Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#18301) LouiS22 válasza Reaper (#18300) üzenetére


LouiS22
veterán

WP2-m van, semmi probléma a Gós streameléssel.

LibreELEC, Raybuntu legutolsó verzió.

Mit futtatsz? android vagy kártyáról LE?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18302) Reaper válasza LouiS22 (#18301) üzenetére


Reaper
őstag

LE van nekem is kártyáról, szintén Raybuntu 22-es. Kártyáról, de ha jól emlékszem class 10 vagy még jobb talán samsung evo kártyáról. Mondjuk nem tiszta kártyás telepítés volt, hanem .update könyvtárból és minden addont külön leszedtem és újraraktam, talán itt is lehet benne probléma.
Advancedsettings.xml-t használsz, vagy bármi mást ami a cachet piszkálgatja?
Digi 1000-es netem van, gigabites router, esetleg kell neki valami külön port nyitva?
Ha nagyon off, akkor átmehetünk másik topicba egyébként.

(#18303) Pici válasza tothmaxy182 (#18278) üzenetére


Pici
tag

Én német nyelvű dolgokhoz ezeket a kiegészítőket használom: Genesis, Genesis Reborn, Neptune Rising, Exodus.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#18304) djnice válasza Reaper (#18300) üzenetére


djnice
veterán

Nálam ugyanez van tegnap előtt óta. Nem a nettel van a gond és nem is a készülékkel, a HBO GO szervere van leterhelve és ugye Kodi alatt nincs adaptív stream, mindig fix 720p, így megakad.

(#18305) Reaper válasza djnice (#18304) üzenetére


Reaper
őstag

Van benne adaptív, lehet nem olyan kifinomult, de látszik, ahogy váltogatja a felbontást, amit ha akarok, akkor manuálisan is lehet, de nem igazán volt különbség, ugyanúgy megakadt minimál felbontásban, mint a 720p-n.
De akkor lehet, hogy tényleg a szerverrel van gond, az is lehet, hogy akkor akarjuk nézni, amikor sokan, én pl késő este, és csúcsidőben nem bírja, vagy valami.

(#18306) LouiS22 válasza Reaper (#18302) üzenetére


LouiS22
veterán

Én bevallom, hogy pár napja nem néztem Góról semmit, így nem tudok érdemben nyilatkozni arról, hogy esetleg náluk van-e a bibi (simán lehet, hogy túlvállalták magukat és nem bírja vas a terhelést náluk).

Én amúgy soha nem szedek le semmit (RB leírása szerint nem is kell), csak simán frissítem tar-ral, a cache-hez nem nyúltam sosem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18307) Reaper válasza LouiS22 (#18306) üzenetére


Reaper
őstag

Én akkor szedtem le mindent, amikor váltottam RB-re a hivatalos Kryptonról, azt írta, hogy ha nem az ő valamelyik romjáról jövök, akkor érdemes.
Viszont akkor nem sokat szórakozok vele, elfogadom, hogy lehet kicsit most sok lett nekik a terhelés és majd egyszer csak jobb lesz.

(#18308) LouiS22 válasza Reaper (#18307) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, akkor kell :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18309) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Azt miért csinálja a kodi, hogy filmlejátszás közben, ha sötét a háttér, akkor vissza veszi a fényerőt?
Már minden fellelhető beállítást megnéztem, de nem jutottam előre.
Androidos boxon van.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#18310) sada83 válasza gabikiraly2 (#18309) üzenetére


sada83
újonc

Lehetséges, hogy inkább a tv beállításaiban keresd a megoldást...

(#18311) LouiS22 válasza gabikiraly2 (#18309) üzenetére


LouiS22
veterán

TV lesz az.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18312) gabikiraly2 válasza LouiS22 (#18311) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Semmi köze a tv-nek ehhez. Android alatt csinálja, Libreelec alatt viszont nem. Ugyan azzal a videóval próbáltam ki. Ráadásul a kép minősége is jobb szerintem. Csak elég idegesítő, mert mindent beállítottam droid alatt.. Most meg kezdhetem újra.
A libreelec meg a hálózati tárolót nem szeretné, nem fogadja el a jelszót...

Csend a lelke mindennek!

(#18313) junkpod válasza gabikiraly2 (#18312) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem ilyet a Kodi nem tud. Inkább tűnik ez valami hdr funkciónak a tv-n.
Hálózati tároló az smb?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#18314) gabikiraly2 válasza junkpod (#18313) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

A tv a legjobb tudomásom szerint nem hdr képes.
Viszont droid alatt találtam ilyen menüpontot és ki is kapcsoltam, de nem segített...
Igen az és droid alatt simán elfogadta a felhasználói név és jelszó párost.

Csend a lelke mindennek!

(#18315) blakey válasza gabikiraly2 (#18314) üzenetére


blakey
titán

LE alatt is jónak kell lennie, az SMB verziókkal kéne próbálkoznod az LE beállítás alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18316) Celtis válasza gabikiraly2 (#18312) üzenetére


Celtis
veterán

Droid alól lemented a Kodi profil foldert és Libreelec alatt visszamásolod. De van backup addon is Kodi alá ami megcsinálja ezt.

(#18317) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok
Az xbox-os kodiban nem mennek ezek a kiegészítők? Mindegyik filmre azt írja, hogy nem érhető el adatfolyam...

(#18318) blakey


blakey
titán

-

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18319) Reaper válasza gabikiraly2 (#18312) üzenetére


Reaper
őstag

Ezzel én is szívtam, a routeremen nem nagyon van beállítás, hogy milyen SMB-t lehessen használni, nekem ez lett a megoldás:
Libreelec beállításoknál a min protokollt "nincs"-re, a max SMB protokollt SMBV1-re állítottam, majd létrehoztam egy user.conf filet ezen a helyen: /storage/.kodi/.smb
ezzel a tartalommal:

[global]
client NTLMv2 auth = no
client use spnego = no

Még restart se kellett és nem kért többet jelszót.
A Win 10-es megosztás is csak így működött nekem, mert nekem be van kapcsolva a jelszóval védett megosztás a Wannacry óta.

Egyébként egy elég jó leírás, hátha segít, -szabi- fórumtársunktól:
[link]

(#18320) apszi válasza gabikiraly2 (#18314) üzenetére


apszi
őstag

Tudom,írtad, hogy nem a tv a bűnös, azért én még megkérdezném milyen TV-ről van szó. Már csak azért, mert ha netán Samsung, akkor azt nézd meg, hogy milyen képprofilt használsz Droid alatt. Régen divat volt ugyanis ennél a márkánál, hogy a fényerőt automatikusan levette sötétebb jeleneteknél, amit kikapcsolni nem lehetett, csak egy módon, ha film módra állítod a képet.

[ Szerkesztve ]

(#18321) LouiS22 válasza gabikiraly2 (#18312) üzenetére


LouiS22
veterán

Örülök, hogy ez ilyen bátran kijelented, pláne úgy, hogy két hozzászólással később azt is elárulod, hogy fogalmad sincs arról, hogy a tv-d mondjuk HDR-képes-e (ami meg okozHAT ilyen látványosságot).

Mondjuk az sem világos, hogy ha LE alatt nem csinálja, Android alatt meg igen, akkor miért ragaszkodsz az utóbbihoz. A hozzászólásodból számomra nem derült ki az sem, hogy ránézésre(?) hol jobb a képminőség szerinted :)

Szóval tulajdonképpen mit szeretnél elérni?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18322) gabikiraly2 válasza LouiS22 (#18321) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Egyetlen szóval sem írtam, hogy nem ismerem a sajat készülékem. Akkor legyen: ez a tv "LG 42LB650V " nem HDR képes. Soha semmilyen lejatszóval nem produkálta ezt a "hibát", legyen szó laptopról, telefonról, média lejátszóról....Ebből szerintem az látszik, hogy nem a tv a ludas. Ráadasul csak és kizárólag a driod alatt futtatott kodi csinalja ezt. LE alatt nem és a kép minősége is klasszisokkal jobb (LE alatt). Egy egész délutánt szántam a képi beállítások megismerésére, de sehol egyetlen olyan opciót nem találtam, ami befolyással lenne az adott problémára. Plusz minden google találatot átnéztem, mert nem egyedi a probléma, de megfejtést nem sikerült előszedni.
Nem ragaszkodom a droidhoz, csak azt laktam be először és ez nem kevés időbe telt, mert most először használom a kodi-t. Filmet tegnap kezdtem volna nézni rajta...Így bukott ki a dolog.
Most megpróbálom átvinni a beállításaimat a droidos verzióról és ha sikerül, akkor csak LE-t fogok használni.
Véleményem szerint valamilyen módón, a boxon futatott droid lesz a ludas...
Ezúton köszönöm neked és mindenki másnak a segítséget, mai napot erre fogom szánni.
Remélem sikerrel járok, de biztos lesz még kérdésem.....

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#18323) LouiS22 válasza gabikiraly2 (#18322) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

Saját tapasztalat, hogy kb 1 óra alatt akár manuális másolgatással is simán átállsz droidról "sima" LE-re, persze ehhez tudnod kell, hogy mit és hova.

Ha biztosra akarsz menni, akkor viszont inkább csinálj egy szűz telepítést és beállítást, megéri, biztosabb az eredmény. Nekem személy szerint nem tetszett az android+kodi kombó, jobban szeretem a sima LE-t. Kevesebb sallang, stabilabb működés.

Még eszembe jutott valami: maga a HDMI kábel, amivel a tévé és a box kapcsolódik, okés?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#18324) gabikiraly2 válasza LouiS22 (#18323) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Most azon vagyok, hogy működjön az LE rendesen. Teljesen újra kezdtem mindent.
Mert a beepített Backup alkalmazás nem igazán működött. Nem engedett írni semmire sem... Sd kártya, pendrive, hálózat... Kész agyrém.
Amúgy az LE változat sokkal jobban tetszik nekem is. Van elég androidos szenvedés a box nélkül is...

Csend a lelke mindennek!

(#18325) Jony2420


Jony2420
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem ?!, fel is teszem....tudna valaki csinálni egy kiegészítőt a filmkatalógus oldalról [link] pl, ha nézek egy filmet,a kodin már ezzel a kiegészítővel, megtudnám nézni hogy valójában mi is az a film, de az is jó lenne ha meglehetne ugy oldani, ha pl. iptv csatit nézek a kodin, rátudodk keresni, hogy valójában miről is szól az a tv müsor (film) amit éppen nézek. már találkoztam, ijyen kiegészítővel külföldi oldalakon, kodi, vagy enigma2 -re is megvolt. csinálva :)

[ Szerkesztve ]

(#18326) gabikiraly2 válasza gabikiraly2 (#18324) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Most kezd elegem lenni...
Csináltam egy szűz telepítést az LE ből. De egyáltalán nem látja a hálózati helyet,úgy ahogyan droid alatt látta. Routeren lóg egy külső vinyó, ezt szeretném ha látná.
Mit tolok el?

Csend a lelke mindennek!

(#18327) blakey válasza gabikiraly2 (#18326) üzenetére


blakey
titán

Azt, hogy nem olvasod el az összefoglalót. A Samba megosztást már nem fogod olyan eygszerűen látni, első körben az LE-n állítsd be a minimumot SMB V1-re és IP alapján tallózd és ne keresd név alapján. [link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18328) Zolorado válasza gabikiraly2 (#18322) üzenetére


Zolorado
tag

Nekem is LG TV-m van és ugyanezt csinálja, mint amit írtál. Pedig LibreElec van a Kodi alatt, nem Android.
(Akkor látszik jól a jelenség, amikor pl a képernyőkímélőből visszalépek.)

Szerintem is a TV hülyesége.
A beállításokban a dinamikus kontrasztot próbáld kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#18329) gabikiraly2 válasza Zolorado (#18328) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

De nálam LE alatt nem csinálta, csak droid alatt.

Csend a lelke mindennek!

(#18330) gabikiraly2 válasza blakey (#18327) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Valószínűleg én vagyok a gyp-s, mert nem sikerül sehogy sem. Az összefoglalót olvastam, csak nem néztem át a változásokat, az egyes frissítések között.

Csend a lelke mindennek!

(#18331) Reaper válasza blakey (#18327) üzenetére


Reaper
őstag

Mondjuk nekem pont úgy megy csak, ahogy írtam, hogy a minimum, az "none", a max meg SMBV1
Emellett az conf file. Amíg nincs user.conf, addig mondjuk látja a sambát, de amint könyvtárba lépek folyamatosan kéri a jelszót, hiába adom meg.

Nekünk valami régebbi LG tvnk van, abban egyszer benyomtam valami energia takarékos módot, és akkor csinált ilyen fényerő változtatást.

[ Szerkesztve ]

(#18332) gabikiraly2 válasza Reaper (#18331) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Tegnap még nálam is így volt, de ma már nem is látja. Nem is kéri a jelszót. Próbáltam amit írtál, de most valahogy minden össze csúszott...már a telepített LE-t sem tudom megnyitni win alatt, tegnap még ezzel sem volt gond. Ha meg akarom nyitni és az általad leírt változtatásokat eszközölni, akkor minden áron formázni akarja a Windows.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#18333) Reaper válasza gabikiraly2 (#18332) üzenetére


Reaper
őstag

Pingelni tudod asztalról? Nem kapott új IP-t? Plusz a Sambánál a Munkacsoport neve stimmel-e (rendszer/szolgáltatások/smb ügyfél), valamint engedélyezve van a Kodin belül a Libreelec beállításoknál is (Programok/LE configuration/szolgáltatások: Samba engedélyezése, workgroup itt is legyen rendben.
Ja, én mondjuk nem win explorert használok hozzá, hanem Filezillát. IP cím, asszem 22-es port, és szokásos libreelec bejelentkezési név/jelszó.

Nálam így van beállítva: [kép] [kép]

Az első, annak a beállítása, hogy a kodit hogy lehessen elérni, a második, hogy a kodi hogy érjen el másokat, pl a routerre dugott vinyót, vagy a wint.

[ Szerkesztve ]

(#18334) blakey válasza gabikiraly2 (#18330) üzenetére


blakey
titán

Leginkább a win változott (elég későn) és ahhoz kellett igazítani egyes rendszereket, szerencsére engem nem érint, nem használok wint. A legegyszerűbb ha a Fájlkezelőben hozzáadott a kívánt eszközöket, Hálózati hely hozzáadása, kiválasztod a protokollt, pl. SMB, a Tallózás mellett beírod az IP-t, megadod a felh./jelszót és működnie kéne. Mindenképp az SMB verziókat állítsd át

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18335) gabikiraly2 válasza Reaper (#18333) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Eddig eljutok megint, de nem enged be... [kép]
Az általad írt változtatást meg nem tudom megcsinálni, mert amint a gépbe dugom a kártyaolvasó, egyszerre formázni akarja. Pedig az első kötetet olvasnia kellene.

Csend a lelke mindennek!

(#18336) Reaper válasza gabikiraly2 (#18335) üzenetére


Reaper
őstag

Haladsz, ne kártyaolvasóval próbálkozz, persze, hogy nem fog menni, hanem próbálj meg bejelentkezni a bekapcsolt eszközre.

/storage/.kodi/.smb könyvtárba kell egy
user.conf file ezzel a tartalommal

[global]
client NTLMv2 auth = no
client use spnego = no

Ezt máshogy nagyon nem tudom elmondani, én a Filezillát használom, cím: IP, amit a system infónál látsz, fh. név, root, jelszó: libreelec, prot 22. Csatlakozás, megkeresed az említett könyvtárat, kitallózod a már előre megcsinált user.conf filet (notepaddal csinálsz egy újat, elég annyi bele, amit itt írtam), majd átmásolod.
Ennyi. Ezután mennie kell.
Plusz amit blakey is mondott. Az SMB kiszolgálót beállítani.

Ráadásul látom, hogy ugyanolyan routered van mint nekem, ezeket beállítottad? Mármint, hogy melyik user mit láthat/olvasht.
Látom a routerig eljut a Kodi is.

[ Szerkesztve ]

(#18337) blakey válasza gabikiraly2 (#18335) üzenetére


blakey
titán

Ez melyik LE?
A tv-n a túlpásztázást kapcsold ki. Ha LG a tv akkor Eredeti képméretet válassz. A kép körbe túllóg elég rendesen (5%).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18338) junkpod válasza Jony2420 (#18325) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem értelek, van scraper plugin, van extended infó plugin, van tvguide... Mi kell még?

Box's don't touch!

(#18339) Jony2420 válasza junkpod (#18338) üzenetére


Jony2420
tag

na ilyesmire gondoltam, csak nemértettem, hogy valójában mire is vannak, mi a funkciójuk, ja és melyik repóban találom ?

(#18340) Jony2420 válasza Jony2420 (#18339) üzenetére


Jony2420
tag

Kodi plugint át lehet valami módon konvertálni, vagy át csinálni enigma2 pluginra?

(#18341) handrash


handrash
őstag

Ha van egy playlistem M3u8. Azt hogy etetem meg legegyszerűbbeb a Kodival?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#18342) Celtis válasza Jony2420 (#18340) üzenetére


Celtis
veterán

Enigmára tudtommal van Kodi. Hogy azon belül futnak-e és hogyan a natív Kodi addonok, azt nem tudom.
De olyan, hogy Kodi->Enigma addon konverter biztos nincs.

Az enigma gondolom csak a műholdas vételhez kell. Jobban jársz ha érzékeny búcsút veszel az enigmától és a Kodival oldod meg a műholdazást is. Én évekkel ezelőtt megléptem, és elég jól működik. Már ma is megteheted, hogy az enigmás boxodat a Kodiból nézed, csak a Vu+/enigma addont kell telepítened.

(#18343) gabikiraly2 válasza blakey (#18337) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Innen töltöttem le:LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.2.3.img.gz
LibreELEC USB-SD Creator-al pedig telepítettem az sd kártyára.
A tv tippet köszi, de eredetire állítva nem változott a kép, csak ha a "levágás nélküli opciót választottam ki. :R

Reaper #18336
A router beállítások rendben vannak, minden eszközzel elérem a hálózati tárolón tarolt filmeket, csak épp az LE nem akarja az igazságot....
Sikerült csatlakoznom win alól LE-hez, de az általad említett (/storage/.kodi/.smb) könyvtárat nem találom...
[kép]

Esetleg még valami ötlet?
Köszönöm mindkettőtöknek az eddigi segítséget! :R

Csend a lelke mindennek!

(#18344) blakey válasza gabikiraly2 (#18343) üzenetére


blakey
titán

Milyen boxon használod? Nem találom.
TV-ken eltérő a pixelpontos megjelenítés megfogalmazása, van amelyiken menüből kell állítanii, stb. A lényeg, hogy sikerült.
A .kodi mappát nem is fogod látni hálózaton keresztül, azt a boxon belül fogod látni ha bekapcsolod a rejtett fájlok láthatóságát a Média alatt található.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18345) gabikiraly2 válasza blakey (#18344) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

[link]
Konkrétan ez a box.
Sikerült a mappát elérni.

Csend a lelke mindennek!

(#18346) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ötlete arra, hogy a filmes kiegészítők miért nem akarnak működni? MS MSCC Filmecske egyáltalán nem műküdik, viszont a Mozicsillag eddig rendben volt, most pedig csak az előzeteseket lehet megtekinteni.

(#18347) salem007 válasza sixer66 (#18346) üzenetére


salem007
tag

A Mozicsillaggal nekem is az a gondom,hogy csak a yutube előzetesek mennek,
más találatot nem is ad.
LE kodi18-at használok azt hittem azzal van gond,de akkor tévedtem.
Nem csak nálam van gond?

(#18348) MunezXBK válasza salem007 (#18347) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam már sehol nem indul film.

(#18349) xeno válasza Reaper (#18305) üzenetére


xeno
csendes tag

Nekem ez az adaptiv dolog nem nagyon muxik, mind hbo-nal mind netflixnel. Ha elindul esetleg egy rosszab minőségű stream az ugy marad végig. Ezért bealitottam a minimum bitratet a az adaptive playernel. Hol lehet latni a stream váltást? A playerinfo overlayben? Vagy csak észreveszed, hogy éles a kép?

(#18350) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok.
Olyan lehetőség nincs a kodiban hogy a lan-ról érkező magas bitrátájú videóanyagot előpufferelje?
Hasonlóan mint a YT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.