Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#794) Sundjata


Sundjata
friss újonc

Sziasztok!

Sok utánaolvasás után se tiszta nekem sajnos mi a helyzet (világos hogy nincs rendes szabályozás és mindenki tapogatózik). Az a helyzet, hogy az elmúlt 4 évben kisebb összegeket utaltam Coinbase-re, ott átváltottam ETH-ra, azt forgattam, de csak kriptot kriptora. Időközben 5 millából lett 20(átszámítva). Először arra jutottam, hogy Coinbase-ről visszautalok folyószámlára 5 millát és akkor nem kell most adóznom, mivel nincs fiat-ban nyereség, a maradékot kriptoban hagyom és majd valamikor a jövőben leadózom ha visszavátom. Ez így lehet?

Viszont olvastam másik véleményt is. Eszerint az ETH aktuális árfolyama szerint kell adózni. Tehát 1-1 ETH vételi és eladási árfolyamkülönbözetét kellene nézni a teljes összegtől függetlenül. Akkor viszont ha anno ETH darabját 500 EUR-ért vettem és most kevesebb ETH-t adok el 2000 EUR-ért(de teljes összeg ugyan annyi), akkor ETH-onként van 1500 EUR nyereség. Beszélek persze még adótanácsadóval, de szerintetek hol az igazság?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.