Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Laca0 válasza Illusion1010 (#1949) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor segíts légyszi, mert nekem nagyon zavaros az egész... Maga a művelet annyi, hogy a minimal adb shell felületen be kell írni "parted /dev/block/mmcblk0". Ekkor a rendszer jelzi, hogy nagyobb a tárhely, mint a fizikai méret, javítsa-e, válaszoljuk, hogy igen.
Miért kell fájlokat másolni a system-be?
most látom, hogy a "parted" program nincs eleve rajta, azért kell bemásolni. Meg van itt 2 img is, ami kell.
Milyen állapotba legyen a telefon az adb-hez? Mert nekem sehogy sem akarja látni a telefont. Pedig már van mindenem, download módban is próbáltam.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1952) Misi1980 válasza Illusion1010 (#1950) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi akkor várok türelemmel!

(#1953) Snoop27 válasza wyzard (#1934) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszi, azt megtalaltam, viszont hiaba kapcsolom be a tv-n azt a funkciot, a telo nem talalja meg. Valamit biztos rosszul csinalok.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#1954) Illusion1010 válasza Laca0 (#1951) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Szóval, letöltöd ezeket a fájlokat a telefon tárhelyére, majd RootExplorer-rel átmásolod őket a system/bin mappába. Beállítod a jogosultságokat mindegyiken 755-re.
- A telefonodnak rootolva kell lennie.
- Bekapcsolod az USB Hibaelhárítást.
- Csak töltés módban összekötöd a géppel.
- Rendszergazdai módban indítod a Minimal ADB programot.
- Kiadod az adb devices parancsot, ha van kapcsolat, akkor egy számsor lesz a válasz, (ha nincs akkor valami driver probléma van, LG USB drivert próbáld meg újratelepíteni.)

- Bemásolod a következő parancsot:
adb shell
su
cd /system
parted /dev/block/mmcblk0
entert nyomsz

- Következő parancs a print entert nyomsz, erre kilistázza a meghajtókat, ha minden rendben van, a 35. sorban ilyen értékeket kell látnod: 4110MB 31.2GB 27.1GB ext4 userdata
Ha ilyen hibaüzenetet látsz: Error: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.
This might mean that another operating system believes the disk is smaller.
Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
Fix/Ignore/Cancel?
Írd be hogy fix, enter.

A válasz: Warning: Not all of the space available to /dev/block/mmcblk0 appears to be
used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra 30294016 blocks) or
continue with the current setting?
Fix/Ignore?
fix , enter.

- Következő parancs quit erre kilép a parted program.
- Következő parancsokat másold be:
adb shell
su
cd /system
dd if=/system/bin/sgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=61071327 conv=notrunc
dd if=/system/bin/pgpt32g.img of=/dev/block/mmcblk0 bs=512 seek=0 conv=notrunc
enter. pár másodperig eltart.

- Utána zárd be a parancssort, húzd le a telefont, download módban KDZ flash a ROM-ot, majd indítás után még mindig 10GB-ot fogsz látni. Ekkor kell egy hard reset a Biztonsági mentés és visszaállítás menüből, és indítás után meglesz a 24GB tárhely.

Remélem valamennyire érthető volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#1955) wyzard válasza Snoop27 (#1953) üzenetére


wyzard
tag

A hálózaton 'minden rendben' ? A TV-d és a telefon is eléri a router-t ? Én 2 különböző márkájú TV-vel próbáltam, nálam mindig működött a dolog eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1956) Corgan82 válasza badmad (#1942) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Kell a patch is.
"Flash rom -> Flash patch -> Flash Superuser - Restart."

[ Szerkesztve ]

(#1957) #93966848 válasza Corgan82 (#1956) üzenetére


#93966848
törölt tag

Még mindig semmi gond a Devianttal?

(#1958) Laca0 válasza Illusion1010 (#1954) üzenetére


Laca0
addikt

Hű de sok bajom van nekem... most meg már nem megy a root-olás valami miatt. Pedig ezt már megcsináltam egyszer...
Rádugom a telefont a gépre töltés módban, usb hibaelhárítás bekapcsolva, repülő mód bekapcsolva. Leokézok mindent. Indítom a root.bat-ot rendszergazda módban, megnyomok egy gombot, erre ez jön fel:

Közben belép ugyan a stock recoverybe, ott rámegyek a "apply update from adb"-re, de nem történik semmi, befagy az egész.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1959) Illusion1010 válasza Laca0 (#1958) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Amikor az Apply update from ADB-re nyomsz, utána kell az ioroot25-ben megnyomni egy gombot, akkor tolja át a szükséges fájlokat.

Illetve nálam ez a rootolás csak úgy szokott működni, hogy nem rendszergazdai módban indítom a root.bat-ot, hanem csak simán. WIN 8.1

[ Szerkesztve ]

(#1960) bardo válasza #93966848 (#1957) üzenetére


bardo
tag

Én is feltettem, de leszedtem, mert a lenovo camera beállításaiba mentem akkor újraindult a telefon (az de mekkora gáz, hogy egy apptól újraindul :( ). Meg hát az LG stock kamerái sokkal jobbak. Néha szoktam fényképezni és ez fontos. Optimus G3 V1.3 van most fent és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Gyors volt a deviant tényleg, de jó camera nem volt hozzá sajnos :(. nem tudom ez a lenovo mennyire lett volna jó ha megy, de abban sem 60fps nem volt sem 4K (bár a 4K nem is hiányzott volna, de a 60FPS igen )

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 L09C432, Mate 10 Pro Telekom single sim

(#1961) wyzard válasza bardo (#1960) üzenetére


wyzard
tag

Detto. Baromi gyors volt, de én sem találtam jó kamera app-ot, amiket pedig fúrumos javaslat alapján kipróbáltam ált. fagyasztotta a rendszert. Ráadásul nekem itt-ott kamerán kívül is volt FC.
Most Optimus G3 1.3-as van fent, eddig nagyon bejött nekem is.

(#1962) JNSK


JNSK
aktív tag

G2es romokban ki lehet kapcsolni valahogy azt hogy ha lockscreen-nel lenyomva tartom a hangero le gombot akkor elindul a kamera? (gravity boxban erre a gombra a vaku be/ki kapcsolasa van kiosztva, a ketto egyutt meg nem a legjobb)

(#1963) Illusion1010 válasza JNSK (#1962) üzenetére


Illusion1010
senior tag

G2 TweaksBox vagy G2 Xposed kell hozzá

(#1964) Laca0 válasza Illusion1010 (#1959) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Sikerült, felment a root, bemásoltam a fájlokat a bin-be, a jogokat is átállítottam egyesével.
A "parted /dev/block/mmcblk0" kiadásakor viszont azt írja:
parted /dev/block/mmcblk0
WARNING: You are not superuser. Watch out for permissions.
Error: Error opening /dev/block/mmcblk0: Permission denied
Retry/Cancel?

Mintha mégsem sikerült volna a root. Pedig biztos jó, mert nem turkálhatnék a systemben.

Viszont azt sem értem még mindig, hogy ha megbuheráljuk így a storege particiót, hogy teljes méretű legyen, miért kell újra flash-elni? Hiszen akkor megint a 16GB-os rom megy rá, mivel nincs másik magyar.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1965) Illusion1010 válasza Laca0 (#1964) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ilyenkor az ADB Shellnek a telefon kijelzőjén root jogokat kellene kérnie. Amennyire tudom, minden kitkat-ben van magyar nyelv. Én ezt a V20F-et raktam fel:[link] Egyébként hash érték alapján nincs különbség a 16 és 32GB-osnak mondott ROM-ok közt. De amit linkeltem, az tuti jó, mert most nekem is az van rajta, és megvan minden tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#1966) Laca0 válasza Illusion1010 (#1965) üzenetére


Laca0
addikt

Nem jött fel kérdés.
Ez a KDZ már 32GB-os? Mert szerintem pont ezt tettem fel korábban, amitől 16GB-os lett.
Közben beléptem a supersu-ba és úgy indítottam a shell-t, most megkérdezte.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1967) Illusion1010 válasza Laca0 (#1966) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Szerintem nem a ROM miatt lett 16GB-os, hanem a gyári Support Tool hibájából.

Valami még nem ok azzal a roottal, vagy a fájlok jogosultságával, vagy az ADB nem rendszergazdaként fut, ezek jutnak eszembe...

ok

[ Szerkesztve ]

(#1968) Laca0 válasza Illusion1010 (#1967) üzenetére


Laca0
addikt

Sikerült közben megcsinálni a shell-es műveleteket.
Nem a gyári programmal flash-eltem egyébként, hanem ami az összefoglalóban a 2. megoldás: LGFlashTool2014. A Droidmester-es program mindig kiakadt, amikor a indítottam volna a flash-t.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1969) Illusion1010 válasza Laca0 (#1968) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Én is azt használtam. LG Flash Tool 2014

Kíváncsi vagyok, hogy nálad összejön-e elsőre. Nekem éjjel 1-től 5-ig tartott a művelet, legalább 5x flasheltem újra, mindig közbejött valami, vagy a jogosultságok nem voltak rendben, vagy kimaradt egy-egy parancs, vagy az ADB kapcsolat nem működött rendesen. Persze így visszagondolva mind user error volt, ha figyelmesebben járok el, akkor elsőre is működhetett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1970) geryboro


geryboro
senior tag

Du-t felraktam, hát nem egy nagy was ist das.
feltoltam pardus HD legujabbat, az elejétől fc-zik.
megnézem a cloudy flexet.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1971) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy CloudyG3 1.3 v2-re érdemes felmenni sima 1.3-ról? Mi változott? Ha van egy belakott 1.3-am, akkor a frissítéssel mindent előről kell kezdeni?

(#1972) Illusion1010 válasza schferenc77 (#1971) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Hol találtál CloudyG3 1.3 v2-t ?

(#1973) geryboro


geryboro
senior tag

ja az uj MIUI-ben nincs magyarszki

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1974) schferenc77 válasza Illusion1010 (#1972) üzenetére


schferenc77
aktív tag

(#1975) Illusion1010 válasza schferenc77 (#1974) üzenetére


Illusion1010
senior tag

:R

Nem hallottam még róla eddig. :B

(#1976) Laca0 válasza Illusion1010 (#1969) üzenetére


Laca0
addikt

Teljes tárterület: 24,8GB :D :D :D
Nagyon köszönöm a segítségét mindenkinek, különösen Illusion1010-nek, HUTCHDB-nek és Danny365-nek!!! :R
Most akkor biztosan nincs root-om igaz? Flash és hard reset után. Nyugodtan frissíthetek mindent?
Egyenlőre biztosan nem fogok piszkálni semmit benne... :B pedig még nem volt olyan telóm, amit ne buheráltam volna meg... :) még a Siemens ME45-öst is az ősidőkben, pedig az még nem is volt "okostelefon" :DDD

Ki szerkeszti az összefoglalót? Lenne 1-2 ötletem, hogy mit kellene még beleírni, hamár tudástárként is működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1977) Illusion1010 válasza Laca0 (#1976) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nincs root ilyenkor. Én is azt mondtam tegnap, ha egyszer helyrejön, többet nem nyúlok hozzá. Majdnem 4 órán át ki is bírtam.... :D

(#1978) rayoliviero válasza Illusion1010 (#1975) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mert ezt nem Cloudyfa csinálta...

(#1979) szala86 válasza Laca0 (#1976) üzenetére


szala86
aktív tag

Én szerkesztem. Küld el privátban az észrevételeket és akkor frissíteni fogom, illetve kiegészítem.
Illetve gratulálok, hogy sikerült helyrehozni a telót. :C

[ Szerkesztve ]

(#1980) Corgan82 válasza #93966848 (#1957) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Nekem az Antutu-n és a Lenovo kamerás FC-ken kívül semmi problémám vele. Nagyon tetszik a gyorsasága és a folyamatossága. Viszont nekem egyszer sem indult újra a telefon, akárhogy állítgatom a Lenovo-t, egyedüli újraindulás csak az Antutu-tól van. Mondjuk én backup-ból állítottam vissza a kamerát, lehet ez befolyásol valamit.

Többieknek akik feltették/ki akarják próbálni:
Aki felteszi a Deviant-ot annak el kell fogadnia, hogy még csak béta állapotban van, tehát nem lehet annyit elvárni mint egy teljes verziós ROM-tól. Remélem lesz hozzá rendszeresen frissítés, normálisan fog vele foglalkozni a dev. és akkor tökéletes lesz (legalábbis remélem).
A Lenovo kamera képminőségével nekem semmi problémám, egyedül annyit vettem észre, hogy rossz fényviszonyok mellett nem nagyon akarja használni a vakut, amikor automatára van állítva, és emiatt a képek is rossz minőségűek lesznek. Kb. tök sötétben hajlandó vakuzni automatán. Azt aláírom, hogy kevesebbet tud mint egy Xdabbeb kamera, lehet még a képek minősége is elmarad, de nekem így megfelel, szerintem használható. Jobb kamera app meg még nincs hozzá, a Lenovo-val kell beérni. Vagy ott van még a MIUI kamera, az is jó (szerintem).

De tudom még ajánlani a SlimKat ROM-ot ami nem béta és szerintem nagyon jó ROM. Gyorsaságban elmarad a Deviant-tól, de nincsenek benne újraindulások és FC-k. Viszont ott is mint minden AOSP ROM-nál kompromisszumot kell kötni kamera terén (Lenovo, MIUI, 1+1, LG AOSP).

(#1981) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok,
gps-szel senki nem szenvedett?
jelenleg slimkaton vagyok, és egyáltalán nem akar kapcsolódni a telefon.
a műholdakat látja, de nem hoz létre kapcsolatot.
próbáltam mindenféle gps fix appokat a playről, de csak röhög rajtam.
esteleg valami ötlet?

it never gets easier, you just go faster

(#1982) Harcsai


Harcsai
senior tag

Optimus G3 v1.3 megint nem elérhető, ezexerint nem csak nálam bugos :D

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1983) Corgan82 válasza redbiro (#1981) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Amikor a SlimKat volt még fent a telefonomon akkor utaztam vidékre és GPS-t használta, nálam semmilyen hiba nem volt, pedig többféle GPS app-ot is használtam.

Harcsai
Ki fog jönni az 1.3.1 verzió amiben elvileg javítva lesznek a hibák.

[ Szerkesztve ]

(#1984) redbiro válasza Corgan82 (#1983) üzenetére


redbiro
őstag

akkor próbaképpen fel fogok flashelni full wipe mellett egy stock romot, meglátom változik-e valami.

it never gets easier, you just go faster

(#1985) djoei válasza redbiro (#1981) üzenetére


djoei
tag

http://www.youtube.com/watch?v=UdDJqFxpRy8

(#1986) hard74 válasza Harcsai (#1982) üzenetére


hard74
senior tag

Milyen hibákat tapasztaltál?2 napja tettem fel,de eddig még nem találtam hibát.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1987) Harcsai válasza hard74 (#1986) üzenetére


Harcsai
senior tag

Playről nekem csak másodjára tölt, először error.
E-mail-t látom, de nem lehet megnyitni.
Egyenlőre visszaraktam az 1,2-t. Az nálam hibátlan.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1988) geryboro válasza Harcsai (#1987) üzenetére


geryboro
senior tag

Google play hiba nem csak Cloudy romban van jelen,
haver Sony M2-jén és másik haver Z1-én is jelentkezett a problem.

én is beteszteltem, de az hogy egy éjszaka alatt 60%-ot merül az akku az elég erős dolog,
1.2 v1-ben meg néha ledobálta a GPS-t fedetlen terepen.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#1989) darnyi válasza Harcsai (#1987) üzenetére


darnyi
tag

Gyári romon is másodjára tölt csak le a Play . :(

(#1990) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Aki g2, g3-as romok között váltogat, azoktól kérdezném, hogy más is rajtam kívül akadozósnak érzi az új ui-s rendszert?
Szinte minden helyen elő, elő jönnek az akadozások, röcögések... :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1991) Musaka válasza HUTCHDB (#1990) üzenetére


Musaka
senior tag

Így van. Nekem sosincs egy napnál tovább egyik se fent.Bár én inkább az akku idővel nem tudok ezeknél a ROM oknál megbarátkozni, mikro laggok a menüben nem bosszantanának. Bár felébresztéskor elég csúnya laggok vannak a főképernyő lapozásakor.

(#1992) HUTCHDB válasza Musaka (#1991) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A mai napnak g3 rommal mentem neki.
Nem csak a szokásos, ismert helyeken, hanem egyéb műveletek során is produkált akadásokat.
E mellett nálam merült is ...nagyon.
Visszatettem DM g2-es romját, nagyon jól működő, nagyon akksibarát romra tértem vissza! :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1993) hard74 válasza HUTCHDB (#1990) üzenetére


hard74
senior tag

Igen vannak mikro laggok,de mint tudjuk mindenkinek más az ingerküszöbe.Aki mást állít az hazudik,esetleg szerencsés és nem látja.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1994) Harcsai válasza hard74 (#1993) üzenetére


Harcsai
senior tag

Én nem hazudok! Tényleg mindenkinek más az ingerküszöbe! :DD

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1995) hard74 válasza Harcsai (#1994) üzenetére


hard74
senior tag

Nem sértő szándékkal írtam.Picit laggol,de én is simán elviselem.(De azért még látom.)

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#1996) Harcsai válasza hard74 (#1995) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nem vettem sértésnek, egyáltalán, de a poént nem hagyhattam ki :C

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1997) jilian


jilian
addikt

Akinek AOSP-je van, kiprobálná ezt a kamerát?

(#1998) david_97 válasza HUTCHDB (#1990) üzenetére


david_97
senior tag

Dettó,főleg tárcsázó,és azon belüli fülek :(
Akku időről annyit hogy csináld magad v20f romom 5h kijelzőidővel most 40% on van :DD

[ Szerkesztve ]

(#1999) DroiDMester válasza david_97 (#1998) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És mikor fogsz fel ébredni Csipke Rózsika a téli álmodból?????

Nekem meg 30% on van az aksim, és 9.óra kijelző időm van akkor! :C

(#2000) gretzky77 válasza DroiDMester (#1999) üzenetére


gretzky77
veterán

Miért nem lehet hihető amit ír? Érdekesek itt az emberek,hogy folyamatosan egymás húzása megy meg az állandó vita! Miért kell vkit meghazudtolni ő használja ő látja annyira hihetetlen?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.