Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Fezoka válasza Sumptuous (#5069) üzenetére


Fezoka
tag

Vasárnap felraktam a v10.1-et nagyon jó, tényleg visszafogottan fogyaszt. Éjféltől reggel 6-ig 100-ról 100-ra ment "le". :Y
Viszont valami furcsát tapasztalok azóta:
Néha nincs mobil szolgáltatás, biztos nem lehe hálózati hiba, mivel a másik telon vidáman megy minden, még 4G is stabilan.
Ezt mi okozhatja?

(#5202) kungzi válasza Fezoka (#5201) üzenetére


kungzi
veterán

nálam is ez a helyzet, elmegy a térerő és random újraindulás is van, pedig friss telepítés, nem tettem rá az előző romra

[ Szerkesztve ]

(#5203) Sumptuous válasza kungzi (#5202) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Sziasztok. Elkészítettem a V12-őt, de jelenleg nincs időm frissíteni az xda-s posztot. Erre is sor kerül majd. De a linkeket szívesen megosztom veletek is. Teljesen más lett a rom, mint az előzőek. Visszakapcsolható gond nélkül az eredeti téma is, ha valaki nem volt megelégedve az újjal.
Az összes hibát sikerült kijavítanom.

Innen tölthetitek: Mega! Drive

(#5204) jemy válasza Sumptuous (#5203) üzenetére


jemy
tag

akkor mehet wipe nélkül a v11-re?

(#5205) kszthly válasza jemy (#5204) üzenetére


kszthly
senior tag

XDA-n tiszta telepítést javasol!

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#5206) lazsosz válasza kszthly (#5205) üzenetére


lazsosz
tag

Dirty-vel is OK...

[ Szerkesztve ]

(#5207) Rozmika válasza Sumptuous (#5203) üzenetére


Rozmika
tag

Köszönjük! :R Jön a hosszú hétvége, én is frissítek :)

(#5208) Sumptuous válasza jemy (#5204) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ahogy írták, érdemes tiszta telpítéssel felrakni, mert rengeteg minden változott. Persze működik a dirty install is, csak nem biztos, hogy nem fog valami beakadni, és meríteni a telefont :D

(#5209) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Ma nekem is meg jött a x829-em :)
Egész nap ismerkedtem vele az ujjlenyomat olvasó volt az első hogy müködik-e de szerencsére 10/7x egyből érzékel. Holnap szerintem le cserélem az alap romot (miután megjártam a Telenort új sim kártya miatt) mert elég gyorsan merül ahhoz képest hogy semmit nem csináltam vele csak a beállításokat néztem ,meg hogy mi hogy müködik (délután 6 kor 99%-volt most meg 54%). Viszont amit nem találtam az az időjárás widgets van egyáltalán benne olyan? :D

(#5210) Rozmika válasza monchichi20 (#5209) üzenetére


Rozmika
tag

Üdv a klubban! Nekem volt időjárás widget, de nagyon gyengusz. Elég sokat le lehet tölteni a store-ból. Ha nagyon merül akkor valami nem jó a rommal, beállításokkal.

Aureel: ez nem elírás?:
"Added more GPS accuracy options and redefinied to european legions"
legions helyett regions-ra gyanakszom.

(#5211) monchichi20 válasza Rozmika (#5210) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Gooogle Aszisztenst találtam de az elég gyérnek tűnik.
Romból 16S van fent próbáltam felrakni a S19 et azt nem engedte :D Még a beállítások közt valamit találok ami segít ezen a dolgon, de mindenféle képen lecserélem a romot holnap.

(#5212) Rozmika válasza monchichi20 (#5211) üzenetére


Rozmika
tag

Főleg, mert volt olyan elmélet is, hogy a régi romok alatt nyíródott ki az ujjlenyomat olvasó. Szóval minél előbb cseréld!

(#5213) Pisti7204 válasza monchichi20 (#5211) üzenetére


Pisti7204
tag

Próbáld ki az Időkép-et. Itthon talán a legpontosabb, és még nem is randa... :)
Play Store-ban keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#5214) Fezoka válasza Sumptuous (#5208) üzenetére


Fezoka
tag

Este feltettem a V12-t. Eddig még csak visszalaktam a telefont. Lehet, hogy csak csak megérzés, azóta szinte minden alkalommal elsőre működik a ujjlenyomat olvasóm. Legrosszabb a gyári ROM-al volt, v10.1 alatt már jobb volt, most meg elsőre reagál.
Fogyasztása alvás alatt most is elhanyagolható.
Köszönet Aureeelnak a munkájáért!

:C

(#5215) Sumptuous válasza Fezoka (#5214) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nálam is így néz ki. De még ha nyomkodom sem akar merülni..:D

Ha valakinek problémája lesz bármivel kapcsolatban, akkor a 23S V33 (xda-n elérhető) Modemet rakja fel :D Ez tartozik a jelenlegi ROM-hoz.

@Rozmika: Jó látni, hogy valaki végigbogarássza az összes xda-s írásomat:D Valóban elírtam, de már javítottam is! Köszi, hogy szoltál :))

Szerk: A V12-ben van időjárás widget :)

[ Szerkesztve ]

(#5216) Racecam válasza Sumptuous (#5215) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én is olvasom: "recomm(a)ended" :P

Nálam azért nem így néz ki, gondolom futnak dolgok a háttérben, de én nem is annyira gyúrok az akksira, mindig nálam a töltő. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5217) Fezoka válasza Racecam (#5216) üzenetére


Fezoka
tag

Ez igaz, nekem se ez az elsődleges szempont, csak csodálom, az ezelőtti Elephone P3000s után ez maga a csoda. :)
Töltővel kapcsolatban van tapasztalatotok, milyen autós és milyen asztali töltőt tudnátok ajánlani? Mindenhol szeretek tartalékot tartani, mivel szenilis vagyok és folyton elfelejtem magammal vinni.

(#5218) Sumptuous válasza Racecam (#5216) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Köszi, javítottam :D
Azt azért tudni kell, hogy sosem tanultam angolt...

(#5219) Pisti7204 válasza Fezoka (#5217) üzenetére


Pisti7204
tag

Én UGREEN-t használok, QC3-as az autós is, és nem a legolcsóbb, de nagyon jó minőségű!
Asztali: [link]
Ennél ügyelj arra, hogy Type-C kábellel rendeld... :)
És autós töltő: [link]
Van nálulk mindenféle bizbasz, ami telefonhoz kellhet, és minőségben simán veri a Nillkin-t. És 12 órán belül indítják a rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#5220) Racecam válasza Sumptuous (#5218) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na aggódj én sem. :D
Csak az a különbség, hogy én nem is tudok. :U :(
(Csak nagyon keveset, ami úton-útfélen rám ragad... :K )

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5221) Fezoka válasza Pisti7204 (#5219) üzenetére


Fezoka
tag

Köszönöm! Megnézem, nem az ár az elsődleges szempont, inkább a jó minőség, megbízhatóság. Sajnos nagyon sok gagyi termék is van a kínálatban, ezért bízom inkább a tapasztalatokban.

Más:
Ma reggel megvolt az első újraindulás (tisztán telepített v12).

(#5222) szitaati válasza Pisti7204 (#5213) üzenetére


szitaati
aktív tag

Nem akarok kötekedni, mert én csak PC-n nézegetem az időképet, most már leginkább csak megszokásból. Tavaly nyár óta egyrészt rém lassú lett a felületük, másrészt kb. reggel 9kor se tudják megmondani, hogy hány fok lesz délután. A korábban 4-5 napra pontos előrejelzésük most már másnapra se működik, és sajnos ez már többször van így mint nem így. :(
Nem tudom mit csinálnak, de amikor 4-5 fokot tévednek azért azt nem nevezném időjárás-előrejelzésnek. Idén tavasszal volt olyan hét, hogy mondták az esőt hétfőtől egész péntekig. Aztán hétfő este (mikor már nyilvánvaló lett, hogy az egész napos süt a nap 10 percre beborul süt a nap-ból nem lesz eső) már azt mondták, hogy keddtől jön az 5 nap eső, és így tovább szépen minden nap. Végülis péntek este elkezdett esni, de egy vicc az egész.

Hogy ne csak off legyek: nevetséges, de a gyári app a hőmérsékletet is meg az esik, fúj, süt stb-t is pontosabban eltalálja a következő napra, mint az időkép.

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#5223) Pisti7204 válasza Fezoka (#5221) üzenetére


Pisti7204
tag

Valóban nem érdemes ez alá menni, hacsak nem akarsz felgyújtani valamit otthon vagy egy rövidzárlatot az autóban! :) Azért merem ajánlani, mert bemérettem az első rendelést a notebbok szervizes srácokkal nálunk, és minden paraméter rendben van. Tehát ezt nyugodtan rendelheted, nem fogsz csalódni, az asztalinál a 18W is rendben van. Sőt, van olyan is, ami 2 USB-n összesen 30W-ot tud, egyik lyuk QC3, a másik sima, ha egyszerre 2 eszközt kell tölteni, praktikus. Ez az, ehhez viszont külön kell rendelni a Type-C kábelt, az nincs hozzá: [link]

(#5224) Pisti7204 válasza szitaati (#5222) üzenetére


Pisti7204
tag

A hivatalos, "gyári" időjárás app ebben a ROM-ban a Yahoo Weather. Most megnéztem, az elkövetkező 4 napra koppra ugyanazt jósolja mindkettő (Kelenföld esetében)... Dehát kinek hogy, ha valaki feltalálja a 100% biztos időjárás-előrejelzést, az azért szóljon... :)

[ Szerkesztve ]

(#5225) Sumptuous válasza Fezoka (#5221) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Rakd fel a 23S V33 modemet. Ez a (V12) verzió már nem küzd semmilyen térerő, újraindulas problémával. Ha tovabbra sem oldódik meg, akkor érdemes ezt olvasgatnod (angol).

(#5226) Fezoka válasza Sumptuous (#5225) üzenetére


Fezoka
tag

Köszi!
A xposed framework-ot nem raktam fel. Az nem okoz problémát? Eddig amikor felraktam, első induláskor hibaüzenettel leállt.

(#5227) Sumptuous válasza Fezoka (#5226) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nem okoz semmilyen problémát az xposed. Elsőnek valóban leáll, de a későbbiekben soha :D

(#5230) jemy


jemy
tag

az xda-n irták hogy nem működika 4 számjegyű feloldás a v12-ben, igaz ez? illetve hoz-e érdemleges változást a v11-hez képest?
köszi.

(#5231) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Ma fel raktam a v12-es romot és 2, 3 gondom van lehet csak nálam van ez:
-beragadtam a kínai téli időzónába nem engedi átváltani mert egyböl leáll
- a 4 jegyű kód megadás nálam se müködik
-nem ébreszti fel a telefont az ujjlenyomat olvasó csak ha le van zárva a képernyő
-ez inkább megszokás , de a kezdőképernyőn a kamera gombot ami középen van azt nem lehet lecserélni másra?
Segítségeket előre is köszönöm. :)

(#5232) Sumptuous válasza jemy (#5230) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Rengeteg változást/javulást okoz a V12-re váltás :) Mind funkcionalitásban, mind akkuban, mind stabilitásban.. Eddig ez a legjobb small eui szvsz.:)

@monchichi20:

1. Állítsd át angolra és menni fog :)
2. Ez valóban egy bug. A pattern és a 6digit viszont tökéletes.
3. Rakd fel te is a 23S V33 modem filet.
4. A "launcher mods" pont ezt csinálja..

[ Szerkesztve ]

(#5233) Pisti7204 válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


Pisti7204
tag

Ez a 23S valóban sok mindent javít, például a bluetooth-t is, gyorsabb az adatátvitel, és jobban szólnak a fülhallgatók. Szóval ezt akármilyen ROM van, mindenkinek érdemes felrakni. Visszatérni viszont nem szabad régebbire (mondjuk 19S-re), mert nálam az okozott gubancokat. Sajnos az ujjlenyomatolvasó nálam nem javult meg tőle, de sokaknak az is életre kelt vele....

(#5234) monchichi20 válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Rendbe akkor felrakom ezeket :R

(#5235) Racecam válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Aureeel!

A SuperSu már nem kell? Helyette van a "Root for V12"? Vagy az ugyanaz? :F
LePush for Small EUI szintén nem kell már? :F
És jól értem, a "23S V33" modem file nincs a V12-es ROM-ban külön fel kell tenni probléma esetén? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5236) Sumptuous válasza Racecam (#5235) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Így van. Ugyanis sokan az eredeti 23S-ről térnek át a small eui-ra. Ezért a felesleges hibák kikerüléséért manuálisan kell flashelni a modem filet, ha szükséges!

A supersu később is telepíthető. Alapesetben a "Root for V12" megadja az összes alkalmazásnak a root jogot, amelyik kéri. Ha ez nem felel meg, akkor érdemes play-ről telepíteni a supersu appot.

A LePush service pedig benne van a romban, nem szükséges külön felrakni :)

Próbáltam egy univerzálisabb romot létrehozni, ezért 'egyszerűsödött' ennyit. Persze lehet hogy inkább bonyolultabbnak tűnik, de hidd el, nem az :D

(#5237) Racecam válasza Sumptuous (#5236) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem, egyáltalán nem bonyolult, csak ugye vannak a régebbi kis "kiegészítők" és ezt jó tudni, hogy szükséges-e, vagy nem. ;)
A ROOT jogra gondoltam, hogy ha felrakom alapból megadja minden alkalmazásnak amelyik kéri, de én jobban szeretem a SuperSU-t, mert rákérdez, hogy megadja-e? Persze ez igazából csak látszat biztonság, mert legtöbb esetben úgysem tudom, hogy a program mit fog piszkálni ROOT joggal és úgyis engedélyezni fogom. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5238) Sumptuous válasza Racecam (#5237) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Akkor neked ajánlom, hogy rakd fel a Play-ről a SuperSU appot, és frissítsd a SU binárist. Újraindítás után pedig minden root app kérni fogja a root hozzáférést :)

Én is így vagyok vele, ha letöltök egy alkalmazást aminek kell a root, akkor úgyis engedelyezni fogom neki. Ha meg nem kell, akkor úgysem töltöm le. Tehát nálam ez egyfajta gyorsabb mód, hogy feleslegesen ne várjak, hogy az SU feldobja az ablakot :D Dehát kinek mi a kényelmesebb/megszokotabb..:D

(#5239) Racecam válasza Sumptuous (#5238) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jobbat mondok, már kb. 1 éve megvettem hozzá a PRO licencet is. :D (Nem tudom, minek, csak mert. :DDD )
Illetve a Titanium Backup is PRO változatban van meg, 2 napja azt tanulmányozom a neten mindenféle leírásokkal. Most már tudom, hogyan működik, nagyon profi program, csak pont azt nem tudja, ami nekem létszükséglet: egyből felhőbe menteni. Ugyanis a 32 GB-os tárhelyemen nem igazán tudok a mentéssekkel garázdálkodni. :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5240) fecg21 válasza Sumptuous (#5238) üzenetére


fecg21
aktív tag

szia ! Az általad készített ROM-ról tudnál néhány mondatot írni? Miben másabb ez a telefonon levő gyári ROM-tól? Én egyébként a stock android híve vagyok
Tegnap előtt megrendeltem spemall-ról egy gold színű x820-as le max 2-őt, eu expresszes szállítással, kupon kód is működött. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Türelmetlenül számolom vissza a napokat, ez lesz az eddigi legszebb készülékem. :B .

(#5241) Racecam válasza fecg21 (#5240) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

[link], ezeken kívül full magyar nyelv, de ezt is olvashatod a linkelt oldalon.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5242) Sumptuous válasza fecg21 (#5240) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Szia!

Az XDA-n minden le van írva (angolul). De persze tudok néhány sort írni róla, hátha más is kíváncsi rá :D

A legfontosabb, hogy ez a ROM -a gyárival ellentétben- az akkumlátoros üzemidő meghosszabítására van optimalizálva. Ezért került bele egy hotplug mód (saját munkám) illetve apró módosítások a mégjobb akku érdekében.
Készenléti üzemmódban semennyit sem merűl. :)

- 99%-os magyar nyelvi támogatás (köszönet érte tibcsiéknek) lletve további 57 alapértelmezett nyelv.

Szintén a gyárival ellentétben ez az egyetlen olyan EUI-alapú ROM, amiben megy a többszínű értesítési LED. (LightFlow appal személyre szabható.)

Illetve az összes értesítés működik (ez is gyakori probléma szokott lenni az EUI-val).

Teljesen kínai program mentes..az índító két alap kínai oldala is el lett tüntetve..(ritkán az alap böngésző és a téma áruház dobálhat fel értesítést, de ezt le lehet tiltani.)

Néhány egyéb funkció, a teljesség igénye nélkül:

- Reklámszűrő host file
- Nagyon alacsony minimum fényerő
- Dolby Atmos elérése a beállításokból
- Néhány hasznos dolog a "Beállítások-> Továbbiak"-ban
- LeTouch Shutter (valamenyik előre beállított újjaddal ha hozzáérsz az olvasóhoz, akkor nem a telefont oldja fel, hanem egyből elindítja a kamerát.)
- Dupla Power gomb nyomására a kamera elindítása
- Jobb GPS (HU-ra optimalizálva)
- Jobb RAM menedzsment (több háttérben futó app benthagyása, kevesebb böngésző lap újratöltés..)
- Az alap indítóban az alsó sorban a középső fix gomb a gyári live helyett a kamerát indítja el. Erre vannak különböző mod-ok.
- Új téma áruház, betűtípus választóval (Kínai régíó használata szükséges)
- Kékfény szűrő, kapcsolóval
- Kínai mentes távirányító app
- Opcionális root és xposed

Sok mindent kihagytam, csak a legfontosabbakat írtam le. :)

Egy XDA-s srác arra jutott, hogy az adblock host file kikapcsolásával megszüntethető a random reboot. Nálam nem okoz problémát, de ha valakinél jelen van, akkor érdemes egy próbát tenni.

[ Szerkesztve ]

(#5243) Totatti(Hun)


Totatti(Hun)
tag

Sziasztok !
Tegnap felraktam V12 romot eddig a v 11 volt fent hibátlan ezt több előző hozzászólásomban is írtam de most olyannal találkoztam hogy a képernyő nem érzékel mindig .Többször újraindítottam de semmi változás már a belépésnél a minta megadásánál sem tudtam tovább lépni mert nem érzékelt rendesen nem lehetett összekötni a pontokat a megadott minta alapján csak ujlenyomat érzékelővel sikerült belépni.És utánna is hol érzékelt hol nem.Gondoltam hogy nem a telóval van baj mert előtte (a v12 telepítése előtt) jó volt.Így visszaraktam rá a V7 est és ismét hiba nélkül működik ! Mi lehet a baj? :F

[ Szerkesztve ]

Áldás Békesség Az Úr Legyen Veletek

(#5244) baret06


baret06
csendes tag

Sziasztok,

Problémám adódott a telepítéssel.

Az APK installer-nél nem tudok tovább menni. Azt írja ki, hogy ADB interface : driver incorrectly.

win.8.1-alól telepítek.

Lent a státusznál azt írja ki, hogy "driver signature verification failed"

Tud vki segíteni?

(#5245) Sumptuous válasza Totatti(Hun) (#5243) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ez egy érdekes hiba. Sosem tapasztaltam ilyet. Szerintem nem a rom-al lesz a probléma, hanem máshogy telepítetted, mint kellene. Próbáld meg előbb felrakni a 23S V33 modemet, aztán a V12-őt. Ha feltelepített a rom, akkor pedig wipe cache, és wipe dalvik-cache.

[ Szerkesztve ]

(#5246) kungzi válasza Sumptuous (#5245) üzenetére


kungzi
veterán

nem jó a link :(

(#5247) Sumptuous válasza kungzi (#5246) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Egyszerűen nem tudom belinkelni. Az XDA-n is ugyanez a link van, onnan működik, viszont a prohardverről megnyitva nem. Nem értem. :o :W

Update: Google Short-al sikerült :DD

[ Szerkesztve ]

(#5248) Totatti(Hun) válasza Sumptuous (#5245) üzenetére


Totatti(Hun)
tag

Ok köszi kiprobálom😁

[ Szerkesztve ]

Áldás Békesség Az Úr Legyen Veletek

(#5249) mckangi


mckangi
senior tag

Sziasztok!

Lehet nem pontosan kötődik ide, de ha van valakinek tapasztalata arról, hogy a gyári 020s rom mitől nem frissít ota-n keresztül?

Talán valami rendszer app akadályozza meg,vagy talán a play services kavar bele a dologba?

Hiába nyomom a manuális frissítést a frissítő alkalmazásban, mindig azt irja ki hogy ez a legfrissebb verzió (020s).

Poco F3

(#5250) gonorrea válasza Sumptuous (#5242) üzenetére


gonorrea
senior tag

v12-ben mások az emotikonok :( hogy tudom visszarakni a régieket?

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.