Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3653) King Unique válasza jolti05 (#3651) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, az MP Tool 2.02 sajnos valóban nem enged szinte semmit pluszba beállítani... A computerbase oldaláról azonban a ASM1053-as chipekhez letölthető olyan, amiben az MP Tool 1.10 van. Annál már be lehet állítani akár 20 / 30 perces alvó módot is és frissítés után a Device Info ablakában is azt írja ki. Viszont ott a probléma, hogy ez nem minden külső háznál működik, mivel a beállításokat eleve maga a firmware határozza meg. Valószínűleg nem véletlenül van a plugable oldalán is külön 10 perces | kikapcsolt alvó módot tartalmazó verzió.

Pedig volt, akinek sikerült beállítani egyedi értékeket és nálam is működött korábban. Illetve egy ugyanilyen N Base rack esetén a fórumtárs 20 percet állított be [link], ami állítólag működött is. Most ránéztem azonban még egyszer egy ASM1053 chipes 2,5" külső háznál, de ott nem működik:

a.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt kiválasztom a v0.6 = 30 perc konfigurációs fájlt és úgy frissítem —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.

b.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt manuálisan állítom be a 30 perc utáni alvó módot és úgy frissítem —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.

c.) Firmware (130107917d00) frissítés előtt átírom a default v0.3 konfigurációs fájl értékeit és úgy frissítem* —► 10 perc után leállítja a merevlemezt.

* Pastebin oldalára felraktam az eredeti v0.3 fájlt, amiben az alábbi értékeket írtam át:

Alapértelmezett:
standby_timer=0 —► 0 perc (kikapcsolt)
hdd_standby=0 —► kikapcsolt

Átírt:
standby_timer=6 —► 30 perc
hdd_standby=1 —► bekapcsolt

Egyébként a standby_timer=3 —► 10 perc | standby_timer=5 —► 20 perc

Tehát a fentebb említett 2 weboldalon lévő firmware-ek használatakor nem minden esetben és nem minden külső háznál fog működni a firmware-ben alapértelmezettől eltérő időérték beállítása. Ugyanis az alvó mód időértékét elsődlegesen maga firmware határozza meg. Illetve az INI konfigurációs fájl(ok) beállítása, de annál például a v0.3 és v0.4 (kikapcsolt) esetén is 0 érték szerepel mindkét fentebb említett paraméternél. Érdekes... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.