Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Chosen válasza Naras (#7650) üzenetére


Chosen
addikt

Igen , igen csak cm 590-et veszek szélesség miatt, és azért lenne ennyi venti , mert már most van 2 db, ahhoz jár 2db , így jön ki a négy, és azokat kell elhelyeznem. :K

Nyugdíjas:gonosz vagy :DDD

(#7652) Nyugdíjas válasza Naras (#7650) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én két dolog miatt nem vennék ilyen házakat:

1. Baromira nem tetszik,de ez ugye jó alaposan szubjektiv :B
2. Nem bizok abban, hogy idővel nem zajosodnak fel ezek a nagy lapát-átmérőjű légkavarók. Gondolj bele. Kis motor, nagy lapát, nagyon ki kell ezt egyensúlyozni, és nem bizok benne, hogy ezt meg is teszik minden esetben. Persze lehet cserélni is...

Van most is ilyen nagyméretű venti a bazárban, szóval láttam már azért ilyet közelről, és tényleg jó cucc, csak a tartóssága a kérdéses pont....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7653) Naras válasza Nyugdíjas (#7652) üzenetére


Naras
őstag

Hmmm...[OFF] hát azért sztem bepróbálkozom majd eggyel... aztán lehet 1-2 év múlva majd anyázok, és visszasírom azt a pontot, mikor így döntöttem... dehát, ki nem mer, nem nyer... vagy ahogy a vihar előtt mondta egyik külföldi horgász, mikor szóltam neki, hogy mindjárt gyün a cunami: "No risk, No fun" :DDD
Node vissza a komoly társalgáshoz: házilag eszkábáltam én mán ilyesféle cuccost, de az se halk, se hatékony nem vót... mingyá előkaparom a képet...

...nah, itten vagyon:[/OFF]

...na jó, téleg visszatérve...

Azért reménykedem, hogy nem olyan picike,vagy gyenge, esetleg rossz minőségű motort szerelnek bele, hogy aztán megadja magát... igaz nem a legdrágább házakról van szó, de akkoris...

...egyébként Te most milyen házat ajánlanál? (max. 20k HUF kb. inkább kevesebb persze táp nélkül... :U )

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7654) Henk válasza Chosen (#7648) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem még a 2. megoldás lenne a leghatékonyabb.
Naras:én nézegettem ilyen házat mikor azt akartam venni.De azon kívül,hogy az oldalán van ez a nagy venti amúgy a szellőzése nem tudom mennyire kielégítő.Azt hiszem előre nem lehet bele tenni ventit,de lehet nem jól emlékszem.
Amúgy a mostani házamban elöl,hátul és felül van venti.Illetve az oldalán egy szabad hely.Ha oda is teszek ventit akkor a vga hőmérséklete magasabb annak ellenére,hogy pont ráfúj.Valahogy megtöri a légáramlást.
Nyugdíjas:nem vagyok benne biztos ha idővel tönkre megy a nagy venti benne akkor tudja cserélni,vagy csak barkácsolással.Nem szabvány méretűen ezek szerintem,vagy a lyuktávolságuk más szóval nem olyan egyszerű.

(#7655) elfelejtette válasza Nyugdíjas (#7643) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Azért hasonlítsd már össze a két gépet!
A gépbe, amit linkeltél,
-köss még be egy SATA eszközt (mert 2db kábelt láttam bedugva),
-köss be egy IDE eszközt,
-kösd be az előlapi USB-t,
-kösd be az előlapi AUDIO panelt,
-próbáld elrendezni az Enermax PRO82+ kilóméteres kábeleit.
Ja és ha én is úgy fotóznám le a gépet, hogy csak az alaplap látszik, akkor az enyém is rendezettnek látszana!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7656) Naras válasza elfelejtette (#7655) üzenetére


Naras
őstag

LOL

De mér kell ennyire kötekedni? :P

...és az enyém? Az rendezettnek tűnik? (3- mal feljebb)

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7657) Naras válasza Henk (#7654) üzenetére


Naras
őstag

Amikor a Videókari fölé tetted a ventit, akkor kifelé szívta, vagy befelé fújta a levegőt?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7658) elfelejtette válasza Naras (#7656) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Tiedet jótékonyan eltakarja az OLDALVENTI!!! :DDD
Hihi!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7659) Chosen válasza Henk (#7654) üzenetére


Chosen
addikt

Akkor azt próbálom ki elsőként , lehet , majd a többit is megnézem. :))

(#7660) kem válasza Chosen (#7648) üzenetére


kem
addikt

Nekem a 3-as variáció jött be, már mindenfélét próbáltam mindenféle házban.
másik: érdemes úgy megcsinálni, hogy több levegő menjen kifele, mint befele...
nekem az is hűtött pár fokot, hogy nem beletolom a levegőt, hanem inkább kiszippantom, csak a vinyóknál jön egy 12cm-es utánpótlás.

Köszi!

(#7661) Naras válasza kem (#7660) üzenetére


Naras
őstag

Úgy is kell... a szívóerőt kell betenni hátra, az utána átrántja a levegőt... ez lenne az elv... ha befelé tolod, és majd valahol kimegy, akkor sokkal inkább megreked bennt a meleg, úgyhogy persze, hogy jobban melegedett... Előre a winyókhoz nem is feltétlenül kell venti, ha megfelelő a szívás hátul, de persze azért nem árt :) Bár, ha van rá pénzed, akko hűtőbordát a winyókra is, és venti nem is kell (szerintem)...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7662) kem válasza Naras (#7661) üzenetére


kem
addikt

Nekem pont jó így:)
vinyók max 38°C-osak, csak a Zalmant kéne lecserélnem az Opteronon, mert nagyon hamar nagyon poros lesz, és csúnyán fölmelegszik.

Köszi!

(#7663) Chosen válasza kem (#7660) üzenetére


Chosen
addikt

ŐŐŐ , pont a múltkor mondta egyik fórumtárs ezt az elvet:

"csináljunk inkább túlnyomást , mert akkor a levegőt a minden résen viszi ki , ha viszont az ellentéte van , akkor pedig minden résen a port szívja be" -valami ilyesmi volt :U

(#7664) kem válasza Chosen (#7663) üzenetére


kem
addikt

nem kell réseket hagyni...:)
Nekem amugyis mindenhol hangfalszivacs van tömve a gépbe, lyukak meg lefedve. Így szépen előről hátra szívódik a levegő, és a VGA-m is nagyon jól érzi magát gyári hűtővel.
Ammugy ez a túlnyomás elég nagy baromság, de nem vitatkozok olyanon amit nem tudok rendesen megmagyarázni. Nekem valaki ajánlotta,h így csináljam ahogy, azóta ez vált be a legjobban mindegyik gépnél aminél próbáltam.

Köszi!

(#7665) Henk válasza Naras (#7657) üzenetére


Henk
veterán

Befele fújta úgy volt rosszabb.Aztán ki is vettem csak egy + zajforrás,a teljesítménye meg romlott.
De ez az én házam,az én alkatrészeimmel.Nem biztos,hogy ez más gépében is így működik.Azért mondom mindig,hogy van egy alapelv a hűtésre,de mindenki a sajátján kísérletezze ki melyik a legjobb.

(#7666) Henk válasza Chosen (#7659) üzenetére


Henk
veterán

Ha van kedved és lehetőséged akkor próbáld ki mindet és amelyik a legmegfelelőbb az maradjon.
Amúgy egy gépben nem tudsz vákuumot vagy túlnyomást csinálni,annyira nem zárnak jól a házak.

(#7667) Naras válasza Henk (#7665) üzenetére


Naras
őstag

De ez akkoris egy érdekes dolog, jó tudni... kíváncsi lennék mér romlott így a hatásfoka, lehet télleg valamit bezavart egy jó légáramlatba...

Egyik fentebbi hozzászólás idézetéhez: befelé fújni a levegőt, hogy túlnyomás legyen, aztán a réseken meg kipaszírozódjon, mer ha szívod, akkor beszívja a port?
Mér, ha meg fújod, akkor befújod nem? És akkor ráadásul még nincs is semmi, ami esetleg kiszívja... lol, ennél nagyobb baromságot még nem hallottam... Ráadásul, ha úgymond vákumot generálsz, akkor szívni fogja a levegőt, ezáltal állandó áramlás lesz.
Ha bfújod, akkor meg megrekken, és úgy kell kipréselődnie... hát, én nemtom ki írta, de ... inkább nem mondok semmit... :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Persze ez a személyes meglátásom, senkit eszem ágában sincs megsérteni, dehát, szerintetek most ez milyen. na mind1, nem kötekedni jöttem ide...:)

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7668) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy olyan programot amivel tudom mérni a procim hőmérsékletét?Lécci linkeljetek!

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7669) Chosen válasza Henk (#7666) üzenetére


Chosen
addikt

Inkább maradok majd a te variációdnál , 2 be 2 ki , és így lesz rend. :R

Azért növekedhetett a hőfok , mert (nemtom gtx-nél hogy van) de pl bátyámnál 4850[link] a ház oldala felé távozik a meleg , ha pedig ráfújom , akkor visszatolja a meleget a kártyához. Nála pölö ezért roszabb( szívva nem próbáltam )

Mod: Killing: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7670) Naras válasza Killing (#7668) üzenetére


Naras
őstag

Hát, pl. belépsz a BIOS - ba, és ott kiírja...:)
Vagy Fogsz egy Everest - et, és azzal tudsz szépen méregetni.
Persze sokminen van még, de ez pl. egy utóbbi egy nagyon jó kis rendszerdiagnosztikai program.
Linkelni nem fogok, csak fizetős verzió van, szal "be kell szerezned VALAHOL" ;]
Egyébként, ha a Google nevezetű tök haszontalan jószágot kipróbálod, biztos találsz érdekes (nomeg persze kevésbé érdekes) dolgokat ott is, amik eme problémádban segítségedre lehetnek... :C

Én mindenesetre beszereznék egy Everestet, mert tényleg egy nagyon jó program, nagyon sokmindent megnézhetsz, tesztelhetsz, stb vele...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7671) S.Y.S. válasza Chosen (#7648) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Akkor úgy kezdeném, hogy nem tudom melyik lesz neked a legjobb, függ sokmindentől, inkább azt irom le amit tapasztaltam.

1.kiépités: ilyenem sose volt, mármint oldalról is befúlyó ventim. DE volt olyanom ami a gép aljában került elhelyezésre/nem volt rögzitve, igénytelen és kényszermegoldás volt, de hatékony -10fok a vga javára/ közvetlen a vga-ra fúlyta a levegőt.

2.kiépités: a jelenlegi elrendezésem hasonlit erre legjobban, én azt tapasztaltam ha a hátsó és a fönti venti ment egy időben, semmit sem javultak a hőfokok csak a zaj növelésére volt jó. Ellenben, ha csak az fönti ment akkor -1-3fokott hozott a cpu-nak, de mivel a gép tetején volt ezért zajosabb is volt. Maradt a csak hátsó venti elrendezés.

3.kiépités: gyakorlatilag ez a fajta elrendezés van most és ez is marad, mert bevált. Csak zárójelben jegyzem meg, ha szabályozva van az első venti akkor gyakorlati haszna nincs a saját gépemben, tudom mértem!!! Ha maxon megy akkor már fúj annyit hogy a vga is nyer pár fokot - ba.
Röviden ennyi. :)

(#7672) Naras válasza Chosen (#7669) üzenetére


Naras
őstag

Lehet azt kéne megpróbálnod... mert ha télleg arra megy a meleg, és pont emiatt rontott rajta befelé, akkor kifelé sokat javíthat rajta nem? :)
Bár, az az igazság, hogyha így is jó a hűtése, akkor meg minek még1 zajforrás...:)

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7673) Chosen válasza S.Y.S. (#7671) üzenetére


Chosen
addikt

Nekem a vgacskám miatt fontos a jó szellő Hmmm :U

Ha előre 3 venti megy , akkor ez lesz: előre 3 db 1200rpm , hátul 1db 1600 rpm (ac , csak rear case venti , ugyse tudnám máshová tenni ;) )

(#7674) Henk válasza Chosen (#7669) üzenetére


Henk
veterán

Ez még a 98gtx-el volt így,de az is úgy hűt,hogy a házból szív és és hátul a rácson fújja ki.Tehát annak sem lett volna szabad gondot okoznia.
Érdekesek ezek a programok a cpu hőmérsékletre.Amelyikkel mérem az mind már értéket mutat.

(#7675) Chosen válasza Henk (#7674) üzenetére


Chosen
addikt

Érdekesek ezek a programok a cpu hőmérsékletre.Amelyikkel mérem az mind már értéket mutat.

Az kell nem :F

(#7676) Henk válasza Chosen (#7675) üzenetére


Henk
veterán

Elírtam. :D
Más értéket mutat.A magokra az egyik 35-37,a másik 40-42,a harmadik 45-47.
Az everest meg még ezt kombinálja valahogy.
Vagy átlagot kell számolni belőle? :DDD

(#7677) Chosen válasza Henk (#7676) üzenetére


Chosen
addikt

Jaa , látom neken 45 manó van a házikóban , arra realtemp , mert 45-re coretemp és egyebek hamisat mutatnak , mert tj-maxos hülyeségek vannak , de én pölö coretempet használok , mert 65-ösöm van. :K

(#7678) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

A procim hőmérsékletét mértem és ezek lettek az eredmények:

Terhelés nélkül:
1.mag:9-10 fokos :Y
2.mag:18-20 fokos

Terhelés alatt:

1.mag:20-30 fokos
2.mag:nem megy sohase 40 fok fölé

Nem alacsonyak ezek az értékek?(főleg a 9-10 fok) nem a gyári hűtőm van hanem egy masszív thermaltake.A procim:AMD Athlon 64 X2 (Dual-Core)4400+ és nincs húzva.

Kösz a válaszokat!Üdv.:Killing

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7679) Henk válasza Chosen (#7677) üzenetére


Henk
veterán

Akkor jó mert az mutat a legkevesebbet.A többi mind többet,van amelyik még 10 fokkal is.
Killing:szerinted a szobahőmérsékletnél lehet alacsonyabb hőmérséklete léghűtéssel? :U

[ Szerkesztve ]

(#7680) kem válasza Henk (#7679) üzenetére


kem
addikt

miből gondolod,h nem grönlandon lakik egy jégkunyhóban?:D

Köszi!

(#7681) Henk válasza kem (#7680) üzenetére


Henk
veterán

Mert ott meg a net lenne hiánycikk szerintem. :DDD
Nekem nem a magokra hanem a procira mér 19 fokot idle,de azt sem hiszem el.De lehet,hogy én vagyok hitetlenkedő.

(#7682) Naras válasza Killing (#7678) üzenetére


Naras
őstag

Osztd meg, hogy ezt hogyan hoztad össze, szerintem mindenki nagyon kíváncsi lenne rá... :Y

Egyébként ezek biztos, hogy nem jó értékek, mivel szobahőmérséklet alá nem tudod hűteni a cuccost. Hacak nem a mélyfrigóban tartod a géped (hm, nem is rossz 5let), akkor NAGYON nagy valószínűséggel nem jók ezek az értékek... Próbálkozz másik programmal... mivel nézted?

Everestet lesd meg, valahonnan csak meg tudod szerezni...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7683) Nyugdíjas válasza elfelejtette (#7655) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondom, hogy szabad használni az alaplap jótékony takaró hatását. Én tudnék ott még mit rendezgetni, nah :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7684) Naras válasza Nyugdíjas (#7683) üzenetére


Naras
őstag

Szerintetek ha lekapnám a ventit a Radeon 9600 XT - ről, és otthagynám körülötte a sima gyári hűtés bordáját abszolute légcirkuláció nélkül, megsülne a kicsike? Az az igazság, hogy időnként baromira kerreg, és kezd némiképp idegesíteni...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7685) Henk válasza Naras (#7684) üzenetére


Henk
veterán

Hát nagy valószínűséggel megállna a mutatvány.Akkor rakj helyette valami másik ventit.(tudod befőttes gumi,kábel kötegelő)

(#7686) syC


syC
addikt

Nekem olyan kérdésem lenne, így korán regel, hogy házba milyen 12czentiméteres rotácziós kapát érdemes illeszteni?

(#7687) kem válasza syC (#7686) üzenetére


kem
addikt

Nekem a Silentblade 2, és a CM jött me amit a házamhoz kaptam.

Köszi!

(#7688) elfelejtette válasza syC (#7686) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Így korán reggel ajánlom figyelmedbe a Scythe Slip Stream ventiket, akár 7,5(!)dB hangerővel. Itt láthatod az adataikat, illetve az árakat is.
Üdv.
MOD. Killing: 5600+ X2-vel én is kaptam már 9-10 fokos értékeket AC Freezer64 Pro hűtővel ASUS M3A lapban.
MOD2: Nyugdíjas: Várom az építő jellegű ötleteket. Pl. hogyan szedjem ki a CM Centurion 534 házban az alaplap tálcát?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7689) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Hol találhatok 5 1/4 és 3 1/2-es előlap takarók helyére beilleszthető levegőszűrőket?
Létezik ilyen, vagy marad a sufni tuning?

" Babra munka, de megéri! "

(#7690) Naras válasza kutyuska (#7689) üzenetére


Naras
őstag

Vannak olyan házak, aminek az elején ilyen rácsos fedlapok vannak, tehát létezik ilyen, viszont hogy külön lehet-e kapni...

Ámde, ha fogsz egy fúrót, kicsi fejjel, és szépen kiméregeted, aztán precízen kifúrogatod, szerintem hülyén sem fog kinézni, és hatásos is lesz... meg nem is kell rá olyan sok lyuk véleményem szerint.

Porfogónak meg rakj be egy harisnyát (nem én találtam ki, valaki írta itt a fórumon régebben, hogy ő azt használ, és tökéletesen bevált...:) )

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7691) kutyuska válasza Naras (#7690) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Irány a bontó!. :) Úgyis kell egy párhuzamos port kivezetés

" Babra munka, de megéri! "

(#7692) kutyuska válasza Naras (#7690) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Esetleg karácsonykor, ha lesz időm :(
A megoldást már én is kitaláltam: A fedlapot a max. lehetséges méretben kivágni, hogy még stabil maradjon, külső részére perforált lemezt, vagy rácsot ragasztani ( ne adj isten fekete szúnyoghálót :) ) belülre pedig szivacsot, ez utóbbi mosható.
De mégiscsak szebb és jobb lehet egy "gyári"

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#7693) Naras válasza kutyuska (#7692) üzenetére


Naras
őstag

Szivacsot? Hát én nemtom az mennyire engedné a levegőt normális mértékben áramolni, szerintem semennyire... akkor inkább ne is rakj bele semmit... egyébként milyen házad van, miért kell ez a "levegőszűrő" megoldás az elejére?

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7694) sgergi válasza kutyuska (#7692) üzenetére


sgergi
veterán

Itt található Scythe Kama Bay nem lenne jó? Igaz, hogy 3 helyet foglal, de, ha ventit teszel mögé, akkor úgyis annyi kell.

(#7695) kutyuska válasza Naras (#7693) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Régi DTK ATX ( asszem Cel 300A volt benne gyárilag ) Masszív kis ház, elfér az íróasztal alatt.
Viszont van benne 3 HDD + DVD pörkölő. Hátul egy AC Fan 8 PWM és a 2 ventis Chieftec húzza ki a levegőt, de elöl zárt a ház.
A 4450e 2,3/2,8 Ghz is langyosítja az AC Freezer Pro-t :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#7696) kutyuska válasza sgergi (#7694) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Jól néz ki, valami hasonló kellene venti nélkül alacsonyabb kivitelben.
Az előlapon 1 nagy és 2 kis helyem van csak

" Babra munka, de megéri! "

(#7697) sgergi válasza kutyuska (#7696) üzenetére


sgergi
veterán

Ilyen cuccot csak német honlapon láttam, (cm kellékek) ott elég olcsó, (nem tudom szállítanak-e ide) ha érdekel, akkor du. elküldöm, mert most nem saját gép előtt vagyok.

(#7698) Naras válasza kutyuska (#7696) üzenetére


Naras
őstag

És milyen hőfokon mennek a winyóid, hogy ennyire fontos lenne így "hűteni? Nekem sincs semmi extra a ház elején, és még hátsó ventim sincs, csak a táp 12 cm - ese szívja hátul a levegőt, de azt se nagyoön elölről, mert ugye ott a hátsó venti helye, és így is átlagosan 40 fokosak a winyóim, ami nem sok szerintem... igazából biztos, hogy kell neked ilyen levegőszűrő megoldás? Amúgy ennyi erővel evgyél egy új házat, és kész...:) (bár gondolom olcsóbban szeretnél kijönni, de 8 körül sztem vannak már olyanok, amivel lehet mit kezdeni... pl. elöl van wenti hely a winyóknak, ilyesmi... nézz körül... a szivacs meg véleményem szeirnt eléggé meddő ötlet ha hűteni akarsz, mert már egy kicsit vastagabb sem engedi át a levegőt igazán... a por ellen a harisnya télleg jó megoldásnak tűnik, bár még az is visszafogja a légáramlást... nagyon porosodik az a gép, hogy ennyire szükséges ilyen módon megcsinálni?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#7699) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sgergi:
Megköszönném.

Naras:
Most építettem át a gépet ( új alaplap, proci + 1 HDD ) és elszörnyülködve láttam a porcicák útját. :O A létező minden résen szívta be a port a padlószőnyegről. A 3 HDD-nek és a DVD-nek 3 kis és 2 nagy hely áll rendelkezésre. A HDD-k 45-48 fokosak. Biztosan elbírják, de ha egyszerű és olcsó módon meg tudom oldani, hogy a levegőt ne a padlószinten , hanem feljebb szívja be.( Tudom, tegyem sámlira ) Ráadásul ez a levegő közvetlenül a vinyók között halad át és még a por is kevesebb lesz.
Valszeg marad az előlapi takarók helyére a méretpontosra vágott perforált lemez.

Alaplap cserét a nejem nem veszi észre, nade egy házcserét? :P

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#7700) Henk válasza kutyuska (#7699) üzenetére


Henk
veterán

Akkor vágd ki a takarókat és húzzál oda egy garisnyát,az ápol és eltakar.A port jól fogja és mosható vagy cserélhető ha koszos lesz és persze olcsó is.Szivacsot felejtsd el,egy gr levegő nem sok,annyi sem fog rajta keresztül menni.
A legjobb az lenne ha a vinyó elég egy ventit is tudnál tenni.Nekem így van és a 30 fokot nem éri el a vinyó.
Por mindig lesz a gépben.Esetleg akkor nem ha mindenhova teszel szűrőt,de akkor emg erős ventik kellenek mert a szűrők jól lecsökkentik a légáramlást.Ezért mondtam a harisnyát az még úgy ahogy átengedi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.