Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Oibacsi válasza tukko1 (#3800) üzenetére


Oibacsi
őstag

én debrecenben egy üzletben, 3ezer a nagy, 2400 a kicsi

(#3802) pyrannha válasza Oibacsi (#3799) üzenetére


pyrannha
senior tag

Az tényleg elég csendes. :) Észre se venném, hogy be van kapcsolva a gép.

tukko1: Én itt vettem
A 12 centis 3000 Ft, a 8 centis 2200 Ft.

PSN ID: VDFPO

(#3803) 100kg


100kg
tag

Hello!

Lenne 1 kis gondom! Van ugye a komfigom ami látható a profilomban ugye Hyper TX hűtőm van. Ma unatkoztram 1 kicsit és kipróbáltam mennyire melegszik fel a proci ha nincs bedugvaa cpu venti (500RPM-en ment optimal-ra állítva 22C terhelésnél szokott 700RPM-re felkúszni 30C kb.) Venti nélkül is egész jó volt terheléssel 45C lett kb. jó meg is volt a teszt de amióta visszadugtam a ventit nem akar más fordulaton működni csak 1200RPM nem értem mi lehet a baja mindent átnéztem biostól kezdeve a vezetékeig de minden úgy van ahogy eddig volt hőfok így is ugyan annyi lehet csak elromlott a szabályzó?

(#3805) Icewind


Icewind
aktív tag

najó hát mivel - mint írtam - a házam oldala és a scythe ninja sajna nem kompatibilisek egymással, kénytelen vagyok más hűtő után nézni, ami nem ilyen hosszú vagy ha úgy nézzük magas.

Thermalright HR-01 kisebb mint a Ninja magasságra? Jó cuccnak tűnik de az ára is magas ha még veszek hozzá egy s-flexet...

Vagy beérhetem egy asus silent knight-al, és olcsóbban jövök ki. Oké hogy kicsit hangosabb mint egy 12cm és társai, de rá kellett jönnöm, hogy hiába a halk házventi, meg a zalman táp, a videokarinak azért akad hangja, annál az asus se lesz sztem hangosabb. hm?

Vaaaagy esetleg... TTSnél lehet kapni ilyet: Zerotherm - tiszta réz, 8 hőcső... passzív, venti nélkül. hm. Oké core2 duora simán elég, de inkább olyasmiben gondolkoznék, amit majd egy négymagos procinál sem kell lecserélnem, és fene tudja ez mennyit bír, nemsokat hallottam erről a zerothermről amúgyis.

Amúgy egy ilyen pl mit ér? [link] a 16 db jól hangzik, meg az ár is. Max majd procicserével együtt hűtőcsere is lesz majdegyszer. Nem most fogom lecserélni, a mostani gépem minden darabját az elmúlt 2hétben vettem :K :D

(#3806) Icewind válasza Icewind (#3805) üzenetére


Icewind
aktív tag

vagy a b opcio hogy megbarátkozok az intel gyári hűtővel :DDD amúgy az sem annyira hangos mint amire számítottam. De azért nem halk :P

(#3807) Icewind


Icewind
aktív tag

namivan befagyasztottam a topicot? ;] up :D

(#3808) Gorneck válasza Icewind (#3805) üzenetére


Gorneck
titán

HR1 se kisebb hűtő, mint a Ninja. Ennek a gyártó oldalán utána lehet nézni.

Olvasni való: Teszt 1; Teszt 2

Csodálkozol rajta? Olyanokat kérdezel ami csak utánjárás kérdése...kb 10-15 perc és meg tudod tenni Te is.

Gorneck#1239

(#3809) Icewind válasza Gorneck (#3808) üzenetére


Icewind
aktív tag

Igen a méretnek utánanézhettem volna. :B
de kb ez az egy.

A többi mind elég szubjektiv kérdés volt, épp olyan amit inkább olyantól kérdeznék meg akinek esetleg volt személyes tapasztalata. De amúgy is valami ilyesmire való a forum nem? :U

A teszteket már sokszor olvastam köszönöm

(#3810) Gorneck válasza Icewind (#3809) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon nem az...

1. Passzívan még egy c2d-t sem egyszerű hűteni! Egy combosabb játékkal vagy kódolással 2-3 órás nyúzás után kánikula lesz. Szal nem ártana tudni milyen is a belső légáramlás a házadban és lesz e a procid tuningolva...utána könnyebb bármit is mondani. Megfelelő légáram mellett egy olyan passzív bordát vegyél amire később fel lehet rakni egy ventit...a Zéró bordája sem apró, de nagyon jó hűtő. Részemről nagyon ajánlott, ha passzív bordát szeretnél. Kérdés befér e a házadba.
Nekem a Tájfun hűtőm 5-6 órás üzemidőt véve alapul, akkor 3-4 órát passzívba viszi a 2,8-ra húzott 6550-em alapfeszen. Mivel Gigabyte lapod van elég jó kis szabályzása van...
Ha 12es venti+borda kombót szeretnél a Tájfun szintén ajánlott nagyon halk és nagyon jó hűtő és a nagyon bagóért vehető kategóriába tartozik. Tájfun képek!
Amit linkeltél borda meg egy Quadhoz már "necces" is lehet egy kis tuning mellett...

2. A két tesztben és azok topikjaban minden infót megtalász amire szükséged lehet, hogy eldöntsd milyen hűtőt vegyél. Szépen le van írva a tesztelők személyes tapasztalata...ami szerintem elég jó. Annak ellenére, hogy 1-2 dologgal nagyon nem értek egyet a tesztbe olvasotakkal.

3. A fórum meg azért van, hogy konkrét kérdéseket tegyél fel és nem 6 szálon futó elmélkedéseket tárj elénk.

Gorneck#1239

(#3811) tukko1


tukko1
aktív tag

Hogy kell a biosban vagy egyántalán lehet-e szabályozni a ventifordulatot? MSI K8N Neo4 lapom van! Melyik menüpontban keresgessem! Amugy nem nagyon szoktam turkálni a biosban, nem nagyon tudom mi mire való! :R

(#3812) Gorneck válasza tukko1 (#3811) üzenetére


Gorneck
titán

Bios képek alapján nem nagyon...de ezt inkább a lapod topikjába kéne...[link]

Találtam egy ilyet [link]vmit itt már mutatnak is a 6dik képen!

Gorneck#1239

(#3813) Pubszon


Pubszon
veterán

Valaki nem tudja hogy hol és mennyiért lehet 12 centis venti elé való porfogót?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3814) Oibacsi válasza Pubszon (#3813) üzenetére


Oibacsi
őstag

szerintem keresd meg tts-t a topikjában

(#3815) Pubszon válasza Oibacsi (#3814) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
Ott van. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3816) tukko1


tukko1
aktív tag

Kicseréltem minden ventit a gépemben Noctua-ra! Most 4 darab 12 centis 1200 pörög bent! Hát nem mondanám hogy halkak igy 1200-as fordolaton! Arra pedig még mindig nem jöttem rá hogy kell szabályozni alaplappal! :O

(#3817) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Hep!

Adott: E6300 proci 7*430FSB,terhelés alatt 63 fok-ra megy fel ( vcore:1.375)
Everestet lesem,de max.1400 rpm-re pörög fel a Hyper TX.
Pedig tudna 1800-at is.
Kérdésem az lenne,hogy lehet v. mivel lehet beállítani,hogy proc.venti jobban hűtsön??

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#3818) Oibacsi válasza 용 Bob (#3817) üzenetére


Oibacsi
őstag

biosban, a pwm beállításoknál turkálj

(#3819) 용 Bob válasza Oibacsi (#3818) üzenetére


용 Bob
senior tag

Thanks! :)

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#3820) dikmen


dikmen
tag

Nos nekem a ninjával van gondom hogy csak 800rpm-mel pörög,de ő nem pwm-es.

(#3821) d@minator


d@minator
addikt

Most toltam fel egy E2140-et 1.6GHz-ről 3,3GHz-re gyári hűtővel. Szeretném tovább tolni és elérni azt, hogy minden körülmények között stabil legyen. Milyen olcsó de a gyárinál jóval hatékonyabb hűtőt javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#3822) tukko1


tukko1
aktív tag

Ki lehet kapcsolni azokta a vinyókat amiket csak hátértárolónak használ az ember?

(#3823) Fortissimus


Fortissimus
őstag

Hi all

Milyen hutot ajanlanatok E6750 hutesere?
Mivel ejszaka is sokat megy a gep minel halkabb megoldas kellene, tunningot nem tervezek.
Kerjek irjatok 2-3 tipust.
Thx

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#3824) Kombat válasza d@minator (#3821) üzenetére


Kombat
őstag

Hi!

Cooler Master Hyper TX vagy Artic Cooling Freezer 7 Pro!

(#3825) Kombat válasza tukko1 (#3822) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, ki lehet!
Start menü-Beállítások-Vezérlőpult-Energiagazdálkodási lehetőségek-Merevlemezek kikapcsolása!

(#3826) Kombat válasza Fortissimus (#3823) üzenetére


Kombat
őstag

Helo!

Árkategória?

Olcsóbbak: AC Freezer 7 Pro, CM Hyper TX
Drágábbak: Scythe Ninja, Thermalright Ultra-120 vagy XP-120

(#3827) d@minator válasza Kombat (#3824) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi. Még egy-két kérdés. TX vagy TX2?
Jövőre veszek új CPU-t ha lemennek az árak. (E6750 v. E6850 esetleg 6700) Ezekhez a procikhoz is elég lesz? (Természetesen azokat is húzni akarom, mint ezt :) )

(#3828) tukko1 válasza Kombat (#3825) üzenetére


tukko1
aktív tag

És akkor egyántalán nem lesz hangjuk? Most csak egy vinyo van a gépben gondolom igy nem müködik!

(#3829) Kombat válasza d@minator (#3827) üzenetére


Kombat
őstag

Ha jól tudom a 2 között csak annyi a különbség, hogy a TX csak Intel LGA 775-ös foglalatra rakható fel a TX2 viszont már akár AMD AM2-re is.
Ha E6XXX procikat is szeretnél húzni akkor szerintem kicsit mélyeben a zsebedbe kell nyúlni hűtővásárlásnál! Pl. Thermalright Ultra-120 kb. 13k + venti

(#3830) Kombat válasza tukko1 (#3828) üzenetére


Kombat
őstag

Így van, akkor nem lesz hangjuk mert nem is lesznek bekapcsolva!
Egy vinyó esetén nem működik hiszen az operációs rendszer is arról fut!
(Csak akkor állítja le a vinyót, ha semmilyen program sem fut róla!)

(#3831) Icewind válasza Kombat (#3829) üzenetére


Icewind
aktív tag

én úgy tudom a TX2ről a ventiszabályzót is lespórolták... :(

(#3832) tkesy válasza Kombat (#3829) üzenetére


tkesy
őstag

Rosszul tudod...

Intel-esből és AMD-ből is van TX, de kapni már csak AMD-t lehet újonnan...
A TX2 meg univerzális, de a fő különbség a 2 között, hogy a TX-en 4 tűs a venti tápcsatiaja, míg a TX2-ön már csak 3 tűs...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3833) tukko1 válasza Kombat (#3830) üzenetére


tukko1
aktív tag

Kösz!
Egy pár nap múlva ki is probálom! :C

(#3834) Kombat válasza tkesy (#3832) üzenetére


Kombat
őstag

Én se tudhatok mindent! ;] :DDD

(#3835) Fortissimus válasza Kombat (#3826) üzenetére


Fortissimus
őstag

Koszi a valaszokat :R

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#3837) Kombat válasza Enszuke (#3836) üzenetére


Kombat
őstag

Nem tudom!
Szerintem, ha a raid tömbbe tartozó merevlemezek nincsenek használva akkor azokat is kikapcsolja!

(#3838) gergo84


gergo84
aktív tag

teszt majdnem a szabadban. kinyitottam az erkélyajtót, a gép tőle 1 m-re. 12cm venti elől, hátul. gyári cpu hűtő. gpu-ra gyári plusz egy 8cm venti. venti márka revoltec szines uv/led mind.
alaplap........25C°
cpu mag1....22C°
cpu mag2....22C°
aux.............32C°
gpu.............38C°
hdd1...........20C°
hdd2...........19C°
konfig az adatlapnál..
uff :C

(#3839) szacsee válasza gergo84 (#3838) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szintén zenész, csak egy Quazánnal.
Alaplap 21 °C (70 °F)
CPU 17 °C (63 °F)
1. CPU / 1. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 2. mag 22 °C (72 °F)
1. CPU / 3. mag 16 °C (61 °F)
1. CPU / 4. mag 21 °C (70 °F)
WDC WD2500YS-01SHB0 24 °C (75 °F)
WDC WD2500YS-01SHB0 29 °C (84 °F)

Nem az a kérdés, hogy ha kiviszed a hóra a géped, akkor milyen hűvös, hanem zárt házban nyáron 40°C-os melegben is megállja a helyét? ;)

(#3840) gergo84 válasza szacsee (#3839) üzenetére


gergo84
aktív tag

ááá :) szobahőmérsékleten 23°C már más a helyzet
Alaplap........................30 °C (86 °F)
1. CPU / 1. mag............31 °C (88 °F)
1. CPU / 2. mag............30 °C (86 °F)
Aux..............................34 °C (93 °F)
GPU.............................41 °C (106 °F)
SAMSUNG SP2004C.....22 °C (72 °F)
SAMSUNG HD160JJ......21 °C (70 °F)

(#3841) szacsee válasza gergo84 (#3840) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megy az följebb is, a vinyók hőmérsékletét elnézve, este ha befűtenek csukott háznál 1 óra Prime és mellette HD Rendering után nézd meg. ;]

(#3843) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Egy viszonylag kis méretű házba építem át a gépemet, olyanba, ami kicsit szélesebb, mint a szokásos, de nem annyira magas, mert a táp a megszokott helyzethez képest elforgatva, kicsit az alaplap fölé nyúlva van beépítve. Pont ez a házméret kell, van benne három nagy hely, két külső és egy belső kis hely, mind ki lesz használva. Nagyobb nem ház jó, a kisebbe meg már nem férek el :-)
Gondoltam kap elöl egy 12-es vevtit, hogy nyomja befele a hideget (egy porszűrőn át), ez pont megfújja a HDD alsó részét, eddig rendben is van. A gond ott kezdődik, hogy a táp 12-es ventije pont a prochűtő fölé nyúlik, így pont egymással ellentétes irányba szívnák a levegőt. Azt gondoltam, hogy megfordítom a prochűtő ventijét, hogy ne a borda közé fújja, hanem onnan, rajta keresztül szívja az alulról érkező levegőt, ami a tápon keresztül azonnal távozhat.
A gép hátulján nincs már hely plusz ventillátornak, így a távolzó levegőt mindenképp át kell vezetnem a tápon. A proci P4 2G, a VGA alig melegszik, ósdi gyárilag passzív Radeon, a chipset sem hőgyáros. Nincs, és nem is lesz húzva, sőt ha kell, vissza is veszek az órajelből. Részletek a rajzon. Vélemény, ellenvélemény, ötlet?

Köszi,
Péter

(#3845) total90


total90
veterán

Hi!
Van nekem egy Asus A7N8X alaplapom és a chipset-re szeretnék rakni hűtést,mert alapból nincs.Sajnos nincs juk fúrva köré,hogy lehessen rárakni bordát....Ha csak egyszrűen pasztával felrakok egy kis bordát egy 3 cm-es ventivel akkor azt megtartja?Vagy van valami 5let esetleg valakinek?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3846) varga911 válasza total90 (#3845) üzenetére


varga911
senior tag

Lehet kapni passzív Zalman bordát, kétkomponensű ragasztóval.

(#3847) total90 válasza varga911 (#3846) üzenetére


total90
veterán

Aha,csak ahol én lakom a környéken nincs Zalman cucc ,az a gond.De pl. ha szereznék ilyen kétkomponensű ragasztót akkor azzal rátudnám ragasztani ?
Más...
Van egy MSI NX7600GS grafom és eddig a ház oldallapjára szerelt ventivel hűtöttem,de mivel házcsere lesz gondoltam rárakom egy ventilt direkt a bordákra.Ez a graf. heathpipe-os és az érdekelne,hogy ha bordákat picit szétfeszíti a csavar amivel odafogatom a ventilt az nem árt-e a pipe-nak?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3848) varga911 válasza total90 (#3847) üzenetére


varga911
senior tag

Azzal igen, de ez esetben elgondolkodhatnál egy komolyabb bordán is, pl egy P3-as gyári hűtőén. :D Persze csak ha elfér.

A kártyára szerintem ne csavarozd rá a ventit, inkább fogd fel gyorskötegelővel vagy gumival, így sértetlen marad a kártya, és tudod gariztatni is majd.

(#3849) total90 válasza varga911 (#3848) üzenetére


total90
veterán

Van kissebb bordám egy Pentium 2-é de az nem fér oda a grfaikus karitól :(( Ez borda mi van pici ventivel egy MSI alaplapról szedtem le(mert a besült)és az épp odaférne,csak nem tudtam eddig,hogyan odarakni.

A grafra való ventil felhejezéséről elképzelésem sincs csavarok nélkül.Nem tudom,hogy rakhatnám fel :F

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3850) Oibacsi válasza total90 (#3849) üzenetére


Oibacsi
őstag

epoxigyurma...bár a leszedés az nem lesz piskóta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.