Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) boeing707 válasza hadsz (#3149) üzenetére


boeing707
csendes tag

Kb. egy órán keresztül írtam egy "kimerítő" választ, de az internet ördöge nem oda küldte, ahova szántam. Ma már nincs energiám ismételten leírni a "leírtakat", talán a jövőben fogok válaszolni.

(#3152) Ridley44Lev


Ridley44Lev
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Még decemberben jártam Andráshida & Vát szovjet rt. századoknál.

Vát: Szeleste felől érhető el, egy földúton majd 2 km után. A helyszínek jól felismerhetőek, dombok-fedezékek minden van.

Andráshida: A reptéri főépületből érhető el csak mivel a reptér maga teljesen el van kerítve, az rt. helyén ma birkákat tartanak akik nyírják a reptér füvét.

Fényképek is vannak ha van jelentkező hozzá közzéteszem.

(#3153) huppancs89 válasza Ridley44Lev (#3152) üzenetére


huppancs89
tag

Én vevő vagyok rá!

(#3154) D-peti


D-peti
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ismét egy kis segítség kéne. Mostanság igyekszem a kecskeméti szovjet laktanyáról írni egy cikket, mivel eddig nem nagyon volt róla szó sehol, ugyanakkor mégis egy elég nagy objektumról van szó. (Eddig kb.10-12 oldal jött össze.) Böngészés közben a következő alakulatokat találtam melyek Kecskeméten állomásoztak, vagy megfordultak ott:

в/ч 05858 - 6 гв мсп 13 гв тд – 6. Gárda gépesített lövész ezred/ 13. Gárda tank osztály (a 70’-es években áttelepült Táborfalvára?)
в/ч 07292 - 13 ОБХЗ – 13. Önálló vegyivédelmi zászlóalj (a 70’-es években áttelepeült Aszódra?)
в/ч 28265 - 902 одшб – Parancsnoki alakulat
в/ч 32379 - КЭЧ 93 гв мсд – 93. Gárda gépesített lövész hadosztály/ Elszállásáló és gazdasági egység???
в/ч 34120 - 347 овэ 36 ВА – 36. Légihadsereg/ 347. Önálló helikopter század (Helikopter leszállók a városon kívül, Kadafalván voltak, a személyzet viszont a laktanyában lakott.)
в/ч 37311 - 444 обс радиопомех РЭБ – 444. Önálló rádióelektronikai zavaró zászóalj
в/ч 39627 - 36 отд. учебный мотостр. б-н – 36. ? Gépesített lövész kiképző alakulat?
в/ч 41632 - 90 обхз 93 гв мсд - 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 90. Önálló vegyivédelmi zászlóalj (áttelepült Veszprémből? vagy Veszprémbe?)
в/ч 41633 - 334 орхз 13 гв тд – 13. Gárda páncéloshadosztály/ 334. Önálló vegyivédelmi század (áttelepült Veszprémből? Vagy Veszprémbe?)
в/ч 45261 - Управление и штаб 93 гв мсд – 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ Parancsnokság
в/ч 52266 - 166 обс 93 гв мсд – 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 166. Önálló híradó zászlóalj
в/ч 56664 - 3 оаб 93 гв мсд- 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 3. Önálló légvédelmi dandár
в/ч 61607 - 110 гв мсп 93 гв мсд/902 одшб - 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 110. Gárda gépesített lövészezred
в/ч 61607-T - ???
в/ч 80895 - 73 орвб 93 гв мсд - - 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 73. Önálló (műszaki) javító század

Sajnos nem mindegyik alakulatot tudtam beazonosítani, vagy "értelmesen" lefordítani magyarra, ezért is kérném a segítségeteket. Továbbá ha van bárkinek bármilyen információja a kecskeméti laktanyáról, vagy az ott állomásozott alakulatokról, kérem írjon!
D-peti

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3155) ócskás válasza D-peti (#3154) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hogy nagyobb legyen a zűrzavar:-) az Операция «Дунай» elött:
-в/ч 16286 n.a.
-в/ч 18181 ЦУ УФПС ЮГВ
-в/ч 32839 166 обс 93 гв мсд
A в/ч 39627 a listámon 347 ордн Тр 93 гв мсд néven szerepel (1968 elött!)
A в/ч 05858 '68-ban már Táborfalván van.

Az Операция «Дунай» után (valamikor a '70-es években) a в/ч 28865 198 гв ап 93 гв мсд (hivójele:,,ЦВЕТОЧНЫЙ") Táborfalváról Kecskemétre diszlokált.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3156) ócskás


ócskás
aktív tag

boeing707!

Érkezett néhány komment:
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8

Ez az ember "tudhat valamit" :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3157) leibigabi válasza D-peti (#3154) üzenetére


leibigabi
csendes tag

Sziasztok

Szerintem:

"в/ч 05858 - 6 гв мсп 13 гв тд – 6. Gárda gépesített lövész ezred/ 13. Gárda tank osztály (a 70’-es években áttelepült Táborfalvára?)"

Ha ők voltak Kecskeméten, akkor az 1964 előtt lehetett.

"в/ч 28265 - 902 одшб – Parancsnoki alakulat"

Ez a 902. Önálló Légiszállítású Deszant Roham Zászlóalj - (1979-ben alakult és érkeztek Kecskemétre, de ők valószínűleg nem a 93. Hadosztály, hanem közvetlen a Hadsereg Csoport parancsnoksága alá tartoztak.)

"в/ч 32379 - КЭЧ 93 гв мсд – 93. Gárda gépesített lövész hadosztály/ Elszállásáló és gazdasági egység???"

Hadosztály Elhelyzési Szolgálat (Ezeket általában a Hadosztály parancsnokság mellé tették)

"в/ч 39627 - 36 отд. учебный мотостр. б-н – 36. ? Gépesített lövész kiképző alakulat?"

36. Gépesített Lövész Kiképző Zászlóalj

"в/ч 41633 - 334 орхз 13 гв тд – 13. Gárda páncéloshadosztály/ 334. Önálló vegyivédelmi század (áttelepült Veszprémből? Vagy Veszprémbe?)"

Asszem ez a 334. vegyvédelmi Zászlóalj 1973-ban települt Kecskemétre és talán akkor cserélt helyet a 90.-el?

"в/ч 56664 - 3 оаб 93 гв мсд- 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 3. Önálló légvédelmi dandár"

Ez a 3. Gépkocsizó Zászlóalj (Később ebből lett az 1119. Önálló Logisztikai és Kiszolgáló Zászlóalj

"в/ч 61607-T - ???"

Ezen a számon a 902. Önálló Légiszállítású Deszant Roham Zászlóaljat is jegyzik.

"в/ч 80895 - 73 орвб 93 гв мсд - - 93. Gárda gépesített lövészhadosztály/ 73. Önálló (műszaki) javító század"

73. Önálló Javító Zászlóalj

Volt egy vegyvédelmi Zászlóalj is: (73-tól talán a

ócskás:

A 166. Önálló Híradó Zászlóaljat pedig két számon is jegyzik 32839 és a 52266
A 39627-en pedig a 36. Gépesített Lövész Kiképző Zászlóalj és a 347. Önálló Harcászati Rakéta Osztály is jegyezve van. (Azt hiszem, ez utóbbiak inkább Kiskunmajsán lehettek)

A 198. Gárda Tüzér Ezred 74-től már Kecskeméten van.

-в/ч 18181 ЦУ УФПС ЮГВ - Ez valami Központi Postázó?
-----------------

És talán ezek is állomásoztak a Különleges Hadtest Kötelékében 1956-ban Kecskeméten:

2. Gárda Gépesített Hadosztály:

76. Önálló Híradó Zászlóalj (később eltelepültek)?
67. Harckocsi Kiképző Zászlóalj (talán feloszlatták később)?
407. Gárda Tüzér Ezred (Ők átkerültek Bajra a Páncélos Hadosztály alá)?
73. Önálló Javító Zászlóalj már 56-ban is Kecskeméten volt
99. Felderítő Zászlóalj?
159. Légvédelmi Tüzér Ezred, aztán elköltöztek és átkerültek a Páncélos Hadosztályhoz?
5. Gárda Gépesített Lövész Ezred?, de a 60-as években már Kiskunmajsán vannak
690. Gépkocsizó Zászlóalj? Ők aztán elköltöztek és a Páncélos Hadosztály alá kerültek.
56. Önálló Orvos Zászlóalj...talán ebből lett a 89. Önálló Orvos Zászlóalj, ami a 93. Gépesített Lövész Hadosztály alá került, de már Kiskunhalason.

(#3158) D-peti válasza ócskás (#3155) üzenetére


D-peti
csendes tag

Nem tudom mennyire rendelkezik pontos információval, de a в/ч 28865-os alakulat egyenesen a Rudolf laktanyába települt át? (én első sorban az Alsószéktóit kutatom, de természetesen írok a másik laktanyáról is, ami kicsit beljebb, a belváros felé, az Izsáki úton van)
Egyébként szerencsére nem csak az Операция «Дунай»-on kutatok, igyekszem a "veterán" oldalakat is átnézni, mint pl. az odnopolchane.net Viszont ezekkel is hasonló a probléma, a 70-es évek előtti településhelyek már nem nagyon találhatóak meg rajta, mivel az akkor szolgált korosztály nem igazán használ számítógépet... :(
Még egy dolog: (biztos ami biztos megkérdezem) felhasználhatom az Ön által leírtakat a cikkhez? (Szeretek biztosra menni, és minden engedélyt begyűjteni.)
D-peti

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3159) D-peti válasza leibigabi (#3157) üzenetére


D-peti
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Sajnos nem tudtam minden alakulatot "szakszerűen" lefordítani, mivel nem voltam katona...
A 902 одшб-re már korábban gyanakodtam, mert a visszaemlékezők deszantosként említették magukat, de az одшб-t sehogy sem tudtam beazonosítani, és a "Дунай" oldalán a parancsnoki alakulatnál találtam...
Ennek a Hadosztály Elhelyezési Szolgálatnak mi lehetett a feladata úgy általában? Ezidáig még nem hallottam róla.
A в/ч 61607-T alakulatnál rendhagyó eset, hogy a számhoz betűt is csatoltak? Eddig nem nagyon találkoztam ilyen "betűs" alakulattal. Továbbá felhasználhatom az Ön által leírtakat a cikkhez? (szeretnék korrekt lenni ezért megkérdezem mindig)
D-peti

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3160) leibigabi válasza D-peti (#3159) üzenetére


leibigabi
csendes tag

"Továbbá felhasználhatom az Ön által leírtakat a cikkhez?"

Felhasználhatod, de szerintem egyenlőre várj még vele, hátha érkezik még pontosítás ezekkel kapcsolatban, mert én is nézegettem ilyen orosz oldalakat fordítóval és ott is vannak pontatlanságok/ellentmondások vagy elírások. Ezeket nem ártana kibogózni.

pl. a 166. Híradó Zászlóalj, ami biztos, hogy Kecskeméten volt, de a 32839 és a 52266 számon is olvashatni róluk. Melyik a valós? Ugyanilyen a 902. Önálló Légiszállítású Deszant Roham Zászlóalj (28265 és 61607-T) Én inkább ez utóbbira gyanakodnék. A 61607 a Kecskeméti 110. Gárda Gépesített Lövész Ezred száma. Talán a Roham zászlóalj ugyanabba a laktanyába települt melléjük és ezért kaphatta ugyanazt a számot és mellé megkülönböztetésként a T-t? 39627 - ez is olvasható Harcászati Rakéta Osztályként és Kiképző Lövész Zászlóaljként is. A 70-es évektől biztosan volt ott egy Vegyvédelmi Zászlóalj is, de hogy pontosan melyik...? És az is lehet, hogy az nem is Zászlóalj, hanem csak egy kisebb, Század szintű alakulat volt az.

"A в/ч 61607-T alakulatnál rendhagyó eset, hogy a számhoz betűt is csatoltak?"

Találkoztam már néhány ilyennel...de hogy ez miért van, azt nem tudom.

"Ennek a Hadosztály Elhelyezési Szolgálatnak mi lehetett a feladata úgy általában? Ezidáig még nem hallottam róla."

Minden Hadosztálynak volt egy ilyen un. Elhelyezési Szolgálata, ezek tulajdonképpen a laktanyák karbantartását, különböző javítását, üzemeltetését voltak hivatottak ellátni.

(#3161) hadsz válasza leibigabi (#3160) üzenetére


hadsz
tag

"pl. a 166. Híradó Zászlóalj, ami biztos, hogy Kecskeméten volt, de a 32839 és a 52266 számon is olvashatni róluk. Melyik a valós?"

Nálam ez az 52266.

"Ugyanilyen a 902. Önálló Légiszállítású Deszant Roham Zászlóalj (28265 és 61607-T)"

Ez pedig a 61607-T. 1979-ben alakult és 90-ben vonták ki a mai Fehéroroszországba.

Sajnos a száraföldi alakulatok diszlokációját nagyon sok esetben igencsak nehéz nyomon követni...

(#3162) D-peti válasza leibigabi (#3160) üzenetére


D-peti
csendes tag

Természetesen nem egyből akarom felhasználni. Lassan már egy hónapja készül a mű, de még nem mondhatnám, hogy a végére értem. :) Általában igyekszem több forrásból megerősíteni az alakulatokat, lassan már kifolyik a szemem a sok orosz fórum böngészéstől...

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3163) ócskás válasza leibigabi (#3157) üzenetére


ócskás
aktív tag

A 39627-en jegyzett Отдельный Учебный МотоСтрелковый Батальон 1978 (bizonyos források 1973-ra írják!) novemberében feloszlatásra került. Allomáshelyére később a 902 ДШБ került.(902 оДШБ сформирован в г.Чирчик,Узбекской ССР,в начале 1978г.Передислоцирован в Кечкемет в середине 78г).
A 347 ордн Тр 93 гв мсд ugyanezen a számon furcsa, de jegyezve van.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3164) ócskás válasza D-peti (#3158) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az Операция «Дунай»-t nem mint forrást, hanem mint időbeli választóvonalat említettem. Ugyanis 1956 és 1968 közötti időben a szárazföldi alakulatok diszlokációja viszonylag stabil képet mutat. Természetesen voltak kisebb-nagyobb átalakulások, megszünések, összevonások stb. A "Duna hadművelet" után viszont már kissé követhetetlen a dolog.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3165) szavapart


szavapart
csendes tag

[Kőbányai pincék]

Üdv mindenkinek!
Ha valakit érdekelne. :) Lehet csak nézőnek, gyalogosnak is jelentkezni.

(#3166) boeing707 válasza ócskás (#3156) üzenetére


boeing707
csendes tag

Köszönöm!!!
Már láttam. Igen, igazad van.

(#3167) ócskás válasza boeing707 (#3166) üzenetére


ócskás
aktív tag

пожалуста :F :)

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3168) ócskás


ócskás
aktív tag

Tisztelt Olvtársak!
Ha valakinek van tudomása a Mo.-i Gránitok számozásáról ill. számozásának logikájáról, kérem ne tartsa magában.

Kiindulásnak:
Császár: 3 Gránit számozásuk: 13.14.15.
Kiskunlacháza: 2 db Gránit számozásuk: az egyik a 10. (sajnos a másikat nem tudom)
Tököl: 1db Gránit számozása?
Sármellék: 1db Gránit számozása?
Debrecen:1 db Gránit számozása?
Tab: 3db Gránit számozásuk: az egyik a 3.
ha Pécelt belevesszük +3 db Gránit...
Tehát:: 14 Gránitról tudunk, de van 15 kiosztott számunk... :F

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3169) vago82


vago82
csendes tag

Kecskemét, Csalánosi Parkerdő ( +46° 53' 8.35", +19° 36' 51.26") tudja valaki esetleg, hogy mit őriznek ezen a bekerített részen?

(#3170) hadsz válasza ócskás (#3168) üzenetére


hadsz
tag

Gondolom a Nagytevelre beépített 5 teljes "csővet" /33m/,illetve 5 félhosszú Gránitot,valamint az óbaroki és mátyásföldi Gránitokat nem kell beleszámolni,igaz?

(#3171) ócskás válasza hadsz (#3170) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szvsz csak a "tárolók" kaptak (kaphattak?) külön számozást.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3172) D-peti válasza vago82 (#3169) üzenetére


D-peti
csendes tag

Voltál ott személyesen? "Fentről" csak egy ház látszik. Amúgy meg a szovjetek tulajdonában volt az erdő, az erdőtől délre meg helikopterleszállók voltak.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3173) hadsz válasza ócskás (#3171) üzenetére


hadsz
tag

Világos,de ebben az esetben Pécel sem nagyon illik a sorba.Igaz,azt Te is feltételesen írtad.

(#3174) vago82 válasza D-peti (#3172) üzenetére


vago82
csendes tag

Évekkel ezelőtt nagyon sokszor voltam ott, az erdőt térképeztem fel, de sajnos elvesztek a készített képek azóta. A lekerített részt kutyákkal és (talán fegyveres) őrökkel őrzik. A kerítéstől kb 50 méterre egy lejárat van a föld alá, vaskapuval, kis lakattal lezárva. A lakatot többször lefűrészeltük, mindig visszarakták következő hétre. A vaskapu mögött egy kb 15-20 méteres folyosó van, mely egy másik feljáróban végződik. A folyosó két oldalán helyiségek vannak, az ajtókon orosz feliratokkal, melyeket annak idején lefordítottam, de már nem emlékszem sajnos pontosan. Valamiféle irodák voltak azt hiszem. Az erdőben több helyen vannak ilyen lejáratok, de a többi be van temetve betontörmelékkel. Ami épületek voltak, már mindet lerombolták. A mesterséges dombok belsejében egyes nyomok arra utalnak, hogy valami van, de bejáratot nem találtuk, pedig sokszor kerestük. Tetejükön néhol szellőzők vannak (fémcsövek, tetejükön fémkúppal, mint a kémények). Az is lehet, hogy kémények egyébként. Egy nagyobb lőtér körül vannak ezek a dombok. egy nagyobb sík részen betonból valamiféle objektum alapjai vannak, nagy, (talán 2-3 méter) kör alakú fémgyűrűk körül. Valami szerkezet alapjai lehettek talán. Ezen a területen találtunk 9 db éles légvédelmi lőszert. A lőtéren pedig nagy területen kilószámra kisebb hüvelyek vannak elszórtan, 7.62-esek. Ez még gyerekkoromban volt, azóta elköltöztem Kecskemétről és nem jártam arra azóta. Sokmindent nem tudok felidézni ennyi év távlatából. Egyébként akkoriban úgy véltük, hogy az említett föld alatti épület valamelyik helyiségéből vezethet talán folyosó a lekerített rész irányába, de azóta nem mentünk vissza alaposabban szemügyre venni. 2-3 alkalommal voltunk lent, de nem sokat láttunk, nem volt megfelelő világításunk.
A helikopterleszállón is sok hüvely van elszórtan és néhány betonból öntött emelvény, amennyire emlékszem. Nagyon nagy területen van, jórészt gyárakat építettek a kadafalvi út irányában a területre.

[ Szerkesztve ]

(#3175) vago82 válasza vago82 (#3174) üzenetére


vago82
csendes tag

Ja, amit elfelejtettem leírni, hogy az erdőben több helyen vasúti sínek vannak lefektetve. A környéken nincs jelenleg vasútvonal, google maps szerint az erdő irányába nincs vasúti leágazás sehonnan.

(#3176) ócskás válasza hadsz (#3173) üzenetére


ócskás
aktív tag

Pécelt már csak azért "csaptam" a többi közé, hogy legalább megközelítsem a 15-öt. :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3177) boeing707 válasza ócskás (#3176) üzenetére


boeing707
csendes tag

Köszönöm, hogy segítesz. Remélem nem fogok úgy eltávozni az örök "silók" földjére, hogy ne tudjam meg, hol van a 12. 13. 14. 15. ( Gránit)
Csak egy apró pontosítás:
Császár-------13,14,15
Tab-------------7,8,9
Lacháza-------10,11
Debrecen-----?
Tököl------------?
Sármellék------?
Bajtemetés-----?,?,?
Eddig az annyi mint 14.
Szeretném csendben megjegyezni, hogy a máshol említett "Gránitok" csak hasonlóak a fennt felsoroltakhoz (lsd. Mátyásföld, Hajag, stb) mivel a beton "tübingek" mérete más, csak egy kivülállónak ugyanaz. Igaz, amíg "bele nem harapsz" addig olyannak tünnek.
A Bajtemetési "Gránitok" is kilógnak a sorból, mert a "padozatuk" ugyancsak durva, nagy hézakokkal lefektetett beton lapokból áll, csak extrém súly hordozására alkalmasak, de közelről sem felelnek meg a "tározó" kritériumának. Igaz teljesen megegyező "ajtók" voltak mindkét végüknél, nagy a valószínűsége, hogy valamilyen "extra" védettségű járművek "garázsaként" szolgáltak. Ezt az állításomat azzal is szeretném alátámasztani, hogy minden "Tározó" tartalmának mozgatására vagy egy "rampa" vagy egy beton "placc" kellett. Ezek közül egyik sincs meg Bajtemetésen. ( s még daru pálya sincs a "plafonon", de ez csak apróság) Ha ezt a kis "nüanszt" figyelembe vesszük, akkor viszont 4 db. Gránitot kell keresnünk. Bízom benne, hogy meg is vannak. Csak hallkan, (Pali bá után szabadon, inkább két "l", mint egy) mennyi ideig keresték a szakemberek a "Békési" BARSZ állomást, pedig nem is volt a föld alatt.
Csak mellékesen: senki ne keresse ezeket az építményeket a neten "Gránit" beírással, mert ebben az esetben csak a volt csehszlovák oldalak jelennek meg. Ugyanis ők nevezték így el ezeket az építményeket. Orosz ember ezekre az építményekre SOHASEM használta a Gránit jelzőt. Egészen más elnevezésük volt.
A tiszteletteljes kérésem továbbra is az, ha valakinek van a birtokában a kérdőjeles "Gránitokról" készült fotó, természetesen még abból az időből, amikor még megvoltak az ajtók, mert a szám a bal felső sarokban volt festve, ne gondolkozzon sokat, ossza meg velünk.
Előre is köszönöm.

(#3178) boeing707 válasza vago82 (#3175) üzenetére


boeing707
csendes tag

Számomra nagyon érdekes terület. Nem itt "fektetik el" talán brazil honfitársaink az Inárcs-i objektumhoz valamikor vezető vonal privatizált "sineit"?????

(#3179) boeing707


boeing707
csendes tag

Bocsi! megkövetem Pali bá-t, azt szerettem volna írni, hogy "hézagokkal".

(#3180) vago82 válasza boeing707 (#3178) üzenetére


vago82
csendes tag

Soha nem láttam senkit azon a környéken, "dakotákat" pláne nem, azok nem szeretnek ilyen bozótos helyen átverekedni:D.
Májusban költözök vissza Kadafalvára és újrakezdem a feltérképezést ezúttal normális felszereléssel.

(#3181) huppancs89


huppancs89
tag

[link]
Erről tud valaki valami infóval szolgálni?

[ Szerkesztve ]

(#3182) vago82 válasza huppancs89 (#3181) üzenetére


vago82
csendes tag

Nem a bányához tartozik?

(#3183) vago82 válasza vago82 (#3182) üzenetére


vago82
csendes tag

szerk.: a bánya elég messze van másik irányban a településtől, nyilván mégsem ahhoz tartozik. Meg kéne látogatni:)

(#3184) STEVE-069 válasza huppancs89 (#3181) üzenetére


STEVE-069
tag

Szia!

Az általad belinkelt terület neve,ha jól emlékszem,az Újdörögdi gyakorlótérhez tartozó, "romváros" nevezetű kiképző terület!

(#3185) hadsz válasza STEVE-069 (#3184) üzenetére


hadsz
tag

Ez így van. Egy-két szintes panel és téglaépületek,üres falak.Semmi különös.

(#3186) huppancs89


huppancs89
tag

Köszi az infót, elvileg lezárt terület, kutyás őr vigyáz rá..

(#3187) ócskás válasza boeing707 (#3177) üzenetére


ócskás
aktív tag

"a máshol említett "Gránitok" csak hasonlóak a fennt felsoroltakhoz (lsd. Mátyásföld, Hajag, stb) mivel a beton "tübingek" mérete más, csak egy kivülállónak ugyanaz."
Mindegyik egyforma, mint a nyusziszar.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3188) vago82


vago82
csendes tag

Valaki említette, hogy a kecskeméti szovjet laktanyát vizsgálja, találtam egy hosszú videót róla, sajnos oroszul van. http://video.yandex.ru/users/kecskemet-army/view/7
Ha esetleg érdekes lehet számára:)
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudja-e esetleg, hogy a szovjetek hogyan hívták a Csalánosi Parkerdőt. Lehet-e találni róla orosz oldalon forrást? Semmilyen információt nem találtam róla, csak a Heliportról, ami engem kevésbé érdekel.

(#3189) vago82 válasza huppancs89 (#3186) üzenetére


vago82
csendes tag

Most néztem, a Google Maps telepíthető változatában képek is vannak róla. Eddig hogy nem jutott eszembe..:)

(#3190) huppancs89 válasza vago82 (#3189) üzenetére


huppancs89
tag

Én mindig megnézem a képeket: )

(#3191) huppancs89 válasza vago82 (#3188) üzenetére


huppancs89
tag

Dpeti ír róla egy cikket, remélhetőleg a szellemvárosok.hu-nak! :)
Хаймашкер-ről is hasonló videó van fent youtubeon, egy katona visszatért és összehasonlította mi változott az elmúlt évek alatt..

(#3192) boeing707 válasza ócskás (#3187) üzenetére


boeing707
csendes tag

De a "kan" és az "emse" nyuszik között azért van egy kis különbség.

(#3193) ócskás válasza boeing707 (#3192) üzenetére


ócskás
aktív tag

Igazad van,"kanyi" és "emse" között van némi különbség de a végtermékük szempontjából majdnem azonosak.Nyúl az nyúl, Gránit az Gránit...Bár, ha jól belegondolok valóban van némi különbség.Van ahol magasabb, van, ahol alacsonyabb a padlószint, ill. más a padlózat anyaga (durvább- finomabb beton avagy ilyen-olyan burkolat, stb), eltérhet a felhasználás célja,stb. de ettől még a fő részeiben azonos. Éretem ezalatt azt, amit pl Тольятти-ban a ВАЗ-nál a büdös életben nem sikerült , az itt egy csapásra összejött az elvtársaknak. Azonosak az elemek! Tudom, mert lemérték. Illetve lemérte valaki. (nem Én! Mert részemröl a "nyúl az nyúl - a krumplileves pedig krumplileves" , de hál' istennek, van aki nem így gondolja. Nem írom le a nevét, mert úgyis tudod, hogy kiről van szó.)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3194) D-peti válasza vago82 (#3188) üzenetére


D-peti
csendes tag

Üdv!
Ismerem a videót, de azért köszi. Lehetséges hogy a rádioelektronikai zavarók települtek ott? Vagy azok a laktanyában voltak? Vagy esetleg a helikopter leszállókhoz tartozott valami légvédelmi egység? Pontos infóm még csak a laktanyákról van egyenlőre. Az erdőben még nem jártam, de tervbe van véve egy kiruccanás. A lakatlefűrészeléssel csak óvatosan, mert nem érdemes fegyveres őrökkel packázni, főleg nem ha honvédéségi terület. Amúgy volt is lent valami?
A sínek is érdekesen hangzanak, mert tényleg nem megy arra vasút. Megnéztem, egy 90'-es évek beli katonai térképen sem nagyon látni leágazást arra, pedig akkor már feltüntették a laktanyát teljesen... Amúgy körbe van kerítve az erdő, meg a heli leszálló? Továbbá, ha tudnál küldeni egy sk. térképet az erdőről nagyon hálás lennék, mert következő utazásom oda vezetne, csak Pestről jövök, és nem akarok egész nap ott bolyongani. :)
D-peti

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3195) vago82 válasza D-peti (#3194) üzenetére


vago82
csendes tag

Szia!
Heliport mellett a lőszerekből ítélve lehetséges, hogy volt légvédemi egység. A bekerített rész csak a googlemapson mutatott épület és környéke. Nem egyenruhások őrzik. A Heliport kis része maradt csak bejárható, nagyrészt ledózerelték és beépítették. Az erdő kevésbé frekventált része az, ami számunkra érdekes. Arrafelé egy juhászon és néhány eltévedt kirándulón kívül nem láttam még senkit. Lent nem találtunk semmit, ami miatt visszamegyek majd, az a falak normális fénynél történő átvizsgálása lesz. A lefűrészelés nyilván nem szép dolog, mivel a lejárat nincs bekerítve és viszonylagos takarásban megközelíthető, nem veszélyes. Az őrök nem nagyon látnak rá, bár mi azért mindig kúszásban közelítettük meg és finoman fűrészeltünk, hogy ne keltsünk a szükségesnél nagyobb zajt. Ami még érdekes, azok a mesterségesen emelt dombok, melyek alatt szerintem szintén épület van. Térképem nincs meg költözés óta, fotóim sem. Ha jó idő lesz, egyeztessünk és odavezetlek. Autóval, vagy tömegközlekedési eszközzel jönnél majd? Előtte párszor lemegyek az erdőbe még én is, mert nem nagyon emlékszem már az ösvényekre és azóta sokminden változhatott is :) Egy régebbi tájékozódási futó térképem van, azon bejelölöm majd, amit tudok.

(#3196) D-peti válasza vago82 (#3169) üzenetére


D-peti
csendes tag

+46° 53' 03.63", +19° 35' 48.68"-nál is lapul valami tipikusan orosznak tűnő épület. Azt megnézted? Amúgy mintha mesterséges dombok is láthatóak lennének az erdő közepén, a ritkásabb területen.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3197) D-peti válasza vago82 (#3195) üzenetére


D-peti
csendes tag

Jól hangzik! Eddig kétszer voltam kecskeméten, de az ígért időjárás jelentés ellenére mindkétszer -5 fokban kellett laktanyáznom, úgyhogy várjunk egy kicsit. Tömegközlekedést használok, főleg hogy a busz behajt a laktanyába. :) Ja, megnéztem a dombokat, az sem kizárt, hogy fedezékek voltak, vagy lőállások. Addig is igyekszem kutatni az erdővel kapcsolatban.

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3198) ócskás válasza vago82 (#3195) üzenetére


ócskás
aktív tag

A "fűrészelést" kéretik kihagyni!!! Ha valakinek ilyen szándékai vannak, azt inkább PÜ-ben közölje a másikkal. Nem a topik témája!!!
Merre jár az a fekete Volga? :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#3199) vago82 válasza D-peti (#3196) üzenetére


vago82
csendes tag

Jó szemed van, azt az épületet lehet, hogy nem láttam még élőben. Egyik helyen van egy régi autósmozi, de az jobban a szélén van, ha még áll. 3-4 orosz épület volt még, de azokat elbontották már. A dombok elég jól látszanak, van egy nagy téglalap alakú rész, amely körbe van véve velük. Ott volt a lőtér, ott megzavarodnának a detektorok. :) Keletre tőlük a beton objektumok alapjai is nyomokban láthatók.
Az erdő nyugati része alatt az a néhány fa csoport mitől lehet? Azon a nyílt részen soha nem voltam, nagyon kívül esik az erdőtől. Elsőre azt gondoltam, hogy azok voltak a robbantási pontok, amikor aknátlanították az erdőt, de minek vitték volna ennyire ki az aknákat az erbőből?...
szerk.: Pestről ha vonattal jössz, kerékpárt is tudsz hozni, az a legcélszerűbb szerintem. A laktanyától messze van az erdő és az érdekes pontok is távol esnek, hát még ha el is tévedünk párszor..:D

[ Szerkesztve ]

(#3200) vago82 válasza ócskás (#3198) üzenetére


vago82
csendes tag

Őőőő.. lakat fűrészelésről volt szó, talán másra gondoltál..:) Előzményekből kiderül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.