Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84279) ubyegon2 válasza cigam (#84273) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem meg hopperkedés közben fogja megtanulni hogy telepítés közben mi micsoda, és miért jó vagy éppen rossz a partíciókra osztás. Mi a difi a kézi, vagy automata partícionálás között.

Ezzel teljesen egyetértel, én is így tanultam, ami rám ragadt! /home particiót viszont sosem csináltam, ill nagyon az elején és amit akkor tapasztaltam, azt írtam le előző hsz-ben, nyilván nem voltak kompatibilisak egymással a két disztró /home-ban lévő konfig fájljai, de én már ugyanazon disztró két fő kiadása között is igen óvatosan használnám a meglévő /home-ot.

ha valami végzeteset művel a rendszeréve, hogyan húzhatja újra úgy, hogy a /home alatt megmaradnak az adatok.

Erre viszont valóban jó ötlet, ha külön van a /home! :K tényleg az a legjobb, ha még hopperkedés alatt történik a userrel minden katasztrófa!

Automata particionálás viszont csak akkor érdemes alkalmazni, ha egy szűz meghajtóra kizárólag egy disztrót rak a user és nem is akar semmit utána felrakni. Egyébként is jó, ha minél hamarabb megtanulja a kezdő a kézi particionálást. Egyszóval majdnem teljesen egyetértünk! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.