Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Danny365 válasza HUTCHDB (#2150) üzenetére


Danny365
őstag

A jól képzetteknek igazuk volt, mert semmi köze a kernelnek a dalvikhoz, cache-hez...

(#2152) szabyka95 válasza HUTCHDB (#2150) üzenetére


szabyka95
őstag

megint okoskodsz, s akkor neked all fennebb ..
koze nincs a dalviknak es a cachenek a kernelhez, mar elmondtam, akkor se hitted

[ Szerkesztve ]

(#2153) Tonimcfish válasza DroiDMester (#2149) üzenetére


Tonimcfish
tag

optimus kernelre simán visszamehet a dorin 7.1?

mi 11 lite 5g

(#2154) DroiDMester válasza Tonimcfish (#2153) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Természetesen! BÁRMILYEN kernel feltehető az Optimus -ra! :K

(#2155) jilian válasza DroiDMester (#2154) üzenetére


jilian
addikt

Ez melyik Optimus kernel? G2 <---> G3??
Gondolom nem össze - vissza flesselhető....

(#2156) DroiDMester válasza jilian (#2155) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az OptimusG3 v1.3(1) Rom ból szedtem ki!

Tökéletesen működik G2 romokkal is! Tehát nyugodtan felteheted G2 és G3 romokhoz is! :K

(#2157) HUTCHDB válasza Danny365 (#2151) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A kernel cleaner script-ek akkor mit tartalmaznak?
En anno sgs1-en mikor miui teszter voltam, az ottani kernel cserekor kotelezoen lefuttatando tisztito a kovetkezoket tartalmazta: [link] (már nem működik)

Formatting cache partition
Wiping Dalvik-Cache
Deleting old kernel settings files ** [only GT-i9000]
Cleaning up old Modules
Formatting cache for Security Purpose
Wiping Dalvik-Cache for Security Purpose

A kernelcseréről volt szó, nem a kernelről...

(#2152) szabyka95!
mi van?
itt aki okoskodik az te vagy!

de szívesen várom mindkettőtöktől akkor azt, hogy a kernel és a dalvik hogy "nem ér össze"?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2158) Mankó válasza DroiDMester (#2156) üzenetére


Mankó
veterán

Felraktam az Optimus G3 v1.3-as kernelt, akkor eltávolíthatóak az StWeaks és a Fauxclock programok? Az alulfeszelést majd megoldom Tickster moddal.

Szerk: Azaz a Stweakst leszedte magától. FauxClock kell?

Szerk 2 : eltűnt az alulfeszelés opció a FauxClock-ból és a Trickster modból is, ilyenkor mi a teendő, ha alul akarok feszelni?

[ Szerkesztve ]

(#2159) Snoop27 válasza Mankó (#2158) üzenetére


Snoop27
őstag

Ezt en is eszre vettem, egyikben sem lehet allitani a feszt, mi miatt lehet ez?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#2160) Harcsai válasza Snoop27 (#2159) üzenetére


Harcsai
senior tag

Az oprimus kernel nem támogatja a fesz modosítást? Valószínű.

DroiDMester írta: "akik nem szeretnek/tudnak bíbelődni az STweaks beállításával azoknak kiváló választás lehet ez az Optimus STOCK KERNEL! :K "

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#2161) Mankó válasza Snoop27 (#2159) üzenetére


Mankó
veterán

Na majd kiteszteljük, ha nem jön be megy vissza a Dori.

(#2162) Zoja™ válasza HUTCHDB (#2157) üzenetére


Zoja™
őstag

A dalvik cahce-ben vannak a programok rendszerhez igazított futtatható állományai, ami a dalvik (idézőjelesen virtuális gép) működéséhez kellenek. Ez egy külön partíción van.

A kernel a telefonod lelke, ,,ez a kernel végzi a munka ordas részét, nélküle a telefon és az Android használhatatlan alkatrész és fájlkupac lenne. A kernel vezérli a telefon hardverét, végzi a I/O feladatokat, felcsatolja a meghajtókat, kezeli az érintőkijelzőt, a hangot, a grafikát, szinte mindent." Ez megint egy külön partíción helyezkedik el.

Szóval ha csak egy kernelt flash-elsz, azzal nem nyúlsz hozzá a cache-hez és a dalvik cache-hez, kivéve ha a kernel működéséhez egyéb fájlok is kellenek, de ehhez egy módosított updater-script is kell, ami tartalmazza az utasításokat.
Ezért szimpla kernel flash-nél nem kell wipe-olni a cache-eket, mert külön rendszerpartíción vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2163) DroiDMester válasza Mankó (#2158) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Fauxclock -nak semmi köze a Dorimanx -hoz! az egy önálló ráadásul nem is Free Kernel tuningoló progi!

a zip -em csak a Dorimanx által feltett sTweaks et töri,(a Faux marad változatlanul ha fent van a telón) és azokat a fájlokat állítja vissza eredeti állapotukra amiket még lecserélt a dorimanx, meg van még másik 3.fájl, amit törölni kell! Mert azokat is csak a Dorimanx tette a systembe!

Optimus KERNEL nél nincs lehetőség fesz állításra, de nincs is szükség rá mert hűvösebb vele a teló mint Dorimanx -al -50.mV al alulfeszelve és az aksival is jól bánik!

Max a CPU Governor -t lehetne állítgatni, de az optimusban lévő ondemand nagyon jól bánik a rendszerrel, alig van ~500.pont eltérés AnTuTu -ban az ondemand és a performance között, szóval nincs értelme babrálni a Governor -t sem! :N

(#2164) david_97


david_97
senior tag

Quick window tokot használok,a kérdés...tudtok olyan lehetőséget amivel meg lehetne oldani hogy az óra helyett pl valamilyen fotó legyen ott? :F
Más: honnan tidom biztosra megnézni hogy egy G2 készüléket Európába szántak? Elég fontos lenne tudnom,előre is thx :)

(#2165) Harcsai válasza david_97 (#2164) üzenetére


Harcsai
senior tag

Az LG-D802 nem elég? Bocs ha nem..

Optimus g1.3.1-ben be lehet állítani preferált mobilhálózatnál az LTE-t, nekem ez 1.2-n nem működött. Illetve automatikusan visszaállt. :C

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#2166) david_97 válasza Harcsai (#2165) üzenetére


david_97
senior tag

Nem tudom,én is úgy tudtam,de egyik ismerősöm rebesgetett valami kódot vagy ilyesmit :F

(#2167) Corgan82


Corgan82
aktív tag

Akit érdekel:
Worshiprom V7

(#2168) Harcsai válasza david_97 (#2166) üzenetére


Harcsai
senior tag

3845#*802# ? Service menu.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#2169) noxon


noxon
őstag

Üdv, tudtok android L softkeyt? Zipes félét?

We live in a simulated world...

(#2170) rzoli válasza DroiDMester (#2163) üzenetére


rzoli
senior tag

A mic gain-t nem kell utána állítani? A dori-nál nagyon magas volt, torz ezért pl. lejjebb kellett venni...

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#2171) Danny365 válasza HUTCHDB (#2157) üzenetére


Danny365
őstag

Inkább te magyarázd meg, hogy miért van rá szükség.

Amúgy amit kb. Zoooja mondott.

(#2172) szabyka95 válasza HUTCHDB (#2157) üzenetére


szabyka95
őstag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54900311&postcount=6127

Tessek, ez megfelel mar vagy koltsem fel bill gatest ejjel ?

(#2173) HUTCHDB válasza Danny365 (#2171) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Olyan módosított kernel ( custom kernel ) nincs, amely ne tartalmazna futtatási, megjelenítési, akkumulátorkezelési stb., stb., változásokat, másságokat a gyárihoz, vagy éppen egy másik fejlesztő által készített kernelhez képest.
A kernel kezeli a memóriát, az összes folyamatot, az erőforrásokat, utasítások ad a memóriának, a processzornak.
A dalvik minden egyes telefon újraindításakor ellenőrzi, optimalizálja a programok kódját, és azokat eltárolja a dalvik cache-ben, és szükség esetén (futtatáskor) onnan kerülnek azok kiolvasásra.
Magyarul, ha a kernel felel az összes folyamat lefutásáért akkor a dalvikban lévő adatok kiolvasása is "rajta", vagyis a kernelen keresztül történik.
Ha kernelt cserélünk, azzal a korábbi kerneltől eltérő módon, súllyal, elsőbbséggel, sebességgel, stb. futnak le a folyamatok, amelyekhez szükséges a dalvik cache-ben lévő adatok kiolvasása.
Az új kernel flash után (mivel a készülék újraindul) az első indításkor a dalvikba beolvasásra kerülnek az új kernel által preferált rendszerfolyamatok és azok optimalizálása is végrehajtásra kerül.
Ha a dalvikban korábbi kernelutasítási adatok keverednek az új kernel más jellegű kéréseivel, akkor a rendszer működése instabillá válhat.

A törlés a sok szájkarete miatt elfeledett és általam jelzett "sima" cache-re is vonatkozik.

(#2172) szabyka95!
Nem, nem felel meg!
Semmihez nem értesz, csak linkelgetsz.

Éveken keresztül szajkózták, minden rommer, minden androidos oldal így "írta elő a kernel cserét", ahogy az xda university-n is van.
Ha már a xda...forduljatok az xda megfelelő emberéhez, hogy a rossz, félrevezető, minden alapot nélkülöző blődségüket azonnal tüntessék el:
[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2174) szabyka95 válasza HUTCHDB (#2173) üzenetére


szabyka95
őstag

Ezt magyarazd el dorimanxnak is pls, mert o nem ert hozza.

(#2175) DroiDMester válasza noxon (#2169) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért akarsz ZIP -est ? ha nagyon kell csinálok de ide tettem fel simán telepíthető verziót belőle!

*************************************
rzoli : igen a romjaimban eleve módosított XML -van és ha Dorimanx kernelt használsz le kell venni 0,3,1 re a hang fülnél az értékeket!

én így szoktam használni!

(#2176) HUTCHDB válasza szabyka95 (#2174) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Te gyere már elő valami saját magyarázattal, és ne más tollával ékeskedj, meg hivatkozgass, hogy ez így, vagy úgy van. Fejtsd ki a véleményed, érvelj!
Egyébként azt honnan tudod, hogy a dori kernel feltelepüléskor nem-e csinál "magától" wipe-ot?
Ráadásul az egész törlési művelet, amit most itt elleneztek kb. 6-8 másodpercet vesz igénybe...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2177) Gaberking válasza HUTCHDB (#2176) üzenetére


Gaberking
senior tag

Arra a magyarázatra én is kíváncsi vagyok! :K

(#2178) szabyka95 válasza HUTCHDB (#2176) üzenetére


szabyka95
őstag

Milyen magyarazattal? Nem merultem el, hogy mi miaz, nem tanultam ezeket (meg) . ezert nem irok semmit magamtol, mert nem akarok hulyeseget irni, tanulok masol hibaibol :P . Belinkeltem dorimanx nyilatkozasat a wipeolasrol, szerintem csak erti, nem most kezdte, mar letett valamit az asztalra, mi az hogy mas tollaval ekeskedek? Ottvan a forras, nem copy pasteltem s irtam a vegere a nevem

(#2180) pusihusi


pusihusi
addikt

Jó reggelt mindenkinek, érdekes volt ez a kis értekezlet, sokat tanultam belőle :K :C Most már lehet tovább romolni :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#2181) david_97 válasza DroiDMester (#2175) üzenetére


david_97
senior tag

Ez a kezdőlapon is ilyen kinézetű? :U
Vagy ha nem akkor hogyan csináljam meg hogy ott is az legyen? Esetleg Xposed-el? :R

(#2187) OgKush


OgKush
senior tag

Az normalis hogy mahdi rom alatt 1 giga ramot foglal a rendszer? :F

(#2188) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Miui romot tettem fel most.
Jo, jo, de tovabbra sem az igazi.
Valakinek otlete a miui-hoz valo kernelrol?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2189) pusihusi válasza OgKush (#2187) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia, vagy még kevesebbet :K

Üdv. Feri!!

(#2190) david_97 válasza HUTCHDB (#2188) üzenetére


david_97
senior tag

Ha a miui cm alapú,akkor cm kernel jónak kell hogy legyen...nem?! 2x-emen így volt,meg ott csináltak egy kernelt ami minden rendszerhez jó volt,itt sajna nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#2191) OgKush válasza pusihusi (#2189) üzenetére


OgKush
senior tag

Igen, sokallom azt az 1gb-t azert kerdezem

(#2192) pusihusi válasza OgKush (#2191) üzenetére


pusihusi
addikt

Ne sokalld, nagyon jól van optimalizálva a rom. Az Iphone 6-ban is 1 GB ram lesz s megeszi az összes mai Droidot :K

Üdv. Feri!!

(#2193) JNSK


JNSK
aktív tag

DM romjaban a melyik governort(scaling), illetve i/o schedulert hasznaljatok?

(#2194) HUTCHDB válasza JNSK (#2193) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Alucard, Fiops

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2195) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Ide "zavartak" :DDD a romcserés kérdésemmel..

v20d stock romom van fent és le szeretném cserélni v20f -re, valami linket tudnátok hozzám vágni ez ügyben? :U :R

(#2196) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Cloudy G3 v1.3 van fent egy hete. Szépen belakva, akkuidő:
- 42ó35p
ebből
28% képernyő (3h30p)
11% telefon készenlét (1d18h36m)
1h33m hanghívás

Most vagyok 10%-on, amire még 3 órát mond...

Wifi és 3g bekapcs, kivéve 23-06 óráig, akkor csak gsm. Pörgős, nem akad, nem melegszik. tetszik :-)

Bár azt nem értem ezen a részen, hogy miért listáz olyat, hogy Telefon készenlét, aztán Telefon készenléti állapotban, meg android operációs rendszer, meg Android rendszer
Tehát mintha többször lenne ugyan a komponens, kicsit másképp...
Ja és még van Telefon is :-)

[ Szerkesztve ]

(#2197) Zoja™ válasza HUTCHDB (#2194) üzenetére


Zoja™
őstag

.
Bocsi, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2198) HUTCHDB válasza SoulReaver (#2195) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Felul, ha lenyitod az osszefoglalot ott van valahol a cikk kozepen.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2199) DroiDMester válasza david_97 (#2181) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Milyen kinézetre gondolsz? :U

(#2200) SoulReaver válasza HUTCHDB (#2198) üzenetére


SoulReaver
veterán

De ott nincs europai v20f, vagy az mind1?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.