Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) supercow


supercow
őstag

Ugy tünik rendezödnek az árfolyamok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#202) supercow


supercow
őstag

Az miért lehet, hogy gpu egyedül gyorsabban termel, min gpu+cpu minerrel? Gondoltam leállítom a cpu minert mert az i7 asszem 130w , erre reggelre majdnem meglett a payout limit, amúgy csak dél körül lett volna. Ezen kívül a pool is magasabb khash értéket jelent, mint elötte... :F

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#203) Spirit válasza supercow (#202) üzenetére


Spirit
őstag

Valamennyi szabad CPU kell a vga kihajtásához. 1 magot mindenképpen tarts kihasználatlanul, különben lassulni fog a GPU-s kliens.
PCI-e 1X-ről tudsz esetleg valamit? Az is jó lenne, ha valahogy ki lehetne próbálni.

(#204) supercow válasza Spirit (#203) üzenetére


supercow
őstag

Simán megy, vannak pcie x1 riser kábelek. Bitcointalk fórumban vannak képek is. Nem is draga pl ez ilyesmit keress. Van 16x is, hogy a kártyák távolabb legyenek.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#205) supercow


supercow
őstag

Riser kabeles miner

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#206) Sotho válasza supercow (#205) üzenetére


Sotho
őstag

Én is valami hasonlót raktam össze agyban :D , de én a vizes megoldást részesíteném előnyben.

(#207) Spirit válasza supercow (#205) üzenetére


Spirit
őstag

Hogyne lennének ilyen kábelek. A kérdés az, hogy LTC alatt a magasabb memóriakihasználtság együtt jár-e az interfész magasabb terhelésével. Arról szeretnék valami "hiteles" információt, hogy kell-e számítani jelentősebb sebességcsökkenésre.

(#208) supercow válasza Spirit (#207) üzenetére


supercow
őstag

Szerintem ezt csak próbával lehet megtudni, ilyen infót még nem láttam sehol.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#209) zone


zone
őstag

Gyenge géppel érdemes lenne a szerencsében bízni és szólóban indítani? Naponta kb. 60 dedikált vga nélküli gépen tudnám elindítani néhány órára, ebből ha havonta egy-kettő találna blokkot már megérné, nem?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#210) Sotho válasza zone (#209) üzenetére


Sotho
őstag

(#211) zone válasza Sotho (#210) üzenetére


zone
őstag

Igen, ezt ismerem és ez alapján meg lehet becsülni, hogy poolban mennyi jöhet össze, de szólóban blokkot találni nem csak szerencse kérdése?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#212) csaba951 válasza zone (#209) üzenetére


csaba951
veterán

>Naponta kb. 60 dedikált vga nélküli gépen tudnám elindítani néhány órára,
>ebből ha havonta egy-kettő találna blokkot már megérné, nem?

Ezt azért gondold már át! Bitcoin mining profitability calculator
Intel Core i7 3930K ~ 98 Mh/s. Egy blokkal kb. 10 év 242 nap alatt végez.És szerintem ennél lényegesen kisebb teljesítményű gépekkel számolnál.

>Gyenge géppel érdemes lenne a szerencsében bízni és szólóban indítani?

Ez teljesen olyan mintha lottószelvényt töltenél ki. Csak itt lényegesen kisebbek az esélyeid. Szoló bányászatban csak teljesen feldolgozott teljes blokk után fizetnek. Ilyet pedig nem fogsz tudni előállítani egy ekkora gépparkkal. Persze lehet az is, hogy a beküldött blokkod hibásnak bizonyul vagy már korábban beküldte valaki, és akkor sem nem kapsz semmit.

A 60 db géped simán elveri PeachMan 2x5970-es kártyája oda-vissza!

(#213) Spirit válasza csaba951 (#212) üzenetére


Spirit
őstag

Nem litecoin-ról beszélünk? Itt lényegesen nagyobbak az esélyek.
az a 60 gép, az kb. irodai szintű 1-2 magos lehet, tegyük fel 10khash kijön belőlük. Ez 600kh/s-t jelentene, de mivel mondjuk 8 órában tudná nyomni, 200-nak felel meg. Ezzel pedig átlagosan 3 havonta találna valamelyik gép 1 blokkot. Ez már akkora időtáv, aminél egyértelműen NEM éri meg a solo.

A többivel egyetértek és maximálisan igazad van(5970 kényelmesen tud nálam 720kh-t, de még a 6950-ből is kijön 400)

(#214) Sotho válasza Spirit (#213) üzenetére


Sotho
őstag

Ha 10 kh/s gépenként akkor nem is olyan gyenge minimum core 2.

[ Szerkesztve ]

(#215) #68216320 válasza Spirit (#213) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogyan tudsz belole kisajtolni 740-et? Nekem kartyankent 2x350 a max intensity 18-al. De akkor mar van hogy becsuszik egy hw.

(#216) Spirit válasza #68216320 (#215) üzenetére


Spirit
őstag

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 -u xxxxx -p xxxxx --shaders 1600 -I 19 -g 1 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 7168 --worksize 256

1% körüli reject, 0 hw hiba 24/7-es üzem mellett. Órajel 770/1200 alapfeszen(1,05V)

(#217) csaba951 válasza supercow (#201) üzenetére


csaba951
veterán

Jobban belegondolva, csak igazodik az árfolyam az diff változásához. Most LTC-t többe kerül előállítani (mint korábban), a BTC diff-je meg nem változott (lényegesen).

[ Szerkesztve ]

(#218) #68216320 válasza Spirit (#216) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha, emelt orajel es I 19 a titka. A thread fura ertek. Mas oldalakon 8000-t irtak. Ezt hogyan szamoltad ki? Illetve azt olvastam, h thread eseten nem kell shader. Homerseklet milyen?

[ Szerkesztve ]

(#219) Spirit válasza #68216320 (#218) üzenetére


Spirit
őstag

Az 5970-esek beállítását keresgéltem és szinte mindent kipróbáltam mindennel. Így lett a legmagasabb a hash érték, hát így maradt. És ebben az esetben, ha I 12-re leveszem, akkor használható a gép 580kh mellett. Más thread-el akadt az asztal továbbra is.

(#220) #68216320 válasza Spirit (#219) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ertem. Kiprobalom az enyemmel is, de tartok tole, h nem fogjak szeretni.

(#221) LLam válasza Spirit (#207) üzenetére


LLam
senior tag

jó kérdés. a btc ugy nem memóriaérzékeny. azt gondolom, hogy az 1x riser sem lassít semmit az ltc termelésen, mert a komoly játékok, amik a fő memóriában is dolgoznak a grafkártya memóriája mellett, nos nekik sem gáz ha "csak" 8x a csatoló alattuk. jól tévedek, ha azt feltételezem, hogy cgminer csak a grafkari memóriáját használja?

Stay hungry!

(#222) LLam válasza csaba951 (#217) üzenetére


LLam
senior tag

a 17%-os eősödést (btc-nél ) nem nevezném lényegtelen vááltozásnak
"The current mining difficulty is 7,673,000. The next difficulty is estimated to change by 17.20% to 8,992,793 on block #231,839. That should be 3 days 22 hours 41 mins 8 seconds from now."

Stay hungry!

(#223) Spirit válasza LLam (#221) üzenetére


Spirit
őstag

Ki fog derülni, ha más nem néhány hét múlva, mert úton vannak a riserek.(4db 16x>1x) Amennyiben az 5970-est nem fogja vissza, építem is neki a külön gépet, duplatáppal, 4db 5970-el..és megy ki a gép a szobából, mert nyáron megsüketülök és megsülök. :D

(#224) Sotho


Sotho
őstag

Az 5970 karikat honnan szerzitek? :D Ebay?

(#225) #68216320 válasza Sotho (#224) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ahol éppen van eladó. Most adtak el 17db-ot :) Valaki egyben megvett belőle 10-et azt hiszem. Legalábbis az eladó nekem valami ilyesmit mondott.

(#226) Sotho


Sotho
őstag

Aham, úgy könnyű több darabot is beszerezni. :)
A HD8000 szériát mikor kezdik el forgalmazni? :))

[ Szerkesztve ]

(#227) almafa42 válasza Sotho (#226) üzenetére


almafa42
aktív tag

Jobban megéri az 5970 mint a 7970?

(#228) Sotho válasza almafa42 (#227) üzenetére


Sotho
őstag

Nézőpont kérdése. 7970-új ,gari ,modernebb jobb teljesítmény (10%) kisebb fogyasztás(20%) cserébe közel dupla ár. Egyszerűbb hatékonyab hűtés. Veszek egyet aztán beszámolok :D Ezek is használódnak ám , minden használódik és előbb utóbb meghibásodik. :D

(#229) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi a fene az a Discards érték. Piszkosul megnövekedett. Olyan 50% körül jár.

(#230) sghc_toma válasza Spirit (#223) üzenetére


sghc_toma
senior tag

szerintem nem fogja visszafogni, a GPU-host kozti memoriaatvitel eleg minimal.. a cgminer egy adag hash leszamolasa utan 64 byte adatot olvas a host a GPU memoriabol, illetve 80-at beleir.. nalam az egy adag hash szamolasa kb. 1 sec alatt van meg, szoval elnagyolva 150 byte/sec sebessegrol beszelunk.. a PCI-E 1x sebessege 250MB/sec..
aztan persze lehet, hogy valamit elneztem, igy 20 perc nezegetes utan nem latom meg at teljesen a kodot.. de annyi biztos, hogy ha a PIC-E 1x sebessege korlat, akkor a cgminer-ben valami nagyon el van rontva :D

in asm we trust

(#231) Spirit válasza sghc_toma (#230) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm a megnyugtató választ. :)
Egyébként tényleg nem tudom honnan lehet szerezni 5970-eseket, alig 1-2db kószál. Én is alig találtam, az is elég leharcolt volt, mikor megvettem.

(#232) Sotho válasza Spirit (#231) üzenetére


Sotho
őstag

Mennyit kóstált ha szabad tudni?

(#233) Spirit válasza Sotho (#232) üzenetére


Spirit
őstag

50k. 70-ért már eBay-en is kapni és talán még úgy is jobban megéri, mint a 7970(kb. ugyanaz a tempó, de 3db-ot kapsz 2db áráért és alig 1-2-3 hónap alatt visszahozzák a saját árukat jelenleg. Mivel viszonylag öreg kártyát, így bármikor meghalhatnak, a paszta már rég kiszáradt alattuk, a vetik sem az igaziak már. A legtöbb gazdi nem igazán vigyáz rájuk. 7970-ekből meg bevásárolni úgy, hogy bármikor dőlhet az árfolyam, jöhetnek a célgépek...csak okosan a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#234) Sotho válasza Spirit (#233) üzenetére


Sotho
őstag

Jó áron vetted. Nem az van hogy scrypt-re nem lehet csak úgy célgépet összerakni? Gondolkodom pedig egy 7970 pár hónap alatt az is megtérül.

(#235) Spirit válasza Sotho (#234) üzenetére


Spirit
őstag

Pár hónap alatt megtérülne, ha maradna minden így, az elmúlt pár napot leszámítva. Csakhogy semmi biztosíték nincs arra, hogy több hónapig nyereséges lesz a dolog, így érdemes úgy csinálni a riget, hogy a lehető leghamarabb visszahozza az árát. Onnantól meg örülni, ha pluszban vagy.

Célgépet nem lehet csak úgy összerakni, de el tudod képzelni mennyi GPU fog beáramlani LTC-zni, ha postáznak 30e db ASIC-ot?

(#236) Sotho válasza Spirit (#235) üzenetére


Sotho
őstag

Az asiccal meg az a baj ha bedől az egész lehet kidobni a francba őket mert csak btc-z ni lehet velük semmi mást nem egy 7970 meg lassan C+ futtat. :) meg már fél éve várnak rá azt sehol egy működő darab.
Biztosítékot nem akarok de a give me ltc statlapján egyi tag 68 000 khashal nyomja. :U ;] :o :O :DDD

(#237) Sotho


Sotho
őstag

Viszont átutaltam a walletembe 1.04 LTC-t és 0.943 érkezett meg ez akárhogy is nézem 9% lenyúlás elég érdekes 2% fee és 1% donation bállítás mellett, vagy van a (kézi) kifizetésnek valami díja amiről nem tudok?

(#238) almafa42 válasza Sotho (#237) üzenetére


almafa42
aktív tag

Általában jobban jársz, ha nem használsz manuális kifizetést (pool-tól függ, de szokott díja lenni). Tedd az automatic payment threshold-ot 1-re, és így automatikusan megkapod a walletedbe a pénzt, amint összejön 1 ltc.

(#239) sghc_toma válasza Sotho (#237) üzenetére


sghc_toma
senior tag

give-me-ltc-rol van szo? ott 0.1 LTC a manualis utalas ara, ez ott van leirva, ahol csinalod az utalast:
"Please note: a 0.1 ltc transaction will apply when processing 'On-Demand' manual payments"

in asm we trust

(#240) Sotho válasza almafa42 (#238) üzenetére


Sotho
őstag

Meg kéne tanulnom angolul. :DDD
"Please note: a 0.1 ltc transaction will apply when processing 'On-Demand' manual payments"

Yep csak a szemem b@szta ki azért nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#241) csaba951 válasza Sotho (#240) üzenetére


csaba951
veterán

My Account -> Account Details -> Automatic Payout Threshold: 1

Ekkor automatikusan - külön díj levonása nélkül - átutalja az 1 LTC-t a számládra. Utólag nézve nem volt egy jó ötlet pont 1 LTC-t kikérni. Nem teljesen pontos, általában 0,99-1,01 között kapom róla az összegeket. Ez a manuális kifizetés arra jó, hogyha ott akarod gyorsan hagyni a poolt, akkor fel tudod venni az 1 LTC alatti keresetedet is (0,1 LTC dij megfizetése mellett).

Donation %: 1
Arra jó, ha nagyon jó fej akarsz lenni és támogatni akarod a szerver üzemeltetőit. Vagy éppen használni akarod a Donors only szervereket is:
* http://pool-d.give-me-ltc.com:80
* http://pool-d.give-me-ltc.com:443
* http://us-pool-d.give-me-ltc.com:80
* http://us-pool-d.give-me-ltc.com:443
* http://eu-pool-d.give-me-ltc.com:80
* http://eu-pool-d.give-me-ltc.com:443

De ha ezek téged nem érdekelnek, akkor 0%-ot beállítva meg is tarthatod magadnak az LTC-d. Nem kötelező adakozni.

(#242) supercow válasza Sotho (#236) üzenetére


supercow
őstag

Asic-ot nem kell kidobni ha bedöl a btc. Van sok alt coin ami sha256 algoritmust használ.. Ppc, trc, stb. A minert kell másik poolba vagy portra irányítani és kész. Az asic nem btc-hez készül, hanem algoritmushoz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#243) Sotho válasza supercow (#242) üzenetére


Sotho
őstag

Való igaz, tévedtem. :K Itt egy link hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#244) kugli81


kugli81
aktív tag

A gui minerem tegnap óta nem akar müködni litecoinnal nem indul el nem értem....A cgminer meg ha 13 fölé rakom mennyire menjen dobálja a hw-hibákat és nem tudom megoldani sehogy ...Van valakinek itt 7950es kártyája milyen beállitásokkal megy neki ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#245) kugli81


kugli81
aktív tag

Segitene valaki aki 7950-el nyomja ???? Nem tudom ööszehozni valahogy mindig hw hibák vannak mindig 13körül még megy ,de 2-300 csak akkor :(((

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#246) Sotho válasza kugli81 (#245) üzenetére


Sotho
őstag

----thread-concurrency 7168 ez legyen beállítva a --shaders 1792 helyett
Nekem van egy bat file a cgminer könyvtárában azzal indítom.
Így néz ki:

color 0A
cgminer --scrypt -o stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 -u petrovics.01 -p **** --thread-concurrency 8000 --intensity 12 --worksize 256 -g 1

A "p" passwordot kicsillagoztam nehogy véletlenül valaki nekem termeljen. :D

[ Szerkesztve ]

(#247) supercow válasza kugli81 (#245) üzenetére


supercow
őstag

Nem lehet hogy hibás a kártya?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#248) Sotho


Sotho
őstag

Sikerült a feszcsökkentés az 5870-en -0,8 volt -3-4C fok egész kellemes I:12-n 43 amper a max.

(#249) Sotho válasza Sotho (#248) üzenetére


Sotho
őstag

-0.08V is elég lesz.

(#250) #68216320


#68216320
törölt tag

Mai nap újabb nekifutásom lesz, hogy linux alatt összehozzam a rendszert. Kíváncsi vagyok, hogy most sikerül-e. Vélhetően a mai termelésem 0 lesz, de nem bánom. Könnyebb lenne SSH-n állítgatni a gépet. Valaki használja linux alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.