Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5801) bzoley válasza tam@s (#5800) üzenetére


bzoley
veterán

Nem túl bölcs ötlet manapság ilyet vásárolni, de ha van hozzá Vista driver, akkor Win7-en is megy. De van nem hivatalos Win7 drivere is.

(#5802) tam@s válasza bzoley (#5801) üzenetére


tam@s
tag

Köszönöm a tanácsot, akkor inkább elállok a vásárlástól.

(#5803) Adrian Mole válasza bzoley (#5794) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem, nem a távirányító. Ha ólomdobozba zárom, és elviszem külföldre, akor is. Na jó, tehát elfordítom a vevő felöl, biztos nem nyomkodom, nincs gomb beragadva, nem koszos.

42

(#5804) #65675776 válasza Adrian Mole (#5803) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs a távirányító véletlenül MCE üzemódban?

(#5805) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Üdv!
A napokban vettem használtan dtv2000 H plus tunert, mikor rádugom a kábeltv-t a monitor "zizeg" (ahoz hasonlitanám, mikor kamerán keresztül nézem a monitort), ha hozzáérintem a vga kimenethez, akkor szintén ez történik. Mi lehet a baj?( win7 x64 ultimate-t használok)

[ Szerkesztve ]

(#5806) Silentfrog


Silentfrog
veterán

sziasztok !
Van egy egy Leadtek WinFast TV2000 Xr expert tv kártyám,amit évek ota használok.
Most gondoltam egy merészet és vettem Usb hangszorot hogy ne kelljen állandoan a nagy 5.1 hangfalat használni/ pl tények nézésekor/,csak rádugom és már megy is,hittem mert a tv kártyán keresztül nézett adásnak nincs hagja,mindennek van de a tv nek nincs.
Töltöttem a régi vagy 5 éves driver helyett másikat,de nem változott semmi,egy orai álligatás után sem.
Találkozott valaki ilyennel már? Lehet valamit ártani neki?

(#5807) Adrian Mole válasza #65675776 (#5804) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nincs, legalábbis a WinFast Wizard szerint nincs.

42

(#5808) #65675776 válasza Norberto778 (#5805) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerezz be egy galvanikus leválasztót.

Silentfrog: Mivel a PVR2-ben nem lehet beállítani USB-s hangeszközt, így nem sok esélyed van, hogy használni tudd vele.

(#5809) Silentfrog válasza #65675776 (#5808) üzenetére


Silentfrog
veterán

uh akkor visszaviszem,hátha be tudom cserélni valamire a hangszorot.
Köszi a választ!

(#5810) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Kösz a választ. Sajnos a távirányitót sem sikerült működésre birni,pvr2-ben pedig nincs hang (wmc-ben viszont van).

(#5811) #65675776 válasza Norberto778 (#5810) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg azt is megmondod, hogyan van beállítva a PVR2 hang része? Milyen hangvezérlőt használsz?

(#5812) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Közben megoldódott a hang: a tuner audio kimenetét bedugtam a hangkártyába, a beállítások még nem tökéletesek, mert pvr2 ben nem tudok hangerőt szabályozni. Alaplapi hangkártyám van, Soundmax adi ad1988 8-channel. Pvr2-ben igy állítottam be:Analóg audio eszköz:Vonalbemenet, Keverő eszköz: hangszórók, Audió vezérlése: hangerő, Keverő eszköz: Vonalbemenet, Felvétel vezérlése: fő hangerő, Hangkártya tipusa: auto.

(#5813) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Vettem egy Leadtek PxDVR3200 H tunnert, az lenne a probléma hogy ha nem az átkötő kábelt használom hangoz (amit a hangkarira kell kötni) hanem önálló hangeszközként használom (nem auxot állítok be hanem a kártya nevét) akkor recseg a hang az összes csatornán. Az átkötővel semmi gond nincs, csak felvételkor az első másodpercben recseg kicsit. Lehetne-e átkötő nélkül hogy jó legyen?
Illetve a másik kérdésem hogy rádió hallgatáshoz melyik az a szoftver ami kiírja a rádiók nevét és az aktuális számot?
Amúgy a kártyával meg vagyok elégedve és úgy érzem szebb képet produkál mint a régebbi tv2000xp-s. Driverek legfrissebbek ami hivatalos win7 x64-es és pvr2-ből is a legújabb van fent.
Előre is köszi a válaszokat!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5814) bzoley válasza MasterDeeJay (#5813) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáld meg frissíteni a hangkártya, és chipset drivert, de lehet, hogy csak egy normális hangkártya beszerzése fog segíteni.
Szerintem a hardvernek kéne RDS-t tudni, ahhoz, hogy csatornainfókat is kapj. De nem nagyon ismerek más használható szoftvert.

(#5815) MasterDeeJay válasza bzoley (#5814) üzenetére

A hangkártya driveréhez nem merek hozzányúlni mert voltak vele gondok stabilitás terén de így recsegni nem recsegett még (driver majdnem a legfrissebb). Egyébként x-fi-m van ami hardveresen jó, de szoftverből katasztrófa és csak reménykedek hogy lesz normális driver egyszer így több év után.
Chipsetdrivert azt keresek, nem raktam fel semmilyent és a win7 gyárija van.

Csodálkoznék hogy egy ilyen kártya nem tudná azt az RDS-t, ha egy vacak autórádió tudja akkor egy ilyen profi tunnernek is illene. Jelen formájában az FM rádió része annyit tud mint egy 15éves ISA-s creative fm tunneres hangkari. (volt olyanom 5x86-hoz)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5816) bzoley válasza MasterDeeJay (#5815) üzenetére


bzoley
veterán

Nem állíthatod, hogy nem recsegett, ha korábban semmivel nem próbáltad a pci-audio-t. Egyébként jellemző tünet, akár a hangelcsúszás. Ilyen gondjaim nincsenek.

Nincs semmi extra a tunerben, egyszerű felépítésű, "párcsipes" tömegcucc, tudja amit kell, azt jól, de ennyi.

(#5817) bmwm3


bmwm3
tag

Sziasztok!

Van egy frissen vásárolt Leadtek PxDVR3200H-em. Minden szuper, kézenfekvő szép és jó, meg vagyok vele elégedve, DE egy "pici" problémám mégis van (hisz ha nem lenne de, akkor most nem írnék :) ). Próbáltam visszakeresni az archívumban, de nem találtam választ a gondra.

Szóval. Ha full screen-be kirakom a képernyőt, akkor nem tűnik el a control panel. Fél napi izzadás, guglizás és szívás után rájöttem, hogy akkor nem tünteti el, ha bármilyen alkalmazás fut az asztalon. Magyarul, ha egy üres tabos Firefoxom van a háttérben, akkor már nem tudom teljes képernyőn nézni a tv-t, mert ott fityeg a control panel.
Mi a halál értelme van ennek? Van erre valami orvosság? (most fogok win7-re átállni, ott is ezt csinálja?)
Jól derítettem fel egyáltalán a problémát vagy más miatt csinálja?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5818) #65675776 válasza bmwm3 (#5817) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mással lesz ott a probléma, nálam eltűnik a vezérlőpult akkor is ha 1000 ablak van még megnyitva. Magának a vezérlőpultnak egyébként egér aktivitáskor kell feljönnie. Esetleg húzd ki az egeret egy teszt erejéig, hátha segít. Ha így eltűnik a vezérlőpult, akkor az egér környékén lesz probléma.

(#5819) bmwm3 válasza #65675776 (#5818) üzenetére


bmwm3
tag

Wireless, úgyhogy azt próbáltam ki, hogy kiveszem az akksit. Nem segített. Megpróbálom majd kihúzni is. Az a baj, hogy az összes ablak bezárása esetén 5-ből 5-ször tűnt el a CP, amúgy meg sosem. (vagy legalábbis azóta, mióta rátaláltam erre az "összefüggésre")

(#5820) bzoley válasza bmwm3 (#5819) üzenetére


bzoley
veterán

Friss PVR2-t használsz?
Volt, akinél egy tűzfal szoft futása okozott hasonló problémát. Ez még régebben volt, mostanában nem panaszkodik senki ilyesmire.

(#5821) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Senkinek nincs ötlete a távirányitóval kapcsolatban?

(#5822) bzoley válasza Norberto778 (#5821) üzenetére


bzoley
veterán

Mindegyik leírt módon ellenőrizted?

(#5823) Norberto778 válasza bzoley (#5822) üzenetére


Norberto778
csendes tag

nem tudom mire gondolsz, de a távirányitót ellenőriztem kamerában és jó, a vevő be van dugva.

(#5824) kov93


kov93
csendes tag

Sziasztok.Nem rég vettem egy Winfast tv2000 xp tunert,(csak a kártyát a hang audió kábelel). Windows 7-em van (64-bites) és sehogy se akar működni. Már 'ezer' drivert leszedtem hátha jó vmieik, de sajnos eggyikkel se ment. A gép nem ismeri fel egyáltalán. Az eszköz kezelőben egy nagy sárga kérdőjel van az eszköz mellet. Amikor meg felteszek egy drivert, akkor a pvr azt írja ki, hogy BDA eszköz nem található, (még akkor se ha átváltom).
A tuner viszont bizti, hogy jó mert ismerősnél kipróbáltuk xp alatt. Ott ment rendesen.
Van olyan akinek működik Win 7 alatt? Szerintetek mi lehet a probléma?

(#5825) bzoley válasza kov93 (#5824) üzenetére


bzoley
veterán

A TV2000XP nem használható 64bites Win7-en. Sem Vista-n. Ha jól emlékszem, már 32bites Vista-n sem támogatott.
Nem ártott volna előbb szétnézni, mielőtt ezer éves tunert vásárolsz, sokszor le lett már írva, emellett ott a gyártó táblázata is, ami segíthetett volna.

(#5826) kov93


kov93
csendes tag

:(( köszi. .Akkor nézhetek új tuner után.

(#5827) Norberto778


Norberto778
csendes tag

Hogyan tudom megnézni, hogy az infra érzékelő műxik-e?

(#5828) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kicsit OFF téma, de létezik olyan cuccos, ami számítógép nélkül tud földi TV jelet fogadni + AV jelet és ezt RGB (VGA) monitoron jeleníti meg?

⭐ Stella

(#5829) #65675776 válasza radi8tor (#5828) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#5830) radi8tor válasza #65675776 (#5829) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszönöm a gyors választ. 13k, nem is olyan vészesen drága.

⭐ Stella

(#5831) castiel


castiel
aktív tag

Sziasztok!

Valaki megtudná nekem mondani hogyha fel akarok venni a TV-ből CVBS-en kereszesztül, akkor miért nem vesz fel semmit? Elindul, de 0mb-ot ír.. [link]
DTV 2000 H plus, minden codec és szoftver frissítve [link]
semmit nem állítottam át, minden alapon van

ja és csak úgy van hang ha azt a kék dugaszt bedugom a hangkártyába, de akkor meg nem tudom kivezetni a hangot.. elosztóval oldottam meg de nem hiszem hogy ez így normális :S

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5832) ph_robchee


ph_robchee
csendes tag

Megéri-e az árkülönbséget (kb. 7000 Ft) a Leadtek DVR3100H a DTV1800H-val szemben? A gépem bírná a szoftveres kódolást, digitálisról pedig TS-ben vennék fel.
Köszi!

(#5833) ph_robchee válasza ph_robchee (#5832) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Még egy kérdés: szoftveresen nem lehet frissebb, jobb kodekkel szebb képet csinálni, mint amit a hardveres tud?

(#5834) castiel válasza castiel (#5831) üzenetére


castiel
aktív tag

letöröltem és újratelepítettem az egészet és jó lett zsíír
kösz mindent :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5835) #65675776 válasza ph_robchee (#5832) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy megéri-e azt neked kell eldöntened. Ha felvétel közben nem akarsz mást is csinálni a géppel, akkor elég a sw kártya is.

Digitálisról egyébként is csak ts-ben tudsz felvenni...

(#5836) ph_robchee válasza #65675776 (#5835) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Köszi szépen a választ. Akkor ezek szerint lényeges minőségbeli eltérés nincs a két kari között. Arra gondoltam, hogy a vas többi részében esetleg van-e annyi különbség, ami indokolja a drágább vételt.

Egyébként a szoftveres kódolás nem célszerűbb a mai erős gépek esetében? Vagy teljesen nem így működik a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#5837) #65675776 válasza ph_robchee (#5836) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem célszerűbb, mert bármikor előfordulhat hangcsúszás sw kódolásnál. Hw kódolásnál ilyen nem lehet. Emellett a hw encoder biztosan szabványos stream-et állít elő.

(#5838) ph_robchee válasza #65675776 (#5837) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

És a képminőségben nem lehet jobbat kihozni egy új kodekkel? Az analóg részét főként digitalizálásra használnám.

[ Szerkesztve ]

(#5839) #65675776 válasza ph_robchee (#5838) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább a bejövő jel minőségétől függ, hogy milyen minőségben tudsz felvenni.

(#5840) ph_robchee válasza #65675776 (#5839) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Akkor az csak kamu, amikor úgy hirdeti magát egy kodek, hogy a legjobb képminőség stb.?

(#5841) #65675776 válasza ph_robchee (#5840) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen forrásból.

(#5842) ph_robchee válasza #65675776 (#5841) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Mert egy upc-s kábelbox gyenge forrásnak számít?

(#5843) #65675776 válasza ph_robchee (#5842) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem ismerem a nevezett eszközt, szóval passz. Egyébként meg ha úgyis csak kompozittal tudod rákötni a tunerre, akkor annyira mindegy. Már azon elbukik a minőség.

(#5844) ph_robchee válasza #65675776 (#5843) üzenetére


ph_robchee
csendes tag

Scartról elvileg komponensre is át lehet alakítani, nem?

(#5845) szabadosb


szabadosb
csendes tag

Szevasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.

A napokban olvastam egy régebbi cikket (Hibrid Leadtek tuner) a Prohardver oldalán, és egy beszerzés keretében hasonlóra esett a választásom.
Nem a cikkben szereplő WinFast PxDTV2300 H típusút választottam, hanem a WinFast PxDVR3200 H -t.
A problémám, hogy a dobozán az van feltüntetve, hogy csak MPEG2 hardveres dekódolásra képes, MPEG4-re nem.

A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan tuner, mely hardveresen MPEG4-es feldolgozásra képes (akár nem mpeg4-es analóg adást is tud ilyenbe konvertálni), és ha igen, mely cégek termékei között nézzek szét?
Esetleg az általam választott is képes ilyenre?
A Leadtek-nél megnéztem az összehasonlító táblázatot, és a fenti tűnt a legjobb vételnek.

Fontoss lenne a 3 napos garancia miatti mielőbbi válasz, hogy esetlegesen vissza tudjam vinni cserére a tunert.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:
Béla

(#5846) bzoley válasza szabadosb (#5845) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs a Leadtek-nek hw Mpeg-4 tunere, más gyártónál is csak elvétve található ilyen. Vagyis van, de nem jelent meg még(és lehet, hogy nem is fog). Ettől még minden tunerrel lehet szoftveresen Mpeg-4-ben rögzíteni, max. semmi értelme.
Egyébként ne keverd a kódolást, és a dekódolást.
Más gyártó termékei nem tartoznak ebbe a témába, arra ott a "Milyen tv tunert" topik.

[ Szerkesztve ]

(#5847) #65675776 válasza szabadosb (#5845) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az audio/ video stream dekódolása nem a tunerkártya feladat, arra a sw és a GPU szolgál.

(#5848) rii


rii
nagyúr

nem tudja valaki, hogy egy riser card

ki tud-e szolgálni 2-3 PCI-os T-tuner card-ot (jelen esteben persze csak 2-t,de hátha létezik 3-as), ha mindháromból egyszerre megy a felvétel? ilyen gép felé tekintgetek

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5849) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Találkozott olyannal valaki, hogy CVBS bemenetről felvétel után elkezd torzítani a hang és a következő felvételnél már ugrál és késik a képhez képest? És 2-3 újraindítás kell, hogy helyrejöjjön, sőt, van, hogy a gépet is újra kell indítani. PxDVR3200h+Win7x64.

(#5850) kovacszk válasza troooper (#5050) üzenetére


kovacszk
senior tag

Próbálj meg 64 bites rendszer alá 64 bites drivert rakni azt szerintem szeretni fogja!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.