Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bacsis: Gyere el a 10. BRSZK-ra!
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem a képes e vagy a nem képes e a kérdés. Ha te nem leszel képes holnap ASIC-ot vásárolni, akkor járatni fogod a GPU-kat, akkor is ha ráfizetsz? Mondjuk scryptre még nincs ASIC, de azt azért nem gondolom, hogy marad minden ugyanígy, és a GPU-sok a mai megtérülési mutatókkal fognak tudni bányászni szeptemberben.
-
fsb1000
nagyúr
Sok fórumot átolvastam.
Egy linuxos bányász fórumban 2011.augusztusában pontosan azt írták amit most te:
Pár hónapon belül nem lesz érdemes GPU-val bányászniEz lehet hogy így van 2013 májusában is , de én nehezen tudom elképzelni hogy a mostani bányászok többsége (hobbysta vagy kispénzű) képes lesz célhardvert vásárolni.
-
Én ilyen megoldással bányászok, de floppyn azért nem fog elférni, kell neki az AMD driver + az SDK, plusz maga a linux, az ezekhez tartozó függőségekkel együtt. Mindösszesen egy minimál Ubuntu Server változattal olyan 1.5Gb környékén lehet megúszni a dolgot. Szerintem ha valaki kézzel tovább akarja faragni a linux kárára (ami úgysem kell másra, szóval lehet), akkor talán 1Gb alá lehetne vinni, de sok értelmét nem láttam a dolognak, szóval én nem túráztattam magam ezen.
A GUI egy trükkös dolog, kell is meg nem is. Egyrészt kell, mert az amd driver X nélkül nem megy, nem tudod megkerülni. Másrészt elég magát a Xorg-ot telepíteni (nem kell gnome, KDE, se semmilyen cullang), majd be kell tenni valamelyik init scriptbe (praktikusan a /etc/rc.local-ba), pl így::
sleep 5
/usr/bin/Xorg &A Xorg configot én az amd dirverrel érkező aticonfig-al generálom:
aticonfig --adapter=all --initial
Ez létrehoz az /etc/X11/-ben egy xorg.conf nevű file-t, reboot után a Xorg elindítása már ezzel fog történni. Az eredmény: egy teljesen használhatatlan fekete screen a konzolon, egérkezelés és minden nélkül
Viszont ez már elég a drivernek, megoldható a bányászás ssh-n át:
ssh ip_cím
export DISPLAY=:0
cgminer --scrypt -o.... stb...Az első sorban levő DISPLAY változó beállítás a kulcsa a dolognak, ez után fog futni a cgminer ssh konzolon.
Persze a cgminert érdemes screenben futtatni, illetve az DISPLAY változó beállítást indítóscriptbe tenni.Régebben akartam írni amúgy egy tutorialt az egészről, illetve csinálni egy menüs/webes mindenki számára használható/telepíthető általános pendrive-os megoldást. De nem látom már sok értelmét, 4-6 hónapon belül úgyis le fogjuk állítani a GPU-kat, kár munkát fektetni ebbe.
-
supercow
őstag
FTC blokk jutalom átalakult, 10 helyett elosztva 5x1+5:
To get the hash rate up I am putting up a bounty of 1BTC for the miner of block 32880,32900,32920,32940 and 32960 and another 5BTC for the miner of block 33,000.
jelenleg 32873.
-
supercow
őstag
válasz
CSaB_STI #991 üzenetére
Nemtom lehet de én még kitartok, nem lenne különös profitom belőle ha most épp mást bányásznék. Úgy érzem segítek nekik ezzel. Ha megdöglik akkor ez van, legalább megpróbáltam. Ha megmarad akkor viszont lehet "hasznom" abból az FTC-ből ami eddig összejött.
Itt felajánlottak még +5BTC-nek megfelelő FTC-t a 10 BTC mellé.
-
supercow
őstag
Na hash-huszárok segítsetek életben tartani a Feathercoin hálózatot
10BTC jutalom annak aki a 33000-es blokkot bányássza ( akkor lesz a verzió váltás és új algoritmus szerint diff helyesbítés ).
http://forum.feathercoin.com/index.php?topic=583.0
Kb 1 hét de ha sokan nyomják akkor kevesebb. Most a 32869. blokknál tartunk.
-
CSaB_STI
csendes tag
Igen, USB-ről bootoló Linux. Fél éve már nem használtam, akkor még Bitcoin-t bányásztam vele. Aztán mindenhol elvárás lett a stratum, ezen meg még régi CGminer van, így visszamásztam Win7-re. Ha valaki ért hozzá, könnyedén frissítheti. Van már direkt LTC-hez összerakott verzió, litecointalk-on meg lehet találni, van benne scrypt-es CG meg 79xx driverek, minden jó.
-
-
Sotho
őstag
A could not find kernel image -nél tovább nem jutottam egylőre....
-
oleslie
aktív tag
Értem, köszi. Akkor maradok az LTC-nél (jobb híján).
-
Sotho
őstag
Ha valaki tudja hogyan lehet Lubuntu (vagy bármilyen linux unix aix , (grafikus b*ziság nem kell!
)) alatt 2 vagy 3 db 5870-et meghajtani cgminerrel az megtenné hogy leírja ide? Előre is köszönet!
Célom: valamilyen karakteres minimál os pendriveon amin az adott gépen megy a mining.Szerintem ha valaki megfelelő tudás birtokába ráfeküdne a témára simán lehetne ez egy floppy-n elférő standalone program (mint pl a memtest) alap, opencl-re kihegyezett driverrel.
-
csaba951
veterán
Szerintem az összes ilyen altcoin kizárólag spekulációs céllal lett létrehozva. Mindegyik arra épít, hogy lesz majd egy balek, aki megveszi. Ez megy is pár napig/hétig, de utána már nekik sem kell. El fog tűnni az összes ilyen próbálkozás, mert nincs bennük semmilyen innováció. BTC fog tartósan fennmaradni, esetleg a sok VGA bányász miatt még egy darabig elevickél az LTC.
(#978) DiVaD
Az összes virtuális coin közül a BTC-t fogadják el a legszélesebb körben az emberek. Ezért van értéke. Pl. hiába mondod egy üres A4-es lapra, hogy 1000000 USD-t ér, mert a többiel szerint ez csak egy papírlap, csak pár forintot ér. Ha mindenki elfogadná, hogy 1000000 USD-t ér, akkor annyit adnának érte az emberek. Még akkor is, ha ez tulajdonképpen egy üres papírlap. -
DiVaD
senior tag
válasz
supercow #977 üzenetére
Közben Én is olvasgattam, aztán lehet, hogy hülyeséget feltételezek, de majd felvilágosít valaki...
Azért lehet szvsz a BTC a legnagyobb, mert pl. a feketepiacon is az a hivatalos fizetőeszköz, nem?Ez azért eléggé megdobja az értékét, míg a többinél nem láttam ilyet a neten.
-
oleslie
aktív tag
Felmerült bennem egy kérdés.
WDC (nem a western digital corp-ot jelenti), FC2, (és tsaik).
Mi értelmük van ezeknek, ha nem váltják sehol semmire? -
DiVaD
senior tag
Tudom Mo.-n kb. nem igazán van elterjedve, de ha vennék egy célhardvert (FPGA v. ASIC) azt csak a bitcoin-al tudnám használni vagy befogható a többire is (pl. LTC) ?
Ahhoz mivel egy külső doboz, kb. elég egy netbook is (USB és win legyen rajta...) és kész, igaz? Cserébe drága és várni kell rá. -
taranis
addikt
Ezt nagyon összerakták: [link]
-
taranis
addikt
A beruházásnak nem is kell megtérülnie, sőt jó eséllyel nem is fog. Szerintem csak úgy érdemes belevágni most, ha alapnak vesszük a VGA-k eladását a bányászás végén. A mostani tendenciák alapján valamikor nyár végén. (Arra mondjuk még kíváncsi vagyok, hogy ha az LTCPP kijön, mit csinál az árfolyammal.) Szóval ahogy már többen írták, ehhez kell egy alapvető érdeklődés, mert ha belevesszük, hogy foglalkozni kell vele, belőni a setupot, utána figyelni, hogy mit éri meg bányászni, közben zúg meg fűt rendesen, és a végén még nekiállni hirdetni... talán jobb megtartani egy ideig a bányászott coinokat, mert amúgy kicsit karcsúnak tűnik ami bejönne a bányászás végén, a befektetett pénzhez/energiához/időhöz képest, ha ilyen otthoni párszázezres keretek között gondolkodunk. Nekem 600W fűti az egyik szobát, elég komoly ez is így a nyár közeledtével
-
Sotho
őstag
Az normális hogy 260 V van a konektorban?
A fogyimérőm szerint. Kicsit sok.
-
fsb1000
nagyúr
Én csak 1 hete hallottam a BTC-ről a PH-s cikk alapján.
A filozófiai vitákba nem folytam bele, de rengeteg infót gyűjtöttem, és a fórumtársak is sokat segítettek.Sok adat és user beszámoló átolvasása után én is azt szűrtem le amit te.
A preferált ATI VGA-kból épített jobb farmgépek kb 2 Kh/Ws mutatóval dolgoznak. Ha több VGA-t pakolnak a bányagépbe vagy több VGA-s bányagépük van akkor is kb 2 lesz a viszonyszám vagy "kvázi" hatékonyság.
Néhány drága VGA-val elérhető a 2.2-2.5 Kh/Ws is.Kicsit számoljuk utána a mai árfolyammal, mi is ennek a következménye
(LTC-vel számolva hasonló értékek jönnek ki)
A te géped vagy ami ahhoz hasonló az 800 Kh/s számítási teljesítményt tud és 400W-ot fogyaszt. 1 hónap alatt ilyen gép képes megterelni 1 BTC-t, amihez 0,4*24*30 = 280 Kw-ot fogyaszt el. 45 FT-os áramdíjjal számolva 12600 ft volt a költség.
Ha BTC árfolyama marad a mostani, akkor Magyarosrszágon 1 BTC megtermelése VGA-val épp a felébe kerül, mint az árfolyama. Azaz havonta marad tisztán 13.000 FT. ha sikerül 115 BTC/USD árfolyamon eladni.Ha a bányagép beszerzési értéke 160.000 Ft volt (szűken számolva 2 VGA-val, jó táppal), akkor a beruházás 12 hónap után térül meg. A z első év után már havi 13.000 Ft-ot termel a VGA bányagép, ha sem az árfolyam sem a diff nem változik és nincs meghibásodás, vagy hosszabb leállás
De a diff biztos változik.... 1 év távlatában*******
Ha 10 ilyen VGA-s bányagépünk van (8GH/s és 4KW/h) akkor már havi 130.000 Ft lehet a tiszta bevétel, amiből adózni is illene. Pénz kivét + adózás után kb marad 100.000 Ft/hó.
Azaz 1 BTC megtermeléséért tisztán 10.000 FT marad (kb. 45 USD) a bányász forintos pénztárcájábanPersze marad az az opció is, hogy a BTC-t nem váltjuk be forintra, hanem gyűjtjük, de ehhez bányagépenként havi 13.000 Ft-ot kell bele tolunk a rendszerbe, amiért 1 BTC a jutalmunk. 10 gépnél már 10 BTC/hó. és 130.000 Ft a vilanyszámla.
Ráadásul a gépet is mi finanszírozzuk, ha mást nem az avultációját ami éves szinten sacc/kb 60K azaz még havi 5KTehát egy megtartandó BTC 18.000 FT-ba került (78 USD) és sok munkába, örömbe fórumozásba, stb.
-
Sotho
őstag
Pont 405 wattot vesz fel a gép a konnektorból 810kh/s számítási teljesítmény esetén ez kerek 2 kh/s/w. A watt meg joule / sec...
Akkor marad a 2 kh/j
ez az új mértékegység.
-
Sotho
őstag
Köszönöm az infókat.
-
fsb1000
nagyúr
Nem tudom, ekkora összeggel nem próbálkoztam.
Illetve az általam ismert módszerek nem alkalmasak erre, mert felülről korlátosak, azaz napi és havi limit van befizetésre. Kb. napi 100 USD, de ez csak a befizetésre vonatkozik, a "belső" váltások szerintem nem korlátosak.Ha nagyobb mennyiséget akarnék vásárolni, akkor a tapasztalt fórumtársak tanácsát követve magánszemélytől vásárolnék. Egyébként próbáltam azt is, találtam 70 USD/BTC és 82 USD/BTC ajánlatokat is, de még választ sem kaptam a bőven 1 BTC alatti ajánlataimra.
A pénzt kivenni pedig OKpay-on keresztül (ATM) próbálnám, de annak kezdeti költségeit most nem akartam megfinanszírozni. Az is csak akkor érné meg ha 1000 USD nagyságrendben gondolkoznék.
Szóval legalább 300 LTC-kéne kibányászni vagy árfolyamnyereséggel összeszedni, hogy kis fájdalommal lehessen USD->FT-ra váltani egy 1.0-ás usernek.
(a mostani ismeretim szerint) -
supercow
őstag
válasz
#68216320 #952 üzenetére
Ha át akarnám váltani a meglévő FTC-met a BTCE-n ki kéne küldeni, de egy tranzakcióhoz a minimális 3 confirm kb 6 óra...
Beírtam a hivatalos fórumba hogy mi lenne egy 0.6.5 verziót kiadni 32900 blokkos váltással.. Meglátjuk. Most már olyan kevés miner, pool és exchange van, hogy nem lenne gond rávenni mindenkit egy újabb frissítésre. Így 1-2 napon belül meglenne a diff állítás és beindulna a hálózat. Most tartunk a 32836-os blokknál. -
csaba951
veterán
>Ha a maradékokkal nem számolsz hány % lenne a bukta?
Kis összegek (5-10-20 USD) esetén a minimum fee-k miatt nagyon nagy veszteséggel lehet csak váltani.
>Ill még jobb ha mondjuk 2000 dollárból akarunk ltc-t venni mennyi úszik el?
Ha pl. BTC-E elfogad befizetésre WebMoney-t, akkor 5% alatti fee-vel ki lehet hozni. (Reálisan olyan 1%-1,5% lesz a fee). Kifizetésnél viszont más a helyzet, rögtön 6,5% a BTC-E->WebMoney, és még WebMoney->saját bankszámlának is van díja. (WebMoney->saját bankszámla részről még nincsen egyik PH fórumtársnak sem tapasztalata, vagy csak lusták voltak megírni.)
Új hozzászólás Aktív témák
Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzek (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) bányászatával foglalkozunk.
- Eladó Lenovo ThinkCentre M70q Gen3 számítógép + Lenovo ThinkVision E24-28 monitor
- ASUS X301 (RX170HD)
- Lenovo Thinkpad T495s Ryzen 5 PRO 3500U/16GB RAM/256 SSD/14" FHD touch Magyar bill. laptop eladó
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4th i5-8265U/8GB/256GB NVME SSD/FHD Touch UltraBook garanciás
- Superconsole X2PRO retro játékkonzol 70000 játékkal + android box egyben
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest