Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61533) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok én csináltam swapot, az a kérdésem hogy ez így megfelelő:

BY ooszi

(#61534) CPT.Pirk válasza ooszi (#61533) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen príma, hosszabb távra is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61535) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#61532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

swap file Ubuntu 17.04 óta default. (tévesen írtam 16.04-et)

(#61536) ooszi válasza CPT.Pirk (#61534) üzenetére


ooszi
senior tag

Nice, újra telepítek már most mert angol billentyűzet volt mikor a jelszót adtam meg, telepítés után meg nem fogadja el a jelszót.

BY ooszi

(#61537) King Unique válasza ooszi (#61533) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen másik háttértár a gépben meglévő ESP-vel, akkor UEFI-s telepítésnél nyilván alapból kell ESP a célmeghajtóra. Viszont egyrészt a mérete lehetett volna akár nagyobb is, de egy rendszernek bőven elég a 100 MB. Másrészt az előbb pont arról volt szó, hogy a particionálást a telepítővel is meg lehetett volna oldani, sőt célszerűbb. Pláne, hogy szükség esetén az ESP-re vonatkozóan a megfelelő opciót is be kell állítani a linkelt módon.

(#61532) CPT.Pirk:
Nálam merültek már ennél többet is és jó dolog volt, hogy nem a 0-ról kellett indítani, hanem a hibrid alvásból ébresztve ott tudtam folytatni a munkát, ahol abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

(#61538) ooszi válasza King Unique (#61537) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia csak ez az egy lemez van a gépben.

Így jó lesz:

BY ooszi

(#61539) King Unique válasza ooszi (#61538) üzenetére


King Unique
titán

Itt pont a lényeg, hogy az egy dolog, hogy a GParted segítségével FAT32-re formázod és elnevezed EFI-nek. Viszont ESP ténylegesen akkor lesz, ha a telepítő is annak ismeri fel és arra a célra használja. A jelző is amúgy nem msftdata az ESP-nél, hanem boot, esp. De, ha a 2. screenshoton lévő módon megjelölöd és ESP-ként fogja használni a telepítő, akkor talán így is jó lesz. Aztán ami még lényeges lehet, hogy ilyenkor a rendszerbetöltő helyeként is ezt a /dev/sda1/efi-t szokás megadni. De elvileg akár még úgy is működhet, ha magára a lemezre (sda) kerül.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.