Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5301) noranti


noranti
csendes tag

Szeretném, ha segítenétek, mert én már teljesen tehetetlen vagyok!
Már próbálkoztam itt segítséget kérni, de annyira jutottam, hogy a gépemet teljesen újból kellett telepíteni, de az sem oldotta meg a problémámat!
Volt egy WinFast 2000 XP-s TV-tunerem ai 5évig tisztelettel és becsülettel szolgált, tökéletesen működött. Gondoltam feljebb lépünk, a digitálisé a jövő.
Vettem WinFast DVR3100 H tunert, amin az osztrák digi és a magyar analóg jönnek, de a magyar DVB-T nem. Bemenetek: CVBS működik, S-videó működik, de a Component sem!
Előre is nagyon köszönöm a segítséget, mert már máshonnan nem várhatok !

(#5302) bzoley válasza noranti (#5301) üzenetére


bzoley
veterán

A magyar dvb-t működése sehol nem garantált komolyabb előkészületek nélkül(antenna szerelés).
Jelszint ellenőrzéshez TSReader a segítségedre lehet.
Miből gondolod, hogy a komponens nem működik? Megfelelő jelet adtál neki?

(#5303) noranti válasza bzoley (#5302) üzenetére


noranti
csendes tag

Köszönöm, hogy már is válaszoltál!
Biztosan jó a jelszint, mert felét mutatja az osztráknak, míg a magyar teljes és zöld. A tv-n meg kiválóan jön minden! A magyar hangok jönnek, kivéve az RTL, a TV2 és az Euronews!

(#5304) bzoley válasza noranti (#5303) üzenetére


bzoley
veterán

Friss PVR2 van fönn? (v2.0.3.21, vagy újabb)

(#5305) noranti válasza bzoley (#5302) üzenetére


noranti
csendes tag

Bocs, de itt előbbi válaszaidból megértettem, azért nincs hang az előbbieken, mert AAC+ !
Azt le lehetne tölteni valahol? Talán akkor a hang megoldódna. Különben XP fut a gépemen!

(#5306) noranti válasza bzoley (#5304) üzenetére


noranti
csendes tag

A telepítő lemezen ez áll amit adtak hozzá: Multimedia Software Pack ver: 6,4

(#5307) bzoley válasza noranti (#5306) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem válasz. A PVR2 verzióját kérdeztem.
Valamint korábban azt írtad, nincs dvb-t. Most meg azt, hogy csak hang nincs. Most akkor mi van?

Valamint használd a szerkesztés gombot!

[ Szerkesztve ]

(#5308) noranti válasza bzoley (#5307) üzenetére


noranti
csendes tag

Bocs ! Abszolút tudatlan vagyok! Azt sem tudom mi az a szerkesztés.Az osztrák adások digi adások jók, csak a magyar nem, ill. hang van az M1-en, az M2-n, a Dunán és a Duna2-n!
Kép sehol!

(#5310) noranti válasza bzoley (#5309) üzenetére


noranti
csendes tag

Légyszíves vedd figyelembe, hogy én csak annyit tudok a PC-ről amire magamtól rájöttem! Mikor megvettem a készüléket az üzletben kérdeztem meg az eladótól, mutassa meg hogyan kell bekapcsolni a gépet. Rámutatott a gombra, s azt mondta a többit majd meglátom és rájövök hogyan megy. Sajnos nyugdíjas vagyok még nehezebben értek! Mi az a PVR2 és hogyan hol lehet frissíteni. Köszönöm a türelmedet!

(#5311) bzoley válasza noranti (#5310) üzenetére


bzoley
veterán

Annak a szoftvernek a neve, amivel tévézni próbálsz, WinFast PVR2. Ez nagy betűkkel oda is van írva a tetejére, sőt a vezérlő pultra is. Gondoltam, ez azért már feltűnt.
A jobbgombos menüben, a névjegyre kattintva megnézhető az aktuális verzió szám.
Valószínűleg régebbi, mint amire szükség van, azért frissíteni kell. Ehhez le kell tölteni egy friss verziót, majd kétszer futtatni. Először eltávolítja a mostanit, majd telepíti saját magát. Letöltheted a gyártó oldaláról is, de az én oldalamról gyorsabban lejön(aláírásom).
Nem feltétlenül ajánlom a legfrissebb 2.0.3.28-at, kicsit instabil. Inkább a 2.0.3.24-et, ugyanott megtalálható.

(#5312) noranti válasza bzoley (#5311) üzenetére


noranti
csendes tag

Remélem célba érek, próbálkozom, s tájékoztatni foglak!
Köszönöm! DE engem az zavart, hohy a dobozon WinFast DVR 3100 H van, és nem PVR2. Igen, az ikonban is PVR2 van! Elnézést és sok-sok türelmet hozzám!!!

(#5313) Daffni2 válasza noranti (#5312) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát persze,mert az eszköz az WinFast DVR 3100 H a szoftver amivel használod az a PVR2.

Remélem sikerül használnod,mert nagyo jó Tuner. :C

"Aki ad,az nyer"

(#5314) bzoley válasza Daffni2 (#5313) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit én is sajnáltam, miután eladtam az enyémet :)

(#5315) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Van egy PxDVR 3200 H kártyám (nem rég vettem, tehát még ismerkedünk egymással). A következő a problémám: a kártya egy Thermaltake DH202-es házban van. A házhoz kapott távirányítóval a teljesen kikapcsolt gépet is be tudtam kapcsolni egészen addig míg fel nem telepítettem a tuner driver-ét és a PVR2-t (2.0.3.28, ami elég gyakran kifagy, tehát ma megpróbálom a 2.0.3.24-et). Ettől kezdve nem lehet a távirányítóval bekapcsolni, ami még nem is volna akkora probléma, de a tápnyomó gombbal sem tudom bekapcsolni. Úgy tudom a pc-t bekapcsolni, ha kikapcsolom a tápegységet, megvárom amíg a tuneren kialszik a zöld kis ledecske és visszakapcsolom a tápe-t.

Előfordult már valakinél hasonló? Van valami megoldás erre?

köszi,
toto

(#5316) noranti válasza bzoley (#5314) üzenetére


noranti
csendes tag

Nagyon-nagyon köszönöm a segítségedet!!!
Nem is értem hogyan hozhatnak forgalomba egy dolgot ami úgy nem működik, csak hozzáértők segítségivel. Úgy gondolom, hogy ha itt csak pl. a hajszárítók között lenne olyan ami 230V helyett 127V-tal működne, aki nem ért hozzá az hazaviszi és tönkre megy! Legalább egy figyelmeztetés, egy felirat, csak így vagy úgy használható! De Hála a Jó Istennek vannak segítőkész emberek így nekem is megy, nem dobtam ki feleslegesen a pénzem.
Bár még igénybe venném a türelmedet, vannak apró kis hibák, amit talán tudsz orvosolni!
Pl.: a teljes képernyő nem az, mert kisebb a kép, az osztrákon is és a magyaron is. a műsorfüzet sem megy a magyaron, viszont az osztrákon megy, amit ha sikerül képpel mutatom is!

(#5317) bzoley válasza noranti (#5316) üzenetére


bzoley
veterán

Nem ártana, ha mind a két részt részleteznéd. Talán a gyártóknak előre meg kell tudni jósolni, hogy a magyarok mit fognak kitalálni, és aszerint árulni, mikor még most is változik minden? Azért vannak a frissítések.
Mi nem teljes képernyős? Nálam minden ok?
Az epg hibás, csak kérdőjelek vannak.

(#5318) noranti válasza bzoley (#5317) üzenetére


noranti
csendes tag

Megint bajban vagyok, mert nem tudom mi az az EPG .
Itt lent töltöttem fel képeket(IMG:/dl/upc/2009-11/16/232270_eimlu2yu59whfygu_p1000584.jpg)(IMG:/dl/upc/2009-11/16/232270_hquq67sxxvxkfo3a_p1000586.jpg)(IMG:/dl/upc/2009-11/16/232270_udfjge7vozr4vden_p1000587.jpg)(IMG:/dl/upc/2009-11/16/232270_emmlluj5dsgk78ae_p1000588.jpg)(IMG:/dl/upc/2009-11/16/232270_fblrtpvsnog420xg_p1000589.jpg)(/IMG)(/IMG)(/IMG)(/IMG)(/IMG)
Magukért beszélnek. Tehát a keret képernyő nagyságú, benne a kép kisebb!

(#5319) bzoley válasza noranti (#5318) üzenetére


bzoley
veterán

EPG=műsorfüzet
Képeket napközben nem tudok nézegetni, telefonnal vagyok.
De akár normális is lehet, 16:9-es képernyőd van, az adás 4:3-as, és abban 16:9-es film megy. Az m1HD pl. teljesen kitölti a képernyőt, ha 16:9-re van állítva, és a műsor is olyan.

(#5320) noranti válasza bzoley (#5319) üzenetére


noranti
csendes tag

Próbálom megfogalmazni. Ha teljes méretre váltok akkor a PVR2 kerete kitölti a 16:9 -es kijelzőmet, de benne a kép kb. csak a terület 1/3 részét teszi ki.

(#5321) bzoley válasza noranti (#5320) üzenetére


bzoley
veterán

Ha körben fekete keret van, az valószínűleg normális(sajnos) Ilyen az adás. Majd készítek pár képet.

(#5322) noranti válasza bzoley (#5321) üzenetére


noranti
csendes tag

Csak azért bátorkodtam megjegyezni, mert az előbbi verzióval melyen csak az osztrák jött, ott kitöltötte az egész kijelzőt a kép, de most az osztrák sem tölti ki.
Nem kukacoskodni akarok, csak szeretném tudni ezeket a dolgokat.
A PVR2 csomagjában nem csak az az egy hardwer volt hanem egy kisebb is melyen valójában az antenna ment át. De ha nem kötöm azt rá akkor is éppen úgy működik mint vele, a jel sem kisebb. nem tudom mi célt szolgál.

(#5323) bzoley válasza noranti (#5322) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor lehet, hogy csak át kell állítanod a képarányt. Nem tudok ilyen jellegű verzióbeli különbségről. Minden ott van a jobbgombos menüben.
A másik kártya arra való, hogy egyszerre be lehessen dugni az analóg, és dvb-t kábeleket anélkül, hogy zavarnák egymást.

(#5324) noranti válasza bzoley (#5323) üzenetére


noranti
csendes tag

Tehát az a kicsit ha nem akarom akkor ki is vehetem, mivel csak egy antenna veszi az analóg és a digitális műsort is, míg még nyomják mind a kettőt. Az osztrákon már kb, két éve csak digi van az analóg már akkor megszűnt.
Jobb gombbal állítgattam 19:9 -re is meg 4:3 -ra is de ki nem tölti! Majd ha lesz lehetőséged nézd meg a képeket és majd meglátod. Pedig a képernyő felbontást is állítgattam de az sem segített. Legfeljebb marad így, hiszen közelről így is jó.Csak hogy megy!
Még zárójelben kérdezném; a legújabb szoftwer a 2.0.3.26 -as mivel tud többet?
Nagyon szépen köszönöm!

(#5325) bzoley válasza noranti (#5324) üzenetére


bzoley
veterán

Az utólsó képet nagyjából látom, és jónak tűnik, 4:3-as az adás. Használhatod 16:9 mellett a képnyújtást is.
A .28 Win7-hez tartalmaz újdonságot. Elég instabil.

(#5326) noranti válasza bzoley (#5325) üzenetére


noranti
csendes tag

Természetesen próbáltam a nyújtást is , de nem változik. Köszönöm szépen, hogy türelmesen viseltél, nem akarom lekötni az egész napodat, nagyon-nagyon köszönöm amit tettél, mert nélküled nem ment volna.
Szép napot és jó egészséget!

(#5327) bzoley válasza noranti (#5326) üzenetére


bzoley
veterán

Otthon majd ellenőrzöm, de teljes képernyőn illik a képernyőhöz igazodnia még torzítva is.
Az egy dolog, hogy hosszú távon nem tudnám elviselni.

(#5328) noranti válasza bzoley (#5327) üzenetére


noranti
csendes tag

Én már hetek óta rákényszerültem arra, úgy viseljem el , hogy magyar nincs benne.
Persze az előbb távolabb mentem, akkor már nagyon kicsi volt. Érdekes analógban teljes!

(#5329) bzoley válasza noranti (#5328) üzenetére


bzoley
veterán

Azért azt elárulhatnád milyen verziószám szerepel a PVR2 névjegyén.

(#5330) noranti válasza bzoley (#5329) üzenetére


noranti
csendes tag

Elnézést, hogy egy kis szünetet tartottam, mert el kellett mennem, de már vagyok!
Ha leszel szíves pontosabban megírni. hol mit kell megnézni, szívesen megadom!

(#5331) noranti válasza bzoley (#5329) üzenetére


noranti
csendes tag

Csak a jó szándék vezérel azért szeretnélek tájékoztatni, megvan a teljes képernyő úgy, hogy a hardver gyorsítást kikapcsoltam. ha tudnál valami beépülő vagy más TS lejátszót jó lenne, nem csak a PVR2-n tudnám megnézni amit felvettem.
Köszi!

(#5332) #65675776 válasza noranti (#5331) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a hardveres gyorsítás okozza a problémát, akkor jó eséllyel a videokártya driverében kell szétnézni. Esetleg frissíteni.

(#5333) noranti válasza #65675776 (#5332) üzenetére


noranti
csendes tag

Sajnos nekem csak úgy megy, ha részletesen leírnak mindent!
Előre is köszönöm.

(#5334) bzoley válasza noranti (#5331) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi az infót. Amúgy kipróbáltam, nálam simán nyúlik, és állítható(v2.0.3.28).
Képernyőn jobbgomb - WinFast PVR2 névjegye

(#5335) noranti válasza bzoley (#5334) üzenetére


noranti
csendes tag

Pontosítom, nyújtott nekem is, de nem csak a képen a kereten is. Most, hogy kikapcsoltam a hardver gyorsítást, most teljesen kitölti a kép a keretet és a képernyőt is.
Ha bár daa-raa írta, frissíteni kellene a videokártyát, de én nem tudom.
Köszönöm!

(#5336) Alkalmas


Alkalmas
csendes tag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyan gonddal, hogy a PVR2 csatornakeresés közben lefagy? De úgy hogy a képernyő feketére vált és utána csak a resetre reagál? Ha otthagyom hangyafocit nézni akkor működik bármeddig, ha csatornát váltok akkor hol fagy, hol nem.

A tuner egy Leadtek PVR2000 az oprendszer pedig win7, a driverek elméletileg a legfrissebbek. Az alaplap 780G chipset-es. A tuner másik gépben XP alól tökéletesen működött.

Köszi

(#5337) Daffni2 válasza noranti (#5335) üzenetére


Daffni2
addikt

Így néz ki normálisan:

"Aki ad,az nyer"

(#5338) bzoley válasza Daffni2 (#5337) üzenetére


bzoley
veterán

Hát ez nagyon nem normális. Így kell kinéznie egy 12-es karikának?
Ki is ugranék az ablakon, ha így kéne tévéznem. Még szerencse, hogy földszinten lakok :)

(#5339) noranti válasza Daffni2 (#5337) üzenetére


noranti
csendes tag

Igen, nekem is most így néz ki, csak most késik a kép a hanghoz, mert kikapcsoltam a hardver gyorsítást. Ha bekapcsolom akkor ebben a keretben kisebb lesz a kép!
Majd talán segít valaki frissíteni!
Kösz a válaszodat!

(#5340) Daffni2 válasza bzoley (#5338) üzenetére


Daffni2
addikt

Inkább nézem úgy mint így:

"Aki ad,az nyer"

(#5341) toto76


toto76
tag

#5315-re senki nem tud válaszolni? :O

(#5342) Daffni2 válasza toto76 (#5341) üzenetére


Daffni2
addikt

Úgy próbáltad,hogy a tuner távírányító vevőjét kihúzod az aljzatából?

Mert ha úgy működik a "ház" távirányítással, akkor ott valami összeveszés van,és lehet,hogy amikor csatlakoztatva van a tuner vevője az vesz valami jelet a ház távjáról ami összezavarja a PVR2 működését.

Ez esetben sajna le kell mondanod a tuner távirányításáról.

Hirtelen erre tudok gondolni.

"Aki ad,az nyer"

(#5343) noranti válasza Daffni2 (#5342) üzenetére


noranti
csendes tag

Én még távirányítóval nem is próbáltam, mert nekem az nem szükséges.

(#5344) bzoley válasza Daffni2 (#5340) üzenetére


bzoley
veterán

Ez is egy fajta igényesség. Mindegy hogy néz ki, csak tele legyen a képernyő.

(#5345) toto76 válasza Daffni2 (#5342) üzenetére


toto76
tag

Azt hiszem nem próbáltam ez a változatot. Az egy dolog, hogy összezavarja a PVR2-t, engem az zavar, hogy a ház bekapcsoló gombjával sem tudom bekapcsolni :((

(#5346) vmawrun


vmawrun
csendes tag

Sziasztok!

Windows7 Ultimate fut a gépemen. WinFast TV2000 XP Global a tunerem.
Aktuális driver: WinFastPVR2_setup_20328.exe
Ehhez még: TV2000 XP Global(Win7x86).exe
És még: LiveUpdate_Codec.exe

Ilyen hibaüzeneteket kapok:
Első:

Súlyos kompatibilitási probléma miatt letiltva:

Illesztőprogram: CxVCap, Video Capture Driver
Gyártó: Conexant
Hely: Nem érhető el

Második:

A Win7 egyszerű színösszeállításaira váltott vissza:

Program: WinFast DTV Application
Gyártó: Leadtek Research Inc.
Folyamatazonosító (PID): 2360

Conexant illesztőprogram a gyártó honlapján sincs!!!
Továbbá nincs hang! Sem akkor, amikor tv-t próbálok nézni, sem akkor, amikor felvételt készítek, és azt lejátszom. :W

Létezik megoldás? (Azon kívül, hogy vegyek egy másik kártyát, mert arra nem telik!) :O

(#5347) bzoley válasza vmawrun (#5346) üzenetére


bzoley
veterán

Nem megfelelő meghajtó települt, minden hülyeséget felraktál, nem megfelelőek a beállításaid, ezen kívül minden ok. A problémáid nagy része ezerszer ki lett tárgyalva.
Kodeket pl. mi a fenének downgrade-eltél?

(#5348) vmawrun válasza bzoley (#5347) üzenetére


vmawrun
csendes tag

Azért csináltam ennyi marhaságot, mert nem értek hozzá.
A Win7-tel is csak most ismerkedek, az internettel (mobilnet) sem régi a kapcsolatom.
Továbbá nem vagyok rutinos fórumozó sem, talán ezért nem találom a válaszokat, amiket keresek.
Nekem a problémákra adott válaszok 70%-a kínaiul van, akár az ő kalligráfiájukkal is írhatnák.
Saját gépem is csak egy éve van.

Aktuális helyzetem:
Leszedtem (uninstall) mindent.
Újratelepítettem a drivert ("WinFastPVR2_setup_20328.exe" és "TV2000 XP Global(Win7x86).exe").
Ezután azt írta: BDA eszköz nem található.
Ezért az eszközkezelőben telepítettem az "EagleXT.6.0.109.7000.WHQL"-ben a "32bitX86"-ből az illesztőprogramot (már nem tudom, hogy honnan szedtem le ezeket),
így a két ismeretlen dolog immár :
WinFast TV2000 XP Global/Global TV (Audio)
WinFast TV2000 XP Global/Global TV (XC2028)
A Vezérlőpult-ban a hageszközök beállításainál a "Line in" az alapértelmezett, a jelszintje 100%, és a program (PVR2) beállításainál is ez van kiválasztva "Analóg audio eszköz"-ként. "Lejátszó eszköz": Speakers.

A probléma megmaradt: Nincs hang sem az adás nézésekor, sem a felvételeken, sem a rádió módban.

Lehet, hogy ezerszer leírtad már a megoldást, és Te unod, de én nem találom.
Ha nincs kedved még egyszer leírni, azt megadnád, hogy pontosan hogyan juthatok el olyan oldalakra, ahol már ott van?

[ Szerkesztve ]

(#5349) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Azt meg lehet valahogy szüntetni, hogy win bootkor ne adjon recsegő hangokat a hangfal, ha az 1800 H rá van kötve a hangkari Line in-jére?
Most kihúztam, így nem recseg bootkor, de így nem is szól a rádió. TV szól, mert ott gondolom PCI-on keresztül megy a hang. Nekem az is megoldás lenne, ha a rádió hangját is be lehetne röffenteni PCI-on keresztül, és akkor végleg kihúznám a kábelt.
Most egyelőre ott lóg, csak a jack-et húztam ki a hangkariból.
Köszi!

(#5350) bzoley válasza vmawrun (#5348) üzenetére


bzoley
veterán

1001: rossz bemenetet állítottál be, vagy össze sincs kötve a tuner a hangkártyával, esetleg a mixer beállításai nem megfelelőek. De mindenről írtál, csak ezekről nem.

Dzseko:
Lehet ilyen szarul kezeli a hangkártya a bemenetét. Esetleg próbálkozz másikkal, vagy vedd lejjebb a hangerőt. Egy PCIa képes FM létezik, nálam megtalálható. De az utóbbi időben Win7-en már nem sikerült működésre bírnom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.