Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5251) bzoley válasza VaniliásRönk (#5250) üzenetére


bzoley
veterán

Zöldes-lilás? Normát átállítottad PAL-ra?

(#5252) VaniliásRönk válasza bzoley (#5251) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Magyarországra állította magát, de az S-Video bemenetre váltva az a fül nem is volt ott, ahol ezeket lehet babrálni.

Szerk.: Sajnos nincs nálam a gép, rosszul emlékeztem, guglizás után látom, hogy az a második fülön van, csak feltűnt volna, ha NTSC-re van állítva. :F De majd legközelebb csekkolom. Köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5253) #58660352


#58660352
törölt tag

PxDVR3200H kártya component üzemmódban Windows7 64bit alatt PVR2 verzió 2.0.3.28, codec 1.0.0.7.

A jelet a UPC PACE settopbox TV SCART kimenetéről küldöm be a PxDVR3200H bemenetére. Composite video esetén van kép, méghozzá elég jó minőségű. Ezen fellelkesedve vettem (sajnos jó drágán) egy SCART - RGB kábelt, amivel viszont
egyáltalán nincs kép. Az UPC PACE settopbox pedig állítólag kiküldi az RGB jelet.
Szerintetek mi lehet a baj?

(#5254) modflow válasza bzoley (#5246) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

(#5255) bzoley válasza #58660352 (#5253) üzenetére


bzoley
veterán

Az az rgb valószínűleg nem az az rgb, amire neked szükséged lenne.

(#5256) #65675776 válasza #58660352 (#5253) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tunereken (és úgy általában) alkalmazott komponens bemenet nem RGB komponens, hanem YPbPr. Szóval hiába kötöd rá az RGB jelet, nem lesz semmi érdemi képed.

(#5257) #58660352 válasza #65675776 (#5256) üzenetére


#58660352
törölt tag

Köszönöm. Így már persze érthető a dolog. Létezik esetleg valami adapter ennek kiküszöbölésére vagy ennek így már képminőség szempontjából nem is lenne jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#5258) #65675776 válasza #58660352 (#5257) üzenetére


#65675776
törölt tag

Léteznek átalakítók, de nem éppen olcsók.

A legjobb minőséget egyébként az RGB komponens adja analog átvitelnél.

(#5259) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!
Új tv tuner kártyát készülök, mivel most frissítettem a gépemet 64 bites windows 7-re és a régi nem működik ez alatt.
Fogalmam sincs melyiket válasszam olyan nagy a választék.Természetesen a képminőség a legfontosabb, de egyszerűen legyen használható és szeretnék vele digitalizálni is régi VHS felvételeket.Ehhez kérném a hozzáértők segítségét, tanácsát.
Köszönöm előre is.
Üdv

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#5260) eladohardver


eladohardver
őstag

Ahoj!

3200 Hybrid tunerkari windfos7 64 bit magyar... driver/progi legfrisebb amit találtam.... Gyártó oldalán. Randomra ha kapcsolom távirányítóval 1 helyett, kettőt kapcsol.

WtF?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#5261) Daffni2 válasza eladohardver (#5260) üzenetére


Daffni2
addikt

Ez nálam is előfordul,arra gondolok,hogy a távirányító rész érzékenysége miatt van.
Az op.renszer gyorsabban vaszi a lapot és ezért elindul még egy PVR2.

Mostmár figyelek és óvatosan nyomom a gombot.

Az volt a bosszantó,hogy amikor Digitálison van úgy lefagy a kettő,le sem lehet lőni.

"Aki ad,az nyer"

(#5262) Whaazzup válasza gyerecske (#5259) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nekem a Winfast bevált,de ajánlom csak olyant vegyél ami hardveresen tudja a formátumot.PL TV 2000 XP Expert vagy deluxe.nekem ez van kiváló.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#5263) #65675776 válasza Whaazzup (#5262) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TV2000XP széria egyetlen tagja sem képes hw-esen tömöríteni.

Deluxe-ot venni meg már 4-5 éve sem volt értelme, ma már Expert-et sem. Deluxe-hoz ráadásul nincs x64 driver és nem is lesz.

(#5264) eladohardver válasza Daffni2 (#5261) üzenetére


eladohardver
őstag

no-no! Próbáltam, hogy leszedett elem fedéllel elkapcsltam, kitéptem mind2 elemet... és úgyis elkapcsolt... nem mindíg azonnal kapcsol L... hanem köll kicit várni majd csatornát vált... esetleg ez win7 bug?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#5265) gyerecske válasza #65675776 (#5263) üzenetére


gyerecske
senior tag

Most akkor mit érdemes venni? :-)
Tudja a digitális adást is fogni, hardveresen tömöríteni, lehessen vele digitalizálni.
Olyan kellene ami időtálló is.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#5266) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Hali!

Ma vettem egy 1800 H tunert.
Lenne pár kérdésem, mert közel sem tökéletes a cuccos.
Feltettem a PVR2-t, legfrissebbet.
Detektálta a csatornákat jó sokára, de csak a digitálisakat (DVB-T).
1. Hol lehet átrakni, hogy analógot (is) detektáljon?
2. felvétellel kapcsolatos problémák:
Nem találok semmiféle komolyabb beállítást, csak annyit lehet, hogy mpeg vagy ts legyen, ts-nél van egy olyan még, hogy jeltovábbítás tipusa, itt "összes csomag rögzítését" vagy "csak ennek a programnak a rögzítését" lehet választani.
Ezeket végigzongoráztam, ennek ellenére, szaggat a felvett kép, és szét szétesik, nézve tökéletes. Továbbá, ahol nem AC3-ba nyomják a hangot, tehát ami nem HD, annál nem tudja a kmplayer lejátszani a hangot (erroral elszáll). A képnek az aránya sem stimmel, hosszúkás, mintha SVCD lenne. Hiába állítom mpeg-re a beállítást, mindig ts-t csinál a szoftver. Ráadásul ha ts beállítás mellett összes csomag rögzítését választok (alapbeállítás), akkor rtl klubot nézve felveszek és a dunán lévő focimeccset veszi fel. :F :F
Tud valaki segíteni, hogy mit lehet ezzel csinálni? Gyakorlatilag a felvétel így használhatatlan. :(

Még 1 kérdés: Össze lehet a karit valahogy hozni DScalerrel?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5267) Dzsekó válasza Dzsekó (#5266) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ja és még azt elfelejtettem írni, hogy 1-2szer le is fagy a PVR progi, ha épp Duna 1-ről váltok csatornát. Csak feladatkezelőben tudom bezárni.
XP-t használok, de elég sok dolog bugnak tűnik.

(#5268) bzoley válasza Dzsekó (#5266) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem olvasgass egy kicsit dvb-t témában, hogy megtudd, mi hogyan működik.
Mpeg-4 stream-nél, vagyis az összes csatornánál csak transport stream rögzítés lehetséges, program stream nem.
A kmplayer hibája itt érdektelen, keress olyan lejátszót, ami támogatja a az adott formátumot.
Az összes csomag rögzítését választva, meglepő módon az összeset mented, ezért az sem meglepő, ha épp egy másikat látsz visszajátszáskor. Ettől még ott van többi is, csak ki kell választani.
Ha nem tetszik a képarány, állítsd át.
analóg módba csak három féle módon lehet, egyik sincs eldugva, dokumentálva is van, valamint itt is le lett már írva néhányszor.
Az összesből egy valós hiba létezik. A PVR2 valóban elszáll néha, erről tudunk. Ha nem Win7-et használsz(de akár akkor is), próbálkozz egy előző verzióval(pl.2.0.3.24)
Emellett nem árt ellenőrizned, hogy a cpu boldogul-e a HD csatornákkal.

(#5269) #65675776 válasza gyerecske (#5265) üzenetére


#65675776
törölt tag

DVR3100 H és PxDVR3200 H.

(#5270) Csorbi válasza eladohardver (#5264) üzenetére


Csorbi
addikt

"kitéptem mind2 elemet... és úgyis elkapcsolt..."

Mivaaaaan? :D :Y
Milyen távirányítód van neked, hogy megy elem nélkül? :C

(#5271) eladohardver válasza Csorbi (#5270) üzenetére


eladohardver
őstag

valszeg nem a távirányító hibája... ezek szerint... mondjuk ha a gépnél egérrel kapcsolok nincs ilyen...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#5272) DaTika


DaTika
tag

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy most szeretnék váltani 64bites Win7-re és lenne egy Winfast PVR2000-re tunerem, de sehol nem találok hozzá konkrét írást, hogy támogatja-e vagy sem, ha igen van-e vele macera vagy sem.

Kérdésem az lenne, hogy 64bites 7esre van megoldás, hogy működjön a tunerem?

Választ előre is köszi! :)

(#5273) #65675776 válasza DaTika (#5272) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez elég konkrét? A Leadtek oldalán fent van vagy 100 helyen.

(#5274) DaTika válasza #65675776 (#5273) üzenetére


DaTika
tag

Nem vitatkozni akarok, ezt énis megtaláltam ,nekem ebből az jön le, hogy 64bites támogatás nincs hozzá. Viszont találtam egy ilyet, ahol mind 32 mind 64re azt modnja, hogy működik a dolog és ezért jöttem ide. :)

(#5275) #65675776 válasza DaTika (#5274) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor mutasd meg nekem a Leadtek oldalán a hivatalos x64 drivert...

(#5276) gyerecske válasza DaTika (#5274) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem támogatja, nekem is olyan volt.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#5277) gyerecske válasza #65675776 (#5269) üzenetére


gyerecske
senior tag

Kösz a segítséget.
PxDVR3200 H ,ez lesz az

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#5278) Dzsekó válasza bzoley (#5268) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi az infókat.
Azt látom, hogy mindig 1 az 1ben veszi fel a streamet, viszont néha meghülyül a PVR2, és pl hangot felvesz de csak 1 képkockát rak be. Illetve lehet, hogy kmplayer nem játssza le rendesen, a lejátszáskori szaggatás is lehet ettől, nomeg SD csatornák hangformátumát sem támogatja. A proci felvételkor 30-40%-on megy.
Tudsz olyan lejátszót, amivel endesen le tudnám játszani a felvett dolgokat?
Az analóg módba átkapcsolásra rákerestem, de nem jártam sikerrel. :(
Leírnád, hogy hogy kell? Esetleg 1. hsz-be is bekerülhet, mert ott sem találtam.
EPG-hez külön progi kell? Mert csatornaváltáskor kiírja az időpontokat, de csak rengeteg ? jelet rak ki mögé.
Köszi!

(#5279) Dzsekó válasza Dzsekó (#5278) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tiszta bug ez a PVR2, ha újraindítom a gépet, akkor helyrejön, de mindig egy idő után meghülyül. Pl egyszer csak a csatornák helyén m1, m2, atv, hírtv és ez egymás alatt 2x. Mondom mi van? Sehol rtl meg tv2 meg dunák. Ezt többször eljátszotta már.
Újraindítás után ottvannak rendesen a csatornák újra. Ja és ha a triplázódásos módjában elkezdek csatornákat keresni, akkor minden csatornán (21-től kezdve megy kb 40-ig) kiírja ezt a 4 adót, aztán elszáll a PVR2. A felvételnél is ilyen meghülyüléseket tapasztalok, hang van kép nincs, még a szaggatott sem, aztán újraindítás után vesz fel képet megint. Előtte PCTV-m volt, de ilyen durva hibákat nem tapasztaltam vele. Lehet, hogy kipróbálom a cd-n lévő PVR2-t, mert ez a legfrissebb most.
Képek:

Elváltozott csatornák:

Keresés folyamatban :)

Jó mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#5280) bzoley válasza Dzsekó (#5278) üzenetére


bzoley
veterán

Kipróbáltam, nincs vele semmi gond. A PVR2 nem vesz fel képkockákat, a stream változtatás nélkül lesz elmentve. Ezen kívül a cpu-nak sem jelent semmilyen plusz terhelést a felvétel, csak a lejátszás, és a tévézés. A kettő együtt meg kétszer annyit. Főleg DXVA nélkül.
Lejátszásra az MPC-HC is alkalmas lehet, ha be van állítva rendesen, de lehet, hogy a kmplayer is. Azt ellenőrizted, hogy hibamentes-e a jelfolyam, normális a vétel? Mert attól is tud szakadozni rendesen.
Első postba fölösleges olyasmit beírni, ami megtalálható pl. a kézikönyvben is.
De elég láthatóan ott van a gomb a vezérlőpult bal alsó sarkában, valamint megtalálható a jobbgombos menüben is, valamint ALT+A-val is át lehet analógba kapcsolni, ALT+D-vel meg vissza.
Az EPG megjelenítés hibás, majd jó lesz egyszer. Az AH elcseszte a karakter kódolást.

(#5281) bzoley válasza Dzsekó (#5279) üzenetére


bzoley
veterán

A PCTV-d is kezelte a dvb-t adásokat? Ha nem, hogy hasonlítod össze? Analógban közel sincs annyi szar, sajátosan kezelt szabvány, mint a magyar dvb-t-n.
Régi PVR2-k nem alkalmasak magyar dvb-t vételére, csak a 2.0.3.10, és annál újabbak. A 2.0.3.28 csak a Win7 miatt lett kiadva, vannak benne hibák ezt tudjuk, de van benne néhány dolog, amiért érdemes volt rá várni. Ha nem ismered a részleteket, nem tudhatod mitől jobb, vagy rosszabb. Még mindig ajánlott lehet a 2.0.3.24 használata dvb-t problémák esetén. Bár nálam most egész jó.

(#5282) Dzsekó válasza bzoley (#5280) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mostmár látom, nyomkodtam, csak S-videót meg kompozitot írt ki, aztán CH-4-et, aztán mondtam, hogy ez nem az, de a CH-4 az analóg. Azért a hotkey segített, hogy megállapítsam melyik az, köszi szépen.
A jelerősséget meg a tsreader elittel akartam volna megnézni, de install után a rakat plug-in-jéből kiválasztottam az egyikaet, aztán azóta csak mpeg-et kér be fájlmegnyitásra, ha azt lemégsézem, akkor bezárja a progit. Az uninstall nem segít, ezt örökre megjegyezte. :( És nem ajánlja fel a pluginválasztást már.

Persze, hogy csak analógot kezelt, sejtem, hogy még gyerekcipőben jár a digitális, még 1 éve sem megy. Reménykedem, hogy jobb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#5283) bzoley válasza Dzsekó (#5282) üzenetére


bzoley
veterán

Vagy megnyitsz egy fájlt, majd menüből select source, vagy a Source mappából törlöd TSRAEDER_file.dll-t, vagy amit kiválsztottál.

(#5284) Dzsekó válasza bzoley (#5283) üzenetére


Dzsekó
addikt

A törlés megvolna (nem tudtam ts-t felvenni, mert elszállt az egész csatorna lista PVR-ben, és keresni sem lehetett, berogyott az egész, most fogom feltenni a 24-est), viszont abban kérném a segítséged, hogy melyik modult kell kiválasztanom, a TSreader-ben a jelszintméréshez?

[ Szerkesztve ]

(#5285) bzoley válasza Dzsekó (#5284) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam a DVBTBDASource.dll használható.
(DVB-T BDA compatible sourece)
Csak ezzel nem ír normális jelszintet. Egy másik forrás nálam a TSReader cikkben linkelve van.

[ Szerkesztve ]

(#5286) Dzsekó válasza bzoley (#5285) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez milyen?:

(#5287) Daffni2 válasza bzoley (#5281) üzenetére


Daffni2
addikt

Nálam Win7 64bit alatt tökéletesen működik a PVR2 2.0.3.21.
Nem is piszkálom /frissítem/ mert minek.

"Aki ad,az nyer"

(#5288) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata 3200H és t-home-os STB-vel? (ADB 5800s) Összekötöttem a kompozit bemeneten a kettőt. Kép helyett azt írja ki, hogy HDCP hiba (készüléke nem hdpc kompatibilis....blablabla) (a tv jó, mert régóta használjuk. Eddig 1x-2x már előfordult, de kikapcs-bekapcs és működött is)

Aki tud valamit az ne fogja vissza magát :DD

Köszi
toto

(#5289) bzoley válasza Dzsekó (#5286) üzenetére


bzoley
veterán

Ez jó, csak furcsa. Honnan mérted? 802MHz tudtommal csak BP-ről van.

Daffni2:
Nincs nagy különbség a .21, és a .24 között, mindkettő megfelel.
Viszont csak a .28 tud DXVA-t, és EVR-t, cserébe kicsit még instabil. Én kinn hagytam volna a beta jelzőt, annak tökéletes. Főleg, hogy "Some functions are not finished now...".

toto76:
Biztos, hogy kompozitról, és nem komponensről van szó. Utóbbinál talán még érthető is lenne, mondjuk ettől még nem sokat látnál, de kompoziton nem szabadna ilyesminek megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#5290) toto76 válasza bzoley (#5289) üzenetére


toto76
tag

Kompozit = YPbPr? Ugye? Mert ebbe dugdostam a kábeleket.

(#5291) bzoley válasza toto76 (#5290) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, pont fordítva. Kompozit=1db sárga rca, plusz hang, piros-fehér rca.
Komponens piros-zöld-kék, a te esetedben asszem digitális, ezért is a HDCP nyafogás.
Mivel HDTV átvitelre képes, csak olyan eszközzel használható, amelyik tud HDCP-t(másolásvédelem). Erre a tunerek nem alkalmasak, marad a kompozit.

(#5292) toto76 válasza bzoley (#5291) üzenetére


toto76
tag

Oké, de akkor ebben segíts légy szíves! Ennek a sz*@t ládának a hátulján csak scart komponens, hdmi csatlakozó van. Hogy tudom én ezt összekötni? Sehogy? :O

(#5293) toto76 válasza toto76 (#5292) üzenetére


toto76
tag

Már meg van :)) Eszembe jutott, hogy van egy olyan scart csatlakozóm, amin van kompozit+hang. Köszönöm

(#5294) toto76 válasza bzoley (#5291) üzenetére


toto76
tag

Valami még nem jó, mert így sincs kép :O Van ebből csak kimeneti vagy csak bemeneti? Mert amit találtam, azon egy nagy IN felirat virít!

(#5295) bzoley válasza toto76 (#5294) üzenetére


bzoley
veterán

Van bizony két féle. Vagy inkább három be-kimenetessel együtt. Valamint a PVR2-ben is át kell állítani a forrást CVBS-re.

(#5296) toto76 válasza bzoley (#5295) üzenetére


toto76
tag

Oké, akkor beszerzek egy OUT feliratosat!

(#5297) Dzsekó válasza bzoley (#5289) üzenetére


Dzsekó
addikt

Bp-ről vagyok, 746 meg 802 van.
Ha jó a jelszint, akkor mitől van, hogy a felvétel szaggatott lesz?
A proci ilyenkor sosem megy 50% fölé.

(#5298) bzoley válasza Dzsekó (#5297) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor némi magyarázatra szorul, hogy hogyan találta meg nálad 802MHZ-en a 746-os csatornákat. Ellenőrizd újra.
Felvételt visszanézted több lejátszóval is? Mert ha csak egyel szaggat, akkor a lejátszó nincs rendben.

(#5299) Dzsekó válasza bzoley (#5298) üzenetére


Dzsekó
addikt

2 csatornán jönnek az adók, a PVR2 úgy írja, hogy 2 szolgáltató.
m1, m2, atv, hírtv jön a 746MHz-en, 55-ös csatornán és a többi, a dunák, tv2, rtl, meg euro jön a 802-n, 62-es csatornán.
Nem tudok mit ellenőrizni, mindig ezt találja, és ezt írja ki. Még piros és narancs színnel is megkülönbözteti az összetartozókat.
Egyébként itt is így van feltüntetve, tehát ez elvileg jó is így (Széchenyi-hegyet nézd, oda van állítva az antennám).
Milyen lejátszót javasolsz erre a célra? Te mivel szoktad visszanézni?

[ Szerkesztve ]

(#5300) bzoley válasza Dzsekó (#5299) üzenetére


bzoley
veterán

De nem a PVR2-ről volt szó, hanem TSReaderről, és a linkelt képedről. Ott 802-n a másik mux csatornái szerepelnek, ami lényegében lehetetlen:)
Olyan lejátszót, amivel nem kell molyolni, nem tudok. Nem is nagyon szoktam ilyesmire használni mostanában. MPC-HC képes lejátszani ha jól van beállítva, bár nálam most épp nem jó. Windows Media Player(Win7-es) boldogul pl. az m1HD-val, de az RTL AAC+ hangját már nem ismeri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.