Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Ateszpapa válasza odessa32 (#11950) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azt igen.
Te honnan töltötted le, és melyiket használod?
Egy linkel, sokat segítenél. :)

[ Szerkesztve ]

(#11952) fazr


fazr
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék OS X-et használni a notebookomon elsődleges OS-ként és az iAtkos L1-et néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire biztonságos ez és úgy általában a hackintosh?
Úgy értem Bejelentkezéshez, Mailben, iTunesban, iCloudban stb-ben megadhatom az Apple ID-met jelszóval? Vissza tudna vele élni valaki, vagy letilthatná az Apple hackintosh miatt? Nem örülnék egyiknek sem a hozzá rendelt bankkártya és a sok megvásárolt iOS app miatt.
Esetleg valami fontos dolog amire figyelni kell, vagy nem szabad csinálni/használni hackintoshon?

ui:
Mikor végeztem a hozzászólással pont vége lett a 10.7.2 frissítésnek VirtualBoxos iAtkos L1-en.

[ Szerkesztve ]

(#11953) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hali!

Az egyetemen a filmlaborban Power Mac cuccosokon vágtunk filmeket és gondoltam nosztalgiáznék és itthonra is tolnék egy OS X-et a PC-re. Az első két hozzászólást elolvastam, a telepítés menetét felfogtam, csak egyvalami nem tiszta:

Nem derül ki belőle, hogy AMD-s rendszeren mennyire futna üzembiztosan. A hardver kompatibilitási wikit elnézve ez főleg Intelen jó buli, meg az első két hozzászólásból sem sok derült ki, hogy mi van azokkal akik AMD CPU-kat hajtanak. Azért a keresőt is használtam és ahogy olvasom nem megoldhatatlan.

A kérdésem az, hogy tudnám valamelyik (nem túl régi) OS X verziót hiányosságok nélkül futtatni egy Win 7 mellett dual boot-al összehozva az alábbi konfigon?

- AMD Phenom II X4 955 BE
- ASRock 870 Extreme3
- Gainward nVidia GTX460 768MB
- Kingston 4GB 1333Mhz
- Hang az alaplapra integrálva

A telepítés menete mennyiben tér el a az első két hozzászólásban leírtaktól? Mert az nekem tisztának tűnik, nem látok benne megoldhatatlan feladatokat. Illetve nem tudom merült-e már fel a kérdés, szóval bocsi ha dupli: Az okozhat gondot, hogy a procim négymagosított példány, tehát gyárilag csak egy Phenom II X2? Fogom tudni négy maggal használni?

(Illetve tudom ciki ennyit kérdezni, de inkább, mint hülyeséget csináljak. Mekkora méretű partíciót illik alá tenni?)

(#11954) mate0314


mate0314
aktív tag

Sziasztok!

Szívtam eleget alaplappal ezért ki szeretném kérni a véleményeteket!
(A cél egyértelmű, azért leírom: minél nagyobb kompatibilitás, retail.)

Szeretnék egy LGA775-ös microATX alaplapot, ami befogadja az intel pentium dual core 820-as processzoromat és lehetőség szerint kezelje a ddr2, ddr3-at!

ah valamelyikőtök tud ilyet, kérem jelezze, vagy ha van eladó akkor vevő lennék rá! (fontos hogy mATX legyen, mert csak azt tudom berakni G4 házba...)

(#11955) flashouse


flashouse
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Asus M2N-E lap egy Athlon 7750 x2-es procival HD4850-es video karcsival. Szeretnék rá egy müködőképes OSX-et varázsolni. Retail SL felmenne rá vagy valami más osx disztró után kéne néznem? AMD-hez milyen bootloader használjak ha sikerülne felrakni. Üdv

(#11956) ko9 válasza mate0314 (#11954) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Hibrid lapok nem mindig sikeresek, válassz, hogy DDR2 vagy DDR3.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11957) ko9 válasza flashouse (#11955) üzenetére


ko9
addikt

A bootloaderből csak Chameleon van, mind arra épűl. AMD-re nincs még Lion kernel, ezért marad a Snow Leo. Retail nem menne fel, mivel annak csak Intel támogatottsága van. Esetleg myHack Installerrel.
Esetleg írj rá RazorGTR1-re, neki M2N32-es lapon megy a Snow Leo.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11958) mate0314 válasza ko9 (#11956) üzenetére


mate0314
aktív tag

ebben az esetben mindegy! a kompatibilitás és az hogy 15000ft-nál ne legyen lehetõleg drágább, az fontosabb :)

(#11959) ko9 válasza Stauffenberg (#11953) üzenetére


ko9
addikt

Sajnos ez a lap még eléggé új, ezért nem tudok semmi biztosat mondani. Maga a telepítés menete annyiban tér el, hogy mivel a Mac kernele Intelre van kitalálva, ezért módosított kernelt kell használnod. Snow Leo 6.8-as Updatejéig felmehetsz vele, Lionra sajna még nincs kernel. AMD-seknél általában az iAtkos S3 v2.2 szokott bevállni, vagy a feljebb említett myHack Installer-es megoldás.
A 4magosítás nem fog gondot jelenteni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11960) esperes90


esperes90
csendes tag

Sziasztok.

Feltelepítettem a laptopomra, az iATKOS S3 V2-t, majd feltettem az integrált vga-mhoz (intel gma4500mhd) egy patch-et, hogy legyen 1280x800-as felbontás, de újraindítás után igaz bejött a teljes felbontás, de eltűnt az egérmutatóm, és csak akkor jelenik meg, ha felnagyítom (kb. 4x-esére). Ennél szeretnék kérni egy kis segítséget, hogy hogyan tudnám eredeti méretében láthatóvá tenni??

(#11961) Stauffenberg válasza ko9 (#11959) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :)

Amúgy ez a módosított kernel mennyiben tér el az eredetihez képest? myHack-el megpróbálhatom a retailt is? Vagy myHack-el is csak a módosított kernellel próbálkozzak?

Ki lehet írni DVD-re (Dual Layer)? Csak 4GB a legnagyobb pendrive-om, esetleg SD kártya van még 8GB-os, de bedöglött a kártyaolvasó így ez most kiesett.

(#11962) ko9 válasza Stauffenberg (#11961) üzenetére


ko9
addikt

A módosított kernel annyiban tér el, hogy támogatja a nem Intel procikat is.
Közben eszembe jutottak a modCD megoldásai, és inkább azt javasolnám: [link]
Ezt CDre kiírod, és mehet a boot (ehhez kell természetesen egy Retail 10.6.3-as Mac OsX telepítő is).

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11963) flashouse válasza ko9 (#11957) üzenetére


flashouse
csendes tag

Koszonom a valaszt :R Megprobalom modcd-vel:)

[ Szerkesztve ]

(#11964) Stauffenberg válasza ko9 (#11962) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszönöm! Ezzel fogom megpróbálni! :)

Még egy kérdés: 100GB körüli partíció elég lesz neki? Ha esetleg filmet vágok akkor a munkafájlok egy NTFS fájlrendszerű partíción lennének, mert Win7-hez azt használom, ezt is kezelné gond nélkül az OSX vagy ezt a fájlrendszert nem szereti?

(#11965) ko9 válasza Stauffenberg (#11964) üzenetére


ko9
addikt

Háátőő... Ez egy elég kényes téma, mivel elvileg van benne support, de külső alkalmazások nélkül nem eléggé szereti, ráadásul minden restartkor ellenőrízni kell és mountolni. Legalábbis a Paragon NTFS-sel.

Én is annyit adtam neki, általában elég.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11966) flashouse


flashouse
csendes tag

Sikerült felraktom a hazard féle snowleot fel is ment legacy kernelt választottam és miután ujrainditotta a telepitő nem tudom elindtítani a rendszert. modcd-vel is probáltam és a végén double panicot kapok.

(#11967) ko9 válasza flashouse (#11966) üzenetére


ko9
addikt

-v-vel bootolj, és képet kérek. Igy nem sok mindent tudok mondani :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11968) flashouse válasza ko9 (#11967) üzenetére


flashouse
csendes tag

közben meglett :) bootoltam -x -el modcd-ről és elindult safemod-ban felnyomtam a 10.6.8 combot és utána meg a 10.6.8as legacy kernelt. majd restart. Ezután elindult simán bármiféle opcio nélkül :) Egyedül a vga nem megy Giga HD4850 512mb más minden müxik rendesen. A hang is fasza net is van:) Melyik charmeleont tegyem fel hogy ne kelljen mindig modcdrol bootolnom? Mert egyszer már felraktam a combo update elött,de aztán nem bootol winyorol.Gondolom az update legyalulta és azért. A VGA-t hogy tudnám müködésre birni? Ha ezek meglennének pöpec lenne a rendszer. Üdv

(#11969) ko9 válasza flashouse (#11968) üzenetére


ko9
addikt

Ezzel telepítsd a Chameleont.
Elvileg az újabb már támogatja automatikusan a 4850-et, ha nem, jelezd, és adok másik megoldást :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11970) flashouse válasza ko9 (#11969) üzenetére


flashouse
csendes tag

Köszönöm :R Reggel kiprobálom,de most sleep. Joccakát mindenkinek :)

(#11971) #01993216


#01993216
törölt tag

Sziasztok!

Látom itt sok a hozzáértő szaki, gondoltam én is kérek egy kis segítséget, mert elakadtam.Megpróbáltam telepíteni OSX-et. Már rég foglalkoztam vele, úgyhogy az elején kezdem.

Szóval:
A BIOS-ban a SATA AHCI-re van állítva, az ACPI SP1 only-ra, a C1E pedig alapból be sem volt kapcsolva.
Nawcom Boot lemezzel próbálkoztam. Betöltött, kicseréltem egy Retail OSX 10.6.3-ra. Csak a maxmem=4096 flaggel volt hajlandó elindulni. Minden más kernel panic. Próbáltam mást is beírni, illetve semmit sem beírni. Semminél újraindul, ha beírok valamit vagy másik kernelt választok, akkor kernel panic.

Maxmem=4096-al elindul és fel is települ az OSX. Utána nem telepítettem Chameleon-t, mert van benne, hogy vagy hogy nem, azt nem tudom, de nem volt rá szükség. Nyomtam is neki egy 10.6.8-as Update-et. Minden tökéletesen működik.

A problémám a következő:
A gépre feltelepített OSX csak a cpus=1 kapcsolóval hajlandó elindulni. A gyári 10.6.3 és az update-elt 10.6.8 is. Az Update-nél feltettem a 10.6.8-as Legacy kernelt is, de akkor sem megy kapcsoló nélkül.

Ezzel a cpus=1 kapcsolóval most csak 1 magot lát a procimból? Nekem az összes kellene. Vagy van ennek valami jelentősége? Létezik erre valamilyen megoldás?

A konfigom:
ASUS M5A78L-M LX alaplap (http://usa.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX/#specifications)

AMD Phenom II X2 555 (unlocked AMD Phenom II X4 B55)
4GB DDR3 1333MHz RAM
ATI HD 5670 1GB DDR5
WD 500GB Sata HDD
Samsung DVD+-RW Sata

Köszi! ;)

(#11972) ko9 válasza #01993216 (#11971) üzenetére


ko9
addikt

Alap hiba: ACPI-nek S3-nak kell lennie, nem S1 Onlynak.
Nemrég utánnanéztünk valami Phenom procinak, és az is csak cpus1-el tudott elindulnil, de szétnézek még.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11973) flashouse válasza ko9 (#11969) üzenetére


flashouse
csendes tag

Megpróbáltam telepiteni a wizardal a charmeleont. Az update-et ajánlotta fel mivel már fent volt egy 2.0ás szépen fel is telepítette, de ezzel sem hajlando hd-ről bootolni. "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" Nemtudom mi lehet a gebó... :F

(#11974) ko9 válasza flashouse (#11973) üzenetére


ko9
addikt

Alul biztos a vinyót választottad ki, amin a rendszer van? Mert ha update-et ajánlott fel, akkor nem hiszem.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11975) #01993216 válasza ko9 (#11972) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi, átállítom!

Van valami jelentősége, hogy cpus=1-el megy? Visszafogja a teljesítményét?

(#11976) ko9 válasza #01993216 (#11975) üzenetére


ko9
addikt

Ha jól vágod az angolt, akkor ezt nézd meg: [link]. Alaplap igaz más, de a lényeg ugyanaz.
Persze, hogy van, csak 1 magot használ 4 helyett.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11977) #01993216


#01993216
törölt tag

2 napja ezzel szórakozok, de egyre inkább úgy tűnik, hogy még a Retail DVD sem hajlandó elindulni, ha nem kopasz a winyó. Ha van vmilyen másik partíció mellette, akkor már nem indul el. Nem értem miért. Elvileg ennek semmi köze hozzá, mivel DVD-ről boot-olok be.

Valami más, amit át kellene állítanom a BIOS-ban az AHCI és az ACPI-n kívül?

(#11978) flashouse válasza ko9 (#11974) üzenetére


flashouse
csendes tag

Igen mert csak ez az egy winyo van a gépben 1 particiócal. Azért ajánlotta fel az update-et mert egyszer már felraktam egy charmeleont de az sem működött. Az install method közül már kiprobáltam a boot0hfs-t is de azzal sem bootol winyorol.

(#11979) kisjimy


kisjimy
aktív tag

KO9!

MIKOR IROD LE HOGYAN KELL FRISSITENEM AZ IATKOS S3 V2 LEGALÁBB 10.6.6-RA? VAGY A LEON ITKOS L1 ET?

(#11980) flashouse válasza ko9 (#11974) üzenetére


flashouse
csendes tag

Utána néztem és elvileg kéne lenni egy EFI particionak a gépen. De nekem nincs. Azt a charmeleon hozná létre vagy nekem kell megcsinálnom manualba?

(#11981) flashouse válasza flashouse (#11980) üzenetére


flashouse
csendes tag

valamiért nem telepiti fel szerintem pedig semmi hibaüzenet,de nem látom nyomát a merevlemezem...

(#11982) flashouse válasza flashouse (#11981) üzenetére


flashouse
csendes tag

googleben sem találok hasonlo esetet... közben rájöttem hogy mindvégig rosszul irtam a nevét és ugy sem :D

(#11983) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sikerült megoldanom, hogy teljesen magyar legyen az iAtkos L1 10.7.1
Egyszerűen egy retail Lionból kimásoltam, majd feltelepítettem a Hungarian.pkg-t :)

Most már jó! :)

(#11984) flashouse


flashouse
csendes tag

Azóta sikerült felraknom modcd-vel retailrol is,de hiába telepitem fel a chameleont egyszerüen nem bootol hd-ről. DISK BOOT FAILURE... :F ez kész...

(#11985) #01993216 válasza ko9 (#11976) üzenetére


#01993216
törölt tag

Szia!

Gondoltam előröl kezdem az egészet, mert már nem tudom hogy sikerült tegnapelőtt.

Szóval:
BIOS-ban SATA AHCI-re állítva. Minden mást gyárin hagytam.
Ha átállítom az ACPI-t S1-re vagy S3-ra, akkor nem indul el a retail OSX telepítője.

Ha AUTO-n hagyom, akkor boot CD indul, betöltés után csere és a -x kapcsolóval simán indul a retail OSX lemez telepítője. Csináltam partíciót neki.
El is indult a telepítő, de valahol a közepénél, még 18 perc volt vissza, egyszerűen megállt. Villogot ugyan a DVD olvasó, hogy dolgozik, de 1 óráig semmi sem történt.

Valami ötlet? Elrontottam valamit a Customize fülön?

(#11986) #01993216 válasza #01993216 (#11985) üzenetére


#01993216
törölt tag

Mostmár így sem megy!!!
Kezdem elveszíteni a türelmem. Miért van az, hogy egyszer megy, egyszer nem???!!
Semmin sem változtattam.

(#11987) #01993216


#01993216
törölt tag

Update!

Lepucoltam a winyóm, BIOS-t visszaállítottam a gyárira.
Aztán átállítottam a sata-t AHCI-re, az ACPI-t pedig S3-ra.

Nawcom modcd betölt, csere, maxmem=4096 kapcsolóval el is indult simán.
A telepítőből kivettem az Audio és Ethernet kext-eket, mert sz*rt se érnek. A többit hagytam.
Ha végre felmegy, akkor megpróbálom, hogy cpus=1 nélkül hajlandó-e menni. :)
Mind a 4 magot szeretném használni, ha már van.

(#11988) ko9 válasza #01993216 (#11987) üzenetére


ko9
addikt

Mennie kell 4 maggal.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11989) #01993216 válasza ko9 (#11988) üzenetére


#01993216
törölt tag

Megy 4 maggal. ;)

Simán indul kapcsolók nélkül, de még update-elni akarok 10.6.8-ra és még nincs hang, net és vga.
Majd még biztos kérdezek, ha elakadok. :)

(#11990) flashouse


flashouse
csendes tag

Nem lehet h a particionalasnal szurtam el vmit? es azert nem bootol? Guidra kell allitani?

(#11991) Bilux


Bilux
veterán

Iatkos L1 felhasználóktól kérdezem mennyire probléma mentes a program?
Jobb mint ha felraknék egy retail SL majd retail Liont nyomok fel USB-ről? A driverek miatt kérdezem.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#11992) Bilux válasza Ateszpapa (#11983) üzenetére


Bilux
veterán

Milyen hardverrel használod az Atkost?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#11993) ko9 válasza flashouse (#11990) üzenetére


ko9
addikt

Igen, GUIDra kell.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11994) flashouse válasza ko9 (#11993) üzenetére


flashouse
csendes tag

Koszi,akkor megvan a hiba:) :R

(#11995) Ateszpapa válasza Bilux (#11992) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Alaplap: Asus p5kc(p5kR-re módosítva az AHCI miatt)
VGA: HD4850
Sata vinyó
Sata optikai
2Gb RAM
E6300 1.86Ghz proci

Hangot nem jelöltem be, mert nekem ALC-833 van, és azt nem láttam a telepítésnél-így azt utólag raktam fel.
Meglepett, hogy a VGA-t felismerte rendesen elsőre.

(#11996) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Az appstore letöltésre is rájöttem, hogy lehet egyszerűen megoldani!

Regisztrálni kell egy újat! :)

Most már töltögeti lefelé a free-t. :)

(#11997) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Szerettem volna Lion tenni a gépre, kétféle lemezzel is próbálkoztam, de egyikkel sem jártam sikerrel. Van egy retail, ami már boot menu után egyből újraindul, illetve egy iAtkos. Utóbbi pedig elakad az alábbi képernyőnél.

Processzor: Intel i3 2100
Alaplap: Gigabyte H67MA D2H B3
VGA: Gigabyte GV-N220TC-1GI
RAM: Kingmax 1x4 Gb 1333

Mi lehet a baj?

(#11998) ko9 válasza gemini (#11997) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Próbálkozz -v npci=0x2000 kapcsolóval.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11999) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Olvasgattam elég sokat, aztán egy hétig totóztam rajta és most belevágtam egy hackli telepítésébe. Ami már az első pár percben elvette a kedvem.
Egy csomó adatot elbuktam, mondjuk a saját hülyeségem miatt.

Tehát megpróbáltam telepíteni az 1.6.6i Hazardot.
bebootol, majd megáll és kérdezi, hogy mit csináljon? Vagy egy billentyű, vagy egy F8-at kér. Bármelyikre kattintok, felberreg, majd bevillan 1 másodpercre egy szürke kép és restart, ezt csinálom már reggel óta.
Olvastam, hogy irjam be- cpus=1. Erre sem reagál.
itt van egy csomó tutorial meg videó, de ezzel nem tudok mit kezdeni, hogyan lépjek tovább. Biosban át van állítva ACHI-ra és fingom sincs.
Ha tud valaki segíteni, hogy mit csináljak, vagy hol nézzek érdeklődjek utána, azt is megköszönném.
Konfig:
Asus P7P55d
Sapphire 5770
Core i5

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#12000) ko9 válasza Smokalot126 (#11999) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Itt elég jól le van írva minden. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.