Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Fő jellemzők:
OS: EUI 5.6 (Android 6.0 alapon jelenleg)
CPU: Qualcomm Snapdragon 820 (Dual cluster Kryo 2x2.15GHz + 2x1.59GHz)
ROM: 32/64GB (nem bővíthető)
RAM: 4/6GB LPDDR4
Kijelző: 5,7", 2560*1440 pixel felbontású Kapacitív IPS-LCD
Hálózat:
4G: 1900, 2100, 2300, 2500, 2600, 700, 800, 850, 900 MHz
3G: 1900, 1900, 2100, 850, 900 MHz
2G: 1800, 1900, 850, 900 MHz
SIM: Dual-SIM, nanoSIM foglalatok, DualStandby
WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac, dual band, 2.4GHz/5GHz,
Bluetooth: 4.1 (A2DP, LE, APT-X)
GPS: GPS + AGPS + GLONASS + BDS
Kamera: 21.5MP Sony IMX230 Exmor RS + dual LED flash
Akkumulátor: 3100 mAh beépített akkumulátor
Egyebek: , ujjlenyomat-olvasó, integrált LeTV szolgáltatások, USB Type-C port, infraport, CDLA (nincs többé 3.5 mm jack kimenet a LeEco telefonokon)

A Root, Gapps, Tippek-trükkök bekezdések a lent linkelt Le 2 / Le 2 pro összefoglalóból használhatóak erre a készülékre is, a többi viszont nem.

Forrás: LeEco Le 2 / Le 2 pro összefoglaló, kimovil.com

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2) mckangi


mckangi
senior tag

Sziasztok!

Akkor elsőként...

Ma megjött a telefon a nagy kínából.
Ha valakinek van valami kérdése, nyugodtan írjon.

Poco F3

(#3) lovi27


lovi27
addikt

A Max-ba már dukálna az NFC is, és talán belefért volna egy picit nagyobb kapacitású akku is. Amúgy rendben van, csak az SD820-al most nagyon sok flag ship készülék jelenik meg. Van választék...

Tévesen van megadva az összefoglalóban az akku kapacitása, mindenhol 3100 mAh-t írnak.

(#4) mckangi válasza lovi27 (#3) üzenetére


mckangi
senior tag

Max2-ben 3100
Le2/Le2 pro 3000

Poco F3

(#5) lovi27 válasza mckangi (#4) üzenetére


lovi27
addikt

Tudom, azért írtam. De ez csak a Max fóruma! A másik kettőé ez.

(#6) fudi2002 válasza mckangi (#2) üzenetére


fudi2002
veterán

Kijelzőidőről nyilatkozz majd légyszi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7) mckangi válasza fudi2002 (#6) üzenetére


mckangi
senior tag

Poco F3

(#8) fudi2002 válasza mckangi (#7) üzenetére


fudi2002
veterán

Ezen ráböksz a screen sorra és azt tedd majd fel. De ha lehet akkor mikor merül.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9) mckangi válasza fudi2002 (#8) üzenetére


mckangi
senior tag

Ok!

Nekem meg azt kellene megtudnom , hogyan lehetne beregisztrálni a LeEco accountba.
A telefonon csak 3 féle ázsiai és egy amerikai/kanadai telefonszámmal lehet, ezért érvénytelen ha csak a mobilszámot írom be.
Nem lehet a +36 országhívószámot megadni.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#10) mckangi válasza fudi2002 (#8) üzenetére


mckangi
senior tag

Tessék itt az ígért képernyőmentés .

Ebben volt kb. 1 óra játék, 3 telefonhívás hívásrögzítéssel,teljes szinkronizáció,internetböngésző,automata fényerővel,helymeghatározás kb 1.5 óra, kevés kínai tv műsor, 2 simmel,akku kímélő kikapcsolja.

Poco F3

(#11) szente


szente
addikt

Règ óta szemezgetek ezzel a telefonnal. CDLA - Jack átalakítót adnak hozzá? Ha nem, akkor mennyit kóstál egy ilyen?

(#12) CHIPman válasza szente (#11) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Adnak hozzá.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13) mckangi válasza szente (#11) üzenetére


mckangi
senior tag

Adnak hozzá,bent van a dobozban.

A Spemall-tól rendelve a doboz tartalma:

1 db telefon
1 db ázsiai töltő
1 db EU töltő adapter
1 db type-c - usb töltőkábel
1 db cdla-jack átalakító
1 db szilikon hátlap

Ajándék :
1 db tempered glass üvegfólia
+ 1 db szilikon hátlap

Poco F3

(#14) lejo


lejo
csendes tag

Azt szeretnén kérdezni,hogy mivel a Max támogatja a vezeték nélküli töltést így melyik jó hozzá?Samsungos jo? :)

"szemet szemért,s a világ megvakul"

(#15) mckangi válasza lejo (#14) üzenetére


mckangi
senior tag

Nem tudok róla, hogy támogatná a vezeték nélküli töltést.
Lelet összekevered a quick charge 3.0-al , ami vezetékes gyorstöltés.
1.5 óra alatt tölti fel teljesen lemerült állapotból 100%ra.

Poco F3

(#16) lejo válasza mckangi (#15) üzenetére


lejo
csendes tag

Jah arra gondoltam! :) Köszi! :)

"szemet szemért,s a világ megvakul"

(#17) fudi2002 válasza mckangi (#10) üzenetére


fudi2002
veterán

Az így teljesen rendben van, főleg hogy 5,7 2k kijelző, ráadásul erős vas. Hiába, a szoftver frankó...

Esélyes, hogy következő telóm...
Köszi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18) NÓPARA válasza mckangi (#15) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Érdeklődnék a teló iránt. Gondolom a 4/32 változatott vetted. Én lehet a nagyobbat szeretném. A telefonról pár képet hogy valóságban is látna a fórumozó.( Köszi utólag is) Magyar nyelv van e benne? A színe gondolom arany lehet én viszont ezüst vagy szürke verziót szeretnék majd. Személyes tapasztalat is érdekelne a telóról és ha választani kéne újra megvennéd? Utólag is köszi a kommented.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#19) CHIPman válasza NÓPARA (#18) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jelenleg tudtommal csak arany 4/32 változat kapható bárhol is. A kupon biztosan csak arra van még, de több helyen olvastam, hogy más változatok nincsenek még.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20) PowerBuldog válasza CHIPman (#19) üzenetére


PowerBuldog
veterán

6/64 is van már raktáron arany színpen a spemall-nál

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#21) mckangi válasza NÓPARA (#18) üzenetére


mckangi
senior tag

Itt egy pár kép a teljesség igénye nélkül: Egy elephone p600-el fényképezve.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Természertesen a 4/32-es változatot vettem,egyenlőre sem másik szín,sem nagyobb méret még nem elérhető tudtommal.

Magyar nyelv még nincs benne,bár minél többet használom,annál inkább nem is hiányzik :)
Erről a weboldalról letölthető egy OTA-n is frissülő magyar nyelvet is tartalmazó rom.
Hozzávaló twrp,root-al együtt.

Annyira viszont nem hiányzik a magyar nyelv,hogy nekiálljak a mokólásnak,talán majd idővel.

A színe mint a fenti képeket megnézve ekóléf érdekes,Nem mindegy milyen szögből,milyen színű fény esik rá.
Én is megszoktam hogy egy telefon általában fekete,még sötétben is :))

Ennél már más a helyzet,nem érzem azt,hogy ez csak egy telefon,inkább mint egy ékszeresdoboz.
Teljesen prémium az érzésmikor az ember fogja.

A telefonban abszolút nem csalódtam,hihetetlen de az 5 colos Elephone P600-esemet sem tudom jobban megfogni mint a Max2-öt.Nincs nagy kezem,bár kicsinek sem nevezném.

A telefont újramegvenném ha újra választanom kellene.

A kamera nagyon jó képeket csinál,mint az első,mint a hátsó.
Olyan dolgok vannak benne,ahol máshol nem is olvastam (Leui) :

A telefonbeszégetést fel lehet venni minden egyéb segédprogram és beállítgatások nélkül.
Van benne wifi display, amitől nem csak a youtube videókat lehet átlőni a tv-re,hanem pld a játék vagy alkalmazás képét is.
32 colos android tablet lesz a tv-ből :DD

A beépített távirányítót még nem próbáltam,de állítólag nem csak a tv,hanem bármely más mondjuk beltéri egység,médialejátszó.stb jelét is fel lehet programozni.

A wifije a leggyorsabb és a családban levő mobileszközök között.Feltud csatlakozni az 5 ghz-es wifire is.
A térerő (vodafone 4G) tökéletes,a beszédhívás hangja teljesen olyan mintha a füledbe suttogna az illető.

A kollegám hívott,és mivel éjszakás volt,azt is meghalottam a hangján,hogy ez talán ha 10 perccel ezelőtt kelhetett fel. :D

A macskás értesítő hangtól a nejem még most a második napon is megúgrik az ijedtségtől.Teljesen olyan mintha ráléptél volna a macska farkára (pedig még macskánk sincs :)) )

Tehát a telefon teljesen prémium kategória,mint fogásra,mint használatra.Ajánlott kategória!

Poco F3

(#22) NÓPARA válasza CHIPman (#19) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!
Várok még a vásárlással. Lehet később már lesz a másik két szín is. Ja és 6/64-s verziót venném majd.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#23) CHIPman válasza mckangi (#21) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A beszámoló első felével nagyon sokunknak segítettél, a második feléhez annyit fűznék hozzá, hogy a WiFi display-t Android 4.4 óta tudják a nagyobb gyártók telefonjai, és a hangfelvétel is elég elterjedt, főleg a kínaiak körében, és az 5GHz WiFi is már pár éve támogatott. A harmadik meg az, hogy én pl csak azért nem vettem még ilyet, mert kicsinek találom, kéne valami nagyobb a Samu Note3 után. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#24) NÓPARA válasza mckangi (#21) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszönöm a képeket. A komment számomra ok. Talán majd ha sikerülne valakinél élőben is megtekinteni az is nagyon jó lenne (de nem feltétel). 5.5coll-ról váltanék majd picit nagyobbra. Igaz a teló romolásához nem nagyon értek :( ezért lenne majd számomra fontos hogy egyből legyen benne magyar nyelv is. Olvasom majd a topicot hogy több tapasztalat íródjon majd. Köszi utólag is. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#25) smekone


smekone
tag

Sziasztok! A leírásban írva van hogy az egyik sim foglalatot lehet sd kártya foglalatnak is használni. Ez teljesen biztos már próbálta valaki ? Illetve vajon a 6/64-ben is lehet majd ?

(#26) PowerBuldog válasza smekone (#25) üzenetére


PowerBuldog
veterán

az hibás. SD-vel nem bővíthető egyik Le 2 sem

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#27) CHIPman válasza smekone (#25) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaz, már gondoltam rá én is. Hamarosan szólok egy moderátornak, vagy ha valaki kedvet érez rá, megteheti. Az akku sem 3000, hanem 3100.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#28) AcélAgyar válasza mckangi (#21) üzenetére


AcélAgyar
tag

Korrekt leírás, köszönet érte, a kérdésem az, hogy játszottál is vele, játékok terén hogyan teljesít a gép? Illetve tapasztaltál melegedést? A Snapdragon 810 tavaly nem volt túl megbízható ilyen téren, kíváncsi vagyok, hogy a 820 kiküszöbölte ezt a problémát?

(#29) mckangi válasza AcélAgyar (#28) üzenetére


mckangi
senior tag

Játszani nem sokat szoktam mostanában, mert elég kevés az időm.
A Walking War Robots játékkal szoktam nyomni egy-két menetet.
Mivel ennek a játéknak nincs grafikai szint beállítása, mert a játék határozza meg , ezért csak annyit tudok mondani, hogy ezen a telón a legszebb.
Melegedni melegszik természetesen valamennyit, de a játék szerintem nem is engedné nagyon felhevülni,visszavenne az effektekből.

Hozzáteszem,hogyrajta van a szilikon tok is,ami nem engedi levegőzni a fém hátlapot.

Ha gondolod írj ide melyik játékot telepítsem fel teszt gyanánt.

Poco F3

(#30) AcélAgyar válasza mckangi (#29) üzenetére


AcélAgyar
tag

Asphalt 8, Real racing 3, GTA San Andreas, Modern Combat 5, Batman: Arkham Origins. Persze csak ha nem gond. :DDD Azt hiszem ezek legdurvább androidos játékok, ha ezek futnak, akkor kb. minden fut. Szóval akkor nem melegszik úgy, mint a Snapdragon 810? Ez igazán jó hír, akkor végre használható processzort kaptunk a tavalyi égés után. Még valami: a hangszórója hogy szól?

(#31) mckangi válasza AcélAgyar (#30) üzenetére


mckangi
senior tag

A leírt játékokat kifogom próbálni, persze ez nem egy nap lesz.Na persze csak azokat amiket ingyen lelehet tölteni a play áruházból.

A baj ezzel az, hogy nemtudom hogy ezek alatt a játékok alatt a SnapDragon 810 mennyi idő után mit produkált(laggolás a hőtől,kikapcs,újraindulás,kilépés,stb).

A hangszóróval kapcsolatban annyit, hogy átlagos minőségű.
Ezalatt azt értem, hogy a basszus nem fogja beszakítani a dobhártyámat.
A beépített Dolby Atmos a hangerő rovására egy kicsit kiemeli a basszust és a magas hangokat, amitől egy kicsit szebben szól.
A Dolby nélkül a középhangokon marad a hangsúly,de az sajnos átlagosan - mint majdnem minden telefonnál - dobozhangú.

A hangerővel nincs semmi gondom (nem is használom maxon).
Két ember egy kisebb konyhában azért tudna rajta bulizni.
Már közepes hangerő felett egy kicsivel a telefon hátlapján érzem, hogy berezonál.
A szilikon hátlapon keresztül is lehet érezni ,
Kb. annyira mint egy billentyűzet program gombnyomásra rezgő funkciója minimális szinten lenne bekapcsolva.
Persze ettől az asztalról nem fog lemászni.. :DD

Nem volt BoomSound-os HTC-m soha,de nekem ez így tökéletesen megfelel. Nem ájultan el tőle, de nem is ért csalódás.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#32) AcélAgyar válasza mckangi (#31) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszönöm, én videók, sorozatok miatt kérdeztem a hangszóróra, leginkább arra szoktam még használni tabomat. :R A 810 kb. mindentől melegedett, töltés és fotózás közben, csak úgy egy idő után, meg persze a játékoktól is. Szoftveresen kellet visszafogni a teljesítményét, hogy használható legyen. :DDD [link]

(#33) CHIPman válasza AcélAgyar (#32) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezt a tesztet ajánlanám figyelmedbe.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#34) PowerBuldog válasza CHIPman (#33) üzenetére


PowerBuldog
veterán

ezzel a színnel még mindig nem tudok megbarátkozni :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35) ßrainiac válasza PowerBuldog (#34) üzenetére


ßrainiac
addikt

Eleg csajos elsore, de egy ido utan meg lehet szokni :DDD

Azert tervben van egy szurke 6GB-osra valo csere, de elobb meg kell gyoznom a felesegem, hogy csereljuk le a rose gold-ra a samu S6-osat..:/

Eleinte azt gondoltam h veszek ra vmi semleges tokot ami nem latszik at, de olyan jo tok nelkul hasznalni h nem lenne szivem hozza. Sokkal kevesbe csuszos a kezben, mint a Nexus 6P.

(#36) PowerBuldog válasza ßrainiac (#35) üzenetére


PowerBuldog
veterán

4/64-es is már van a Spemallban...persze az is ilyen golden :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#37) ßrainiac válasza PowerBuldog (#36) üzenetére


ßrainiac
addikt

4/64?

En olyanrol nem hallottam.

Nekem 6/64 szurke kell majd.

Amugy itthoni garival is van, ugyanannyiert. En ugy vettem.

(#38) PowerBuldog válasza ßrainiac (#37) üzenetére


PowerBuldog
veterán

[link] :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#39) ßrainiac válasza PowerBuldog (#38) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ja, nem azt mondtam h nincs sztem :)

A 6GB azert baratibban hangzik ;P

Mas: Azt esetleg nem tudja vki hogy a kinai romban mit nem szabad torolni, hogy maradjon a fingerprint?

Nem volt kedvem vegigzongorazni egyesevel a kinai appokat, mindet toroltem Titaniummal, aztan most nem mukszik.

Ha dirty flashelem a zipet, visszakapom a gyari appokat, es akkor azt az egyet ami elteti a leolvasot, meghagynam.

:R

(#40) CHIPman válasza PowerBuldog (#38) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Csak tudnám mi 100$-al drágább azon a fikarcnyi +32GB eMMC-n.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#41) PowerBuldog válasza CHIPman (#40) üzenetére


PowerBuldog
veterán

nem eMMC ha jól tudom hanem UFS

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#42) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Van már nemzetközi ROM a telefonra. ( ha jól tudom ebben már benne van a magyar fordításunk, de lassan pofozgatni kell rajta)
Valamint ajánlom figyelmetekbe ezt a Luphie rapier bumpert. Nagyon menő!

https://utdetailing.hu/

(#43) mckangi válasza tibcsi0407 (#42) üzenetére


mckangi
senior tag

Ez az általatok készített magyar nyelv bele fog kerülni a hivatalos rom-ba is, vagy csak webshopos romban lesz elérhető?

A Grossosshop-os rom-ban milyen bugok vannak?

Az alu keret milyen mértékben ront a térerőn?

Poco F3

(#44) tibcsi0407 válasza mckangi (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, nekem is úton van még a Pro-ra, utána tudok többet mondani.
A bugok ugyanazok a custom verzióban is, annyiban tér el, hogy van benne Google, nincs bloatware és többnyelvű.
Ha jól tudom a Couco ROM-ok OTA frissülnek egy egyedi rendszeren keresztül.
Tárgyaltam erről a LeEco-val, de lepattintottak annyival, hogy megfontolják a nyelvi fájlok integrálását. Azóta sincs válasz. Lehet valamikor írok nekik megint. :))

https://utdetailing.hu/

(#45) mckangi válasza tibcsi0407 (#44) üzenetére


mckangi
senior tag

A keret ha megjön, akkor légyszí majd írj, kíváncsi vagyok rá milyen a térerő szempontjából.

A LeEco-t nem értem miért ilyen passzív, ha több nyelvet támogatna , többet lehetne eladni ezekből a jó kis masinákból.

Poco F3

(#46) tibcsi0407 válasza mckangi (#45) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ugyanazért, amiért a Xiaomi és a Meizu. Nem nagyon akarják máshol eladni, mert a szolgáltatásokból élnek.
Ami jó hír, hogy ma útjára indultak az új készülékek Indiában is, így jobb ROM-okat kapunk hamarosan mélyebb Google integrációval.
Így volt a Le 1s esetén is.

https://utdetailing.hu/

(#47) PowerBuldog válasza mckangi (#45) üzenetére


PowerBuldog
veterán

hivatalosan nincsenek még jelen a nemzetközi piacon, miért kéne egyenlőre bármi mást támogatni mint azokat a nyelveket ahol forgalmazzák?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#48) mckangi válasza PowerBuldog (#47) üzenetére


mckangi
senior tag

Akkor inkább úgy kérdezem:

Miért nem akarnak a nemzetközi piacon megjelenni?

Azt tudom, hogy a szolgáltatásból élnek, de akkor talán pont ezért, nem szállnak el árban, ez viszont nekünk jó.
Az angol menüvel amúgy sincs bajom.

A minap néztem egy G5-öst, hát nem cserélném le vele.

Poco F3

(#49) tibcsi0407 válasza mckangi (#48) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pont ezért szállnának el árban a nemzetközi piacon. Gondolj bele, India és Kína, meg hamarosan az USA kiteszi a világ lakosságának a felét és elég az angol, kínai és a hindi (ehhez Indiában nem ragaszkodnak, mert piszkosul jól beszéli mindenki az angolt) nyelvet megcsinálni.
Minden más kis pici országban meg nem indíthatnak szolgáltatást. Elég nehéz elképzelni egy LeEco-t egy RTL Klub-bal kötött szerződéssel és azzal a párezer vevővel, aki túl lát a Samsungon és az Apple-ön.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#50) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Amugy nem akarok senkit eltantoritani a vasarlastol vagy ilyesmi, de megjegyeznem, hogy a gyakorlatban tenyleg nem nagy eresztes ez az akksi.

Nem meritem csutkara soha, de este is feltoltom egyszer (majd leveszem es ugy fekszem le), es delutan is fel szoktam egyszer rakni.

Pont 1 oraval kene tobb SOT, mint ami van.

Minden esetre, ott a powerbank, ha gond lenne.

Egyebkent kinai/angol stock romot hasznalok rootolva, meg nehany kinai alkalmazas torolve, ennyi. Tervezem a cuoco rom kiprobalasat, csak meg nem keszultem fel idegileg arra h mindent allitgassak be ujra :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.