Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) ko9 válasza thomasz007 (#11050) üzenetére


ko9
addikt

Gondolom a Hazard verziót raktad fel.
Mikor bemész a Chameleon bootmenübe, akkor kiválasztod a OS X partíciót, írd be, hogy -v, és úgy bootolj. Ha megáll a betöltés, akkor fényképezd le a monitort úgy, hogy minden látszódjon, és küldd be ide kérlek.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11052) thomasz007 válasza ko9 (#11051) üzenetére


thomasz007
csendes tag

oké, köszi, megpróbálom

(#11053) thomasz007 válasza ko9 (#11051) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Sikerült, itt a kép ahol meg állt a telepített HAZARD bootolása.

(#11054) ko9 válasza thomasz007 (#11053) üzenetére


ko9
addikt

Biztos nem megy tovább több hosszabb várakozás után sem? Első boot mindig nyögvenyelős.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11055) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Kiegészítés:
-v után nem lett semmi megadva azzal állt le a fenti képen látható sornál.

-v cpus=1 ezzel most indítottam el és tovább ment és most arra várok hol akad el vagy mi lesz. Majd azt a képet is berakom, ha leragad.

(#11056) thomasz007 válasza ko9 (#11054) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Kiegészítés:
-v után nem lett semmi megadva azzal állt le a fenti képen látható sornál.
-v cpus=1 ezzel most indítottam el és tovább ment és most arra várok hol akad el vagy mi lesz. Majd azt a képet is berakom, ha leragad.

A telepítés során kellett a -v cpus=1 inditás.
A kész telepítés után ha inditani akarom a OP-t akkor is ezzel a kóddal kell inditani?
Kicsit várok, hátha elindul .
Kb mennyi időt érdemes várni?

Ja és jelenlegi állapot, utolsó sorok:
DSMOS ha arrived (első D betü lehet rossz, mert kilóg a képből)
Still waiting for root device

Ezek az utolsó sorok.
És a still waiting rész mindig ismétlődik lassan, és újra,újra kiírja

[ Szerkesztve ]

(#11057) AdamP900 válasza thomasz007 (#11056) üzenetére


AdamP900
tag

szerk.: ko9 -nek mikor elkuldtem ugyan ezt a képet akkor az volt a probléma, hogy meglévo SL -ra telepitettem a Lion-t. Formazd le azt a particiot amire telepited a rendszert es utana tedd fel megyegyszer. Nekem igy mukodott!

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#11058) thomasz007 válasza AdamP900 (#11057) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Hirtelen ne tudom miben van, meg kell nézni, de ha leírod hogy nálad hogy van, akkor összetudom hasonlítani.
Amúgy az AHCI beállítások hol találhatók a bios-ban? Hogy ne keressem már sokáig.

köszi

(#11059) AdamP900 válasza thomasz007 (#11058) üzenetére


AdamP900
tag

Integrated Peripherals. Nekem itt kell rogton az elso menupontnàl àllitani az AHCI-t.

-- Nagy Ádám

(#11060) thomasz007 válasza AdamP900 (#11057) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Következő volt, telepítettem, de végén lefagyott, ezért reset és előről az egész.
Lemezről bootoltam, majd ott ERASE, formáztam az egész particiót és arra telepítettem újra.
És azzal sikeresen végig ment.
Formázás az meg volt a particióra, tehát akkor elvileg a gond az nem lehet, nem?

Vagy te most arra gondolsz, hogy windowsban újra particiónáljam a részt és kezdjem előről az egész telepítést?

Ja amúgy a telepítőben nem lehet particiónálni, ott csak az egész winyót engedi, részét nem, ezért kellett xp alatt particiónálni. Majd a telepítőben erase-el formáztam és utána telepítettem rá.

[ Szerkesztve ]

(#11061) thomasz007 válasza AdamP900 (#11059) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Igen, első bios menüben, az on-chip ata devices menüben kerestem, ahol nincs semmi AHCI rész.
Csak IDE, PCI szöveges részek vannak. Pl. SATA részt sehol nem találtam, ha netán az kellett volna.
Az nem lehet hogy a biosban hiányzik a AHCI beállítási rész?

(#11062) AdamP900 válasza thomasz007 (#11061) üzenetére


AdamP900
tag

Milyen lapod van? Probàld meg AHCI nélkul telepiteni. Igazàndibol az volt a gond, hogy meglévo SL-re telepitettem és nem ures particiora. Utàna DSMOS has arrived uzenet jott és tovàbb lépett onnan. Proba cseresznye! :K ;)

-- Nagy Ádám

(#11063) AdamP900 válasza thomasz007 (#11060) üzenetére


AdamP900
tag

En OSX alol formàztam meg az egész HDD-met MaC OSX Journaled-re aztàn a particios fulon 2db -ra szedtem a winyot. Akkor viszont àtadom valami nàlam sokkal tapasztaltabb embernek a lehetoséget, mert én nekem egyenlore nem jut tobb dolog az eszembe. En is eleg amator vagyok OSX terén. :)

-- Nagy Ádám

(#11064) thomasz007 válasza AdamP900 (#11062) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Hogy érted milyen lapom?
Ha arra gondolsz, akkor asztali gép. 1 winyó, amin xp van.
Winyót szétdaraboltam hogy legyen egy üres 50gb a MAC-nak, xp alatt particiónáltam.
AHCI részt alapban nem találtam a bios-ban, igy lehet nincs is benne.
És igy telepítettem fel.

De én nem meglévő SL-re telepítetem, mert a lemezen a disk utilityben a ERASE-el le formáztam a particiót, tehát törölve lett róla minden.

Nekem is tovább lépet, de utána mindig azt irta ki hogy still waiting for root device

(#11065) thomasz007 válasza AdamP900 (#11063) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Sajnos én nem tudom MAC alól particiónálni az egész winyót, mert xp rajta van és rajta kell maradnia.
Igy a lemezről már nem lehet particiót létrehozni, mert nem enged részeket particiónálni, csak az egészet.

(#11066) AdamP900 válasza thomasz007 (#11065) üzenetére


AdamP900
tag

Ertelek! Akkor én sajnos csodot mondtam. Nincs tobb tippem! Biztos lesz még valakinek valami hasznàlhato otlete! ;)

-- Nagy Ádám

(#11067) ayo válasza AdamP900 (#11046) üzenetére


ayo
addikt

jatekra kovetkezo megoldasok leteznek - csak azokat irom amik hasznalhatoak es gyorsak:

parallels viszonylag eza legjobb meg a virtualdisk ami ingyenes amit tudok ajanlani.

de: barmely ilyen megoldasnal szamolj azzal hogy hiaba szuperjo a geped es siman megvan az eloirt gepkovetelmeny ossszad el szepen a felevel ha ugy allitod be (tobbel nem erdemes mert az osx belassul aztan a virtualizaciot is behuzza) tehat elegge huzos. nem minden megy vele 100% a virtualizacio miatt ezzel is szamolj

crossover games avagy wine dolgok - ez jobb megoldas, sokkal jobb eroforrasod lesz viszont nagyon adottak a jatekok, es kicsit nehezebb, nagy foruma van alt leirjak mi megy mi nem stb. tehat itt a hatrany hogy keves jatekkal jo viszont ha fut akkor nagyon szepen.

termeszetesen a legjobb megoldas hogy win7 64bit fel es dualbootban nyomod ezerszer jobban megeri mint ezekkel szarozni hidd el:) full eroforrassal maxon minden es nem vacakolni:)

http://jateknaplo.blog.hu

(#11068) ko9 válasza thomasz007 (#11064) üzenetére


ko9
addikt

Milyen alaplapod van? A "Still waiting" az AHCI-hez lehet köze. Na meg ahhoz, hogy miket jelöltél Hazard Customize részében.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11069) thomasz007 válasza ko9 (#11068) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Na itt jön a vicc :)

Semmi Customize nem volt telepítés során.
Egyszerűen el indult a telepítés, zöld pipa hogy kész, újraindítás és ennyi.
SL_10.6.6i_by_Hazard.iso - ez lett telepítve

Still waiting akkor azért van mert nincs AHCI beállítva, ez az esélyes ?
Sajnos ezt a bios-ban be sem tudom állítani, mert nincs ilyen benne.

Az alaplap:
Alaplap neve MSI P965 Neo (MS-7235)
CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1866 MHz (7 x 267)

Amit pluszban vagyok kíváncsi, hogy itt írák, hogy SL-ra telepítettem rá az egészet, és azért volt a gond. De a disk utilityben a telepítés elött a ERASE-t használtam, akkor már nem lehet rajta, nem? Igy az a gond nem lehet, ha jól tippelek?

[ Szerkesztve ]

(#11070) AdamP900 válasza ayo (#11067) üzenetére


AdamP900
tag

Külső HDD-n van W7. Majd akkor hozzádugom a géphez ha kell a Win és akkor azon nyomom. :) Köszi a tippeket! :R

-- Nagy Ádám

(#11071) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Üdv.

Szeretnék c# után kicsit objectiv-c be is beletanulni, ehhez nincs mac em, ezért drága Pc-met szeretném felhasználni, a terv, hogy wmvare el futtatnám win7 alól. Ez menyire lenne jó ötlet?(Lion-t)

A gépem:
AMD Phenom II x4 810
4gb DDRII 800mhz
Ati 5770 1gb
WD 1TB

Szóval szerintetek, hogy érdemes belevágni? win7 minden kép kéne, de az nem fontos, hogy egyszerre fussanak. Előre is köszi.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#11072) Máté94 válasza thomasz007 (#11069) üzenetére


Máté94
addikt

Miért nem Retail-el próbálkozol?

(#11073) thomasz007 válasza Máté94 (#11072) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Retail is meg van, és elsőnek azzal próbálkoztam.

A gondom azzal van, hogy a particiónál csakis a MAC lemez által készített particióra tudom telepíteni a OP-t. A retail csakis a MAC-os particióra megy fel és a lemez csak az egész winyót tudja particiónálni, és a gondom itt van, hogy 1 winyó van, amelyiken az XP van rajta, amelynek maradnia kell.

Tehát megoldás az volt, hogy a winyót felosztottam több részre, ahol maradt az XP és lett egy 50GB üres partició, amelyre fel akarom rakni a MAC-ot. Retail erre nem megy fel, csak ha egész winyót letörlöm. A hazard pedig fel megy a particióra, csak itt ragadtam le.

(#11074) ko9 válasza Roliiii (#11071) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Látom, hogy a procid támogatja az AMD-V virtualizációt, ezért minden esélyed megvan, hogy menjen. Küldök egy PÜ-t. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11075) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Meg lett a kép ahol leállt a feltelepített SL_10.6.6i_by_Hazard.
-v cpus=1 -el lett indítva, és ezzel is indult a lemez.
Ha valaki tud tippeket adni, hol a gond, megköszönném.

(#11076) Máté94 válasza thomasz007 (#11075) üzenetére


Máté94
addikt

LAN-t tiltsd le BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#11077) ko9 válasza Máté94 (#11076) üzenetére


ko9
addikt

Ennek mi köze van a Still Waiting root device problémához? :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11078) Máté94 válasza ko9 (#11077) üzenetére


Máté94
addikt

insanelymac-en írták.

(#11079) AdamP900 válasza ayo (#11067) üzenetére


AdamP900
tag

Erre lenne egyébként jo a Boot Camp, de valamiért nem indul el. Valami BOOT ROM -ot kellene frissiteni. :F

-- Nagy Ádám

(#11080) Máté94 válasza AdamP900 (#11079) üzenetére


Máté94
addikt

Hát mivel ez nem egy Mac, mit csodálkozol, hogy nem megy? :DD
Újra kellene tenni az egész rendszert, hogy lehessen Win és Mac dualboot.

(#11081) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Hello.

Tudna valaki abban tanácsot adni, hogy a VMware miért irja ki, hogy cpu has been disabled... nem tudom mi lehet a baja, egy komplett előtelepített csomagot töltöttem len meg valami patch is volt, de nem vágom, követtem a readme file-t :(

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#11082) ayo válasza AdamP900 (#11079) üzenetére


ayo
addikt

igen ezert is irtam hogy leirom azt ami lehet pontosan azt amit nem irtam azt nem lehet v nemjo:)

es nem kell ujra telepiteni semmit csak ugyesen kell csinalni jelzem:)

http://jateknaplo.blog.hu

(#11083) AdamP900 válasza ayo (#11082) üzenetére


AdamP900
tag

Mindegy! Meg az a jo, hogy nem volt telepakolva a Lion igy most elkezdtem felrakni ujra a ket rendszert. Nekem igy konnyebb volt csinalni. Viszont mostmar azert nagyon egeszseges lesz megallni a rendszer telepitesekkel. :))

-- Nagy Ádám

(#11084) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Meg lett a kép ahol leállt a feltelepített SL_10.6.6i_by_Hazard.
-v cpus=1 -el lett indítva, és ezzel is indult a lemez.
Ha valaki tud tippeket adni, hol a gond, megköszönném.

(#11085) thomasz007


thomasz007
csendes tag

ohhh, elnézést, teljesen nem vettem észre a Customize beállítás részt. :(
De tud valaki ebben segíteni hogy kell beállítani?
Hátha jó beállítással már elindul az egész.

Találtam egy videót ahol végig mutatja a telepítést és kijelölést.
Ha én is ugyanazokat jelölöm ki az jó vagy minden gépnél másképp kell?

[ Szerkesztve ]

(#11086) ayo válasza AdamP900 (#11083) üzenetére


ayo
addikt

majd belejosz:) lenyeg hogy jatekohoz wint hasznalj kulon ha meg egy ket program kell nemtom pl egy szamlazo ami csak winen megy az siman mehet parallels cuccal nem kell hozza beboot win ami eros hardverigenyu ami sztem csak a jatek lesz szamodra akkor meg bebootolsz es jatszol:) hajra

http://jateknaplo.blog.hu

(#11087) djurgarden


djurgarden
csendes tag

Mivel bootoltassam a Snow Leopardot? Se a PCIRootUID=1 -x, se a -x nem működik.. miket ajánlanátok még, amit érdemes lenne kipróbálni? Köszönöm!

(#11088) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Végre sikerült el is indítani az egészet, remélem jól jelöltem be mindent a Customize-ben.
Akadt még 2 gondom, hátha ebben van valakinek segítsége.

1. Ha ki veszem a lemezt és újra indítom a gépet, akkor továbbra is a XP indul el.
Fel sem adja a lehetőséget hogy melyik OP indítsam el.
Ez miért van?

2. Az egész MAC OP csak a lemez bent hagyásával és amikor arról boot-olt, akkor F8 és ekkor kell kiválasztani a OP rendszert és úgy elindul.
De a gond, az hogy a Chameleonnál ha nem nyomom le a F8-at akkor lemezről tölt megint és nem arról amit telepítettem. És idegsítő, ha gép elött kell ülni indításkor és figyelni mikor kell F8-at nyomni, hogy utána kiválasszam a OP-t.
Rendszer kiválasztást még elviselem valahogy, de az F8 lenyomását, amire van kb. 10mp, az elégé idegesítő.
Erre tud valaki megoldást?

(#11089) ko9 válasza djurgarden (#11087) üzenetére


ko9
addikt

-v és küldd be a képet :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11090) ko9 válasza thomasz007 (#11088) üzenetére


ko9
addikt

Chameleon Wizard-dal, felraksz egy Chameleont (keress vissza, nem rég írtam le hogy kell).

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11091) ayo válasza thomasz007 (#11088) üzenetére


ayo
addikt

rakd fel a chimera/chameleont -ujat- tonyrol pl, v multibeasttel esetleg guid patriciora formazott hddt hasznalj masrol nem fogja bebootolni, ha mindentjolcsinalsz akkor alapbol a macet hozzabe ha nyomsz gombot valaszthatsz hogy wint vagy mast

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#11092) thomasz007 válasza djurgarden (#11087) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Retail verziónál nekem a "-v PCIRootUID=1" vagy a "-v PCIRootUID=1 -x" amelyek müködtek.

Hazard esetén a "-v cpus=1"

(#11093) ko9 válasza ayo (#11091) üzenetére


ko9
addikt

Nem kell GUIDra formázott partíciót használnia, mivel:
1.: OSInstall patchelésével MBR-re is telepíthető a Mac, és a Chameleonnak se létszükséglet - már - az EFI partíció.
2.: Meglévő Windows mellé telepítette.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11094) thomasz007 válasza ko9 (#11090) üzenetére


thomasz007
csendes tag

Találtam visszább bejegyzéseket, de nem értek belőle semmit.

Most netről töltsem le a Chameleon Wizardod és azt telepítsem fel?
Vagy a telepítő lemeznél kell a Customizenél megadni?
Nekem ez kínai, nem XP.

(#11095) ko9 válasza thomasz007 (#11094) üzenetére


ko9
addikt

Chameleon Wizard. Letöltöd, elindítod, kiválasztod, hogy Boot0hfs, és Install.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11096) thomasz007 válasza ko9 (#11095) üzenetére


thomasz007
csendes tag

köszi

(#11097) ayo válasza ko9 (#11093) üzenetére


ayo
addikt

ja utobbit nem olvastam bocsanat akkor

http://jateknaplo.blog.hu

(#11098) djurgarden


djurgarden
csendes tag

-v -vel kilökött egy almát, és elötte egy szöveg, hogy kapcsoljam ki... de találtam egyet: cpus=1 busratio=17 vagy 16... mind a kettővel működik.. melyikkel tegyem fel? proc.:i350m

(#11099) thomasz007


thomasz007
csendes tag

Az természetes, hogy mikor a OSX indult el a gépem, akkor a DVD olvasóm nem müködik?
És a többi meghajtót sem látom, tehát amelyek a XP-hez tartoztak.
Mert igy a 200GB tárolom, amelyiken az adatok vannak vagy tárolásra használom, az OSX alatt nem használható.
Tehát így csak az a meghajtó használható OSX alatt amelyikre az OP-t felraktam?

(#11100) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy bakpcsoláskor hideg inditásnál Kp-van.Utána való inditásnál meg minden Ok.Ez miért van?A Kp sem mindig van.Nem állitottam el semmit,csak netezésre használom az snow leo 10.6.3 iatkost.Vélemény? Leot hogyan tudnék erre felvarázsolni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.