Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) #68216320 válasza Máté94 (#12750) üzenetére


#68216320
törölt tag

Atherlos L1E a kártya. Kerestem is kext-et. Indítás után kicsomagolta a ZIP-et, drag&drop módszerrel a kext helper b7-be tettem, futtattam, de semmi. Továbbra sincs LAN. Esetleg valamit elhibáztam?

(#12752) #68216320 válasza #68216320 (#12751) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben rájöttem. Kext-et bemásoltam a System/Library/Extensions könyvtárba, majd KextUtility és máris működik :)

(#12753) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen laptopom: samsung rv509-s01

proci: intel 380m 2.53GHz
alaplap: intel valami ezt nem tudom pontosan de HM55 ez biztos
ram:4Gb 1333MHz
vidikari: nvidia geforce 315m 1GB ddr3
hálózati kártyák: Broadcom 802.11n Wireless Network Adapter
Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212)
hang: intel high definition audio controller | Realtek ALC269

A kérdésem az lenne, hogy milyen OSX menne fel rá ami tökéletesen működne?
Vagy ha nem lehet rá felrakni akkor miért?
Ha lehet akkor melyik osx-et használjam?
előre is köszi!

(#12754) mate0314 válasza Máté94 (#12681) üzenetére


mate0314
aktív tag

Megjött a procim, E2140-es személyében, beraktam, továbbment! de hibát írt ki bootláskor, kicsit buheráltam chameleon-t de semmi, sajnos mobillal tudtam csak képet csinálni, ez elég vagy használhatatlan a hiba feltárásához?

ez van az extra-ban...

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>DropSSDT</key>
<string>Yes</string>
<key>EHCIacquire</key>
<string>Yes</string>
<key>ForceHPET</key>
<string>Yes</string>
<key>Graphics Mode</key>
<string>1920x1080x32</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string>-f -s darkwake=0 npci=0x2000</string>
<key>UHCIreset</key>
<string>Yes</string>
<key>arch</key>
<string>i386</string>
</dict>
</plist>

[ Szerkesztve ]

(#12755) Máté94 válasza mate0314 (#12754) üzenetére


Máté94
addikt

SleepEnabler-t tettél fel? Azt látom, felfedezni benne.

(#12756) mate0314 válasza Máté94 (#12755) üzenetére


mate0314
aktív tag

igen, van benne

őszintén szólva már nem tudom hogy került bele, sokmindent benyomtam multibeast-nél + leszedtem egy packot az alaplapomhoz, amivel működik a vga, de volt benne más is...

[ Szerkesztve ]

(#12757) mate0314 válasza Máté94 (#12755) üzenetére


mate0314
aktív tag

Töröltem extras-ból és továbbment... egészen eddig:

(#12758) Máté94 válasza mate0314 (#12756) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor azt mellőzd, mert lehet az a baja.

(#12759) mate0314 válasza Máté94 (#12758) üzenetére


mate0314
aktív tag

valamint /System/Library/Extensions-ból lehet törölni feleslegeset? - válaszoltam erre a kérdésedre 1bejegyzéssel korábban!

(#12760) Máté94 válasza mate0314 (#12757) üzenetére


Máté94
addikt

Ezt már újra kell rakni, nem törölheted annélkül, hogy nem építed újra a Cache+stb.

(#12761) mate0314 válasza Máté94 (#12760) üzenetére


mate0314
aktív tag

vagyis, mit szúrhattam el? mit nem kéne felraknom?

(#12762) #68216320


#68216320
törölt tag

Feltettem a Hazard-féle 10.6.6-ot. 10.6.7 update után restart és vége. Nem bootol, kernel gondja van. Mi a teendőm ez után?

(#12763) shady1989 válasza P3TR!CK (#12740) üzenetére


shady1989
tag

sajnos az sem látja bioszban meg nem találom uefiban hol van a vinyó?

(#12764) O$zkł


O$zkł
aktív tag

ahhoz, hogy icloudot tudjam használni milyen bootloadert kell frissíteni? ezt ajánlották de ebből nekem nem derült ki hogy mit telepítsek fel
előre is köszönöm a segítséget

"Be the change you want to see in the world"

(#12765) ko9 válasza mate0314 (#12757) üzenetére


ko9
addikt

FAIL... Írogatsz itt mindent, azt se tudod mire való... Vedd ki a -s-t... Ez a Single User karakteres módja.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12766) Kommy válasza O$zkł (#12764) üzenetére


Kommy
veterán

(#12767) mate0314 válasza ko9 (#12765) üzenetére


mate0314
aktív tag

sajnálom hogy csalódást okoztam... azért irogatok mert érdekel és ha nem írogatok semmit akkor nem derül ki hogy mi a hiba... amúgy kössz a tippet, de újraraktam és úgytűnik hogy oké, de ma már nem babusgatom tovább...

[ Szerkesztve ]

(#12768) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Dicsértessék :D

Adott egy ATI 5770 + OSX Lion 1.7. Az elsődleges monitort 1920x1080-ban használom HDMI kimeneten, viszont rádugnék a videóvágáshoz egy másik monitortDVI/VGA átalakítóval a DVI portba, amit viszont 1024x768 ban szeretném használni, mint kibővített asztal.
De ez nem megy, nem tudok rendesen felbontást állítani, mart a kis moniitor folyamatosan besír valamit. Illetve nem találom a beállítást, hogy ne ugyanazt lássam mindkét monitoron, mert annak nem sok értelme van :D
Ha valakinek van tippje, az ne tartsa magában :D

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12769) billgec


billgec
csendes tag

barátaim még mindig nem jutok tovább,segitsetek: asus p7p55d-e ez fontos a többi verziohoz mar én is találtam leirást de azok nem müködtek nekem,akinek esetleg saját tapasztalata van annak külön örülnék (Ko9 válaszát is nagyon várom még mindig)
nagyon köszönöm elöre is

[ Szerkesztve ]

(#12770) billgec válasza billgec (#12736) üzenetére


billgec
csendes tag

csak azt esetleg hogy melyik verziot probáljam?

(#12771) billgec válasza ko9 (#12688) üzenetére


billgec
csendes tag

csak azt esetleg megirnád hogy melyik verziot probáljam? iboot,bios stb

(#12772) Smokalot126 válasza billgec (#12771) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Nálam ugyanez az alaplap, I5 procival vitte a Snow Leopardot (I-atkos) és a Liont is.
Bár utóbbi még mindig nem tökéletes, de működik.
- még néha nanosecondozik bootoláskor :)
- nincsen sleep
- a bootolás bő 3 perc, csak pendriveról
- az alaplapi hangkártyán nem lehet 5.1-et állítani, lófaszt sem lehet :D
- nem tudok másolni OSX alatt az NTFS vinyóra, Win alatt a Macdrive-al tudom használni az OSX-es vinyót.
- dupla monitoros gondok.
- és ami a legfájóbb, hogy nem megy a Xonar.

Röviden ennyi.

Ha kell valami segítség, akkor szólj, elvileg megvan mindenem a telepítéshez, aztán, ha a többit is megoldottam, majd elmondom azt is.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12773) billgec válasza Smokalot126 (#12772) üzenetére


billgec
csendes tag

köszönöm,nekem i3 530 as a proci busratio 22 vel is megakad az elejen holnap probalok kepet küldeni vagy kernel vagy cpu? panic ra gyanakszom ha van ilyen

(#12774) shady1989 válasza P3TR!CK (#12740) üzenetére


shady1989
tag

disk utility sem látja és megtaláltam de ahci módban van szal nem az a gond :(

(#12775) asus1


asus1
aktív tag

kössz a választ srácok..

(#12776) #68216320


#68216320
törölt tag

Na, sikerült szépen beüzemelnem a SnowLeo-t (10.6.8). Megy VGA, hang (mondjuk SPDIF-nem), LAN, stb... Két dolog van amiről ha tudtok valamit pár infó jó lenne.

1. Néha előfordul, hogy az egér megdermed, nem tudok semmit csinálni, majd később behal a rendszer. Most valamiért éppen nem csinálja, de ötlet van esetleg, hogy mitől lehet?

2. Normál USB-s PC billentyűzeten máshol vannak a karakterek. Ezzel lehetne valamit kezdeni? Van olyan app, amivel a kiosztást lehet szerkeszteni?

(#12777) mate0314 válasza #68216320 (#12776) üzenetére


mate0314
aktív tag

2. kérdésre:

Mi is a Fórum Témája?: Mac OS X - PC-re (Olvasd el az 1. és a 2. hozzászólást, mielőtt írsz!)

Cselekedj így és csodára lelsz!

(#12778) #68216320 válasza mate0314 (#12777) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, teljesen igazad van. Átsiklottam rajta. Ez már megoldódott. Viszont a Lion nem indul már semilyen módon. Nem tudom mi történt vele. Kapcsolókkal sem sikerül indítani :( Kernel pánik van.

(#12779) ko9 válasza #68216320 (#12778) üzenetére


ko9
addikt

Ha -v-vel indítod mitől pánikol? Képet ha lehet. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12780) odessa32 válasza ko9 (#12779) üzenetére


odessa32
tag

Hello. Egy kextet amit felraktam s nem jo, nem kell, hogyan lehet leszedni a gépröl?

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12781) ko9 válasza odessa32 (#12780) üzenetére


ko9
addikt

Kitörlöd a System/Library/Extensions mappából, majd futtatsz egy Kext Utility-t.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12782) krisi047


krisi047
aktív tag

Üdv! Régóta érdekel a téma engem is. Belenéztem az első HSZ-be, de sajnos nem igazán derült ki számomra, hogy ez most minden Inteles gépre megoldható, vagy csak bizonyos típosokra? Néztem az egyik linken, elég kevés notebookot támogat. Én egy ASUS UL30Vt-re (Intel SU7300, X4500 + kapcsolható NVidia G210M 4GB ram) szeretném felrakni. Hol tudom ellenőrizni, hogy támogatott-e a hardverem?

(#12783) #68216320 válasza ko9 (#12779) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már újrahúztam, de folyton van valami gubanc. Picit lassan pörög a topic én pedig türelmetlen vagyok. De, nem adom fel. Próbálkozom. Lion-t (Niresh) felpakolom, majd combo parch 10.7.2-re. Aztán (Multibeast-ről) bootloader, lan-hoz kext. Voodoo a hanghoz, amivel nem megy az SPDIF (Asus P5QD Turbo). ennyit teszek fel és hol elindul, hol pedig nem. Nem sikerül rájönnöm a gondra. Legközelebb teszek fel képet.

(#12784) ko9 válasza #68216320 (#12783) üzenetére


ko9
addikt

MultiBeastnél ugye nem használod az EasyBeast/CustomBeast-et?
DSDT-d van?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12785) #68216320 válasza ko9 (#12784) üzenetére


#68216320
törölt tag

EasyBeast-et hasznaltam. Nem kellett volna? Dsdt-t nem jeloltem ki.

(#12786) ko9 válasza #68216320 (#12785) üzenetére


ko9
addikt

EasyBeast egy csomó más kextet is felrak, tuti az zavar be.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12787) ko9 válasza #68216320 (#12785) üzenetére


ko9
addikt

EasyBeast egy csomó más kextet is felrak, tuti az zavar be.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12788) #68216320 válasza ko9 (#12787) üzenetére


#68216320
törölt tag

Eppen most telepitem megint. Easy nelkul is fel tudom tenni a bootloadert? Gondolom valahogy igen. Lan kell mindenkepp,de az kulon van. Megprobalok egyelore ennyit es tesztelem.Bootban segitenel h mikent tegyem fel? Mi az a dsdt?

(#12789) KlezOne


KlezOne
tag

Vettem egy x58a ud3r lapot, össze is raktam a gépet, majd simán felment rá az L1. Induláskor már ismerte a videokarit is, jó volt szinte minden elsőre. Aztán raktam fel ethernet kextet lnx2-ot, ami jól is működik. A hangkártyahoz is raktam kext-et, viszont az nem jó de nembaj, mert külsőt használok és van osx drivere amivel műkodik is.
Ezen kivűl semmi mást nem raktam fel, csináltam time machine mentést, meg rakosgattam fel pár programot. Ment is vagy 2 napig a gép, majd ma ezt írta ki:

CODE SIGNING: cs_invalid_page(xxxxxx) x=xx (reportcrash) clearing cs_valid
CODE SIGNING: cs_invalid_page(xxxxxx) x=xx (sample) clearing cs_valid

Szerintetek hol a hiba? Még a sleep-em nem működik, bár az nekem nemfontos annyira.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12790) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok OSX témában, de már regeltem a tonymacx86 fórumra és okosodtam, nézegettem leírásokat is. A 10.6.8 Snow Leopard-ot szeretném feltelepíteni (úgy olvastam, a 10.7, azaz a Lion még bugos lehet, kiforratlan), a cél a Logic 9 kipróbálása meg csak úgy ismerkedni az OSX-szel.

konfig (adatlapon, de leírom az alapvetőeket)
Asus P5Q
C2Q 9300 @ 3.3GHz
2x2 GB 1066MHz ram
Radeon HD4770
ps/2 bill
usb-s egér
InfraSonic Quartet PCI stúdió hangkártya (na ehhez nincs OSX driver a gyártó weblapján, nem tudom, hogy alapból kezeli-e az OSX, ha nem, akkor kénytelen leszek az integráltat használni, mondjuk Logic alá az nem túl jó...)

többi hardver lényegtelen, gondolom

iBoot+MultiBeast megoldást néztem ki magamnak, a 10.6 retail image-et meg tudom szerezni (th3p1rat3b4y :) ).

Ezt a leírást szándékozom követni.

iBoot megvan, kiírtam CD-re, a 10.6-ot szintén dual-layer DVD-re írnám ki (vagy pendrive-ra, lás lentebb a kérdésemet), a rendszer egy teljesen önálló 250GB-s SATA Samsung vinyóra menne.

A kérdéseim:

1., Olvastam komplett telepítési tutorialban, hogy van a P5Q-hoz külön OSX-hez moddolt BIOS. Ugye enékül is működik a dolog? Eleve AHCI-vel használom a HDD-ket, és az ACPI módot be tudom állítani S3-ra, mást nem találtam, ami indokolná a BIOS cserét (jelenleg a legfrissebb, hivatalos BIOS van a P5Q-n). Ami még fontos, hogy a hardveres tuning is menjen továbbra is, ezért sem szeretném a moddolt BIOSt flashelni, ki tudja, hogy mennyiben korlátozódna le a tuning képessége.

2., ha a telepítés végéig csak az adott cél HDD van a gépben, akkor a bootloader (talán a Chameleon, amit a MultiBeast feltesz?) utána már nem lesz kihatással a többi diszkre (nem ír majd rájuk semmit sem), ha visszadugom őket, ugye? Úgy szándékozom használni, hogy a gép bekapcs után a BIOS saját menüjével választanám ki az OSX, a Win7 vagy az XP bootolását (a Win7 SSD-ről indul jelenleg, az XP pedig az egyik vinyómról, tehát el vannak szeparálva ezek jelenleg is). Ugyanakkor az OSX alatt láthatóvá kell majd tennem a HDD partícióit (mind NTFS) minimum olvashatóra, de ugye az OSX semmit nem fog megberhelni, pl. az MBR-t felülírni a diszkeken a telepítés után?

3., a DL DVD-t nem lehet valahogy megspórolni úgy, hogy a retail image-et a 8 GB-s penemre kiírnám valahogy? Azt láttam, hogy erre van megoldás, de azt is (ha jól), hogy csak OSX alatt megy ez, Win7 vagy XP alatti módszer nincs erre esetleg, tehát hogy a 10.6 image-et penre kiírni Win alatt és az iBoot betöltése után a penről installálni a rendszert?

A P5Q-hoz azt hiszem, van custom DSDT, keresek majd a tonymacx86 fórumon, mintha láttam volna, talán az ajánlott KEXT-ek listájával együtt. De az alábbi konfighoz nagyjából lehet tudni, hogy milyen KEXT-ek fognak kelleni?

Tudnom kellene még valamit, vagy eleve tévúton járok?

Thx előre is!

(#12791) ko9 válasza c41r0^ (#12790) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!

A Lion teljesen végleges, és hivatalos kiadás, miért lenne bugos? Snow Leo-t manapság csak AMD tulajoknak ajánljuk, mert arra még nincs kernel - mondjuk nawcom elég csenben van most :)

1.: A moddolt BIOS-t csak akkor rakd fel, ha nem akarja az igazságot telepítésnél, mert ahogy látom, nem indokolja semmi, hogy annak kell lennie.
Tuning, egyéb terén a moddolt BIOS se lesz amúgy lemaradva a mostanitól, mert ott általában nem kivesznek valamit, hanem beleraknak.

2.: Jól gondolod, NTFS-t egyelőre olvasni tökéletesen tudsz, írni is tudod majd, csak lassan.

3.: Van a TransMac nevezetű program, azzal nagy eséllyel le tudod lemezképpel formázni a pendriveot, és azzal is telepítheted.

DSDT-nek utánnanézek. Kexteknek az alapok (FakeSMC, NullCPUPowermanagment, OpenHaltRestarter) biztos kellenek, a többinek utánnanézek.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12792) #68216320


#68216320
törölt tag

Van valahol magyar nyelvu leiras arrol,h mi az a DSDT?

(#12793) Máté94 válasza c41r0^ (#12790) üzenetére


Máté94
addikt

Nem kell flashelt, meg semmilyen BIOS sem. Nekem is P5Q-m van, azért mondom.
Egyszerűbb a DL DVD, ugye USB-t csak SL-en tudod megcsinálni.
DSDT-t meg DSDT Autopacher nevű szépség megcsinálja. Nekem ment minden szépen, sleep, restart, indítás. Pár néha KP-zott, de csak újra kellett indítani. Mondjuk már régóta nincs fent. :)

(#12794) Máté94 válasza ko9 (#12791) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem megvannak a kextek. :)
Innen csak az Attansic és az ALC kell.
Egyébként a HD4770 trükkös lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12795) c41r0^ válasza ko9 (#12791) üzenetére


c41r0^
őstag

Üdv!

Köszi a gyors reagálást!

Igazából teljesen rádhagyatkozok, ha azt mondod, inkább Lion legyen, akkor azt tenném fel, először azt is akartam, de átfutottam performance review-kat (Lion vs. SL), ahol a Lionnál gyorsabb volt a SL szinte mindenben, ezért gondoltam azt, hogy legyen akkor az, de gondolom a review óta már jött ki KB patch Lionhoz is, ami gyorsított rajta szóval nem ragaszkodom a SL-hoz, és az image sincsen még lent, szóval nekem nyolc :B

Most még a módszerekhez kellő programok betárazásának és az "okosodás" fázisában vagyok, még a telepítő image sincs meg egyelőre.

Szóval te mit ajánlanál?

Tehát akkor az első lépés a Lion image megszerzése és TransMac-kel (ezt is leszedem) való kiírása penre... de az iBoot helyett mit kell akkor majd használni a telepítés megkezdéséhez? Mert az iBoot 10.6.x-hez van, ha jól látom. Vagy a TransMac eleve olyan bootolható pent csinál, amihez nem kell külön bootkörnyezet, mint az iBoot?

Amit találtam a P5Q-hoz és már letöltöttem:

1, tonymacx86 fórumon találtam P5Q Premiumhoz DSDT fájlt (a "DSDT database"-ben egy P45 chipsetes laphoz sincs DSDT...), ezt Maldon készítette DSDT-patcherrel kérésre egy usernek. Nem tudom, hogy ez jó lesz-e. Saját DSDT-t tudok készíteni mondjuk pl. egy live Linux alól is, aztán betölteni a MultiBeasten keresztül, nem? Ha jól értelmeztem, amit olvastam pár napja valahol... talán épp itt.

AttansicL1eEthernet_0418_64.zip - LAN driver

ALC1200_1063.zip - integrált audio kodek driver

Ami viszont gond lehet, hogy több helyen azt írják, P5Q-hoz nem muszáj ugyan moddolt BIOS, ámde S3 ACPI módot kell beállítani (ez nem is igazi gond, legfeljebb beállítom ezt fixre, de lehet, hogy a jelenlegi AUTOn sem lesz gond ezzel) viszont ami nem túl jó, hogy elvileg le kell tiltani az IDE vezérlőt ( Marvell 88SE6111 vezérlő ), viszont nekem meg IDE-s a DVD íróm (az IDE vezérlőn csak ez lóg, más nem szerencsére ), tehát akkor a DL DVD-ről felejtős lesz a telepítés tényleg... sőt, ha ezt tényleg muszáj letiltani, akkor optikai meghajtó nélkül kell végigvinnem a dolgot...vagy szerzek egy SATA-s ODD-t...

Végülis a céges gépemben az van, majd legfeljebb kiveszem azt, de a legjobb valóban a full pendriveról install lenne.

A SATA vinyók viszont az ICH10R-re vannak dugva, a Silicon Image Sil5723 vezérlőt nem használom szerencsére, az nem is kell.

(#12796) Máté94 válasza c41r0^ (#12795) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem ez új. Szerintem nem írhatod ki egy pendrive-ra, mert nem fogja bootolni. Mert nem csak maga a képfájl kell, hanem még pár fájl. iBoot-al nem indíthatod, mert nem támogatja. rBoot-al kell majd szerintem.

DSDT Autopacher-t használj, minden OS-re van... és a sajátodhoz, ne más lap DSDT-jét.
IDE menni fog elvileg.

(#12797) c41r0^ válasza Máté94 (#12796) üzenetére


c41r0^
őstag

Neked is köszi a reagálást!

Igen, pont ezt a 2 drivert szedtem le én is, csak nem erről a linkről, de akkor ezek szerint nem nagyon tévesztettem el a dolgot :)

Te akkor SL-t tettél fel? És nem tiltottad le az Marvell IDE vezérlőt? Mint írtam, ha ezt muszáj lesz letiltanom, akkor nincs ODD-m (de tudok szerezni könnyen SATA-sat, csak minek vesződni vele, ha nem muszáj).

Nade akkor inkább a Lion lenne mégiscsak, ha semmi sem indokolja a SL-t...

Sztem is hiába tudnám a TransMac-kel (de azért leszedtem a 9.1-et, hátha jó lesz valamire alapon) megcsinálni a dmgből az installert pendrive-ra, maga a "mac-környezet-emulátor" is kell, ezek szerint ez 10.7.x-hez ez az iBoot helyett az rBoot. Mert ilyen nevű app van ugyan a tonymacx86.com fórum download szekciójában, csak nincs odaírva, hogy "Lionhoz használd ezt vazze" (mondjuk a 10.7.x-ből lehet következtetni). És valóban, az iBoot csak 10.6.x-hez jó.

Akkor tehát rBoot, 4.7-es MultiBeast, DSDT Auto patcher (http://www.osx86.net-en kívül nincs meg valahol? na mind1, legfeljebb regelek itt is :) ) és Lion image ami kell nekem, ugyi?

(#12798) Máté94 válasza c41r0^ (#12797) üzenetére


Máté94
addikt

De rBoot-al csak az UniBeast-el csinált pendrive-ot tudod bootolni. Mást nem.
DSDT Autopacher
Egyébként Lion is ment.

[ Szerkesztve ]

(#12799) c41r0^ válasza Máté94 (#12798) üzenetére


c41r0^
őstag

Köszi!

DSDT Autopatchert közben leszedtem én is, de azért thx.

De akkor nem értem, hogy lehetne egy clean Lion installt csinálni úgy, hogy CD-ről betöltöm a környezet-emulálót és utána az betölti a retail 10.7-et DVD-ről? Összezavarodtam... :(

UniBeast-el csak OSX (10.6) alatt tudok penre eszkábálni telepítőkészletet, nem? Akkor ha clean Lion installt akarok, akkor azt hogyan kell mégis, mely eszközökkel? Csak xMove-féle megoldással, vagy 10.6 update-el megy? Mert ha igen, akkor inkább lemondok a Lionról...

Ráadásul most nézem, hogy a Mac OS X 10.7 Lion (Final Retail) az csak ~3.5GB... most akkor ehhez nem is kell DL DVD, vagy ez még tömörítve van, azért nem teljes méretű?

teljes káosz...

(#12800) Máté94 válasza c41r0^ (#12799) üzenetére


Máté94
addikt

Lion hiába 3.5 GB, ha 7.xx GB a telepítője ISO-ban. :)
Clean Lion-t csak SL-el csinált pendrive-al vagy XMove-os partícióval lehet, tehát mindegyikhez kell SL végül is. Állítólag próbálnak valami live linux CD-t csinálni, de az se mostanában lesz. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.