Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) P3TR!CK válasza Sevenc (#11800) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Próbáld ezt. Előtte távolítsd el az összes többit, repair, restart, és csak utána rakd fel. Majd repair megint, és restart.

(#11802) odessa32 válasza Sevenc (#11800) üzenetére


odessa32
tag

Probáld meg a Mb-böl voodoohada-t igaz nekem 887 van de azzal megy.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#11803) varsam


varsam
őstag

üdv,
most restore-oltam a gépem time machine-nal, viszont a bootloaderem elszállt. Hogy tudok a legegyszerűbben feldobni egy chameleon-t?

(#11804) P3TR!CK válasza varsam (#11803) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Mid van ? Snow Leo vagy Lion ?

Ha Snow Leo, tölts le egy iBoot-ot Tonymacről, ha Lion, akkor egy rBoot-ot. Írd ki, és azzal bootoltasd be az OSX-et. Amint benn vagy, letöltöd tonymac oldaláról a Chimera bootloader pkg-t és feltelepíted.

Ennyi lenne. :)

(#11805) varsam válasza P3TR!CK (#11804) üzenetére


varsam
őstag

köszi, már jó is. :R

(#11806) Kommy válasza Sevenc (#11792) üzenetére


Kommy
veterán

Ebből a hsz-ból töltsd le a hanghoz, majd kövesd a Read Me-t

(#11807) P3TR!CK válasza varsam (#11805) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Nagyon szívesen! :R

(#11808) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Feltettem a PC-mre a Liont. Minden megy rendesen, kivéve az AppStore. Ezt a hibát írja ki, amikor bejelentkeznék: "Your device or computer could not be verified. Contact support for assistance."

Olvasgattam külföldi fórumokat, elvileg ki kell törölni valami networkpreference.plistet meg a hálózati kártyát a beállításoknál, restart, de úgy sem megy.

Akinek hasonló problémája volt, és sikerült megoldania, kérem írja meg hogyan kéne hogy működjön!

Köszönöm

(#11809) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#11808) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Megoldottam közben. Most a Launchpad kicsit lassú, és ha belemegyek szaggat alul az ikonsor, hm, mindegy ügyködök rajta..

(#11810) ko9 válasza Mr. Teddy (#11809) üzenetére


ko9
addikt

Ha esetleg megosztanád, hogy hogyan oldottad meg, lehet tudnál segíteni vele pár embernek.
Milyen videókártyával akad a Launchpad?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11811) Mr. Teddy válasza ko9 (#11810) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Elöljáróban annyit, hogy iAtkos L1-el telepítettem fel a rendszert, ki tudja, ha valaki másképp csinálta meg, lehet nem fog működni, ugye ennél a témánál semmi sem biztos.

Az AppStore-ra a megoldás nálam a következő volt:

-a beállításoknál a network-nél eltávolítottam a mínusszal az ethernet vezérlőt.
-a Library/Preferences/SystemConfiguration alatt a NetworkInterface.plist fájlt áttettem a kukába.
-A következőt hozzáadtam az Extra/org.chameleon.Boot.plist fájlhoz:
<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>

Restar, majd hozzáadtam a beállításoknál a network alatt egy új ethernet vezérlőt.

A Launchpad laggolás mint kiderül akkor jött ki nálam, amikor -x flaggel bootoltam. Az alap bajom az volt, hogy nem indult be a gép, az alap chameleon beállításokkal amit az iAtkos beállított. Ha verbose bootal és single user modeban (-v -s) bootolok, akkor is betölt és megy rendesen. Valamint azt nézem, hogy legutoljára csak a verbose boot és a Quiet Boot = yes lett bekapcsolva, és úgy is ment, lehet ez is elég. Még tesztelgetem melyik kombinációkban hajlandó beindulni.

(#11812) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Viszont nekem egy olyan kérdésem volna, hogy a Windows 7-tel a dual bootot hogy lehet megcisnálni?
Az a baj, hogy az osx csak AHCI sata módban indul, a Win meg csak IDE módban. A másik bajom, hogy valamiért ha mind a két hdd-m be van kötve, akkor nem tudom azt kiválasztani boot lemeznek, amin az osx van.

Gondoltam arra, hogy a Win boothoz felteszek egy multibootos vackot és akkor tudok választani, de az ahci gond még továbbra is adott sajnos :(

(#11813) varsam válasza Mr. Teddy (#11812) üzenetére


varsam
őstag

Win7 simán megy AHCI-val mindenféle probléma nélkül, sőt jobb is neki tudtommal. Lehet kell egy reinstall, ha a jelenlegi nem akar indulni, de talán még anélkül is meg lehet csinálni.
Dual boot is simán megy, én chameleonnal tudom választani, hogy melyik rendszer induljon. Talán annyi a trükk (bár ez lehet felesleges, nálam így ment), hogy a chameleon-t tartalmazó HDD legyen az első sata portban.

(#11814) Mr. Teddy válasza varsam (#11813) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen lehet ez a sata1 port lesz a hibás, mert most a Win hdd van ott. Win7 ahci módban, akkor utána nézek, azt hiszem lehet utólag is, de lehet akkor reinstall lesz ebből és úgy lesz fullos mindkét oprendszer.

(#11815) P3TR!CK válasza Mr. Teddy (#11812) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Simán át lehet állítani a regedit-ben AHCI-re a Windows-t, emiatt nem kell újra telepíteni.

Indítsd el IDE módban a Windows-t, aztán kövesd ezt az utasítást, majd újraindítás után állítsd át AHCI-re a BIOS-ban.

Legközelebb mikor bootol a Win7, fel fogja magának telepíteni a szükséges driver-eket.

[ Szerkesztve ]

(#11816) ko9 válasza P3TR!CK (#11815) üzenetére


ko9
addikt

Ezt valahol én is leírtam a topikban. Időszerű lenne újraírni az első HSZ-t, nem? :U

iATKOS felmegy MBR-re? Erre nem találtam sehol utalást :W

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11817) varsam válasza P3TR!CK (#11815) üzenetére


varsam
őstag

Igen, én is így csináltam, csak már nem emlékeztem rá.

(#11816) ko9

Amennyiben van időtök/kedvetek, szerintem nagyon ráférne az első hsz-ra a megújulás, belevéve az új módszereket, eszközöket, ezek elérhetőségét, Lion-t stb..

[ Szerkesztve ]

(#11818) P3TR!CK válasza ko9 (#11816) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Fel persze, iATKOS S-t és L1-et is raktam már MBR-re, hibátlanul ment.

Szerk.: Ha kell az 1. HSZ-be belesegítek én is, ha tudok! :R

[ Szerkesztve ]

(#11819) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

EasyBCD-vel ütyködök most. Keresgéltem itt fórumban hogyan kéne megcsinálni a dualbootot, de pontos leírást nem találtam.

Hozzáadtam egy új boot eszközt easyBCD-vel, egész pontosan ezt írja:

Entry #2
Name: Mac OS X Lion
BCD ID: {30ea7001-f350-11e0-980c-005056c00008}
Drive: E:\
Bootloader Path: \NST\AutoNeoGrub0.mbr

A Bootloaderrel vagyok bajban, mert nem tudom melyik fájlt kéne beállítanom rá, ez így nem működik sajna.

[ Szerkesztve ]

(#11820) varsam válasza Mr. Teddy (#11819) üzenetére


varsam
őstag

A Lion-hoz használt bootloader nem indítja el a wint?

Ez az easybcd kétlem, hogy elindítaná az OSX-et.

(#11821) Mr. Teddy válasza varsam (#11820) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Hát nem is indítja :)

Azért akartam a windowsban vackolni az indítással, mert nem sikerült a két vinyót egyszerr úgy bekötni, hogy a másik bootoljon. Aztán biosban észre vettem, hogy a hdd-k között is lehet sorrendet felállítani. Beállítom az osx vinyót, a chameleont, hogy default windowst indítson, ha meg átváltok, akkor OSX-et.

(#11822) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Újabb probléma :D Hihetetlen, hogy nem megy semmisem elsőre :(
Most hiába állítom a default partiton-ra a hd(0,1)-et, ami a wines vinyóm, nem az indul be, hanem az osx akar beindulni, de hibával elszáll.

(#11823) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#11822) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na ez is megoldódott, érdekes chameleonban a wines partíció a hd(1,1), disk utilityben meg hd(0,1) volt. Na a lényeg, hogy megy.

(#11824) Máté94


Máté94
addikt

ko-sama, mi a véleményed a HD3000-ről és az ő "artifacts"-eiről... Kezd sok lenni belőle, és kezdi elvenni a kedvem tőle. :)

(#11825) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Ko9!

Hahó! Itt vagy még? Mikor irod le hogyan tudom frissiteni az iatkos s3 v2 10.6.3 10.6.6ra frissiteni?

(#11826) sziveripeter


sziveripeter
csendes tag

Hali!

Már vagy 9 fajta mac-et illetve hackintosh-t próbáltam de mindegyiknek az a baja,hogy WAITING FOR ROOT DEVICE. Esetleg ha tudja valaki,hogy mi a túró baj lehet,kérem szépen írja meg nékem. Köszi

szp

(#11827) sziveripeter


sziveripeter
csendes tag

S még valami.Próbéltam IBOOT illetve RBOOT lemezekkel is de mindíg a WAITING FOR ROOT DEVICE volt a vége. A gépem:

MSI H67MA-E35 - lap
INTEL I5-2400 - proci
NVIDIA GTX 550 TI - grafikus kártya
WD 1TB - hdd

szp

(#11828) Máté94 válasza sziveripeter (#11827) üzenetére


Máté94
addikt

8Gb- Pendrive + Mac-es ismerős van? :)

(#11829) tegeske


tegeske
csendes tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ez a féle "hackintosh" támogatja már a P6100-as procit?
Nagyon szeretnék Lion-t rakni a laptopomra, mivel az nem zabálja annyira az akksit, mint a Windows.

Egy Samsung RV 509-es gépről van szó. 2x2 Ghz-s Pentium P6100-as proci (dual core), 3 GB ram, 320-as winyó, HD 4500-as integrált kari.

Tudom nem nagy szám, bár a windows 7 remekül megy, s viszi a full HD-t is reccsenés mentesen :D 90 volt 2 év garival, azért van ez :D

(#11830) ko9 válasza tegeske (#11829) üzenetére


ko9
addikt

Miből gondolod, hogy nem támogatja a procit?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11831) tegeske válasza ko9 (#11830) üzenetére


tegeske
csendes tag

Számteches ismerős mondta, hogy a proci nem igazán támogatott, de ha az még oké, akkor az alaplappal lesz baja, meg valami BIOS-ról magyarázott, hogy ennek a gépnek annyira újfajta a BIOS-a, hogy nem menne rá vagy mit tom én :D

Azért jöttem ide, hogy okos emberek segítségét kérjem. Akkor próba cseresznye? Próbáljam ki?

Vagy igaz lehet ez a BIOS-os dolog?

(#11832) Máté94 válasza tegeske (#11829) üzenetére


Máté94
addikt

Lehet próbálkozni, integrált elvileg nem fog menni(QE/CI), de lehet kényszeríteni, hogy adjon natív felbontást.

(#11833) Máté94 válasza tegeske (#11831) üzenetére


Máté94
addikt

Hát... vannak e ilyenek, hogy ACPI,S3,AHCI?

(#11834) tegeske válasza Máté94 (#11833) üzenetére


tegeske
csendes tag

ACPI-t találtam, a többiről fogalmam sincs :D

(#11835) Máté94 válasza tegeske (#11834) üzenetére


Máté94
addikt

S3 az Power Management résznél kellene keresni, AHCI-t meg HDD-nél.

(#11836) tegeske válasza Máté94 (#11832) üzenetére


tegeske
csendes tag

Nem akarok kötözködni, de a 13"-es MacBook Air-ben is integrált grafikus kártya van (HD 3000).

Vagy az más egy kicsit?

(#11837) ko9 válasza tegeske (#11836) üzenetére


ko9
addikt

Igen, HD3000, de a tiedben tudtom szerint GMA4500 van.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11838) tegeske válasza Máté94 (#11835) üzenetére


tegeske
csendes tag

Van mind a kettő.

(#11839) sziveripeter válasza Máté94 (#11828) üzenetére


sziveripeter
csendes tag

Szia.

8gb pendrive-om van,mac-es ismerős is. MIÉRT?????

szp

(#11840) Máté94 válasza sziveripeter (#11839) üzenetére


Máté94
addikt

Mert akkor lehet vele csináltatni egy Lion-os bootolható pendrive-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#11841) Máté94 válasza tegeske (#11836) üzenetére


Máté94
addikt

Igen... kicsit eléggé más. :)

(#11842) sziveripeter válasza Máté94 (#11840) üzenetére


sziveripeter
csendes tag

Ez egy jó ötlet csak az a baj,hogy ő Magyarországon tanul én meg vajdaságban lakom,Magyarkanizsán.S ha a pendrive-ra írnám ki az iso file-t?

szp

(#11843) ko9 válasza sziveripeter (#11842) üzenetére


ko9
addikt

Vagy DVD-re TransMac-kal az iATKOS L1-et?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11844) tegeske válasza ko9 (#11843) üzenetére


tegeske
csendes tag

Én is ezt tettem, de mikor megjelenik az alma logó alatta a töltést jelző animáció, rá 1-2 percre egy megállni tilos tábla lesz az alma tetején :D Nem tudom ki akarna ott parkolni -.-
És nem megy tovább :o

(#11845) Máté94 válasza tegeske (#11844) üzenetére


Máté94
addikt

-v, vagy -x vagy -x PCIRootUID=1-el próbáld indítani.

(#11846) sziveripeter válasza ko9 (#11843) üzenetére


sziveripeter
csendes tag

Kérlek fejtsd ez ki bővebben,ha van rá mód.

szp

(#11847) ko9 válasza sziveripeter (#11846) üzenetére


ko9
addikt

iATKOS L1-ről több információt fórum keretein belűl nem adhatunk. Transmac egy program, amivel a DMG fájlokat tudod DVD-re kiírni, mivel az iATKOS ebben a formában lelhető fel interneten.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11848) sziveripeter válasza ko9 (#11847) üzenetére


sziveripeter
csendes tag

Ok. Értem és köszönöm

szp

(#11849) tegeske válasza Máté94 (#11845) üzenetére


tegeske
csendes tag

És ezt hogyan is? :) Mikor kell beírni? :)

(#11850) sziveripeter


sziveripeter
csendes tag

Nos most találkoztam egy olyan hibaüzenettel,hogy :
EBIOS read error : Controller or device error block 0x847f28 : sector 0

szp

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.