Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5451) fagy53 válasza #65675776 (#5447) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jelentem, én shakwill-ról másoltam kontroll nélkül! Valóban PVR2.... :R

shakwill: jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal és így valószínű, hogy az OS hibája. :)

[ Szerkesztve ]

(#5452) #65675776 válasza fagy53 (#5451) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem OS hiba, és nem is driver. Van megfelelően működő driver W7 alá.

(#5453) fagy53 válasza #65675776 (#5452) üzenetére


fagy53
nagyúr

Reméltem, hogy a Leadtek oldaláról a Win 7-re aposztrofált driver megfelelő. ;]
Nekem megfelel, mert működik szépen, ezt a felvételi hanghiányosságot leszámítva. :)

(#5454) #65675776 válasza fagy53 (#5453) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felvétel hanghiányát inkább a hangkártya driverével beszéld meg.

(#5455) fagy53 válasza #65675776 (#5454) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tudom, hogy nem a tuner driver okozza és megbeszéltem már a Realtek novemberi Win 7-hez készült driverével a dolgot, de eredménytelen. Hallván most, hogy másnak, más hangkártyája, más chippel ugyanúgy nem működik felvételnél a Win 7 alatt, mint nekem, akkor mire gondoljak? ;]

(#5456) #65675776 válasza fagy53 (#5455) üzenetére


#65675776
törölt tag

Win7 alatt szinte egyetlen hangkártya belső bemenete(i) sem mködik/működnek. Át kell kötni Line-In-re, és akkor lesz hang.

(#5457) bzoley válasza #65675776 (#5456) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt a belső átkötést kis sem tudnám próbálni, mert a ventilátor ledarálná a kábelt a hangkártyáról.

(#5458) shakwill válasza fagy53 (#5455) üzenetére


shakwill
csendes tag

Hali! Az én hangkártya drájverem nem jó. Ez az oka a hibának. Most jutok el oda, hogy időt szakíthatok a megjobbításra.-A számítógép kiválóan alkalmas azon problémák megoldására, amelyek számítógép nélkül nem léteznének...A számítógép azt hajtja végre, amire utasítjuk, nem azt amit szeretnénk... :Y

(#5459) fagy53 válasza #65675776 (#5456) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, ez hasznos info volt, majd belebújok a gépbe, vége a kényelmes szoftveres nyűglődésnek! :D

shakwill: ezekszerint neked is alá kell feküdnöd....

(#5460) #65675776 válasza bzoley (#5457) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam (és nálad is) a mégbelsőbb átkötés azért egészen jól bevált...

Nekem meg egyszerűen nincs annyi bemenete a hangkártyának, mint amennyi tuner van a gépben...

(#5461) bzoley válasza #65675776 (#5460) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, úgy néz ki működik mindnél. Expert korában még nem akart szólni, de most próbáltam. Official PCIa-val Compro-ként van hang.

(#5462) #65675776 válasza bzoley (#5461) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már megint drivert hekkelgetsz? DTV 4 4.55.110-et nézted már?

(#5463) rumkola


rumkola
veterán

Segítsetek tudorok!
MSN-en a 2000XP Globalt hozza be ha kamerás képet akarok megosztani (a tv adás megy a kisablakban és azt látja a beszélgetőtársam is), tök mindegy hogy a PVR2 fut vagy nem. Ellenben a webkamerát nem látja... Eszközkezelőben jó, de egyszerűen nem tudok képet adni msn-en a webkamerán kersztül. Segítsetek már mert megőrülök....

(#5464) bzoley válasza rumkola (#5463) üzenetére


bzoley
veterán

Frissítsd a tuner driverét, és msn-ben állítsd be rendesen a megfelelő eszközt. Ha nem látja a kamerát, előbb azt próbáld rendbe rakni.

daa-raa:
Már hónapok óta Compro-ként üzemel az Expert. PVR2-vel használható, igaz ma próbáltam először, a hang miatt. Az új DTV4-et még nem próbáltam. Nem sürgős, sok újat úgy sem ad.

[ Szerkesztve ]

(#5465) rumkola válasza bzoley (#5464) üzenetére


rumkola
veterán

driver friss, msn-ben nem lehet kamrát váltogatni...

am amióta megvan a tuner (eddig nem volt webkamerám), azóta a tuner képét adta be webkamerás képnek, röhögtünk is egy párszor :)

sőt, ha elindítom utána a pvr2-t, és bezárom akkor még hangja is lesz
viszont a képet 180 fokban fordítva adja be

megőrülök
:W :W :W :W

(#5466) #65675776 válasza bzoley (#5464) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak az EVR-t...

(#5467) bzoley válasza rumkola (#5465) üzenetére


bzoley
veterán

A kettőnek kevés köze van egymáshoz. Az, hogy az msn-ben látszik a tuner, még nem hiba, engedélyezted. Viszont a kamerád a tunertől függetlenül nem működik az msn-ben, és előbb ezt kell megoldanod. Ez viszont már nem ebbe a topikba tartozik. Majd utána, ha nem tudod beállítani defaultnak, lesz aktuális újra a dolog. Először vedd ki a trunert, és úgy kísérletezz. Lehet, hogy ennyit tud a kamerád.
Az, hogy a driver friss, nem információ. Ennek melyik része a verzió?

(#5468) rumkola válasza bzoley (#5467) üzenetére


rumkola
veterán

Msn-ben sajna semmit nem lehet beállítani, csak egy pipa a webkamerám képének mutatása mások részére. Ennyi a nagy beállítási lehetőség.
A kamera jó, más szoftverekkel jól műxik, ad képet, stb...
Tuner amióta megvan ezt produkálja, hogy msn-ben az látszik ha webkamerás kapcsolatot kezdeményezek. XP, Win7, 32 vagy 64 bit tökmindegy. Driver is sok volt már fent, most XP 32 van, driver: 6.0.109.66 (2008/12/25)

(#5469) bzoley válasza rumkola (#5468) üzenetére


bzoley
veterán

Ez esetben ajánlom az msn súgójának tanulmányozását, főleg a varázslók, és beállítások részt.

(#5470) rumkola válasza bzoley (#5469) üzenetére


rumkola
veterán

köszönöm a tanácsot, ezek már megvoltak
ha eszközkezelőben letiltom a globalt, akkor semmi gond műxik a kamera, sőőőt, ha ezek újra után engedélyezem (miközben megy a kamera msn alatt), akkor is jó, tudok tv-t nézni és kamerát használni egy időben
vicc....

[ Szerkesztve ]

(#5471) shakwill


shakwill
csendes tag

Sziasztok! Ahhoz, hogy működjön rendesen a tv tunerem, w7 kompatibilis hangkártya meghajtót kellene levadásznom a netről. Ha tudnátok w7 divert, esetleg linket is ajánlani a letöltéshez az örömbódottság lenne. Egy órája keresem, de csak a sok reklám xart, meg az inkompatibilis driverek tucatjait találtam idáig. Az a baj, hogy jelenleg hulla fáradt vagyok, iq 20, de szexuál az ideg, hogy a hibát megjobbítsam.
A lényeg: Alaplapi hangkártya
Alaplap: Asus M2N
Hangkártya:nVIDIA MCP61 - High Definition Audio Controller PCI
Előre is köszi a tippeket! :R

(#5472) #65675776 válasza shakwill (#5471) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha SoundMax van rajta, akkor sok helyről nem fogsz tudni drivert szerezni hozzá. Leginkább az Asus oldala, igaz náluk még nem létezik W7...

(#5473) rumkola válasza shakwill (#5471) üzenetére


rumkola
veterán

realtek ac97-es drivert próbáld, szerintem megoldja
(nvidiának csak a soundstorm volt a saját hangchipje, de ezen nem az van)

estleg innen egy vistás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5474) #65675776 válasza rumkola (#5473) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na az pont nem lesz jó SoundMax-hoz...

(#5475) fagy53 válasza shakwill (#5471) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tökmindegy milyen drivert használsz. mert rendesen a legfrissebbel sem fog menni. Én a novemberi Win 7 Realtek drivert használom az alaplapi chiphez, nekem ez kell és a Win 7 csak "vagy" kapcsolatot ismer a felvétel - lejátszás viszonylatában. Az XP ugyanazon gépen simán megy, de a Win 7 ha nézem, hallgatom a TV-t és közben felveszem a műsort, akkor azt hang nélkül veszi fel, ha külső forrásból hangot akarok felvenni, akkor azt felveszi, de közben nem hallható csak a kivezérlésjelző alapján lehet leállítani a felvételt. :D
Korábban azért írtam a topikba, mert a tunert , ill a drivert okoltam a hang nélküli videófájlokért, de egyre inkább a Win 7-et tartom ludasnak ezért a helyzetért. Remélhetőleg az SP1 majd megoldja ezt a gondot, ha az XP tökéletesen tudja ezt, akkor ennek is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#5476) #65675776 válasza fagy53 (#5475) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindig is csak egy bemenet lehetett aktív felvételre, ezen nem tudom mi a meglepő. Nincs véletlenül letiltva ez-az a Mixer-ben?

(#5477) fagy53 válasza #65675776 (#5476) üzenetére


fagy53
nagyúr

A "vagy"-ot arra értem, hogy vagy lejátszik, vagy felvesz. Normális az lenne, ha a TV hallgatása közben felvenné a hangot is, és a külső hangforrás jelének felvételekor hallgassam a gép hangszóróin vagy fejhallgatón keresztül egyidejűleg a hangot.
Ezt az XP minden hókuszpókusz nélkül tudja, a Win 7 nem. Már nem tudok semmit állítani, mert mindent kipróbáltam, egy maradt még el, hogy a tuner hangkimenetet közvetlen a Line-in bemenetre kössem, de ha ez működne, akkor sem normális a dolog, mert a külső hangfelvétel problémáját ez nem oldhatja meg. :D

(#5478) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Megvan a szép, új PxDVR3200H. Minden működik elsőre, egy dolgot kellett levadásznom: a belső hangátkötés megfelelő bemenetét (túl sok van belőle a hangkártyán, de a tuner nem jelzi őket külön névvel "analóg bemenet" mindegyik). De miután ez megvan, már a tuner távirányítóval vezérlődik a hangkártya keverője. Thx Leadtek :R
Egyelőre XP hajtja, de Win7 próba és átállás hamarosan.

42

(#5479) gyerecske válasza Adrian Mole (#5478) üzenetére


gyerecske
senior tag

Azt hittem ezt a kártyát nem kell külön rákötni a hangkártyára.Pedig már majdnem megvettem, nekem olyan kéne amihez nem kell még egy plussz kábel.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#5480) Adrian Mole válasza gyerecske (#5479) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Én a biztonság kedvéért kötöttem rá (lásd jelen topic, 1. hozzászólás). Én is tartottam tőle, mert korábbi tapasztalatom az volt, hogy nem fog működni a tuner távirányítóján és a tuner programjában a hangerő és a némítás gomb, illetve a hangkártya mixerében tudok csak hangerőt állítani, ami nagyon kényelmetlen.
De a Leadtek megoldotta, hogy ha a megfelelő hangkártya bemenetet választom ki a tuner beállításai között, akkor azt tudom vezérelni a tuner távirányítóján! Tehát magát a hangkártya mixert vezérlem a frontenden és a távirányítón keresztül! Szerintem nagyon elegáns megoldás, és remekül működik.
Egy kis gubanc van csak: a hangkártyára hiába van az 5.1 direkt rádugva, nem keveri ki a hangot rá. Sőt, valamiért nem tudom beállítani a hangkártya mixerben az 5.1 surroundot, de még nyomozok.

42

(#5481) bzoley válasza gyerecske (#5479) üzenetére


bzoley
veterán

Azt már te sem tudod megmondani, miért van szükséged kábelless megoldásra, mikor a kábeles átkötés az üzembiztosabb. Egyébként lehet kábeles átkötés nélkül is használni.

(#5482) #65675776 válasza Adrian Mole (#5480) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként miért is kellene egy sztereo vagy mono jelnek 5.1-en szólnia?

A hangkártyák driverei pedig tipikusan nem képesek semmiféle külső bemenetről jövő jelet felkeverni.

(#5483) Adrian Mole válasza #65675776 (#5482) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Amikor tettem egy próbát a Win7-tel, akkor ott kikeverte a sztereo jelet az 5.1-re. Persze ez Ms progikkal volt, igaz, hangkártya driver fel volt telepítve.
Ja, még annyi, XP alatt ez soha nem sikerült, az előző hozzászólásomban az 5.1-re kikeverés nem is ennek szólt, hanem annak, hogy ha indítottam a tunert, megszűnt az 5.1 (tehát más, amúgy ezt kihasználó programból nem volt elérhető). Visszavettem a hangkártyán a belső órajelet 44,1 kHz-re, azóta ez rendben van: tuner indítása után látja a többi program mind a 6 hangszórót.

[ Szerkesztve ]

42

(#5484) azbest


azbest
félisten

Bár kicsit off ebben a topicban:

milyen progit használtok a pvr2 által rögzített .ts fájlok szerkesztésére?

Ma próbáltam többfélét is, de egyik sem tűnt használhatónak, pedig csak annyi elvárásom lenne, hogy kiválaszthassam melyik videó és audió sáv kell nekem és azt esetleg kijelölt helyről kivágjam. :U

(#5485) bzoley válasza azbest (#5484) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg próbáld ki a Super(R)-t.

(#5486) azbest válasza bzoley (#5485) üzenetére


azbest
félisten

erre gondololsz?
http://www.erightsoft.com/SUPERsnap1.html

úgy vettem észre, hogy csak az első audió és videó sávot használja :(

(#5487) bzoley válasza azbest (#5486) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nem tudod kiválasztani, akkor pl. a TsRemux-szal újracsomagolhatod a kiválasztott stream-eket. De mintha lehetne a Super-ben választani.

(#5488) azbest válasza bzoley (#5487) üzenetére


azbest
félisten

most jön a "tökönszúrom magam" fejezet :D
egyszerűen csak a Haali Media Splitter kellett, amihez mellékelik a gdsmux progit :)

azért még kell finomítanom, de már látom, hogy ennek a kimenetét le tudják játszani a videójátszó progik :)

(#5489) Kosztinho


Kosztinho
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, hátha tud rá valaki valami megoldást :)
Win7 64bit alá feltettem a pvr2-t (2.0.3.28), működik minden ahogy kell. A gondom az, hogy ha lenémítom, akkor lenémít minden más hangot is :F
A tuner egy leadtek tv2100, alaplap Abit AV8, alaplapi hangkártya van, a driver fenn van mindenhez.

(#5490) bzoley válasza Kosztinho (#5489) üzenetére


bzoley
veterán

Amíg Master Volume-on kívül mást nem lehet kiválasztani, ez így marad. Normálisabb tunereknél mondjuk PCI-audioval áthidalható a probléma, de nem vagyok biztos benne, hogy a tied ezt támogatja. Ellenőrizd az audio eszköznél.

(#5491) Braintek


Braintek
csendes tag

Tudna segíteni nekem valaki?
Van egy Leadtek Winfast TV2000XP Expertem és Windows 7 x64 alatt használnám. Felraktam a driverét ami a honlapján van fent és a pvr 2-t. Szuperul megy a kép de valami miatt nincs hang. A PVR2 beállításaiba viszont ki se lehet választani a hangkártyámat hogy azon jöjjön a hang. felraktam az xp-t azzal tutiul megy minden de win 7-el sehogy nincs hangom. Valaki esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm.

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#5492) bzoley válasza Braintek (#5491) üzenetére


bzoley
veterán

Hangkártya driver frissítése, vagy hangkártya csere olyanra, ami használható is.

(#5493) Braintek válasza bzoley (#5492) üzenetére


Braintek
csendes tag

Leszedtem a legfrissebb drivert az asus oldaláról a hangkártyához meg a tunerhez is.
Akkor lehet tényleg au integrált kari a baj? Lehet ha vennék egyet azzal menne?

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#5494) Kosztinho válasza bzoley (#5490) üzenetére


Kosztinho
tag

Megoldódott :) Az audió vezérlését átállítottam a vonalbementre, és így most teljesen jó :R (Nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldás,de működik...)

(#5495) Braintek válasza Braintek (#5493) üzenetére


Braintek
csendes tag

Felmentem a hjelpsite ra ami az aláírásodban van.

- WinFast TV2000 XP Expert:
EagleXT driver 6.0.109.7000 (08/10/2009), Windows 7 Windows Update available *
ezt letölteném de van mellette egy kis csillag*

*: The PCI audio (audio stream via PCI bus) must be enabled in the EEPROM of these analog TV cards to support Windows Media Center.
The PCI audio is enabled in the latest version of TV2000 XP Global and TV2000 XP Expert NTSC model.

Ami ezt írja de nem tudom mit jelent?????? Valamit az eeprom- al kell csinálni? Tud valaki segíteni?

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#5496) bzoley válasza Braintek (#5495) üzenetére


bzoley
veterán

Ne foglalkozz vele. Csak annyit jelent, MC alatt nem lesz hang, mert a kártya nem tud PCI-audio-t, csak moddolással.
Egyébként miért töltenéd le azt, ha uott van frissebb is?

(#5497) Braintek válasza bzoley (#5496) üzenetére


Braintek
csendes tag

akkor ezek szerint ha venék egy normális hangkártyát ami sima pci-os azzal müködne??mert xp megy alaplapi val is. lehet csak win7-en nem?

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#5498) bzoley válasza Braintek (#5497) üzenetére


bzoley
veterán

Mármint mi működne?
Korábban azt írtad, hogy már van hang. MC-ben meg semmilyen hangkártyával nem lesz, mert a tuner nem tud PCIa-t.

(#5499) Braintek válasza bzoley (#5498) üzenetére


Braintek
csendes tag

Bocsi, nem akarok értetlenkedni lehet akkor valamit féreértettél, elmondom rendesen.
Amikor xp van fent a gépemen akkor az alaplapi integrált hangkártyával működik kép hang minden rendesen a pvr2 be, és a beállításoknál látszik is a hangkártya be tudom állítani, de win7 be a pvr2 beállításánál az analóg audio eszköznél csak a mic meg a line in van, nem lehet kiválasztani hogy auxról szóljon, mert xp- az volt beállítva és volt hang. Itt egy kép meg tudod nézni lehet mi nem jó.
http://www.freeweb.hu/djbrain/pvr.jpg
Az alaplapi audio össze van kötve rendesen a tunerral.
Segítséged előre is köszi.

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#5500) #65675776 válasza Braintek (#5499) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez már ilyen, W7 alatt lényegében egyetlen hangvezérlő AUX, CD-Audio és egyéb belső bemenetei sem működnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.