- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Szólánc.
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Pendrive-ról bootolható "belakott" debian linux live Ventoy pendrive-on
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT.hu
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ricsip
addikt
válasz A Mágus #6186 üzenetére
Ilyen axagon adsa-sn 1-lemezes dokkolót néztem ki.
De a fórumkereső szerint rajtad kívül mindenki csak kinézte, de megvenni senki nem merte. Bezzeg a drágább ST-t igen!
Beszámolót meg főleg nem látok róla. Arukereső alapján akik fogalmatlanul használják (azaz mint szokásos, a nagytöbbség) azok szerint szimpláncsak "jó". Akinek meg baja volt vele (pár komment alapján) az cseh-kínai-szar és 1csillagos értékeléssel anyázta. Mi a te saját egyéni tapasztalatod? Már azon felül h. látszólag sem a 4Kn nem megy benne hibátlanul, sem a SMART.[ Szerkesztve ]
-
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #6186 üzenetére
• A dokkoló max. akkor okozhatna áramszünetet, ha pl. zárlatos lenne a tápegysége és amiatt "lecsapná a biztosítékot", de az akkor többször is előfordulhatna nem csak egyszer, meg akkor utána szükség esetén vissza kellene kapcsolni a biztosítékot, stb.
• Ha nem az előbbi történt, akkor az áramszolgáltatónál lehetett átmeneti probléma, vagy esetleg egyéb oka volt az áramszünetnek.
• Ha a HDD-k a másik dokkolóban megfelelően működnek, valamint az állapotuk is oké pl. a HDS program szerint és nincsenek hibás szektorok, + a fájlrendszer ellenőrzése sem talál hibát, akkor nem a HDD-k lehetnek a probléma forrása.
• A CRC hiba utalhat az USB-s adatkapcsolat hibájára is, ezért célszerű másik USB-kábellel és másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni a dokkolót, valamint lehetőség szerint akár másik PC-n és másik operációs rendszerrel is.
• A tápegység esetleges hibája értelemszerűen úgy derülhet ki, ha pl. egy másik, megfelelő tápegységgel is ki van próbálva a dokkoló.
• Ha nem az USB-kábel és nem is a tápegység, nem a HDD, valamint nem az adott hardver- és szoftverkörnyezet a probléma forrása, akkor jobb híján marad maga a dokkoló.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #6039 üzenetére
• Ha Windows 10 alatt eleve megfelelően működik mindkét dokkoló, ki lehet olvasni az állapotinformációkat illetve a SMART-ot, valamint az ADSA-SN modellnél az UNMAP (TRIM) is működik, ellenben az említett Linux rendszernél nem, akkor nyilván Linux illetve Manjaro specifikus a probléma, nem pedig dokkoló specifikus. Vagyis ez esetben nem feltétlen megoldás egy másik dokkoló használata, mert lehet annál is ugyanúgy jelentkezne.
• Linuxok esetén pl. terminálban asmartctl
parancs általános formában nem minden esetben kezeli megfelelően az USB-s meghajtókat, nem minden esetben tudja kiolvasni az állapotinformációkat, egyes típusoknál szükség lehet a-d
és akár egyéb kapcsolók használatára is (bővebben).
• USB-s külső meghajtóknál az UNMAP (TRIM) működésénél szintén az előbbihez hasonló lehet a helyzet az egyes Linux disztribúcióknál, szükség lehet azfstrim
használatához némi tákolásra, lásd más példáját (pont EE25-XA6 külső háznál), ami a Manjaro Linux topikban is le lett írva.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5760 üzenetére
Lassabb elvileg nem nagyon lehet, mármint mindkét dokkoló USB 3.0-s, ahol JBOD (Single) módban inkább a HDD-k sebessége limitálja az adatátvitelt. Valamint ha a gyártó weboldala alapján a SKY 16T dokkoló nem támogatja az UASP-t, ellenben az AXAGON ADSA-ST igen, akkor pont az utóbbi a gyorsabb.
Az viszont reális lehet, hogy ha egy 2-lemezes dokkolóban egyszerre mind a 2 HDD aktív használatban van, akkor megoszlik a sávszélesség illetve az adatátviteli sebesség, lásd az alábbi blogbejegyzésben, az ott lévő hozzászólásoknál leírtakat.A CHKDSK egyébként elsődlegesen a fájlrendszer hibáinak javításához való és annál is csak akkor javasolt futtatni, ha megfelelő állapotú a HDD/SSD (bővebben). Ellenben a HDD-k állapotának ellenőrzéséhez Windowson ott van pl. a HDS és annak a tesztjei.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5733 üzenetére
Igen, ez esetben a Windows 7 miatt nem működött, mivel az újabb Windowsokkal ellentétben annál nincsen natív UASP támogatás, ami feltétele az UNMAP (TRIM) működésének. Vagyis ez nem a külső ház hibája, hanem az OS hiányossága.
Mindig a gyártó weboldalán lévő információk az elsődlegesen mérvadók, nem az ilyen-olyan webáruházak, online piacterek adatai, vásárlói értékelései, ahol az említett eset valószínűleg inkább csak szimpla user error lehetett. Meg ugye a nem kezeli a külső ház az X TB-os HDD-t akkor helytálló, ha a nemrég az egyik társtopikban leírtak vannak. Ellenben ha csak a logikai szektorméret eltérő SATA - USB, vagy USB - USB felállásnál, az más, ott nem arról van szó, hogy a külső ház egyáltalán nem kezeli az adott HDD-t, max. az eltérő logikai szektorméret miatt nem kezeli a máshol inicializált, particionált 2+ TB-os HDD-t, amit egy törlés és újrainicializálás, újraparticionálás stb. megold.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5731 üzenetére
Az EE25-XA3 külső háznál nincsen USB-n SCSI UNMAP (ATA TRIM) támogatás, ezért annyira nem meglepő, ha annak hiánya miatt egy idő után belassult a belehelyezett SSD. Meg akkor, ha az SSD-nél a Garbage Collection nem elég hatékony, nem lett a szabad terület időnként 0-kkal felülírva az UNMAP (TRIM) hiányának kompenzálása céljából (példa), stb. SSD használata esetén célirányosan az EE25-XA6 modellt kellet volna választani és megvenni, aminél támogatott az UNMAP (TRIM) és akkor nem lassul be az SSD, ennyi. Meg ezek amúgy világosan le vannak írva a gyártó weboldalán, mármint hogy melyik külső ház támogatja az említett funkciót és melyik nem.
Az ADSA-ST dokkoló esetén pedig szintén le van írva a gyártó weboldalán a termék jellemzőinél az alábbi.
• Támogatja a 2,5 és 3,5 hüvelykes SATA III / II / I merevlemezeket, kapacitástól függetlenül.
Vagyis reális keretek között a jelenlegi HDD-k tárolókapacitásának támogatásánál nincsen konkrét limit megadva és ebből adódóan értelemszerűen kezeli a dokkoló a 6 TB-os és 8 TB-os modelleket is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5729 üzenetére
Ha kétlemezes HDD dokkoló kell, akkor lásd egy másik válaszban linkelt modelleket, azokkal van itt a topikban tapasztalat.
Ahol ha szempont SSD-knél az UNMAP (TRIM) biztos támogatása is USB-n, akkor pl. az EVOLVEO Dion 2 jöhet szóba (ha belefér az anyagi keretbe), arról blogbejegyzés is íródott, ahol többek között az UNMAP (TRIM) működése is tesztelve lett.
Ha olcsóbb dokkoló kell és nem feltétlen szükséges UNMAP (TRIM) támogatás, akkor meg pl. az AXAGON ADSA-ST lehet jó választás, annak kedvezőbb az ára és többeknél bevált itt a topikban is (példa). -
King Unique
titán
válasz A Mágus #5541 üzenetére
Ha a CrystalDiskInfo, annak aktuális (8.4.2) verziója rendben kezeli, ki tudja olvasni a dokkolóban lévő HDD-k állapotinformációit, akkor nyilván támogatott a dokkolónál a S.M.A.R.T. Viszont az nem derült ki, hogy milyen USB-chip van venne, mi a VID-PID azonosítója stb., hogy állítólag még a HDS, annak legújabb 5.61-es verziója sem kezeli. Már ha próbálva volt azzal egyáltalán, mert többek között ez sem derült ki a leírtakból. Meg ha a HDS esetleg tényleg nem kezelné, akkor lehet, sőt célszerű riportot küldeni a fejlesztőnek és jó esetben egy újabb programverziónál már támogatott lehet a dokkoló.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5536 üzenetére
Itt nem derült ki, hogy a S.M.A.R.T. "lekérdezése" milyen OS alatt és milyen programmal történt. Ami azért lehet lényeges, mert korábban az egyes Linuxoknál is volt példa arra, hogy nem minden USB-chip esetében működött ez, ellenben Windowson a HDS programmal igen. De még a HDS-nél is néha előfordult, hogy nem, vagy csak részlegesen működött a S.M.A.R.T. adatok kiolvasása, ellenben a CrystalDiskInfo programnál nem volt ilyen gond. Ezért is érdemes ilyenkor többféle diagnosztikai programmal ránézni a külső meghajtó állapotára, illetve azoknak is lehetőleg az aktuális, legújabb verziójával, nem egy X évvel régebbi muzeálissal. Valamint akkor lehet azt mondani, hogy az adott USB-s tárolóeszköznél nem támogatott a S.M.A.R.T., ha többféle OS és program alatt kipróbálva egyáltalán nem működik, + akár az eszköz gyártója is megerősíti ezt a specifikációban.
A HDS-nél egyébként van külön kompatibilitási lista is az USB-s tárolóeszközökre vonatkozóan: [link], [link]. Ha ott szerepel a dokkoló, illetve a VID-PID azonosítja nem támogatottként, akkor a HDS nyilván nem fogja kezelni. De akár még az is változhat egy újabb programverziónál, illetve erre való a "Teszt riport küldése a fejlesztőnek" opció, ami a kompatibilitásnál is említve van.Egy ilyen USB 3.0-s dokkolónál, külső háznál egyébként rendszerint kb. alap szokott lenni a S.M.A.R.T. támogatása, sőt akár pl. az USB 3.1 Gen 2 típusoknál is az alábbi blogbejegyzés alapján. Ha kétlemezes dokkoló kell, akkor egy másik válaszban említve van olyanra pár példa, amelyeknél általában szintén adott a S.M.A.R.T. támogatása.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, Bontatlan - 7000-6500 MBs - Eladó!
- AKCIÓ! 1TB Samsung 870 QVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital 3.5" My Book 16TB - Új, Bontatlan - Eladó! 89.000.-
- Western Digital 8TB RED Plus - SATA3, 5640 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest