Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) atibuc


atibuc
tag

Mentettem az optimus1.2-őn az vissza tudom tenni az 1.3 ra?

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#1802) HUTCHDB válasza atibuc (#1801) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hol, milyen programmal mentetted, és mi az amit vissza szeretnél tenni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1803) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Root-oltam a telefont a leírás alapján, majd feltettem a xdabbeb kamera patch-et. Eddig nem is volt semmi baj, működött.
Utána megcsináltam a "kamerahang javítása" történetet az XML-es leírás alapján. Ennek a végén újraindult a telefon és azóta csak villog az állapotled és az LG logo.
A hard reset látszólag lefut, de újraindulás után semmi más, csak villogás továbbra is.
Download módba nem tudom beléptetni, csak tölt usb-ről.
Másik gépen is próbáltam, ahol még nem volt semmi telepítve, ott az "USB charge mod olny" driver települt fel a telefon rádugásakor.
Úgy gondolom, hogy ez az usb mód, hogy csak töltés, beragadt, mivel root-olás után nem állítottam vissza ezt a módot.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mit lépjek? Hogyan tudnám megtrükközni a download módot?
Vagy anélkül hogyan lehetne flash-elni? A linux-on módszer mennyire biztos?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1804) atibuc válasza HUTCHDB (#1802) üzenetére


atibuc
tag

Ahogy a "BIBLIA" írja.

Mentés:
- Lépjünk be a recoverybe;
- Ha már sikerült belépi a recoverybe akkor válasszuk a Backup menüt;
- pipáljuk ki az összes partíciót: Boot;Chace;Data;Recovery;System és EFS ha esetleg elmászna az IMEI számunk, akkor ezzel lehet esélyünk visszaállítani;
- Swipe to Back Up, majd megvárjuk míg végez. Ne ijedjünk meg, ha közben a kijelző elsötétedik, mert kikapcsolhat, de bármelyik gombbal felébreszthető közben a telefon;
- Reboot System;
- Telefont csatlakoztassuk a PC-ez, majd másoljuk ki a telefon belső tárhelyéről a TWRP mappát, akár több helyre is, csak meglegyen a biztonság kedvéért.

A google fiókom szeretném vissza szerezni.
Nem igazán tudom a jelszavamat.

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#1805) atibuc válasza HUTCHDB (#1802) üzenetére


atibuc
tag

Ja és még valami.

KK baseband nincs még rajta talapítés után azt hogy rakom fel és mire jó?

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#1806) Harcsai


Harcsai
senior tag

Felraktam az optimus g3 1.3-at. És igen, elkövettem azt a galádságot, hogy a data wipe kimaradt. Egyenlőre jónak tűnik, de ha mégsem jönne be, még mindig újrarakhatom :DD

Bár bevallom nem nagyon látok külömbséget az 1.2 és az 1.3 között. Már az 1.2 is szinte tökéletes volt.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1807) gretzky77 válasza Harcsai (#1806) üzenetére


gretzky77
veterán

Én is az 1.3-at használom előtte gyári 20f volt es szerintem gyárival jobb volt az akksi reggel vettem le töltőről igaz 98%-on most 24% és csak 2,5 óra a kijelzőidő pedig napközben 2g-n volt meg csak pár telefon volt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1808) rayoliviero válasza Laca0 (#1803) üzenetére


rayoliviero
veterán

TWRP-d gondolom nincs. Az hiba volt, hogy anélkül piszkáltad a telót.

Download módnak be kellene jönni.

(#1809) Laca0 válasza rayoliviero (#1808) üzenetére


Laca0
addikt

Nincs felrakva....
Most mit tudok tenni? A download mód nem jön be, hard reset nem fut le rendesen, lg gyári supporttool nem látja a telefont.
Valahogy az usb módot kellene szerintem meghekkelni... gondolom... akku kivétel vagy valami ilyesmi nem segítene rajta? (gyenge próbálkozás, gondolom...)
Én csak a kamera modot akartam felrakni, nem akartam ezt a teló jobban buherálni... de elcsábultam, hogy mást is feltegyek, ha már root-oltam... :B
Segítsetek légyszi, mert nagyon kell a telefon! :U
Még annyi, hogy gyári 20f-es 4.4.2 rom van rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1810) rayoliviero válasza Laca0 (#1809) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hard resetet hiába csinálasz, az itt nem segít, a módosítást system mappán belül csináltad, az meg a data mappát törli.
Download módba kell raknod a telót, de ahhoz előtte ki kell kapcsolni. Kikapcsoltad?

(#1811) Harcsai válasza Laca0 (#1809) üzenetére


Harcsai
senior tag

Kikapcs, hang le usb be.
Kikapcs, hang fel usb be.
Egyik se működik?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1812) Harcsai válasza rayoliviero (#1810) üzenetére


Harcsai
senior tag

Más sokszor felmerült bennem. Xperián volt gombkombináció arra, mintha kivetted volna az akkut. Nem sima kikapcs. Itt is van ilyen?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1813) szala86 válasza Harcsai (#1811) üzenetére


szala86
aktív tag

Biztos rendesen kikapcsoltad? Nyomd hosszan a kikapcs gombot, egészen addig, amíg el nem tűnik az lg logó, majd újrafelvillan az lg logó és megint eltűnik és csak ezután engedd el a kikapcs gombot. Ekkor van rendesen kikapcsolva. Bocs nem neked akartam írni :) .

[ Szerkesztve ]

(#1814) Laca0 válasza Harcsai (#1811) üzenetére


Laca0
addikt

Rendesen kikapcsoltam. Újra felvillan az LG logo és kialszik.
Egyik sem. Csak usb charge módban indul. Az is a gond, hogy nem is települ fel semmilyen kommunikációs driver/eszköz, csak az "usb charge mode interface".
És tulajdonképpen ennyit is csinál, tölt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1815) Harcsai válasza szala86 (#1813) üzenetére


Harcsai
senior tag

Laca-nak van gondja, enyim megy rendesen :) Én csak kíváncsiskodok, hogy van-e mód a "buta" kikapcsolásra.

Előferdül :)

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1816) szala86 válasza Laca0 (#1814) üzenetére


szala86
aktív tag

[link] Esetleg ez???

(#1817) Danny365 válasza Laca0 (#1814) üzenetére


Danny365
őstag

A drivert amúgy is az után kezdené telepiteni, miután beléptél download mode-ba, szóval ez amúgy nem probléma.
Esetleg még annyit megpróbálhatnál, hogy belépsz a hard reset menübe (ne inditsd el, csak bootolj be oda, ahol mondja, hogy nyomd meg még kétszer a power gombot) bedugod az USB-t a telóba és a PC-be is.
Most elkezded nyomni a hangerő fel gombot (nem engeded el!), aztán most kikapcsolod úgy, ahogy szala irta, tehát nyomva tartod a power gombot egészen addig, amit először rebootol a telefon, aztán kikapcsolódik, felugrik az LG logo, majd megint kikapcsolódik. A power gombot itt elengeded,de a hangerő fel-t még mindig nyomod az elejétől fogva. Aztán ha most is a töltés jön csak be, akkor passz sajnos.

(egyszerűbb, ha mondjuk bal kezeddel nyomod a hangerő gombot, a másikkal a powert)

(#1818) Laca0 válasza Danny365 (#1817) üzenetére


Laca0
addikt

Valami változás történt: megjelent megint a driver telepítés és most az "LG AndroidNet Phone telepítése" jelent meg.
Download módba továbbra sem került a telefon és az lgflashtool sem látta.
Amikor megismételtem az eljárást, már a telepítés nem jelent meg, de nem jutottam előrébb.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1819) Laca0 válasza szala86 (#1816) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, de itt kellene a TWRP, ami nekem nincs telepítve.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1820) szala86


szala86
aktív tag

Bocsi, azt hittem van telepítve a kamera mod felrakás miatt.

Danny365: Nem lehet ilyenkor twrp-t feltenni adb segítségével([link])?

[ Szerkesztve ]

(#1821) rayoliviero válasza szala86 (#1820) üzenetére


rayoliviero
veterán

Majd jön a szakújságíró és megmondja a tutit. :D

(#1822) Danny365 válasza szala86 (#1820) üzenetére


Danny365
őstag

Sajnos ameddig el tud jutni, szerintem addig nincs sehol sem adb kapcsolat. Illetve mintha a KitKat stock recovey már tudna ilyesmi dolgokat, de gondolom neki csak a hard resetes dolog jön be?

(#1823) david_97 válasza rayoliviero (#1821) üzenetére


david_97
senior tag

látod?! Ő már rég abbahagyta," Megosztottam egy személyes tapasztalatot, nálam bevált. Ha ezzel bárki lelkébe tiportam, sorry" De te még mindig ott tartasz :N :( Ezért kell ide mindig moderátor

(#1824) rayoliviero válasza david_97 (#1823) üzenetére


rayoliviero
veterán

Miattad kellene már. :D

Nem lett pont téve az ügyre részemről, mert ostobának nevezte itt a fórumozók nagy részét, holott azt sem tudja mit beszél szakújságíró létére. Akkora hülyeséget írt, mint a ház. Dannyba kötött, aki a legjobban ért itt mindenhez DM mellett.

(#1825) szala86


szala86
aktív tag

Nehogy elkezdjétek már megint, illetve ne is folytassátok!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#1826) david_97 válasza rayoliviero (#1824) üzenetére


david_97
senior tag

Addig ok h mit írt :DDD de...akkor is abbahagyta,mi meg folytatjuk :))

(#1827) rayoliviero válasza david_97 (#1826) üzenetére


rayoliviero
veterán

De megtéveszti szakmai fórumban az embereket, azt nem lehet hagyni. Állítom még most is azt gondolja, igaza van.

(#1828) Laca0


Laca0
addikt

Bármilyen ötleten hajlandó vagyon elindulni, hátha valamivel előbbre kerülnénk!
Telepítettem HyperV alá Ubuntu-t, úgyhogy holnap azt is ki tudom próbálni. Egy kicsit zavar, hogy az ahhoz kapcsolódó img fájlok 16GB-os modellből vannak, nekem meg 32GB-os van. Nem lesz belőle gond? (már ha látja egyáltalán majd a teló meghajtóit...)
Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztok az ügyemmel!!! :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1829) Danny365 válasza Laca0 (#1828) üzenetére


Danny365
őstag

Én inkább attól félek, hogy a linux nem úgy fog viselkedni, ahogy kéne, ergo nem fog semmit se csinálni.

Az img fájlok lehet, hogy neccesek, kdz-ből ki tudod csomgaolni a szükséges img fájlokat ezzel.
A linkelt oldalon van leirás, hogyan kell. A kicsomagolás után viszont nem .img, hanem .bin fájlokat kapsz majd, egyszerűen csak ird át a kiterjesztést, mert egyébként ugyanaz.

(#1830) Mankó


Mankó
veterán

Felraktam a Deviant romot, de nem voltam elajulva a gyorsasagatol. Gyorsan felhuztam a Slimkat mentesemet, de az is lassabbnak bizonyult a most hasznalt Dm 4.2 r2-nel. Egyenlore maradok dm romjanal, de meghagyom a slimkat mentesemet is, mert + 1 nap keszenlettel es + 1 ora kijelzo idovel azert a Slimkat jobb volt.

(#1831) pusihusi válasza Mankó (#1830) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia én bármikor rakom vissza a Slimet, mindig nagyon klassz, ill. a Deviánt is :K Az új G 3-tól nem vagyok elájulva :N Nekem lassú, a fenti romokhoz képest :K :( Jó reggelt mindenkinek, egy kicsit nem vagyok s újra áll a balhé? Ebből moderálás lesz megint, vagy valakit pihentetnek :DDD :YLaca0: Nekem is volt így a telefonom, én a download módot erőltettem, kb 40-50. próbálkozásra sikerült, s utána stock rom. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1832) pusihusi válasza pusihusi (#1831) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] Droid 5 :C :C :C

Üdv. Feri!!

(#1833) atibuc


atibuc
tag

Valaki megmondaná?

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#1834) Corgan82 válasza atibuc (#1833) üzenetére


Corgan82
aktív tag

A baseband a telefonban lévő rádiós egység szoftvere, ami nem a telefonban lévő fő processzoron fut, hanem a telefon funkcióra dedikált hardveren.

A baseband.zip-et a recovery-ből kell feltelepíteni és nem kell semmiféle wipe.

(#1835) HUTCHDB válasza Laca0 (#1828) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem sem volt download mod.
Xda-n olvasgass, probalkozz az ottani otletekkel, en is ugy tettem. A vegen ez lett a megoldas: [link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1836) Laca0 válasza HUTCHDB (#1835) üzenetére


Laca0
addikt

Szia!
Akkor te is a linux-os megoldással hoztad vissza? Attól, hogy nem volt download mód még megjelentek a meghajtók a linuxban? Azt írják az xda-n, hogy lehet virtuális gépben is a linux. Nekem így nem látja a telefont.
Olvastam olyat is, hogy valaki teljesen lemerítette és úgy sikerült elérnie a download módot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1837) HUTCHDB válasza Laca0 (#1836) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most mit ertesz linux-os megoldason?
Adb segitsegevel windows parancssorbol csinaltam az osszes fajl telepiteset, amelyeket elotte egyenkent atalakitottam img kiterjesztesuve. (Eloszor bin-e, majd atneveztem img-ve)

Annyit meg, hogy a driverekkel volt gondom, tobbszor kellett lelepitenem, ujrainditgatni a pc-t, hogy a gep egyaltalan lassa a telefont.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1838) Laca0 válasza HUTCHDB (#1837) üzenetére


Laca0
addikt

Látom már az összefoglalóban, mi az az ADB. Én is ott találtam a linux-os megoldást, ahol a rendszer meghajtókat kell felülírni img fájlokkal. Az nekem egy kicsit durva módszernek tűnik.
Ez az ADB nem látja a telefonomat. Win8.1 van fent, de megpróbálom Win7-el is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1839) Corgan82


Corgan82
aktív tag

(#1840) pusihusi válasza Corgan82 (#1839) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia ez is egy jó kis rom, neked bejelentkeznek a romok :D

Üdv. Feri!!

(#1841) Corgan82 válasza pusihusi (#1840) üzenetére


Corgan82
aktív tag

:D

(#1842) david_97


david_97
senior tag

CloudyG3 minden móka után reggel 39xxx-et hozott :DD

(#1843) pusihusi válasza Corgan82 (#1841) üzenetére


pusihusi
addikt

Te ugye nem rakod föl? CM 12 :D

Üdv. Feri!!

(#1844) Corgan82 válasza pusihusi (#1843) üzenetére


Corgan82
aktív tag

A Pardus ROM-ot nem, de mi az a CM 12 ? :)

(#1845) pusihusi válasza Corgan82 (#1844) üzenetére


pusihusi
addikt

:DDD Nem cm 11....

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1846) Laca0 válasza HUTCHDB (#1837) üzenetére


Laca0
addikt

Tudnál nekem lépésenkénti leírást adni? Img fájlok elvileg megvannak, de magát az eljárást nem találom. Linux alatt is pröbáltam, de ott is ott akadtam el, hogy nem látja a telefont.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1847) HUTCHDB válasza Laca0 (#1846) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

sajnos nem, vagyis nekem is ugyanannyi idő megkeresni, mint neked, mert már semmim nincs hozzá...
én is xda-an kerestem meg a konvertáló programot, és a stock romot is, és ott volt leírás is.
honnan vetted az img-ket, vagyis azokat a fájlokat, amit átalakítottál?
mert ott volt az egész eljárás ismertetve...

esetleg ez? ill. az innen elérhető oldalakon nézz szét!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1848) Laca0 válasza HUTCHDB (#1847) üzenetére


Laca0
addikt

Az összefoglalóban van a linuxos leírás, ott vannak a fájlok. Csakhogy a linux sem látja a telefont, mivel még mindig csak töltési módban csatlakozik a telefon.
Az ADB sem látja win8 és win7 alatt sem. Win7-en annyival jutottam előrébb, hogy az eszközöknél megjelent az ismeretlen usb eszköz. Olvastam az xda-n, hogy kézzel kell az "LGE Mobile Sooner Single ADB Interface" drivert beadni neki. Meg is tettem, de azt írja rá, hogy az eszköz nem indítható. Az adb továbbra sem látja.
Valahogy ebből a töltési módból kellene kiszedni, hogy reagáljon bármire is szerintem...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1849) Danny365 válasza HUTCHDB (#1847) üzenetére


Danny365
őstag

De te nem fastboot-ba ragadtál? A te eseted más volt. Ő sajnos nem tud se adb-vel, se fastboot-tal bűvészkedni.

(#1850) HUTCHDB válasza Laca0 (#1848) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a drivert próbáld unistallálni, majd ismét feltenni, más, más portok, laptop, másik pc... ilyesmi dolgok jutnak eszembe...

(#1849) Danny365 !
de.
viszont download mód nem volt nálam sem.
ha semmilyen eszköz nem látja a telefont, akkor csak a driverekkel lehet próbálkozni, és igazából más ötletem nincs.
talán még xda-n kell a brick, vagy no connecting szavakra rákeresni, nekem is ott sikerült egyik helyről a másikra ugrálva megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.