Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#18151) GZoli7 válasza morefire (#18150) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nehogy magadra vedd, teljesen jó így, ahogy van. :R
Akinek nem tetszik, ott az eredeti.

(#18152) kmarci25 válasza morefire (#18150) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, 9-es LE-n Kodi Leia, és abban az exoshark addon.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18153) morefire válasza kmarci25 (#18152) üzenetére


morefire
tag

Sokan panaszkodnak a redditen is, hogy a különböző kiegészítők nem tudják hitelesíteni a traktot Leián.
[link]
Érdemes megvárni, amíg a stabil változat meg nem jelenik.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#18154) dh66e válasza morefire (#18150) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyenre nem szabad reagálnod.
A munkád minősít,ne egy ilyen harcimarci foglaljon le.A többség is átlapozza.
:R

(#18155) Jony2420 válasza casper1 (#18136) üzenetére


Jony2420
tag

mire is van valójában ez a mediamanager ?

(#18156) Keef_Lee válasza Jony2420 (#18155) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Média info-t keresteted a neten és szerkesztesz a méditáradhoz PC-n. Borítók csere, tartalomleírásba nyúlkálás, stb. Pl. a saját családi videokhoz is így tudsz készíteni leírást.
Az embermediamanager is ugyanilyen.

(#18157) Jony2420 válasza Keef_Lee (#18156) üzenetére


Jony2420
tag

kösz az infót

(#18158) Indiant válasza morefire (#18129) üzenetére


Indiant
addikt

Gondoltam ,h. nem volt, de szerintem szerencsésebb fordítás lenne. De ez csak egy javaslat. Így is remek az addon! :C

(#18159) morefire válasza Indiant (#18158) üzenetére


morefire
tag

Azért "előkészítve" mert az új verzió első indításánál törlődik a gyorsítótár, és a metaadatok.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#18160) Jony2420


Jony2420
tag

tudna valaki tanácsot adni ? külföldről , hogyan lehet a TV2player kiegészitőt használni, vpn szerver nélkül, mert jelenleg nem indul rajta szinte semmi, létezik valami kiegészitő amivel ezt a problémát meglehetne oldani ?

(#18161) Zolorado válasza Jony2420 (#18155) üzenetére


Zolorado
tag

Én (egy másik) media managert erre használtam:
Egy sorozat epizódjai növekvő sorszámmal voltak elnevezve, nem voltak szétszedve évadokra, a programmal pár kattintással át tudtam neveztetni őket a TVDB-nek megfelelően.

Akinek a helyes mappastruktúra ellenére gondja van a médiatárral, annak ajánlott!


[ Szerkesztve ]

(#18162) -szabi- válasza Keef_Lee (#18156) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Erről a családi videós leírás készítésén elgondolkodtam.
Erről van szó: embermediamanager?
Még alfa állapotúnak írják, az oldal csak egy lap a fórum meg kissé átláthatatlan.
Használtad már?

üdv

(#18163) Keef_Lee válasza -szabi- (#18162) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, használtam is. Rendbe tettem őket kb. egy éve. Azóta nem használtam.
PC-n egy ideiglenes mappát állítottam be, oda másoltam azokat, amit meg akartam csinálni. Utána pedig a kodi médiatárába csak bemásoltam az nfo-kat és a borítókat.
Youtube videót találtam hozzá guide-nak, ha jól emlékszem valami franciát anno.

(#18164) -szabi- válasza Keef_Lee (#18163) üzenetére


-szabi-
őstag

Ok, köszi.
Ezt a projektet egyenlőre "majd megcsinálom valamikor" kategóriába tettem. :)

üdv

(#18165) Indiant válasza morefire (#18159) üzenetére


Indiant
addikt

Jogos, én csak azért gondoltam, mert nekem az előkészítésről az jut eszembe ,h. utána kell majd telepíteni.
De ez esetben az indítást készíti elő.

(#18166) gzolee2 válasza Jony2420 (#18160) üzenetére


gzolee2
tag

Ugyan ebben a cipoben voltam en is! playstore hula vps, ingyenes egyszer beallitod es megy minden!

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#18167) morefire válasza kmarci25 (#18152) üzenetére


morefire
tag

Közben utánanéztem a dolognak. A 'Beállítások -> Fiókók -> Trakt engedélyezés' valóban nem működik Leia alatt, de a Beállításokban az oldal legalján van egy olyan, hogy 'TRAKT : Engedélyezés'. Azzal Leia alatt nekem bejön az aktivációs ablak.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#18168) kmarci25 válasza morefire (#18167) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, igen. Tegnap én is észrevettem ezt az utolsó menüpontot, és így működik. :K Köszi a segítséget. :R
A libtorrent sajnos továbbra sem megy... :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18169) Rfuelek22


Rfuelek22
újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem felraktam libtorrentet, ha futtatásra megyek mindig azt irja "failed to import"
Próbáltam már repo-ból felrakni, külön is .
Olvastam egyik kollégának router beállításokkal volt a baj.Próbáltam mobilnettel is, mindig ugyanezt hibát dobja.
Akinak van bármilyen ötlete szivesen fogadom.
Köszönöm a segítséget
Droid Alfawise H96pro+

(#18170) pkristof65


pkristof65
újonc

Üdv. Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! Feltelepítettem a Kodi-hoz az eurosportplayer-t és működik is egy kis apróságot leszámítva: nincs magyar hang, csak angol. Sem telefonon, sem Amiko 4k -n. Az eurosportplayer tudtommal IP alapon dönt a nyelvről ezért nem értem a dolgot. Sajnos az Amiko-hoz nem megy az adroidos app, ezért kellett a Kodi kiegészítő. Egy beállítást találtam, de ott az angolon kívül bármilyen nyelvre kattintok, elmegy a hang. Használ itt valaki ilyet?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#18171) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Feliratot hogy lehet feljebb csúsztatni?
Nem látok ilyen beállítást.

#?*@&!

(#18172) Dolphine válasza zeon.hu (#18171) üzenetére


Dolphine
addikt

A 17-es KODI-ban
Beállítások - Lejátszó beállítások - Nyelv - Felirat elhelyezése a képernyőn
Itt a következő lehetőségek vannak: Rögzítette, Videó alján, videó alatt, Videó tetején, videó felett

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18173) zeon.hu válasza Dolphine (#18172) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ez megvan, de nem megoldás :)
Csak kicsit szeretném feljebb tolni.

#?*@&!

(#18174) djnice válasza zeon.hu (#18171) üzenetére


djnice
veterán

A videó kalibráció menüben: [link]

(#18175) zeon.hu válasza djnice (#18174) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Meló után ránézek.
(Ami legjobb esetben is holnap délelőtt lesz... :) )

#?*@&!

(#18176) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Ha màr egyszer csinàltam api key-t a kodi-s youtube kiegészítőhöz, de most szükségem lenne megint rà, hol talàlom meg? Újra raktam, de nem írtam fel. Kerestem a google developerbe, de amit be kell írni kiegészítőbe azt nem talàltam.

(#18177) zeon.hu válasza dugynok (#18176) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem erre gondoltál?
(Ha nem, sry, én tegnap használtam ezt)

#?*@&!

(#18178) etrop01


etrop01
tag

Nemrég felraktam a TuneIn nevű addont a lazarusból netradiot hallgatni. Tök jó telón is ezt használom de, hogy ne csak a logót mutassa a képernyőn gondoltam rakok rá valami vizualizációt. Fel is raktam a harmadik lehetőséget nem tudom már mi volt a neve abban a pillanatban leállt minden egy perces gondolkozás után kilépett a főmenübe.
Uninstall majd újra felrakom a helyzet ugyanaz próbáltam másik addont de azok is ugyanezt csináljak. Uninstall után megjegyezte a keresett rádió adót akkor viszont csak nem teljesen uninstallált. Tudja valaki hogy lehet teljesen letörölni?
Rpi3, LE 17.2

[ Szerkesztve ]

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#18179) Celtis válasza etrop01 (#18178) üzenetére


Celtis
veterán

Finoman szólva nem igazán érthető, hogy mit csináltál, milyen addont rakátl fel és töröltél.

Ha a Kodiban eltávoltod az addont, az törlődik. A felhasználói adatok megmaradnak, de ha hálózaton keresztül belépsz a Userdata/addon_data mappába és letölröd annak az addonnak a folderét, ami a problémás, akkor tényleg eltűnik minden.
Itt nincs registry meg egyéb szemetelés, mint a Windowsban, habár azért pl egy skin addon egyéb fájlokba is beírhat.

[ Szerkesztve ]

(#18180) etrop01 válasza Celtis (#18179) üzenetére


etrop01
tag

TuneIn addont és annak állítottam be "mozgó hátteret" ettől padlót fogott az összes music addon. Viszont nem tudtam eddig törölni teljesen de majd most hátha 😊 köszi

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#18181) handrash


handrash
őstag

Az normális, hogy a 16:9-es tévémen a kodi által lejátszott 16:9-es filmek nem töltik ki a teljes képernyőt? Ha állítgatom a kodit akkor se, maximum ha levág belőle.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#18182) Dendytv


Dendytv
senior tag

Van hozzá olyan kiegészítő ami helyes magyar fordításokat tölt le ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#18183) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy különböző kiegészítőkben próbálok online filmeket keresni, ami odáig rendben is van, hogy megtalálja a filmet, viszont csak az előzetest tudom megnézni. Történt valami változás a napokban ezzel kapcsolatban?

(#18184) SunMount3r válasza handrash (#18181) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Biztos, hogy 16:9-esek? A legtöbb filmes anyag 21:9-ben készült, ezeknél "természetes" az alsó-felső fekete csík egy 16:9-es TV-n. Hacsak nem a "crop"-olt verziót nézed, ami ilyenkor általában 1920x800p amiből levágták a csíkokat. De "eredeti" képbeállítással természetesen ezeknél is lesznek fekete sávok, mert az eredeti képarány a mérvadó, de ezt már "képernyőhöz igazítás v. képernyő kitöltés"-sel egyszerűen ki lehet nyújtani, hogy kitöltse az egészet. A media infó azért ír az első esetben 1920x1080p-t, mert abba a fekete sávokat is magában foglalja, mert az is bele van kódolva a videóba. Ilyenkor csak úgy tudod kitölteni teljesen a képernyőt, ha bezoom-olsz (sokat levág az eredeti képből horizontálisan, ezért nem ajánlott), vagy kinyújtod (stretch) vertikálisan.

[ Szerkesztve ]

(#18185) handrash válasza SunMount3r (#18184) üzenetére


handrash
őstag

Persze hogy nem biztos! 😁 Tájékozatlan voltam és úgy tudtam, hogy a 16:9-es formátum azért jött létre, hogy kövesse a mozi méretet és azért nem tűnt fel, mert a tévéadásként érkező filmek kitöltik . Akkor azt kérdezem, hogy ti hogy nézitek, illetve, hogy beállítható-e, hogy az általam preferált formátumot tekintse alapértelmezettnek a kodi?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#18186) junkpod válasza handrash (#18181) üzenetére


junkpod
nagyúr

Először állítsd vissza a kodit 1p0% kepmeretre, majd addig nyomogasd a tv képarány gombját amíg jó nem lesz.
(Gondolom egyszer overscan volt tv-n bekapcsolva, majd hozzá kicsinyitve a Kodi, most meg overscan kikapcsolva van...)

Szerk: ja, hogy neked csak az alsó felső szelesvaszon-csikokkal van gondod? Azt sehogy.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18187) Celtis válasza handrash (#18185) üzenetére


Celtis
veterán

Alapvetőan az a legjobb, ha nem állítasz el semmit a Kodiban. Ha lelóg a kép, akkor azt is a TV-n kell beállítani (overscan kikapcsolás ahogy írták.)

Ettől függetlenül a Kodi képes a képarány tetszőleges torzítására. Ezt vagy a képernyő kalibrációban teheted meg általános beállításként vagy filmenként az OSD menüben. Utóbbi esetben esetben egy sima nagyítással is élhetsz, ami csökkenti a csíkokat, de levágja a kép két szélét.

Én egyiket sem javaslom a 21:9-es képarányú film, az 21:9-es és kész.

(#18188) rruzsi


rruzsi
tag

Sziasztok!

Egy ideje használom, a cc listát, és a topic nak köszönhetően, eldöntöttem, hogy beüzemelném az EPG -is de, valahogy nem nagyon akar működni.
A letöltött listában a csatorna elnevezések messze nem egyeznek a gravi.hu ról letöltött guide.xml -ben lévőkkel, szóval tudnátok valami jó javaslatot, vagy nagyon rossz helyen keresgélek.
UI: Köszönet a fejlesztőknek, maximális tisztelet! :R

(#18189) Dendytv válasza Dendytv (#18182) üzenetére


Dendytv
senior tag

:F

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#18190) lac14548


lac14548
aktív tag

Az rtlmost kiegészítő ugye a rtlmost.hu oldalról játszik le?
Azért kérdezem, mert mostanában a weben már látom a műsort, lejátszható/megnézhető, de a kiegészítőben nem látszik. Néhány óra (fél nap) múlva már ott is látni és működik.
Rtlmost 0.0.10. MS repoból (2.6) telepítve

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#18191) gzolee2 válasza rruzsi (#18188) üzenetére


gzolee2
tag

Epg vel kapcsolatban inkabb az xmltv forumra irj! Ott talalsz valaszokat es szivesen segitek neked is!

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#18192) rruzsi válasza gzolee2 (#18191) üzenetére


rruzsi
tag

OK. Köszi!

(#18193) satel


satel
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan megoldást a NETFLIX-re, hogy egy külső feliratfájlt belinkelve akár magyar felirattal is nézhessem a filmeket? Sajnos ezt okostévén nem lehet megoldani. Számítógépre van NETFLIX addon a böngészőkhöz, de az meg nem a tévé :-(

MiniMX (S905.arm)
LibreELEC 8
KODI 17

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#18194) flegga92 válasza rruzsi (#18188) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Az m3u fájlodat töltsd fel ide és manuálisan válaszd ki a megfelelő csatornákat, majd töltsd le a helyes elnevezésű listát. Így is macerás, de nekem ezzel volt a leggyorsabb.

(#18195) GZoli7 válasza satel (#18193) üzenetére


GZoli7
senior tag

Úgy emlékszek, hogy 18-as kodira van netflix addon és úgy működik a felirat.
905-re már van alpha, próbáld ki!

(#18196) satel válasza GZoli7 (#18195) üzenetére


satel
tag

köszönöm

a NETFLIX addon be van építve, vagy valahonnan be kell tölteni?

[ Szerkesztve ]

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#18197) kmarci25 válasza satel (#18196) üzenetére


kmarci25
veterán

Netflix addon:
- github
- repo, amiből telepítheted

Feltétel a 18-as kodi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18198) GZoli7 válasza satel (#18196) üzenetére


GZoli7
senior tag

Azt hiszem a lazarus repoban láttam, de majd a többiek segítenek, ha ott nincs.

Itt is a válasz, az enyém felett.

[ Szerkesztve ]

(#18199) kmarci25 válasza GZoli7 (#18198) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyébként valaki próbálta már? Működik rendben? (A netflix topikban is kérdezem, hátha vannak pionírek... :) )

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#18200) rruzsi válasza flegga92 (#18194) üzenetére


rruzsi
tag

Köszi, így már működik. Jelenleg a cardshare ingyenes test jével használom, van rá mód hogy a t-home előfizetésem streamjeit tudjam használni, hogyan szerezhetem meg a legális m3u -mat, vagy ez nem így működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.