Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) ko9 válasza Smokalot126 (#12500) üzenetére


ko9
addikt

Gondolom ez az lenne, hogy CMEDIA 8799 chip van a kártyán, és ahhoz lenne a driver. Amúgy ezzel annyi a baj, hogy 10.5-ben még nem nagyon volt 64bit, Lionban meg csak az van. Ergo azzal nem menne.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12502) Smokalot126 válasza ko9 (#12501) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Hurrá :D:D:D

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12503) KlezOne


KlezOne
tag

Ko9 nem tudod mi lehet a baja a chameleon-nak? :( Még ma este megszeretném próbálni a telepítést, hátha összejönne már.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12504) Smokalot126 válasza KlezOne (#12503) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Ko9, már megőszült a múlt hét folyamán :D
Kéretik mostantól KoBácsizni :D:D

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12505) DanielK


DanielK
addikt

P3TR!CK, ko9, Máté94
Ebben tudna valamelyikőtök segíteni? Jó lenne, mert akkor este feldobnám a gépre őket! :B
Elsődlegesen a kext-ek megnyitása kéne, hogy menjen, hogy a wifi adaptert feltehessem.
Utána a hang és frissítés lenne jó (működő magyar iTunes-zal és App Store-ral - és ha még az iCloud is működne, akkor az még tutibb lenne)
A legutolsó az ethernet, az annyira nem fontos, bár jó lenne... :B ;)
Előre is köszönöm a segítségeteket és a türelmeteket! :R :C :K ;)

(#12506) ko9 válasza DanielK (#12505) üzenetére


ko9
addikt

USB-s WiFi: Milyen?? Márka/típus kérlek.

10.7.2 Update: Ezzel kezd. SMBios.plist-ed legyen MacPro3,1, vagy Apple oldaláról leszedett Combo Update-el telepítsd. (utóbbi az ajánlott).

Multi/Easybeast ellenes vagyok, jobban szeretem magamnak összeszedni a kexteket, és egyenként rakosgatni, minthogy egybe az egész, és akkor főjjön a fejem, hogy mi nem megy.
Manuálisan bemásoltad? Gondolom Permission Repair nem volt, pedig anélkül nem megy egy kext se.

iCloud/AppStore majd akkor ha stabil a rendszer.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12507) ko9 válasza KlezOne (#12503) üzenetére


ko9
addikt

Neked az alaplapodat nagyon nem szereti valami. Vagy nagyon valami apróságon csúszol el.
A Vistás bootloader amit ajánlottam ezekszerint csak akkor működik, ha ugyanazon a vinyón van a két rendszer.
Igazából megpróbálhatnánk még pendrivera telepíteni egy Chameleont és azzal bebootolni az iATKOS L1-et, mert ahogy látom nem nagyon szereti a bootloadere a pendriveot. Vagy írd ki a DMG-t DVD-re TransMac-cal.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12508) KlezOne válasza ko9 (#12507) üzenetére


KlezOne
tag

Chameleont hogy telepítsem a pendrive-ra? És egy külön pendrive-ra vagy arra kéne amin a Lion is van? A Lion dvd-re írás az megy.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12509) DanielK válasza ko9 (#12506) üzenetére


DanielK
addikt

USB-s Wifi ok, tudom, hogy hogy kell csak a kextet kéne megnyitnom, hogy az info.plist-hez férjek. Abban kell két sort módosítani (tegnap már csináltam) és utána 100%-san működik. Csak most nem megnyitható a kext, amit feltettem (ralink oldaláról) és így nem tudom írni a fájlt. Amúgy linksys by cisco WUSB600N ver.2.

Egy oldalt múltkor linkeltél, ott van is ilyen combo. Azt hogy kell feltenni, ha már leszedtem?

Mit tegyek, ha már feltettem az EasyBeastet? Letöröljem? Azt hogy kell? Mit tegyek fel és hova, az Asus P5KPL-AM SE alaplapomhoz?

Permission repair? :Y :B Hát nem volt. Az hogy kell? :B (akkor azért dobált hibaüzenetet... :U )

iCloud/App Store-ra akkor visszatérünk, köszi! :R

Szóval most ilyen a rendszer:
Lion USB-vel fent (10.7), chameleon fent (1684, legfrissebb), EasyBeast fent. Bebootol a Win7 64bit Ultimate is és a Lion is.
Felraktam az usb wifi drivert, csak hozzá kell férjek a kexthez, hogy módosítsak két sort. Utána lesz netem is a meacen.

Eddig ennyi. Hogyan tovább? Inkább megvárom, míg megírod, mert tegnap is magamnak keresgéltem és hát a rendszer összeomlott. Csak rBoottal tudtam beindítani a liont.

[ Szerkesztve ]

(#12510) DanielK válasza DanielK (#12509) üzenetére


DanielK
addikt

Ha kell, akkor újrarakom a liont. Még nincs semmi fent, csak legyen stabil és legyen magyar itunes, működő app store és icloud. :B :R

(#12511) ko9 válasza KlezOne (#12508) üzenetére


ko9
addikt

Akkor az lenne a legjobb, hogy kiírod az L1-et DVD-re, és onnan nyomod neki a telepítést.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12512) ko9 válasza DanielK (#12509) üzenetére


ko9
addikt

Mit linkeltem a múltkor? :B
Ha már feltetted és megy, akkor igazán semmit nem tudsz.
Permission repair: Lefuttatod a Kext Utility-t.

Kextet a legegyszerűbb módosítani: Kihúzod az asztalra, átírod amit kell, majd visszamásolod. Így mennie kell.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12513) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok!

Egy Dell OptiPlex 170L gépem van,( specifikáció:[link] )és "Hack OS X"-et szeretnék tenni rá.Szerintetek:

1. kérdés :) Kompatibilis a hardver?

2. kérdés: Ha igen,milyen telepítőt használjak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#12514) KlezOne válasza ko9 (#12511) üzenetére


KlezOne
tag

Hát megpróbáltam, de itt az IDE-s meghajtó miatt a still waiting for root device-be belefutok.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12515) DanielK válasza ko9 (#12512) üzenetére


DanielK
addikt

Ment pü.

Ezt a kext utilityt hol találom? :B Hova tegyem, hogy lefusson?

(#12516) mpire


mpire
tag

Sziasztok!

Samsung NP350U2B (12.5", core i3) laptopon minden szépen működik 10.7.1 alatt, csak az akksikijelzést nem tudom sehogy belőni. Próbálgattam már mindenféle voodoobattery meg appleacpibattery kexteket, de még mindig csak egy x van a százalékkijelzés helyén. Ráadásul ha akksiról bootolok, sokszor kapok KP-ot (nem mindig), ha fullra van töltve és hálózatról indítom, akkor meg soha nincs KP. Valakinek ötlete?
Köszönöm!

(#12517) odessa32 válasza DanielK (#12515) üzenetére


odessa32
tag

Hát ha multibeastet használsz abbol lehetne feltelepiteni s ha fent van akkor az alkalmazások között találod meg.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12518) DanielK


DanielK
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R , de feladtam... :( Megint nem akart bebootolni a lion, miután kextet telepítettem, hogy legyen hang a gépen.
Ha Macet akarok, akkor majd veszek inkább egyet pár év múlva. :K
Addig meg a Win7-et használom. :U
Az MBR-t hogy hozhatom helyre? (van hirens boot cd-m is)
Köszi!

(#12519) odessa32 válasza DanielK (#12518) üzenetére


odessa32
tag

Miota küzdesz vele??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12520) ko9 válasza DanielK (#12518) üzenetére


ko9
addikt

Arra véletlen se gondoltál, hogy esetleg rossz kextet raktál fel?
Mivel telepítetted a kextet?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12521) DanielK válasza odessa32 (#12519) üzenetére


DanielK
addikt

2 napja... :B

12520 ko9: bemásoltam és utána kext utility lefuttat. Így tettem be. De megint bootloopban ragadt a gép.

Mivel munkaeszköz, ezért nincs sok időm tesztelni. Illetve a gépemre szükség van, ezért nem akarom taccsra tenni. Esténként meg azt a kevés időmet inkább párommal töltöm, meg pihenek... :U :K

(#12522) Máté94


Máté94
addikt

Na, tony azért dolgozik azon a Linux CD-n. :)

(#12523) odessa32 válasza DanielK (#12521) üzenetére


odessa32
tag

Én honapokig küzdöttem vele mire jo lett. Valahol azt irta valaki ha nincs türelmem neki se álljak. Megérte küzdeni. Korábban minden hibàt leirtam itt de ezekböl tanultam meg hogyan lehet jol feltelepiteni.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12524) ko9 válasza odessa32 (#12523) üzenetére


ko9
addikt

Nem én voltam az a bölcs? :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12525) ko9 válasza Máté94 (#12522) üzenetére


ko9
addikt

Dolgozhat is ;] Lehet még én is megpróbálom. Neki nincs Rendszerment programja, mint nekünk :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12526) odessa32 válasza ko9 (#12524) üzenetére


odessa32
tag

Honnan tudtad? :DD
Mi ez a rendszerment?

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12527) ko9 válasza odessa32 (#12526) üzenetére


ko9
addikt

Ez egy olyan Linuxos progi, amivel a rendszered pillanatnyi állapotáról tudsz mentést készíteni. Ergo felrakom a Lion Installer elkészítéséhez szükséges dolgokat valami kisigényű Ubuntu alapra (vagy akár Debianra), ezzel lementem, majd publikálom, mint OWNEDbeast, és én leszek a király :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12528) odessa32 válasza ko9 (#12527) üzenetére


odessa32
tag

Akkor hajrá!? :DD

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#12529) ginfoka


ginfoka
tag

hali, olyan kérdésem lenne, hogy alábbi konfigra mi lenne a legjobb:
Asus P5QL-EPU
intel E6500
2GB RAM
XFX radeon HD5450 1GB
jelenleg 10.6.6i hazard van, grafikus kártyát is sikerült úgy ahogy feltenni, kijelzi, hogy HD5500 series, de 1440x1080(vagymilyen)-nél nem sikerül nagyobbra beállítani :\ és nekem bizony 1920x1080 felbontás kéne

van Lion retail DVD-m is de azt sehogy nem sikerült felnyomni a gépre.
jelenleg iAtkos L-t szedem, érdemes DVD-re kiirni vagy csak pocsékolás lenne?

Köszi a válaszokat (ha lesz :D), Ginfo :)

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12530) ko9 válasza ginfoka (#12529) üzenetére


ko9
addikt

Lehet Chameleonban felbontást kényszeríteni. Elindítod a Chameleon Wizardot, majd jobb alsó sarokban Graphics Mode alatt kiválasztod amelyik neked kell.
iATKOS L1 szerintem menne a gépeden.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12531) ginfoka válasza ko9 (#12530) üzenetére


ginfoka
tag

Csak az a baj, hogy akárhogy kényszerítem ő 1440x1000akármennyibe indul el, nem akarja a fullHD-t ...

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12532) ko9 válasza ginfoka (#12531) üzenetére


ko9
addikt

Próbáltál Chameleont frissíteni? Az újjabbaknál elég jó a HD5xxx széria támogatása.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12533) ginfoka válasza ko9 (#12532) üzenetére


ginfoka
tag

Igen próbáltam, de nem tudom igazán melyik a legújabb, egy linket hozzám tudnál vágni esetleg? köszi

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12534) ko9 válasza ginfoka (#12533) üzenetére


ko9
addikt

Fel tudod rakni a fent említett Chameleon Wizard-dal, vagy innen legalulról a pkg.zip csomagok tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12535) ginfoka válasza ko9 (#12534) üzenetére


ginfoka
tag

köszönöm :)
ha sikerül ezzel akkor nem bajlódok tovább, ha nem akkor az iAtkos L1-t megpróbálom :D ami 35 perc alatt lejött mobilnettel :P

ha valami nem sikerül, akkor jövök ide visítani újra ha nem gond.

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12536) ko9


ko9
addikt

Máté94: Mi is a baj HD3000-rel? Most nézem, hogy az új Air-ben is az van.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12537) ginfoka válasza ko9 (#12536) üzenetére


ginfoka
tag

felraktam az új bootloader-t, végén panic jött ki. mondom akkor nem szórakozom vele, beraktam az iatkos-t és alma lógó bejött alul kör aztán egyszer csak egy áthuzott karika az almánál, miért?

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12538) ginfoka válasza ginfoka (#12537) üzenetére


ginfoka
tag

bocsi a dupláért, de amúgy az új bootloader telepítése után a beállításoknál ugyanúgy 2.0.0 maradt.

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12539) ko9 válasza ginfoka (#12537) üzenetére


ko9
addikt

Bootolj -v-vel és lőjj egy fényképet ahol megáll.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12540) ginfoka válasza ko9 (#12539) üzenetére


ginfoka
tag

ugyanúgy megy tovább a gép, ahogy előbb feltelepítettem a bootloader-t újrainditásnál panic aztán újrainditottam a restart gombal a gépen és a régi bootloaderrel újraindult.

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#12541) KlezOne


KlezOne
tag

Ko9 a Chameleon-ból másik fajta szükséges az usb-re való telepítéshez?
Az L1 dvd nem volt jó megoldás, mert IDE-s az olvasóm.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12542) Máté94 válasza ko9 (#12536) üzenetére


Máté94
addikt

Grafikai hibák... tele van vele a CustoMac Mini topic, mindenki videokártyát veszt, mert nincs rá megoldás. Próbálgattuk a GPU-t állítani, voltot és órajelet, de semmi.

(#12543) kpetyke


kpetyke
tag

Intel i72600k-val és GTX570-el fel tudom tenni?

(#12544) Máté94 válasza kpetyke (#12543) üzenetére


Máté94
addikt

Ha szerencséd van az 570-el, akkor igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#12545) ko9 válasza ginfoka (#12540) üzenetére


ko9
addikt

Akkor csak azt mondom, hogy szedd le a Chameleon Wizardot, abba van Update funkció. Alol kiválasztod a partíciót ahol a Mac van, megvárod amíg fenn betölt, kiválasztod, hogy Update, bepipálod, hogy Update Boot1h (!), majd Start. Utánna átmész fenn a org.Chameleon.boot tabra, és bepipálgatod azokat, amik neked kellenek, majd elmented a /Extra mappádba. Ez az utóbbi azért kell, mert a 2.1-es Chameleon már nem a com.apple.Boot.plist-et használja, mint a régi, hanem a org.Chameleon.boot.plist-et.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12546) ko9 válasza KlezOne (#12541) üzenetére


ko9
addikt

Nincs neked valami funkció a BIOS-ban az IDE-mód állítására? Én annó simán telepítettem IDE-s meghajtóról...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#12547) KlezOne válasza ko9 (#12546) üzenetére


KlezOne
tag

Hát nem nagyon, annyi hogy cd/dvd drive IDE módba megy vagy levan tiltva.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12548) mpire válasza KlezOne (#12541) üzenetére


mpire
tag

Ha van 8 gigás pendrive-od és egy működő OSX-ed, akkor Disk Utility-ben restore-olod a dmg tartalmát a pendrivera, és feltelepítesz rá egy chameleont. Aztán csak a biosban kell beállítani az usb pendriveot 1. boot eszköznek.

(#12549) KlezOne válasza mpire (#12548) üzenetére


KlezOne
tag

Csak nem megy az Osx. :D
Pendrive-on már rajta van az iAtkos L1.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#12550) mpire válasza KlezOne (#12549) üzenetére


mpire
tag

Hát igen, csak gondolom eleve nem hfs+ra van formázva, meg kéne rá bootloader is. Ezekhez meg kell egy OS X-es gép. Vagy: még nem próbáltam, de lehet, hogy virtuális gépen futtatott OS X-szel is el lehetne intézni ezeket.

Más: akik laptopot használnak, leírnák nekem, hogy milyen kexttel (név, verziószám v. moddolás) megy nekik az akksikijelzés? Már csak ez nem megy nálam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.