Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) D-peti válasza sztanozs (#3450) üzenetére


D-peti
csendes tag

Azért gondolom az egykorúság ellenére te egy kicsit más életszínvonalon éltél... :)

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3452) sztanozs válasza D-peti (#3451) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem hinném... Kb én is ilyen családban nőttem fel (csak azidőtájt nem őrnagy, hanem főhadnagy/százados volt a faterom), csak a kerítés túloldalán (csak ugye nálnuk a kajáért fizetni kellett, nem jegyre adták - de akkor sem volt bőség).
Persze ez arra az időszakra vonatkozik, amíg itt laktak (azt nem tudom, azóta hogy él, hogy visszaköltöztek).
Amúgy nekünk (szüleimnek) is voltak szovjet barátai (akik ugyanazon a lakótelepen laktak, mint mi) - kb (kinézetre) úgyanúgy éltek, mint mi.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3453) D-peti válasza sztanozs (#3452) üzenetére


D-peti
csendes tag

Ez aztán a véletlen egybeesés!
Nem emlékszel közös programokra a szovjet gyerekekkel? Egy másik visszaemlékezésben olvastam, hogy néha ünnepekkor vagy csak úgy, szerveztek közös rendezvényeket a magyar iskolásokkal...

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3454) csepel70 válasza huppancs89 (#3449) üzenetére


csepel70
csendes tag

Nem dicsekvésképpen. Nekem otthon van egy teljes szűrőbetét ( kb. 25 kg ) előerős óvóhelyből és egy 50 kg-os beton gyakorló bomba Kiskunlacházáról. :) . A félreértések elkerülése érdekében: Természetesen tulajdonosi engedéllyel hoztam el. Azt a kb. 1000 db
kidobott glükóz infúziót nem vittem haza.
Amúgy ha lehet, javaslatot kérnék arra nézvést, hogy az iwiw-re feltöltött képeimet hogy tudnám ide átapplikálni?

(#3455) csepel70 válasza D-peti (#3453) üzenetére


csepel70
csendes tag

Valóban szerveztek:-). A Magyar SZovjet Baráti Társaság keretein belül. Keszthelyen, Sármellék közelsége miatt. Mi srácok irígyeltük a nem műanyag nyakkendőket / lehet hogy ejtőernyő selyemből volt :) /, a lányok rémülten nézték a brutál méretű piros masnikat :) .

[ Szerkesztve ]

(#3456) huppancs89 válasza csepel70 (#3454) üzenetére


huppancs89
tag

Ez szép gyűjtemény, én inkább nem írom le, milyen hasonló cuccaim vannak, mert van jó pár "olyan" is köztük.

(#3457) sztanozs válasza D-peti (#3453) üzenetére


sztanozs
veterán

Bár katonai LTP-en nőttem fel nem rémlik, hogy közös programokat szerveztek volna nekünk szovjet gyerekekkel. Szerintem leginkább csak olyanokkal lehetett tartani a kapcsolatot, akik nem a szovjet lakótelepen laktak... Mondjuk érdekes volt így felnőni - ezt hiszem nem is volt olyan osztálytársam, akinek (legalább) egyik szülője nem volt katona.

Utólag egyébként azt hallottam, hogy a lakótelep mellett fekvő gyár valójában egy KBH központ volt, ahonnan az egész telepet (igazából akkor már három telep volt egymás mellett) megfigyelték.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3458) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Tegnap bukkantam rá erre a topicra és érdekesnek találom a témát! Lenne egy kérésem és egy kérdésem:
1) Jó lenne meglátogatni pár bejárható és az adott kor lenyomatát még viselő objektumot Magyarországon. Tudnátok esetleg pár ilyet írni a helység/város nevével és az objektum eredeti céljával együtt?
2) Keresve nem találtam infót arról, hogy még jelenlegi is aktív a csobánkai gyakorló terep?

(#3459) BDave


BDave
őstag

Ez a topic is kihalt, mint a címe? :)

(#3460) D-peti válasza BDave (#3459) üzenetére


D-peti
csendes tag

Nos, nem mindig. Van amikor az ember nem győz visszaolvasni.
Eddig arra vártam, hogy hátha valami nagyagy válaszol, de kénytelen leszel velem beérni. :) Szerte az országban vannak még úgy-ahogy megmaradt objektumok, ha írsz egy megyét, ahol laksz vagy ahol kutatgatsz sok gépeléstől kímélnél meg, mert így kapásból vagy harmincat tudnék mondani, ami érdekelhetne.
Csobánkáról nem tudok sokat, amikor utoljára hallottam, még aktív volt. De az már rég volt, hogy most mi van vele, azt nem tudom.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3461) D-peti válasza sztanozs (#3457) üzenetére


D-peti
csendes tag

Ez a gyárnak álcázott KBH központ nekem eléggé urban legend-nek tűnik, de ki tudja...

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3462) BDave válasza D-peti (#3460) üzenetére


BDave
őstag

:) Budapest és vonzáskörzete érdekelne, abból is inkább a Budai-hegység.

(#3463) D-peti válasza BDave (#3462) üzenetére


D-peti
csendes tag

Nos, Budapesten sajnos nem nagyon maradtak meg objektumok. Mátyásföldet teljesen felújították, alig egy két épület van eredeti állapotában, Pestlőrincen van még egy laktanya aminek a 3 legénységi épülete úgy áll ahogy kivonuláskor hagyták, Pécelen mindent elbontottak, már csak a 3 Gránit atomtároló illetve a KGB bunker van meg, de ezeket is megszabadították már a vas és kábel alkatrészeiktől. A többi laktanyát vagy lebontották, vagy átépítették. A Budai hegységgel ugyan ez a helyzet, bár ott tudtommal nem igazán voltak szovjet objektumok a pilisvörösvárit leszámítva, de azt is felújították, ma Pázmány Péter kat. egyetem.
A legközelebbi megmaradt laktanyák: Szentendre (paintballosok használják a laktanyát), Esztergom-kertváros, bár itt is több épületet felújítottak de viszonylag egyben megmaradt, Tökölön a reptér laktanyája, szintén paintballosok használják, Kiskunlacháza (eredeti állapotában fennmaradt, de jelenleg forgatnak ott, illetve nehéz az engedélykérés) és ezzel ki is merült a Budapest közeli szovjet laktanyák sora.
Viszont a Pilisi és a Visegrádi-hegységben valamint Budaörs környékén vannak még lérak ojjektumok, de én ezekről nem sok mindent tudok, ócskás olvtárs viszont nagyon otthon van a témában.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3464) Ridley44Lev


Ridley44Lev
csendes tag

104/5 légvédelmi rakéta osztály MN3265, Gyömrő




(#3465) kisgreen


kisgreen
csendes tag

Helló újra !

Valaki tud mondani/írni bővebb információt a Pilisszentkereszt - Dobogókő közelében található objektumról ?!

Ellégé jó állapotban van még az épület és őrzik is.

A hétvégén eljutottam a Bükkbe a NagyHarsányi csúcson lévő antenna közelébe és a turistaút egyik felén nincs jelzés,hogy nem kellene arra menni. De rendes volt az idős katona és egy jót is beszélgettünk,de a gatyám tele lett amikor a mellete levő őrkutya póráz nélkül elindult felém,megálltam mint a jó alapbeton az épület alatt. :N

Szóval ez az objektum is aktív,de a közelében lévő régebbi antenna állomások már nem és a lőállások is kilátszanak még a bokrok közül valamint a régebbi őrkutyáknak épített kennelek is viszonylag egyben vannak. A régebbi antennák a most működöktől nyugati írányban vannak,ha valakit érdekel. Sajnos a fényképezőgépemet nem vittem magammal így nincsenek fotóim.

kisgreenszerviz

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#3466) hadsz


hadsz
tag

Sziasztok,
hétvégén értünk haza egy nagyon szuper,felejthetetlen kirándulásról.Főként a Saar vidéken és Lotaringiában mozogtunk.Egészen döbbenetes helyekre sikerült eljutnunk,kezdve a Maginot vonal legnagyobb erődítményétől,Verdun és Bastogne emlékhelyein át az egykori NSZK néhány igen fontos kormányzati illetve híradó bunkereinek meglátogatásáig.Noha nem kifejezettem katonai téma /és így picit off ebben a topikban/ de az egyik leglátványosabb helyszín az 1986-ban bezárt egykori hatalmas vasmű Völklingennél.Ez volt az első ipari létesítmény ami '94-ben felkerült az UNESCO világörökségi listára.Nagyon gazdag és tartalmas haditechnikai /meg persze minden más,ami a közlekedéssel,technikával kapcsolatos / kiállításokat néztünk meg a Speyer-i és a Sinsheim-i technikai múzeumokban.Több ezer fotó készült,ezeket hamarosan - ahogy időm engedi - feltöltöm a képtáramba. Addig néhány ízelítőnek :)

(#3467) kerekfej válasza hadsz (#3466) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez tetszik. Jöhetnek még képek. :R

(#3468) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok! Éppen PH! Táborba tartunk SAMYka fórumtárssal. Itt vagyunk Vésztő közelében és láttunk egy katonai területet. Valami földalatti cuccok vannak bent mintha silók vagy bunkerek lennének. Nem tudja valaki mik ezek, vagy maga a terület mi? Köszönöm!

(#3469) huppancs89


huppancs89
tag

(#3470) kisgreen válasza huppancs89 (#3469) üzenetére


kisgreen
csendes tag

Jó lett a cikk!

Plusz a képek is nagyon jók.

kisgreen

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#3471) kisgreen válasza hadsz (#3466) üzenetére


kisgreen
csendes tag

Sinsheim nagyon jó hely,de kár,hogy a régi Malév Tu-134-be nem lehet bemenni.

Egyébként szerintem a Tu-144-es operátori része jobban lett kialakítva mint a Concordé.

A hátsó udvaron ahol a tankok vannak voltatok-e ( a jegypénztáros épületből lehet hátramenni ).

Van ott kiállítva egy darab a Herkules rakétákból melyek anno az USA Nyugati partvidékeinek nagyvárosait ( L.A. - San Francisco - stb. ) védték és atomrobbanófejjel is felszerelhették őket.

De a Pershing rakéta szemből nagyon durván nézz ki.

Üdv.

kisgreen

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#3472) hadsz válasza kisgreen (#3471) üzenetére


hadsz
tag

Valóban nagyon jó hely.Igen,jártunk a hátsó udvaron a páncélosoknál is.A rakéta is megvan. :)

(#3473) hadsz válasza kisgreen (#3471) üzenetére


hadsz
tag

Sajnos a pilótafülkéket csak plexin keresztül lehetett fotózni,ez meg is látszik a képek minőségén...

(#3474) kisgreen válasza hadsz (#3473) üzenetére


kisgreen
csendes tag

:R :R :R :R :R :C :C

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#3475) Bandee01 válasza huppancs89 (#3039) üzenetére


Bandee01
csendes tag

Tavasszal jártam a területen,és a kutya sem őrzi,szabadon bejárható az ucsó kis lyuk is :)

uff,beszéltem :)

(#3476) vago82


vago82
csendes tag

Na visszatévedtem ide közétek:) Tíz év után először jártam a Csalánosi Parkerdőben (Kecskemét-Kadafalva). Mivel az első tíz méteren defektet kaptam, nem sok helyet tudtam meglátogatni egyelőre. A tíz évvel ezelőtti állapotok alaposan megváltoztak, leromboltak számos épületet, illetve az erdő újabb területeket "tett magáévá". Nem emlékszem már, kivel beszélgettünk arról a bizonyos föld alatti bunkerről amit nem találtatok meg azóta sem, hát ma elsőre sikerült rálelnem a megváltozott körülmények ellenére :) A vasajtókat már lelopták róla, de mivel zárt ajtókra és lakatra voltam felkészülve, fényforrást nem vittem magammal, így a bejáratnál beljebb nem is merészkedtem. Holnap, ha úgy adódik, visszamegyek és lövök pár képet bentról is, egyelőre csak a lejátatról, lépcsőkről vannak képek. Annyit viszont legnagyobb sajnálatomra láttam kintről is, hogy a benti ajtókat is ellopták, így az ajtókon levő egykori orosz feliratok sincsenek már ott, hacsak bent nincsenek valahol eldobálva. Azokról lehetne következtetni majd, hogy mi célból épült. Fotókat még nem teszek fel, egyrészt, mert bentről még nem készültek, másrészt meg nem is tudom hogyan illik ide fotót beilleszteni:)
Amúgy, amiről beszéltünk, hogy mellette őrzött, elkerített rész van máig meglévő épületekkel, azzal kapcsolatosan annyi változás van, hogy már a kerítés sem látszik a fáktól és növényzettől, viszonylagos biztonsággal megközelíthető a hely. Az ellopott vasajtók is erről árulkodnak..

[ Szerkesztve ]

(#3477) sztanozs


sztanozs
veterán

Indexes Kis-Moszkva cikk, ha valaki talán nem látta volna...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3478) huppancs89 válasza sztanozs (#3477) üzenetére


huppancs89
tag

Na végre az pökhendi indexesek is bejutottak...gondolom örültek mint kutya az orrának.

(#3479) D-peti válasza vago82 (#3476) üzenetére


D-peti
csendes tag

Itt vagyok csak, a saját gépemről valamiért nem tudok belépni.
Azóta bejártam a terepet, de én semmilyen bunkert nem találtam, se fegyveresek által őrzött területet, csak egy kisebb beton fülkét meg romokat. A képeket itt láthatod, hátha felismersz valamit. Panoramio
Egyébként a cikk is elkészült végre valahára, azt pedig itt láthatod: A kecskeméti szovjet bjektumok
Meg tudnád adni a bunker koordinátáit? A képeket meg alig várom :D

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3480) vago82 válasza D-peti (#3479) üzenetére


vago82
csendes tag

Képeket feltöltöm valahová és priváton adok linket hozzá. Koordinátákat szintén.:) Ha errefelé jársz, el is vihetlek oda, ha gondolod. Az őrzött terület már nem őrzött, elhagyták azokat az épületeket is és a "vasasok" szétrombolták az épületeket, még a kerítésoszlopokat is kivésték a betonból és elvitték.. Fotók onnan is vannak már:) A képeid közül sokat felismertem, még tovább kell keresgélnem az erdőben, mert a lefektetett síneket és a kör alakú betonalapokat nem találtam meg még. A cikkedet olvastam már nagyon jó lett, gratulálok hozzá :)

(#3482) D-peti válasza vago82 (#3480) üzenetére


D-peti
csendes tag

OK és köszönöm! :)

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3483) penczbike


penczbike
újonc

Sziasztok! Tápiószecsői laktanya látogatható? Ott tanultam 4 évig, 92-96 között, hallottam, hogy már nincs ott semmi, csak hátul a szerelő üzem. Szívesen sétálnék bent egyet...

(#3484) boeing707 válasza penczbike (#3483) üzenetére


boeing707
csendes tag

Ha végig olvastad a fórumot, akkor légy szíves válasszál más "arcképet", mert ezzel az arcképpel már egy alapító tag is szerepel. Illene Őt ezzel megtisztelni.

(#3485) Pocee válasza boeing707 (#3484) üzenetére


Pocee
senior tag

már ne is haragudj...írnál a vezetőségnek ezzel kapcsolatban...senki a fórumon ne válassza akkor ezt a képet???Minden tiszteletem hadsz fórumtársunké,de ezt nem hiszem,hogy átgondoltad...

Mr.Brightside

(#3486) hadsz


hadsz
tag

Biztos vagyok benne,hogy nem egy piktogramon fog múlni a tisztelet! :)
Nem ér annyit a téma,hogy ebből vita legyen. Ebben a topikban mindig is egy jó csapat volt Boeing,Ócskás barátaimmal és a többiekkel is,remélem ez így is marad!

(#3487) PKT válasza hadsz (#3486) üzenetére


PKT
csendes tag

Azt hittem,még egy 'hadsz" lett :D!

(#3488) vago82


vago82
csendes tag

/off
Nekem a rendszer automatikusan kiosztott egy képet a nevem fölé, nem olvasgattam vissza, hogy létezik-e másik tag ezzel a képpel.. Remélem ebből nem lesz gond. Egyébként gondolom, hogy más is így van ezzel, kétlem, hogy ebből ügyet kellene csinálni, főleg nem fórumon belül. Esetleg pm-ben, akit zavar, megírja.. mondjuk az érintett :)

(#3489) sztanozs válasza PKT (#3487) üzenetére


sztanozs
veterán

Meg még egy? ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3490) D-peti válasza Pocee (#3485) üzenetére


D-peti
csendes tag

Pocee!

Teljesen véletlenül rád kattintottam, és láttam, hogy Bócsán laksz. Így egyből felugrott bennem a kérdés, hogy hátha tudsz valamit a település melletti ex szovjet kiképzőbázisról. Már régóta próbálom beazonosítani, hogy pontosan hol is lehetett, de a műholdképek nem túl jó minőségűek...

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3491) hadsz


hadsz
tag

Ugyan még aktív: Veszprém,Szikla

(#3492) JohnTerry válasza ócskás (#3350) üzenetére


JohnTerry
újonc

Tiszteletem!
Nemrég találtam a gépemen egy régen letöltött SAM Site Overview.kmz fájlt a Google Earth-höz, itt egy érdekes dologra lettem figyelmes: a #3345-ös hozzászólásban linkelt képen látható területet egy fehér csúcsára állított négyzettel jelöli, és "Empty EW Site" néven nevezi a készítő...egyéb adatot nem ad meg róla. Gyanítom, hogy téved, valószínűleg az MN 3072 54/18. Honi Rádiótechnikai Század, Fürst Sándor laktanyával keveri, ami ugye magyar kézben volt, ellenben az itt látható területtel ami szovjet volt. Nagyon kevés infóm van róla, állítólag a szovjeteknek valami hatalmas hadtáp ("logisztikai") lerakata-laktanyája volt itt. Ami igen-igen furcsa, hogy a Tisza árterére építették! Az utóbbi évtizedek durva tiszai árvizeinek ismeretében ezen nagyon elcsodálkoztam...vajon miért pont ide rakták? Magyar katonák gondolom nem nagyon jártak errefelé, kivéve a szovjet kivonulás előtt közvetlenül, amikor is virágzott a "KGST piac" állítólag forintért adtak mindent ami mozdítható volt...persze ez nem volt máshogy a többi laktanyájukban sem. :D
A #3347-es hozzászólásban linkelt kép valóban egy szovjet laktanya részlet, és az is igaz, hogy a Besenyszögi út túloldalán folytatódott...viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez mindig is szovjet kézen volt, nagyapám a '60-es évek elején itt volt légvédelmi tüzér sorkatonaként.
Saját rt.-s alakulatok Szolnok közelében csak a Fürst laktanyában volt, és állítólag a reptéren is települtek valakik valamikor...Szovjet légvédelmi rakétás ezred Szolnokon biztos nem volt.
Akinek vannak még megbízható infói vagy csak sejtései a tárgyalt objektumokról -különös képpen az ártér laktanyáról- kérem ossza meg velem, nagyon érdekelne!

Üdv!

JohnTerry

(#3493) Pocee válasza D-peti (#3490) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia!

Hogy sokat tudnék az túlzás az idősebbektől amit hallottam,meg amiket mi találtunk,mert azért jártunk ki:) gondolom nem véletlen hogy nemzeti parkká nyilvánították,így senki nem kotorászhat ott,állítólag sok minden maradt a homok alatt,amennyit fel bírtunk térképezni...hát kb mint fél kecskemét kis túlzással,természetesen gyakorlópályákkal,kiegészítő bázisokkal együtt,tudnám,hogy kell a googlemapsen körberajzolni... és a műholdképek pedig igen is jók...

Mr.Brightside

(#3494) leibigabi válasza JohnTerry (#3492) üzenetére


leibigabi
csendes tag

JohnTerry

"Szovjet légvédelmi rakétás ezred Szolnokon biztos nem volt."

A Légierő alárendelt 327. Légvédelmi Rakétaezred törzse volt Szolnokon. A rakétaosztályai pedig szétszorva a Sármelléki, Kiskunlacházi, Tököli, Kunmadarasi, Debreceni és a Kalocsai repterek köré települt, a 2 technikai osztály pedig Debrecenbe és Inárcson. Ha jól tudom: az ezred 1968 elején alakult v. (és) települt a törzse Szolnokra.

"Nagyon kevés infóm van róla, állítólag a szovjeteknek valami hatalmas hadtáp ("logisztikai") lerakata-laktanyája volt itt. Ami igen-igen furcsa, hogy a Tisza árterére építették! "

Tudtommal az egy műszaki bázis és műszaki anyagraktár volt, amit a szovjetek létesítettek valamikor a 60-as évek elején.

"és állítólag a reptéren is települtek valakik valamikor"

57 és 61 között állomásozott Magyarországon a (Kiskunlacházi) 275. Vadászrepülő Hadosztály, és annak egy vadász ezrede települt arra a néhány évre a szolnoki reptérre.

[ Szerkesztve ]

(#3495) D-peti válasza Pocee (#3493) üzenetére


D-peti
csendes tag

Körberajzolni úgy lehet, hogy az ember lementi a térképet (F12 vagy Print Screen gomb majd beillesztés a Paintbe és ott lehet körberajzolni). De egyszerűbb ha megadod a koordinátákat, az alapján lehet, hogy elboldogulok... :)

Nem ártana frissítenem a Google Earth-t

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3496) Rónaföldi válasza Kismacso (#3382) üzenetére


Rónaföldi
újonc

Teljesen véletlenül találtam meg ezt a honlapot, mert pontosan a szegedi Vorosilov laktanyáról kerestem adatokat.
Itt teljesítettem szolgálatot 19869. 09. 01-től - 1970. 08. 03-ig, mint a Nehézipari Műszaki Egyetem (Miskolc) előfelvételise. Ebben az időszakban a 21. önálló páncéltörő tüzérosztály volt itt elhelyezve, amely kiképző alakulatként működött. (MN 3793)
85 mm-es, ZIS D-44, vontatott pc. ágyúkkal volt felszerelve.
A laktanya egyébként 1957. 05. 05. és 1987. 04. 60. között működött tüzér laktanyaként.

A kerítés szomszédunk nem a Kossuth volt - az a főpályaudvar melletti - hanem a Zalka Máté laktanya, amelyben műszaki alakulatok voltak.
A Zalka volt közelebb a z akkori Röszkei úthoz, a Vorosilov ettől beljebb volt.
Néhány éve voltam ott, ma már lakópark. A Vorosilovból akkor még volt valami - legénységi épület, pk. épület egy része - és akkor az emlékeim szerint a Damjanich Katonai középiskola volt benne. Mellékelek egy térképrészletet, amelyen bejelöltem a laktanyákat nagyjából.
Üdvözlettel
RZ

(#3497) Rónaföldi


Rónaföldi
újonc

Felhívom a szíves figyelmet a következő honlapra::
http://www.hungarianarmedforces.com
Itt nagyon sok adat található!
Többek között:
http://www.hungarianarmedforces.com/mnszamok/mnszamok.php

Üdvözlettel
RZ

(#3498) Hhenci


Hhenci
újonc

Üdv mindenkinek!
Először vagyok itt a topicban, beleolvasgattam, engem is érint a téma. Elég rendesen boncolgatjátok a lérakos objektumokat, Ócskás már többször írt Mezőfalváról, igen, a felszámolás óta inkurraktár. Én '93-94-ben itt szolgáltam a 16-os ocs. 2. osztályán,mint elfogó-kezelő (K2 kabin) és rajpk. Ha a 200-as Vegáról érdekel valakit egy kis szösszenet, akkor íme: http://www.youtube.com/results?search_query=s-200
(Bár már biztos mindenki ismeri... :K ) Tervezek egy látogatást már leszerelés óta, de valszeg erősen őrzik, mert Google earth szerint nem kevés cumó van még ott.

(#3499) D-peti


D-peti
csendes tag

Tisztelt fórumtársak!

Jelenleg a szovjet 93. gárda gépesített lövészhadosztályról gyűjtök infókat, ehhez kérném a segítségeteket. Akinek van bármi infója a hadosztállyal kapcsolatban vagy az alakulatairól, kérem ne habozzon! A története:

Teljes neve: A kétszeres Vörös Zászló, Szuvorov és Kutuzov renddel kitüntetett 93. „Harkovi” gárda gépesített lövészhadosztály. Az alakulat az első csapatok közt volt, amik behatoltak Romániába 1944-ben. Részt vett a magyarországi harcokban is (feltehetőleg Esztergom környékén), a háborút pedig Csehszlovákiában fejezte be. A hadosztály 1943. és 1944. között három lövészezredből, a 278. 281. 285.-ből és a 198. gárda tüzér ezredből állt. A második világháborút követően újraszervezték, és hazavonták, továbbá a 35. számot kapta a hadosztály, az ezredek pedig a 110. 111. és a 112-ik számot és a gépesített jelzőt kapták. Az alakulat 1956-ban érkezett Magyarországra, 1957-től Kecskeméten települt a Déli Hadseregcsoport keretében. 1957-től 35. gárda gépesített lövészhadosztály néven jegyezték, csak 1965-ben kapta vissza a 93-as számot. Az alakulat részt vett Csehszlovákia megszállásában 1968-ban, augusztus 21-től novemberig, Nyitra városában. 1990. szeptember 19.-én, a kivonás megkezdése után nem sokkal 214 T-64-es harckocsi, 139 BMP gyalogsági harcjármű (ebből 60 BMP-2, 64 BMP-1 és 15 BPM-1K), 6 BTR-70-es páncélozott csapatszállító jármű, 71 db 2Sz1-es önjáró tarack, és 36 darab 2Sz2-es nehéz aknavető volt hazánk területén, a hadosztály keretében. A harckocsik közül 44, a gyalogsági harcjárművek közül 42, a csapatszállító járművek közül 80, az önjáró tarackok közül pedig 60, valamint 18 db BM-21-es rakéta sorozatvető volt ekkor már a Szovjetunió területén. A hadosztály a kijevi katonai körzetbe települt át.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3500) D-peti válasza D-peti (#3499) üzenetére


D-peti
csendes tag

A hadosztály alakulatai (nem teljes). Illetve mi lehet a в/ч пп 71820 - 712 гв оредн?

в/ч пп 18181 - СФПС – A hadosztály egy postázója, települési hely: Kecskemét
в/ч пп 20623 – 78 мсп – 78. gép. lövészezred, települési hely: Pápa
в/ч пп 21474 - 89 омедсб – 89. önálló orvosi és egészségügyi zászlóalj, települési hely: Kiskunhalas
в/ч пп 22626 - 1098 зенап – 1098. légvédelmi tüzérezred, települési hely: Nagykőrös
в/ч пп 28865 - 198 гв ап - 198. gárda önjáró tüzér ezred (korábban Táborfalván, majd a 60-as évek végétől már Kecskeméten települt. 1965. előtt: 198. gárda tüzér ezred). Települési hely: Kecskemét
в/ч пп 32379 – КЭЧ – hadosztály elhelyezési szolgálat, települési hely: Kecskemét
в/ч пп 32839 - 166 обс - 166. önálló híradó zászlóalj, parancsnokság (1968. előtt) települési hely: Kecskemét
в/ч пп 34163 – 33 отб – 33. önálló tank zászlóalj, települési hely: Kiskunhalas
в/ч пп 33513 - 112 гв мсп – 112. gárda gép. lövészezred, települési hely: Szeged
в/ч пп 37524 - 108 оисапб – 108. ??? Települési hely: Orgovány
в/ч пп 41632 - 90 орхз – 90. önálló vegyivédelmi zászlóalj, települési hely: Kecskemét
в/ч пп 45261 - Управление и штаб 93 гв мсд – 93. gárda gépesített lövészhadosztály parancsnokság. A hadosztályvezetés 1 db PRP-4-essel és egy R-145BM-el rendelkezett. Települési hely: Kecskemét
в/ч пп 52266 - 166 обс - 166. önálló híradó zászlóalj. (Fegyverzet a kivonáskor: 4db R-145BM) települési hely: Kecskemét
в/ч пп 52812 - 87 тп – 87. harckocsi ezred, települési hely: Szeged
в/ч пп 56664 - 3 оаб - 3. önálló gépkocsizó zászlóalj (a 80-as évektől 1119. обМО - önálló logisztikai zászlóalj) települési hely: Kecskemét
в/ч пп 61492 - 5 гв мсп – 5. gárda gépesített lövészezred, települési hely Kiskunmajsa
в/ч пп 61607 - 110 гв мсп - 110. gárda gépesített lövészezred (1956-ban érkeztek a 35. gárda gépesített hadosztály alárendeltségében. A II. világháborúban 278. gárda lövészezred néven volt jegyezve majd a háború után 1955-ig 110. gárda gépesített ezred.) 1991 elején a 110. ezred felszerelése a következőkből állott: 48 db Т-64; 89 db BMP (44 db BMP-2, 43 db BMP-1, 2 db BMP-1K); 18 db 2Sz1, 12 db 2Sz12, 2 db PRP-3, 1 db R-145BМ, 2 db МТP; 1 db МТ-55А. települési hely: Kecskemét
в/ч пп 71820 - 712 гв оредн – 712. gárda ??? Települési hely: Nagykőrös
в/ч пп 75537 - 16 гв орб - 16. gárda önálló felderítő zászlóalj, települési hely: Szolnok
в/ч пп 80895 - 73 орвб - 73. önálló javító zászlóalj, települési hely: Kecskemét
в/ч пп 86724 - 347 ордн ТР – 347. önálló harcászati rakéta osztály, települési hely: Kiskunmajsa (1987-ben áttelepült Pápára?)
в/ч пп 97219 - 446 оиптадн – 446. önálló páncéltörő osztály, települési hely: Kiskunhalas

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/5471218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.