Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5951) bord válasza #65675776 (#5918) üzenetére


bord
csendes tag

Jól értelmezem w7 alatt tv2000 xp ha belső hangkábellel van öszekötveaz alaplappal nem lesz hangom?

(#5952) bzoley válasza bord (#5951) üzenetére


bzoley
veterán

"Csak" valószínű. Főleg, ha Creative-ról van szó. De akár jó is lehet, ki kell próbálni.

(#5953) bord


bord
csendes tag

És azt honnan tudom meg?

(#5954) bzoley válasza bord (#5953) üzenetére


bzoley
veterán

Talán úgy, hogy kipróbálod, nem?
Ha minden jól van beállítva, és még sem szól, akkor lehet barkácsolni külső bemenetre. Ha még utána sem jó, akkor lehet keresni egy normális hangkártyát, ami működik is.

(#5955) bord


bord
csendes tag

Xp és vista alatt is működik a tv tuner,csak a vistát lecseréltem w7 re és nincs hangom,a csatornákat megtalálja.a dolog érdekessége az eszközkezelőben csak egy Winfast tv2000 expert (FM1216Mk3) nevezetű dolog van, se cross bar, stb

(#5957) bzoley válasza bord (#5956) üzenetére


bzoley
veterán

Hangkártya driver frissítés, vagy vársz egy használhatóra. Lehet, hogy nincs jól beállítva, vagy külsőre kell ákötni a tunert.
Elég az az egy eszköz, nem kell a többi.

(#5958) bord válasza bzoley (#5957) üzenetére


bord
csendes tag

Köszi :) próbálkozok majd alaplapi hangkártya driver frissítéssel ami fel sem lett téve mert w7 alapból kezelte,de lehet ez a gond.Azt hittem w7 alá is kell a többi de ezek szerint nem.

(#5959) bord válasza bzoley (#5957) üzenetére


bord
csendes tag

Letöltöttem az alaplapi hangkártyát és láss csodát van hangom :)
Köszi a segítséget :C
A tanulság windows 7 alatt is telepíteni kell a hangkártya drivert,hiába kezeli.

(#5960) Billow


Billow
csendes tag

Sziasztok!
nekem egy régi típusu tv tuner kártyám van leadtek winfast tv 2000 és nem tudom működésre bírni. töltöttem le hozzá drivert. rádugtam a tv antennát is a gépre. és nem működik azt írja kell neki valami video capture device. Újra lett téve a windows xp és nem működik azóta.
Kérlek adjatok tanácsot, hogy újra tudjam nézni a pcémen a tvét.

(#5961) bord válasza Billow (#5960) üzenetére


bord
csendes tag

Kicsit bővebben? eddig fent volt?működött?Prv2 fent van?Eszközkezelőnél hang és videó-játékvezérlőnél a 3 winfast fent van (Cross bar,TVtuner,Video Capture)?PRV látja az analog video eszközt a beállításoknál?

(#5962) Billow válasza bord (#5961) üzenetére


Billow
csendes tag

Régen volt fennt pár éve. de már azóta többször is lett rendszer telepítve. és most használni szeretném és nincs hozzá meg semmilyen telepítöm. a netről letöltöttem a leadtek winfast tv2000 Tuner drivert (TV2000 driver v2.04.17). ezt feltelepítettem. a kis tv ikon megjelent a tálcán ahol régen de ha rákattintok azt írja ki, hogy Cannot find any video capture device. miután nyomok egy ok gombot bejön az a felület amivel tudtam tvét nézni de ha belemegyek a beállításokba video device hoz nem ír semmit. meg tv csatornákat sem talál hiába van rádugva a tv kábal kírja Hun pal meg csatornákat is de adás nem jön. Mást semmit nem telepítettem hozzá ezek szerint kell még.
ezeket amiket írtál pvr2, cross bar, tv tuner,TV2000 driver v2.04.17 video capture honnan lehet letölteni?
előre is köszönöm a választ

(#5963) bzoley válasza Billow (#5962) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyon úgy néz ki, hogy csak a szoftvert telepítetted.
Nem ártana tudnod a tunered pontos típusát, és az alapján megkeresni a megfelelő meghajtót a gyártó oldalán, majd telepíteni. Addig a szoftver nem fog működni.

(#5964) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Leadtek expert kártyám van, eddig jól működött, még win7 alatt is, azonban most újratelepítettem a win7-et, új driverek, minden és csíkos a tv képe...
Itt egy kép róla... A géppel más baj nincs, csak a tuner képe ilyen csíkos.. Mitől lehet ez? Mivel lehet javítani rjta?::)

[link]

Képet linkesítettem. Ha ragaszkodsz a lényegében használhatatlan képfeltöltés.hu-hoz, akkor legalább ne illeszd be közvetlenül a képet, mert többnyire meg sem jelenik.

[ Módosította: #65675776 ]

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#5965) #65675776 válasza evko (#5964) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs deinterlace. Újra kell regisztrálni a filtereket. Legelső letöltés.

(#5966) evko válasza #65675776 (#5965) üzenetére


evko
aktív tag

Köszönöm!
Sajnos nem lett jó a kép a filter regisztrálások után sem... :(
Minden driver újra lett telepítve, mégis csíkos... :(
Valamit lehet még tenni?

evko

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#5967) azbest válasza evko (#5966) üzenetére


azbest
félisten

pvr2-ben az adás rögzítésének formátumát lehet állítani, korábbi verziónál úgy tapasztaltam, hogy a megjelenítést is ahhoz igazítja, hogy milyen formátumban szeretnék rögzíteni adást.

Amikor progresszív helyett interlaced módot választottam, akkor a tvnézés is interlaced lett. Szóval egy próbát megér, hogy megnézed ezt a beállítást, és mondjuk dvd profilra állítod, ha nem azon van.

Itt egy pdf, aminek a 20-adik oldalán látni miről beszélek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5968) #65675776 válasza azbest (#5967) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem igaz. Ebben az esetben hw encoder beállításával mindig interlaced lenne a kép. De nem az.

(#5969) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
PVR2-ben mi az B vagy D betű a monó/szteró felirat felett? Vmit a hanggal csinál. A betűvel lehet a két "mód" között.

"Csak úgy mondom"

(#5970) bzoley válasza Csapi007 (#5969) üzenetére


bzoley
veterán

Az "A" PAL-B/PAL-D szabányok között vált. Esetenként szükség lehet rá, főleg ha nincs hang egy-egy csatornán.

(#5971) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Adott egy 32bites Win7 és egy PVR2000. Működik szépen a Win Media Center-rel, csak egy hiba van: a távirányító hangerőszabályzó gombjai a menüben léptetnek és nem a "dolgukat teszik"...

Valami ötlet? :F

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5972) #65675776 válasza PhoenixK (#5971) üzenetére


#65675776
törölt tag

Állítsd át a távirányítót MCE módba. A módját már leírtuk párszor.

(#5973) PhoenixK válasza #65675776 (#5972) üzenetére


PhoenixK
őstag

A wizard-ban az MCE Remote be van kapcsolva. Csupán egy funkció nem OK: a hangerő...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5974) azbest


azbest
félisten

Hát ez remek...

"The latest information:
The Conexant's solution for this CPU usage issue is using <DMA 64-bit addressing> instead of <DMA 32-bit addressing>.
And CX23885/CX23887/CX23888 (PCI-E) support DMA 64-bit addressing.
But CX23880/CX23881/CX23882/CX23883 (PCI) does not support DMA 64-bit addressing."

[link]

Mondjuk az alapján, hogy volt amikor nem terhelte a procit, most meg megint elkezdett hülyülni és pörög feleslegesen, szerintem pvr2 bug, mint sokminden amiről olvashattunk már itt....

(#5968) daa-raa: amúgy magam tapasztaltam... pár verzióval korábban... gondolom az is bug volt.

[ Szerkesztve ]

(#5975) azbest válasza azbest (#5974) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk lehet mégis driver bug, mert többféle progival is eszi a procit :B
csak azt nem értem, hogy ha 4GB alatti címen van mind a három eszköz, ami a tunert jelenti (ts, audio és tuner) akkor miért van problémája a 64bites címzéssel. Ráadásul volt már példa hogy nem terhelte, többszöri próbálgatással ki lehetett hozni a normális működést is.

(#5976) bzoley válasza azbest (#5975) üzenetére


bzoley
veterán

Lassan már mindenre ráfogtad, hogy az okozza a bug-ot, de a legvalószínűbb fel sem merült. De akkor miért idézel olyasmit, amit nem értesz?

(#5977) P.H. válasza bzoley (#5976) üzenetére


P.H.
senior tag

Mi a legvalószínűbb?

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#5978) #65675776 válasza azbest (#5974) üzenetére


#65675776
törölt tag

Expert-tel Vista x64 alatt soha sem tapasztaltam a nevezett problémát (W7 x64 alatt meg csak annyira üzemeltem be a tunert, hogy megnézzem van-e működőképes drivere, szóval nem néztem). PxDVR3200 H-val viszont mind Vista, mind W7 x64 alatt jelentkezett.

Nem került még olyan PVR2 verzió a szélesebb nyilvánosság elé, amit ki ne próbáltam volna (plusz pár olyan verziót is, ami nem került ki egyáltalán public-ba). Egyik esetben sem tapasztaltam ilyesmit.

(#5979) Oliverda válasza #65675776 (#5978) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel "csak" 4GB RAMod van ezért ezen nem is kell csodálkozni szerintem. Amennyiben jól értem akkor csak 4GB fölött jön elő a szóban forgó hiba.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5980) #65675776 válasza Oliverda (#5979) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mint írtam, a PxDVR3200 H esetén előfordult. A probléma egyébként >=4GiB-ra igaz.

(#5981) Oliverda válasza #65675776 (#5980) üzenetére


Oliverda
félisten

Helyesbítek. Minél több RAM található a gépben annál valószínűbb hogy előjön. Ergo valszeg 8GB-val már az Expert mellett is előjött volna. Csak azért mondom mert ismerek olyan akinél akkor jött elő mikor bekerült a 8GB (pontosabban a +4).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5982) azbest válasza bzoley (#5976) üzenetére


azbest
félisten

Na mesélj, mi a legvalószínűbb? Volt már pár botrányos minőségű pvr2 verzió is, hogy a kép pixelesedett be, hol elszállt digitális adás csatornaváltásakor, evr móddal is sokáid késlekedtek (2-3év)... vmr módban még mindig hajlamos darabosodni a kép.

Nos, mivel nincs semmi szabályosság abban, hogy mikor jó és mikor nem jó, így nehéz pontosan meghatározni az okát.

Mikor 3GB-ra limitáltam a win memóriáját, akkor is megesett, hogy nem normálisan működött. Most az eszközkezelő piszkálgatása és a bios pci latecy változtatása után éppen jól megy 6GB ram mellett is.

Az nem ok, hogy 2GB memóriánál több van a gépemben, ez csupán a tünet kiváltásához feltétel. Az ok az, hogy nem tudnak tisztességes drivert írni a kedves gyártónál. Talán nem tartották be az ms tanácsát a driver készítésnél: [link], vagy szimplán arról van szó, hogy a régi drivert foltozgatják a minimális működési szint eléréséig. Ebben közvetve a Leadtek is hibás, hisz ki más gyakorolhatna hatást a chipset gyártójára, ha nem az aki megveszi tőlük a chipeket. Talán az ms is hibás abban, hogy nem dobta vissza a 64bites drivert, amikor certificatet kértek rá.

Egyébként, mintha régebben olvastam volna arról, hogy 64bites rendszeren is 4GB címtartomány alá töltik a drivereket pont a kompatibilitás miatt, az eszközkezelőben megnézve látszik is, hogy FB000000-FDFFFFFF címtartományban van a tuner minden része. A felső 32 bit csupa nulla, nem kell semmit trükközni a kezelésében.

Eddig túl sok konstruktív dolgot nem mondtatok a témában, nem tapasztalom, hogy (a szavaidat idézve) jobban értenéd a probléma okát.

[ Szerkesztve ]

(#5983) #65675776 válasza azbest (#5982) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem meglepő módon a legvalószínűbb a driver. Valamelyest befolyásolja a PVR2 verziója is, de nem annyira. Sokkal erősebb hatással van rá az energiagazdálkodás, nálam CnQ-val mindig sűrűbben előfordult.

Meg fogsz lepődni, de más gyártók programjaival még ennél is több probléma van. Az EVR-rel pedig gyakorlatilag minden gyártó késett. Szinte mind csak a W7 (vagy legalábbis az RC) megjelenésekor implementálta, vagy még később. Van nem egy program, ami EVR és DXVA támogatás mellett is >20% CPU-t eszik DVB-T alatt ha HD csatornát nézel (mert ugye a DXVA csak névlegesen működik).

Nyomást gyakorolhatna. De ettől még a CX2388x széria PCI-os tagjai nem fognak változni, mint a linkelt TVCards-os topicban is van, hw szinten nem támogatja a 64 bites DMA-t (egyébként ezen chipek dokumentációja 2005 óta nem változott). Emiatt driver szinten sem lehet mit kezdeni vele. A következő követelés mi lesz? Írjon x64 drivert a Leadtek vagy a Conexant BT878A-hoz (most írjam le megint mióta nem változott ezen chipekkel semmi)? Tudomásul kell venni, hogy egyes eszközök támogatása idővel megszűnik. A számítástechnika nem állóvíz, pillanatok alatt elavulhat bármi. Pláne ha hw szinten nem felel meg egyes újonnan felmerülő követelményeknek.

"Az nem ok, hogy 2GB memóriánál több van a gépemben, ez csupán a tünet kiváltásához feltétel." Ki állította az ellenkezőjét?

A MS-nak nem érdeke, hogy orrba szájba visszadobáljon drivereket. Egyrészt ez neki bevételkiesés (A WHQL aláírásért bizony pénzt is kérnek), másrészt így is sír a szája sok jóképességűnek, hogy kevés a driver W7 alá (ami egyébként nem igaz). Adtak Ők már aláírást szinte teljesen működésképtelen driverekhez is.

Egyébként ha ennyire biztos vagy benne, hogy nem kell trükközni és egyszerű, akkor miért nem írsz drivert Te magad? Követelőzni a legegyszerűbb. Ebben a témában eddig mindenkitől csak ezt láttam, konstruktív hozzáállást senkitől.

[ Szerkesztve ]

(#5984) azbest válasza #65675776 (#5983) üzenetére


azbest
félisten

"A következő követelés mi lesz? Írjon x64 drivert a Leadtek vagy a Conexant BT878A-hoz (most írjam le megint mióta nem változott ezen chipekkel semmi)? Tudomásul kell venni, hogy egyes eszközök támogatása idővel megszűnik."
Ha akarnák, akkor meg tudnák oldani. Most ráadásul nem egy kifutott termékről van szó, hanem egy jelenleg is forgalmazottról. Ráadásul már 2-3 éve kinn van ezzel a problémával, azóta is csak a legdurvább hiányosságokat foltozgatták.
2007 óta lehet kapni a kártyát [link], 2006 novembere óta (kiskerben 2007 februártól) érhető el a Windows Vista 64bit.
Milyen új kihívásról beszélsz? Ha megoldhatatlan probléma a 64bites rendszer normális támogatása, akkor ezt már a piacra dobás előtt is tudniuk kellett. *

"Az nem ok, hogy 2GB memóriánál több van a gépemben, ez csupán a tünet kiváltásához feltétel." Ki állította az ellenkezőjét?
A fórumok alapján a leadtek szerint 2GB+ a probléma oka, úgy tűnik vállalhatónak tartják a memórialimitet, különben tennének valamit ellene.

Egyébként ha ennyire biztos vagy benne, hogy nem kell trükközni és egyszerű, akkor miért nem írsz drivert Te magad? Követelőzni a legegyszerűbb.
Ha megfizet a leadtek akkor esetleg fogok. (egyébként most lett épp az egyik feladatom, hogy drivert írjak egy eszközhöz - más területen, nem win)

Bár win driver írást még nem próbáltam, de 4GB alatti tartományban a 32bites és 64bites cím értéke is ugyanaz, ha a drivert módosítják, hogy 64bites változókat használjon (az első 32bit 0 értékű), akkor valsz komolyabb probléma nélkül működnie kell. Az ms által írt double buffering talán azt jeleni, hogy első lépésben 4GB alatti címtérbe dobja az adatait és onnan másolja át a rendszer 4GB feletti tartományba. Szerintem egy hét alatt gatyába tudnák rázni a forráskódot, ha akarnák.

*: Másrészt ugyanúgy címez 2GB memóriával is a win64, legfeljebb ha a conexant és a leadtek a driverben előjeles 32bites változókat használ, akkor hülyeséget csinál a driver. Ha a hardver dolgozik elójeles 32bites címekkel, akkor pedig a drivernek kell biztosítani, hogy olyan címtartományt adjon neki, amivel nincs probléma.

Külön vicces, hogy win7 64bit alá probléma nélkül feltelepül a 32bites driver is, jó eséllyel csak minimális módosítást végeztek rajta, hogy a 64bites progik hozzáférjenek.

Még annyi, hogy a hiba nem állandó jelleggel jelentkezik, tehát képes a hardver és a driver megfelelő működésre, csak van benne valami bug, amit kezelni kellene.
Ez a fórum tudomásom szerint nem a Leadtek reklámfelülete, nem tudom miért veszitek személyes sértésnek, ha valaki a céget kritizálja a hozzáállása miatt. A leadtek tuner topicban teljesen jogos a tunerjeik bugjaival foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5985) azbest


azbest
félisten

nem is kell nagyon keresni a témában:
http://corona.homeunix.net/cx88wiki/Overview/GeneralArchitecture

The biggest limitation of the CX2388x, as far as modern systems are concerned, is that its DMA program format only allows for 32-bit physical memory addresses (not including the newer CX23885, which allows 64-bit addresses). This means that on 64-bit systems with large amounts of memory, the operating system will need to translate out-of-range physical addresses into 32-bit physical addresses that the CX2388x DMA engine can understand. The cx88 driver uses the BSD bus_dma framework, which handles this behind the scenes. This translation can impose a performance penalty, especially on amd64 systems where low-memory copy buffers ("bounce buffers") are used as intermediaries between high-memory buffers and 32-bit hardware devices. Some 64-bit architectures (sparc64, sun4v) have I/O MMUs, which are address translation hardware units that FreeBSD uses to eliminate the need for bounce buffers. The newest amd64 chipsets also have I/O MMUs, but FreeBSD does not (yet) use them.

Ha jól értem a PxDVR3200 H kártyádnál a hardver képes 64bites dma címzére is, csak lusták voltak picit jobban módosítani a már meglévő drivert.

A szöveg többi része alapján szintén a driver (oprendszer) feladata a címfordítás. Itt megemlíti ennek teljesítménykorlátozó tényezőjét is, és hogy bizonyos rendszereken van hardveres támogatás a címfordításra. (csak nem a virtualizáció támogatásáról van szó, amit nagyon sok proci támogat manapság).

Szóval megfelelő driverrel legfeljebb a virtualizációt nem támogató processzoroknál lehetne némi teljesítménycsökkenés... de ott sem kéne, hogy 1% prociterhelés helyett 100% legyen, ez inkább valami programozási bug (deadlock vagy végtelen ciklus).

[ Szerkesztve ]

(#5986) #65675776 válasza azbest (#5984) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az elsőre: már leírtam, hogy a BT878A semmilyen szinten nincs már támogatva, legalább öt éve még csak gyártásban sincs. EOL termékekhez sehol sem jár támogatás.

Sőt, az Expert még régebbi. A chip meg még annál is régebbi. Amikor tervezték még éppen csak bontogatta a szárnyait az x64 (pláne nem volt általános még az 1GiB RAM sem, nem hogy a 4). Egyáltalán nem volt biztos, hogy el fog terjedni. X64 OS asztalra szintén nem volt. Ezért nem is terveztek bele semmiféle 64 bites DMA-t.

Maga a chip 2005 óta nem változott, szóval hw szinten nincs benne ennek a támogatása. De ha belekerülne egy újabb revízióba, akkor sem lenne hozzá visszamenőleges támogatás, mert nem is lehetne. Ennyi. Lehet egyáltalán nem lehet már megoldani rendesen. El kell fogadni, hogy x64 alatt csak korlátozásokkal működik. Jelen esetben ez azt jelenti, hogy csak korlátozott memóriakiépítéssel.

Nem minden hw szintű probléma orvosolható driver/sw szinten. K7 procikon sem fog futni soha semmilyen x64 OS, nyilván azért mert az AMD egy koetschoeg, és nem teszi ezt lehetővé valamilyen módon (pedig az utolsó szériák akkoriban készültek, amikor a CX2388x piacra került, ráadásul egy ideig párhuzamosan gyártották a K8 procikkal)... Legalábbis ezt is feltételezheti aki úgy gondolkodik, mint pl Te.

Másodikra: az okot és a kiváltó okot ne keverjük. A 2GiB egy tényező, ami kiváltja, de nem a probléma eredendő oka. Egyébként ez a határ más esetekben is fellépett, pl a hw encoderek működése se volt megbízható egy ideig ilyenkor. Ezt lehetett orvosolni, a Leadtek meg is tette aránylag hamar. (Más cégek meg mai napig sem egyes temékeknél.) Nyilván van köze az x86 alkalmazások 2GiB-os memóriakorlátjához is. Ezért lenne érdekes egy x64 PVR2.

Harmadikra: A Leadtek a drivert alapvetően csak a saját hw-eihez igazítja. A driver magja a Conexant-tól származik. Emiatt sincs BT878A-hoz x64 driver, mert nem írta meg már a Conexant sem. Szóval ha a Conexant valamit csak úgymond kókány módon csinált meg, akkor az a Leadtek (pontosabban az összes gyártó) drivereiben is így lesz. (Hozzáteszem, egyes gyártók még arra sem képesek, hogy a hw ID-ket és neveket átírják bizonyos helyeken, így már megjelenni is a komponens fejlesztője jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#5987) azbest válasza #65675776 (#5986) üzenetére


azbest
félisten

Értem én amit mondol, igaz is. Viszont egyik sem jelenti azt, hogy nem lehetne megoldani a problémát.

Egyik kollegám is azt mondta a feladatára, hogy nem megoldható... érdekes módon miután a főnökünk helyre tette azzal, hogy "ezt a választ nem fogadom el" mégis sikerült megoldást találni.

A linkeken lévő infók alapján win64 és bsd alatt is megoldott a 32bites hardverek kezelése. Az már csak plusz öröm, hogy megfelelő hardveres környezetben még teljesítménycsökkenést sem okozna a megoldás.
Egy debuggolásban jártas szoftverfejlesztő a forráskód birtokában órák vagy napok alatt megoldaná a helyzetet. (Két nap alatt megtaláltunk egy driver bugot egyik kollegával úgy, hogy ő nem ismerte a rendszert én pedig nem ismertem a debuggolást :DDD [link]) Vannak erre bejáratott módszerek, hogy megtalálják a hibás részt, csak alkalmazni kéne.

Értem én azt is, hogy 3 éve mikor a kártyát kiadták igyekeztek a legolcsóbb alkatrészekből felépíteni azt. Bíztak abban, hogy az akkori viszonyok közt csak nagyon kevés usert érint a hanyagságuk, most meg lassan azzal lehet lepattintani a panaszkodókat, hogy EOL termék lesz. A leadteknél megvan a forráskód, tehát módjában állna javítani a hibákat, ha akarná. De megértem, hogy nekik jobb ha új hardvert veszünk minden (szoftveres) bug kiderülése után.

Na mára elég ennyi szájtépés, egy rendszert át kell adnom ma este...

(#5988) weszil válasza bzoley (#5970) üzenetére


weszil
csendes tag

Hogy lehet váltani? Véletlenül valami billentyűzet kombinációval átállítottam egyetlen csatornánál B-ről D-re. Azon a csatornán nincs hang és nem tudom hogy lehet visszaállítani. :(

(#5989) #65675776 válasza weszil (#5988) üzenetére


#65675776
törölt tag

'A' billentyű.

azbest: Debuggolhatsz ahogy akarsz, hiányos hw funkciókat nem fogsz tudni pótolni vele, még ha a forráskód a kezedben is van.

(#5990) weszil válasza #65675776 (#5989) üzenetére


weszil
csendes tag

Köszi :) Pedig már azt hittem minden betűt végig nyomtam, ezek szerint ez kimaradt :)

(#5991) azbest válasza #65675776 (#5989) üzenetére


azbest
félisten

Kezdem úgy érezni, hogy direkt nem akarod érteni amit írok... :U
A 32bites címzésű dma működik 64 bites oprendszer alatt is... az ms és a bsd link is alátámasztja ezt, csupán a drivernek/oprendszernek el kell végeznie a címfordítást. Ezt csinálja is, különben egyáltalán nem működne vele... csak valamit elcsesztek a kódban és ezért feleslegesen teheli a gépet, amikor olyan kedve van. Ennél egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni neked. :F

(#5992) #65675776 válasza azbest (#5991) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mint már írtuk, tudjuk, hogy a driverben van hiba. Ahogy azt is tudjuk, hogy működik a 32 bites DMA x64-en.

"drivernek/oprendszernek": Azt tudjuk, hogy a driverben hibás, de ez nem zárja ki, hogy az OS-ben sem tökéletes. Szóval lehet a MS-nak is lépnie kell az ügyben, nem csak a Conexant-nak és a kártyagyártóknak. Előfordult már hasonló eset. Ha jól emlékszem az encoderes probléma megoldása is két részből állt.

(#5993) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Winfast TV2000 XP Global kártyám van és 2 észrevételem lenne:

1) Miért van az, hogy a "rendes" TV-n folyamatosabbnak tűnik a kép, mintha tunerkártyáról nézném? Utóbbin néha szaggatottnak tűnik az adás.
Ha a stáblista megy egy sorozat végén, akkor nagyon lehet érzékelni a jelenséget.

2) Van olyan kártya, ami tud azonos folyamatosságot produkálni mint a "rendes" TV?

Üdv,

J

[ Szerkesztve ]

(#5994) #65675776 válasza joecontra (#5993) üzenetére


#65675776
törölt tag

TV-n 50fps-sel megy a kép, tunerkártyán 25fps-sel. Illetve a monitorod is progresszív képet jelenít meg. Ennyi az oka, és ez minden tunerkártyára igaz.

(#5995) joecontra válasza #65675776 (#5994) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a felvilágosítást! :R

(#5996) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Csak félig leszek off. RCA switch-et keresek, valami hasonlót:

Nem tudjátok, hogy Magyarországon hol lehet ilyesmit kapni?

Üdv,

J

(#5997) Laci4 válasza joecontra (#5996) üzenetére


Laci4
senior tag

Pl ez? Lehet találsz jobbat is... csak egy gyors keresés volt, mert rémlett, hogy láttam ilyesmit a vaterán.. ;)

(#5998) joecontra válasza Laci4 (#5997) üzenetére


joecontra
addikt

Igen, jó példát hoztál. :)

(#5999) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám h felvételnél nincs hang, (Win7 64bit, Xp expert), ill etve nem engedi rendesen beállítani a PVR2 a felvételi csatornákat. Az analóg audio eszköznél csak mikrofon van, az audio vezérlése zenei cd, a felvételi eszközöknél megint csak mikrofon van. :U ????

Nem értem mit rontok el. A kábel az alaplap cd-in csatlakozóján van. Amikor audigy 1 hangkarit használtam, tök jól működött minden.

[ Szerkesztve ]

(#6000) DeniBoy válasza 4d (#5999) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Kapcsold be a stereo keveröt hátha tiltva van (letiltott eszközök megjelenitése)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.