Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109) Adi


Adi
senior tag

Gondoltam, hogy beírok, segítségképpen azoknak, akik ilyesmit akarnak venni. :)

Nekem van 2 db. Coolink/Sunlink SNT2318B mobiltokom, mindkettőben egy-egy 250 GB-os Seagate Barracuda 7200.8. A tokról a PH! már csinált tesztet: [link], a disztribútor-nagyker oldalán meg itt a cucc: [link]. Kiskert sajnos nem tudok mondani, ahol ilyet árulnak, de a Kelly-Techben biztos útbaigazítanak mindenkit, hogy a környékén hol van viszonteladó partnerük.

[kép]

[kép]

A mobilkerettel nagyon elégedett vagyok. :) Negatívumot hirtelenjében nem is tudok róla mondani, ellenben jókat többet is:

- Cypress IDE-USB híd a vezérlőchip, gyors (Thinkpad T42-essel, az Intel 855-ös USB-vezérlőjével használva Linux alatt simán hozott 25 MB/s-ot oda-vissza)
- az előzőből következik, hogy Linux alatt problémamentesen működik az usb-storage kernelmodullal
- nem kék LED van rajta (vakít, utálom :DDD), hanem zöld az üzemi és piros az adatátvitelt jelző
- szalagkábel helyett a vinyó közvetlenül a NYÁK-hoz csatlakozik, a tápcsati helyét lehet állítani - nincs több megtört, elnyírt szalagkábel
- az alumínium tok és a venti miatt a vinyó tutira nem melegszik túl
- a ventillátor ellenére nagyon halk. Az asztallapra rakva csak enyhe rezonanciát lehet érezni és nagyon közelről egy kis búgást, de gyanúm szerint mindkettő elsődlegesen a vinyó műve.
- van a fenekén kapcsoló, nem kell a tápkábelt ki-bedugni
- a tápkábel kis, kerek, 2 pólusú aljzattal csatlakozik, stabilan a helyén marad (nem az a rettenet 4 tűs mini-DIN, ami néhány típuson található)

Közben eszembe jutott egy dolog, ami esetleg lehet negatívum:

- a doboz kialakítás miatt csak állítva használható, nem lehet fektetve egymásra tenni őket, mint pl. a Canyon CN-HDD35-öt ([link]).

Összesítve ennyi. Bátran merem ajánlani mindenkinek! :)


[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.