Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) csaba951 válasza Sotho (#950) üzenetére


csaba951
veterán

>Ha a maradékokkal nem számolsz hány % lenne a bukta?

Kis összegek (5-10-20 USD) esetén a minimum fee-k miatt nagyon nagy veszteséggel lehet csak váltani.

>Ill még jobb ha mondjuk 2000 dollárból akarunk ltc-t venni mennyi úszik el?

Ha pl. BTC-E elfogad befizetésre WebMoney-t, akkor 5% alatti fee-vel ki lehet hozni. (Reálisan olyan 1%-1,5% lesz a fee). Kifizetésnél viszont más a helyzet, rögtön 6,5% a BTC-E->WebMoney, és még WebMoney->saját bankszámlának is van díja. (WebMoney->saját bankszámla részről még nincsen egyik PH fórumtársnak sem tapasztalata, vagy csak lusták voltak megírni.)

(#952) #68216320 válasza supercow (#947) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nagyon úgy néz ki, hogy meg fog halni. :(

(#953) ngabor2 válasza supercow (#949) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez az eladó pont nem támogatta a pp-t (német volt). ha támogatta volna, a fejem se fájt volna, úgy már fizettem jópárszor gond nélkül.

(#954) supercow válasza #68216320 (#952) üzenetére


supercow
őstag

Ha át akarnám váltani a meglévő FTC-met a BTCE-n ki kéne küldeni, de egy tranzakcióhoz a minimális 3 confirm kb 6 óra... :W
Beírtam a hivatalos fórumba hogy mi lenne egy 0.6.5 verziót kiadni 32900 blokkos váltással.. Meglátjuk. Most már olyan kevés miner, pool és exchange van, hogy nem lenne gond rávenni mindenkit egy újabb frissítésre. Így 1-2 napon belül meglenne a diff állítás és beindulna a hálózat. Most tartunk a 32836-os blokknál.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#955) fsb1000 válasza Sotho (#950) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom, ekkora összeggel nem próbálkoztam.
Illetve az általam ismert módszerek nem alkalmasak erre, mert felülről korlátosak, azaz napi és havi limit van befizetésre. Kb. napi 100 USD, de ez csak a befizetésre vonatkozik, a "belső" váltások szerintem nem korlátosak.

Ha nagyobb mennyiséget akarnék vásárolni, akkor a tapasztalt fórumtársak tanácsát követve magánszemélytől vásárolnék. Egyébként próbáltam azt is, találtam 70 USD/BTC és 82 USD/BTC ajánlatokat is, de még választ sem kaptam a bőven 1 BTC alatti ajánlataimra.
A pénzt kivenni pedig OKpay-on keresztül (ATM) próbálnám, de annak kezdeti költségeit most nem akartam megfinanszírozni. Az is csak akkor érné meg ha 1000 USD nagyságrendben gondolkoznék.
Szóval legalább 300 LTC-kéne kibányászni vagy árfolyamnyereséggel összeszedni, hogy kis fájdalommal lehessen USD->FT-ra váltani egy 1.0-ás usernek.
(a mostani ismeretim szerint)

(#956) Sotho


Sotho
őstag

Köszönöm az infókat.

(#957) supercow válasza #68216320 (#952) üzenetére


supercow
őstag

2.5 perc helyett átlagosan 97 perc van a blokkok között.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#958) Sotho


Sotho
őstag

Pont 405 wattot vesz fel a gép a konnektorból 810kh/s számítási teljesítmény esetén ez kerek 2 kh/s/w. A watt meg joule / sec... :U Akkor marad a 2 kh/j :) ez az új mértékegység.

[ Szerkesztve ]

(#959) fsb1000 válasza Sotho (#958) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én csak 1 hete hallottam a BTC-ről a PH-s cikk alapján.
A filozófiai vitákba nem folytam bele, de rengeteg infót gyűjtöttem, és a fórumtársak is sokat segítettek.

Sok adat és user beszámoló átolvasása után én is azt szűrtem le amit te.
A preferált ATI VGA-kból épített jobb farmgépek kb 2 Kh/Ws mutatóval dolgoznak. Ha több VGA-t pakolnak a bányagépbe vagy több VGA-s bányagépük van akkor is kb 2 lesz a viszonyszám vagy "kvázi" hatékonyság.
Néhány drága VGA-val elérhető a 2.2-2.5 Kh/Ws is.

Kicsit számoljuk utána a mai árfolyammal, mi is ennek a következménye
(LTC-vel számolva hasonló értékek jönnek ki)
A te géped vagy ami ahhoz hasonló az 800 Kh/s számítási teljesítményt tud és 400W-ot fogyaszt. 1 hónap alatt ilyen gép képes megterelni 1 BTC-t, amihez 0,4*24*30 = 280 Kw-ot fogyaszt el. 45 FT-os áramdíjjal számolva 12600 ft volt a költség.
Ha BTC árfolyama marad a mostani, akkor Magyarosrszágon 1 BTC megtermelése VGA-val épp a felébe kerül, mint az árfolyama. Azaz havonta marad tisztán 13.000 FT. ha sikerül 115 BTC/USD árfolyamon eladni.

Ha a bányagép beszerzési értéke 160.000 Ft volt (szűken számolva 2 VGA-val, jó táppal), akkor a beruházás 12 hónap után térül meg. A z első év után már havi 13.000 Ft-ot termel a VGA bányagép, ha sem az árfolyam sem a diff nem változik és nincs meghibásodás, vagy hosszabb leállás
De a diff biztos változik.... 1 év távlatában

*******

Ha 10 ilyen VGA-s bányagépünk van (8GH/s és 4KW/h) akkor már havi 130.000 Ft lehet a tiszta bevétel, amiből adózni is illene. Pénz kivét + adózás után kb marad 100.000 Ft/hó.
Azaz 1 BTC megtermeléséért tisztán 10.000 FT marad (kb. 45 USD) a bányász forintos pénztárcájában

Persze marad az az opció is, hogy a BTC-t nem váltjuk be forintra, hanem gyűjtjük, de ehhez bányagépenként havi 13.000 Ft-ot kell bele tolunk a rendszerbe, amiért 1 BTC a jutalmunk. 10 gépnél már 10 BTC/hó. és 130.000 Ft a vilanyszámla.
Ráadásul a gépet is mi finanszírozzuk, ha mást nem az avultációját ami éves szinten sacc/kb 60K azaz még havi 5K

Tehát egy megtartandó BTC 18.000 FT-ba került (78 USD) és sok munkába, örömbe fórumozásba, stb.

[ Szerkesztve ]

(#960) Sotho válasza fsb1000 (#959) üzenetére


Sotho
őstag

Ez így van de megint csak pillanatnyi állapotokat elemezhetünk, a kérdés az LTC azaz a második nagy coin esetében, hogy ez is hasonló utat fog.e bejárni mint a BTC, árfolyam szempontjából?

A kH/j -vel meg egy érdekes dolgot akartam bedobni.

[ Szerkesztve ]

(#961) Sotho


Sotho
őstag

Az normális hogy 260 V van a konektorban? :F A fogyimérőm szerint. Kicsit sok.

(#962) #68216320 válasza Sotho (#961) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem normális. Multimeter nincs a közelben? Fogyasztásmérők néha bolondoznak.

(#963) taranis válasza fsb1000 (#959) üzenetére


taranis
addikt

A beruházásnak nem is kell megtérülnie, sőt jó eséllyel nem is fog. Szerintem csak úgy érdemes belevágni most, ha alapnak vesszük a VGA-k eladását a bányászás végén. A mostani tendenciák alapján valamikor nyár végén. (Arra mondjuk még kíváncsi vagyok, hogy ha az LTCPP kijön, mit csinál az árfolyammal.) Szóval ahogy már többen írták, ehhez kell egy alapvető érdeklődés, mert ha belevesszük, hogy foglalkozni kell vele, belőni a setupot, utána figyelni, hogy mit éri meg bányászni, közben zúg meg fűt rendesen, és a végén még nekiállni hirdetni... talán jobb megtartani egy ideig a bányászott coinokat, mert amúgy kicsit karcsúnak tűnik ami bejönne a bányászás végén, a befektetett pénzhez/energiához/időhöz képest, ha ilyen otthoni párszázezres keretek között gondolkodunk. Nekem 600W fűti az egyik szobát, elég komoly ez is így a nyár közeledtével :)

colorizer.net

(#964) taranis


taranis
addikt

Ezt nagyon összerakták: [link]

colorizer.net

(#965) Sotho válasza somasz (#937) üzenetére


Sotho
őstag

Lemértem hogy a pci-e foglalat és a kártya hűtője között kb 6mm használható hely van (nálam, gyári hűtő) szóval ha a riser nem lóg ki 5-6 mm- nél jobban akkor múkodik a dolog.

(#966) CSaB_STI válasza Sotho (#965) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

Szerintem kilóg többet is, kb 1 centit.

[ Szerkesztve ]

(#967) Sotho válasza CSaB_STI (#966) üzenetére


Sotho
őstag

Hűtője válogatja , mérni kell mindeképp.

(#968) CSaB_STI válasza Sotho (#967) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

A foglalat feletti rész (kék) az kb. 1 centi. Erről van szó amúgy?

(#969) Sotho válasza CSaB_STI (#968) üzenetére


Sotho
őstag

Ja hogy már a riserről van szó igen erre gondolt somasz kollega. :D
Ez alacsonyabb lehet [link]

[ Szerkesztve ]

(#970) DiVaD


DiVaD
senior tag

Tudom Mo.-n kb. nem igazán van elterjedve, de ha vennék egy célhardvert (FPGA v. ASIC) azt csak a bitcoin-al tudnám használni vagy befogható a többire is (pl. LTC) ?
Ahhoz mivel egy külső doboz, kb. elég egy netbook is (USB és win legyen rajta...) és kész, igaz? Cserébe drága és várni kell rá. :U

(#971) taranis válasza DiVaD (#970) üzenetére


taranis
addikt

Csak bitcoinra jók. Elég a netbook is persze. De ha BFL-es ASIC-ban gondolkodsz, az nyugodtan felejtsd el, még azok is várnak rá, akik tavaly nyáron rendelték.

colorizer.net

(#972) DiVaD válasza taranis (#971) üzenetére


DiVaD
senior tag

Igen, BFL-ben gondolkodtam. De akkor felejtős, meg igazából LTC-ben kezdtem el gondolkodni, hátha legalább fele annyira "siker sztori" lenne befektetni.

(#973) taranis válasza DiVaD (#972) üzenetére


taranis
addikt

Elvileg LTC esetén sem megoldhatatlan a probléma, vannak már akik foglalkoznak célhardverrel, de arrébb van az még...

colorizer.net

(#974) DiVaD válasza taranis (#973) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ha ilyen lesz az ellátottsága, akkor szinte mind1. :( Csak bosszantó, hogy igazán jó eredményeket célhardverrel lehet, de megvenni nem is lehet.

(#975) almafa42 válasza DiVaD (#974) üzenetére


almafa42
aktív tag

Ha könnyen be lehetne szerezni akkor már mindenkinek lenne, és onnantól fogva már nem is lenne akkora üzlet :D

(#976) oleslie


oleslie
aktív tag

Felmerült bennem egy kérdés.
WDC (nem a western digital corp-ot jelenti :) ), FC2, (és tsaik).
Mi értelmük van ezeknek, ha nem váltják sehol semmire?

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#977) supercow válasza oleslie (#976) üzenetére


supercow
őstag

bányászol 2 nap alatt 50ezret és reménykedsz.ha bevezetik akkor gyorsan eladsz mindent és kezdődhet az egész újra, másnap jön a következő scam-coin.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#978) DiVaD válasza supercow (#977) üzenetére


DiVaD
senior tag

Közben Én is olvasgattam, aztán lehet, hogy hülyeséget feltételezek, de majd felvilágosít valaki...
Azért lehet szvsz a BTC a legnagyobb, mert pl. a feketepiacon is az a hivatalos fizetőeszköz, nem? :U Ez azért eléggé megdobja az értékét, míg a többinél nem láttam ilyet a neten.

(#979) csaba951 válasza oleslie (#976) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem az összes ilyen altcoin kizárólag spekulációs céllal lett létrehozva. Mindegyik arra épít, hogy lesz majd egy balek, aki megveszi. Ez megy is pár napig/hétig, de utána már nekik sem kell. El fog tűnni az összes ilyen próbálkozás, mert nincs bennük semmilyen innováció. BTC fog tartósan fennmaradni, esetleg a sok VGA bányász miatt még egy darabig elevickél az LTC.

(#978) DiVaD
Az összes virtuális coin közül a BTC-t fogadják el a legszélesebb körben az emberek. Ezért van értéke. Pl. hiába mondod egy üres A4-es lapra, hogy 1000000 USD-t ér, mert a többiel szerint ez csak egy papírlap, csak pár forintot ér. Ha mindenki elfogadná, hogy 1000000 USD-t ér, akkor annyit adnának érte az emberek. Még akkor is, ha ez tulajdonképpen egy üres papírlap.

[ Szerkesztve ]

(#980) CSaB_STI válasza DiVaD (#978) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

BTC -> Silkroad
LTC -> Atlantis ;)

(#981) Sotho


Sotho
őstag

Ha valaki tudja hogyan lehet Lubuntu (vagy bármilyen linux unix aix , (grafikus b*ziság nem kell! :D )) alatt 2 vagy 3 db 5870-et meghajtani cgminerrel az megtenné hogy leírja ide? Előre is köszönet! :))
Célom: valamilyen karakteres minimál os pendriveon amin az adott gépen megy a mining.

Szerintem ha valaki megfelelő tudás birtokába ráfeküdne a témára simán lehetne ez egy floppy-n elférő standalone program (mint pl a memtest) alap, opencl-re kihegyezett driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#982) CSaB_STI válasza Sotho (#981) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

BAMT-ot ismered?
[link]

(#983) Sotho válasza CSaB_STI (#982) üzenetére


Sotho
őstag

Nem, de most nézem, köszi! :)

(#984) oleslie


oleslie
aktív tag

Értem, köszi. Akkor maradok az LTC-nél (jobb híján).

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#985) #68216320 válasza CSaB_STI (#982) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, ez engem is erdekel. Mindjart ki is probalom.

(#986) Sotho


Sotho
őstag

A could not find kernel image -nél tovább nem jutottam egylőre....

(#987) fsb1000 válasza CSaB_STI (#982) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez egy USB-ről bootoló Linux, ami már be van konfigolva?
Beállítom a bányász acc-ot és máris indul a bányászat?

(#988) #68216320 válasza fsb1000 (#987) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem a legtutibb egy webfelületről konfigolható, stratum és scrypt-et ismerő linux rendszer volna. Olyan, amivel könnyen tudnék váltogatni pool-ok, api-k, stb. között. Az, hogy usb-ről menjen nem is fontos, bár ez már megoldható igazából.

(#989) CSaB_STI válasza fsb1000 (#987) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

Igen, USB-ről bootoló Linux. Fél éve már nem használtam, akkor még Bitcoin-t bányásztam vele. Aztán mindenhol elvárás lett a stratum, ezen meg még régi CGminer van, így visszamásztam Win7-re. Ha valaki ért hozzá, könnyedén frissítheti. Van már direkt LTC-hez összerakott verzió, litecointalk-on meg lehet találni, van benne scrypt-es CG meg 79xx driverek, minden jó. :D

(#990) supercow


supercow
őstag

Na hash-huszárok segítsetek életben tartani a Feathercoin hálózatot :) 10BTC jutalom annak aki a 33000-es blokkot bányássza ( akkor lesz a verzió váltás és új algoritmus szerint diff helyesbítés ).

http://forum.feathercoin.com/index.php?topic=583.0

Kb 1 hét de ha sokan nyomják akkor kevesebb. Most a 32869. blokknál tartunk.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#991) CSaB_STI válasza supercow (#990) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

Inkább blokkonként kéne 10 BTC-t adni, hogy túléljék. :P

(#992) #68216320 válasza CSaB_STI (#991) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ne legyél már ilyen. Én drukkolok neki, hogy megmaradjon. Főleg, hogy a domain-t is megvettem már :)

(#993) supercow válasza CSaB_STI (#991) üzenetére


supercow
őstag

Nemtom lehet de én még kitartok, nem lenne különös profitom belőle ha most épp mást bányásznék. Úgy érzem segítek nekik ezzel. Ha megdöglik akkor ez van, legalább megpróbáltam. Ha megmarad akkor viszont lehet "hasznom" abból az FTC-ből ami eddig összejött.

Itt felajánlottak még +5BTC-nek megfelelő FTC-t a 10 BTC mellé.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#994) CSaB_STI válasza #68216320 (#992) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

Miféle domaint?

Igazából én csak örülni tudnék annak, hogy életben maradna. Legalább többen bányásznának FTC-t és kevesebben Litecoint. :DDD

(#995) #68216320 válasza CSaB_STI (#994) üzenetére


#68216320
törölt tag

feathercoin.hu

(#996) supercow


supercow
őstag

FTC blokk jutalom átalakult, 10 helyett elosztva 5x1+5:

To get the hash rate up I am putting up a bounty of 1BTC for the miner of block 32880,32900,32920,32940 and 32960 and another 5BTC for the miner of block 33,000.

jelenleg 32873.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#997) Chal válasza Sotho (#981) üzenetére


Chal
addikt

Én ilyen megoldással bányászok, de floppyn azért nem fog elférni, kell neki az AMD driver + az SDK, plusz maga a linux, az ezekhez tartozó függőségekkel együtt. Mindösszesen egy minimál Ubuntu Server változattal olyan 1.5Gb környékén lehet megúszni a dolgot. Szerintem ha valaki kézzel tovább akarja faragni a linux kárára (ami úgysem kell másra, szóval lehet), akkor talán 1Gb alá lehetne vinni, de sok értelmét nem láttam a dolognak, szóval én nem túráztattam magam ezen.

A GUI egy trükkös dolog, kell is meg nem is. Egyrészt kell, mert az amd driver X nélkül nem megy, nem tudod megkerülni. Másrészt elég magát a Xorg-ot telepíteni (nem kell gnome, KDE, se semmilyen cullang), majd be kell tenni valamelyik init scriptbe (praktikusan a /etc/rc.local-ba), pl így::

sleep 5
/usr/bin/Xorg &

A Xorg configot én az amd dirverrel érkező aticonfig-al generálom:

aticonfig --adapter=all --initial

Ez létrehoz az /etc/X11/-ben egy xorg.conf nevű file-t, reboot után a Xorg elindítása már ezzel fog történni. Az eredmény: egy teljesen használhatatlan fekete screen a konzolon, egérkezelés és minden nélkül :) Viszont ez már elég a drivernek, megoldható a bányászás ssh-n át:

ssh ip_cím
export DISPLAY=:0
cgminer --scrypt -o.... stb...

Az első sorban levő DISPLAY változó beállítás a kulcsa a dolognak, ez után fog futni a cgminer ssh konzolon.
Persze a cgminert érdemes screenben futtatni, illetve az DISPLAY változó beállítást indítóscriptbe tenni.

Régebben akartam írni amúgy egy tutorialt az egészről, illetve csinálni egy menüs/webes mindenki számára használható/telepíthető általános pendrive-os megoldást. De nem látom már sok értelmét, 4-6 hónapon belül úgyis le fogjuk állítani a GPU-kat, kár munkát fektetni ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#998) fsb1000 válasza Chal (#997) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sok fórumot átolvastam.
Egy linuxos bányász fórumban 2011.augusztusában pontosan azt írták amit most te:
Pár hónapon belül nem lesz érdemes GPU-val bányászni

Ez lehet hogy így van 2013 májusában is , de én nehezen tudom elképzelni hogy a mostani bányászok többsége (hobbysta vagy kispénzű) képes lesz célhardvert vásárolni.

(#999) Chal válasza fsb1000 (#998) üzenetére


Chal
addikt

Nem a képes e vagy a nem képes e a kérdés. Ha te nem leszel képes holnap ASIC-ot vásárolni, akkor járatni fogod a GPU-kat, akkor is ha ráfizetsz? Mondjuk scryptre még nincs ASIC, de azt azért nem gondolom, hogy marad minden ugyanígy, és a GPU-sok a mai megtérülési mutatókkal fognak tudni bányászni szeptemberben.

(#1000) #68216320 válasza supercow (#996) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, beálltam dontmine-ba nyomatni. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Ha életben marad legalább lesz pár coin-om, ha nem, akkor legalább megpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.