Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#36201) blakey válasza spiky03 (#36200) üzenetére


blakey
titán

Mi az az AAC hang kiegészítő? Milyen hangbeállítások mellett van ez? Melyik CE?
Nekem eddig semmilyen hanggal nem volt problémám és AAC kiegészítőt sem telepítettem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36202) spiky03 válasza blakey (#36201) üzenetére


spiky03
veterán

Az ami úgy látom gyárilag feltelepült a AAC encoder
CE. - 9.2.6
Hangbeállítás meg, ami itt is van az összefoglalóban.

De most megnéztem a laptopon is azt a részt, ahol a Matrix KODI van fent és ott meg érdekes módon volt hang. Ugyan az a AAC van fent ot is, semmi más nincs, mint a CE-n.

Ki érti ezt? :F

Lehet kellett volna egy BOx restart? Mert azt az IT-s módzsert nem próbáltam. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#36203) blakey válasza spiky03 (#36202) üzenetére


blakey
titán

Szerintem rosszul van beállítva a hang kimenet Kodi esetében, mennie kell annak is, próbálgasd, kezdetnek jó lesz az alapértelmezett beállítás. Esetleg frissítheted újabb CE-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36204) Aryes válasza vargalex (#36197) üzenetére


Aryes
nagyúr

Asztali módban is?

(#36205) vargalex válasza Aryes (#36204) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez teljesen kiment a fejemből.

Asztali módban Chrome alatt a linuxon is tapasztalható WT1809-es hibát kapom, Firefox alatt szintén (előtte megkérdezte, hogy engedélyezem-e, hogy DRM védett tartalmat játsszon le).

Alex

(#36206) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem meg accom sincs voda tv-re. Sima net előfizetés gondolom nem elég hozzá, tv is kell, igaz?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#36207) vargalex válasza Mr Dini (#36206) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a TV szolgáltatásnál lehet aktiválni, ha nem VTV boxod van (utóbbi esetben automatikusan aktivált).

Alex

(#36208) Eleba


Eleba
csendes tag

Sziasztok,a segítségeteket szeretném kérni.
Coreelec youtube addon nem működik. Api jó, bejelentkeztem, működött vagy fél évig, most azt írja, hogy youtube hiba, információk a hibanaplóban. (nem tudom, hol kell megnézni). A szokásos feliratkozások látszanak, csak a videó nem indul. Ötlet?
Köszönöm.

(#36209) aldebaran válasza Eleba (#36208) üzenetére


aldebaran
őstag

Talán a legutóbbi hozzászólásomban lévő mókolás? #35702

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#36210) ztsoft válasza Eleba (#36208) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nálam a 6.8.17.alpha1 megoldotta a problémát, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36211) ztsoft válasza ztsoft (#36210) üzenetére


ztsoft
őstag

Már elérhető a nem alpha verzió is, [link], csak azt nem értem, hogy a teszt repóba miért nem került be az alpha, majd a sima verzió.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36212) nfsu17 válasza ztsoft (#36211) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam sem találja a repo. Most ha manual felteszem, akkor meg nem fog többé frissíteni. Az úgy nem jó. Még várok, hátha...

(#36213) ztsoft válasza nfsu17 (#36212) üzenetére


ztsoft
őstag

Miért nem fog frissíteni? Nem a repót cseréled le, csak az addont, ugyan úgy fog frissülni. Már nem egyszer csináltam így és mindig frissült az újabb verzióra.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36214) vargalex válasza ztsoft (#36213) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha egy addont kézzel telepítesz zip file-ból, akkor nem fog automatikusan frissülni. Erre figyelmeztet is a Kodi a zip telepítésekor... Persze kézzel felteheted utána ismét a repo-ból és akkor automatikusan frissülni fog.

Alex

(#36215) ztsoft válasza vargalex (#36214) üzenetére


ztsoft
őstag

Jelen esetben a Youtube addonról beszélek, ami két repóban is elérhető (Kodi, Youtube test), mind kettőben a 6.8.16-os van jelenleg. Ezt frissítettem kézzel 6.8.17-re, de frissítéssel (repóból) vissza tudok állni a 16-os verzióra (mind két repót jelzi), így a frissítés is működik (ahogy a repók között is lehet váltogatni azonos addonnál).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36216) vargalex válasza ztsoft (#36215) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a frissítés alatt azt érted, hogy Kodiban bemész a Kiegészítők->Telepítés tárolóból menüpontba és onnan kiválasztod, frissíted, akkor igen (vagy a Saját kiegészítők alatt kiválasztod a megfelelő kiegészítőt és kézzel nyomsz a verziók gombra). De ez nem frissítés, hanem kézzel telepítés. Csak nem zip file-ból, hanem tárolóból, azaz később az automatikus (vagy a Frissítések keresésre kattintással) frissítés működni fog.
Egyébként ha telepíted a zip file-t, akkor a saját kiegészítőknél nyomogathatod a Frissítések keresése gombot, nem fog telepíteni repo-ból frissebbet, hiába van ott (ahogy nem is fog soha automatikusan frissülni, hiába lesz esetedben bármelyik repoban egy 6.8.18-as Youtube addon).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#36217) ztsoft válasza vargalex (#36216) üzenetére


ztsoft
őstag

Korábban már volt rá példa (ahogy fentebb is írtam, tapasztalat), pont a Youtube addonnal, ugyan így kézzel frissítettem egy hiba miatt, és később magától frissült (nem csináltam Frissítések keresését).

Egyébként ha telepíted a zip file-t, akkor a saját kiegészítőknél nyomogathatod a Frissítések keresése gombot, nem fog telepíteni repo-ból frissebbet, hiába van ott (ahogy nem is fog soha automatikusan frissülni, hiába lesz esetedben bármelyik repoban egy 6.8.18-as Youtube addon).

Erre kíváncsi leszek (ahogy a Google ügyködik, lehet hamar sor kerül rá), kivárom, hogy mi lesz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#36218) Tressy


Tressy
senior tag

Sziasztok
Estouchy skint lehet valahogy módositani hogy menjen csak billentyűzettel egér illetve érintő képernyő nélkül?

(#36219) blakey válasza Tressy (#36218) üzenetére


blakey
titán

Estouchy lényege az érintőképernyő, válassz másik felszínt (Estuary) és azzal menni fog az egér és billentyűzet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36220) Tressy válasza blakey (#36219) üzenetére


Tressy
senior tag

Persze világos hogy választhatok más skint de attól még érdekel hogy lehet e módositani és ha igen mit és hogyan

(#36221) Eleba


Eleba
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Már le is töltöttem, és telepíteni akartam, de észrevettem, hogy van egy coreelec frissítés. Azzal elindult. No erre nem gondoltam.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítő szándékot!

(#36222) blakey válasza Tressy (#36220) üzenetére


blakey
titán

Mindent lehet, csak akarni, illetve érteni kell hozzá. Soha nem próbáltam azt a felszínt, de szerintem menüből nem állítható. Estuary és Confluence felszíneket módosítottam. XML fájlokban turkáltam. Nem látom értelmét egy olyan felszín módosításának, ami egy másik felszín érintőképernyős változata.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36223) Papamaco


Papamaco
tag

Üdv.
Valaki tudna e segíteni, mint kezdő felhasználónak, hogy miként tudnám feltelepíteni a meglévő Kodi rendszerre az SFTP-t?

(#36224) xtend válasza Papamaco (#36223) üzenetére


xtend
senior tag

Eleve a Kodi része az ftp, sftp, webdav, http, https, stb médiatárként való felcsatolás: [link]

(#36225) xtend válasza Papamaco (#36223) üzenetére


xtend
senior tag

De van addon is: Kiegészítők (Add-ons) -> Letöltés (Download) -> virtuális fájlrendszer (virtual filesystem) -> Sftp

(#36226) ORCA58 válasza blakey (#36192) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi, közben rájöttem. :W

(#36227) Papamaco válasza xtend (#36225) üzenetére


Papamaco
tag

Köszönöm a segítséget, le kellett töteni, mert nem volt rajta, most már rendben működik.

(#36228) seger


seger
addikt

Segítséget kérnék!
Eddig kodi indítás után rányomtam a tv-re, és csatorna lista, és tudtam tv-t nézni. Most nem..
Rámegyek és nagy üresség fogad.
Amit tudtam frissítettem. De nem tudom megoldani..

[ Szerkesztve ]

(#36229) robinsw


robinsw
újonc

"4. Lépj be a Movieshark kiegészítőbe és keresd meg a beállítások Tartalom rész legalján található egy TMDB API KEY menüpontot – ide másold be az előzőekben megszerzett kulcsot"

nálam nincs API KEY menüpont :(

(#36230) seger válasza seger (#36228) üzenetére


seger
addikt

Megoldottam

(#36231) castiels


castiels
addikt

Extended infot hozzá lehet valahogy adni gyorsgombhoz? Hogy az adott film paraméteteit dobja ki? The movie db megkeresse az adott filmet egy gombnyomással.

[ Szerkesztve ]

(#36232) gyűrű válasza castiels (#36231) üzenetére


gyűrű
addikt

Persze. Keymap editor
pl. :
Edit>Global>Addons>Launch Embuary info>select key

[ Szerkesztve ]

(#36233) castiels válasza gyűrű (#36232) üzenetére


castiels
addikt

Köszi. Live tv-be kellet beállítani, be is hozza csak nekem konkrétan ami megy műsor annak az adatai kellenének egy gombnyomásra.

Fejléc -információ-job alsó sarokban a themoviedb gomb kellene csak 1 gombal.

[ Szerkesztve ]

(#36234) gyűrű válasza castiels (#36233) üzenetére


gyűrű
addikt

Abban nem tudok segíteni, nem nézek Kodin tvt..

(#36235) castiels válasza gyűrű (#36234) üzenetére


castiels
addikt

Guide info is jó lenne ha nem ugyanazt mutatná mindig. Ugyanazt a műsor infóját mutatja hiába váltottam már azóta csatornát.

(#36236) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Tud valaki olyat, hogy hogy lehetne megcsinálni, hogy a "context menu" és a "view options" ugyanazon az egy listán legyenek?
Samsung UE65MU7052 tv-hez kapott távirányítóval használjuk a boxot (hdmi-n keresztül), és nincs menü gomb rajt, minden másra jó. Sokszor kell, hogy a "context menu"-t behozzam, és mindig elő kell venni a gyári távirányítót csak emiatt. :B Lehet valahol ilyet testreszabni? Amúgy alapból a jobbra nyíllal jön be a "view options", oda szeretném a "context menu" dolgait beletenni. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#36237) vargalex válasza dave0825 (#36236) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azt nem néztem meg, hogy ez hol van konfigurálva, de nekem régi LG TV (LG 37LH3000, 2009-es modell) esetén alapból a zöld és sárga gombok gyors egymás után nyomására jött a contest menü. Menü gombot nyomva a TV saját menüje jött be.

Alex

(#36238) gyűrű válasza dave0825 (#36236) üzenetére


gyűrű
addikt

A keymap editorral programozd rá valamelyik szines, vagy számgombra, amik külön gombbal jönnek elő

(#36239) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

milyen harvert ajanlotok, ha csak audio playert, airplayt es audio kimenetet (vagy erösitett kimenet 10-20w kimenet is eleg) kellene tudnija ? persze koltseghatenyony lehetoleg..

(#36240) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!
Szerintetek lehet a Kodi addonok vírusosak?
Vagy így is kaphatok be vírust ha Kodiba nézem az ingyen filmeket?

Itt jelzett a vírusirtó és minden filmet eltüntetett.
[kép]

Vagy inkább ne használjam az ingyenes filmes oldalakat még Kodiba sem?

[ Szerkesztve ]

(#36241) cof válasza RockFonok (#36240) üzenetére


cof
veterán

Ha a hivatalos Kodi tárolóból töltesz csak le, meg az itteni MS Repo-ból akkor nem. Amúgy meg lehet benne bármilyen okosság ha kétes oldalról telepítesz kiegészítőket.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#36242) MadMancs


MadMancs
veterán

Utóbbi.
Az összes "ingyen" filmek oldal egy vírustanya.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#36243) RockFonok válasza cof (#36241) üzenetére


RockFonok
tag

Hivatalos oldalról töltők le még is bejelzett.

(#36244) cof válasza RockFonok (#36243) üzenetére


cof
veterán

Csak itt nem maga a kiegészítő a vírusos hanem a forrás oldal ahova csatlakozna. Nem semmi...

Melyik kiegészítővel nézed ezt?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#36245) consono válasza RockFonok (#36243) üzenetére


consono
nagyúr

Ha megnézed a riasztást, az a forrásoldalra vonatkozik, nem az addonra. Ha az oldal malware-ként vaj flagelve, akkor a Windowsos víruskergető blokkolja a a kapcsolatot, mint nálad ie, ezért tűntek el a filmek. Szerintem így nem kaphatsz be vírust, itt nincs fullos browser, amin keresztül az települni tudna, hanem csak python scriptek futnak, amik a fenti oldalt parse-olják...
Mondjuk a te hibád is azt mutatja, hogy nem annyira érdemes online addonokat windowsos Kodi-n futtatni, egy TV boxon simán menne mindenféle fennakadás nélkül. Ha meg mégis esetleg valami nyakatekert módon tudna települni valami (el bírok képzelni filmnek álcácott kártevőt ami a lejátszóban csinál valamit és így okoz galibát), nem buksz semmit, max újrahúzod a lejátszót...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36246) RockFonok válasza cof (#36244) üzenetére


RockFonok
tag

https://repo.mvshrk.xyz/plugins/repository.movieshark/

Mozicsillagon.

[ Szerkesztve ]

(#36247) Vektor77


Vektor77
tag

Sziasztok, felraktam az új LE-t és azóta nem tudom semmilyen appal távirányítani. Mi lehet a trükkje az új rendszernek, vagy azért nem compatible vele mert nagyon új a rendszer?
A régiekkel simán ment, Yatse-t és Kore-t próbáltam.

(#36248) cof válasza Vektor77 (#36247) üzenetére


cof
veterán

Engedélyezted a távirányítást IP cím, port stimmel?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#36249) Arolotifar válasza Vektor77 (#36247) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam Yatse alatt be kellett állítani jelszót is, úgy működött :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#36250) Vektor77


Vektor77
tag

Már mindent is engedélyeztem, de semmi.
Jelszavas autentikációt még nem próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.