Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
zoltanz
nagyúr
"shift+ kurzor billentyuk"
Ez effektív ua. Ezzel ki lehet jelölni egy szakaszt, de ha akarsz még egye ilyet az első eltűnik.
Egyedül úgy megoldható, hogy az összes fájlt kijelölést megszünteted, elindítod a torrent-et. Majd egy szakaszt kijelölsz, majd bezárod, és ezt ismétled. Szerencsére ritkán kell nekem, de elég gyűszűs így. -
Frawly
veterán
válasz Rimuru #18045 üzenetére
Akkor jó, megkeresem benne, mert ilyet nem találtam. Jó hír, hogy ezt is tudja, ez a két spéci funkció csak, ami néha napján kell. Nagy elvárásaim nincsenek már egy torrentklienssel szemben. Ne dőljön össze, és töltse le a torrentet a lehető legnagyobb elérhető sávszéllel.
(#18047) totron: kösz, de Deluge-ot nem akarok, és ha jót akartok magatoknak, ti is kerülitek. Nagyon nagy bughalmaz, ráadásul Python-alapú bloat, évekkel ezelőtt sokat használtam. A Deluge-nál már csak a java-s Azureus/Vuze-klónok szarabbak, azok torrentkliensben az abszolút legalja.
(#18048) F34R: pedig az uTorrent még mindig a legjobb kliens. A legjobb statisztikavezető tudása van, legkisebb fokozatokban ezen állíthatod a statisztikát, nagyon feature rich kliens. Régen még az szólt mellette, hogy elterjedt volt, és a kliens preferálta a saját kliensei felé töltést, ergo nagyobb sebességek voltak elérhetőek, többet lehetett vele seedelni. Viszont a népszerűsége csökkent, mert felvásárolta a Bittorrent Inc. akik egyre agresszívabban telerakták bloattal, az ingyenes verziót meg reklámokkal, malware-rel, bitcoin miner-rel, ez pedig az emberek nagy részét jogosan elriasztotta tőle. Pedig továbbra se rossz kliens, csak a fizetős változatot kéne belőle használni, meg ugye Windows only szoftver. Így mindenki szinte átállt qBittorrentre.
Az rTorrent eddig azért nem megy rosszul, a letöltés második felében összeszedte magát full sávszélre. Bár szerintem az számíott, hogy már késő volt, lefeküdt mindenki, és nem volt túlterhelt a net. Nappal, hogy a koronajárvány miatt mindenki otthon fekszik, elég rossz a helyzet, de nem csak torrentben, népszerű weboldalak is nagyon nehezen töltenek be.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz 0xmilan #18053 üzenetére
Nálam Stardict/Goldendict alapú szótárakról van szó, ezek könnyen konvertálhatók mindenféle XML-alapú vagy plain text formátumra, meg adatbázissá. Egynyelvűek, és csak ilyen sokadik plusz jelentés, meg fonetikai kiejtés miatt ütöm fel őket. Kétnyelvű klasszikus szótárból (angol-magyar, magyar angol) meg az Országh-féle szótárat használom, aminek sajnos elavult windows only szutyok Scriptum GIB kliense van, ez Wine-ban van beröffentve.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
-
inf3rno
nagyúr
válasz Frawly #18043 üzenetére
Én is így vagyok, régen még mentek teljes sorozatok torrenten, ma már nagyon ritkán nyúlok csak hozzá, szinte minden megvan stream-es oldalakon, és kevésbé zaklatja a hatóság az embert, ha onnan nézi. Nálunk mondjuk ebből sosem volt igazán probléma. Pedig most már azért is büntethetnek, ha stream-en nézel filmet, legalábbis tavaly azt szavazta meg az EU. Az USA-ban is próbálkoztak ugyanezzel, de nem sikerült keresztülverni a törvényhozáson.
Buliban hasznos! =]
-
Frawly
veterán
válasz #20749568 #18058 üzenetére
Mert mivel lenne egyszerűbb? Most írtam, hogy alig töltök torrentet. Most ezért menjen egy külön gép folyamatosan pazarolva az áramot, hely sincs neki, meg még lassabban jutok hozzá a letöltött anyaghoz, mert nem elég, hogy leér a cucc a NAS-ra, még hálózaton át mozgathatom az adatokat még egyszer. Kösz, de nem. Nekem egy terminálos rtorrent elég egyszerű erre a feladatra, nem hinném, hogy ettől egyszerűbb van.
Nem tudom, lehet fejlődött a Transmission is, mert kb. 5 éve próbáltam utoljára. Ami miatt nem vitt rá a lélek a kipróbálására, az az, hogy az rTorrent minimalizmusával tuti nem tud versenyezni a transmission-cli sem.
-
Frawly
veterán
válasz Rimuru #18064 üzenetére
Eddig leírás alapján elég szimpatikus ez az aria2. Majd mindjárt kipróbálom. Már csak azért érdemes lenne felraknom, hogy http-n is tud több szálról tölteni, ezt emlékeim szerint a wget nem támogatja.
(#18066) F34R: ez nem jó hír, de én nem töltök ennyit. Néha nálam is legurul egy 1080p vagy 720p-s évead, de csak 1-1- darab. Nem a cache/RAM volt nálad kevés?
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
Hú, ezt jó is, hogy írod, mert queued download az kéne nekem is. Nem is a megfekvés, de egyszerre 1-2 torrentnél nem szoktam többet letölteni, mert többel csak elaprózom az egy torrentre eső sávszélességet, meg tovább tart az első nézhető anyag leérkezése is.
Valaki tud klasszikus, fekete-fehér, vektorgrafikás asteroid játékot Linuxra? Nem ilyen modern, színes, akármire gondoltam, hanem a klasszikus vonalrajzosra. Valamit, amihez nem kell emulátor, hanem natívan fut.
[ Szerkesztve ]
-
F34R
nagyúr
válasz Frawly #18069 üzenetére
nah igen, ez a legfobb problema... es ha nagyon sokat toltesz, akkor 50-60 fele osztodik az amugy sem acelos sebessegem. mire lejovogetnek meg nagyon sokara ter magahoz hogy ismet max savszelben zuzzon... illyen szempontbol a libtorrent sokkal rosszabb teljesitmenyu mint a rasterbaros.
-
zoltanz
nagyúr
Néha van előnye, hogy a "nagytesvér" mindent figyel. Tajvan-on a nemzetbiztonságnak is nagyban köszönhető, hogy nem terjedt szét jobban a vírus. Aki fertőződött, lecsekkolták, kivel kommunikált, merre járt, kikkel találkozott stb.
-
-
Frawly
veterán
válasz zoltanz #18071 üzenetére
Nem, nincs előnye. A járvány mindenütt megállíthatatlan most már. A kormányok csak arra játszanak, hogy lassítva, kinyújtva legyen a járvány, hogy az eü-ellátórendszert szép fokozatos időbeli eloszlásban vehessék igénybe az ellátásra szorulók, meg ne alakuljon ki hirtelen, ellátási és gyógyszerhiány (ami már kialakult, de próbálják enyhíteni, amennyire csak lehet). Járványban nem az a kérdés, hogy elkapod-e, hanem hogy mikor és milyen tünetekkel jön ki rajtad. Abba ne ringassa ám magát itt se senki, hogy ő majd megússza a fertőzést, mert karanténban ellinuxozik addig, meg ő úgyis nyugger, meg otthonról dolgozik, és akkor milyen jól túljárt a vírus eszén, majd megmutatja, hogy vele senki nem packázik, mert ő nem átlag birka. Ez a koronanyomiság mindenkin át fog menni, mint a Kamaz a kereszteződésben, de a többségnek semmi félnivalója nincs, az esetek 19%-ban teljesen tünetmentes, másik 76%-ban nagyon enyhe influenzaként jelentkezik. Csak az esetek 3%-ban súlyos lefolyású (ágyba nyom, opcionálisan vészesen magas láz, szövődményként tüdőgyulladás), és 2%-ban halálos, de utóbbiakba idős, meg nagyon beteg emberek szoktak beleesni, akik már COVID19 nélkül is küzdenek valami nagyon súlyos háttérbetegséggel, általában ők szoktak sima influenzába is belehalni. Ezt nyugodtan szemmel kísérheti most a „nagytestvér” is, bekészíthetik a popcornt, persze ők is majd a betegágyban nézik ám ezt, mert addigra ők is betegek lesznek. Sokra mennek a figyelgetéssel.
-
nagyúr
válasz #20749568 #18072 üzenetére
Akkor dejónekünk? o1g
Sokan azt is mondják, hogy egy normális eü rendszer többet ér, nagyüzemi teszteléssel és elkülönítéssel. Ha nem fedi le az eü rendszer az emelkedő görbét, akkor bakfitty, ha nagyon elnyújták a végigfertőzést, akkor bakfitty. Szóval nekünk van ugyan autokrata vezetésünk, de más se nagyon. Ja meg stadion, amit ki lehet világítani, ez jól jön, majd amikor végigrakoshatják a koporsókat.
(#18074) Frawly
B+ Te most célozgatsz?
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz ubyegon2 #18075 üzenetére
Nem akartam célozgatni, csak itt felmerült példákat idéztem vissza. O1g meg nagy igazság, de az a helyzet, hogy ezt a járványt egyik kormány sem kezelte jobban Orbánéknál. Lényegében az egész világon kiszalad a kezükből a kormányoknak az irányítás, sehol nem tudták a járványt megfékezni, a bezárásokkal is megkéstek. Mindenhol a szerencsétlenkedés és tehetetlenkedés megy sajnos.
Koporsót meg nem kell végigrakosgatni. Persze, halott az lesz, de nem sokkal több, mint egy szokásos influenzajárványban. Jelenlegi statisztikák szerint 408 eset, 13 halott, de 34 már felépült. De ezek a számok még nagyon alacsonyak, a járvány nagyon az elején tart. Sokkal több ember beteg, mint 408, csak lappang náluk meg sokan tünetmentesek, vagy csak könnyebben betegek, nem jelentkeznek orvosnál, így nem bukkannak fel a statisztikában még. Így a halottak/esetek aránya javulni fog, a halottak/milliólakos arány meg romlani, de szerintem ahogy most is, mindvégig a globális szint alatt maradunk. Azt nehéz megbecsülni ennyire korán, hogy hány áldozata lesz, valami néhány ezerre lehet számítani, jóval 10k alatt, legalább is ez az én becslésem. A 66 milliós UK-ben számítanak hivatalosan kb. 20k halálesetre összesen az egész járvány alatt, reálisnak ezt a számot látják, hogy ez alá nem nagyon fogják tudni leszorítani a koronavírus miatti halálozást.
Persze most mindjárt felháborodik itt valaki erkölcspapolós, hogy még 2-3 ezer is milyen nagy szám, nem tudom miről beszélek. Nekik csak írom, hogy a magyar halálozás évi 131 ezer!!! Ebben minden benne van, akik végelgyengülésben, egyéb betegségben, műtétben, rákban, balesetben, bűncselekmény áldozataként, stb. halnak meg. Csak a 2015-ös Influenza-A járványban meghalt a legóvatosabb becslések alapján +900 ember. Csak hogy lássuk az arányokat.
Az a baj, hogy még az influenzakor is nehéz becslést adni, mivel ha valaki egyébként beteg volt, és meghal influenzásan, akkor sem az influenza számlájára szokták rávezetni a hivatalos halálokot, hanem a háttérbetegségre, vagy végső tünetre (légzési elégtelenség például). Így pedig ilyen több millió emberre vetített százezres statisztikák között vitatkozunk 1 számjegyű meg tizedes százalékokról, ami ide-oda magyarázva is ilyen 100-1000 nagyságrendű eltéréseket jelent emberéletben.
-
Frawly
veterán
Próbáltam modális, vim-szerű gyorsbillentyűket kreálni Openboxhoz. Tudja, de nem működik, mert elnyelik a futó programok a billentyűeseményt. Megpróbáltam sxhkd-vel, az nem tud ilyet, vagyis tudna hasonlót, de a Win billentyűt nem tudja módváltónak használni önmagában.
Rátaláltam az mxhkd-ra, ami az sxhkd forkja, pont ilyen felhasználási célra készült, modális gyorsbillentyűkhoz.
Elrettentő példának teszem be ezt az mxhkd nevű projektet, hogy ha valaki programozni akar megtanulni, akkor hogyan ne írjon programot, meg dokumentációt.
Mivel ez az mxhkd nincs benne egyik repóban sem, ezért forráskódból kell pörgetni. Nosza, sebaj, clone-ozom a git tárolót git clone paranccsal. Utána látom, hogy ez mindenféle .rs fájl, nem .c vagy .cpp, ahogy más normális projekt. Persze a git lapja még véletlenül se ír egy szót se a projektről, hogy hogyan kell lefordítani. Utánanyomozva az .rs fájlok Rust forráskódfájlok.
Nosza, húzzuk le a Rust-ot. 161 megás csöppség, kitömörítve gondolom ennek sokszorosa Mindegy, itt még lenyugodtam, hogy nem a progi futásához kell, hanem csak a fordításához.
Rust programozó oldal doksija alapján nyomatnám neki a ./src mappában a rustc main.rs parancsot, hibákkal leállt, mindegy melyik .rs kódot próbáltam forgatni. Megint belebújva a Rust doksiba megakadt a szemem, hogy Cargo-val is szoktak fordítani, aminek elvileg alapból benne kéne lennie a Rust-ban. Ekkor rémlik, hogy valóban vannak a forráskódban Cargo.akármi-re végződő állományok, ez kell nekem, a cargo paranccsal fordítani. Persze Void-on nem része a Rust-nak a Cargo (érthető, 161 megába nem férne bele), külön csomag, mindegy, lehúzom, 3 mega, dögölj meg, ez is csak fordításhoz kell.
Nyomatok neki a cargo build parancsot. Erre lehúz vagy 50 csomagot a Cargo, mindegyik valami Rust forráskód valami noname git-es tárolóból, valami 34 mega!!! Folyamatosan buildeli. De a 39. modulnál leakad, hibát dob, nem található.
Persze az mxhkd git oldala írja is:
Super important
This thing is totally hacked.
Use at your own risk!
Happy to receive PRs.
Authors
Carlos D'Agostino (@carlosdagos)
...Ja, azt látjuk Karloszka, ügyi vagy, jár a fejecskédre a simi. Tipikusan gányolt bughalmaz, 0 dokumentációval, hogy mi a függősége, hogy forgasd le. De még nyomozás után se fordul a kód, mert rosszul van megírva a modulkezelése. Az ilyet szívlapáttal kéne agyonverni. Már ott gyanúsnak kellett volna lennie, hogy ilyen kicsi CLI progit Rust-ban ír a baromja, meg semmilyen normális dokumentációt nem mellékel. Mindegy, naiv vagyok, bepróbálkoztam, azért ha nehezen is, zöldágra szoktam vergődni az ilyennel. Ez viszont akkora f0staliga, hogy esélyem sem volt. Természetesen az sem véletlen, hogy nincs benne semmilyen repóban, mivel lefordíthatatlan, komolytalan hobbiprojekt. Szégyenfalra illik az egész. Ha nem ért hozzá, akkor inkább ne csináljon semmit, vagy ne publikálja a tákolmányát.
[ Szerkesztve ]
-
Rimuru
veterán
válasz Frawly #18080 üzenetére
Hehe, en pont elonynek tartom ha egy kicsi programot rustban irnak meg.
A Cargo.toml olyan mint a package.json, benne vannak milyen fuggosegei (crate) vannak, a te esetedben nem mondanam soknak. (persze nekik is lehetne, ezert tobbet huzhat le)
toml = "0.4"
clap = "2.32"
regex = "1.1"
bimap = "0.3"
glib-sys = "0.8.0"Rust forráskód valami noname git-es tárolóból, valami 34 mega!!! - a rust ugy mukodik hogy lehuzza a forraskodot es helyben lefordit mindent, tehat amit te latsz az nem azt jelenti hogy a forraskod 34MB, csak az osszes mellektermeke lett annyi addig ameddig eljutott nalad a forditas. Ja es a rust default nem meretre optimalizal, ilyen iranyu leiras pedig nincs a Cargo.toml-ben.
sidenote: rust default debugban fordit, hasznald a --release kapcsolot
cargo build --release
Hogy pontosak legyunk:
Lehuzott 32 fuggoseget (nem 50 )
A build nalam is lehat mert nem volt fent a ronn (ruby!!!! package... itt egyetertek veled hogy ilyet nem kellene )Ezt csak ugy itthagyom:
$ ls -l target/{debug,release}/mxhkd
.rwxr-xr-x cc cc 25.6 MB Mon Mar 30 09:01:25 2020 mxhkd
.rwxr-xr-x cc cc 4.7 MB Mon Mar 30 09:02:24 2020 mxhkdJa es alapvetoen nem ismerem a rustot.
[ Szerkesztve ]
Vigyázat, csalok!
-
zoltanz
nagyúr
Az miért van ha egy pendrive-ra boot-olható MX-Linux pillanatképet kiírok, Windows nem látja az eszközt?
Szoktam a fennmaradt helyen más dolgokat is tartani.[ Szerkesztve ]
-
zoltanz
nagyúr
válasz Frawly #18079 üzenetére
Azért van a sorsnak "humorérzéke". Legjobban a nyugat szenved Eu/Usa, a járvány Kínából indult.
Be lett nyújtva csak a számla a sok kizsákmányolásért, gyerekmunka stb. miatt, szemét egy része is a 3. világba kerül tömegesen. Nem gondolom amúgy, hogy bármi szándékosság lenne benne.[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz Frawly #18080 üzenetére
"Utánanyomozva az .rs fájlok Rust forráskódfájlok."
Nagyon elrejtették...
"ez mindenféle .rs fájl, nem .c vagy .cpp, ahogy más normális projekt"
ok, boomer"Ha nem ért hozzá, akkor inkább ne csináljon semmit, vagy ne publikálja a tákolmányát."
Ó, az önirónia...Tegnap még működött...
-
nagyúr
válasz Frawly #18079 üzenetére
Azt hittem ezzel az otthon üldögélős nyuggeres poennal vidítottál, de mint láttad, smile volt a mondatom után, szóval nem veszem zokon.
Az, hogy melyik kormány mit tesz, az egy dolog, ami nekem kicsit félelmetesebb, hogy minden létező pozicióba teljesen inkompetens idiótát ültettek, ez azért visszaüthet, még akkor is ha vezérünk egy személyben is képes felvenni a harcot bárkivel és bármivel.
A számadatok még képlékenyek, a gazdasági károk és annak vonzatai nagyobbat ütnek majd. A patkányhorda persze megint nyer a bolton, de nem is mennék bele, mert akkor tuti nem a cov-19 fog kinyírni és nem szívesen fosztanálak meg benneteket igen szórakoztató társaságomtól.
Egy dolog zavar, hogy mindig elodáztam a lőtéző engedélyem kiváltását.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
válasz Rimuru #18081 üzenetére
Ez a ronn ez mi a rák. Értem, hogy valami Ruby-lowfax, de honnan szerezzem be, melyik csomag ez? Érted, semmi dokumentáció, semmi normális hibaüzenet. Azért te is érzed, hogy nem stimmel ez, egy pár KB-os CLI progihoz (az alapul szolgáló sxhkd egy 141 KB-os progi) hatalmas bloat programnyelveket letöltikézni ezerféle függőségben, hogy leforduljon végre. Tipikusan erre találták ki a C-t, ilyen kis terminálos, CLI/TUI alkalmazásokhoz, ami csak stdin, stdout, glibc-t használnak, és sztenderd makefile-lal fordíthatók. A suckless toolok annyira egyszerűk, hogy csak make install, semmi configura meg makefile, pár darab .c és .h az egész, 1 mp. alatt fordul.
Itt nem arról van szó, hogy ki mennyire ismeri a Rust-ot. Egy szoftvert rendesen dokumentálni kell, git oldalán ki kell térni a fordítására is. Fel kell sorolni az összes függőségét, meg a fordítási parancsokat. Még sztenderdebb progiknál is ki szokott lenni írva, hogy ilyen SDL, amoly Python-modul a függősége, és hogy ./configure && make && sudo make install-lal forgasd, vagy ninja build vagy meson kell neki, stb.. De ennél a ×4rnál semmit nem ír a fejlesztő. Fő az, hogy ő tudja hogy működik a tákolmánya, neki logikus, nála simán fordul, mert fent van minden függősége, ami persze titkos. De a projektet meg publikálja, hogy használd egészséggel. Mondom, nem véletlen, hogy nincs ez benne semmilyen tárolóban, nem csak hivatalos és 3rd-party bináris tárókban, de de még ilyen forráskódból pörgetősekben sem, mint az AUR, xbps-src, portage vagy srcpkg.
-
Frawly
veterán
válasz lionhearted #18084 üzenetére
Értem, akkor próbáld szépen lefordítani, és meglátod miről beszélek. Abban valóban igazad van, hogy az oldal tetején ott a Rust, ezt valóban nem vettem észre, de védelmemre legyen mondva, hogy rendes dokumentációhoz vagyok szokva, nem ilyen itt-ott elrejtett utalásokra.
Most nehogy azt mondd nekem, hogy ez a szint, amit leírok, az rendben van egy pár KB-os CLI alkalmazás fordításához. Tipikusan olyan bonyolultságú progi, amit sucklessék megírnának 500 sor pure/standard C-ben, lenne egy darab main.h header, meg egy darab main.c forráskód, és sima gcc make-kel fordulna 5 ms alatt egy darab ~20 KB-os binárissá. Ez a különbség, ha valaki tényleg profi, és tudja mit csinál, letisztult, szabványkövető a projektje, nem egy programozzunk 24 óra alatt... vagy Rust for dummies... könyv alapján tanult meg gányolni benne otthon.
-
Frawly
veterán
válasz sh4d0w #18085 üzenetére
Ja, nem csak C-ben meg C++-ban lehet. De ezek a nyelvek pont a legideálisabbak egy unix-like rendszeren apró CLI toolokat írni. Nem véletlen, hogy pont a Unixhoz fejlesztették ki a C-t, és a Linux kernel, meg a BSD kernelek is mai napig nagyrészt ebben vannak írva, meg az összes sztenderd Unix, BSD, GNU tool, mint vi, grep, awk, sed, stb.. Nem sznobság, meg konzervatívság, hanem ideálisan pont ezekre van kitalálva az egész, ezeknek fekszik a legjobban.
Ez az mxhkd az sxhkd forkja. Baromi egyszerű progi, egy szöveges konfigfájl alapján billkombókhoz rendelnek futtatható eseményeket. A X.org szervertől kérdezik le a dolgokat a szintén szenderd X API hivások alapján, ha beérkező billentyűzetesemény van, az alapján reagálnak. Semmi extra bonyolult, objektumoriánt mit tudom én nem kell hozzá. Annyira szög egyszerű cucc, ha valaki jól csinálja, akár Bash scriptként is meg lehet írni. Nem hogy Pyhthon, meg Ruby, meg Haskell, meg fene tudja milyen JS frameworkben.
(#18086) F34R: nem is írtam, hogy az sxhkd rossz lenne, csak azt nem tudja, amit én akarok. Nekem vi/vim-modalitás kell, megnyomom a Win billentyűt, de azonnal elengedem, nem tartom nyomva (ezzel a progi átmegy egy másik, speciális módban, mint mikor vim/vi-ban Esc-et nyomsz), utána nyomom az akármit. i3wm, SwayWM tudja. Openbox is, csak valamiért az X-kliens alkalmazások benyelik az akármi-key-t, és nem kapja meg normálisan a WM a keychain végén. Az sxhkd nem tudja, mert modifier key-t nem tud önmagában nyomva lekezelni, csak más billentyűkkel együtt nyomva, nem is a világ vége, azért is forkolták, csak hát valami amatőr, önjelölt programozó, Hacker Windows Mostlett Apple Macem Pisti-féle idióta vállalkozott rá, annak meg ez a végeredménye. Anyu beíratta OKJ Programozzunk Rust-ban 3 hónap alatt tanfolyamra, hogy legyen valami papírja, hogy ne csak takarítóként tudjon Karloszka dolgozni. A kód minőségén meg az egész dokumentáción meg is látszik, hogy még életében nem programozott komolyan, meg semmilyen projektet nem vitt, semmilyen sztenderdet nem követ, csak találomra összegányolt valamit, ami nála épp hogy működik, csak te ne akard használni, mert nem sok köszönet lesz benne.
-
őstag
válasz Frawly #18090 üzenetére
Ez egy github projekt... kicsit elvonatkoztatva a konkrét repótól, bárki bármit feltehet ide. Saját problémájának, saját megoldása... és te beszólsz, mert TE nem tudod az ő hobbiprojektjét két ctrl+c/v kombóval használni. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy 100x jobban dokumentált, mint bármi átlagos hobbiprojekt.
Fordítva ülsz a lovon.
Arról nem is beszélve, hogy maga a RUST nyelv pont olyan kicsi és bloattalan, mint a C++. Ugye arról a nyelv sosem tehet, ha valaki a függőségek tárházát löki bele. Értem én, hogy a bloat ellen harcolsz, valahol mélyen egyet is tudok érteni, de ez a probléma nem nyelvspecifikus, akármennyire is akarod belevenni.
A konkrét problémádra kapsz profi segítséget, amint kicsengeted egy profi óradíját. Aztán meg is oszthatod a GitHubon (már ha megvetted az erre való jogot is.)
Tegnap még működött...
-
Frawly
veterán
válasz lionhearted #18092 üzenetére
Mutasd meg mi van rajta dokumentálva. Én semmit nem látok. 2 példakonfig van a kódba csomagolva, de azt nem tudod használni, mert nem fordul le a projekt, hogy beizzítsd a konfigot. Se a fordításról nincs semmi, se a függőségek nincsenek említve.
Épp ez az, hogy egy pár KB-os CLI progi mit akar nem tudom én milyen Rust és Ruby-lófaxt is berántani függőségnek másik 32 függőség mellé??? Mert ha egy hatalmas, több toolbaros GUI programról van szó, ami 100+ MB mindenféle modullal, akkor megértem, hogy oké, sok a függősége, komplex program, már a fordításához is kell mindenféle függőség meg nagy framework, meg mindenféle grafikus API, library, ikontéma, stb.. Persze utóbbiakat pont kerülöm is, épp ezért. Ha jó lenne a bloat, felraknék egy KDE5-öt, az tudna is mindent, ami nekem kell, de nem akarok bloatot. Épp azért nyomom minimalista rendszeren, lényegében terminal only settingsben, minimalista WM-mel, meg ilyen sxhkd-szintű toollal. Nem azért, mert magam akarom szopatni, hanem a bloatot kerülöm, meg egyszerű hatékonyságot akarok. Ha ezt akarnám, hogy Ruby, Rust, LLVM, stb., akkor nem próbálkoznék ilyen minimalista dolgokkal, használnék én is Ubuntu/Fedora Gnome-ot, meg Mintet.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz Frawly #18093 üzenetére
Majdnem elkezdtem válaszolni, de megláttam ezt:
"Ha ezt akarnám, hogy Ruby, Rust, LLVM, stb., akkor nem próbálkoznék ilyen minimalista dolgokkal..."
Lövésed sincs ezekről. Gondolom neked még az a 2 hét AKÁRMI for dummies OKJ is hiányzik.Ha egy kicsit kevesebb gyűlölet lenne a szemed előtt, akkor többre jutnál.
Tegnap még működött...
-
Rimuru
veterán
válasz lionhearted #18092 üzenetére
Kepzeld el ha a rust lenne 30+ eves es most talalna valamit C-ben mekkora felhaborodas lenne belole.
Fel kellene rakni GCC-t meg millio egyeb bloat dolgot.Vigyázat, csalok!
-
Rimuru
veterán
Amugy nagyon egyszeru volt kitalalni miert nem jo.
thread 'main' panicked at 'called `Result::unwrap()` on an `Err` value: Os { code: 2, kind: NotFound, message: "No such file or directory" }', build.rs:16:16
Azt mondja hogy a build.rs-ben a 16. sorban nem jo valami, nosza nezzuk meg mi lehet az.
[link]let ronn = Command::new("ronn")
- aha de mint csinal a command? szerencsere nem kellett messzire mennem (tehat ezt nem nyitottam meg: !rust command) mert van pelda lentebb a 25. sorban... mv, szoval csak kulso programot futtat,$ eix ronn
* app-text/ronn
Available versions: 0.7.3-r3^t{tbz2} {test RUBY_TARGETS="ruby24 ruby25 ruby26"}
Homepage: https://github.com/rtomayko/ronn/
Description: Converts simple, human readable textfiles to roff for terminal display, and HTML
Aha szoval csak dokumentaciot akar html-be formazni.Innen 2 ut van, felrakod a fuggoseget, vagy kiszeded a "rossz" kodot.
Leirni most ezt hosszabb volt mint maga a muvelet.
Vigyázat, csalok!
-
Rimuru
veterán
válasz lionhearted #18099 üzenetére
Ez nem bizonyit semmit, C-ben van irva ez mar jelent bizonyos hozzaertest.
Meg latjuk hogy nincs fuggosege es forditani se kell, mukodik out of the box.F34R: gondolom void csomagkezeloje nem csak exact matchokkal kepes dolgozni kereses kozben... itt egybol kiadta hogy "ruby-ronn" a "ronn" kifejezesre. Meg ossze se tud zavarni mert nincs tobb talalat.
[ Szerkesztve ]
Vigyázat, csalok!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen notebookot vegyek?
- Sorozatok
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Filmvilág
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Építő/felújító topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- XFX Radeon Speedster SWFT 319 RX 6800 - BONTATLAN - ALZA GARANCIA
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" 2K Touch I W11 I CAM I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G3: i7-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" QHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14s - i5-10G I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs