Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Racecam válasza Sumptuous (#6199) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Köszi a választ aureeel, ha engem kérdezel, akkor természetesen "N" alapú legyen, szerintem megéri a sok új funkció, a testreszabások szinte kimeríthetetlen tárháza. :K
De az lenne a non plus ultra, ha "O" alapú ROM-ot főznél... :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6202) kszthly válasza Mclarenöcsi (#6198) üzenetére


kszthly
senior tag

Beállítások > Testreszabás > vegyes > frissítések

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6203) Waikiki válasza Sumptuous (#6199) üzenetére


Waikiki
tag

Én MM mellett szavaznék. Tudom, hogy nem a legújabb, de folyamatosan olvasva az XDA-n a RR-N topikot az látszik, hogy az emberek egyik felénél működik az, ami a másiknál nem, aztán jön egy frissítés, ami működőképessé teszi az előző hibát, de utána meg más nem működik (fotózás, gyorstöltés, stb.), vagy épp az akkuhasználat növekszik meg. Szerintem amíg nincs hivatalos N alapú ROM, addig azt kellene faragni, ami működik, márpedig a MM nagyon rendben van.

Az XDA-n most mindenki a Nougat-ot tolja az eUI hekkereken kívül, de marhára hiányzik egy stabil, MM alapú, Google ROM (esetleg kisebb plusz feature-ökkel), naprakész biztonsági frissítésekkel, jó akkuidővel, stabil hálózathasználattal, működő kamerával (Camera2 API, természetesen).

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#6204) GZoli7 válasza Waikiki (#6203) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem csak RR-ben lehet gondolkodni. Amióta official a Lineage, azóta elég jó.
Én már régen azt használom, nagyon nem találtam hibát. Illetve a szokásos bluetooth-on kívül.
Az viszont nem csak ennél a telefonnál nem jó.

(#6205) kszthly válasza GZoli7 (#6204) üzenetére


kszthly
senior tag

Mi a gond a bluetooth-al?
Többen írták, de semmi konkrét. Nálam egy időben megy két eszköz hibátlanul. (beszélgetés headsetre, média autórádióra)
Lehet hogy hardveres eltérések vannak típuson belül? A bluetooth és a kamera gyanús. A többségnek semmi gondja vele, de vannak sokan akiknek nem működik.

Ha valakinek sikerülne megoldani a gyári kamera appot N-re, azt valószínűleg azonnal megkoronáznák az XDA-n.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6206) GZoli7 válasza kszthly (#6205) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem működik megfelelően autós fejegységgel. Hangot játszik le, de a telefonos profilt, PBAP-ot nem tudja.
Ez más telefonnál is állandó hiba, tele van vele a net.

Sima párezer forintos kihangosítóval jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#6207) kszthly válasza GZoli7 (#6206) üzenetére


kszthly
senior tag

Aha, azt a részét pont nem használom. Nekem csak a média megy a rádióra.
M rommal működik?

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6208) GZoli7 válasza kszthly (#6207) üzenetére


GZoli7
senior tag

A legtöbben hangszóróval, fül/fejhallgatóval használják, meg utólagos kihangosítókkal, azért is réteg probléma.
Ezen a telefonon úgy emlékszek a gyárival sem ment (MM), Aureel-nek van valami old drivernek nevezett cucca, próbáltam azt is, látszólag kapcsolódott, de azzal sem volt jó.
Másik telefonnál gyári rommal megy, Lineage-vel nem, de Nitrogen OS-vel hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#6209) Racecam válasza Waikiki (#6203) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az a helyzet, hogy nem a topicokat kell olvasnod elsősorban, ha véleményt szeretnél alkotni, hanem ki kell próbálni... :U Aureeel topicját is ha olvasod, tele van panaszkodással, az alapján az övé sem egy stabil megbízható ROM.
A helyzet az, hogy pl. az RR ROM-ban vannak kisebb hibák (kamera csak külső alkalmazással tökéletes, de úgy igen), az akkuidő messze nem a legjobb, már írtam, hogy nyilván tekerve van a proci is rendesen, mert melegszik, stb. De! Normál használatra a ROM tökéletes. Nyilván, ha aureeel beleássa magát, talál egy jó és megbízható kernelt, biztosan ki tud hozni belőle egy stabil ROM-ot, ahogy tette ezt az MM-ből is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6210) ZolySoft válasza Racecam (#6209) üzenetére


ZolySoft
csendes tag

1et kell hogy értsek az előttem szólóval ;-) Nekem 1 hónapja van ilyen telefonom.
2 hét Aurel rom után rá kellett hogy jöjjek, hogy hiába szuper a rom, az alap 23s
és utána lévő 26s rom helyzetmeghatározó része nálam nem működik, csak GPS-el.
2 hete használom az RR-t és a számomra fontos alkalmazások jól futnak,
napi használatra tökéletes, 4 óra SoT-al, ami számomra már elfogadható.

(#6211) Gergely0809


Gergely0809
tag

Sziasztok. Kb egy hónapja vettem egy ilyen telót. x829. Az lenne a kérdésem, hogy a hívásnál a választ meg lehet változtatni lentről fentre, ill jobbról balra. nekem lentről fent a fogadás, de jobb lenne jobbra. Üdv!

Le2Max 3/64

(#6212) gonorrea válasza ZolySoft (#6210) üzenetére


gonorrea
senior tag

Én visszatettem a régi 23s twrp mentésemet (aurel v14.1) 26s-ről, viszont egyik percről a másikra egyszer csak nem találta hol vagyok (google térkép alkalmazás, időkép), folyamatosan meleg volt a telefon, és úgy merült óránként 10 %-ot, hogy hozzá sem nyúltam :O Gondoltam csinálok egy teljes wipe-ot, max belakom megint a telefont, de sajnos ez sem hozott megoldást, így most megint próbálom nyüstölni a RR romot

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#6213) ati3738 válasza ZolySoft (#6047) üzenetére


ati3738
aktív tag

Ennek így kell lenni.

Forever Young

(#6214) ati3738


ati3738
aktív tag

Tudja valaki, hogy RR alatt hol lehet beállítani új névjegy létrehozásánál, ajánlja fel a sim-re mentést?

Forever Young

(#6215) ati3738 válasza szitaati (#6049) üzenetére


ati3738
aktív tag

A gyorstöltők nem töltenek állandóan nagy árammal. Ha tudsz mérni áramfelvételt akkor láthatod, hogy optimálisan tölt csak az elején nyomja meg. Van sok jó akkus cikk érdemes elolvasni. Ezek az akkuk már nem azok mint régen.

Forever Young

(#6216) workin válasza ZolySoft (#6210) üzenetére


workin
senior tag

Át kell rakni angol nyelvre a rendszert (remélhetőleg a morelocale nem futott előtte , mert akkor a gb GB -t is átírta), aztán reboot, majd bootolás után már megy a helymeghatározás. Igaz nekem Pro 3 van, de a 23S -el hibátlanul megy.Sőt ez a módszer többeknek is segített. A hiba a magyar nyelvi fájlban keresendő, hogy mi, azt nem tudom.. :)

Pro 3 topicban ez megoldotta pár embernek a problémáját.

[ Szerkesztve ]

(#6217) Gergely0809


Gergely0809
tag

Gondolom akkor nem lehet balról jobbra húzni.

Le2Max 3/64

(#6218) ati3738


ati3738
aktív tag

Most próbáltam a legújabb RR rommal a bluetooth teljesen jól működik az autó kihangosítóval.

Forever Young

(#6219) Rozmika válasza gonorrea (#6212) üzenetére


Rozmika
tag

Na látod ez a tipikus user error. Nem akarlak megbántani, mert én is jártam hasonló cipőben. Fél nap net böngészés után meglett a megoldás. Szóval, ha ilyen problémád van (vagy akárkinek) akkor kérdezzen nyugodtan a fórumon, hátha valaki emlékszik a régi topikokra, ott már leírtam párszor. Nem biztos, hogy a rom a szar, persze ezt a legkönnyebb mondani. Na akkor a megoldás:
-letöltöd a simple system monitor alkalmazást play áruházból. Ezt én integrálnám a ROM készítők helyébe, mert egy nagyon jó kis alkalmazás. Itt a futó processzeknél látod, hogy mi az ami tekeri a procit. Ebből lehet következtetni, hogy mi lehet a hiba. Nálam egy google service volt a bűnös, amit ugye nem lehetett kilőni, mert akkor rendellenes működést okozott. Viszont hosszas keresgélés után azt találtam, hogy valamelyik programnak szüksége van a hely adatokra és ha ez nincs engedélyezve akkor ez a tipikus melegszik a telefon és gyorsan lemerül problémát okozza. A futó alkalmazásokat megnéztem és amelyiknek szüksége volt a helymeghatározásra annak engedélyeztem. (pl,: időjárás program) Ezt már minden programnak külön lehet engedélyezni és alapból tiltva is van. Lehet, hogy ezért nem megy a helymeghatározás másoknál... Ezután egy restart és lőn boldogság.
Szóval nem szégyen kérdezni és megpróbálni megoldani a problémát és bocsánat, de nem rossz indulatból írtam le, mert én is belestem ebbe a csapdába és sokat olvastam utána. Hátha más számára is tanulságos lesz.

(#6220) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Nálam Aureeel 15.1 romjában a play szolgáltatások FC-zik.

(#6221) kszthly válasza fehermokus (#6220) üzenetére


kszthly
senior tag

Az XDA-n az első hozzászólásban ott a megoldás. (tipp 11)

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6222) gonorrea válasza Rozmika (#6219) üzenetére


gonorrea
senior tag

Köszi, ezekkel tisztában is vagyok, wakelock detector-al néztem is, ezért tudom hogy helyadatok miatt tekerte a procit, ezért is csináltam data wipe-ot is, hogy csak az alap dolgok legyenek meg, de sajnos ez sem oldotta meg, munkába mobilneten viszont inkább töltöttem le 800 Mb (rom+gaaps kb ennyire jön ki), mint 1,5 GB-ot :DDD
Ha visszaolvasnád a hozzászólásaimat, látnád hogy egyike vagyok Aurel romjainak ajánlói közül, és egyáltalán nem szólom le a munkáját (elsők között támogattam)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#6223) Rozmika válasza gonorrea (#6222) üzenetére


Rozmika
tag

Nem leszólás volt, írtam is, hogy ne legyen sértődés. Csak most kapóra jött, hogy újra le tudtam írni egy kicsit jobban összefoglalva. Remélem másnak is jól jön és nem kell új telepítést és letöltést indítani, hanem csak egy egyszerű beállítást eszközölni :K

@mókus - sokszor az is segít, ha a google cuccoknál törlöd az adatokat, meg a cache-t, aztán restart

[ Szerkesztve ]

(#6224) fehermokus válasza kszthly (#6221) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszi, majd holnap kipróbálom :R .

(#6225) gonorrea válasza Rozmika (#6223) üzenetére


gonorrea
senior tag

nincs sértődés, pacsi :DDD

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#6226) ZolySoft válasza workin (#6216) üzenetére


ZolySoft
csendes tag

Köszönöm az infót! Elolvastam a Pro 3 topikot és vszínű, hogy nálam is működne,
pedig előtte mindent kipróbáltam. Most már belaktam az RR-t, úgyhogy
1előre maradok ennél, persze az infó szuper, ha esetleg visszatérnék ezekre
a romokra ... :R

(#6227) Totatti(Hun) válasza kszthly (#6221) üzenetére


Totatti(Hun)
tag

Úgy van ahogy írod nekem is rosz volt de a (tipp 11 )megoldotta a problémámat most minden jó egyenlőre. :DD :D

Áldás Békesség Az Úr Legyen Veletek

(#6228) fehermokus válasza Rozmika (#6223) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Egyelőre nekem sem volt jobb ötletem, meg a 11 tip is ezt javasolta. Egyelőre műxik, aztán majd kiderül, hogy hosszútávú-e. Köszi.

(#6229) kirusz1


kirusz1
őstag

RR romon ki milyen kamera appot használ?tudnátok ajánlani valamit a gyári helyett ami ugye nem megy.köszi

(#6230) kszthly válasza kirusz1 (#6229) üzenetére


kszthly
senior tag

Footej, Snap Camera, Open Camera...
Bár nekem az alap is tökéletesen működik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6231) kirusz1 válasza kszthly (#6230) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi.az RR romban?

(#6232) kszthly válasza kirusz1 (#6231) üzenetére


kszthly
senior tag

Igen, a legfrissebb (június 16) van fent. De az összes többi Nougat-al is működött.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6233) kirusz1 válasza kszthly (#6232) üzenetére


kirusz1
őstag

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix

Ezt tettem fel.sajnos a kamera leáll

(#6234) kszthly válasza kirusz1 (#6233) üzenetére


kszthly
senior tag

Nekem megy rendesen. Most próbáltam a 4K videót is.
Egyre valószínűbb, hogy kétféle kamera hardver létezik a típuson belül.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6235) Kaneven válasza kirusz1 (#6233) üzenetére


Kaneven
tag

Szia!

Próbáld meg ezt:
https://drive.google.com/file/d/0BwKsuNw7FjNyYWt3VE9DR0trT0E/view?usp=sharing

(#6236) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Szintén a 06.16.-i RR van fenn és kamera müxik.
https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/x2/RR-N-v5.8.3-20170616-x2-Official.zip/download

(#6237) ati3738 válasza ZolySoft (#6236) üzenetére


ati3738
aktív tag

Nézd meg légyszi, új névjegy hozzáadásánál felkínálja a sim-re mentést.

Forever Young

(#6238) ZolySoft válasza ati3738 (#6237) üzenetére


ZolySoft
csendes tag

Csak a telóra és gmail fiókra, plusz más fiókokra, de simre nem.
Nekem 1ébként a simen nincs is névjegyem.

(#6239) ati3738 válasza ZolySoft (#6238) üzenetére


ati3738
aktív tag

Kösz, nekem kellene. Vajon beállítás vagy nem tudja?

[ Szerkesztve ]

Forever Young

(#6240) kszthly válasza ati3738 (#6239) üzenetére


kszthly
senior tag

Nem tudja. A mai romokban már nem divat.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#6241) kirusz1 válasza Kaneven (#6235) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi.vissza raktam a miuit.visszahúz a szívem hozzá mindig :)

(#6242) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

RR romot használok és elvileg rootolva van a telefon de a root checker nem látja hogy rootolva lenne és van egy két programom(adfree,adaway)ami szintén nem látja?Ez miért van?

(#6243) gonorrea válasza Mclarenöcsi (#6242) üzenetére


gonorrea
senior tag

nekem megy adaway, meg többi roorot igénylő program, nem állítottam külön semmit

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#6244) Kaneven válasza Mclarenöcsi (#6242) üzenetére


Kaneven
tag

A legutóbbi buildben többek írták xda-n hogy random elszáll a root. Vagy újra flasheled a Magisk V13-at (lehet hogy újra eltűnik) vagy felraksz egy régebbi buildet.

(#6246) kelemen73


kelemen73
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi a zavarásért, de egy kicsit elakadtam a telefon buherálásban. (Leeco Le Max 2 x822)
Az történt, hogy a recovery-ben véletlenül a rendszer mellet a telefon teljes tartalmát is töröltem, így most nem tudok rendszert telepíteni, mert a rom is ugrott.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Hogy lehet feltölteni a ROM-ot a készülékre?

"Ein guter mensch entschuldigt sich für die Fehler der Vergangheit. Ein echter mensch korrigiert sie." Goethe

(#6247) gonorrea válasza kelemen73 (#6246) üzenetére


gonorrea
senior tag

Kicsit feljebb kitárgyaltuk: otg-n keresztül tudsz telepíteni, vagy adb-n keresztül

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#6248) Fezoka válasza kelemen73 (#6246) üzenetére


Fezoka
tag

Hasonló problémája volt lehemnek, lásd #6166-ot, utána több lehetőség is le van írva részletesen. OTG vagy adb push lehet megoldás.

(#6249) kelemen73 válasza Fezoka (#6248) üzenetére


kelemen73
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!!!!!
Megoldódott!!!!

1000000xTHX

További szép napot mindenkinek

"Ein guter mensch entschuldigt sich für die Fehler der Vergangheit. Ein echter mensch korrigiert sie." Goethe

(#6250) matyics válasza Sumptuous (#6245) üzenetére


matyics
őstag

Ki szerettem volna próbálni, de az alapbeállítások után hibajelzést ad és nem tudom bezárni. Ezért a telefon tulajdonképpen el sem indul.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.