Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) chooyu


chooyu
újonc

Sziasztok!

Egyszer-kétszer megtaláltam már ezt a fórumot, de most úgy döntöttem írok én is egy régi emlékemről!

Etyek-Botpusztára jártam annó suliba. Mivel ott volt a koleszunk sokat kóricáltunk mindenfele. Persze megtaláltuk a "katlant" is.

Nekünk szerencsénk volt, mert még betudtunk menni. Akkor még teljesen elhagyatott volt minden. Mászni se nagyon kellett csak besétálni, esetleg a növényzeten átvágni. Az biztos, hogy aki egyszer járt ott az nem felejti el. Az egész méretéről nincs fogalmam, mi akkor úgy tudtuk, hogy 3 emelet volt a föld felett és úgy 8 lefele. Amikor körbenéztünk csak a földszinten "garázdálkodtunk", de ennél jobban nem mertünk körbenézni.

Szomorúan tapasztaltam, hogy egy évvel később, már lehetett látni, hogy valaki valamit művel ott, mert egy kapuval le lett zárva. Kis séta után a kerítésen találtunk lyukat ahol bejutottunk, aztán kiderült, hogy belül minden ugyanolyan még mindig.

Most legutóbb egy éve jártam arra, de most már egyértelmű volt, hogy esélytelen bejutni. Felújított kapu, kutyák, őrök.

Az biztos hogy nekem örökre megmarad a katlan szikláiba belevájt hatalmas épület.

Egyébként, ha van valakinek használható listája a már nem aktív katonai bázisokról az feltétlen szóljon, mert nagyon érdekel! :)

(#3852) Swedish8313


Swedish8313
újonc

Jónapot kívánok!!
Szeretnék érdeklödni melyik volt szovjet laktanyákba lehet látogatni kiséret nélkül???
Előre is köszönöm a válaszokat

(#3853) Gorbesz válasza Swedish8313 (#3852) üzenetére


Gorbesz
tag

ez engem is erdekelne. de sztem jobb lesz ha hasznaljuk a keresot :P

PS5/iOS

(#3854) pszihó


pszihó
aktív tag

[holeopard]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#3855) Bendi77


Bendi77
újonc

Üdvözletem Mindenkinek!

Már régóta olvasgatom a fórumot.
Van valamim ami nem egészen ide illő, de ha van valaki akit érdekel, az itt lesz.
Szóval. Ismerősömnél segítettem amikor egy kutyaházon megpillantottam a ráfestett cirill betűket.
Kérdeztem és elmondta, hogy a paksi erőmű építésétől származó faládából való.
Akkor már jobban megnéztem és feltűnt, hogy egy műanyag tasak szerű valami van rászegelve ami a fonákján nem látszik. Kérésemre lefeszegettük. Egy zacskóba csomagolt szállító levél szerű 10 lapból álló dokumentumot találtunk, csupa cirill betűkkel. Az egyetlen ami nem cirill volt az a SKODA szócska.

Prágából küldték és Paksra címezték. Ha valakit érdekel beszkennelem, cserébe kíváncsi lennék, hogy mit tartalmaz.

Üdv: Bendi

(#3856) PKT válasza Swedish8313 (#3852) üzenetére


PKT
csendes tag

Szentkirályszabadja régi reptér,Veszprém mellett!

(#3857) huppancs89 válasza Bendi77 (#3855) üzenetére


huppancs89
tag

szia, huppancs89@gmail.com. Lefordíttatom ha elküldöd.

(#3858) nonee válasza Bendi77 (#3855) üzenetére


nonee
aktív tag

Küld el huppancs89 kollegának!kiváncsian várom mit tartalmaz!!üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#3859) zsid


zsid
senior tag

Erről lehet valamit tudni? [link]

<tRucKdriFteR>

(#3860) TheMarci válasza zsid (#3859) üzenetére


TheMarci
addikt

Gáztározó volt, nagy vasajtó, ami be van zárva, szerencsére még előtte be tudtam jutni, de most max egy flexxel menne, csak tényleg kb a házak mellett van 2m-re aztán valami unatkozó nagyi kihívja rád a szerveket, az nem jó.

Do You Dream?

(#3861) zsid


zsid
senior tag

Közben sikerült egy kis infót összehalásznom az erdőbényei honvéd üdülőről ( ami ma is aktív). Egy kollégámról kiderült, hogy ott szolgált még valamikor a 80-as években gépjárművezetőként, akkoriban aktív lőszerraktár volt az épületek alatt, egy régebben felhagyott bányaterületből kialakítva. Gondolom ennek a jelentősége megmaradt a rendszerváltás után is, ezért őrizték folyamatosan, amíg végleg üdülővé nem alakult.

<tRucKdriFteR>

(#3862) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Néha erre tévedek és olvasgatom a fórumot, ezért gondoltam most kérdezek tőletek. :)
Érdeklődnék hátha tudtok valamit a régi törökbálinti laktanyáról. Minimális írást találtam róla csak a neten. Azért kezdett csak érdekelni a dolog, mert a rokonom férje régen itt szolgált és nemrég mesélt pár dolgot. Hivatalosan ugye laktanya volt, de azt mondta, hogy egy erősebben őrzött terület is megtalálható volt a laktanya mögötti domboknál. Őt sem nagyon engedték oda be, kb. 2x járt csak bent. Azt mesélte, hogy a domb belsejében hangár, rakéta indító illetve egy hatalmas labirintus rendszer volt. Szerintetek ez még mindig ott van? Térképen a képeket elnézve, nem igazán azonosítható be semmi. Neten én nem találtam infókat erről.
Esetleg valaki tud valamit erről?

Köszi.

(#3863) zsid válasza Huroq (#3862) üzenetére


zsid
senior tag

Ott mintha lőszerraktár lett volna, nem? Korábban már írtak róla itt is.

Egy kicsit más. Ez egy régi cikk, de ha jól sejtem, itt mostanság többet dolgoznak, mint korábban:
[link]

[lképek]

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#3864) 3.Aragorn válasza Italy30 (#3802) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Engem érdekel!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#3865) D-peti válasza Huroq (#3862) üzenetére


D-peti
csendes tag

Pont most találtam róla képeket (31-33 oldalak):
http://www.panoramio.com/user/1486901/tags/Pest%20megye%20Budapest-Buda%C3%B6rs-T%C3%B6r%C3%B6kb%C3%A1lint?photo_page=33

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3866) Littoral


Littoral
aktív tag

Aki érdekelve volt a zalaegerszegi MN8931-nél, az nyilván szép emlékekkel telve (...) olvassa ezt a rövid, de furcsa hírt:

Nem csinált semmit, mégis megverték

:(((

(#3867) Beak99


Beak99
újonc

Hello
Valaki nem tudja megmondani esetleg hogy az Írinyi János laktanya (Budapest,Szentmihályi út) mögötti részen lévő elhagyatott laktanyának: mi volt a neve,miként szolgált,ilyesmik.
Mert hogy én már mindenhol kerestem arról a helyről infókat, de nem találtam róla semmit..
Válaszokat előre is köszönöm.

B99

(#3868) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Gödöllő környékén tud valaki jó helyet, ahol körül lehet nézni, lehet fotózni? A kerepesi erdőben van egy régi légvédelmi rakétabázis, de a rendes bejáratnál van egy kutya és egy hajléktalannak kinéző őr. Valamelyik nap megpróbálom a másik oldalról megközelíteni. A másik, ami szóba jöhet az Balatonfüred környéke, itt egyelőre csak Szentkirályszabadja van tervben, több helyet egyelőre nem találtam.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#3869) Dasor válasza Beak99 (#3867) üzenetére


Dasor
újonc

Inkább volt bohóckodás mint katonaság.Kiképzés Adyliget.Utána 4.őrszázad Aporház utca.Ez egy kis *csányi laktanya volt az Irinyi mögött. :) :)

(#3870) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem? Elhagyott repülőteret, vagy laktanyát keresnék aminek meg lehet találni a tulajdonosát (cég vagy Önkormányzat). Autóstalálkozóra kellene, lehetőleg egy kis betonos része legyen, de nem feltétel. Ha tud valamelyikőtök segíteni konkrétan, vagy annyit, hogy merre keresgéljek azt megköszönném.

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#3871) sztanozs válasza karikusz (#3870) üzenetére


sztanozs
veterán

Kalocsa, repülőtér, például.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3872) fungeld


fungeld
aktív tag

Azóta sikerült bejutnom ide: Kerepes 11/14 Légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN5646
Rakok majd fel egy-két képet, ha kíváncsi rá valaki, bár csak egy kis részét tudtam felfedezni egyelőre.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#3873) Beak99 válasza Dasor (#3869) üzenetére


Beak99
újonc

De mit értesz a bohóckodás alatt?
Meg hogy miként funkcionáltak ott az épületek ?sz
Bocsi a rossz felfogásomért de mindent szeretnék róla megtudni... :) :)

B99

(#3874) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Pécs régen került szóba, akkor valaki a Koksz utcát jelölte meg, mint érdeklődési forrást, de én ott azóta sem találtam semmit.

Ellenben Pécsett több helyen lehet találni ilyen felépítményt:

Ezeknek az építéséről lehet tudni valami konkrétabbat? Egyik ismerős állítja, hogy géppuskafészek, a másik viszont légoltalmi bunkerre emlékszik. Sajnos bármelyik is igaz, még mellette állva sem tudom cáfolni sem és megerősíteni sem egyik verziót sem, mivel olyan szinten van tele szeméttel, hogy nem tudtam bemászni.... :(

(#3875) D-peti válasza Keeperv85 (#3874) üzenetére


D-peti
csendes tag

Szia!

Több elnevezés is használatos, Légoltalmi búvólyuk, Légoltalmi Felszíni Figyelő, Üzemi helyénmaradó őrhely stb. Bombázásokkor lett volna szerepe. Ha érdekel komolyabban itt olvashatsz többet róla ha felregisztráltál: http://forum.bunkermuzeum.hu/viewtopic.php?f=36&t=1943

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3876) Keeperv85 válasza D-peti (#3875) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi!

Gondolom ezt merő tévedésből sem arra építették, hogy egy üzemnyi ember elbújjon... tehát akinek szerencséje volt, az befért volna, a többiek pedig...

Egyébként itt kering egy legenda, ami pont a második világháború idején avatott két hőst. Állítólag a két úriember megkerülve egy kisebb német csapatot, akik éppen készültek felrobbantani az egész üzemet, miközben azok előre haladtak a munkálatokkal, (gyutacsokat és gyújtózsinórt telepítettek éppen) ők elvagdosták a kész "művet". így az egész terv dugába dőlt. Csakhogy lebuktak, így a mai napig látható emléktábla őrzi a hősi haláluk nyomát.

Ezzel csak az nem stimmel, hogy a német katonák a delikvensek kivégzése után miért nem folytatták a tervet. Mondjuk az a rész sem tisztázott, hogy az elfoglalt üzemcsarnok miként termelt tovább, illetve milyen harcok árán szerezték vissza esetleg.

(#3877) kutyafile


kutyafile
tag

Sziasztok!
Nulla nullás 315-220! :-)

Van e itt olyan aki 1982-83-ban Molnaszecsődön volt? Én ott voltam akkor. Szuper jó csapat volt!! Jó lenne ha rátalálnék az akkori csapatból "harcos társakra":-). P-14, PRV-11, PRV-13,P-37, stb...
"Vasutas, Ravatal,...stb". Hátha magára ismer valaki!

(#3878) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha holnap este 8-9 óra felé elmennénk Szentkirályszabadjára, akkor kell -e valamit tudni, mert még nem jártunk ott. :)

Előre is köszi.

(#3879) Dasor válasza Beak99 (#3873) üzenetére


Dasor
újonc

Bohóckodás mert ha voltál katona akkor tudod :)
Az épületek célja semmi különleges,irodák,körletek ,konyha,igaz főzés nem volt a kaja Fótról érkezett ,kutyakörlet szóval szokásos. :)

(#3880) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3881) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3882) Keeperv85 válasza Prémvadász (#3881) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szuper ez a sorozat, csak szerintem kicsit eltérünk a topic tárgyától vele. Bizonyára Kiskunlacháza is bekerül. Főleg hogy a filmesek imádják...

(#3883) robcsekwow


robcsekwow
tag

Békés megyében Mezőhegyes, 18-as majori barakk

(#3884) D-peti válasza Keeperv85 (#3882) üzenetére


D-peti
csendes tag

"Szuper." Egyik f@szságot a másik után mondják benne, semmiben nem különbözik a retekklubbos vagy a tv2-ős bulvárvackoktól. Ráadásul egy korábbi riportfilm koppintása: Szovjetszentkirály Ha választani kell akkor inkább ez a korábbi a nyerő nálam, ezen látszik hogy igyekezetek foglalkozni a témával.

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3885) Keeperv85 válasza D-peti (#3884) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja hát igen, most azt a részét ne vegyük komolyan, hogy a pontosság nem erőssége a riportereknek... :U Nekem nem ezért tetszik, hanem mert kedvelem az ilyen helyeket. :K A valóságnak pedig úgyis utánajár, aki megnézte. Tartok tőle olyanok is, akiknek még feltűnt pár esetleg otthagyott fém tárgy. Nem akarok ötleteket adni hogy szokás errefelé nyílászárót bontani: hát nem kézzel és vésővel...

(#3886) Polecsak


Polecsak
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki tudna nekem felvilágosítást adni a Császár melletti szovjet bázisról, mert lakik ott egy komám és szívesen bejárnánk a területet. Kerestem neten de nem találtam sok infót az objektumról, mivel a pontos nevét sem tudom :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Agriculture / Farming

(#3887) Littoral


Littoral
aktív tag

Új(szerű) cikk "Ahol a szovjetek az atomot tárolták" címmel.

(#3888) D-peti válasza Littoral (#3887) üzenetére


D-peti
csendes tag

Hadsz teljes cikke az atomtárolóról: https://onedrive.live.com/view.aspx?cid=3D4536EC98DE30C8&resid=3D4536EC98DE30C8%2124847&app=WordPdf

http://www.panoramio.com/user/5471218

(#3889) Csápos válasza kissas (#1200) üzenetére


Csápos
újonc

A recski lángosi laktanyában lőszerraktár volt, a bajpatakiban pedig üzemanyagraktár.Üdv!

(#3890) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3891) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3892) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3893) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Nem bűn a lustaság.

(#3894) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

Régiek közül, van itt még Valaki - HADSZ, Ócskás, Boeing - ?!
-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#3895) Prémvadász


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#3896) Dasor válasza buldog-bódog (#3894) üzenetére


Dasor
újonc

Az elhagyott raktárakról lesz szó

(#3897) colonel8 válasza Vadkelet (#2499) üzenetére


colonel8
csendes tag

Amit medencének néztél, katonai sátrak helye. Két darab katonai sátrat összefűzve állítottunk rá, a betonfal kicsit védte az ágyon fekvőket, 12-16 fő lakott egy ilyen sátorban.

(#3898) colonel8 válasza stoneradamf (#2898) üzenetére


colonel8
csendes tag

Minden elektromos kapun van egy vészhelyzeti mechanikus szerkezet is.

(#3899) colonel8 válasza szavapart (#1202) üzenetére


colonel8
csendes tag

Igazad van. Volt ott egészségügyi anyag, de 87-ig a vegyivédelmi anyagok jellemzőbbek (védőfelszerelések, mentesító anyagok, stb.) voltak.

(#3900) nzsolt77


nzsolt77
tag

király ez a topik!
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.