Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) DjTaRsY válasza Zoja™ (#11950) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Senkit nem tudok, aki nagyon AOSP közeli megoldást készítene.

Nálam is cserélős lesz a G2 már, viszont eddig semmi sem fogott meg. A Oneplus 2 is nagy nekem, Várom esetleg a Xiaomi Mi5-öt, de reménykedem, hogy a következő Nexus 5 is jó specifikációkkal jön, a G2-nél kisebbre 2700 jósolt/szivárgott akksi elszomorít.

(#11952) Muki94 válasza DjTaRsY (#11944) üzenetére


Muki94
aktív tag

Viperre a Dynamic Bass miatt van szükségem. Nélküle nagyon vérszegény a hangzás, mind fülessel, mind autóban.
Noozyra ránézek, illetve Franco cucca mit tartalmaz G2-n?
Gyári kamera portolás nem lesz soha AOSP-re vagy CM-re?

Egyelőre várok, de kíváncsi vagyok a Te belenyúlásaidra!

Egyébként kezdem úgy érezni, hogy itt nem csak az ilyen-olyan romokkal van gond, hanem magával az Androiddal. Mindig az 1-2-vel előző csúcsvasat vettem meg, de mind a régi romjaikkal, mind az updatekkel egy idő után belassultak. Pedig nem szemetelem tele a rendszert...Régen nagyon pörgettem a főzött cuccokat, de mindig arra jutottam, hogy valami bug maradt.
Nem mai hardver a Snapi800, de úgy érzem, nem kellene billentyűzet megnyitásra, vagy éppen fotó elmentésre másodperceket várni. És ennél nagyon sok gyengébb hardverű készülék van...

[ Szerkesztve ]

(#11953) Rasnac válasza DjTaRsY (#11951) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Én majd az LG G5 öt megvárom hátha ...de akkora változást szerintem az sem fog hozni ...illetve a snapi 900as SOC kijöveteléig varok és addig tökéletes a g2 ;) ha Cloudy esetleg ratolja a 6.0t akkor még a szoftver is jó lesz ;)

(Még a qualcomm sem tud a 900 rol de hiszem hogy az már valami nagy durranás lesz ;) )

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11954) Zoja™ válasza Rasnac (#11953) üzenetére


Zoja™
őstag

Cloudyfa nem fogja rá tolni a 6.0-t, ő mindig az aktuális gyári romra húzza rá az új UI-t.

Talán CM-ből még lesz 6.0, de arra sem vennék mérget.

(#11955) Rasnac válasza Zoja™ (#11954) üzenetére


Rasnac
aktív tag

:( :( most elszomorodtam :(

Akkor marad a cm vagy más 6.0 ... Mert Cloudy romjával megvagyok elégedve a 3.2 tökéletes Nekem

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11956) tirszin válasza Rasnac (#11953) üzenetére


tirszin
senior tag

Majd kihozzák a G5-öt 4k kijelzőfelbontással és 20Mpixeles kamerával, csupa "értelmes" fejlesztés, de legalább jó nagy számokkal lehet dobálózni a marketing vonalon. :)

Nem értem, a 15-24" méretű monitorokat sok ember még manapság is HD felbontás alatt kénytelen használni, bezzeg az 5...6"-os telefonok már 2560 x ... pixel részletgazdagságban virítanak!!?? :O

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#11957) Rasnac válasza tirszin (#11956) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Jaaaa nekem nem kell 4 K ... Meg 38ezer Megagiga kamera ...
Olyan telefont tudnék elképzelni ami olyan kamerába mint a G4 ... 5.5 col maximum FHD bőven sok ... 3 GB ram és valami olyan aksi ami 5-6 napig birja ... Ha meg mondjuk navizol vele akkor olyan 1.5 napot.
Ha ez meglenne egy LG ben ....mert az ui meg a dizájn tetszik akkor egy rossz szavam nem lenne :))

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11958) m_dawe


m_dawe
senior tag

Az új stable BlissPopp buildben elég pöpec lett a kamera. :))

[ Szerkesztve ]

(#11959) Rasnac válasza m_dawe (#11958) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Helló
Már kicsit felejtek de a blisspop az Cm alapú igaz ? 5.1.1 ami kijött a legfrissebb ?
mennyire lett jó a kamera ? Tudnál pár képet feldobni ? :)
Köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11960) stefi68 válasza m_dawe (#11958) üzenetére


stefi68
addikt

Mármint maga a kameraszoftver lett más mint eddig, vagy úgy érted hogy pöpec képeket csinál?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#11961) DjTaRsY válasza m_dawe (#11958) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Jaja, sikerült összetákolni végre, rakom is be SlimSaber-be!
gondolom ezt használják ők is. VÉGRE!

(#11962) oba válasza DjTaRsY (#11961) üzenetére


oba
addikt

na akkor ezek szerint a mostani vagy közeljövőben kiadott CM nightly -ban már benne lesz :)

(#11963) DjTaRsY válasza oba (#11962) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

És az egy óra múlva elkészülő slimsaberben. :D

(#11964) redbiro válasza DjTaRsY (#11961) üzenetére


redbiro
őstag

lesz ma új build?

edit: egy óra múlva, ha jól látom :)

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#11965) DjTaRsY válasza redbiro (#11964) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Teszt build, realease-elni csak ha minden variáns tesztere kipróbálta már. Kéne egy magyar teszter csapatot is verbúválni, akik minid a cutting edge technológiát kapják. :D

(#11966) Zoja™ válasza DjTaRsY (#11965) üzenetére


Zoja™
őstag

2 hét múlva meg kezdhetitek hegeszteni a 6.0-át... :P

(#11967) viccaa


viccaa
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy olvastam hogy az LG G2 is megkapja az 5.1 et..
Meg kellett hogy kapjuk vagy még nem...ha nem akkor mikor:)
Jah és az a telora értesít vagy azt szintén csak vezetékesen lehet frissiteni?
Kösziiiiii :)) :)) :)) :)) :R :R :R

(#11968) Zoja™ válasza viccaa (#11967) üzenetére


Zoja™
őstag

Nincs még, de valószínűleg nem is lesz.

(#11969) viccaa


viccaa
csendes tag

Ohh miért nem? de a G3 megkapja?

(#11970) szabyka95 válasza oba (#11962) üzenetére


szabyka95
őstag

a maiban benne van

(#11971) Zoja™ válasza viccaa (#11969) üzenetére


Zoja™
őstag

Mert már egy 2 éves készülék. A G3 frissítéséről is csak találgatások vannak, de inkább a G3 topikban tedd fel ezt a kérdést.

(#11972) fery02 válasza viccaa (#11969) üzenetére


fery02
addikt

Már így is ez a telefon a leghosszabban támogatott telefon szoftverileg az LG-től, örülhetünk szerintem a mostani Lolli-nak is.
Ha fair-ek LG-nél, akkor a G3 még megkaphatja, de arra is az lesz lehet a legutolsó hivatalos android.

G4-ekre meg mehet majd a 6.0.

-----------

CM vs kamera témára: most akkor jól értelmezem, hogy ugrottunk szintet kamera minőségileg (bár ez még nem az xcam mod)?
Ha igen, akkor valaki beírná majd ide, hogy melyik legközelebbi nightly-ban lesz ez beépítve? Changelog-októl gyakran kifolyik a szemem, amilyen cifra sorokat lehet ott olvasni olykor. :)

[ Szerkesztve ]

(#11973) Zoja™ válasza fery02 (#11972) üzenetére


Zoja™
őstag

(#11974) m_dawe válasza Rasnac (#11959) üzenetére


m_dawe
senior tag

Kismillió beállítási lehetőség van benne. Hogy őszinte legyek én a korábbi beépített kamera és az xcam képei között sem vettem észre különbséget. Egyébként szerintem az UI is elég jóra sikeredett.
Maga a ROM tudtommal CM illetve CAF alapú. A legfrisebb kiadás alatt az 5.1.1 dübörög.(BlissPoppból a 4.0-ás build a legfrisebb)

[ Szerkesztve ]

(#11975) Rasnac válasza m_dawe (#11974) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Hmmm hmmm hmmm ....
Nem tudom szerintem varok akkor még vele ,

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11976) bagyulus


bagyulus
tag

Szép napot tudna valaki segíteni VS980 rottolásában
5.0.2 van rajta előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11977) Mazda6_2.0D


Mazda6_2.0D
tag

Sziasztok!

Nagyon reg nem jartam itt, tavaly karacsonykor felraktam clody g2.2es romjat,azota azt hasznalom. De mar ideje lenne leformazni a telot. A telepites menete nem nagyon valtozott ugye? Legujjabb cwm wipeok install es ujjrainditas! Vagy kell valami mas is hogy 4 rol 5 re valtok?
A clody 3.1 van olyn jo mint regen a clody 2.2?

Elore is koszi a helpeket.

(#11978) fery02 válasza Mazda6_2.0D (#11977) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

CWM helyett javasolt a TWRP használata. Szerintem mindenekelőtt abból pattintsd fel a legújabb verziót!
Annyi teendőd lesz a szokásosokon kívül, hogy ROM install előtt közvetlenül érdemes lesz flash-elned egy KK bootloader-t vagy egy Rashed féle Lolli bootstack-ot (amelyiket előbb sikerül megtalálnod vagy amelyik szimpatikusabb).

CloudyG2 3.1 az már régi, már 3.3-nál jár, bár javallottab a 3.2-t használni, ugyanis a 3.3-ás verzió sokaknál nem jött be (túlzottan merül, melegszik vele a telefon).
Egyébként így, hogy használtad már a korábbi 2.2-es ROM-kát, kb semmi különlegesebb élmény nem fog érni.
Szokásos Cloudyfa-tól megszokott minőség.

-------------------------------

@Zoooja: Mikor még elkezdtem írni a hozzászólást, akkor még nem olvastam azt a választ. :)

Így már akkor használható fotókat lehet lőni CM ROM-okon is tényleg? Ezt persze a többiektől is kérdezve.
Összehasonlító fotókat szívesen néznék, hogy mennyivel lett jobb a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#11979) oba válasza DjTaRsY (#11961) üzenetére


oba
addikt

hááát... én nem vettem észre egetverő különbséget :( tegnapi cm nightly -t felraktam, changelog -ban valóban ott van a kamerára vonatkozó rész, szóval tényleg bele került
ugyanolyan lomha az egész kamera, iszonyatosan lassan fókuszál, ugyanúgy mint eddig... exponáló gomb megnyomása utána legalább 1 másodperc mire elkészül a kép... régi alsó kategóriás telefonokban volt ennyi idő elkészíteni egy képet :D gyári LG rom alatt természetesen gyors a kamera, custom romok alatt ilyen szar csak...
a képminőség... hát, talán egy picivel tényleg jobb

[ Szerkesztve ]

(#11980) tirszin válasza oba (#11979) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi az infót. Akkor, ha jól értem a Cloudy-k alatt sem hasít a fókuszálás.
Ezek szerint, nem úgy megy, hogy a gyári ROM-ból átteszik a kamerára vonatkozó részeket, hanem meg kell írni és úgy tűnik, ez idáig nem sikerült hasonló autofocus algoritmust kreálni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#11981) oba válasza tirszin (#11980) üzenetére


oba
addikt

A cloudy egy teljesen gyári rom, csak bele van nyúlkálva, optimalizálva. Szóval rödiven, Cloudy rom alatt ugyanaz a kamera van mint az érintetlen gyári romon, ugyanolyan jó.

(#11983) tirszin válasza #99499520 (#11982) üzenetére


tirszin
senior tag

Nálam: 5V - 1.8A

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#11985) Padree.c2


Padree.c2
tag

Ha gyári programmal 4.4-ről frissítek 5.0-ra, az lehetséges, hogy elveszik a rootolás?
Illetve az alsó gombsoron a gombok funkcióját valahol lehet állítani? (sima gyári független szoftver, nova launcherrel)
Köszi előre is.

Pp. ♠

(#11986) stefi68 válasza Padree.c2 (#11985) üzenetére


stefi68
addikt

Én úgy emlékszem, ha gyári rendszer már root-olt, akkor azt nem javasolt hivatalos módon frissíteni.
Az összefoglalóban (régiben) mintha lett volna ilyen figyelmeztetés. Most nem találom... :U

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#11987) Padree.c2 válasza stefi68 (#11986) üzenetére


Padree.c2
tag

Ezzel szerencsére nem volt gondom, de akkor ezek szerint a rootot csinálhatom újra.

Pp. ♠

(#11988) reap3r válasza Padree.c2 (#11987) üzenetére


reap3r
aktív tag

Rootolt 4.4-re ráfrissíteni nekem is sikerült már ,szerencsére nem lett semmi baj, de szerintem ez csak egy humbug, mivel az LG-s szoftver tulajdonképpen nyom egy kdz-t(Mondjuk a HR biztos, hogy segít ezen, hogy később ne kavarjon be semmi maradék fájl)...
Amúgy a rootot biztos, hogy újra kell csinálnod, mivel most teljesen gyári rendszered van. A gombok funkcióját tudtommal nem lehet állítani gyári szoftveren, csak több gombot tudsz betenni a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#11989) redbiro válasza oba (#11979) üzenetére


redbiro
őstag

dettó, semmi különbséget nem látok

it never gets easier, you just go faster

(#11990) Cry0 válasza reap3r (#11988) üzenetére


Cry0
őstag

Szziasztok tudnátok nekem segíteni hogy sima rootal xposed nélkül hogyan tudom kisebbre venni a navigációs sávot ? sajnos a Mate 7 csoport elég kihalt társaság :/

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#11991) stefi68 válasza Cry0 (#11990) üzenetére


stefi68
addikt

Ha módosítod a SystemUI-t. Vannak ilyen leírások...

Vagy vannak alkalmazások, melyek kikapcsolják a "gyárit" és helyettesítik azt, természetesen sokkal jobb testreszabhatóságot biztosítva. Pl.: [link]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#11992) Cry0 válasza stefi68 (#11991) üzenetére


Cry0
őstag

SystemUI ban mit kéne keresni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#11993) stefi68 válasza Cry0 (#11992) üzenetére


stefi68
addikt

Bocs, félreinformáltalak. Összekevertem a Navbar-t a StatusBar-al.

A Navbar dolgai a framework-ben vannak.
Nem tudom mit kell módosítani, de támpontnak itt a G2 5.0.2 romjából az eredeti (stock) framework és a módosított. [link]
Másold ki a zip-ekben lévő framework-res.apk-kat fejts vissza őket (apktool) külön mappákba és hasonlítsd össze.

Lehet egyszerűbb ha rákeresel a neten: "How to change navbar size", vagy valami hasonló...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#11994) Meggyi001 válasza stefi68 (#11991) üzenetére

Bár ez nexus és CM, de nem a framework res-ben van? CM12-höz itt van több méretű navbar is.

(#11993) stefi68: a how to change itt van :)

(#11992) Cry0: Hát ha ki és be tudod csomagolni hibátlanul, gyerekjáték már átírni :)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#11995) stefi68 válasza Meggyi001 (#11994) üzenetére


stefi68
addikt

Ja,ja framework. :K

Ez ám a frankó leírás...

Ja és visszajött az áram itthon. Már kezdtem azt hinni, hogy a válsághelyzet miatt az áram is korlátozva van/lesz Mostanában egyre gyakrabb. Lehet be kellene szerezni egy kisebb agregátort... :U

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#11996) Meggyi001 válasza stefi68 (#11995) üzenetére

Én már régóta gondolkozom egy szünetmentesen, csak meg kéne vegyem. :) Egyszer régen volt egy használt, ami 17 percen át tudta vinni a pc-t meg a monitort, gondolom egy új tovább tudja.

https://gamergep.hu/

(#11997) azvagyok12


azvagyok12
csendes tag

Hello, tudna nekem valaki segíteni? Az történt, hogy sikerült tégláznom a mobilt, de mivel már történt ilyen, nem para, visszahoztam a download mode ot, ott azonban amikor flashelném a kdzt akkor 2% nál kidob, valami hibával, azt tanácsolja hogy húzzam le és és csatlakoztassam újra. Valakinek valammi ötlete van mi a hiba oka?

(#11998) Meggyi001 válasza azvagyok12 (#11997) üzenetére

Másik usb portot is próbálj, és ne hagyd abba a flesselést, volt akinek csak kb 50.re ment végig a flesh. Nyomasd neki. Gondolom minden driver fent van?

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#11999) hard74 válasza azvagyok12 (#11997) üzenetére


hard74
senior tag

10e romot dobj fel, az végig fog menni. Utána mehet amit szeretnél.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#12000) azvagyok12 válasza Meggyi001 (#11998) üzenetére


azvagyok12
csendes tag

De az van hogy mindig 2%on áll meg, és nem megy utána. Igazából szerintem fent van, de mivel most raktam ujra a gépem ezért, nem tudom, milyen driverek kellenek pontosan?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.