Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ti a nato szíjakat hogy tisztítjátok? A fehér része már bekoszolódott. Mosógép a fém részeket nem roncsolja? Nem foltosodik be a fém vagy ilyesmi?

(#17902) schawo válasza kmisi99 (#17901) üzenetére


schawo
titán

Ha rozsdamentes, akkor egyáltalán nem árthat neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17903) gingerbalm válasza kmisi99 (#17901) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

nem egyszerűbb beáztatni lavórban, mint dobáltatni percekig a dobban?

(#17904) kmisi99 válasza schawo (#17902) üzenetére


kmisi99
addikt

2$os filléres szerintem alumínium vagy hasonló. :DDD

Amúgy arra gondoltam egy gombolható nadrág zsebbe berakom és a nadrággal együtt kimosom.

(#17905) szetcsuszott válasza dzsi23 (#17895) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nem lehet, hogy egyszerűen a kvarcra utal, mint SIO4? Bár a SIO4 a szilikát képlete, de szerintem akkor is inkább ilyesmi parasztvakításról van szó, mint a szerkezet típusáról.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#17906) pulutodurumo válasza schawo (#17900) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is ezeket tudom. De van szerencsés kivétel.

Van egy Parnisom, Miyota 82valami szerkezettel (kis mp. , kivágott rotor, aranyozott) ami kimondottan halk.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17907) gingerbalm válasza kmisi99 (#17904) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

csak nehogy úgy járj, hogy a szíj kosza véletlenül befogja a nadrágot :D ha feltétlenül gépbe szánod, akkor a helyedben inkább elnyűtt kispárnahuzatba tenném, vagy egy otthon hordott frottírzokniba, aminek mindegy, hogyan néz ki mosás után

(a végén többe kerül a mosás, mint egy új szíj :)) )

[ Szerkesztve ]

(#17908) schawo válasza kmisi99 (#17904) üzenetére


schawo
titán

Valószínű rozsdamentes az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17909) Fall-N válasza T0mcs (#17888) üzenetére


Fall-N
veterán

(#17910) szaszlaci válasza petipetya (#17898) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, tőle vettem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17911) joci86 válasza petipetya (#17889) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm! :R

(#17890) Szivacs85
Neked is köszönöm a linkeket! Talán 20-as lesz. Végül Lorus lett a vége, Rubicon + eBay aukció jó párosítás tud lenni. Viszont kicsit kusza az adatlapja, és a szíj szélességét pont nem említi. Ha megérkezik, lemérem.

Elvileg ilyen lesz, csak gumi szíjjal. Google szerint 20mm. (Lorus RM327DX9)

Esetleg jobb minőségű NATO-ra lenne javaslat? Amit 1 dollár környékén vettem, az nagyon vékonyka.

(#17912) rarki72


rarki72
tag

Sziasztok.

Automata Sub homage Kinyued vélemények tapasztalatok valakinek?
Természetesen ár érték arány figyelembe vétele mellett...

(#17913) Digitalpimp válasza kmisi99 (#17901) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én megvárom amíg 3-4 db. összejön mosni, a mosdóba engedek meleg vizet, színes folyékony mosószer, hagyom ázni egy darabig aztán körömkefével kicsit megsúrolom. Öblítés hideg vízzel, kész is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17914) DVDfun


DVDfun
csendes tag

Sziasztok!

Első tríciumos órámat szeretném megvásárolni, és belefutottam ebbe a Carnival modellbe. Ismeritek ezt az órát illetve ár/érték arányban tudtok jobbat ajánlani? Új óra érdekel csak, ez állítólag idei gyártmány. Köszi.

(#17915) Breki válasza DVDfun (#17914) üzenetére


Breki
veterán

A márkáról már többször volt szó.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17916) DVDfun válasza Breki (#17915) üzenetére


DVDfun
csendes tag

Köszi a linket :R .

(#17917) dzsi23 válasza rarki72 (#17912) üzenetére


dzsi23
addikt

Első ránézésre (meg másodikra is) ugyanaz lehet, mint a Tevise T801, amit itt többen is próbáltak már. Nem látok bele, de nem csodálkoznék, ha a szerkezet is ugyanaz lenne, és csak a neve más. De inkább nézd meg a Tevise-t.

(#17918) gyapo11


gyapo11
őstag

Mechanikus órák naptárát mindig állítgatni kell 30 napos hónap és február után. Meg az analóg kijelzésű kvarcot is. Van olyan, ami ezt megoldja? Ma már nem lenne gond egy kis processzor, ami minden hónapról tudná hogy hány napos.
Mert így a pontosság már nem is annyira érdekes, max három hónapot jár és utána be kell állítani a naptárat, de akkor már a másodpercet is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17919) oba válasza gyapo11 (#17918) üzenetére


oba
addikt

Perpetual calendar néven keresd az ilyen órákat. Nekem régen egy Timexem volt ami ezt tudta.

(#17920) dzsi23 válasza gyapo11 (#17918) üzenetére


dzsi23
addikt

Mechanikus órában igencsak f@szán mutatna egy elektronikus vezérlő egység... ;]

Szerk.: Amúgy a legtöbb órán állítható a dátum anélkül, hogy megállítanád, és max. 5 másodpercet vesz igénybe. Elsején akár út közben is tovább tekerheted eggyel a dátumot, hogy 31-ről 1-re ugorjon, az óra pedig ketyeg zavartalanul, azt nem kell állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#17921) nebancsa válasza gyapo11 (#17918) üzenetére


nebancsa
senior tag

Analog kijelzésű kvarcba létezik öröknaptáras. (2100-ig általában) Mechanikusban is van, csak azok misis kategóriásak.

(#17922) Breki


Breki
veterán

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17923) Fall-N válasza Breki (#17922) üzenetére


Fall-N
veterán

Jól néz ki, de már ha előjött a Megir, nekem a Sea-Gull szerkezetes automata órára fáj a fogam.

[ Szerkesztve ]

(#17924) petipetya válasza Fall-N (#17923) üzenetére


petipetya
nagyúr

desktop link (gépen kínszenvedés a mobilos alis link)

Nocsak, ez elsőre tetszik, ellentétben a Parnisokkal.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17925) pulutodurumo válasza Fall-N (#17923) üzenetére


pulutodurumo
őstag

De ez Miyota :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17926) petipetya válasza Fall-N (#17923) üzenetére


petipetya
nagyúr

Viszont nem túl könnyű ez az üreges rotor?

"nincs rá lezsóidő"

(#17927) nebancsa válasza gyapo11 (#17918) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez öröknaptáras, egy ideje szemezek vele...
[link]

(#17928) Fall-N válasza pulutodurumo (#17925) üzenetére


Fall-N
veterán

Összekevertem egy másik kiszemelt órával. :B

(#17929) Fall-N válasza petipetya (#17926) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt írják sokan, hogy gyorsan felhúz a rotor.

[ Szerkesztve ]

(#17930) schawo válasza Fall-N (#17923) üzenetére


schawo
titán

Miyota 82xx :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17931) schawo válasza petipetya (#17926) üzenetére


schawo
titán

A Miyota 82xx rotorja ilyen. Így is elég határozottan érezhető a rotor forgása (sokak szerint túlságosan is), bőven elég ez így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17932) Demens


Demens
tag

Megvolt a Vostok Amfibia-nak az első Balaton tesztje és állta a sarat. :)

(#17933) petipetya válasza Demens (#17932) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csodálkoztam volna, ha nem így lenne.

"nincs rá lezsóidő"

(#17934) schawo válasza Demens (#17932) üzenetére


schawo
titán

Szegényt beiszapoltad?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17935) gyapo11 válasza nebancsa (#17927) üzenetére


gyapo11
őstag

Szóval eszébe jutott az óragyártóknak is ez a kellemetlen naptár állítgatás, csak mechanikával drágán lehet megoldani, kvarc szerkezettel már egy fokkal könnyebb, bár ezt se nevezném olcsónak. Elég sok mutatós és digitális kijelzős órát látni mostanában, nekem is van egy Skmei, ott ez nem probléma, mert a dátumot lcd kijelzővel mutatja. Meg lehetne csinálni a kijelzést e-ink kijelzővel, az jobban olvasható, kevesebbet fogyaszt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17936) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Ez az óra megéri a 840.000 (nyolcszáznegyvenezer) forintot? :DDD
74 köves automata (Unitas), acél tok, 52 óra járástartalék, zafír üveg...
[kép]--[kép]--[kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17937) schawo válasza Jenne (#17936) üzenetére


schawo
titán

?

Mindig az a kérdés, hogy neked megér-e. Nyilván van, akinek megér, különben a Maurice Lacroix már rég csődbe ment volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17938) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Horgászathoz keresnék valami digit órát. A lényeg, hogy fekte színű legyen, jól lehessen látni napfényben, és legyen világítás, hogy éjjel is. Stopper óra kellene rá, meg akkora vízállás, hogyha ilyen 10-50cm vízbe kerül, vagy halfogás/vissza eresztés közbe belelóg a vízbe, azt kibírja. A legolcsóbb, használható modell kellene. Tudtok ilyet ajánlani?
Előre is köszi:)

(#17939) pulutodurumo válasza Mattb (#17938) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Skmei 1068 például. Van nekem is, vizet bírja, jó nagy a kijelzője.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17940) Mattb válasza pulutodurumo (#17939) üzenetére


Mattb
senior tag

Tetszik ez a zöld "military" szín nagyon! Viszont ez a pici kezemre hatalmas lenne :S. Valami kisebb esetleg ettől?

(#17941) Watcher45 válasza gyapo11 (#17935) üzenetére


Watcher45
tag

"Meg lehetne csinálni a kijelzést e-ink kijelzővel, az jobban olvasható, kevesebbet fogyaszt."

Az e-ink akkor fogyaszt amikor frissíti a kijelzőt. E-book olvasónál ideális mert egy oldalt hosszabban nézel és nem 24 órában működteted. Egy óra kijelzője viszont folyamatosan változik ahogy a másodpercek, percek pörögnek. Ha nem is akkora felületet rajzol át mint egy olvasó ez akkor is folyamatos energiafelvétel. Ha nem akarod, hogy szellemképes legyen akkor néha teljes kijelzőfrissítést is be kell iktatni. Egyéni véleményem szerint nem lehet túl nagy az energiamegtakarítás a hagyományos digitális órákhoz képest. Mivel a technológia már nem nevezhető túl frissnek gondolom az óragyártók lecsaptak volna rá, ha gazdaságosabb lenne. A közelmúltban egy hő és páratartalom mérőnél láttam csak e-ink használatot, ha jól emlékszem Xiaomi márkánál, de ugye ott sem jellemző az állandó képernyő változás.

(#17942) dzsi23 válasza Watcher45 (#17941) üzenetére


dzsi23
addikt

"Mivel a technológia már nem nevezhető túl frissnek gondolom az óragyártók lecsaptak volna rá..."

Lecsaptak. :))

(#17943) rarki72 válasza dzsi23 (#17942) üzenetére


rarki72
tag

a megoldást leírtad csak nem vetted észre.
a hagyományos lcd kijelző folyamatosan fogyaszt a digitek megjelenítése által.
az e-ink csak újra rajzolásnál, tehát ha van másodperc mutató akkor másodpercenként egyszer.
ez kb olyan mint a cd lemezbe égetés.
nem minden 0 és 1-es van égetve, hanem csak a váltások. ha nem így lenne ha jól emlkészem hely se lenne minden 0 vagy 1-es beégetésére.
szóval takarékos az akkor is ha a másodperc is meg van jelenítve.

(#17944) dzsi23 válasza rarki72 (#17943) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, ezt nem nekem akartad címezni, de a lényeg, hogy vannak már e-ink karórák. Ezek nagyrészt okosórák, és nagyrészt rondák, rá lehet keresni, akit ilyesmi érdekel. Én egyelőre nem látom értelmüket. :N Talán majd 10 év múlva...

(#17945) rarki72 válasza dzsi23 (#17944) üzenetére


rarki72
tag

oh sorry, nem neked.
Watcher45-nek indult, csak eltévedt :)

(#17946) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kérdeznék egy valamit mert nem vagyok szakember és nem igazán tudom. A Casio Wave Ceptoros óáiról kérdeznék. Ezekben ha jól gondolom, akkor nem a hagyományos (2-3-4-5...stb) évenként cserélendő elem van, bár külsőleg nagyon hasonlóan vagy teljesen úgy is néznek ki, hanem akkumulátor van, amit a fényenergia tölt. Ezek élettartama sok év, akár 8-10-12 év is lehet. Eddig értem is.
Most jön a kérdésem. Ha a benne lévő akku helyett ugyan olyan külső méretű, de nem akkut hanem elemet tesznek bele az okozhat problémát? Gondolok itt például arra, hogy tönkre teszi az elektronikát ...

Ha valaki tudna segíteni, hogy ennek az órának mi a pontos típusa, azt megköszönném. Ha igaz akkor WVA-460 de így semmit nem találok.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17947) gyapo11 válasza Watcher45 (#17941) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem a teljes kijelzést gondoltam, hanem az óra, perc, másodperc mutatókkal, és csak a naptár e-inkkel. És akkor már legyen hónap és nap neve is.
Azt csak 24 óránként egyszer kell változtatni, a hónapot havonta egyszer, szinte 0 lenne a fogyasztása. Láthatósága is jobb, mint az lcd-nek.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#17948) Fall-N válasza gyapo11 (#17947) üzenetére


Fall-N
veterán

Inkább legyen minden analóg/mechanikus.

(#17949) gagyilovag válasza Mattb (#17940) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Nem olyan nagy!

(#17950) gagyilovag válasza Jenne (#17946) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Tudtom szerint lithium elem van benne:
CR1620

Nekem óradobozban van,teljes sötétségben,(legalább6 hónapja) és mégis megy :)

Wave Ceptor a rádió vezérelt szerkezetre utal.(szerintem) :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.