Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5351) Dzsekó válasza bzoley (#5350) üzenetére


Dzsekó
addikt

PCTV-vel jó volt az Audigy 2 ZS Gold-om, szal szerintem a hangkari az jó.
A hangerő félen van, így is halk a rádió eléggé. Tunerkártya hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5352) kjany


kjany
tag

Sikerült nagyon olcsón hozzájutni egy Leadtek Winfast TV 2000-XP -hez.
A kártya tökéletesen működik.
Azért adták jóárasan mert nem lehet távirányítani, mivel hiányzik a táv. vevője (darab vezeték végén a kis kütyü)
Az lenne a kérdésem, hogy külön lehet -e ilyen vevőt venni, illetve érdemes -e, fog -e működni a meglévő távirányítóval ami, járt a kártya mellé, és még érintetlen ?

(#5353) bzoley válasza Dzsekó (#5351) üzenetére


bzoley
veterán

Nem valószínű, inkább nem szereti az Audigy. Esetleg földelés prbléma? De igazán egy másik gépben lehetne kideríteni ezt-azt.

kjany:
Mennyi az az olcsó? Mert egy hiánytalan sem ér igazán többet 2-3 ezernél.
Amúgy venni nem nagyon lehet ilyet, esetleg szervizeket felhívhatsz. Vagy építesz egyet, ha értesz hozzá.

(#5354) amdni


amdni
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Sajnos egy olyan problémával fordulok hozzátok amit már biztosan sokat lehetett hallani.

A tv 2000 xp expert kártyám nem működik 64 bites windows 7 alatt. A 32 bitessel működik.
Hiába töltöttem le a leadtek oldaláról a drivert, nem települt, manuálisan fel sikerült a drivereket telepíteni, de mindegyiknél hibát jelzett. Lényeg hogy nem látja egy program sem a kártyát a pc-ben. Elég régi darab 2003 környékén vettem, a gyári pvr program már egy ideje nem is ment a kártyával, de egyéb programokkal működött.

Tudnátok tanácsot adni ezzel kapcsolatban?
Ha most vennék egy új xp expertet, gondolom újabb verziót kapnék nem azt ami már lassan 7 éves?

(#5355) amdni válasza kjany (#5352) üzenetére


amdni
aktív tag

Kjan!

Nekem van ilyen fölösleges kábelem a végén a vevővel, de sz.tem ha távirányítani akarsz, veszel egy usb-s infra vevőt, azzal bármilyen távirányító működik.

(#5356) #65675776 válasza amdni (#5354) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor valamit nem telepítettél fel jól. W7 x64 alatt több driver verzióval is hibátlanul működik a kártya.

(#5357) kjany válasza amdni (#5355) üzenetére


kjany
tag

Szia !
Amennyiben tényleg fölösleges a kábeled, én szívesen átvenném.
(a többit privátban)

:R

(#5358) modflow


modflow
veterán

Windows 7-et használok, most vettem egy Asus Xonar D1-et. A tunerem Leadtek WinFast PxDVR 3200H.

Amikor elindítom a PVR2-t az némítja a hangot. Ez miért lehet?

Valamint az normális, hogy pattog a kártya a házban?
Pl. a Felvételi eszközök menüpontban ha váltogatok, pattan a kártya. Mintha váltana egy fizikai kapcsoló, olyan hangja van. De magától is pattan egyet néha néha.

(#5359) #65675776 válasza modflow (#5358) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik verzió? A 28 csinál ilyet.

Eszköz inicializálás, illetve PCI audio. Tipikusan a hangkártya drivere okozza. Van amelyik hangkártya esetén szinte egyáltalán nem jelentkezik, van amelyiknél egészen erősen.

(#5360) bzoley válasza #65675776 (#5359) üzenetére


bzoley
veterán

Jelen esetben valóban egy kapcsoló relé hangjáról van szó, és az érintettnek: ez természetes. A másik topikban naponta elmagyarázza valaki, de az érintett - hiába írogat oda is - ezzel valahogy nem találkozott.

(#5361) modflow válasza #65675776 (#5359) üzenetére


modflow
veterán

Hogyhogy melyik verzió? Eszközkezelőben ez van:
- WinFast PxDVR 3200H (XC3028)

(#5362) modflow válasza bzoley (#5360) üzenetére


modflow
veterán

Ezt nem értem. :)

Milyen érintett? Most akkor ez normális vagy nem.

(#5363) bzoley válasza modflow (#5362) üzenetére


bzoley
veterán

Teljesen normális mechanikus hang. Egy kapcsoló, sőt több kapcsoló.. Akkor van baj, ha nem kattog, de ezt odaát már nagyon sokszor leírtuk.
daa-raa a PVR2 verziója felől érdeklődött. A 2.0.3.28 Win7-en indításkor némítja a hangot. Ez van, ezt is írtuk már párszor. Majd egy következőben talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5364) vmawrun válasza bzoley (#5350) üzenetére


vmawrun
csendes tag

A bemeneteket végigpróbálgattam (gondolom jól), de sehogy sem működött.
Az előbb írt beállításokkal az "amcap_wu_x86_20090711.exe" nevű "TestTool"-t elindítottam, akkor rendesen volt hang (ebből gondolom, hogy össze van kötve a tuner a hangkártyával & Win XP-vel jó volt, a gépet nem szedtem szét soha), de amikor a PVR2-t elindítom, nincs.
Mi az a "mixer"? Ha a hangbeállításnál a Keverő, akkor nálam ott három oszlop van (Speakers, Rendszerhangok, WinFast Wizard), mindegyik maxra húzva.

(#5365) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, mert olyat kérdezek, ami volt már, de nem találom a választ. Szóval vettem fel a tunerrel antennáról (digitális) m2 adást, de amikor megnyitja a wm akkor az m1-et látom (úgy emlékszem, hogy streamben mindent felvesz és nekem kell kiválasztani?). Hogyan tudom megnézni a felvett műsor?

köszi
toto

(#5366) modflow válasza bzoley (#5363) üzenetére


modflow
veterán

Oké, köszi! Akkor jó. :)

Amúgy 2.0.3.24-es aPVR2-m, viszont frissítettem a hangkari driverét a honlapról és most már nem némítja le a hangot.

Amit viszont csinálni szokott az az, hogy a tv2 képe elromlik, olyna mintha el lenne hangolni, de nem, mert finomhangolással se megy vissza. Ha újraindítom a gépet akkor jó, más megoldás nincs.

Ez miért lehet?

(#5367) modflow


modflow
veterán

Csináltam képeket is, de nem tudom hova menti.
A beállított WinFast WorkArea az üres.

(#5368) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Feltettem a win7-et, és a telepítés után azt tapasztaltam, hogy nincs meg a PVR2 ben a kis antenna a beállításoknál mint fül. Az eszközkezelőben a WinFast TV2000 XP Expert WDM TVTuner.(Pal-IBGDK/Secam-LBGDK) kapott egy sárga háromszöges felkiáltójelet. Mind a driver mind a PVR2 a leadtek gyári oldaláról származik a jelenleg legfrissebb. Olvasgattam vagy egy órát a fórumot, de konkrét választ nem találtam a kérdésemre.
Bármi ötletet szívesen fogadnék, mert munka közben jó lenne, ha mehetne a tv.
Köszönöm válaszotokat előre is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5369) #65675776 válasza szumo (#5368) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mégis milyen hibával felkiáltójelezi ki a Win?

Egyébként meg próbáld meg a Vista driverrel.

(#5370) akos86


akos86
aktív tag

kedves fórumtársak olyan problémával állok szemben hogy rezeg a monitorom képe ha a pxdvr3200H kártyámba bedugom a koax kábelt ha kiveszem megszűnik, a rezgés kb úgy néz ki mintha 60hz re állítanám a monitorom esetleg egy szűrő segítene e ? válaszotokat előre is köszönöm ;)

3dfx, gone but never forgotten...

(#5371) bzoley válasza akos86 (#5370) üzenetére


bzoley
veterán

Vegyél egy galvanikus leválasztót, és tedd a kábel végére.

szumo:
A PVR2-ben azért nem találod a csatornabeállításokra vonatkozó részt, mert a tuner nem üzemel. Előbb a drivert tedd rendbe. daa-raa kérdése aktuális, nem ártana tudni, mi a hiba oka.

(#5372) szumo válasza bzoley (#5371) üzenetére


szumo
senior tag

Az eszköz szoftverét nem lehet elindítani, mert ismert problémája van a Windows-zal. Új illesztőprogramért lépjen kapcsolatba a hardver szállítójával. (Kód: 48)

A 'Megoldások keresése' lehetőségre kattintva információkat küldhet az eszközről a Microsoft számára, és ellenőrizheti, van-e megoldás a problémára.

Az illesztő program verziója: 4.0.107.3210 elvileg ezt töltöttem le mint vista driver, de most látom, hogy 2006.10.18-as dátummal van. Az illesztő progtam adatainál pedig van egy piros áthúzott kör a cx88tune.sys elérési útjánál.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5373) bzoley válasza szumo (#5372) üzenetére


bzoley
veterán

Töröld a meghajtót, töltsd le a legfrissebbet(nálam megtalálható), és azt telepítsd. Ne engedd, hogy a Windows saját fájlokból frissítsen, se Windows Update-ről.
EagleXT driver 6.0.109.7002 (10/21/2009) Ez Win7-es.

(#5374) akos86


akos86
aktív tag

esetleg valaki megtudná e mondani hogy földelt e a konnektor hogyan tudnám letesztelni panelban lakom a gépház nem ráz szal elvileg földelt nem?esetleg vmi teszt van e erre van itthon multiméterem is thx előre is

3dfx, gone but never forgotten...

(#5375) szumo válasza bzoley (#5373) üzenetére


szumo
senior tag

:R Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. :R
Majdnem feladtam, mert követtem egy képleírást, de miután nem csak a hibás részt távolítottam el, és azt mondtam a telepítőnek, hogy saját lemezről telepítek, már nem volt gond, és nem dobott a w7 kékhalált, mint 2x előtte. A hangot is sikerült a szokásos beállítással 2mp alatt aktiválni, és a mentett castornalistámmal már használom is az eszközt.
:R Mégegyszer köszönöm a segítséget. :R

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5376) modflow


modflow
veterán

Na tudja valaki, hova menti ez a a készített képeket? Mármint a PVR2.

(#5377) modflow


modflow
veterán

Felraktam az új, 28-as PVR2-t, és fekete - fehér lett a kép.
Hogy lehet a színt előcsalni?

(#5378) #65675776 válasza modflow (#5377) üzenetére


#65675776
törölt tag

Telítettség le van húzva nullára. Állítsd be 50 környékére.

(#5379) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok!

Felraktam a legújabb pvr2-őt. Mivel Pécsen vagyok és rálátni a tv-toronyra :) sima asztali antennát kötöttem rá. Sima analóg műsorál semmi gond, viszont a digitálisnál van hogy akadozik az egész, vagy egyáltalán nincs kép, de olyan is van hogy csatorna váltás után egyáltalán semmi. Ha újraindítom a progit az sem segít, így gőzöm sincs mi lehet.

PxDVR3200H karim van. A gépem (lásd az infómban)az tuti nem lassú hozzá, a procit nem terheli meg túlzottan. Annyit még próbáltam hogy a kódolónál az nvidia pure videot használja, hátha a vga kari számol az segít, de az sem segített...

izé

(#5380) modflow válasza #65675776 (#5378) üzenetére


modflow
veterán

Tényleg.

Bakker ma meg már hang nincs. Hihetetlen ez a szar. :(

(#5381) modflow


modflow
veterán

Na ilyen a kép, pedig a tuti frekvencián van.
Ezt mi okozza?

(#5382) #65675776 válasza modflow (#5381) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez kábelhibának tűnik. Esetleg földhurok. (Nagyobb kép egyébként nem volt?)

A 28-nak meg egy beépített feature-e, hogy nincs hang indításkor ha PCI Audio-t használ az ember. Plusz le is némítja egy rövid időre.

Balu77: Egy dolog, hogy látod a tornyot. A másik meg a jelszint. DVB-T-hez ebben az országban tipikusan nem elég az a kis botantenna, amit a tunerek mellé adnak egyes cégek.

(#5383) modflow válasza #65675776 (#5382) üzenetére


modflow
veterán

Megoldódott, tényleg a kábellel volt gond. De érdekes, hogy csak a TV2-t zavarta.

Ilyen kicsi csak a monitorom, így nagyobb képet nem tudok csinálni. :D
Miért nem bírja a PH motorja lekicsinyíteni, mint pl. SG-n?

(#5384) #65675776 válasza modflow (#5383) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a kábelhibák hatása általában frekvenciafüggő. A tv2-t meg szinte mindenhol olyan frekvenciára rakják, hogy érzékeny még a legkisebb légmozgásra is...

Képes rá ha a saját képfeltöltőjét használod.

(#5385) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali Mindenkinek!
Az utóbbi időben sajna nem tudok az xmltv-vel műsorújságot letölteni :O
Állandóan ez a hiba jön elő:

Előre is köszi a segítséget... :R
Üdv: bucilali

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#5386) toto76 válasza bucilali (#5385) üzenetére


toto76
tag

Nekem is hasonló a hibajelenség

(#5387) #65675776 válasza toto76 (#5386) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam simán letöltötte.

(#5388) toto76 válasza #65675776 (#5387) üzenetére


toto76
tag

:( tegnap nem ment. Ma még 1x megpróbálom.

(#5389) szumo


szumo
senior tag

egy érdekes problémára lettem figyelmes a hétvégén. Az tudom, hogy beállítási gond, csak azt nem mit kellene állítani. A gépem két monitorral van szerelve, egy Samsung 22" LCD és egy Philips E5 19".
A 22"-oson dolgozok, a 19" on szokott menni a tv, vagy ha sok az ablak, a tv összemegy, és oda is a munka kerül. De a probléma az, hogy ha teljes képernyőre teszem a tv.t, akkor az eltűnő vezérlőpult nem tűnik el teljesen, hanem egy jó ujjnyi látszik belőle, valamint, mikor megmozgatom az egeret az ablakban, nem a képernyő aljáig jön fel, hanem, egy ujjnyival feljebb, és ez kicsit zavaró.
Ha valaki látott már ilyet, és van tanácsa, azt megköszönném.

A 22"-os monitoron, és xp alatt egyiken sem csinálja ezt , csak most W7 alatt vettem észre a 19" monitoromon. Ha kértek, este csinálok pillanatképet róla.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#5390) ropogós


ropogós
tag

Üdv mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni.
Leadtek DTV 1800H tunerem van.
Hosszas, tökéletes működés után egyszer csak lefagyott, mikor el kívántam indítani a felvételt. Garanciában kicserélték. :U
A második kártyánál a sikeres telepítés után, az a felirat jelent meg a kezelő felület közepén: "lejátszó eszköz nem található". :((( No, bolt felhív, segíteni nem tudtak, ismét cserélték.
Harmadszor ( :O ) feltelepítettem, majd valami inicializálási hibát írt ki, szintén nem működött, nem kívánta betölteni még az alap képernyőjét sem a tv tuner karinak.
Nosza, újrahúztuk a XP-t, drivereket egyesével raktuk föl a tuner karihoz, működött :DD , camcorderről bemásoltam felvételt, vissza is tudtam nézni, happy. Hazahoztam a gépet, láss csodát, kezdődik az egész elölről, ugyanis mikor tv cábel ráköt, adások megkeres, majd rec gomb: LEFAGY! :W

Járt már valaki így? Mi lehet a bibi? Amúgy a gép minden más szempontból tökéletesen üzemel.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#5391) Csorbi válasza ropogós (#5390) üzenetére


Csorbi
addikt

Rendes, gyári XP-d van minden létező frissítéssel, vagy esetleg valami "hipermegaszuperbrutál mindentbeleraktunk tákolmány" ? :U

(#5392) ropogós válasza Csorbi (#5391) üzenetére


ropogós
tag

Gyári xp, hogy miféle frissítés van rajta, azt nem tom...

Nem érteni hozzá.

(#5393) #65675776 válasza ropogós (#5390) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg nem ártana közölni olyan "apró" részleteket, mint a PVR2 és a driver verziója...

(#5394) bucilali


bucilali
aktív tag

Hát nálam még mindig nem megy a műsorletöltés :(
Ráadásul ma már a config.bat fájl sem fut le... :F
elindul, aztán valami proxy hibát jelez, és bezárul az ablak.

Ötlet?

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#5395) Feri86


Feri86
csendes tag

Hali!

Meg új vagyok itt. Már egy jó ideje van egy Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kártyám, de mostanában kezdtem el igazán használni. A legújabb driver és PVR2 van fönt.
Sorozatokat szoktam felvenni. A PVR2vel lehet valahogy 352x288 és 720x576 közötti felbontásban felvenni, de nem 480x576os álló képben? Vagy ez program függő? Mondjuk jó lenne 576x352.
Miért van az hogy ha a videón a hangot mp3ban legyen akkor, ha elindítom a felvételt azt a program jelzi, hogy veszi, de véletlen szerűen abba hagyja és nem veszi tovább de a számláló pörög tovább. Az idő amit felvesz 1 és 30 másodperc között van.

A válasz előre is köszi!

(#5396) ropogós válasza #65675776 (#5393) üzenetére


ropogós
tag

Uhh, megfogtál. Honnan böngésszem elő ezeket? Help me ! :B

(#5397) #65675776 válasza Feri86 (#5395) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2 csak szabványos felbontásokat támogat (szerintem nagyon helyesen).

Vegyél fel PCM hangot, az a legbiztosabb, még ha több helyet is foglal.

ropogós: A PVR2 verzióját jobbgomb -> A Winfast PVR2 névjegye...

A driver verzióját pedig az Eszközkezelőben tudod megnézni.

(#5398) ropogós válasza #65675776 (#5397) üzenetére


ropogós
tag

Köszönöm daa-raa!

A PVR2 verziója: 2.0.3.7

Az eszközkezelőben az illesztőprogram verziójához ezt írja: 6.0.109.66

:F

(#5399) #65675776 válasza ropogós (#5398) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg meg kellene próbálni egy újabb PVR2-vel. A 2.0.3.7 már egy kicsit régi.

(#5400) ropogós válasza #65675776 (#5399) üzenetére


ropogós
tag

Értem.

Ha ez a régebbi verzió hibája, miért működött az újratelepítés(XP) után, majd mondjuk rá egy nappal meg ismét lefagyott?

Tudnál segíteni, honnan szedjem le ezt az új PVR2 verziót?

Köszönöm! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.