Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20401) ludsimon válasza Jorus (#20400) üzenetére


ludsimon
veterán

700x20c van a gumira ráírva. Szvsz más nem lehet. Én mérhettem el.

undefined

(#20402) Xantomas válasza Noddy (#20398) üzenetére


Xantomas
őstag

Csak nehogy megkérdezze mellé, hogy hol kap salétrom savat, mert a szekus fogja nagy ívben fenékbe billenteni, úgy hogy két sarokkal később ér földet :D

A glicerin tényleg csodát tesz a gumival, és hosszútávon nem marja szét, mint a szilikon+UV sugárzás.

(#20401) ludsimon : legegyszerűbb mérési módszer:
Ráköpsz a gumira, (nem nagyot, mert akkor átfolyik a másik oldalra, és olyan lesz mint egy csiga) előre gurítod a bicajt, és a két nyáltócsa közötti távolságot leméred.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20403) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem akarom felborzolni a kedélyeket, de lefényképeztem a mobilommal is a kerékpáromat. :))

Itt nézhető meg.

undefined

(#20404) Manitou válasza Xantomas (#20402) üzenetére


Manitou
addikt

Ráköpsz a gumira, (nem nagyot, mert akkor átfolyik a másik oldalra, és olyan lesz mint egy csiga) előre gurítod a bicajt, és a két nyáltócsa közötti távolságot leméred.
Sajátos egy mérési módszer az biztos :DDD

(#20405) ludsimon válasza Xantomas (#20402) üzenetére


ludsimon
veterán

Megyek, bemelegítek egy kicsit.

Ha fitten érzem magam utána is, és úgy érzem menni fog a Vác táv oda-vissza rád csörgök.

undefined

(#20406) Manitou válasza venember83 (#20380) üzenetére


Manitou
addikt

717 jó választás :K

(#20407) ludsimon


ludsimon
veterán

Meme:

Van nekem egy BBB pumpám, műanyag házas, de elég masszívnak tűnik.
2 éve vettem 6000 Forintért.

Képzeld, tudja a 8 bar-t, úgyhogy nem is kell vennem pumpát. :))
Most ki is próbálom.

undefined

(#20408) fidig válasza ludsimon (#20403) üzenetére


fidig
tag

Csinos kis jószág :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#20409) ludsimon válasza fidig (#20408) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi.

Szerelem volt első látásra. :))
Nekem is nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20410) fidig válasza ludsimon (#20409) üzenetére


fidig
tag

Az a lényeg, használd egészséggel... :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#20411) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok!
Egy villámkérdésem lenne a nagyokhoz (és mindenki máshoz is persze). :)

Végre rászántam magam (meg a pénzt), és veszek egy új első teleszkópot, csak valahogy nem tudok dönteni a két lehetséges jelölt között:

2006-os évjáratú Reba Race - szinte új, felújított - 50k (gari nincs)
2008-as kiadású Reba Team - új, PopLock karral - 80k (gari erre sincs)

Megéri azt a plusz 30rugót az újabb évjáratú Team?

Tudom, hogy ezt alapvetően nekem kell(ene) eldöntenem, csak nem ismerem teljesen a villákat, és segítség lenne, ha a lényeges különbségeket (ha vannak) leírná valaki.

Nagyon köszi ha segítetek!
üdv: ponti

(#20412) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez most nagyon hülye kérdés lesz. :DDD

Hogyan kell felfújni ezeket?
Még nem volt ilyen tipusúval dolgom, csak az autószelepessel.
Nem mertem belefújni nehogy szétdurranjon.

A pumpa kompatibilis, 2 feje van, egy az autószelephez, meg egy vékony.
De mikor rádugom a mutató nullán áll.
Az autósnál rögtön felugrott az aktuális nyomásra.

Valaki pls segítsen. :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20413) Ariadne válasza ludsimon (#20412) üzenetére


Ariadne
őstag

Remélem jól látom, hogy prestás, akkor a tetején lévő kis bigyót ki kell csavarni, egyszer benyomni (szuszzan egyet), aztán mehet rá a pumpa. Ha kész, akkor vissza kell csavarni a tetején lévő bigyókát. (és nem a szelepsapkára gondolok :D ). Ööö, ez nem szakzsargonban előadott útmutató volt. :B

mod: Itt a bal oldali értelemszerűen, ő a prestás.

mod2: Apropó, a crossomon az egyik keréken mindig lelazul az a kis gyűrű a szelep "nyakánál". Ez a felni gyengeségét jelzi esetleg, a szelep aljánál elromolhatott a menet vagy csak normális?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20414) Ariadne


Ariadne
őstag

Off XT hajtómű akciósan 53k?! Egy dolog a válság, de miért szívunk mi bringások még annál is jobban, mint mindenki a világon? :W Off vége

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20415) Xantomas válasza Ariadne (#20414) üzenetére


Xantomas
őstag

Mert a kerékpár nem alapvető élelmiszer (bár a kis vasgyúrónak, meg Magnézium Aladárnak biztos az). Nem tartozik a mindennapi fogyasztási eszközökbe, nem viszi előre a gazdaságot, nem támogatja az olaj, és alkohol lobbi. Nincs 4 kereke, és nem presztizs termék. Folytassam?

Egy XT hatómú ráadásul nem éppen az egyszerű egybites Pistikének készült.

Szerintem a lizinges autósok nagyobbat szívnak, akiktól visszavették a kocsijukat, de ez már mellékes.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20416) Ariadne válasza Xantomas (#20415) üzenetére


Ariadne
őstag

Na a helyzetben "vétlen" szegény-szegény lízinges-frankhiteles autósokról és a lakáshitelesek jó részéről (én is az vagyok) elég lesújtó véleményem van, ami már jelentősen túlmegy e topik határain, ezért nem is ecsetelem részletesen... Én tudtam nem hülye lenni és felelősen gondolkodni, mások meg nem, ettől függetlenül én is fizetem az árát az ő hülyeségüknek. :(((

Tavaly 25k körül ki lehetett fogni akciósan, komolyan, ez egyszerűen nem normális. :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20417) Xantomas válasza Ariadne (#20416) üzenetére


Xantomas
őstag

Nah, igen a magas eurón kívül, a Paul Lange Hungary undorító nagyker árrésének is köszönhetjük a brutális árakat, de ez van, éljen az Ebay, le a Shimanoval. Nem véletlenül állok át teljesen SRAM családra minden kezem alatt megforduló bringán.

Az viszont nem igaz, hogy te fizeted a bukott lizinges autók kárát. Azt a bank szépen visszaveszi, és áron alul adja el kereskedőknek. A bankok nem ezen buknak, hanem a sok tehetségtelen, utcáról, beugrott "brókereken".

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#20418) rétisün válasza Ariadne (#20416) üzenetére


rétisün
veterán

bizony, nem normális. ezért is nem fogok új hajtóművet venni, amíg egész jó áron vannak a bikkmakk (ahogy legutóbb írtad :D ) aprón egész jók. sőt, ha kifogy a bikkmakk-készlet (nehezen tudom elképzelni) akkor is inkább veszek két lánckereket harmadáron, mint új hajtóművet.

Xantomas: arról nem beszélve, hogy a paul lange mintha leszarná, mit venne a magyar bicajos, az itteni boltosok szerint, és az ebike-osok szerint is....nem annyira forgalmazóként működik, inkább csak úgy tessék-lássék, nagy kegyesen vet valamit a hazai boltoknak. különben nem kéne mindenre olyan sokat várni, akár boltban, akár mondjuk az ebike-on szeretnéd megvenni
ez az ebay nem rossz ötlet, gondolkodtam rajta én is, csak még sose csináltam ilyet (külföldi oldalról venni valamit) kicsit tartok tőle :B igaz, ha nem működne normálisan, már régen nem is működne

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20419) ludsimon válasza Ariadne (#20413) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez az, a bal oldali.

Teljesen le kell róla csavarni? Nem fog leeredzteni azonnal? :DDD

Bocs a szőkenő kérdéssel, de nem volt még ilyenem. :)

undefined

(#20420) ludsimon válasza Xantomas (#20415) üzenetére


ludsimon
veterán

Iszonyat meleg van. Bemelegítettem, de ilyen melegben alig lehet haladni.
Tekertem egy laza 25km/h-s tempót és úgy leizzadtam, mintha szaunából jöttem volna ki.
:(

Neked van kedved ilyen melegbe is menni Vácra?

undefined

(#20421) Ariadne válasza rétisün (#20418) üzenetére


Ariadne
őstag

Talán chainreactioncycles-ról fogok egyszer én is rendelni, bikemagon szoktak összegyűlni emberek, 50k felett ingyenesen kiszállítják. ÍEz legalább európai, olcsóbb a posta, ha vissza kellene küldeni, és legalább minimálisan közös kötelező garanciális szabályok vanak az EU-n belül. Az az XT hajtómű ott kb. 44k-ba kerül, pedig az 53k is annak a kiskernek az ára, aki az általam ismert legolcsóbb, és akinél 25k is volt tavaly. Most eredeti ár 70k. Nem tudom, mi kellene, hogy észrevegyék magukat. :W

ludsimon: Addig tekerd, ameddig szépen hagyja magát, pár fordulat. Teljesen nem tudod letekerni, mert akkor már letört. Asszem. Csak úgy érzéssel. ;)
mod2: Az úgy van, hogy ebből csak akkor ereszt, ha éppen nyomod lefelé a kitekert tetejű pöcköt. Mint az autószelepesnél, ott is a kis pöcköt kellett nyomni, ha le akartad ereszteni, itt is az van, csak éppen előtte ki kell tekerni. Meg pumpálás után vissza.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20422) ludsimon válasza Ariadne (#20421) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

undefined

(#20423) ludsimon


ludsimon
veterán

Sikerült. :)

Kicsavartam annyira, hogy mikor megnyomom sziszegjen, és felfújtam, de nem mertem nagyon felfújni. 6 Barig nyomtam.

Egész máshogy kell, mint az autós szelepet.

undefined

(#20424) spartan1 válasza ludsimon (#20423) üzenetére


spartan1
aktív tag

nagyon szép binyó :K ha a csajok úgy értékelnék a binyód mint a sportkocsikat akkor folyamatosan az erdőben lehetnél :D

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20425) ludsimon


ludsimon
veterán

Ti tudtok jó árban SPD-s cipőt?

Ezt nézegetem de elég magasak az árak. :Y
Egy esőálló nadrág 14k. :Y
A legolcsóbb SPD-s cipő pedig 20k.

Szerk.: A link lemaradt. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20426) ludsimon válasza spartan1 (#20424) üzenetére


ludsimon
veterán

:DD :DD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20427) venember83 válasza Ariadne (#20421) üzenetére


venember83
nagyúr

A baj, hogy a nagyker szemétkedik s leginkább a kis üzletek meg a felhasználók szívnak. :(

(#20428) spartan1 válasza ludsimon (#20426) üzenetére


spartan1
aktív tag

szólj ha segitség kell,anno nagy erdőjáró voltam :)) ritkán tetszik ennyire binyó,mondhatni egyénisége van :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20429) ludsimon válasza spartan1 (#20428) üzenetére


ludsimon
veterán

:DDD Nem kell a gyertyát tartani, köszi. :DD

Én is imádom, gyönyörű bicikli.

undefined

(#20430) Ariadne válasza ludsimon (#20423) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak ne felejtsd el vissza is csavarni rá a tetejét.
Ja és egy jótanács, ha véletlenül ufó alakú, menet közben világító szelepsapkát szeretnél rátenni átalakítóval, ne tedd, letöri a pöcköt. :DDD Tapasztalat. :O :DDD

Cipőt legolcsóbban olyan 11-12k-tól lehet kapni, ebben a kategóriában főleg shimanok vannak. Ez alatt nem érdemes... Stoplid van hozzá?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20431) ludsimon válasza Ariadne (#20430) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tuningolom. :DDD Így szép ahogy van.

Visszatekertem. :K

Nincs hozzá stoplim. Hol lehet annyiért kapni? Jó ár. :K

undefined

(#20432) spartan1


spartan1
aktív tag

megvettem az első lámpám [link]..az üzlettulajdonos elég jó kedvében volt mivel pálinkafőzésből jött igy kaptam az alkalmon és lealkudtam 1000ft-ot.Megkaptam tőle 5000-ért.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20433) ludsimon válasza spartan1 (#20432) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol vetted?

Ilyen van apámnak, szvsz nagyon gyenge. :(
Városban elmegy nappal, de este nehézkes vele a haladás, sötétben.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20434) Ariadne válasza ludsimon (#20431) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindenképp fel kell próbálni valahol (Ridebike, Vár kerékpár, Probike, Bringavilág, most hirtelen ezekben tudom, hogy szoktak lenni cipők), mert nagyobb szokott kelleni, mint rendes cipőből, egyébként meg ebike pl., de üzletekben is.
Én Nellában vettem anno, de nagyon nem voltak szimpatikusak, nem ajánlom. Bergusonnak jónak mondják a ruházati részét, de a normál bringabolt része valami hihetetlenül elszállt árakkal dolgozik, egészen elképesztőek. Hiába lehet üdülési csekkel is fizetni...

Ja stopli, valaki nálam okosabb biztos tudja, hogy BBB pedálok tényleg csak a saját stoplijukat szeretik-e, mert nekem ez rémlik, de egyáltalán nem vagyok biztos benne.

mod: Hihi, spartan, ilyenem van, városba tényleg jó lesz, vigyázni fog rád. :K A gödrök felfedezéséhez elég, ha van közvilágítás is.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20435) ludsimon válasza Ariadne (#20434) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

Meg fogom kérdezni a Ridebike-ban a többit nem ismerem, de utánanézek a választékuknak.

undefined

(#20436) picur220 válasza spartan1 (#20376) üzenetére


picur220
veterán

Na megvan a BB7! Hozta a futár, örültem is mint állat. Felszereltem, ez elég sokáig tartott, meg nagyon felkúrta az agyamat a fos roundagon tárcsa, mert olyan 8-as volt benne, hogy az már sztem az elviselhetetlen kategória. Ki lehet ezt valahogy szedni belőle? Próbáltam normálisan beállitani, de nem igazán sikerült, mivel a 8-assal rendelkező tárcsa cirógatja a betéteket. Ha meg nem, akkor olyan távol van, hogy nem fog.
Először, mikor felraktam, elindultam vele, és olyan hangja volt, mint egy hajókürtnek 2x! Most kezd már kicsit bekopni, és halkul, már lassan semmi hangja sincs.
Szerintetek forduljak szakemberhez a beállitással, és a 8assal kapcsolatban, vagy ő sem tudja sokkal jobban beállitani?

(#20437) ludsimon válasza picur220 (#20436) üzenetére


ludsimon
veterán

Vedd le róla, és hajítsd el amilyen messzire bírod. :DDD

undefined

(#20438) spartan1


spartan1
aktív tag

nekem egyelőre elég lessz.ennyi pénzért jobbat ugysem kapok :( tesóm járja az országokat,majd ha lessz több pénzem 40-50k-m lámpára akkor beszélek vele,hogy hozzon persze csak akkor ha külföldön olcsóbb.pl:anglia,francia..majd utánanézek ott milyen árak vannak :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20439) spartan1 válasza picur220 (#20436) üzenetére


spartan1
aktív tag

szerintem beszélj azokkal akiktől vetted,hátha vissza lehet cserélni és addig nem is érdemes babrálni vele.azt nem tudom,hogy hogyan lehet tutira egyenesbe hozni :( ne lepődj meg ha a bb7-es fékpofája nem fog nagyon előszörre mert kell neki pár nap bekoptatási idő..Sokan cserélik a gyári pofákat de szerintem nincs azokkal baj..Jók a bb7-esek és szerintem szeretni is fogod ha beáll a rendszer

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20440) ludsimon válasza spartan1 (#20438) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem most vannak fontosabb dolgok, mint a lámpa.

Az lesz a legutolsó, az tuti.

Egyenlőre elég a mostani.
Akkukat kell benne cserélnem, mert amit vettem, annak ellenére, hogy 2700mAh-es, nagyon gyorsan elveszti, 1 hét alatt az energiát használat nélkül.
Eneloop akkukat fogok beletenni. A legjobb akku a Ni-MH családból.
Tiszta olyan, mint a Li-ion akku.
Bármikor rá lehet tölteni, nincs memóriaeffektus, és 1 év után is csupán 15% kapacitást veszt el.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20441) spartan1 válasza ludsimon (#20440) üzenetére


spartan1
aktív tag

milyen árban vannak ezek az elemek??

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20442) ludsimon válasza spartan1 (#20441) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem drágák.
Például itt.

Nekem volt vele személyes tapasztalatom.
Egy digitális fényképezőgépben használtam. Csak én hülye, odaadtam a fényképezővel együtt. :W
A hagyományos 2500mAh-es Energizerrel 60 képet tudtam csinálni, míg az Eneloop-al 160-at. :Y :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20443) spartan1 válasza ludsimon (#20442) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi :K nem is túl olcsóak :( de ha tényleg annyira jók és hosszúéletűek akkor megéri befektetni :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20444) ludsimon válasza spartan1 (#20443) üzenetére


ludsimon
veterán

A töltés is pénzbe kerül gondold meg. :D

Nem mindegy, hogy 3 naponta töltöd az akkut, vagy hetente. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20445) golyani válasza Ariadne (#20414) üzenetére


golyani
addikt

az már 1 éve is annyi volt mikor vettem a bringámat 150-ért:D. XT hajtómű és váltók, LX fogsor, lánc és váltókarok, WH-M505-ös kerékszett. SD5+FR-5 és akkor még a váz meg villa meg a sallang. :Dannyira jól jártam szerintem most is csak örülök neki:D

(#20446) spartan1 válasza ludsimon (#20444) üzenetére


spartan1
aktív tag

ez igaz,a mostaniakat 2-3 naponta töltöm :((( van itt villamossági bolt nálunk,rákérdezek van-e náluk vagy hoznak-e igy nem kell rendelgetnem--

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20447) picur220 válasza spartan1 (#20439) üzenetére


picur220
veterán

Tudom, hogy be kell kopnia, mega Promaxnál már most sokkal jobb, de ez a 8as akkor is kiidegelt...

(#20448) golyani válasza ludsimon (#20440) üzenetére


golyani
addikt

majd egy esti képet tudnál mutatni a lámpionról?

ilyet szerettem volna venni, csak hát nem tudtak hozni:S. ebike-ra aug. 30-van érkezésre kihirdetve, majd lehet utána még egyszer megpróbálom.

(#20449) spartan1 válasza picur220 (#20447) üzenetére


spartan1
aktív tag

hivtad már a boltot ahonnan vetted??

ma a lámpavásárlás a második üzletben jött létre,az elsőben nem találtam ami tetszett de azért végig nézegettem őket..mindegyiket bekapcsoltam és szakisan belenéztem a fényébe :DDD 7-8 lámpa után rápillantottam az eladóra és pislogtam a vakitó fénytől amit lehet félreértett..Elmenetelemkor még félig vakon mélyen belenéztem a /férfi/ eladó szemébe és ő óvatosan,halkan megszeppenve elköszönt ;]

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#20450) ludsimon


ludsimon
veterán

Holnap erős frontra kell számítani, megint kihagyom a NightRide-ot. :((
Tuti nem hagyom kint az eresz alatt, mert oda bever az eső.
Felviszem a padlásra a jószágot. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.