Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) soldi3r válasza Beni2360 (#2050) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi, ugy latom ProfiCook PC-KM 1096 gepet hasznal. Nincs tul szep hangja es sajnos az Amazonos ertekelesekbol kiderult, hogy potalkatreszt sem lehet hozza venni.
Zsolt is megjelent a vegere.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2052) Beni2360 válasza soldi3r (#2051) üzenetére


Beni2360
félisten

Én special nem a gépre gondoltam hanem a kemencere, ilyen dupla tengelyű gépet meg itthon is lehet venni 130 e felett. De ehhez is mar fanatikusnak kell lenni és sokat használni. A kemence sem arra van szvsz, hogy néha kimegyek és begyujtom. Nagy család, nagy baráti kör udvari foci vetítés, stb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2053) gu007 válasza soldi3r (#2049) üzenetére


gu007
aktív tag

Bosch robotgéppel dagasztottam. Majd meglesem a videót.

(#2054) pvt.peter válasza lemmy71 (#1642) üzenetére


pvt.peter
őstag

Eltelt egy kis idő január óta, de most megint van kapacitásom foglalkozni a projekttel.
Kb. 10 év és kész is lesz :D
Ma megcsináltam a levehető (tárolásnál pedig felakasztható) tálcát, illetve a faszéntartó platnit.

Szerintetek csináljak még bevágásokat/lyukakat a platnira?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2055) lemmy71 válasza pvt.peter (#2054) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Bocsi hogy csak most reagálok, de egy kicsit elvoltam "havazva".
Amúgy pöpec a "brajzli" gratulálok hozzá 👍 Nem kell több bevágás a platnira az bőven elég ami van. Ahogyan néztem annó, olyan 10 - 16 os lyukakat fúrnak és 2mm vágokorongal csinálják a bevágásokat. Szóval jó lesz, csak így tovább. Ami nélkülözhetetlen, az a sörnyitó, ne felejtsd el a végén 😉

(#2056) pvt.peter válasza lemmy71 (#2055) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
10 -es lyukakat fúrtam és kb. 1,5-es koronggal vágtam be a platnit.
Majd folyt. köv. december januárban :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2057) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Az jó. Majd ha kész lesz jöhetnek a fotók és akár egy videó is :DDD
Én majd szilveszterre tervezek egy grill partyt ;]

(#2058) VágniValó


VágniValó
addikt

Sziasztok,

Tapasztalat, bármi vélemény?
DE-LONGHI CGH 1012D

Még ráérős, December közepe fele neveznék be valami ilyesmire, ha van ettől jobb a 100 ropi alatti kategóriában meggyőzhető vagyok. :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2059) Essejó válasza VágniValó (#2058) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Már bocsi, addig ok hogy egy hosszabbítóval kiviheted a kertbe, de itt már egy lávaköves gázgrillért is lőni szoktak.😁

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2060) VágniValó válasza Essejó (#2059) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem találtam erre való topikot, gondoltam bekérdezek itt. + a tény hogy kerti hardveren felül kaja receptek is vannak reméltem belefér :B

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2061) Essejó válasza VágniValó (#2060) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Beleférsz részemről, szerintem még a gáz grillekkel sincs gond. Csak nem tudom, hogy ilyen elektromos sütögetője kinek van. Pár éve olvastam, hogy valaki szintén elektromos grill ügyben kért tanécsot, de hogy itt, vagy a Főzöcskés topikban, azt meg nem mondom. link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2062) pitiless


pitiless
senior tag

Én most a kertben főzök. Szilvalekváros marhalábszár lesz.

Találkozott valaki itthon ehhez a mérethez jó vortex-szel? Vagy esetleg valaki tud készíteni?

(#2063) hegegabi80 válasza VágniValó (#2058) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem Lidl-s elektromos kontakt grill, meg vagyok elégedve vele.
Sokat van használva télen-nyáron egyaránt. Ami a legjobban tetszik benne, ki lehet mind a két sütőlapot venni és el lehet mosni rendesen. Szépen sül benne minden, ha hús sül vagy bacon (gyerekek kedvence) akkor rá van hajtva a teteje, ha zöldség gomba édesburgonya, akkor széthajtom és több is mehet rá.
Igaz ez csak 20K volt, de nem is tud annyi mindent, mint az általad kiválasztott. De biztos jó lehet ez is szerintem.

#2062pitiless: nagyon jól néz ki, még a nyál is összefutott a számba

[ Szerkesztve ]

(#2064) pitiless válasza hegegabi80 (#2063) üzenetére


pitiless
senior tag

Köszi :). Ez lett a végeredmény. Recept az SK-ról van.

(#2065) VágniValó válasza hegegabi80 (#2063) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszi! Haverok tanácsára a digitális dolgot elengedem, és még olcsóbb is lesz. 2 dolog számít nekem: a lapok közti távolság beállítható legyen, ha nem akarom ne kelljen összecsukni, és a kivehető/mosható sütőlapok. :K

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2066) Essejó


Essejó
Topikgazda

link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2067) gu007


gu007
aktív tag

Az első füst :DD

(ami nem látszik)

[ Szerkesztve ]

(#2068) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ki milyen megoldást ajánl a levegő beáramló nyílás kialakításával kapcsolatban?

Jobb oldalra szánnék valamilyen nyitható, zárható, állítható nyílást.
A kérdés csak annyi, hogy milyet kéne fabrikálni rá?

Köszi az tanácsokat, észrevételeket.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2069) lemmy71 válasza pvt.peter (#2068) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Baró a brájzli :C
Látom normális kéményt tettél, nem pedig azt a virsli csövet amit a feldon kalkulátór javasol.
Én valami széles szellőzőt építenék a végébe, de mivel ivelt a vége így valami lapsvasból egy keretett is kell eszkábálnod. Az aljára is tegyél egy tisztíró nyílást, akár onnan is kaphatja a levegőt. A képen látod hogy is csináltam.
Ha csak oldalra teszel, akkor ügyelj rá, hogy a keresztmetszett akkora legyen mint a kéménycső és a platni alá is belógjon egy kicsit. akkor a levegő szépen körkörösen cirkulál majd a sütődben :K

(#2070) pvt.peter válasza lemmy71 (#2069) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ, utánanézek, hogy hogyan lehetne megoldani.
Amúgy a kémény átmérője 10 cm, ahogy korábban is ajánlotta vki itt a fórumon.
A tisztításról: az alján van egy 5 cm átmérőjű lyuk, gondolom itt töltötték fel régebben gázzal.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2071) Madoc válasza pvt.peter (#2070) üzenetére


Madoc
veterán

Ez ugye csak egy grill. A faszén az alján látható laposvasakon lesz?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2072) Essejó válasza pvt.peter (#2068) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A klasszikus és jó megoldás az ha a levegőt alulról kapja, a hamu tér felöl.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2073) lemmy71 válasza Essejó (#2072) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen, sok bolti grillen látható az alsó légbeömlő, de itt az nem tökéletes megoldás. Mivel oldalsó speciális kemény kiállítás ról van szó, így szemközti légbeömlő a legjobb. Ezzel eléri a körkörös (spirális) légmozgást;) Hasonlóan mint az offset smoker -nél, bár így jobban szárad a hús de egy vizesedény vagy némi "almalé" spriccolás megoldja a problémánt.

(#2074) Essejó válasza lemmy71 (#2073) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen egy offsetnél lényeges, de egy grillnél, ahol perceket tölt egy hússzelet a rácson ott a lényeg a faszén ízzása. Ha felette áramoltatod a levegőt úgy kevésbé ízzik, és esélyesebb, hogy kiszárad. Ez a kémény jól néz ki, de nem igazán egy grillre való szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2075) Madoc válasza Essejó (#2074) üzenetére


Madoc
veterán

:K

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2076) pvt.peter válasza Essejó (#2074) üzenetére


pvt.peter
őstag

Az áramoltatás erőssége attól is függ, hogy mennyire erős a huzat benne, nem?
Tehát végső soron ez szabályozható lehet majd a kéményre kerülő reteszeléssel is.
Illetve a tartály jobb oldalán a levegő beengedő nyílás is képes szabályozni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2077) Essejó válasza pvt.peter (#2076) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A következő oldal gyakorlatilag külön tűztérről szól, amit elsődlegesen egy offset szmóker használna ki, de jól jöhet olyan esetben is ha a levegő áramlására vagyunk kíváncsiak a parázs esetében. [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2078) Precorus válasza VágniValó (#2058) üzenetére


Precorus
tag

Ezt megvetted végül? albiba/lakásba én is nézegetek valamit, úgyhogy kíváncsi lennék a tapasztalatokra :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#2079) Essejó


Essejó
Topikgazda

Ötletadónak:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2080) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, láttam a neten egy szerintem fantasztikus elektromos grill+füstölőt de sajnos itthon nem lehet kapni:

Ninja OG701

Van itthon faszenes grill+füstölőm de nagyon körülményes a használata számomra, azért szeretnék egy ilyen kompakt eszközt, amit csak kiteszek egy asztalra, bedugom és már szinte azonnal lehet is sütni benne.

Tudtok ajánlani a fenti ninja-hoz hasonló csodát 100k körüli áron? (akár olcsóbban is).

Előre is köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2081) Essejó válasza Tsebacsi (#2080) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tapasztalatom nincs elektromossal, de tessék egy árukeresős link link
Ha ezek közül egyik se jönne be, azért ne csüggedj. A hírek szerint jövőre nyit webárúházat Magyarországon az Amazon. Akkor tőlük beszerezheted :K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2082) soldi3r válasza Essejó (#2081) üzenetére


soldi3r
veterán

Az miert lesz jo? Nemetorszagbol szallitanak ide, de attol meg nincs a kinalatukban :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#2083) soldi3r válasza Tsebacsi (#2080) üzenetére


soldi3r
veterán

Toluk kerdezd meg esetleg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2084) Tsebacsi válasza soldi3r (#2083) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, de sajnos egyik sem outdoor grill and smoker. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2085) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy a rakéta kályha elvén működő pizza kemence vázlata a Pinterest-en. [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2086) Essejó válasza soldi3r (#2082) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én nem ezt mondtam, itt nyitnak üzletet, mint az Alza, eMag etc...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2087) Essejó válasza Tsebacsi (#2080) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Eddig csak telefonon olvastam, de most rá néztem asztali gépen is. Nem étem a problémádat, szállítanak Magyarországra is. Vagy az a gond, hogy nem tudod vásárlás előtt egy üzletben megtapogatni? Ez pech de egyre több ilyen lesz, szokj hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2088) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Mi a véleményetek? Egy üstházban csak fával lehet tüzelni vagy esetleg berakható-e egy gázzsámoly is? Nem találta a neten ilyenről semmit. Lehet, hogy nem véletlenül.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#2089) Essejó válasza Nyersszotyi (#2088) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Főztem már üstházban gázégővel, tizenhány embernek pörköltet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2090) Nyersszotyi válasza Essejó (#2089) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Azt tervezem én is. Milyen messze kell legyen a gázpalack az üsttől, 1m elég?

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#2091) soldi3r válasza Tsebacsi (#2084) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezert irtam, hogy meg kell kerdezni, hatha beszerzik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2092) Tsebacsi válasza Essejó (#2087) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia, az általam elsőnek linkelt Ninja itthon nincs, sem a német amazon áruházban, ezt írtam is. Amerikából ide nem szállítanak. És köszönöm, Nem akarok tapogatni az asszonyon kívül semmit/senkit :)
A pech az, hogy lát az ember valami jó dolgot, ami itthon nem beszerezhető és nem talál rá alternatívát.

#2091soldi3r: Jahogy úgy... Sose volt dolgom amazonnal komolyabb (ilyen jellegű) ügyben, így nem is tudtam, hogy lehet ilyet is. Akkor majd dobok nekik egy üzenetet! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2093) Essejó válasza Tsebacsi (#2092) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Pedig a Szállítunk Magyarországra nekem azt jelenti, hogy szállítanak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2094) Tsebacsi válasza Essejó (#2093) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most melyikről is beszélünk, kérlek dobd be ide a linket újra!

Nekem a Ninja Woodfire outdoor grill-re ezt mondja:


Ninja OG701 Woodfire Outdoor Grill & Smoker, 7-in-1 Master Grill, BBQ Smoker, & Air Fryer plus Bake, Roast, Dehydrate, & Broil, uses Ninja Woodfire Pellets, Weather-Resistant, Portable, Electric, Grey
New EUR 316.08
This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.
Ships from Parneil
Ships from United States

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2095) Essejó válasza Tsebacsi (#2094) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 314 $-os bal szélső [link]
[kép] [kép]
Pelletet majd veszel itthon hozzá ha kell.
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2096) Tsebacsi válasza Essejó (#2095) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Látsz ott add to bag opciót? Ugye nem! Na ez a baj! Az csak azt jelzi, hova szeretnéd a szállítást!
Így néz ki, ha megvehetsz onnan valamit:

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2097) Essejó válasza Tsebacsi (#2096) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez így tényleg érdekes, mert simán azt írja, hogy szállítható a címemre, de ha megnézem a szállítási lehetőségeket, ott már meg az van, hogy nem szállítható. Sajnálom. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2098) Tsebacsi válasza Essejó (#2097) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is nagyon mert esélyes, hogy vennék egyet :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2099) soldi3r válasza Tsebacsi (#2096) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalam van add to cart.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2100) Tsebacsi válasza soldi3r (#2099) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De milyen címre? :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.