Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Brandynew válasza End-ru (#2199) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi!

(#2202) Essejó válasza Brandynew (#2198) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Grillezni újabban csak gázon szoktam. Az offsetben használok szenet, az meg evidens, hogy egy 6 órás sütés alatt újra kell töltenem. De nincs is szükségem oda prémiumra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2203) Essejó válasza Brandynew (#2194) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Van egy pumpás spricnim azzal bbq sütés közben óránként 1x megspriccelem a hús felületét. 1/1 víz és almalé vagy 4/1 víz és almaecet keverékkel. Egyfelöl jót tesz a végeredménynek a savas közeg, másfelöl a hideg vízre jobban tapad a füst aromája. De ugye ez 110-120 fokos füstön sütéses technika.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2204) Ferike81 válasza soldi3r (#2200) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én most egy lemezből próbálok csinálni egyet. Már tervezem vagy fél éve. A pizzakőre lehetetlen rátenni úgy, hogy ne hulljon le a fele motyó. De az olasz pizzériákban láttam falapátot is. Persze ők nem értenek hozzá. :DD :DD Egy biztos, hogy még 10 ezrest sem adnék egy ilyen cuccért.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#2205) soldi3r válasza Ferike81 (#2204) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem sem sikerul normalisan, ezert akarok venni egyet. A fa lapattal az a gondom, hogy nagyon vastag, arra rahuzni sem konnyu a tesztat, de aki ert hozza annak ez nem problema, csak az nem en vagyok :) Gondoltam ra en is, hogy kivagatom rozsdamentes lemezbool, de arra mostanaban nem sok esely van es olcsobb sem nagyon lesz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2206) Ferike81 válasza soldi3r (#2205) üzenetére


Ferike81
senior tag

Most így kutattam itt kicsit. Találtam egy 40x50es 5mm-es rétegelt lemez darabot. Vagy ez lesz az áldozat, vagy van 3mm-es alulapom. Azt nem tudom, hogy ez a rétegelt lemez hogy tűri ha lekerekíteném az éleit.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#2207) need válasza Brandynew (#2198) üzenetére


need
addikt

BROCK Vegyes Prémium 50 mm ez nekem is a tapasztalat..
most van fél zsák törmelékem..
Viszont 1 pozitív.. 9 óra sütés 2x raktam rá..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2208) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Kezdő vállalkozónak grillezésre, bbq-ra milyen grillezőt ajánlanátok? Egy 6 fős család részére, illetve baráti társaság kb.10 fő használnánk. Eddig nagyrészt bográcsot használtunk és tárcsán sutottunk de szeretném a bbq is kipróbálni. Kamado lenne erre alkalmas vagy esetleg egy másik?
koszonom!

(#2209) lemmy71 válasza gu007 (#2193) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Bocs hogy csak most reagálok de nagyon elvoltam havazva.
Nézegettem én is a Hexat, ha azt mondod hogy jó akkor abból és az ovális brikketből berendelek egy egy zsákkal. A faszenet meg hanyagolom, a brikkettel amúgy is kevesebb a macera. Bár most van itthon cirka 10 kilónyi aldis meg tescós brikket is, hétvégén utcabál egy két zsákkal elpöfékelek :DDD

(#2210) lemmy71 válasza Brandynew (#2195) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Azért kérdeztem rá, mivel tavaly tavasszal még jókat írtak róla. Amúgy meg nekem jó a nagydarabos is, van hely a smokerben :DDD De ebben az évben már maradok a brikketnél, jövőre neg kikocogok Erdélybe és hozok onnan pár kiló faszenet.

(#2211) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Ebben a "vasban" elfér pár kiló brikket, lent megy egy két karton Miller :D
Hangosak voltak a vaskerekek, lecseréltem négy rokikocsi kerékre ;]

(#2212) gu007 válasza lemmy71 (#2209) üzenetére


gu007
aktív tag

Grillezéshez használtam a hexát jól bírta

(#2213) lemmy71 válasza gu007 (#2212) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Na akkor az lesz, plusz még egy zsák ovális brikket. Ezzel talán már kihuzom valahogy a szezont :D

(#2214) fogtunder válasza Brandynew (#2198) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azok a nagy darabok nem direkt grillre vannak, nekem a kamadoban csodásan működik és nagyon sokáig tart.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2215) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Valaki esetleg próbálta már az ilyen fajta grill tálcákat?
Elméletileg 400 fokig hőálló és az a gondolat hogy alu tálca helyett jobb választás lehetne. Mi a véleményetek? Köszi!:R

(#2216) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Végre felkerült a lehajtható asztalka is a "dohányosra" ;] Egy bő marék brikett jól teszi a dolgát.

(#2217) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Full kezdőként tanulom a Kamados BBQ rejtelmeit, eddig párat sütöttem benne, egész jól sikerültek (PP, füstölt karaj, shotgun shells - XL méretű store11-es kamadoban). De azt vettem észre, hogy a rácson mért hőmérséklet és a Kamado saját hőmérője között igen jelentős különbségek vannak, akár 20-30-40 fokos eltérés is van néha (Celsiusban). Mindkét hőmérőt (Kamado saját és Thermoworks szondás) kalibráltam forrásban levő vízzel, pontosak ott. Ez a nagy delta a hőmérsékletben az elején még természetes is gondolom, de 2-3 óra használat után se tűnik el, és minél magasabb hőfokon megy a Kamado, annál nagyobb a különbség (a rácshőmérséklet a magasabb mindig).

Ez normális? Ha igen, akkor melyik hőmérsékletet kell figyelembe venni, amikor egy receptben mondjuk 110 fokot írnak? Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2218) fogtunder válasza Ezekiell (#2217) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a dómhőmérő mindig csak indikatív, rácson mérünk, szondával és arra állítjuk be a hőfokot. amúgy ez fura, már másnál is olvastam ilyet, nekem általában melegebb van fent, mint a rácson, de a nap végén amúgy mindegy, rácson sütünk, ott kell mérni is.
a kémény mennyire van nyitva? van ez az elmélet, hogy a kéményt mindig fullra ki kell nyitni, mert az legyen nyitva, de én teljes nyugalommal szoktam lent és fent is szabályozni a kamadokon. UDS-en nem működik annyira jól, de a tojásoknál eddig nem tapasztaltam semmilyen hátrányt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2219) Ezekiell válasza fogtunder (#2218) üzenetére


Ezekiell
veterán

köszi! én is így gondoltam, csak megerősítés kellett :)

kéményt is szoktam szabályozni, nem csak lent - de hát ~5 sütés után nyilván nem kell komolyan venni semmi tapasztalatomat :) low and slow sütésnél kb negyedig van csak nyitva a top vent pl

a hétvégén voltam Makai Jani (Partizán BBQ) egyik workshopján, és annyira megtetszett az UDS-e, hogy szerintem én is építek egyet magamnak. a másik, ami baromira tetszett, az a Szendo BBQ lilchef, de hát alsó hangon 400k-t nincs kedvem kiadni érte, meg nem is használnám ki vszeg a Kamado mellett (viszont baromi sexy)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2220) fogtunder válasza Ezekiell (#2219) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én tölténysmoker helyett csináltam kis 60l-es UDS-t, be lehet dobni a csomagtartóba, ha nem otthon kell sütni, vagy ha éppen sokan vagyunk és nem férek be a kamadoba.

jó az is, szeretek benne sütni, de a kamado sokkal takarékosabb a fűtőanyaggal és sokoldalúbb szerintem. a hordóban az a jó, hogy aránylag olcsón ki lehet hozni, ha utánamész. a tűzkosár volt az egyetlen része, amihez kellett külső segítség, mert hegesztőm nincs, meg hengerelőgépem se.

ha tudsz hegeszteni, a közel tűzhöz blogon van fent szekrényhez építési terv, az amúgy valszeg sokkal takarékosabb egy hordónál a szigetelés miatt, cserébe az anyagköltsége sokkal nagyobb lesz, plusz kényelmesebb kicsit. nem lebeszélni akarlak az UDS-ről amúgy, én örülök, hogy megcsináltam, jó kis projekt volt. alapvetően ha jól szabályozható az airflow, mindegyikben lehet jókat sütni, miután kiismerted.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2221) Ezekiell válasza fogtunder (#2220) üzenetére


Ezekiell
veterán

ja, a tűzkosárral vagyok én is kicsit bajban, de azt a tippet kaptam, hogy veszek egy 60 literes hordót, félbe vágom, levágom a tetejét/alját (vagy csak simán kivágom és kihajtogatom lábnak),, metrikus csavarral tartva belerakok egy grillrácsot, és kifurkálom az oldalát, és kész. de tűzteret még acél vödörből is lehet csinálni :)

heggeszteni meg nem tudok, akarni se nagyon akarok megtanulni, de az a szekrény a tervekkel tényleg elég baba. lehet kérek egy lakatostól rá árajánlatot, csak a kíváncsiság kedvéért

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2222) fogtunder válasza Ezekiell (#2221) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, ez működik, nekem ezzel két bajom volt:

- az egész hordó 60l-es, amiből építettem
- a 60l-es hordó szerintem drága tűzkosárnak

ha akarsz szekrényt, szerintem jobban jársz, ha veszel egy trafót és megtanulsz :D nekem baráti áron is olyan összeget mondtak, hogy kösz, de nem. ha csúnya a varrat, vissza lehet köszörülni és le van szarva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2223) Essejó válasza Ezekiell (#2219) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha van benned hajlandóság a saját építésre, akkor nézd meg ezt link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2224) Ezekiell válasza Essejó (#2223) üzenetére


Ezekiell
veterán

hajlandóság még csak-csak lenne, tudás nincs a heggesztéshez :)

edit: közben kaptam árajánlatot az ismerős lakatostól, aki gyártott már smokert: 180 körül megcsinálná a 100*60*60-as smoker szekrényt. Az szerintem nem is annyira rossz ár...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2225) Essejó válasza Ezekiell (#2224) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az nem rossz ár.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2226) fogtunder válasza Ezekiell (#2224) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az egyébként nem rossz ár, csak a két kamado meg az UDS mellé ennyit már nem költök sütőre, mert kidobnak otthonról :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2227) Ezekiell válasza fogtunder (#2226) üzenetére


Ezekiell
veterán

nekem csak egy kamado meg egy nagy gázgrill van, de ha eladom a gázgrillt, akkor... ;]

úgyis akartam egy UDS-t építeni, lehet ez lesz helyette... na még átgondolom

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2228) fogtunder válasza Ezekiell (#2227) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kényelem szempontjából szinte biztos, hogy jobban jársz a szekrénnyel, a Rockhilles srácok a nagy hordót már 180-ért adják, ebből én arra következtetek, hogy valszeg valahol 100-110K körül lehet a bekerülési költsége, ha nem fölötte picivel. ha belefér, én a szekrényt választanám.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2229) Ezekiell válasza fogtunder (#2228) üzenetére


Ezekiell
veterán

egyértelműen szekrény >>> UDS, nem kérdés

csak a kérdés tudod, hogy tényleg kell-e nekem, vagy csak a nyálcsorgatásom a túl érős, és valójában kiszolgál a kamado is. ezt nyilván senki se tudja - a baj, hogy én se :D

UDS bekerülési költsége: a közelében nincs a 100k-nak. Múlt héten bementem a közeli gazdaboltba, ahol minden is van, összeírtam a fittingeket/csavarokat/minden vackot, 60k-ból kijön az egész hordóval együtt (220 literes hordó 8ezer, zsákos anyaggal egyszer használt). 3 csapos lenti szellőző hollanderekkel, 4 könyök fenn hollanderekkel, tűztérnek expandált lemez csavarokkal összefogva, grillrács, hőmérő, 3 kerék és kész. A Rockhilles srácok egyszerűen drágák lettek, keresni akarnak a dolgon, amit teljesen meg is értek. De hogy fair legyek, vszeg a minőség is jobb, mint a házi barkácsé.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2230) fogtunder válasza Ezekiell (#2229) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó, hát ez is attól függ, mi a cél, én pl réz elemekkel csináltam az enyémet, mert csak, plusz elhasználtam két négertárcsát, két flakon hőálló fújós festéket, rá kellett vágatni a collos csövekre a menetet, nem találtam értelmes minőségű 60-as hordót, szóval újat kellett venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2231) Ezekiell válasza fogtunder (#2230) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondjuk a festekkel/tarcsakkal/hasonló dolgokkal nem számoltam, ez jogos :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2232) Ittnemaz válasza fogtunder (#2220) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

"a tűzkosár volt az egyetlen része, amihez kellett külső segítség, mert hegesztőm nincs, meg hengerelőgépem se."

Egyik sem kell a tűzkosárhoz. pár csavarral megoldható. ha lesz érkezésem lefotozom.

(#2233) Essejó válasza Ezekiell (#2231) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A 220-as hordóra + több hőálló festék kell.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2234) fogtunder válasza Ittnemaz (#2232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, 4-es expandált lemez volt megmaradva, ha azt te kézzel meghajtogatod szabályosra, akkor gratulálok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2235) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor grillezek, akkor én a begyújtáshoz gázpörkölöt használok.
1-2- percig használom a pörkölőt, majd kemény papírdarabbal legyezem, beizzítom.
Mi a véleményetek erről a módszerről?
Vagy inkább a faszén tetejére tegyek száraz fát, s azt meggyújtva izzítsam be a faszenet?

(#2236) Essejó válasza GEPESZ66 (#2235) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szerintem a grill anyagának nem tesz jót a pörzsölő. Részemről begyújtó kéményt használok link csak én anno vagy 7 éve 3000 Ft körül a Lidl-ben vettem. A kémény alját kitömöm papírral vagy teszek alá 1 db begyújtó kockát link kb 20 perc alatt átízzik a kéménybe rakott szén. Aztán ezt a parazsat használom a többi faszén begyújtásához, A faszén aránya 1/3 a kéményben 2/3 a grillezőben.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2237) Ittnemaz válasza fogtunder (#2234) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Ha nem szabályos megharagszik a szén? :B
Nem tudom milyen vastag volt, kaptam.
De a fotóval meg adós vagyok.

(#2238) lemmy71 válasza GEPESZ66 (#2235) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én is rá álltam a gázos benyújtásra, egyszerűbb mint legyezgetni a begyújtó kockát vagy a kéményel vacakolni. Keményfából kétcentis gyújtóst hasogatok, ezt szépen "jengában" összerakom és a felette levő széntartó rácsot megpakolom brikettel. Alulról egy gázlámpával begyujtom, 10 - 20 másodperc elég néki és már ég is mint a pokol.

(#2239) fogtunder válasza Ittnemaz (#2237) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most azon kívül, amit már kb 80 ember felrakott youtube-ra, milyen kép kell? tudom, van vékony expandált lemez is, vágsz egy kört az aljának és köréhajtogatod. a 4-es lemez nem ilyen, ha próbáltad volna meghajtani, tudnád.
a szabályosság meg azért lényeges, mert továbbra is egy 60l-es hordóról van szó, nem egy 200-asról, elég komolyan ki van számolva benne a hely, 1-2 centi eltérés a szabályos kör alaktól azt jelenti, hogy nem megy be a helyére a tűzkosár, vagy jelentősen kisebb lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2240) Viperator válasza Ezekiell (#2224) üzenetére


Viperator
őstag

Helyileg hol van?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#2241) Ezekiell válasza Viperator (#2240) üzenetére


Ezekiell
veterán

Esztergom

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2242) lemmy71 válasza Essejó (#2236) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem a faszenet vagy a brikettet kell "pörzsőlni" hanem az alatta lévő fa begyújtóst, de azt is csak max fél percig. Amúgy nem hinném hogy a PB gáz kárositaná a faszenet vagy a brikettet. Ha megnézel néhány egyedi texasi smokert vagy grillt, láthatod az alatta levő PB palackot. Az a begyujtás miatt van, a tüztében van egy kis gázrózsa és a fölé pakolja a jenki a szenet:K Amúgy én is gondoltam már arra hogy beszerelek egy kis gázrózsát és akkor, fával sem kell vacakolni. Van is itthon 3 kg. kemping PB palack, az vagy 20 évig elég lenne a begyújtához. Csak valami olyan gázrózsát kellene eszkábalni, aminek nem árt a lecseppenő zsíros szaft és a hamu :U Na lehet hogy meg is van a téli projekt :DDD
Az amit linkeltél PePo begyújtós kocka, na az valami borzalmas büdös :K Az oké hogy kegyetlenűl jól ég és magas hőt termel, de az nem grillezéshez való :N Mielőtt azt mondanák hogy nincs igazam, húsz éve azt használom a csempekályha begyújtásánál, szóval jól ismerem azt a terméket.
Ha már valaki begyújtós kockát akar használni akkor a natúr természetes anyagokat válassza. Nem akarok reklámozni de ezt a landmann kockát már több alkalommal is használtam. Nem büdös, nem porlad szét mint a PePo, jól ég, a hőfoka is megfelelő. Én annó, négy kis kockával vidáman begyújtottam vele, 3 - 3,5kg brikettet ;) Nyáron a multi üzletláncok cirka 290ft/doboz áron adták.

(#2243) Essejó válasza lemmy71 (#2242) üzenetére


Essejó
Topikgazda

PePot nem használtam még, csak azt dobta elsönek a google. OBI ban szoktam venni link
De akár a kifli.hu is házhoz hoz 40db os csomagban.

Gáz "rózsa" begyujtáshoz:
Fogsz egy kb negyed colos csövet egyik végét lezárod, a tetejét meg kb centinként kifúrod kb 0,8 as fúróval, a nyitott végéhez rakod a gázszelepet, fölé meg egy kb 90°-ban meghajtott vékony fémlemez a csöppgés ellen.(ez utóbbi nekem leszedhető)
Ha érdekel lefotózom a gázgrillben, hogy néz ki a 3 égő.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2244) lemmy71 válasza Essejó (#2243) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Rózsaszín PePo -t ne vegyél faszén gyújtáshoz, büdös gázolaj szagú.
Köszi de láttam már gáz grillt. Van egy leharcolt két rózsás kemping gáztűzhelyjem, azt akarom majd beáldozni. Annak van gázcsapja, csatlakozója stb. csak egy méternyi 8 as rézcsövet kell vennem amin majd megy a nafta. Gyújtásnak meg egy lomizott konvektorból kikapom a piezzó szikráztatót. Ez lenne a terv, nagyvonalakban.
Le teszteltem pizzával is, cirka 10 perc alatt sül meg benne egy 32centis pizza. De a keményt le kell zárni, mert különben kiszárad a tészta. 25 - 30 C levegő hőmérsékletnél ha felfűtöm 3 kg brikettel, akkor 3 óra múlva még olyan 250C van benne. Szerintem ez bőven jó egy 3,6mm is acél tartálynál. Igaz van még benne bőven vas. 10X10 gátervasból van a faszén tartó és 10 es hidegen húzott köracélból a sütőrács. Lett is súlya rendesen:D

[ Szerkesztve ]

(#2245) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, most épülő családi házunk teraszára keresek grillezéshez, pizzasütéshez, általános vendéglátáshoz ( tányérok, italok, evőszeközök tárolása) kültéri "grill" pultot/asztalt, kb 2m hosszút. Fontos, hogy legyen ajtós szekrény része. Valami ilyesmire gondolok: [link] csak nagyobban, emberi áron.
Fontos, hogy egész évben kint lenne (max letakarva télen), tehát jól kéne tűrnie az időjárást. Van valakinek tippje, hol lehetne ilyet venni esetleg gyártatni?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#2246) soldi3r válasza sasa134 (#2245) üzenetére


soldi3r
veterán

Kismeretu tegla labakra ra kell ultetni valami hossztoldott fa munkapultot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2247) fogtunder válasza soldi3r (#2246) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem raknék hossztoldott fa munkalapot kültérre. még ha fedett helyen van is, nagyon sokat foghullámozni a nedvességtartalma, ott valami engedni fog.
szerintem a legegyszerűbb rárakni egy vastagabb OSB lapot, ragasztó, üvegszálas háló és csempézni. vagy csinálni egy zsalut, kiönteni betonnal, vagy a múltkor láttam önterülő műkövet, akár azzal is, és megcsiszolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2248) soldi3r válasza fogtunder (#2247) üzenetére


soldi3r
veterán

Attol fugg milyen fabol keszul. Tudtommal a tolgy es a koris jo, de pl a bukk kevesbbe. Na meg azert kezelni is kell idonkent.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2249) fogtunder válasza soldi3r (#2248) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyobb baj a hosztoldott, ragasztott mivolta. én amit be mernék vállalni, az egymás mellé rakott, egyenként csavarozott pallók, minimális réssel, hogy a pára se üljön meg rajta és legyen helye tágulni.
ha vesz valami készen kapott, ilyen-olyan darbokból összetoldott táblát, az tuti a ragasztásnál fog elkezdeni szétmenni.
én eredetileg Thermowoodból terveztem csinálni az enyémet, de azóta átgondoltam és a dupla 15mm-es OSB+csempeburkolat mellett döntöttem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2250) Ezekiell válasza fogtunder (#2249) üzenetére


Ezekiell
veterán

Miért ilyen vastag OSBből? Nagy a fesztáv? És hogy takarod el az éleket, azokat is csempézed?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.