Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) dussy válasza fery02 (#11887) üzenetére


dussy
őstag

Még jó, hogy visszaolvastam... Pont erre kerestem választ. :R

Gyári 20h-t használok, pár napja volt 1-1 kifagyás illetve hívást nem tudtam felvenni 3 alkalommal. 9 vagy 10 hónapja használom , soha semmi nem volt... Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#11902) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok b-tel boltról van valami tapasztalatok ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#11903) Zoja™


Zoja™
őstag

Most nézem, hogy van újabb G4 port az xda-n, Inazuma néven.

Kíváncsi leszek hogy fog muzsikálni, feltéve, ha ma még lejön, mert nem igazán akar mozdulni a letöltés... :W

(#11904) Danny365 válasza Zoja™ (#11903) üzenetére


Danny365
őstag

Eddig 3 topikját zárták csak be... Gondolom ez sem több, mint Cloudy portja + dori kernel. Persze ne legyen igazam, de múltkor is ezt csinálta.

(#11905) Zoja™ válasza Danny365 (#11904) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem tudom, mostanában nem volt időm komolyabban követni a dolgokat.
Viszont akkor nem is baj, hogy tetű lassú az androidfilehost, nem sokat veszítettem vele.
Köszi az infót :R

(#11906) zimek


zimek
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, más is találkozott-e hasonló problémával. Vettem egy D802-t Alin pár hónapja. A hálózattal vannak problémáim. Ingadozik a térerő, elmegy a 2G,/3G. 4G még nem is volt rajta, pedig a T szerint elérhető lenne. Ha bemegyek egy bevásárlóközpontba, szinte mindig elmegy a térerő. Korábbi telefonjaimmal nem volt ilyesmi. Rootolva van, Elixir2-t telepítettem, de 4G így sincs. Az alap hálózat választásnál csak GSM és WDCMA van. Basic user vagyok, egyszerűen pls :)
Köszönöm előre is a segítséget!
Gábor

(#11907) 75lion válasza zimek (#11906) üzenetére


75lion
tag

Próbáld meg kicseréltetni a sim kártyát, nekem is volt ilyen problémám, igaz én telenoros vagyok.

Xiaomi 11t pro

(#11908) zimek válasza 75lion (#11907) üzenetére


zimek
csendes tag

Az volt az első tennivalóm. Majd factory reset. Egyik sem segített :W

(#11909) 75lion válasza zimek (#11908) üzenetére


75lion
tag

Akkor valószínű engedélyezni kell a hidden menüben a 4g-t, hidden menüröl bővebben használd a keresőt, mert én most telefonról vagyok

Xiaomi 11t pro

(#11910) kristof_ válasza Cry0 (#11902) üzenetére


kristof_
tag

Lassan egy éve rendeltem onnan a teltót, benzinkúton pikpakk ponton (vagy mi a franc az) vettem át. Teljesen rendben volt minden szóval garanciáról nem tudok nyilatkozni.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#11911) Cry0 válasza kristof_ (#11910) üzenetére


Cry0
őstag

na mind 1 én már lebeszéltem a gyerekkel remélem minden rendbe name hogy a garancához hozzá se kell nyulni köszi a válaszokat :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#11912) snake32


snake32
csendes tag

Üdv mindenkinek ! Ezt sikerült összehozni!

OptimusG3 Rom V1.4.1, ROM for the LG G2

[ Szerkesztve ]

(#11913) Haugland válasza snake32 (#11912) üzenetére


Haugland
aktív tag

Soha nem csinaltam meg ilyen tesztet, max 1szer meg nagyon regen a motorola defy-n :)
Most letoltottem es kiprobaltam mindenfele elokeszulet nelkul (pl. gyari visszaallitas, stb..)

Cloudy g2 3.3 alapbeallitasokkal: 40755 pont

Mondjuk annyi mas, hogy nekem most nem d802 hanem f320l van...
De szerintem tuti talalnank sokkal magasabb pontszamokat is azolnal akik erre a tesztre utaznak es kernelmodositasokkal, kiherelt rendszerrel a csillagaszati pontokat karcolgatjak ;)

[ Szerkesztve ]

(#11914) snake32 válasza Haugland (#11913) üzenetére


snake32
csendes tag

Gratulálok!! Szép eredmény! :C Lehet ki próbálom a Cloudy g2 3.3 Nem szeretem az agyonherélt romokat.
nekem bejön Optimus. Szerintem Cloudy és Optimusnak vannak a legg jobb romjai.

[ Szerkesztve ]

(#11915) szabyka95


szabyka95
őstag

CM 12.1-el is 40 ezret adott, annyi kulonbseggel, hogy alig langyosodott fel a telefon, mig cloudyval mar reg forro volt.

(#11916) bala6120 válasza Zoja™ (#11905) üzenetére


bala6120
senior tag

Szerintem próbáld ki ezt: SlimSaber
Jelenleg itt tartok Chrome Beta-t használva, a telefon langyosnak sem mondható. Fényerő 50%.

[ Szerkesztve ]

(#11917) DjTaRsY válasza bala6120 (#11916) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Örülök, hogy tetsik a rom :DD

Ha slimsaberrel valami kérdésetek van, szóljatok.

XDA-ra nem posztoltam, de itt van egy újabb build, annyi különbséggel, hogy itt működik a Franco Sound, a kernel adiutorban leht állítgatni a hangerőt:
[link]

(#11918) Haugland válasza DjTaRsY (#11917) üzenetére


Haugland
aktív tag

Jol tudom, hogy ez CM alapu rom es nincs belole F320L kiadas, ugye?

Anno razr (xt910) imadtam a slimkat-et... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11919) DjTaRsY válasza Haugland (#11918) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

SlimLP alapú SlimSaber alapú rom. Nem CM alapú. Bár a SlimSaber néhány dolgot a CM repoiból szállít. Nincs ebből sem F320L kiadás. Csupán a D800, D801, D802, VS980, LS980 verziók támogatottak. A D805/6 közül valamelyik működik valami modem berheléssel, de ez már minket főleg nem érint.

A kernel az CAF-os CM alapú viszont.

[ Szerkesztve ]

(#11920) Haugland válasza DjTaRsY (#11919) üzenetére


Haugland
aktív tag

Wow! Koszi a gyors infot!
Sajnalattal hallom, hogy nincs f320l - re kiadas :(
Mert tettem volna egy probat az tuti!

(#11921) reap3r


reap3r
aktív tag

Látom, hogy most rengetegen vannak 5.1-es romokon. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valamelyikben értelmes kamera app, vagy van-e már valakinek egy jó portja?

(#11922) fery02 válasza reap3r (#11921) üzenetére


fery02
addikt

Idéznék Zoooja egyik korábbi hozzászólásából.

"CM-en a Motorola kamera működik, vagy a HTC One M9 kamera portja, de utóbbi FC-zik a képszerkesztő menüben. De egyik sem hozza a gyári kamera minőségét. Talán a legjobb képeket a Google Kamera hozza, ami a Play-en van."

(#11923) bala6120 válasza DjTaRsY (#11917) üzenetére


bala6120
senior tag

:R

(#11924) Zoja™ válasza bala6120 (#11916) üzenetére


Zoja™
őstag

Most jutottam odáig, hogy legyen időm szórakozni a telefonnal, úgyhogy teszek vele egy próbát. Köszi a linket ;)

(#11925) m_dawe válasza Zoja™ (#11903) üzenetére


m_dawe
senior tag

Ha BlissPoppon vagyok, akkor elég full wipe? Vagy feltegyem előtte a go to lp zipet?

(#11926) Zoja™ válasza m_dawe (#11925) üzenetére


Zoja™
őstag

Kövesd a rom telepítési leírást, úgy biztos, hogy elsőre gond nélkül felmegy.

Szerk.: bár most nézem, hogy a Blisspop is LP bootstack-ot használ, szóval elvileg full wipe után mehet a rom, a Gapps, SuperSU, meg a D2TW fix.

[ Szerkesztve ]

(#11927) m_dawe válasza Zoja™ (#11926) üzenetére


m_dawe
senior tag

Lehet hogy vak vagyok, de nem találom :B

szerk.: a G4es romra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#11928) Zoja™ válasza m_dawe (#11927) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor most elbeszéltünk egymás mellett, ne haragudj, nem néztem elsőre, hogy melyik hsz-re írtál. :D

Ugyanúgy kell felrakni, mint a Cloudy-t, szóval rakj fel egy LP bootstack-ot mielőtt flasheled.

[ Szerkesztve ]

(#11929) m_dawe válasza Zoja™ (#11928) üzenetére


m_dawe
senior tag

semmi gond :DDD

Köszi szépen :R

(#11930) DjTaRsY válasza Zoja™ (#11926) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Ha slimsaberről van szól, elég ha kernel adiutorban bekapcsolod az ébresztés menüben a doubletap2wake funkciót, és akkor nem kell a fix.
Gapps-ból mindig a legfrisebb slim gappsot használd

(#11931) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok !

Hát eljött hát engem is utolért nem volt menekvés pedig nagyon vigyáztam mindig szét néztem az utcán ...de nem lehetett elkerülni .
Besárgultam ...vagy is nem én a telefon bal sarka szépen csíkban ahogy az a nagykönyvben (murphi...) megvagyon írva !

Kérdésem a következő lenne , hol a leggyorsabb a tepsi csere ? Mert bár sokan írtátok de szeretnék megerősítést kérni hováá küggyem aaz één cépségem ? :U Mármint galambposta melyik állam milyen cím , ja és a legfontosabb Garanciás még a kicsike de nem akarom a Telepontyhoz bevinni mert3 hétig nem akarok megválni tőle :/ :DD

Előre is köszi a válaszokat :) :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11932) sYs válasza DjTaRsY (#11930) üzenetére


sYs
tag

Feldobtam en is a ROMot, ez az elso nem stock alapu rom amit 1 napnal tovabb hasznalok, yay. :D
Egesz jo, kicsit szokatlan a DPI igy stock utan, kicsik a dolgok de valszeg megszokom :)

Wakelock detector lehet hogy osszevissza irja valamiert a wakelockokat?

Pl *alarm* wakelockot ir az e-mail kliensenhez, endomondohoz es csomo mas programhoz is amihez elvileg nem kellene neki.

(#11933) Zoja™ válasza DjTaRsY (#11930) üzenetére


Zoja™
őstag

Engem nem győzött meg, úgyhogy nem is sok időt maradt a telefonon.

sYs: a DPI-t tudod állítani, így ha kicsinek tűnik, akkor állítsd át 460-ra.

(#11934) DjTaRsY válasza sYs (#11932) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Ezt XDA-n is jelezték, nem tudom miért lehet így első körben, ennél a romnál nincs szükség wakelockokkal szórakozni, ezért nem is foglalkoztatott a dolog ennyire.

Ma a kernelt akartam kicsit frissíteni, de nagyon hamar meguntam, úgyhogy úgy maradt. :D

(#11935) szabyka95


szabyka95
őstag

Megszerettem ezt a CM 12.1-t, Google Now Launcher+XGEL, Gravitybox es tokeletesen szemelyre van szabva.
Van ennel jobb akkuidovel biro ROM ?

(#11936) redbiro válasza Rasnac (#11931) üzenetére


redbiro
őstag

nekem a váci úti központi márkaszervizben 3 munkanap volt a teljes előlap csere

it never gets easier, you just go faster

(#11937) Rasnac válasza redbiro (#11936) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Köszi és elküldted nekik előre egyeztetve vagy hogy történt ? Csak mert én szegedi vagyok és az itteni lg "szerviz" (ami egy kis zugból áll és mindennel foglalkoznak samu htc stb ....) ott 2 hét a csere ....sajnos

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11938) Zoja™


Zoja™
őstag

Uraim... A mai nap folyamán lecseréltem a G2-t, így felmerül az a kérdés, hogy átadjam-e a topikgazdai teendőket egy másik fórumtársnak, vagy megengeditek, hogy továbbra is ellássam a feladatokat.
Természetesen a topikot továbbra is aktívan figyelemmel fogom kísérni, de a döntés rajtatok áll. :R

(#11939) Haugland válasza Zoja™ (#11938) üzenetére


Haugland
aktív tag

:((

Es szabad megtudni, hogy mire valtottal?

Aposommal volt regenben egy vitank, hogy megeri-e valtani okostelefont okosabb telefonra vagy sem...
Olyan erzest ugysem el at az ember mint anno mikor pl sima telefonrol valtottam a defy-re, vagy amikor defyrol G2 -re...
Itt szerintem mar nincsenek meg azok az extra ficsorok hogy az ember azt erezze: Woooooow :)
Persze lehet, hogy tevedek

(#11940) Zoja™ válasza Haugland (#11939) üzenetére


Zoja™
őstag

Note 3-ra, de egyelőre nem érzem azt, hogy sokkal jobb lenne. Mások a gyári szolgáltatások, meg a 3GB ram érezteti a hatását. De tényleg nincs meg a wow faktor, ebben teljes mértékben igazad van.

(#11941) Indiant válasza DjTaRsY (#11934) üzenetére


Indiant
addikt

Ma fogom törölni a CM12.1-et, mert már az agyamra megy.
Főleg az adb kapcsolat eldobálása és örökös megerősítése.
Az újabb nightly-k semmit nem javítanak, max az xposed-ot kell utánuk mindig újra telepíteni.
A gsm és a wifi is mindig felkiáltójeles és nem jönnek az értesítések. +kamera
Ennyit nekem nem ér az esetleges hosszabb akksi idő.

(#11942) Indiant válasza Indiant (#11941) üzenetére


Indiant
addikt

CM12.1 alatt Cyanogen recovery-ről TWRP recovery-re az autorec-el lehet visszatérni.

(#11943) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Slimsaber rom érdekelne, mert kezdem unni a Cloudy 3.1-et.
Viper működik rajta? Kamera milyen? Valami bugja van?
Cloudy3.1-re húznám fel ugye. Mit kell tennem? Nagyon régen foglalkoztam a telefonnal, és elbizonytalanodtam. Gondolom Lolli bootstackem van, illetve a legfrissebb twrp.
Simán twrp-ből a rom xda oldalán leírt telepítés?

(#11944) DjTaRsY válasza Muki94 (#11943) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Vipert nem tudom működik-e rajta, én nem vagyok Viper-es, tudok olyan buildet linkelni ahol a Franco sound működik (XDA-ra nem posztoltam), a hangerők vezérelhetők a Kernel Adiutor segítségével, zenelejátszásra pedig a Noozy nevű alkalmazást ajánlom, beépített DSP-je remek hangzást biztosít.
A kamera minden AOSP romon rosszabb a gyári alapú romokénál. Ezzel nincs mit tenni, ez ilyen is marad.
Apróbb bugok előfordulhatnak, én személy szerint nem tapasztaltam semmi problémát, pedig jó ideje használom (szép is lenne ha nem ezt használnám :D).
Az XDA-s leírásban található bootstack-et fleteheted, ártani nem fog, biztos ami biztos alapon lecseréli a partíciókat a szükségesre (LP), én a loki-s változatot használom egyébként (JB aboot)
telepítés pedig wipe után ROM, aztán legfrisebb Slim GAPPS és a supersu zip flashelése.
A doubletap2wake a kernel adiutorban bekapcsolható.

Jelenleg éppen az új verzió kiadásán dolgozom, a slimsaber alapú frissítések már bekerültek a romba, készült is teszt build (de még nekem sem volt időm felrakni és kipróbálni), ezen felül majd az eszközspecifikus és kernel dolgokat frissíteném (bár igazából nincs nagy szükség rá, mivel nem hibát kéne javítani)

Lehetséges, hogy a ROM-nak saját topikot nyitok (nem ezen a fórumon) ahol a Slimsaberrel kapcsolatos dolgokban tudok segíteni, ofisöl támogatást nyújtani

(#11945) Zoja™ válasza DjTaRsY (#11944) üzenetére


Zoja™
őstag

Egyébként ez CM vagy AOSP alapú rom?

(#11946) DjTaRsY válasza Zoja™ (#11945) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

A ROM AOSP alapú, az eszköz CAF-os (más nem is tud lenni mivel nem nexus), pár dolog a Slimsaberben az CM-ből jön. (míg a Slim maga távol marad a CM-től)

szerk.: Amúgy mivel nekem is van egy Note3-am, van Slim buildem a Note3-ra is. :D De kölcsönadtam a note3-at és utána tovább lesz adva, így a slimsaber Note3-as támogatottságáról lemondtam. Nekem nem jött be a note 3 amúgy, sebességre ugyanaz, gyári azon is tré, a teló maga meg nagy nekem.

Oneplus one támogatás viszont valószínűbb.

[ Szerkesztve ]

(#11947) Zoja™ válasza DjTaRsY (#11946) üzenetére


Zoja™
őstag

Nincs véletlenül tervben egy natúr AOSP 5.1.1 építése, minden hozzáadott funkció nélkül? Maximum annyi módosítással, hogy az SELinux alapból permissive?

A szerkesztésre reagálva: nekem is ma jön egy újabb G2, a Note 3 meg megy a levesbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#11948) DjTaRsY válasza Zoja™ (#11947) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

Ami probléma van az eszközzel, az nem a romokból fakadó hiba, hanem minden az eszköz repói miatt van. Tehát ha mondjuk az NFC nem működik egy Bliss vagy Resurrection romban, akkor az pure AOSP-ben sem fog. ZG85, aki nincs XDA-n aktívan, jelenleg elég erősen fejleszt és tartja karban a G2-t és azok device repoit (amennyire tudja, néha hibázik), csak ő teljesen CM támogató, így nem mindne emelhető át 1:1 a Slimsaber-be. De rajta vagyok az ügyön hogy további javítások és fixek jöjjenek. Tőle is.
Az is lehet, hogy az ő kernel és device repóira állunk át. De ez a másik fejlesztővel is meg kell beszélni.

Lényeg.: Attól még hogy pure AOSP-t fordítunk a G2-re, nem lesz stabilabb, bugmentesebb.

(#11949) Rasnac válasza Zoja™ (#11947) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Gyorsan vissza kanyarodtál a g2 -höz :) ami megint Csak azt mutatja ez még mindig egy jó telefon :DD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#11950) Zoja™ válasza DjTaRsY (#11948) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem áll távol tőlem téma, nagyjából képben vagyok. Pár CM build-et már én is raktam össze, mondjuk CM repo-ból nem volt nehéz.
Pure AOSP-t viszont még nem, szóval nem mernék most neki állni, meg meló mellet időm sem nagyon van most átállni Linuxra, build után debug-olni és utána vissza.

Ezért is kérdeztem, hogy nincs-e egy pure AOSP alapotok minden további módosítás nélkül, mert lényegében nem használom ki azokat a plusz funkciókat, amit mondjuk egy CM kínál.

(#11949) Rasnac: Tényleg gyors volt és azt hiszem, hogy addig amíg menthetetlenül be nem krepál, addig maradni is fog a G2. Nincs értelmes alternatíva jelenleg, ami annyi pluszt adna a G2-höz képest, amiért megérné váltani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.