

13. Nem kell belépni már a Disk Utility-be, hiszen a partíciók már megvannak.

14. Amikor megkérdezi a telepítő, hogy melyik partícióra szeretnénk telepíteni, akkor válasszuk a korábban létrehozott partíciónkat, jelen esetben az OSX nevűt.

15. Innen a szokásos módon telepítük fel a rendszerünket.

16. Ha készen vagyunk, akkor telepítsük fel a Chameleon Bootloader valamelyik verzióját.

17. Ha ezzel is készen vagyunk, akkor vegyük ki a lemezünket és indítsuk újra a gépet.

18. Induláskor a Chameleon Bootloader fog elindulni 1 ikonnal, amit ha nem bántunk, akkor az OSX fog elindulni. Ha viszont megnyomunk egy gombot, akkor rögtön 2 ikon lesz és szabadon választhatunk, hogy az OSX illetve a Windows induljon el.

19. Mindezek feltelepítése után az OSX bármikor újratelepíthető, nem fog változás történni a Boot menüben. Viszont ha a Windows-t telepítjük újra, akkor utána az OSX boot lemezünkkel kell elindítanunk az OSX-et és újra fel kell telepítenünk a Chameleon-t, hogy visszaálljon a régi rend.

Sok sikert hozzá mindenkinek! ;)

(#12198) #01993216 válasza ko9 (#12195) üzenetére


#01993216
törölt tag

Én sem vagyok sokkal öregebb! :)

(#12199) #01993216 válasza ko9 (#12189) üzenetére


#01993216
törölt tag

Amúgy meg tegnap újra feltettem mindent. Csak most lenyúltam a feleségem USB-s billentyúzetét és nem telepítettem fel semmilyen PS2-es drivert.
Rögtön megszűntek a kernel panic-ok. Egyse volt.

Mostmár tudom, hogy eddig akkor az összeset a nyomorult PS2 driver produkálta. :)

(#12200) #01993216 válasza varsam (#12196) üzenetére


#01993216
törölt tag

Gyári DMG vagy már valaki úgy eszkábálta össze azt a képfájlt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.