Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Indiant válasza Zoja™ (#11500) üzenetére


Indiant
addikt

Nem is mondtátok, h. az értesítés kijelzés is sz@r a 12.1-ben. Fényévente villog 1-et. (illetve a töltés led kijelzés is érdekes...) Lehet javítani rajta?

(#11502) fery02 válasza Danny365 (#11499) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a helyrerázást! :R
Igazából magam is furán néztem LP bootloader-t olvasva, mert nem igazán hallottam még róla itt Mélyvíz témában, én is úgy tudtam, hogy KK bootloader-ig szoktunk csak menni.

(#11503) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Nem tudok kdz-t telepíteni ... 2 % -nál azt írja csatlakoztassam az ezközt mi lehet a gond ?

(#11504) Zoja™ válasza Indiant (#11501) üzenetére


Zoja™
őstag

A fényjelzés gyakorisága sajnos ilyen viszont a led színeket be tudod állítani egyénire a Beállítások/Kijelző és Fények menüben.

(#11503) ToomyC: Driverek rendben vannak? Download mode-od van? Esetleg a számítógép nem 15 partícióban jelzi a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#11505) ToomyC válasza Zoja™ (#11504) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Egyik sem ... :(

Cloudy -ról tenném a gyárit ...

[ Szerkesztve ]

(#11506) Zoja™ válasza ToomyC (#11505) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor van TWRP-d? Rakj fel egy DM féle KK.zip-et, utána valószínűleg tudod frissíteni.

(#11507) ToomyC válasza Zoja™ (#11506) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Honnan tudom beszerezni ?

(#11508) Zoja™ válasza ToomyC (#11507) üzenetére


Zoja™
őstag

Az összefoglalóból... De belinkelem.

(#11509) ToomyC válasza Zoja™ (#11508) üzenetére


ToomyC
aktív tag

ja,bocs ... köszi! :R

(#11510) Meggyi001 válasza ToomyC (#11507) üzenetére

Ittende meg az összefoglalóban: [link]...lekéstem...

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#11511) ToomyC válasza Meggyi001 (#11510) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Köszi

(#11512) hard74 válasza ToomyC (#11503) üzenetére


hard74
senior tag

Ha ragaszkossz a kdz-hez, akkor először egy 10e-t dobj rá,azt szinte 100% megeszi a telo. Utána már mehet akár kitkat, akár lolli kdz-vel.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#11513) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!
Gyári LP van fent a telefonomon viszont feltennék már erre is egy főzött rom-ot. Ezzel még nincs is problémám, összefoglaló alapján root, twrp, rom telepítés menni fog, de feltenném még mellé a legújabb dorimanx kernelt is. Ezt ha jól értelmezem akkor azután kell megtenni miután már feltettem az új rom-ot?
Másik dolog amivel nem boldogulok, hogy honnan tudom meg, hogy milyen bootloader van a telefon, és ha éppen rossz van fent, honnan tudok másikat letölteni? Ezt egyszerűen sehol nem találtam, de gyanítom én vagyok a nagyon vak.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#11514) fery02 válasza kristof_ (#11513) üzenetére


fery02
addikt

Szia!
Kerneleket igen, azután kell flash-elni, miután az adott ROM felkerült a telefonodra, viszont Dorimanx-hoz hozzá kell tenni, hogy a hozzá tartozó Tweak progival tudni kell bekonfigolni, személyre szabni is a kernel-t, különben alapon hagyva a dolgokat lehet összességében rosszabb teljesítményt kapsz, mintha hagytad volna inkább fent az alap, ROM-ba épített kernelt.
Ezekhez meg ugye tudni kell, hogy mihez nyúlsz, érteni mindenképpen kell hozzá.

Ja és Dorimanx csak LG és az alapú ROM-okkal kompatibilis, ezt még érdemes megemlíteni.

Ha gyári lollira Összefoglaló szerint TWRP-t raksz, akkor KK bootloader-ed lesz mindenképpen, ami egyébként általában a ROM-ok többségéhez jó is.
LP bootloader-t nem fogsz látni TWRP-s telefonokon egy jó darabig még, JB bootloader pedig csak akkor kell, ha olyan korábbi AOSP, CM ROM-ot akarsz felrakni, ami még nem a hivatalos CM12.1-re épül.

Bootloader-eket meg találsz Dorimanx-nak az oldalán, JB-set és KK félét egyaránt.

Aztán ha most valahol nagy f@szságot írtam, remélem a többiek kijavítanak majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#11515) Zoja™ válasza Danny365 (#11499) üzenetére


Zoja™
őstag

Egy ideje már nem frissítettem a CM-et, most a changelog-ot nézegetve ezt találtam:

device/lge/g2-common
• e274d7b g2:fix typo in overlay
• 9d46efe g2: Thermal: Sync config files with v39A. It matches thermal configs with thermal-engine binary.
• 470c225 g2: mixer_paths: Correct values and cleanup
• e2b81b9 G2: Overlay: Lower brightness min value. Kernel panel driver already supports it.

Te melyiket kiadást használod? Ez a 13.-ai verzióban van, kíváncsi lennék, hogy kevésbé melegszik-e mint a régebbiek. Mert bár közel sem melegszik annyira, mint a gyári LP, azért langyosodik ez is. Ami furcsa, mert nálam a BlissPop még ennyire sem melegedett azonos proci beállítások mellett.

(#11516) Indiant válasza Zoja™ (#11504) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, még valami. Tegnap le kellett volna halkítanom a telót és szomorúan tapasztaltam, hogy nincs rá lehetőség. (kivéve a hangoknál a csengőhang lehúzása) A legördülő menühöz sem lehet hang beállítást adni és a kikapcsoló menüben sincs ilyen lehetőség. Hol van egy gombnyomásos halkítás? (némítás, rezgés..) CM12.1
ui.: ..és sajnos nem mindig kapcsol be kopogtatással :(

[ Szerkesztve ]

(#11517) Zoja™ válasza Indiant (#11516) üzenetére


Zoja™
őstag

Vagy a hangerő gombokkal lehet szimplán rezgőre tenni, vagy a prioritásokat beállítani, hogy melyik eseményekről értesítsen.

A duplakoppos ébresztés meg sajnos ilyen, akkor reagál a legjobban, ha a képernyő közepét kopogtatod.

(#11518) Indiant válasza Zoja™ (#11517) üzenetére


Indiant
addikt

Nos nekem a 14-ieiben nincs ilyen csúszka. (és a három ikon sem)

(#11519) kristof_ válasza fery02 (#11514) üzenetére


kristof_
tag

Köszi a választ. Cloudy romot szeretnék elsőkörben kipróbálni, ahoz ha minden igaz jó a dormanx. Viszont a beállításainak akkor még utánanézek.
Másik kérdésem, milyen rom-okat ajánlanátok?
Először megnézem majd a Cloudy3.3-at bár olvastam, hogy nagyon sokan szidják, de kíváncsi vagyok rá. Ha nem jön be akkor érdemes visszamenni a Clody3.2-re?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#11520) Rasnac válasza kristof_ (#11519) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szia !

Cloudy 3.2 -t ajánlom még mindig :) Nincs olyan brutális szintű melegedés , és mostmár az elforgási hiba is eltünt :) üzemidő jó , fícsörök rendben vannak , kamera ok és ugye a 120fps-es videózás is megy rajta. :)

3.3 -ra jóval több panasz érkezett mint a 3.2 -re , és mióta fent van simán zökkenés mentesen megy , jelenlegi üemóra : 340 óra , az is csak azért mert a facebook frissités valamit beakasztott és nem akart elindulni restart segített , de más gond eddig nem volt 7-800 üzemóra simán megy :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11521) Zoja™ válasza Indiant (#11518) üzenetére


Zoja™
őstag

Nyomd meg a hangerő gombot...

(#11522) Harcsai válasza Zoja™ (#11517) üzenetére


Harcsai
senior tag

Hali.

Ezt a "zavaró üzenetek" ablakot honnan varázsoltad elő?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#11523) Zoja™ válasza Harcsai (#11522) üzenetére


Zoja™
őstag

Nyomd meg a hangerő gombot, utána a prioritást élvező menüt, aztán a fogaskerék ikonra nyomva jön elő.

(#11524) Indiant válasza Zoja™ (#11521) üzenetére


Indiant
addikt

Az ember mindig tanul.
Mióta van duplakopp, azóta nem használok gombokat.
Viszont a 12.1 tényleg állat akku használat terén. Egyszerűen nem hajlandó 90% alá menni.

(#11525) Indiant válasza Indiant (#11524) üzenetére


Indiant
addikt

Feldobtam rá a CM12.1 LG G4 Theme v1.11-t és egész LG-s lett. :C

(#11526) szuszaszu


szuszaszu
újonc

Sziasztok. Cm 12.1-t szeretném felrakni a vasra. Gyári 5.0.2 vagyok root twrp van. Valaki egy pontos leirással szolgálna nekem? Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#11527) fery02 válasza szuszaszu (#11526) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Szokásos wipe-ok, majd flash-elsz egy Lollipop bootstack-ot, majd magát a ROM-ot, arra Gapps-ot, majd wipe dalvik és cache, reboot és enjoy. :)

Tömören ennyi. Bár gyári 5.0.2-ról indulva a Lollipop bootstack amúgy elhagyható, de ha találsz hozzá linket persze ártani nem ártasz vele, ha flash-eled.

[ Szerkesztve ]

(#11528) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Ez az antutu mekkora egy kalap sz.r , hol 40000,hol 32000,hol 28000 pontot ad ... rakás ... semmire se jó.

(#11529) reap3r válasza fery02 (#11527) üzenetére


reap3r
aktív tag

Minek a flashek után megint wipe-olni cache-eket? Minek a lollipopos cuccos, ha a twrp miatt alapból kitkates a bootloader?

Valaki világosítson fel a témában, nem értek egy-két dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#11530) fery02 válasza ToomyC (#11528) üzenetére


fery02
addikt

Az tény, hogy ugyanazon az eszközön és rendszeren egymás után ugyanolyan eredményt elérni szinte lehetetlen és erős tényező a telefon melegedése.

Úgy érdemes antutu-zni (szerintem) rendszertesztelés szempontjából, hogy reggel futtatjuk őket, ágyból kimászásunkat követő első telefonkézbevétel után közvetlenül (stílus kedvéért kávéval a kézben akár :) ), mikor egész éjszaka a telefon is pihent.
Utána pedig aznap több tesztet már nem futtatni, hanem következőleg megint csak másnap reggel.

@reap3r:
1. Megszokott és un. általános dolog ROM-olások után wipe-olni dalvik-ot és cache-t. Ártani nem ártasz vele és időből is kifutja.
Magyarázatot am majd másvalakitől várj! :D
2. Szerintem sem kell abban az esetben semmi bootstack dologgal sem foglalkozni amúgy.
Az lehet akkor kell csak, ha esetleg más bootloader van jelenleg vagy netán KK alapú ROM és akkor ezzel az univerzális csomaggal olyan állapotra kerül a telefon (bootloader, baseband... stb) téren, hogy nem fog galiba adódni a kiszemelt ROM telepítése után (amikhez kellenek azok a feltételek ugye, amiket az a bootstack ad).

[ Szerkesztve ]

(#11531) kristof_


kristof_
tag

Sikerült feltenni gond nélkül mind a rom-ot, mind a kernelt. Most nekiülök végignézni a dorimanxos beállításokat, viszont ha valakinek van tuti bevált receptje egy aksikímélősebb beállításhoz azt szívesen áttanulmányoznám :D

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#11532) racerx válasza kristof_ (#11531) üzenetére


racerx
őstag

Én ezt használom, nálam bejött (igaz visszatértem kk - hoz, akksi, es melegedés miatt) [link]

(#11533) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok
Egyre jobban birizgálja a csőrőm ez a cm 12.1 ... Csak az a fránya kamera meg az értesítési led :\ remélem azért majd a foton kibocsátását is fogják javítani ;) kamera port nem tudjatok véletlen hogyan áll ? ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11534) reap3r


reap3r
aktív tag

CM 12.1-ről hogy tudok visszamenni szépen cloudy 3.2-re? A szokásos wipe-ok után mehet a 3.2 flashelése?
Nagyon-nagyon jó ez a CM 12.1, de mostanában sokat használom a kamerát és egyszerűen botrányos ez a kamera "szoftver",egy xdabbeb vagy egy cloudy 3.x-eshez képest... Ahogy lesz camera port, abban a másodpercben jövök is vissza cm-re, mert nekem valamiért nagyon tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#11535) Danny365 válasza Rasnac (#11533) üzenetére


Danny365
őstag

Az értesítési led szerintem egyáltalán nem gáz. Meg igazából app válogatja, milyen sűrűn villog. Pl. Facebook, illetve Messenger esetében másodpercenként villog, azt meg csak úgy nem veszed észre, ha nem akarod. De nem fogadott hívásnál sem para.

A kamera mod meg készül, apróbb dolgokat javít még benne, viszont mivel g3-ra is elérhető lesz, ezért lehet, kicsit tovább kell rá várni, mert g3-a nincs, így azt nem tudja magának tesztelni, másra kell hagyatkoznia.

(#11536) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok, valaki help? Miui v6-on vagyok, nagyon popec, egy dolgot leszamitva.Mikor fel teszem a romot, jó az óra app(beépitett) de egy idő után (1-2) nap, ha már meg akarom nyitni elkezd fc-zni, így sajnos nincs ébresztőm, lehet valamilyen saját app zavar be neki? Vagy mi lehet? :F
Próbáltam cache wipot, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11537) Zoja™ válasza david_97 (#11536) üzenetére


Zoja™
őstag

Sajnos eléggé bugos a Miui a G2-re, nem is ajánlott rom. Maximum annyit tehetsz, hogy írsz az xda-s thread-be gtbluesky-nak, hogy javítsa. :(

(#11538) Meggyi001 válasza david_97 (#11536) üzenetére

Vagy ha maga a rom megfelel, használj esetleg külső óra appot.

https://gamergep.hu/

(#11539) david_97 válasza Meggyi001 (#11538) üzenetére


david_97
senior tag

A rommal semmi gond ezen kívül, hozza az ultra smooth érzést, mintha ájfonom lenne :DDD Antutu reggel 40xxx.
Külső óra app még ok, csak furcsa hogy az elején megy, aztán meghal :F

(#11540) keep2000


keep2000
tag

Sziasztok, lehet, hogy ez mélyvízes téma, ezért írok ide, a másik topikban már kérdeztem, de másolom:
Sziasztok, segítség kéne, egy barátom telefonját kéne megmókolnom.
Kínából vett egy LG G2-t, típusszám alapján LG-LS980, ha jól érzékelem, ez az amerikai Sprintes verzió. Alapból ment is neki minden, csak a mobilnet nem, mert nem voltak APN beállítások. Találtunk Google Play Store-ban egy APN beállítót, azzal már megjelent a kis mobilnet ikon, igaz adatot még nem forgalmazott.
Viszont egyszercsak elkezdett folyamatosan hibaüzenetet dobálni, "unfortunately the process com.android.phone has stopped". Ha leokézom, kb 1 másodperc múlva ismét megjelenik. Gyakorlatilag ilyen 1 másodperces szünetekben lehet ezt-azt csinálni vele. Hálózat nincs, mintha a SIM kártyát nem látná, pedig eddig telefonálni gond nélkül lehetett vele. Kipróbáltam másik SIM kártyával, úgy sem volt jó.
Factory reset volt felületről is, illetve recovery wipe is, de nem javította meg.
Nagyon remélem, hogy nem rontottam el neki :/
Tudnátok tippet adni esetleg, hogy hogyan lehetne helyreállítani a készüléket, hogy működjön?
Köszönöm a segítséget!

Alapvetően addig mindenképpen szeretnék eljutni, hogy telefonálni lehessen vele, mert most folyamatosan hibaüzik vannak, sim kártyával és anélkül is, factory resettel is.
Esetleg valami életmentő tipp?

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#11541) Meggyi001 válasza david_97 (#11539) üzenetére

Igen, ez kicsit furcsa. És ha törlöd fizikailag a romból, majd restart után megint berakod ahova kell, majd permission, és restart? Lehet esetleg működne...

https://gamergep.hu/

(#11542) snorbi82 válasza keep2000 (#11540) üzenetére


snorbi82
senior tag

Imei szám megegyezik a dobozon lévővel?

Esetleg egy kdz innen: KDZ

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#11543) keep2000 válasza snorbi82 (#11542) üzenetére


keep2000
tag

A doboz most nincs nálam, este megkérdezhetem, de egy hétig gond nélkül ment telefonálásra, csak a mobilnet hiányzott róla. Most meg az sem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#11544) snorbi82 válasza keep2000 (#11543) üzenetére


snorbi82
senior tag

Hálózat keresésnél megtalálja a hálózatokat?

APN beállítások kézzel

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#11545) david_97 válasza Meggyi001 (#11541) üzenetére


david_97
senior tag

Bármilyen rendszer appot próbáltam eddig törölni, restart után bootlop lett, ezzel már nem kockáztatnék :N
A másik kérdés hogy mi van a magyarosítással? Offi miui romokban 100% magyar minden, ebben meg.... :(
Nem tudják a nyelvi csomagot simán átmásolni vagy ilyesmi?

(#11546) bakkir


bakkir
tag

Üdv! CloudyG2 3.2-ben hol van a konferencia beállítás? Nem találom, pedig fontos lenne.

(#11547) keep2000 válasza snorbi82 (#11544) üzenetére


keep2000
tag

sajnos addig el sem jutok. Itt egy videó a hibáról: https://vid.me/knqH

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#11548) snorbi82 válasza keep2000 (#11547) üzenetére


snorbi82
senior tag

Rootolva van: TWRP recovery vagy gyári? Én újra húznám a romot kdzvel...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#11549) keep2000 válasza snorbi82 (#11548) üzenetére


keep2000
tag

minden gyári még rajta

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#11550) Meggyi001 válasza david_97 (#11545) üzenetére

Mindig bootloop? Durva....sztem teljesen át lett szabva a felület, talán azért nem tudják átemelni a magyart.

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.