Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Zsoca92 válasza Máté94 (#12950) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Akkor hogy tudnám rBoot nélkül elindítani? Azt nem tudom hogy mindent beállítottam-e ami kell, de ezek már be vannak. Mármint az ACPI és S3.

(#12952) bibi55


bibi55
tag

Az miért van hogy csak iBoot-tal bootol be a rendszer? iAtkos Snow Leo van fent 10.6.3. Már a lemez is csak iBoot-tal indult el. Retail-t kipróbálni csak hétfőn tudok, mert nincs DL DVD-m.

Perpill a touchpad se megy. Ethernet se, de a wifit sikerült megcsinálni. Hang is van.

Akkor semmi esély hogy normális felbontásom legyen csak is kizárólag intel hd kártyával? Ami lenne mellé nVidia Geforce 310m, azt letiltottam BIOS-ban, mert a lapi kapott egy kis vizet, és az a kártya kicsit meghalt. :D

Mert láttam insanelymac-en topikot, ahol elérték a részleges QE/CI-t vagy mit, de a felbontás kicsi. Olyan nincs hogy a felbontás jó legyen?

(#12953) Máté94 válasza bibi55 (#12952) üzenetére


Máté94
addikt

Ehhez sem kell iBoot. Szerintem nem telepítettél bootloader-t, amikor csináltad. Az az nVidia meg még ment is volna. :) Miféle Intel HD van benne? HD3000?

(#12954) bibi55 válasza Máté94 (#12953) üzenetére


bibi55
tag

Nem... Nem a 3000-es. Sima szerintem. Am tettem fel Multibeast-el bootloadert. Chrimera. De mikor rányomok h inditsa az osx-et, megjelenik az alma, majd reboot.... :(

(#12955) Máté94 válasza bibi55 (#12954) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor nincs megoldás rá. Használhatod így, vagy leteszel róla.

(#12956) ko9 válasza Zsoca92 (#12949) üzenetére


ko9
addikt

Kettőt nem próbáltad keverni? iATKOS-t TransMac-cal DVDre? :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12957) kisjimy válasza ko9 (#12956) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az iatkos l2 höz? Nekem nem ment fel vagy részben müködött az iatkos l1 . Bár anno megigére nekem k09 hogy segit nekem feltenni,csak feledésbe merült.

(#12958) Zsoca92 válasza ko9 (#12956) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

DVD-re nem tudok írni, mert nincsen :) Pendriven van az iAtkos, és arról nem tud bootolni, de nem tudom, hogy miért.
-v -vel indítva itt akad meg: Refusing new kext com.apple.iokit.IOPCI.Family , V2.6.5 a loaded copy with differential executable UUID is already present.
Előtte lévő sorban pedig PS2 Trackpad start failed-et dob ki. Azt okozhatja a billentyűzetem? PS/2-es.

(#12959) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy HP 6720s laptopra próbálok SnowLeo-t felpakolni. Fura módon 10.6.7-re frissítve még rendben működik, 10.6.8-ra frissítve mintha kéziféket húzna be valaki. A betöltés, egy kattintás, minden nagyon sokáig tart. Lassan reagál mindenre. Van megoldás? Feltétlen szükséges felfrissíteni teljesen?

(#12960) Máté94 válasza #68216320 (#12959) üzenetére


Máté94
addikt

Rakd fel inkább a Lion-t.

(#12961) Teng


Teng
aktív tag

Gondoltam megosztom veletek, ki volt már a himpilimpim a Hacintosh-tól úgyhogy vettem egy 2011es minit. Sebességben az adatlapomon megadott gép és a mini között Ég és Föld a sebességkülönbség a mini javára ami kegyetlenül meglepett :S Ha lesz valami gondom jövök még erre fele...

(#12962) Máté94 válasza Teng (#12961) üzenetére


Máté94
addikt

Miben nyilvánul meg? Mondjuk egy előző generációs processzorral és lappal hasonlítod össze, ami meg nem igazán fer. :)
Meg mondjuk mivel, egyáltalán kiaknázd e a gépedből az összeset amit lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#12963) Máté94 válasza Máté94 (#12962) üzenetére


Máté94
addikt

Ja, és SSD van a Mini-ben, tehát teljességgel összehasonlíthatatlan a kettő. Rakd Hackintosh-t SSD-re, és utána mond ugyaezt. :D

(#12964) #68216320 válasza Máté94 (#12960) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lion valamiért folyton kilépett a login képernyőre. Illetve nem tudok hozzá megfelelő kext-eket szerezni.

(#12965) Teng válasza Máté94 (#12962) üzenetére


Teng
aktív tag

500GB-s HDD-vel adják az olcsóbbik Mini tehát nem SSD-n vagyok. i5 mindkettő de tény hogy nem az új széria az asztalim de 4magos és nem gyenge vas no meg intel is és nem olyan nagy' generáció a lépés ...

A programok nem akadnak ki, gyorsabban bejön mind1ik app, gördülékenyebbek a frissítések, a böngészők se döglenek ki a flash tartalomtól sokáig sorolhatnám és amellett hogy asztalin ment a Hackintos nem sok minden szól sajnos.

(#12966) Máté94 válasza Teng (#12965) üzenetére


Máté94
addikt

Bocsánat, az én hibám. Azt hittem, hogy egy drágábbik SSD-s lett.

Te szerintem túl sokat vártál a Hackintosh-tól, bár egy Hackintosh-ra épített géppel max. frissítésnél kell játszani, más probléma nem szokott előfordulni, azért ezt tudni kell.

(#12967) Teng válasza Máté94 (#12966) üzenetére


Teng
aktív tag

Az olcsóbb 150k és a drágább 180k se SSD-s sajnos, sőt még a szerverbe is alapból 2*500GB van, max opció ként lehet sztem.

Nekem a böngészőknél, flash-es tartalmaknál sok gond volt (fagyás', stb), pedig a legújabbakat használtam. Gördülékenyebben megy az egész eredeti rendszer.

(#12968) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Nagy nehezen feltettem az iatkos l2-öt.De csak sokadjára indult el,azt is ugy hogy -v -x el.Mindig megállt,nemkp-val dobta ki,hanem valami mást nem tudott betölteni és le is ált megfagyott.Valami ötlet? Tök véletlenül jöttem rá hogy nem csak -v irok be hanem -x et is.Ha csak -v van akkor is lefagy.Valami ötlet?

Jó lenne ha valaki válaszolna,rengetegszer irtam ide,de sosem jött válasz!!!!

(#12969) ko9 válasza kisjimy (#12968) üzenetére


ko9
addikt

Ha csak megáll (mi volt az utolsó sor?), általában a videókártya hibája, nem tudja betölteni a rendszer grafikai megjelenítését.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12970) kisjimy válasza ko9 (#12969) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nem video kari mert most néztem a system-ben felismerte gma x3100.Bár kicsit furi,mert nem olyan szép a kép,olyan mint ha 256ezer szinen menne.Valami voodoo sms valami és utána kiirta warning bla bla hogy nem tudta betöleni és ott meg is állt. Valami ötlet? jha és nincs hangom,és wifi csak ethernet(még jó hogy van netem) más minden okay magyar bill bluethooth is megy tács padom is jó.

c-state ja meg is ott volt a sorban.

[ Szerkesztve ]

(#12971) ko9 válasza kisjimy (#12970) üzenetére


ko9
addikt

Egy képet esetleg tudnál küldeni? Így hogy warning bla bla bla nehéz kideríteni a hiba okát :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12972) kisjimy válasza ko9 (#12971) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Okay! Remélem urja eltudom inditani a rendszert,mert ez volt kb a 30-ik probálkozás.Gondoltam probálkozok más kapcsolokkal.Remélem a kép után ujra vissza tudok jönni.

(#12973) kisjimy válasza ko9 (#12971) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Na itt az utolsó sor:

ACPI_SMC_PlatformPlugin: :registerLPCDriver -WARNING- LPC device initialization failed: C-state power management not initial d

Jha és ha -x el inditom elindul a rendszer!

[ Szerkesztve ]

(#12974) ko9 válasza kisjimy (#12973) üzenetére


ko9
addikt

-v cpus=1?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12975) kisjimy válasza ko9 (#12974) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Ugy még nem probáltam!

Szerinted mi lehet a gond? Hangot és wifit hogy tudnék rá varázsolni? Telepitéskor voodoohda 2.1-etpipáltam be,de nem lett jó neki.

Hogy kell kext. telepiteni?

(#12976) Ear001 válasza #68216320 (#12945) üzenetére


Ear001
addikt

Mac rendszer névjegye -- további infók -- rendszerjelentés -- Serial ATA -- kiválasztod az SSd-t és ott látszik, hogy Trim igen vagy nem.

(#12977) #68216320 válasza Ear001 (#12976) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen,koszonom kozben megtalaltam mar. Szerencsere az iAtkos L2-n talalhato patch flottul mukodik. A laptopomra is szeretnem feltenni a liont. Akkor majd ismet megnezem azon is mukodik-e.

(#12978) kisjimy válasza ko9 (#12974) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Sajnos a -v cpus=1 sem indul el ugyan ott fagy ki.

Töltöttem le friss kext-et a kext.com-ról voodoohda de ezzel sem megy a hang. kext helperrel csináltam. valami ötlet?

(#12979) bibi55


bibi55
tag

Mivel iAtkos-sal nem jártam sikerrel, se SnowLeo se Lion, van értelme megpróbálni a Retail-t? Semmiféle módon nem lehet az Intel HD kártyát üzemképessé tenni? Lion alatt sem? Nem hagy nyugodni a dolog... :D

(#12980) Máté94 válasza bibi55 (#12979) üzenetére


Máté94
addikt

Sehogy sem.

(#12981) Zsoca92


Zsoca92
csendes tag

Azt hogy lehet megoldani, hogy az alaplap felismerje, hogy USB-ről szeretném bootolni az iAtkost?

(#12982) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Milyen kihalt a fórum.

(#12983) Máté94 válasza kisjimy (#12982) üzenetére


Máté94
addikt

F12 vagy F8-at kell nyomni, és kiválasztani az USB-t.

(#12984) Zsoca92 válasza Máté94 (#12983) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

De hiába választom ki, azt írja, hogy nincs rajta OS.

(#12985) Zsoca92 válasza Máté94 (#12983) üzenetére


Zsoca92
csendes tag

Ja és hogy tudom működésre bírni a Chameleon-t?

(#12986) Zsoca92


Zsoca92
csendes tag

Akárhány útmutatóra lelek az interneten, a végén mindig az jön ki, hogy macen tudnám megcsinálni. Nekem viszont csak Win7-em van.. valakinek ötlet erre esetleg: Refusing new kext com.apple.iokit.IOPCI.Family , V2.6.5 a loaded copy with differential executable UUID is already present.
Előtte lévő sorban pedig PS2 Trackpad start failed-et dob ki. Azt okozhatja a billentyűzetem? PS/2-es.

[ Szerkesztve ]

(#12987) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Valaki válaszolna a fentebb feltett kérdéseimre?

kext telepítése, ha -x indul csak el a lion mi lehet a gond,fentebb beirtam ahol sima inditásnál lefagy.Nincs hang meg wifim,lehet hogy a -x inditásmiatt?

(#12988) #01993216


#01993216
törölt tag

Helló mindenki!

Következő problémám adódott. Mivel a Retail nem volt tökéletes, ezért feltettem az iatkos s3-at. Minden működik is, épp csak az 5670-es VGA-m nem, úgyhogy gondoltam ráfrissítek 10.6.7-re, abban már natív támogatás van.

Feltettem a 10.6.7 Combo Update-et és a hozzá tartozó legacy kernel-t is.
A következő újraindításkor kapok egy egy DEVICE IN SLOT--1 üzenetet, van hogy többet is, de onnan már nem áll fel a rendszer.

Sokmindent kipróbáltam, kapcsolók, kext variálás, de nem megy.
Valakinek valami ötlet??

(#12989) ko9 válasza #01993216 (#12988) üzenetére


ko9
addikt

PCIRootUID=1 ?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12990) #01993216 válasza ko9 (#12989) üzenetére


#01993216
törölt tag

próbáltam

nem megy :(

Minden tökéletes lenne, ha tudnék hardveres támogatást csinálni a VGA-mnak a 10.6.3 alatt. De nem tudtam, ezért gondoltam a frissítésre. Azzal meg nem hajlandó elindulni.

(#12991) #01993216 válasza ko9 (#12989) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megoldottam!

NullCPUPowermanagement.kext kellett neki, de újra kellett telepítenem vagy 5-ször, mire erre rájöttem. Sajna csak 32-bit-en megy a rendszer, de minden tökéletesen működik, ez már nem izgat. :D

(#12992) zorromoto


zorromoto
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék , hogy egy mai új core i5-el szerelt intel hd 3000 es videókarival szerelt notebooknak mi az esélye a os x futtatására? Tudom hogy menni fog rajta de mégis .Pl meg lehet oldani a multitouch normális működését, bluetooth, stb ?
Mivel gép vásárlása elött állok így szívesebben vennék egy újjabb technologiával felszerelt garis gépet ami új ,mint egy előző technikás használt macbook-ot ami amúgy is ireális áron van szerintem. a lényeg hogy mac os x fusson.
Úgy is kérdezhettem volna ,hogy mi az a config ami viszonylag 95-100% között műkodik windws gépen ?

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#12993) ko9 válasza zorromoto (#12992) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Teszem azt, egy Hp Envy Beats Edition 1114EF-en van példa, hogy tökéletesen megy. Laptopok közül ebben a szériában érdekes nézelődni, ezekhez van főleg support, meg egy-két Dellhez. Igazából az a baj, hogy a laptopoknál nem te válogatsz az alkatrészek között :(

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12994) zorromoto válasza ko9 (#12993) üzenetére


zorromoto
senior tag

Az egyik kiszemeltem pont egy Dell. Nevezetesen egy vostro 3350-es .

Intel® Core™ i5-2430M (3M Cache, 2.40 - 3.00 GHz)

Chipkészlet: Intel® HM67 Express /Sandy Bridge

Ivideokártya: intel® HD Graphics 3000.

(#12995) ko9 válasza zorromoto (#12994) üzenetére


ko9
addikt

Na ezen van esély, hogy menjen. Volt rá egy próbálkozás, de abba Intel HD volt, és azért nem ment...
Wifi vezérlőt viszont valószinű, hogy cserélned kell :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12996) ent


ent
őstag

Gyors help vkitől?

[link]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#12997) ko9 válasza ent (#12996) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Én is arra tippelek amit ott a topikban felvetettek: nem kap DNS-t. Nézze meg a Network Utilityben, hogy a DNS címnél van-e valami (mindjárt átmegyek Macre, és mondom pontosan hol).
Ahol van, ott a többi gépen jó minden?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12998) zorromoto válasza ko9 (#12993) üzenetére


zorromoto
senior tag

Neked 100%-on megy minden rajta ?

(#12999) Máté94 válasza zorromoto (#12992) üzenetére


Máté94
addikt

(#13000) ent válasza ko9 (#12997) üzenetére


ent
őstag

Elméletileg csak skype, ő szerinte a háziaknak van net. De ha nem tudja megkérdezni tőlük? Routerbe nem tud admi admin nal bemenni. Macbookján kell megoldani. Azt már meg tudtam mondani neki hol lehet dns ip t lekérdezni (terminal).

Utána...????

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.