Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #01993216

    törölt tag

    Sziasztok!

    Látom itt sok a hozzáértő szaki, gondoltam én is kérek egy kis segítséget, mert elakadtam.Megpróbáltam telepíteni OSX-et. Már rég foglalkoztam vele, úgyhogy az elején kezdem.

    Szóval:
    A BIOS-ban a SATA AHCI-re van állítva, az ACPI SP1 only-ra, a C1E pedig alapból be sem volt kapcsolva.
    Nawcom Boot lemezzel próbálkoztam. Betöltött, kicseréltem egy Retail OSX 10.6.3-ra. Csak a maxmem=4096 flaggel volt hajlandó elindulni. Minden más kernel panic. Próbáltam mást is beírni, illetve semmit sem beírni. Semminél újraindul, ha beírok valamit vagy másik kernelt választok, akkor kernel panic.

    Maxmem=4096-al elindul és fel is települ az OSX. Utána nem telepítettem Chameleon-t, mert van benne, hogy vagy hogy nem, azt nem tudom, de nem volt rá szükség. Nyomtam is neki egy 10.6.8-as Update-et. Minden tökéletesen működik.

    A problémám a következő:
    A gépre feltelepített OSX csak a cpus=1 kapcsolóval hajlandó elindulni. A gyári 10.6.3 és az update-elt 10.6.8 is. Az Update-nél feltettem a 10.6.8-as Legacy kernelt is, de akkor sem megy kapcsoló nélkül.

    Ezzel a cpus=1 kapcsolóval most csak 1 magot lát a procimból? Nekem az összes kellene. Vagy van ennek valami jelentősége? Létezik erre valamilyen megoldás?

    A konfigom:
    ASUS M5A78L-M LX alaplap (http://usa.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX/#specifications)

    AMD Phenom II X2 555 (unlocked AMD Phenom II X4 B55)
    4GB DDR3 1333MHz RAM
    ATI HD 5670 1GB DDR5
    WD 500GB Sata HDD
    Samsung DVD+-RW Sata

    Köszi! ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés