Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5101) bzoley válasza Pribi (#5098) üzenetére


bzoley
veterán

Ez csak azért furcsa, mert előtted ezt már ezerszer megkérdezték, ugyanennyiszer leírtuk, hogy ez csak a szoftvertől függ. A válasz egyébként igen.

(#5102) katt777 válasza Csorbi (#5100) üzenetére


katt777
félisten

Az nálam product key-t akar küldeni, semmi letöltés nem jön be, a másik meg simán MS keresőoldal. Viszont a sonorát leszedtem, és tényleg sérült. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5103) bzoley válasza katt777 (#5102) üzenetére


bzoley
veterán

Attól, hogy te nem boldogulsz, még le lehet tölteni. Most próbáltam, semmi gond vele.

(#5104) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Meg lehetne valahogy azt oldani a PVR2-ben,hogy a műsorfüzet nagyítási értékét módosítsam?A gondom az,hogy hiába rakom a legnagyobb méretre,távolról így sem tudom olvasni egykönnyen.

(#5105) katt777 válasza bzoley (#5103) üzenetére


katt777
félisten

És hogyan? Lehet, hogy te regisztrálva vagy, v. nem tudom, de én sem linket nem látok, sem a kattintásra nem jön be letöltés. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5106) bzoley válasza katt777 (#5105) üzenetére


bzoley
veterán

Kiválasztod a tuneredet a listából, megnyomod a linket, átugrik egy új oldalra, azon megnyomod a zöld gombot, amin ékírás van, és már jön is.

petrusz82:
Fontméretet nem lehet nagyobbra állítani. Registry-ben lehet módosítani, de csak a keret mérete lesz nagyobb(EPGZoom).

[ Szerkesztve ]

(#5107) csana válasza bzoley (#5056) üzenetére


csana
senior tag

Továbbra is makacskodik a kártya: hangot nem tudom a winfast csuszkán befolyásolni. Nemrég azt is megállapítottuk, hogy a távirányító egyenlőre csak porfogóként működik. Elem van benne, de reakciót nem vált ki a gombok nyomkodása. Elvileg jó helyen van bedugva a tunerbe az érzékelős madzag. Ami még talán jobban zavar, hogy miután egy csatornát nem találtunk korábbról, ismét átfuttattuk a keresőjét, és nemhogy a jóöreg paprika TV-t nem hozza be, de magával rántotta a HBO-t meg még 1-2 noname adót. Így is van elég műsor, de ez a kettő már úgy a szívünkhöz nőtt :). Ilyen esetben mi a teendő? Igaz még a full reinstallt nem próbáltam, hátha csak valami pipa hiányzik valahonnan..

(#5108) bzoley válasza csana (#5107) üzenetére


bzoley
veterán

Továbbra is rosszul van beállítva a hangbemenet. Illetve olyan hangkártyát használsz, ami nem megfelelően működik, főleg Win7 alatt, ezért nem is lehet a megfelelő bemenetet kiválasztani.
Távirányító működik, ellenőrizted(LCD teszt)?
A kereső általában a legtöbb csatornát meg szokta találni. Elégséges a jel? Nincs ezer felé osztva a kábel? Esetleg hozzáadhatod a listához egyenként a frekvenciákat, amit megszerezhetsz a szolgáltatótól(jobb esetben).

(#5109) #65675776 válasza katt777 (#5105) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell hozzá regisztráció. Nálam simán lejön bármelyik linkelt oldalról...

(#5110) kennystyle


kennystyle
tag

sziasztok
Egy Global tunerem van, eddig nem igazán érdekelt a fájl mérete felvételnél mert csak a gépen megnéztem a videot és töröltem is, most viszont úgy alakult hogy mobilon nézném a videokat. (8910HD - 640*360 a kijelző felbontása)
Milyen codec-et ajánlanátok felvételhez ? Xvid vagy Divx, esetleg más ? a minőség a fenti felbontásban kéne jó legyen úgy hogy max 1,5gb/óra legyen a fájl mérete.
Illetve ha valamit ajánlotok, akkor pontosan mit kéne telepítsek, hogy a PVR2-vel tudjak eleve az adott codec-be felvenni anélkül hogy konvertálgatnom kéne utólag ?
köszi előre is

(#5111) #65675776 válasza kennystyle (#5110) üzenetére


#65675776
törölt tag

Real time felvenni MPEG4-be nem érdemes sw codec-kel. Normális minőséget nem fog tudni előállítani. Emellett eleve nem fogsz tudni felvenni a nevezett felbontásba, ugyanis az analog TV adás oldalaránya fix.

Felvenni mindenképpen a létező legjobb minőségben kell, utána feldolgozni a kívánt formátumra. Ezek meg már le lettek írva nem egyszer.

(#5112) Csorbi


Csorbi
addikt

PVR2-ben valahogy sikeresen átállítottam a képet fekete-fehérre,ezt úgy tudom visszahozni, hogy az A betűt megnyomom kétszer, viszont minden indításkor ezt újra meg kell adni neki. Hol tudom ezt véglegesen beleverni a kis fejébe, hogy végleg megjegyezze?

(#5113) #65675776 válasza Csorbi (#5112) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kétszer nyomod meg, akkor a hangnormát visszaállítod ugyan oda, ahol volt induláskor. Szóval nem csoda, hogy ugyan úgy indul...

(#5114) Csorbi válasza #65675776 (#5113) üzenetére


Csorbi
addikt

Nos, elindítom a PVR2-t, fekete fehér a kép, van hang. Megnyomom az A-t, színes lesz a kép, de elmegy a hang. Megnyomom mégegyszer, marad színes a kép, és a hang is előjön. Így szoktam hagyni. Ha netán mégegyszer megnyomom az A-t, akkor elmegy a szín, marad a hang, és kezdődhet minden előlről. Most akkor ezen ne csodálkozzak? :DDD

(#5115) #65675776 válasza Csorbi (#5114) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az 'A' megnyomásával a PAL B és PAL D között váltasz. Szóval ha egyszer megnyomod, akkor átváltasz mondjuk PAL D-ről B-re, ha megnyomod mégegyszer, akkor pedig PAL B-ről D-re (ergo ott vagy, ahol kezdted). Ezért indul ugyan úgy mindig a PVR2. Mintha nem is csináltál volna semmit.

Esetleg próbáld ki, hogy átváltod, majd bezárod a PVR2-t. Elkindítod megint, és megnézed mi lesz. Ha nem jó, akkor megint váltasz, megint bezárod...

Kérdés egyáltalán milyen országgal kerestetted meg a csatornákat. Mert ez tipikusan rossz országválasztás miatt fellépő hiba.

(#5116) Csorbi válasza #65675776 (#5115) üzenetére


Csorbi
addikt

Áhhh, már régóta fennvan a PVR2, működött is rendesen, csak épp írtam volna egy üzenetet, és nem vettem észre, hogy nem az üzenetküldő az aktív ablak hanem a PVR, így elkezdtem gépelni, és ez lett belőle.

Kipróbáltam, hogy egyszer nyomtam meg az A-t,színes lett a kép, bezártam a PVR-t de amikor újra megnyitom, megint fekete-fehér. Már eljátszottam vele eleget, nem akar idomítódni. :((

Az országválasztás természetesen Hungary, azon is kereste anno.

(#5117) #65675776 válasza Csorbi (#5116) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor lehet nem ártana újrarakni a PVR2-t.

(#5118) katt777 válasza #65675776 (#5117) üzenetére


katt777
félisten

Lapcsere megvolt. Most is recseg felvételnél a hang, ráadásul mintha héliumot szívott volna, hiába a realtek csomag. Maga a felvétel jó, csak éppen nézni (hallgatni) nem lehet. Egyelőre csak XP van fent az új lapon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5119) petrusz82


petrusz82
aktív tag

pvr2-ben megoldható,hogy a hangerő ne 5 egységet emelkedjen vagy csökkenjen,hanem pl 1-et?

(#5120) modflow


modflow
veterán

Akinek van WinFast PxDVR3200 H -ja írja már be, milyen hosszú a kártya, mert nem szeretném, ha nem férne be az alaplapomba. (Gigabyte GAEP45 DS3R)
Mert a felső PCI-Ex csati egyvonalban van a RAM végével, és ha ráér az gáz.
A másik csatit egy az egyben letakarja a VGA-m, míg a harmadik a VGA előtt van ugyan, de ha hosszú a kártya, eltakarja a VGA ventijét, ami szintén gázos.

Sürgős lenne! Köszi!

(#5121) #65675776 válasza modflow (#5120) üzenetére


#65675776
törölt tag

~168mm

(#5122) modflow válasza #65675776 (#5121) üzenetére


modflow
veterán

Nagyon köszi! :R

Akkor kb. pont addig ér, amíg a VGA is zárt, sőt még kb. 1,5 cm-el hamarabb véget is ér, minthogy kezdődne a VGA ventije.

(#5123) zozi8


zozi8
csendes tag

Helló

Segitségre van szükségem
Érdeklödnék Leadtek DVR 3100 H pc tv tuner kártyát vásárolnék!!!
Csak egy kérdés milyen kábel kell hozzá,hogy összekösem a UPC betérit a tuner kártyával! :))
Upc beltéri a TV-vel scart 21polosú kábellal van összekötve!!

(#5124) #65675776 válasza zozi8 (#5123) üzenetére


#65675776
törölt tag

SCART -> Kompozit kábel kell neked. Persze kérdés, hogy van-e egyáltalán szükséged ilyen szintű tunerre, ha csak a külső bemeneteit akarod használni...

(#5125) zozi8 válasza #65675776 (#5124) üzenetére


zozi8
csendes tag

Az az igazság hogy remélem jó képminöséget kapok,azért választottam ezt a tunert!!
vagy szerinted ez nem jó?
Nem igen vagyok otthon a tuner kártyák világában!
Ezért kérem a segítséget!

(#5126) Balinov válasza zozi8 (#5125) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem tul jo. daa-raa-nak igaza van, mivel stb videokimenetet kotod ossze a TV tuner bemenetevel igy folosleges a sok + feature, mivel kozel 100%-ban csak a tuner video bemenetet hasznalnad. Szerintem erre a feladatra egy boven 10k alatti Leadtek Global tuner is tokeletesen megfelel.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5127) zozi8 válasza Balinov (#5126) üzenetére


zozi8
csendes tag

vista 64 bit-es rendszerem van és a Leadtek Global tuner is tökeletesen megfelelne erre a célra?
Képminöség mitöl függ?,pctv tunertöl?
Teljes képernyöt tudok állitani?,vagy csak 4:3 képarány látható
Samsung T200-am van

Segíts ha valami rosszat írtam!!!!

[ Szerkesztve ]

(#5128) Balinov válasza zozi8 (#5127) üzenetére


Balinov
félisten

nemreg volt rola szo, hogy Globalhoz van korrekt, mukodo x64-es Vista es Win7 driver.

Kepminoseg az esetedben a tuner video bemenetenek a minosegetol fugg, ami szvsz megfelelo. Teljes kepernyot pedig tudsz allitani, nem vagy rakenyszeritve, hogy ablak modban tevezz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5129) zozi8 válasza Balinov (#5128) üzenetére


zozi8
csendes tag

Mit szolsz ez milyen
[link]
ez olcsobb

[ Szerkesztve ]

(#5130) zozi8


zozi8
csendes tag

Állitolag nem kell a gépet bekapcsolni !

(#5131) Balinov válasza zozi8 (#5129) üzenetére


Balinov
félisten

nemrossz! Viszont ha nehanapjan rogiztenel is tv adast ez mar nem jatszos, nem igazan rogiztesre talaltak ki.

viszont kotve hiszem, hogy olcsobb. Pl. Users-nel 15k ez a kulso cucc, mig a belso Global "csak" 9k...(hu de felment az ara a Globalnak, 3 eve,mikor ujdonsagkent vettem az FM-es valtozatot alig volt 6k btto)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5132) #65675776 válasza zozi8 (#5129) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyrészt ezzel nem tudsz felvenni. Másrészt meg semmi értelme, mert ennyi erővel a STB-ot köthetnéd akár közvetlenül a monitorra is...

A külső bemenetek minősége nem annyira az alkalmazott chiptől függ, inkább annak gyártójától. Mivel a Globan és a DVR3100 H ugyan úgy Conexant chipes, kb ugyan azt a minőséget is tudják. Egyetlen többlete van a DVR3100 H-nak, az a komponens bemenet. De ezzel is csak akkor érsz bármit, ha van a STB-on komponens kimenet.

(#5133) zozi8


zozi8
csendes tag

Köszönöm a válaszokat,most elgondolkozom egy kicsit!!!

(#5134) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Egy DTV2300H kártyám, van, és mostanában elég gyakran ilyen képet ad :O .
Lehet vele valamit kezdeni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5135) polar


polar
tag

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy megoldható-e az, hogy a PVR2-be valahogyan beolvassa a csatornaneveket a program? Vagy mindent magamnek kell külön beírogatni?
Egyébként a Digi a szolgáltatónk, ha ez fontos az ügy szempontjából:)

Köszönöm előre is!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5136) syner


syner
tag

Kis segítség kellene nekem, a gondom az, hogy Vista 32 és Win7 64 alatt is az a problémám, hogy a se a PVR belső hangerőszabályozója, se pedig a távirányítóé nem működik. Amikor frissen van telepítve a win, akkor semmi baj nincs, majd néha működik, néha nem, általában újraindítás után igen. Aztán egy idő múlva már sehogy sem. A legfrissebb PVR2 és a legfrissebb 32 ill 64 bites driverek telepítve a winfast.com-ról, a kártyám egy TV2000 Expert. Próbáltam állítgatni mindent a hangbeállításoknál, de semmi eredménnyel.
Valakinek valami ötlete? Igazából már jópár hónapja kínlódok vele, és ha nem lesz rövidtávon megoldás, akkor kivágon az ablakon az egész tunerkártyát a szoftverekkel együtt és veszek valami mást, mert már nagyon idegesít a dolog.

(#5137) Balinov válasza syner (#5136) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz keresd fel az lhsite.hu-t az elerheto legfrisebb driverert es PVR2-ert. Leadtek hivatalos letoltoldala allitolag a legutolso, ahova a friss driver es sw felkerul.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5138) #65675776 válasza syner (#5136) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen hangkártya?

polar: Kézimunka. De elég egyszer megcsinálni, utána exportálod a listát, legközelebb elég csak visszatölteni.

(#5139) syner válasza #65675776 (#5138) üzenetére


syner
tag

Audigy 1, a furcsa az, hogy amíg Win XP-t használtam sosem voltak ilyen gondok, sőt fél évig Vistával sem, utána kezdődtek a bajok

(#5140) syner válasza Balinov (#5137) üzenetére


syner
tag

köszi, összevetem, hogy ott mi van fent, és nekem mi van telepítve

(#5141) #65675776 válasza syner (#5139) üzenetére


#65675776
törölt tag

Creative hangkártyák Vista/W7 driverei sosem voltak éppen fényesek.

(#5142) e-zoli


e-zoli
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.

PxDVR3200 H + Vista SP2 MC hibátlanul működik, felvesz, lejátszik és a műsorújság is megy, [ezt] ezúton is köszönöm :R
Természetesen van hang is, nem kábeleztem.

Gondoltam kipróbálom a PVR2 programot is, a csatorna keresés meg volt, de nincs hang TV nézés közben. Mivel MC alatt van hang gondolom valami beállítást mulasztottam el.

Mi a teendő?

(#5143) #65675776 válasza e-zoli (#5142) üzenetére


#65675776
törölt tag

A korábbi PVR2-k nem támogatják a PCI audio-t hivatalosan, így ha nem kötöd össze a belső kábellel a tunert és a hangkártyát nem is lesz hangod. Tesztelésre már jó ideje elérhető a PCIa PVR2 alatt, ehhez csak egy kulcsot kell hozzáadni a Registry-hez (LHSite-on megtalálod). A 2.3.0.28 beta-ban már akár a programon belül is kapcsolható a PCIa, de ez azárt még nem éppen bolondbiztos implementáció.

(#5144) e-zoli válasza #65675776 (#5143) üzenetére


e-zoli
tag

Köszi a gyors választ.

A "PCIAudio bekapcsoláshoz regfájl" megtaláltam, de nem értem ha a Media Center működik rendesen akkor a Leadtek saját progija miért megy csak buherával.

De ha ez így van, akkor így fogom használni :)

A Media Center hozta minden elvárásom, ajánlom a PxDVR3200 H kártyát mindenkinek br. 16e volt 2 év garanciával és a MC-t kezeli a távirányítója rendesen.

(#5145) bzoley válasza e-zoli (#5144) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem pont azzal kezdte, hogy miért kell "buherálni".
Gyk: hivatalosan nem támogatott funkció

(#5146) e-zoli válasza bzoley (#5145) üzenetére


e-zoli
tag

Rendben, értek mindent :R

(#5147) #65675776 válasza e-zoli (#5144) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legstabilabb és legbiztosabb megoldás a mai napig is az átkötés. A PCIa eléggé érzékeny, nagyobb CPU terhelés esetén pl felléphet hangcsúszás, erős buszterheléskor recseghet... A kábeles átkötés esetén ezen problémák nem léteznek. Ezért sem foglalkozott vele a Leadtek sokáig. A MC miatt voltak kénytelenek egyáltalán a lehetőségét megteremteni.

(#5148) e-zoli válasza #65675776 (#5147) üzenetére


e-zoli
tag

Pont fordítva gondoltam, azt hittem a kábeles megoldás jár nagyobb veszteséggel, problémával, de most már értem miért van így.

(#5149) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a hanggal van problémám csináltam egy teszt felvételt is hogy haljátok [link] itt meg két kép a beállításról [link] [link].
Remélem valaki tud valami jó beállítást mondani hogy ne lüktessen a hang.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#5150) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

A TV tunerem LEADTEK TV2000XP GLOBAL.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.