Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Ribi válasza Primőr (#7250) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg egy árat is írhatnál.
Maxon fog porogni vagy 5V-re lesz kotve ? Esetleg az alaplapra ?
Irodába 2500 rpm venti eszement hangos, de a 2000 is szerintem.
Persze attól függ milyen a környezet.

ADDA ventit lehet valhol kapni külön ? Mert eddig csak tápban láttam, de azok igen halk darabok.

[ Szerkesztve ]

(#7252) Primőr válasza Ribi (#7251) üzenetére


Primőr
aktív tag

engem inkább a halkság érdekelne, nem az ár. Az, hogy alaplapon van-e hely még ventilátorcsatlakozónak, fogalmam nincs, elileg maxon szeretném járatni, igen.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#7253) Henk válasza Primőr (#7252) üzenetére


Henk
veterán

Hát az halk biztos nem lesz.
1000-es fordulattól már van hangjuk a ventiknek,még a 12-nek is.Egy 2000-2500 fordulató 8-as venti szerintem kimondottan hangos lesz,bár ez relatív mi a hangos.
Nem fér esetleg el a házban nagyobb venti?Mert a 8-as venti vagy halk lesz,de akkor minimális levegőt nem szállít,vagy lesz légszállítás meg hangja is szépen.

(#7254) DeadMen


DeadMen
tag

Üdv léghűtősök :R Van egy 700 wattos epsilonom,és egy 800 rpm-es s-flexszel hűtöm leszabályozva!!!! :DDD Arra gondoltam,mivel a házban hűvös van,és a tápból kijövő levegő szobahőmérsékletű,hogy mi lenne,hogyha valahogy összeokumlálnék egy passzív hűtést rá. Ha valaki esetleg próbálkozott már ilyennel,vagy van ötlete,az kérem segítsen :R :R :R

(#7255) SOAD19


SOAD19
addikt

Valaki a #7238-ra? :F

(#7256) Henk válasza DeadMen (#7254) üzenetére


Henk
veterán

A tápot akarod passzívra megcsinálni? :Y
Nekem olyan ötletem van,hogy ne nyúlj hozzá. :DDD
Még a gyári venti cseréjét is megegyező tulajdonságúra javasolják csak.A táp azért haza tudja vágni az egész gépet ha valami nem terv szerint alakul.Bár a táp topikban szerintem több segítséget tudnak nyújtani ehhez.

(#7257) DeadMen válasza Henk (#7256) üzenetére


DeadMen
tag

:R :R :R

(#7258) DeadMen válasza SOAD19 (#7238) üzenetére


DeadMen
tag

Erre pont tudom a választ,mert haveromnak 4850-ese van. Abszolút tűrhető hangereje van,csak be kell állítani a ventijét catalystban fixen 40%-ra,és ennyi,terhelés alatt is vígan megy. És tényleg egész "halk".(persze kinek mi a halk :U )

(#7259) BemAnyó válasza Primőr (#7252) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Esetleg a Scythe Orichi az megfelelő lehetne.. bár ez ár több min 1 Kg (pontosan 1150g), jó nagy dög :DDD

(#7260) Henk válasza BemAnyó (#7259) üzenetére


Henk
veterán

Igen megfelelő lenne passzív hűtőnek,már van vele gyakorlati tapasztalatom. :DDD

(#7261) spln válasza as_Rock (#7249) üzenetére


spln
tag

Értem, először csak a BleuOrb-ot néztem és arra is 73mm-t írnak, gondoltam az a 2mm még belefér :))
Milyen procira lenne? mert ha nem egy quadra akkor ez is jó lehet talán.

"Danger! Avoid death!"

(#7262) Tibord


Tibord
senior tag

helló
Egy kis tanács kellene.
Procihűtőt szeretnék venni.
eddig két jelölt van:
első: CM hyper z600 + 1db Noctua 12cm fan @1300rmp
második: CM V8

Árban ugyanott vagyok a kettővel de nem tudom melyik lenne a jobb választás.
A hangerő fontos tényező.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#7263) Tibord válasza Primőr (#7250) üzenetére


Tibord
senior tag

noctua

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#7264) kételkedem válasza Tibord (#7262) üzenetére


kételkedem
addikt

Nézd meg ezt is: AC Freezer Xtreme 5k HUF itt a bazárban. Gyári 12cm-es ventivel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7265) Tibord válasza kételkedem (#7264) üzenetére


Tibord
senior tag

Nem rossz de szerintem a másik kettő jobb (bár nyilván nem ár/érték arányban).
Igazándiból a Z600-as felé húzok mert az arra szerelt noctua ventivel tutira igazán halk lesz. +van esély saját szabályozóval passzív hűtésre is :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#7266) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

holnap végre megrendelem a case fanokat, de nem tudok dönteni hogy Zalman vagy Arctic Cooling.

Zalmi: ZM-F3, ZM-F2 Plus( ZM-MC1 -el tompítom őket)

AC: AF12025 PWM, Arctic Fan 9 PWM

minőségben gondolom mind a kettő jó???, csak ez a PWM aggaszt hogy hogyan működik, meg hogy ez a soros csatlakoztatás műkődik-e rendesen és egyáltalán a kábeleik elég hosszúak?

mert ha a Zalman-ok lefojtva vannak olyan halkak mint az AC-k? akkor inkább azok mellett döntök.

köszi

Aurea mediocritas

(#7267) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

MOD:

vagy a Zalmikhoz kapott ZM-RC56 -al lenne a tompítás.

:R

Aurea mediocritas

(#7268) aneda válasza AXisBOLD (#7266) üzenetére


aneda
aktív tag

AC!
Olcsó, halk, hatékony!
Itt van egy kis leírás a PWM-es okosságról.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#7269) as_Rock válasza spln (#7261) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a Freezer7 LP jó lenne, ha intel procis lennék, de AMD-n ülök :DDD és sajnos ahogy látom a Freezer7 LP-nek nincs AMD-s változata :O Talán megpróbálkozom a Freezer64 LP-vel :U

Vagy szerzek a Phenom gyári coolert, csak annak hangos a ventije, és nem tudom lehet-e cserélni :F

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7270) kételkedem válasza AXisBOLD (#7266) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Nekem 2db AF12025 PWM és 1db Arctic Fan 9 PWM van a gépemben egy AC Freezer pro társaságában. Az összes venti a cpu fan csatival van szabályozva, tökéletesen működik a rendszer.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7271) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

köszi mindenkinek :R

ahh még valami: az AC-k kábelei milyen hosszúak? és a rögzítés csavaros vagy szilikon pines? a két modell még mindig: AF12025 PWM és Arctic Fan 9 PWM.

:R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#7272) spln válasza as_Rock (#7269) üzenetére


spln
tag

Freezer64 LP-ről úgy hallottam jól hűt.
Phenom gyári hűtőn lehet cserélni a ventit (4 csavar fogja fel), és nem túl magas szóval egy normál 80x80x25ös is elférhet rá (ha nem akkor meg pl egy Zalman OP1). Rögzítésnek valószínűleg valami egyedi kell (gyorskötöző ;] ).
Ilyen Phenom hűtőre gondoltál?
mert csak a nagyobbakhoz jár ilyen, többinek az alap X2es van

(#7271) AXisBOLD:
A kábel kb. 20cm, rögzítéshez 4 db csavart adnak (persze ha szerzel külön akkor szilikon pinekkel is felrakhatod.. ;] ). Ja és kapsz egy AC matricát is :)) <venti+mellékelt tartozékok>

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7273) kételkedem válasza AXisBOLD (#7271) üzenetére


kételkedem
addikt

spln-nek is: 40cm a kábel( saját mérés, nem kb), rögzítés a hagyományos csavar. :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7274) AXisBOLD válasza kételkedem (#7273) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

Aurea mediocritas

(#7275) spln válasza kételkedem (#7273) üzenetére


spln
tag

Köszi a helyre igazítást :R
Milyen típus?
mert nekem egy Fan9-em van annak tuti nincs 40 cm :U

"Danger! Avoid death!"

(#7276) kételkedem válasza spln (#7275) üzenetére


kételkedem
addikt

AF9225PWM

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7277) as_Rock válasza spln (#7272) üzenetére


as_Rock
őstag

Igen, ilyen finomra :K

OP1 légszállítást nem írják se silnet se normál módban :(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7278) Antigabo


Antigabo
tag

HELÓ ! :U

Valaki tudja hogy alaplapi CPUhűtő PWM-es 4 pólusú ventik fordulatszámát lehet e potival diódával vagy ellenálással "hardveresen" is csökkenteni ?
úgy hogy a PWM ne bolondúljon meg és kár se keletkezzen.
Még nem próbáltam de feltételezésem szerint legrosszabb esetben a PWM pólust kiiktatva jónak kell lennie szerintem.
Túl gyors a venti alapon.

Valaki próbálta már vagy tud róla ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7279) spln válasza as_Rock (#7277) üzenetére


spln
tag

Az a phenom hűtő elég tuti ;] , leszabályozva lehet hogy nem olyan hangos a sajátja sem, egy próbát megérhet esetleg :U
Hasonló ventik adatai alapján OP1, olyan 16 cfm silent és 26 normál.
Persze ez becslés, gyártói adat nincs, mint a Zalman ventinél általában :(

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7280) Antigabo


Antigabo
tag

Okos emberek - szaktudásbirtokosok figyelem ! :DDD

Az a kérdés hogy lehet e a PWM-re még plusz hardveres szabályozást dobni ?

- YES - or - NO -

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7281) spln válasza Antigabo (#7280) üzenetére


spln
tag

- YES - ;]

A hogyan viszont nem ilyen triviális :)
A +12V-os szálra (ha jól tudom a piros, persze gyártók össze-vissza színezik) kötött poti/ellenállás elméletileg működik (de nem próbáltam).
"Még nem próbáltam de feltételezésem szerint legrosszabb esetben a PWM pólust kiiktatva jónak kell lennie szerintem."
Így tuti menni fog, mivel pwm ventik sima 3tűs csatiról is működnek.

Vagy esetleg elektronika topikban is kérdezd meg.

"Danger! Avoid death!"

(#7282) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Helló!

Nem tudnátok nekem mondani egy olcsó Processzor hűtőt ami jó is és nagyon halk terhelésnél is?
Jelenleg egy P4 650 s775-ös procihoz kéne HOT!, (de később ráraknám egy e2200-ra.)

A Mostani hűtőm ez, de nagyon elírtak valamit a zajszint nagyságáról.

Ha tudnátok rávaló halk ventit ajánlani azt is megköszönném.
Ilyet azért nem vállalnék be.

5k körül. :F

Live poor, die ritch.

(#7283) horitomy válasza gyáliSanyi (#7282) üzenetére


horitomy
tag

A te hűtőddel az a gond, hogy túl sűrűn vannak a lamellák. Emiatt nagy erő kell a levegő átfújásához. Abban biztos vagyok, hogy nem kell hűtőt cserélned, ugyanis még passzívan is elbírja majd a 2200ast. a hr-01-em passzívan elbírja a 2180asomat 3ghz-en.
Ha nagyon hangos cseréld le a ventijét, semmi mást ne csinálj.

A legolcsóbb: leszabályozni fix kb:800as fordulatra.

(#7284) OddMan


OddMan
őstag

e8400 gyári intel cpu hűtőhöz lehet kapni valamilyen halk ventillátort?
Ha ilyesmi nem létezik, akkor próbált már valaki házilag barkácsolni rá valamilyen halk 8-9cm átmérőjű ventillátort? :U
A hűtéssel meg vagyok elégedve, de a hangja egy picit sok, még ezres fordulaton is eléggé búg.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7285) Bálint85


Bálint85
senior tag

Asus Silent Knight I. proci hűtőhöz hol lehet kapni ventilátort?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#7286) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

tudnátok mondani fordulatszám mérő progit, progikat?

Speed fan, Everest kilőve.

köszi

Aurea mediocritas

(#7287) OddMan


OddMan
őstag

Na vettem egy CoolerMaster Hyper TX2-es hűtőt.
Most próbálgatom venti nélkül, hogy mit tud csak az a problémám, hogy a "Real Temp" 10C fokkal kevesebbet ír ki, mint a Core Temp 0.99.1 progi.
Most akkor szerintetek melyik jelzi jól a hőmérsékletet?
Az alaplapom egy Asus P5E-VM HDMI típus.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7288) Henk válasza OddMan (#7287) üzenetére


Henk
veterán

A real temp asszem nem jó,10 fokot szokott nálam is csalni lefele.Everest vagy hw monitorral nézd meg.

(#7289) spln válasza OddMan (#7287) üzenetére


spln
tag

Szerintem próbáld meg az Asus saját programját a PC Probe II-t. <link>
Nálam az általában jó értékeket ír ki.

Vagy ha nagyjából leírod a konfigodat meg tippeljük melyik a reális ;] azért 10 fokra már viszonylag jól meg lehet.

"Danger! Avoid death!"

(#7290) Chosen válasza OddMan (#7287) üzenetére


Chosen
addikt

Realtemp a valós elvileg

(#7291) Henk válasza spln (#7289) üzenetére


Henk
veterán

A cuccaimnál ott a konfigom,légyszi tippeljétek meg melyek a reális hőfokok,mert a 19 fokot kevesellem a procira. :DDD

(#7292) Chosen válasza Henk (#7291) üzenetére


Chosen
addikt

Orochival? :))

[ Szerkesztve ]

(#7293) spln válasza Henk (#7291) üzenetére


spln
tag

Mondj két hőfokot amelyek különbsége 10 fok,és hogy idle vagy load; én meg megmondom melyik valószínűbb :DDD
Amúgy a 19 fok nem valószínű még Orochival sem hacsak nem 15-17 fokos a szóbád :D :D

Tippem: idle 26°, load 38° ;]

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7294) Henk válasza spln (#7293) üzenetére


Henk
veterán

Hát a szobám olyan 21 fok körül lehet.
Amit a hw monitor ír:
Idle
lap:38 fok
cpu:19 fok
core1:47 fok
core2:45 fok
Load
lap:45 fok
cpu:32 fok
core1:61 fok
core2:58 fok
Többi nem érdekes mert azok reálisak,de az everest is ugyanennyit ír csak a magok 4-5 fokkal alacsonyabbak.
Amúgy a magok mindig ilyen hőmérsékletűek,már 4 különböző hűtővel próbáltam.
TheChos3nOne :igen Orochi-val. :K

(#7295) spln válasza Henk (#7294) üzenetére


spln
tag

A lap még reális is lehet, de ugye a környezetnél hidegebbre nem hűt még egy Orochi sem.. ;] Érdekes viszont, hogy 4 féle hűtővel is azonos eredményt kaptál. Ebből is látszik hogy a beépített hőszenzorok nem mindig állnak a helyzet magaslatán :))
Szerintem Orochival meg szellős házzal olyan +4~5° idle, +12~13° load lenne reális (persze tuningal a load lehet több).

Nem vagyok jós, de tippem tartom :DDD

"Danger! Avoid death!"

(#7296) Henk válasza spln (#7295) üzenetére


Henk
veterán

Ja 3,6-on megy a proci és passzívan a hűtő.Gondoltam már rá,hogy egy bios frissítés segítene a hőfok realizálásában,de nem biztos és nem is csináltam soha.Így annyit nem ér az egész,hogy jól mérjen még ha sikerül is.Amúgy nem hiszem,hogy nagyon melegedne mert a borda mégcsak nemis langyos,illetve közvetlenül az alja az igen,de ennyi.

(#7297) spln válasza Henk (#7296) üzenetére


spln
tag

Komolyra fordítva a szót, elég erős hűtő ahhoz, hogy passzívan is sima legyen neki egy E8400 (még ha 3,6on is).
Ha meg melege lenne a vasnak akkor úgyis instabil lenne amit pedig rövid úton észre is vennél.

"Danger! Avoid death!"

(#7298) Henk válasza spln (#7297) üzenetére


Henk
veterán

Persze nyilván nem melegszik,de azért kiváncsi lennék mennyi valójában.Hamár megvettem rá ezt a bazi nagy hűtőt. :DDD

(#7299) spln válasza Henk (#7298) üzenetére


spln
tag

Hát igen, az egy dolog hogy jó, de mégis mennyire?!
Nincs mit tenni, a számok beszélnek :))

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7300) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Tudnátok mondani egy egyszerű megoldást molex csatival ellátott ventik szabályzására? :F (csak 2 vezetékes, de molex csatija van) A lényeg hogy ne kelljen se forrasztgatni, se moddolni!

Köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.