Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) mmdms válasza Viperator (#4300) üzenetére


mmdms
addikt

tudtommal nem jó rá, de valahogy csak fel lehet faragni rá ;)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4302) Oibacsi válasza adalbert1 (#4299) üzenetére


Oibacsi
őstag

ultra low noise adaptor: ellenállás, csökkenti a venti fordulatát, rádugod a lapra és erre meg a ventit
a vga-ra inkább ac accelerot javasolnék, olcsóbb és jobban hűt, persze csak jó szándékból mondom :R

(#4303) adalbert1 válasza Oibacsi (#4302) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz!

És vajon ilyen ellenállást adnak a venti mellé (ha már a leírásánál szerepel), vagy külön kell venni?
Az accelerok közül melyiket? Ahogy láttam az x1 lenne jó rá? De azon meg a kép alapján van venti.

(#4304) Oibacsi válasza adalbert1 (#4303) üzenetére


Oibacsi
őstag

persze adnak hozzá, a 12-esekhez 1 félét, a 8-ashoz kettőt
ha passzívban gondolkodtál akkor s2 vagy az s1-esnek az új kiadása [link]

(#4305) adalbert1 válasza Oibacsi (#4304) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, elég jónak tünnek, majd keresek pár tesztet is róluk...
Procira esetleg passzív megoldást mit javasolnátok? Vagy max. annyit, hogy egy nagy borda, és valami ultrahalk venti.
A Ninja rev. b-vel ahogy olvasgattam vannak negatív tapasztalatok is, a ninja minvel valakinek valamilyen tapasztalat? Ill. ezeken kívűl mik tartoznak az ajánlott kategóriába?

(#4306) Oibacsi válasza adalbert1 (#4305) üzenetére


Oibacsi
őstag

tegyél fel egy big typhoont és csavard lejjebb a ventit

(#4307) mmdms


mmdms
addikt

valaki megmondhatná, hogy a venti 3 pinesről tápcsatira való átalakítóját hogy kell átkötni hogy 5V-t kapjak?
a sárga szálról indulót kell a pirosra, a fekete meg maradhat?
és még annyit hogyan tudom átkötni :F csak huzzam ki a kábelt jó erősen :D , vagy van valami trükkje?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4308) mmdms válasza mmdms (#4307) üzenetére


mmdms
addikt

előrébb már leírták... :B
de hogy tom kihúzni meg visszatenni hogy ne barmoljam szét a molex-et?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4309) Gorneck válasza mmdms (#4307) üzenetére


Gorneck
titán

Nézz bele és rájössz...

Gorneck#1239

(#4310) majsztro


majsztro
tag

Tényleg ilyen jó lenne a freezer a quadra, mint amit a kolléga linkelt a képen? [kép]
Mert mostanság készülök quad-ot venni és most is ilyen hűtőm van és akkor nem vennék új hűtőt, ha nem muszáj.

(#4311) mmdms válasza Gorneck (#4309) üzenetére


mmdms
addikt

belenéztem, nem jöttem rá :U

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4312) gbors


gbors
nagyúr

sziasztok, tanácsot kérnék. gondolkodom egy CPU hűtőn, ki is néztem egy cooler master hypertx2-t. egy dolog miatt vagyok bizonytalan, a ház oldallapján (cm centurion 534+) van egy légterelő (cső+rések), ami sokat dob azokon a hűtéseken, ahol a ventillátor a CPU-val párhuzamos. szerintetek egy ilyen hűtővel (pl. Zalman CNP-S7500) járok jobban, vagy a cm hypertx2-vel?

köszi!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4313) mmdms válasza gbors (#4312) üzenetére


mmdms
addikt

sztem egyértelmű: tx2
saját vélemény...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4314) Pubszon válasza gbors (#4312) üzenetére


Pubszon
veterán

Nemtudom meikkel jársz jobban, de a TX-el biztos hogy jól jársz. :K
Nekem QUAD-ot hűt és tökéletes. :C

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4315) majsztro válasza Pubszon (#4314) üzenetére


majsztro
tag

Megkérdezhetem mennyit megy a quad-od és a tx mennyire hűti? Quad-ot akarok majd én is venni és most vadászok rá jó hűtőt, ami belemegy a centurion 534-be, nem túl drága és hatékony is. Bocs már látom az aláírásodban, mennyin megy. Akkor csak a hőfok érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#4316) Symbio válasza gbors (#4312) üzenetére


Symbio
senior tag

Nekem Zalman CNPS7700-Cu van a ház oldalából csővel és nem megy 35 fok főlé, általában 33 fokon van (35 fokig 40%-on - 1200 - pörög a venti, a vinyó hangosabb)

(#4317) mmdms válasza Symbio (#4316) üzenetére


mmdms
addikt

azért van egy kis különbség a 2 proci közt hőtermelésbe, nekem a gyári cooler is ennyin tartotta a 3000+-omat, és nem forgott 1400-at sem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4318) Pubszon válasza majsztro (#4315) üzenetére


Pubszon
veterán

A magok hőfoka:

Zellőztetett házban:
-Prime95-el max 60fok
-IDLE 30fok

Zárt házban:
-Prime95-el max 71fok
-IDLE 40fok

Ez sztem elég jó érték. :K

Az alaplap BIOSa nem enged tovább huzni mert uj neki a proci és kiirja ha huzom hogy nem támogatott FSB, persze angolul írja. :O

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4319) majsztro válasza Pubszon (#4318) üzenetére


majsztro
tag

Lehet akkor tényleg ez lesz, h benevezek egy ilyenre. Az ára is kedvező. Ja amúgy csendes venti? De a Freezer még mindig bizgatja a fantáziámat, mert akkor cserélnem se kéne a ventit. A képen levő értékek ott is jónak mondhatók, bár gondolom terheletlenüli adatok.

[ Szerkesztve ]

(#4320) gbors válasza gbors (#4312) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi a hsz-eket!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4321) Pubszon válasza majsztro (#4319) üzenetére


Pubszon
veterán

Mivel TX2 ezért nem PWM-es és nem tudom szabályozni a ventit és maxon megy 1900-2000RPM-el és így igy elég jó a hangja, de ha letudnám venni mondjuk 1500-ra akkor már szinte néma lenne.
Ha minden igaz holnap jön TTS-től a cucc hogy tudjam szabályozni és ha mindent bekötök akkor majd mondok neked konkrét adatokat. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4322) Daneeka


Daneeka
senior tag

Fordítva szereltek fel a lapomra egy AC Freezer 64 Pro-t. Újra kell pasztázni a procit ha csak meg akarom fordítani?

(#4323) majsztro válasza Pubszon (#4321) üzenetére


majsztro
tag

Az jó lesz köszi. Amúgy mit hozatsz hozzá, amivel lehet szabályozni a fordulatot?

(#4324) Pubszon válasza majsztro (#4323) üzenetére


Pubszon
veterán

TTS-nél van feszültségszabályzó poti, én ezt veszek de amugy vannak kész panelek is erre a célra.
[link]

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4325) majsztro válasza Pubszon (#4324) üzenetére


majsztro
tag

kösz az nfo-t

(#4326) #56573440 válasza Daneeka (#4322) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem árt. attól függ milyen paszta volt, mennyire száradt már ki, de a tuti mindig az lenne ha 1-2 hét után leszedésnél is újrapaszta. nem olyan drága móka. baja nem lehet de lehet dobna rá pár fokot

(#4327) Pubszon válasza majsztro (#4325) üzenetére


Pubszon
veterán

nincs mit :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4328) Sutty66 válasza Pubszon (#4321) üzenetére


Sutty66
tag

Azt nézem Gigabyte alaplapod van és nem tudja szabályozni a TX2-t? :Y A biosban nincs olyan lehetőség hogy a PWM szabályzást átálítsd fezsültség szabályzásra, esetleg auto mode és akkor automatikusan felismeri. Ha nemjót mondok ne kövezz meg! :R Benéztem MSI? Abban is kellene valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#4329) Dió83


Dió83
tag

Szevasztok. A kérdésem az lenne, hogy 1 8800 Gt-re vettem a 1 ac s1-es hűtőt már csak valami 12 cm-es venti kéne rá.MIt javasolnátok Noctuát néztem csak jó árba nem igazán láttam. Várom az ötleteket .

iPhone 5

(#4330) Oibacsi válasza Dió83 (#4329) üzenetére


Oibacsi
őstag

ac turbo module:)

(#4331) P00By válasza Dió83 (#4329) üzenetére


P00By
nagyúr

Amit Oibacsi mond az is jó, vagy PWM-es 12 cmes AC venti az én másik javaslatom!

(#4332) Pubszon válasza Sutty66 (#4328) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen MSI van de megyek is megnézem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4333) saklu


saklu
csendes tag

Sziasztok.
ház:Thermaltake VA8003BWS
alaplap:Gigabyte GA-P35-DQ6
processzor:Intel Core 2 Quad Q6600
A ház oldalán van egy 240mm-es venti ami a belső térből 30 mm-t elvesz, tehát az alaplatartó lemez és a venti között 170mm hely van. Az lenne a kérdésem milyen processzorhűtő kellene hogy az alaplapon lévő hűtőbordáktól,és magasságba is beférjen?

Egy hülye is tud olyat kérdezni amire száz okos sem tudja a választ!

(#4334) lemoxis


lemoxis
csendes tag

hi kéne egy kis segítség a procimra és a karimra kéne hűtést

procim : Q6600 erre nekem egy SCYTHE NINJA PLUS Revision B-t ajánlottak

vga-m : BFG Tech 8800GTS 512 OC erre meg egy HR-03plus-t ajánlottak

nektek mi a véleményetek erről? meg azt is írjátok meg hogy jot ajánlottak-e!!! :R :R :R :R :R :R

(#4335) #56573440 válasza lemoxis (#4334) üzenetére


#56573440
törölt tag

kb a kapható legjobb cuccokat javasolták léghűtésből, talán Thermaltake procihűtőből van egy hajszálnyival jobb, de az már minimális eltérés.
arra figyelj hogy a vga feteket is hűtse valami mert melegszenek rendesen azok is... olyan szett kell amiben van minden, végszükség esetén zalman vagy bármi más kis memóriasüniket kell venni

(#4336) Pubszon válasza Sutty66 (#4328) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem találtam erre utaló beállításokat.
Hol kellene lennie, illetve milyen néven? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4337) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valeki véletlenül, hogy hol találok yate loon ventiket. Konkrétan D12SM-12. Megy még chieftek néven is.

Előre is köszi!

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#4338) gbors válasza Pubszon (#4336) üzenetére


gbors
nagyúr

nem kizárt, hogy az MSI is olyan trükkös, mint a Gigabyte, nálam pl. a "PC Health <akármi>" menüben van...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4339) busman


busman
addikt

Hello mindenki! Az adataimnál szerplő procira keresek valami jó,és költséghatékony,halk hűtést...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#4340) P00By válasza busman (#4339) üzenetére


P00By
nagyúr

Ugyan ehhez a procihoz nekem CM HyperTX2-m van 5k és ahhoz képest jól teljesít és viszonylag halk is!

[ Szerkesztve ]

(#4341) Pubszon válasza busman (#4339) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is a Hyper TX vagy TX2-őt ajánlom, nekem Quad-on van és ezen is jól teljesít. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4342) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Thermaltake Big Typhoon csavaros cpu hűtőn 3 pines a cpu fan csatlakozója. Egy Abit Ab9 lapban sehogy se tudom rávenni, hogy leszabályozza a fordulatszámot szoftveresen :( Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ez a 3 pines csati miatt?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#4343) Sutty66 válasza Pubszon (#4336) üzenetére


Sutty66
tag

Nékem a "PC Health Status / Fan speed Control methode" menüpontban van lehetőség állítani. Szerintem valaminek lenni kell nálad is de mindjárt letöltöm az alaplapi leirásod és átnyálazom. :R

(#4344) Oibacsi válasza wiggen123 (#4342) üzenetére


Oibacsi
őstag

igen, sajna a 3 pines szabályzása lapfüggő...nálam pl. csak a system helyre dugott 3 pinest bírta

(#4345) Sutty66 válasza Sutty66 (#4343) üzenetére


Sutty66
tag

Na kérlekszépen a "HW monitor a CPU Smart Fan Target " menüpontnál tudod engedélyezni a szabályzást, de azt hogy ezt milyen üzemben tegye PWM vagy Feszültség szabályzással arról nem ir a manuál, vagyis ha ezzel nem mükszik tényleg csak a külső szabályzás marad. Sorry ha csalódást okoztam. Be Happy. :DD
Esetleg az elöbb hozzászoló Olibacsi tippje ha nincs más. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#4346) Pubszon válasza Sutty66 (#4343) üzenetére


Pubszon
veterán

Az jó lenne ha tudnál segíteni, mert nekem is az a probléma van eddig mint Oibacsi-nak, sehogy sem tudom szabályozni.

Előre is köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4347) Oibacsi válasza Pubszon (#4346) üzenetére


Oibacsi
őstag

csináld azt mint én....folyadékcsapágyas pwm-es venti:D az megoldja:D

(#4348) Pubszon válasza Oibacsi (#4347) üzenetére


Pubszon
veterán

Vazze, pár napja néztem a hűtőmet, de nagyon nehéz szétszedni mert előbb le kell venni a müanyagburkolatot(amit elég nehéz), aztán a burkolat belseje felől van odacsavarozva a venti és onnan kell lecsavarozni.
Meg maga a hűtőt leszedni nemnehéz, de visszarakni már annál idegesítőbb. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4349) GeeTeQ válasza Oibacsi (#4196) üzenetére


GeeTeQ
tag

szia
ha ráérnél még 1 percre arra kérnélek (csak mert amint látom eléggé vágod a témát) szal arra kérnélek hogy ha tudnál egy bolt site-ját pesten, állíts nekem össze onnét konfigot az OLCSÓ de kurvahalk hűtéshez...

a konfigom még1x :)
alaplap : Gigabyte GA-K8NE v2
proci : AMD Sempron 3100+ (1800mhz) - s754
vga : ASUS Extreme (Radeon) x550 256mb

tehát eddig ezeket mondtad:
zalman vf700 alcu
arctic cooling freezer 64 pro
zalman nbf 47
glacialtech silent blade

és akkor a kérés az lenne hogy e-digitalnál vagy vmi híres neves üzletnél (aqua vagy akármi), vagy lényeg hogy olyan kéne nekem amit egyhelyen megkapok... holnap m1ek pestre és lehet vennék hűtőket... továbbá vegyek pasztát is ??? mennyi kell belőle?

why must i deal with the shit?

(#4350) Steven


Steven
addikt

Valaki help please:

vettem egy sytech ninja revb.t a (konfi a profilban)
amióta bent van azóta brutálissan zug a tápom :D valamiért jobban melegszik mint eddig talán azért mert mint látjátok legfelül [link](profilbol fent jobb sarokban táp és író között tűz forro a táp ) a táp forró lessz egy óra után:( ha a tápot lecserléném valami izmossabbra akkor kevésbé melegedne gépem?

jah a ház teteje is eléggé meleg a táp felett:D

maga ház... asus ta-211 [link]

Minden ötletet szivesen várok hogy halkíthatnám a gépet ... tápcsere ..... parafa stb... csak legyen atom halk:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.