Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) hampidampi válasza Dawid93 (#11250) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#11252) timke.1


timke.1
csendes tag

Szia! Szeretném a segitsegedet kérni. Kanadából küldtem édesanyámnak egy paperwhite kindle, hogy tudná üzembe helyezni illetve van esetleg egy hely ahová eltudja vinni mondjuk bp-en? Köszönöm

(#11253) tomkac válasza Mike76 (#11244) üzenetére


tomkac
csendes tag

Szia,tudsz esetleg linkelni a duokanak korábbi verzioját?Olvastam,hogy a friiss még nem kiforrot.

(#11254) snowdog válasza timke.1 (#11252) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Ez nem lesz egyszerű, mivel az Amazon-nak Magyarországon nincs sem szervizhálózata, sem ügyfélszolgálata. Létre kell hozni neki egy Amazon-os regisztrációt, és be kell regisztrálni a gépet. Ha ez neki nem megy, akkor a rokonságban/szomszédságban kellene keresni valakit, aki ebben segítene neki. Bár ha ismered a gép adatait, akkor lehet hogy Te is betudod regisztrálni távolról is. Létrehozol neki egy Amazon regisztrációt, és beregisztrálod a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#11255) Degeczi válasza timke.1 (#11252) üzenetére


Degeczi
nagyúr

használni hogyan fogja?
(könyveket hogyan tölt majd rá? ahhoz ideális lenne egy otthoni wifi, mert magad is küldhetnél rá könyveket, de nyilván nincs neki, ha ezt kérdezed)

(#11256) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok kiegészítő lámpát ajánlani emeberi áron?

ezt néztem eddig...

köszi, E

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#11257) Kobudera válasza tomkac (#11253) üzenetére


Kobudera
tag

Szia! az oldalamon, ahonnan le lehet venni a többek által hibásabbnak gondolt R.3.0-át, direkt fent hagytam az R.2.5-őt, hogy bárki akinek az jobban tetszett vissza tudjon térni.

DuoKan frissítések: [link]

De idelinkelem Neked a Kindle 4/5 telepítőfájljait: [link]

A DuoKan R.3.0 legnagyobb újdonsága az internetböngésző, viszont sorkizárásos betegségekkel küszködik azoknál akik ezt állandóan állítgatják. :) Szóval akit eddig zavart a böngésző hiánya, annak jó hír, hogy most már ez sem kell visszatartó erő legyen.

Alakul ez a DuoKan-os dolog, csak néha beakad egy-két hiba, amin remélhetőleg dolgoznak a fiúk.

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11258) timke.1 válasza snowdog (#11254) üzenetére


timke.1
csendes tag

Ok, mondjuk beregelem a gépet én, utána magyar nyelvű könyvet fog tudni rátenni? Bár mondjuk ez az alapvető probléma hogy édesanyám elmondása szerint rádugja a gépre és nem egyértelmű hogy a gép látja e az olvasót. Azt tudni kell hogy nyugdíjas anyukám, tehát elképzelhető hogy a könyv rátoltese is problémás lesz.

(#11259) Degeczi válasza timke.1 (#11258) üzenetére


Degeczi
nagyúr

éppenséggel regisztrálás nélkül is tud rátenni könyvet

(#11260) Kobudera válasza timke.1 (#11258) üzenetére


Kobudera
tag

Gondolom a nyugdíjas édesanyád angolul sem tud. Szerintem huppanj el hozzá egy hétvégére és tegyétek fel Neki a DuoKan-t valamint finoman képezd ki a könyvek felmásolására. Nézd át a menüt és tanítsd meg Neki.:)
Bocs, most olvasom hogy kanadai vagy. Akkor kicsit komplikáltabb a dolog. Esetleg segíthetek, írok privátot.

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11261) snowdog válasza timke.1 (#11258) üzenetére


snowdog
veterán

Ha a PC-t vagy a laptop-ot tudja kezelni, akkor javasolnám a Calibre program használatát, az magyar nyelvű, és könnyű vele olvasóra másolni a könyveket. Ha bejelentkezik ebbe a fórumba, akkor segíteni fogunk neki.

Megértem a problémádat, az én édesanyám is nyugdíjas, és használ számítógépet. Azért elég sok mindent meg kell neki mutatnom. :)

(#11262) Degeczi válasza Kobudera (#11260) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a kapcsolattartás miatt nyilván van internet nála, akkor már csak egy pár ezer Ft-os Wifi routert kell rákötni és a Kindle-t beléptetni rá, attól kezdve távolról is küldhetőek neki könyvek, amik automatikusan rákerülnek az olvasóra

saját nagyszülőknél is jól bevált módszer (bár nem kontinensnyi a távolság, de ahhoz elég nagy, h mi is csak havonta tudunk látogatni)

(#11263) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Egy kollégám kint tölt az USA-bam egy hetet, és tervezek vele hozatni egy reklámos Papwerwhite-ot. Itthon később érvényesíthető lesz a garancia ha elromlik?

(#11264) szlibud


szlibud
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segiteni, ha az amazonról rendelek egy kindle paperwhite-ot, a 140 USD -n felül mi jön még rá mire megkapom? (vám, áfa, szállitás, stb?) És egyáltalán érdemes-e őt venni a sima kindle 4/5 helyett, amit sajnos a laptopommal együtt elloptak tőlem :(
Előre is köszi a segitséget!

(#11265) hampidampi válasza Blaise (#11263) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen.

(#11264) szlibud
Áfa+szállítás jön rá. Ha bejelentkezel az Amazonra el tudod vinni a rendelést a checkoutig, ott kiírja a teljes fizetendő összeget.
Ha ragaszkodsz a világításhoz és az érintős vezérléshez akkor megéri; ha ezek neked nem fontosak, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#11266) snowdog válasza Blaise (#11263) üzenetére


snowdog
veterán

Itthon később érvényesíthető lesz a garancia ha elromlik?

Én ezt úgy pontosítanám, hogy itthonról érvényesíthető lesz a garancia. Mert itthon nincs hol érvényesíteni (jelenleg).

(#11267) szlibud válasza hampidampi (#11265) üzenetére


szlibud
tag

Az érintős kimondottan hátrány számomra, csak a világtás miatt gondoltam, mert az néha kicsit zavart a simánál a háttér szürkesége, ha nem kinn a természet lágy ölén olvastam :)

Akkor ezek szerint az ÁFÁ-t nem úsznám meg :( Akkor azt hiszem maradok a simánál...

Ja és még 1 kérdés, láttam egy ilyen vizállót:
http://waterfi.com/waterproof-kindle

ez lehet h nem kamu? Mert ha igazi kindle lenne, aakkor gondolom lenne az amazon oldalán. Vagy lehet h tényleg van ilyen?

(#11268) Degeczi válasza szlibud (#11267) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy független cég biznisze - miért lenne az Amazon oldalán?
autómárkák honlapjain sem találod meg a tuningcégek alkotásait

egyébként egy filléres (Ebayről postával együtt alig pár $) zacskóval is strandhoz, fürdőszobához kellően vízállóvá teheted a Kindle-t

(#11269) szlibud válasza Degeczi (#11268) üzenetére


szlibud
tag

Mert valahogy azt gondotam h gyári, de akkor ezek szerint megveszik és átalaktják vizhatlanra...

Am medence + szabadvizben is használom szval jó lenne ez, de nagyon drága :(

(#11270) Degeczi válasza szlibud (#11269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mondom nincs még két (2!) dollár sem, és nyugodtan használhatod vele vízben

persze ha búvárkodás közben akarod olvasni, akkor nincs mese, tényleg a drága megoldás kell

(#11271) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Kindle Touch 5.3.2.1-re lehet Duokan-t rakni?
Esetleg, ha nem, megoldható valahogy a firmware downgrade? Most vennék készüléket és ez egy fontos szempont lenne, ha nem megoldható sehogy, akkor inkább régebbi firmware-est veszek.

:R

[ Szerkesztve ]

(#11272) szlibud válasza Degeczi (#11270) üzenetére


szlibud
tag

Köszi :)

Am már rendeltem egy ilyet pár hete, csak itthonról, de a kedves posta elhagyta...

(#11273) szlibud válasza szlibud (#11272) üzenetére


szlibud
tag

Köszi, azokat már nagyjából végignéztem, de mind közel 1 éves hozzászólás :(

(#11274) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki ilyen furcsaságot?

Kindle3 wifi jail
Duokan 3.0

Egyik napról a másikra bizonyos billentyűk furán működnek.
Pl.: menü lenyomására beugrik a menü, majd gyorsan el is tűnik.
a betű leütése után S betű is megjelenik. Delete-re szintén beszúr valamit.

Próbáltam totál duokan uninstallt, de nem segített. A gyári alatt is ugyan ezt csinálja.

Köszönöm!

(#11275) szlibud válasza szlibud (#11273) üzenetére


szlibud
tag

Boccs az előzőt nem ide akartam.

(#11276) vargapeeti


vargapeeti
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. Illetve azoktól akik járatosak a rendelésben. 8-án megrendeltem a kindle-et és 16-ára írták a szállítást. A mai nap nem érkezett meg, és az utolsó infó a csomagról 11-én volt amikor is még UK-ban volt. Megjegyzem hogy 11-én délelőtt Magyarországon volt, de valamilyen oknál fogva tovább küldték. A DHL-lel beszéltem és azt mondták hogy rossz konténerbe tették ezért késik. Olyat szeretnék kérdezni hogy volt már valakinek hasonló problémája? vagy mi a teendő? valahol be tudom jelenti az amazon oldalán, vagy nincs rá szükség...

előre is köszönöm a segítségeteket!

(#11277) Kobudera válasza Hyperion (#11274) üzenetére


Kobudera
tag

Szia! Ments le mindent ami kell az olvasóról és nyomj egy hard resetet, ha minden oké, akkor telepítsd a DuoKant újra.

(#11271) honfoglalo

5.3.2-ig biztos, ez az 5.3.2.1 valami újabb dolog? Vagy ez az 5.3.2? Mert az eredeti DuoKan oldalon 5.3.2-ig támogatja, de az amazonos szoftverfrissítés leírásában nem 5.3.2 hanem 5.3.2.1 ami megjelent: [link] nem tudom volt e előtte sima 5.3.2....

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11278) honfoglalo válasza Kobudera (#11277) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ugy tudom a ketto kulonbozo, de sehol semmi arrol, h mi frissult. Valaki tudna segiteni?

(#11279) Kobudera válasza honfoglalo (#11278) üzenetére


Kobudera
tag

Kérdezed meg az angol DuoKan képviselő srácot, Neki pont ez az fw van a gépén, gyanítom, hogy fit rajta rendesen a DuoKan. Íme a link:

Angol DuoKan fórum: [link]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11280) Hyperion válasza Kobudera (#11277) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szervusz!

melyik hard resetre gondolsz?
hosszan tartva a power?
factory default
vagy a hazon beluli tact switch-es hard reset?

koszi!

(#11281) Kobudera válasza Hyperion (#11280) üzenetére


Kobudera
tag

Szia!
Ments le mindent, aztán a menu gombot lenyomva menj a beállitásokba, ott nyomd le újra a menüt, és a restart feletti opció, az visszaállitja az olvasót gyárira. Persze előtte szedd le a DuoKan-t és minden egyébb hack-et ha van rajta.
Utána ha jól müködik visszateheted a DuoKan-t.
Üdv!

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11282) Hyperion válasza Kobudera (#11281) üzenetére


Hyperion
senior tag

Féltem, hogy ezt fogod írni.. Sajna a menü gomb nem működik! Duokan alatt még felvillan, de a gyári alatt meg sem jelenik. :W

(#11283) Hyperion válasza Kobudera (#11281) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szerinted a Launchpad nem zavarhat be? Elméletileg az figyeli a keyboard állapotot, (shift + shift command) lehet hogy be is zavarja?

(#11284) Kobudera válasza Hyperion (#11283) üzenetére


Kobudera
tag

Hova valósi vagy? Milyen kindle ez pontosan? 3 keyboard? Azzal néha megesik, hogy meg kell tenni vele egy ilyen factory resetet...
Minden hack bezavarhat...

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11285) Hyperion válasza Kobudera (#11284) üzenetére


Hyperion
senior tag

Pest. Kindle 3 wifi keyboard... USB-n nem tudom valahogy a factory-t végrehajtani?

(#11286) hampidampi válasza Hyperion (#11285) üzenetére


hampidampi
senior tag

Durva factory reset lehet megoldás. Itt leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#11287) Hyperion válasza hampidampi (#11286) üzenetére


Hyperion
senior tag

hmmm köszönöm az infót! Este próba! :R

(#11288) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Az következő a problémám:

Van egy K(4) fekete olvasóm ami gyakorlatilag teljesen új.
A gond az, hogy egy töltéssel normál napi 2-3 óra használat mellett az aksija négy nap után 40%-ra esik vissza.
Ez normális?
Vagy ha nem tudna nekem segíteni valaki, hogy mit csináljak?
Esetleg az Amazonon keresztüli cserében, javíttatásban (ha szükséges)?

Előre is köszönöm!

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#11289) Degeczi válasza excalibur36 (#11288) üzenetére


Degeczi
nagyúr

bár ha még "teljesen új", az akku kapacitása a következő néhány töltés/kisütés ciklus során fog még javulni, a gyári értéket már így is teljesíti az olvasód, vagyis teljesen normális!
(pláne a mostani melegben, amikor többnyire lapozásonként történik teljes frissítés)

(#11290) Hyperion válasza hampidampi (#11286) üzenetére


Hyperion
senior tag

Megvolt a próba. Amit leírtál, az tökéletesen működik. Megvolt a factory reset.
VIszont a helyzetem nem változott. Sőt, inkább romlott. Pl.: Wifi jelszót már nem tudok beírni, mert mint mondtam 1-2 betű másképp működik. :W

Megpróbálom a duokan-t visszarakni. Ott legalább van virtuális bill.

Köszönm a segítségeteket, ez valszeg HW hiba :((((((((

(#11291) sto1911 válasza Degeczi (#11289) üzenetére


sto1911
veterán

(pláne a mostani melegben, amikor többnyire lapozásonként történik teljes frissítés) - ?

(#11292) Degeczi válasza sto1911 (#11291) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sokszor volt már róla szó, h a K4-el bevezetett 5. lapozásonkénti teljes frissítés csak szobahőmérsékletre igaz: hidegben vagy épp melegben (30 környéke, amihez huszonpár fok is elég, ha rásüt a Nap) fölülbírálódik, és minden lapozásnál teljes frissítést végez

(#11293) hampidampi válasza excalibur36 (#11288) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem lehet, hogy egyszerre sok könyvet tettél rá? Ilyenkor a Kindle indexel és az bizony sok energiát leszív.
A lapozás biztos nem számít ennyit.

(#11294) excalibur36 válasza Degeczi (#11289) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm, majd meglátom hogy bírja ha már töltöttem négyszer ötször.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#11295) excalibur36 válasza hampidampi (#11293) üzenetére


excalibur36
senior tag

Hát tettem rá egy párat... :D
Meddig tart az indexelés?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#11296) Degeczi válasza hampidampi (#11293) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mégegyszer: teljesen normális értéket adott meg

a gyári adat egy hónap napi fél óra olvasás mellett - vagyis nagyjából 15 óra használat (noha természetesen ez önmagában semmitmondó, hiszen a lapozások számítanak, nem a már kijelzetett tartalom - és értelemszerűen sokkal többet lapoz ugyanannyi idő alatt az, aki gyorsabban olvas, vagy aki nagyobb betűméretet használ)

ha tehát a mostani melegben 10-12 óra használat után 40%-ot mutat (a szintén pontatlan) akkukijelzés, az a legnagyobb rendben van, mégha az előbbiek miatt ez csak egy közelítő érték is (de semmi esetre sem aggódásra vagy pláne javításra okot adó)

(#11297) excalibur36 válasza Degeczi (#11296) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R :R :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#11298) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ha ellopták a készüléket akkor van lehetőség letiltani vagy ilyen? Mert per pillanat nem találtam az amazon.com-on ilyen lehetőséget...

köszi

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11299) Degeczi válasza bolondember (#11298) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kérdezd meg az ügyfélszolgálati chaten (valszeg eleve ott lehet), de sokat nem ér, hiszen offline is használható a készülék... csak annyit tudsz meggátolni vele, hogy ne tudják másik Amazon fiókhoz csatolni, de attól még másolhatnak rá lokálisan bármit (sokan eleve csak úgy használják)

(#11300) bolondember válasza Degeczi (#11299) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

köszönöm szépen!

Nem találtam volna meg magamtól.

Készüléke deaktiválva az acc-omon és elvileg más nevére sem lehet regisztrálni. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.