Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) sandró60 válasza gyapo11 (#17750) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam kb 2-hónapja van ugyanez a perlon és nagyon "bejön".Használd egészséggel :D

(#17752) dzsi23 válasza gyapo11 (#17750) üzenetére


dzsi23
addikt

Bizony, bárhova, ez benne a legjobb. :K A natonál valahogy mindig 2 lyuk között lenne a legjobb nekem, perlonnál nincs ilyen gond. És nem fog szétcsúszni, ne aggódj... esetleg a vége, ahol össze van ragasztva, megbomolhat kicsit, nálam kiáll 1-1 szál már, de 3-500 forintért ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17753) schawo válasza gyapo11 (#17750) üzenetére


schawo
titán

Így van, bárhova dughatod a nyelvet (bármennyire is áthallásos lett ez így :D)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17754) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok.
Isten bizony nem kell nekem tucatnyi óra, de ez a Yazole így képről annyira megtetszett...

Ja, a kérdés, szerintetek pl. a fehér óralaposhoz menne valamilyen sötét színű nato-jellegű szíj, egyáltalán ehhez az órához illene a nato?
Bőrrel nem hordanám.

Már ha rendelnék, ugye. :N

;]

[ Szerkesztve ]

(#17755) pulutodurumo válasza gyapo11 (#17750) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem. Meg sem látszik hova tetted a csat tüskéjét. Remek találmány a perlon. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17756) gyapo11 válasza dzsi23 (#17752) üzenetére


gyapo11
őstag

Pont a végén filóztam, hogy levágnék belőle úgy 4 centit, akkor lenne pont jó a hossza. Vagy le kell olvasztani a végén a szálakat, vagy valami lakkba mártani, ahogy most is van. Csinált már ilyet valaki?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17757) gyapo11 válasza Nigér (#17754) üzenetére


gyapo11
őstag

Miért van az, hogy a világos számlapú órákba is világos mutatókat tesznek? Nekem a világos számlap tetszik, és alig bukkan föl néha egy-egy sötét mutatóval. A sötét számlapon tökéletesen látható az idő, a világoson meg már a képről is úgy kell silabizálni, hogy hány óra is lehet. Állandóan fölbosszantom magamat emiatt, nem mintha rakásra akarnék órát venni, de akkor is. Nehogy már lámpával kelljen az időt megnézni félhomályban, amikor egy fehér számlap sötét mutató még tökéletesen leolvasható lenne.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17758) gyapo11 válasza pulutodurumo (#17755) üzenetére


gyapo11
őstag

Azért vettem, mert dícsértétek, remélem nálam is beválik, könnyű, vékony. Vettem sima nylon szíjakat is, azok sokkal vastagabbak, és két darabból vannak, nekem az is tetszik, és vettem military nato? szíjakat, amik szintén ráfűzősek és nem tudom hol lesz rajta az óra, a képről nem egyértelmű, ezek még úton vannak.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17759) petipetya válasza gyapo11 (#17757) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugye? Ezt én is rühellem, mivel logikus lenne, hogy ugyanaz az azóta fekete számlappal fehér, míg fehér számlappal fekete mutatót kapjon. A foszforeszkálást is feláldoznám ezért.

"nincs rá lezsóidő"

(#17760) Digitalpimp válasza gyapo11 (#17756) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én az enyémre rámelegítettem, mert elvált az egyik fonat szál a végén. Megolvasztod valamivel finoman, aztán gyorsan lenyomod az egészet egy sima oldalú fadarabbal.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17761) dzsi23 válasza gyapo11 (#17758) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha a kezedben lesz, egyértelmű lesz, hogyan kell befűzni a natot, de a youtube segít. :)

Egyéb:
Megérkezett a legújabb szerzeményem aliról. Nagyon érdekes, bizonyára tetszeni sem fog mindenkinek, de engem megfogott. :U A gyári szilikon szíjat kapásból leszedtem (vagyis levágtam, mert leszedni nem tudtam), mert eléggé bumfordi, és amúgy sem szeretem a szilikon szíjakat. Gyorsan faragtam hozzá egy "bőr" szíjat, de enyhén szólva ocsmány lett (képen látszik)... bár a másik oldalán még egészen vállalható. :D Lehet valahol bőr szíjat kapni ilyen bevágással?

[ Szerkesztve ]

(#17762) petipetya válasza gyapo11 (#17756) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen. Tapétavágóval vágtam le a végéből két fémpénz közé fogva, majd kapott egy gyufányi égetést.

"nincs rá lezsóidő"

(#17763) pulutodurumo válasza petipetya (#17762) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Műszerészek csinálhatják pákával is. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17764) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Anno vettem itteni ajánlásra a megir piros fehér kék szíjas órát, azóta is mindenki dícséri, van esetleg valami hasonlóan bestbuy óra mostanság? Árban rugalmas vagyok.

(#17765) dzsi23 válasza PainKiller13 (#17764) üzenetére


dzsi23
addikt

"Árban rugalmas vagyok."

Ez esetben ezt ajánlom, a másik topikban jókat írtak róla. ;)
Viccet félretéve, azért írhatnál egy keretet. :K

(#17766) Breki válasza PainKiller13 (#17764) üzenetére


Breki
veterán

Talán ez.

Bár ez inkább kék ezüstben lenne jó szerintem.

Vagy ez.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17767) Breki


Breki
veterán

Meg ugye a klasszikus topikóra.

Most is ez van rajtam.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17768) joci86 válasza Breki (#17767) üzenetére


joci86
senior tag

Ha már előjött...:)

Ennek tényleg acél tokja van?

Volt olyan terméklap Alin, ahol a sok "stainless steel" mellett valahol a később már "alloy" szerepelt. Talán Amazonon is, de ebben nem vagyok biztos.

Olyan "jó", hogy semmit nem lehet elhinni a kínaiaknak.

(#17769) dzsi23 válasza joci86 (#17768) üzenetére


dzsi23
addikt

A hátlap szinte minden esetben acél, és mivel azt is a tok részének veszik, sok termék esetén írják a tokot acélnak. Azt kell mindig kideríteni, hogy vajon az egész tok acél készül, vagy csak egy része (hátlap).
Az a Benyar (meg a Benyar-ok általában) tényleg acélból van.

(#17766) Breki:
Arról a Megirről egyből a Casio MTP-1300D ugrott be, pont az van most rajtam. :))

[ Szerkesztve ]

(#17770) Fall-N válasza gyapo11 (#17749) üzenetére


Fall-N
veterán

Bár én is szeretem és van is kínai órám, de ne hasonlítsd össze a svájci kézműves órákkal az olcsóbb OEM sorozatgyártott órákat.

Azt is tudni kell, hogy mióta elérhető a kvarc szerkezet azóta vannak olcsó órák igazán. A mechanikus vagy automata órákhoz azért sokkal több szakértelem kell. Ezek a kínai gyártók tokozó cégek.

A svájci nagy múltú cégek sok alkatrészt maguk gyártanak. Oda még nagy precizitással kell gyártani az apró alkatrészeket. Például a hajszálrugó az egyik olyan, ami nagy szakértelmet kíván, ezért sem gyártja sok cég.

Az ára meg nem véletlenül kell ennyibe. Sokat hozzátesz a márka is, de ezek jó befektetések is. Ha jó állapotban marad fent, akkor sokat ér.

De érdemes olvasgatni a kronometer.hu-t. Van ott gyárlátogatásról is cikk, ahol bemutatják mennyire bonyolult és lassú ezeket kézzel legyártani és összeszerelni.

(#17771) Breki válasza dzsi23 (#17769) üzenetére


Breki
veterán

valaaaa honnaann lopni kell a design-t :-)

Nekem ilyen Casio-m van.

12 ezret megért!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17772) Wilk919


Wilk919
csendes tag

Kínai Gustav Becker, ezt is megértük. De legalább ST1901 van benne, és a fekete PVD tokos sárga számlappal még tetszik is. Nehogy hirtelen felindulásból még rendeljek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#17773) gyapo11


gyapo11
őstag

Van egy Casio órám, valamikor vízálló volt, de elszakadt a gumigyűrű a hátlap alatt. Kb. 95 mm hosszú, de mivel nyúlik, ez nem pontos adat, vastagsága 0.3 és 0.6 között mérhető tolómérővel, ez megint nem nagyon használható adat. Találtam kb. jó méretűeket, de 750-es csomagban, nem lehet valahol kapni pár db-ot?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17774) PainKiller13 válasza dzsi23 (#17765) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, 10k körül gondolkodom, ez 3k volt. De nem baj ha kevesebb :) Igazából olyat akarnék ami szintén feltűnő darab.

(#17775) joci86 válasza dzsi23 (#17769) üzenetére


joci86
senior tag

Igen, a hátlap nem is kérdés, az még az ezer forintosnál is acél. Az "All solid stainless steel" felirat a Benyarok esetén elvileg arra kellene utaljon, hogy az egész tok acél, de zavar benne az a felesleges "solid" szó. Ahol (feltételezhetően) tényleg acélból van, ott a terméklapon fennszóval hirdetik, hogy "316L stainless stell case". A Benyar leírásokban ezt nem hangsúlyozták, ezért érdeklődöm a tulajoknál, hátha kiderül, hogy igaz.

Nincs könnyű dolgom, ha normálisan kinéző, nem túl nagy (x<=43mm), acél + hardlex kombót szeretnék úgy 30 dollár körül.

(#17771) Breki
Ne már. :D
Ha szabad kérdezni, hol lehet ilyen jó áron hozzájutni ilyesmihez? :)

(#17776) Mattb válasza Mattb (#17611) üzenetére


Mattb
senior tag

Esetleg valaki ebben tud segíteni? Vagy ajánlani oldalt, ahol megtalálhatom? :)

(#17777) Breki válasza joci86 (#17775) üzenetére


Breki
veterán

Így

[link]

Meg azt hiszem volt 10 dolláros kuponom.

Szerintem nem acél tok, de jól bírja én nem látok egy karcot se rajta, se az üvegen, pedig hordom rendesen.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17778) schawo válasza Wilk919 (#17772) üzenetére


schawo
titán

Seagull ST1901 kronó: [link] vagy egy csomó [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17779) dzsi23 válasza Mattb (#17776) üzenetére


dzsi23
addikt

Vegyél inkább egy ilyet, mint egy "kitudjamilyen" minőségű replikát. Perlon szíjat meg bármikor vehetsz külön is.

(#17774) PainKiller13:
Milyen órát vettél legutóbb? Csak hogy tudjam, milyen szintet kell megugrani. :)

(#17771) Breki:
Ezekben a színekben én is gondolkodom rajta. :K

(#17780) pulutodurumo válasza dzsi23 (#17779) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha day-date másolat kéne, én valami ilyesmit választanék.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17781) perge666 válasza pulutodurumo (#17780) üzenetére


perge666
veterán

Ez még drágább mint a Casio,meg csúnyább is szerintem,nem is kicsit. :))
Na de ízlések és pofonok. :R

(#17782) pulutodurumo válasza perge666 (#17781) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kinézetre sokkal közelebb áll a Rolexhez mint a Casio. Mondjuk ki, lemásolták. Meg ez ugye mechanikus, nem "csak" quartz. Ízlésről még nem vitatkozunk. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17783) dzsi23 válasza pulutodurumo (#17782) üzenetére


dzsi23
addikt

Bármelyik is jobb/szebb, abban megegyezhetünk, hogy mindkettő jobb választás, mint egy replika. ;)

(#17784) pulutodurumo válasza dzsi23 (#17783) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez így van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17785) PainKiller13 válasza dzsi23 (#17779) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez :) Anno 3ezer pénzért vettem.

(#17786) #61392896


#61392896
törölt tag

Holnap lesz egy hete, hogy megvettem egy Aldis 1800 forintos kvarcórát. Az asztali rádiókontrollos órámhoz képest semmiféle eltérést nem mutat. :C

(#17787) dzsi23 válasza PainKiller13 (#17785) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár azt írtad, hogy feltűnő, de szerintem ez a Megir kifejezetten visszafogott. :) Persze, a színes szíj vonzza a tekinteteket, de azt bármelyik órára vehetsz. Alin szerintem 5-ből 4 óra feltűnőbb ennél, a legtöbb sajnos túlságosan is. :D Elég, ha csak a Megireket megnézed, sok szép darab van köztük (pl. ez), csak ne lennének olyan nagyok...
Mivel fehér órád már van, most mindenképp sötétebbet vennék, mint amilyeneket Breki is ajánlott, de akár teljesen más stílusban is gondolkodhatsz: [link]

(#17788) petipetya válasza #61392896 (#17786) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Decathlonos filléres úszó óra sem tért el a pontos időtől. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#17789) #61392896 válasza petipetya (#17788) üzenetére


#61392896
törölt tag

Régebben az okostelefonomhoz állítgattam az automata órámat. De aztán a ClockSync appal rájöttem, hogy akár 2 másodpercet is eltérhet a valódi pontos időtől az okostelefonom hálózathoz szinkronizált ideje. Most a ClockSync, az asztali rádiókontrollos órám és az Aldis filléres karórám abszolút együtt jár. Nagyon élvezetes ez így! :C

(#17790) Nigér válasza Nigér (#17754) üzenetére


Nigér
őstag

Hali, erre esetleg?
Jól kiadná valami mérgesebb zöld vagy szürke szíjjal, vagy ehhez az órához ne erőltessem?
Maga az óra tetszik, de bőrszíjjal nem hordanám, nektek itt meg több ebben a tapasztalatotok.

(#17791) pulutodurumo válasza Nigér (#17790) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel az óra "fekete-fehér" szinte minden szíj jól áll neki. Szerintem egy fekete, vagy James Bond (fekete két szürke csíkkal) lenne jó hozzá.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17792) Nigér válasza pulutodurumo (#17791) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi a gyors választ.
Végülis sem az óra, sem a szíj nem összeg, csak nem győzöm kivárni, míg ideér :W
(akkor meg is rendelem) :R

(#17793) Dr.NX válasza joci86 (#17768) üzenetére


Dr.NX
addikt

A Benyar tokja nem acél. Az enyémben kicsi volt a lyuk a stiftnek, alig tartotta. Az órás kb. egy kézifúróval simán bele tudott fúrni.

Elfogadom a sütiket.

(#17794) PainKiller13 válasza dzsi23 (#17787) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, ilyesmit keresek :) Szíjat sem akarnék másikat, a fém nagyon rideg nekem, maradnék a szövetnél.

(#17795) joci86 válasza Breki (#17777) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm! :R
Majd rá-ránézek erre az eladóra is, hátha... :)

Gearbest-en ugye megbízhatóbb infókat írnak a termékekről, talán nem hazudoznak olyan pofátlanul, mint eBay-en és Alin. Itt egyértelműen alloy szerepel a tok anyagánál. Kár, nagyon pofás ez a Benyar.

(#17793) Dr.NX
Neked is köszönöm a megerősítést!

(#17796) joci86 válasza Mattb (#17776) üzenetére


joci86
senior tag

Esetleg ez a Holuns?
Hasonlít, és elméletileg normális anyagokból rakják össze az óráikat.

Jelenleg 41 dollár, nem tudom műakció-e, a 80 sok lenne érte, de a többi eladónál drágább. Holnap kiderül, addig tart a leárazás. :)

[ Szerkesztve ]

(#17797) Mattb válasza joci86 (#17796) üzenetére


Mattb
senior tag

Pont olyat szeretnék. Ezt a replicát megszerezni. Nagyon bejön. :)
Esetleg tudtok oldalt, ahol megtalálhatom?

(#17798) dzsi23 válasza joci86 (#17796) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez szép homage lett, csak kár, hogy kicsi (36 vagy 37mm) és köves, az ihlető Rolex is az, de amit Mattb linkelt, kavicsmentes, és nagyobb is (40mm). Ha esetleg találsz olyan Holunst, arra talán én is benevezek. :D

(#17794) PainKiller13:
A Holunsokat te is nézegetheted. :K [link-1], [link-2]
Szerk.: Az ne zavarjon, hogy fémszíjas, cserélheted natora (bár a korábban általam linkelt Sinobin pont nem, de a Holunsokon simán).

[ Szerkesztve ]

(#17799) Fall-N válasza Dr.NX (#17793) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze, hogy nem az az ahogyan az Alin írják "alloy" azaz (spiáter alu-)ötvözet. Az alumínium tartalma miatt gyenge az anyag.

(#17800) gyapo11


gyapo11
őstag

Felfűztem a perlonra az órát, jól néz ki meg a hossza is jó lett, nem kell levágni belőle. De nem idegbajosoknak való, mire a puha anyagot betuszkolom a fémcsatba meg a perlon tartóba, meg eltalálok egy lukat, ami nem is szoros, nem is lötyög, addig lefő a kávé. :) Sokat hordok fémszíjas órát, azt 1 másodperc fölvenni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.