Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic

Hozzászólások

(#1101) G.F. válasza pjtr (#1100) üzenetére


G.F.
aktív tag

Elvileg jó lenne, de a
<button
class="g-recaptcha"
data-sitekey="XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX"
data-callback="YourOnSubmitFn">
Submit
</button

részt én egyedi modulként egy modulpozícióba tenném, mert így minden oldal alján ott lesz, egyedi modulként meg csak oda szúrnád be, ahová kell.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1102) G.F. válasza Gyb001 (#1099) üzenetére


G.F.
aktív tag

A pirossal jelölt részen bekapcsolhatod a forráskód nézetét, ill. ide kopizhatsz be html-kódot. Esetleg a Globális beállításoknál megadhatod, hogy ne legyen szerkesztő, és eleve meg se jelenik, aztán az általad pl. saját szerkesztővel kreált kódot illesztgeted be. Sok értelme nincs szvsz. Dinamikus oldalnál nincsenek a statikusnál megszokott html fájlok, itt adatbázisban van a tartalom.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1103) pjtr válasza G.F. (#1101) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia!

Köszönöm Szépen a Segítségedet :)

:R

(#1104) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Van -e ilyen szoftver joomlára? Fizetős is lehet.

"B2B matchmaking" azaz cégek(felhasználók) cégprofil alapján kereshetnek más cégeket, akikkel egy közös időpont választása után tárgyalási időt és helyszínt választanak.
Tehát másképp fogalmazva profilkezelés és eseménykezelés összekötve.

(#1105) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#1104) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Uhh, akkor ez topic killer volt, bocs ;]

(#1106) PoniLoW


PoniLoW
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az a problémám, hogy bizonyos alkategóriáknál duplán írja ki a címet.. Pontosabban kiírja az almenüpont címét és rögtön utána az alkategória címét is. Elég bénán néz így ki, viszont, ha kikapcsolom, hogy mutassa a címet, akkor mindkettő eltűnik és cím nélkül maradok.
Valakinek ötlet? :F
Köszönöm!

(#1107) G.F. válasza PoniLoW (#1106) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kicsit pontosabban fogalmazhatnál... Hol írja ki?

-gf-

(#1108) zeorsdfd válasza PoniLoW (#1106) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A menü beállításnál rejtsd el a kategóriacímet.

(#1109) PoniLoW válasza zeorsdfd (#1108) üzenetére


PoniLoW
csendes tag

Akkor sajnos eltűnik minden, nem mutatja az alkategória címét sem.

(#1110) PoniLoW válasza G.F. (#1107) üzenetére


PoniLoW
csendes tag

[link]

Pl. itt.

(#1111) G.F. válasza PoniLoW (#1110) üzenetére


G.F.
aktív tag

Itt próbáltad?

-gf-

(#1112) PoniLoW válasza G.F. (#1111) üzenetére


PoniLoW
csendes tag

Ha arra gondolsz, hogy a kategória kijelzése ki van-e kapcsolva, akkor igen.

(#1113) G.F. válasza PoniLoW (#1112) üzenetére


G.F.
aktív tag

Esetleg nyúlj bele a css-be, és ott tedd láthatatlanná a kategóriát. Nekem gyanús, hogy az alkategóriát csak a kategóriával együtt tudod ki- ill. bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1114) PoniLoW


PoniLoW
csendes tag

Sajnos nem sikerült megoldani a problémát, de már elengedtem. :DD

Van viszont egy új: egy kategórián belül szeretném a cikkeket manuálisan sorba rendezni. Ehhez a menü 'blogelrendezés' beállításaiban beállítottam azt, hogy a 'cikkek sorrendje' cikk-sorrend legyen.

Azonban így is eléggé kusza a cikk sorrend beállítása, az első és második még jó, de utána össze vissza keveri, 8 cikk esetén ilyen sorrendben: 1 2 4 6 8 3 5 7

Általában az utolsó 2 cikk fel is cserélődik.

Van erre bármi megoldás, vagy ezzel így kell szívni minden egyes menüpontnál?

Köszönöm! :C

(#1115) PoniLoW


PoniLoW
csendes tag

Még egy kérdés: All video share komponenssel töltök fel videókat FTP-re, majd jelenítem meg. Van egy videó, ami original el volt forgatva 90 fokkal balra és akárhogy forgatom és töltöm fel elforgatva a média lejátszó ragaszkodik a 90 fokos elforgatáshoz, ezzel lehet valamit kezdeni?
Köszönöm!

(#1116) G.F. válasza PoniLoW (#1115) üzenetére


G.F.
aktív tag

--Nem írtad mivel forgatod, de az valószínűleg csak a nézetet forgatta el.
Keress egy vágóprogramot és azzal elforgatás után mentsd el. [link]

-gf-

(#1117) G.F. válasza PoniLoW (#1114) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem tudom miért szívás, te beállítod a cikkek sorrendjét, ő meg úgy jeleníti meg. A cikk sorrend nem feltétlenül az, amit alapból látsz, azt akkor látod, ha a sorrend nyilakhoz böksz a cikkek táblázat felső sorában, az a le-fel nyil ikon. Ha a blogelrendezésnél választod ki, akkor az csak a blogelrendezésnél érvényesül.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1118) PoniLoW válasza G.F. (#1116) üzenetére


PoniLoW
csendes tag

VLC-vel forgattam el és mentettem rá, ha a gépemen megnyitom, akkor rendesen el van forgatva (bár a bélyegkép nem fordul el, érdekes). Azzal ezek szerint nem elég, töltsek le egy teljes verziós videóvágó programot? Amit linkeltél ingyenes verzió és rányom egy hatalmas vízjelet :D

(#1119) PoniLoW válasza G.F. (#1117) üzenetére


PoniLoW
csendes tag

A sorrend nyilak szerint van rendezve, máshogy nem is engedi kézzel húzogatni, mégis abban a sorrendben jeleníti meg, amit írtam. Itt állítottam át a menüpont beállításaiban: [kép]

(#1120) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Egyszerű foglaltsági naptár kiegészítést tud valaki?

Mire kell:
Egy apartman foglaltságát kell jelezni. Lehessen foglalást küldeni, meg a tulajdonos be tudja állítani, hogy mikor foglalt az apartman. Emailt küldjön a foglalásról az apartman tulajdonosának. (regisztráció nem szükséges, nincs több szoba, az apartman egyben kiadó)

Az is megfelelő lenne esetleg, hogy egy formon beállítani és mailben elküldeni az apartman tulajdonosának.
Aztán egy másik kiegészítő meg foglaltsági naptárként mutatná a szabad időszakokat. Belépve a weboldalra a foglaltsági naptárba tudna írni a tulaj, ami azonnal megjelenne a weboldalon.

Ha minden kötél szakad akkor megoldom úgy, hogy formon kiválasztja az időszakot a megrendelő, amiről email megy a tulajnak. A tulajnak meg csinálok egy google naptárt amit megjelenítek a weboldalon.

A fő, hogy ne legyen bonyolult az admin oldal sem!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ronyman

[ Szerkesztve ]

(#1121) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Nem tudom olvassa-e még valaki a topicot. A következő kérdéseim lennének a phoca galleryvel kapcsolatban.

- Hogy a fenébe tudom beállítani, hogy nagyobb legyen a kategória képe valamint a kis képek mérete és hogy hány olszlopan jelenítse meg a képeket?
- Hogy lehet magyarrá tenni? (letöltöttem bemásoltam az admin/languages mappába mégsem megy)

Ha tudtok kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#1122) zeorsdfd válasza Ronyman (#1121) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A nyelvnél vszeg a régi 1.5-ös verzióhoz való "informal" packot töltötted le. A másik működik: https://github.com/PhocaCz/PhocaGallery/releases/download/languages/hu-HU.com_phocagallery_j3.zip

A képméretet pedig egyszerűen a beállítások/thumbnailsnél lehet beállítani. És utána kiválasztani, hogy kategória nézetben small v medium legyen.

Hogy hány oszlop legyen arra én se találtam működő beállítást.Könnyen lehet, hogy a default.css-ben kell turkálni, de reszponzivitás szempontjából én mégse tenném, legyen csak "flow" tipusú elrendezés.

(#1123) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Közel nullkilométeres Joomla-s vagyok. Az elsö weblapom keszítettem el most.
[link]

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hiába keresek rá google-ben, sehol sem találja az oldalam úgy, hogy az oldal/domain/tárhely aktiv.

A globál beállításokban semmit nem módosítottam, csak a sallangokat írtam be (webhely neve, meta leírása/kulcsszavai), ugyanezeket a home menüelemnél is elvégeztem.

Tudnátok esetleg tippet adni, hogy mivel próbálkozzak még?

A konstruktív kritikákra is nyitott vagyok teljes mértékben.

Elöre is köszönöm!
B

(#1124) G.F. válasza Bazs87 (#1123) üzenetére


G.F.
aktív tag

Szerintem a kereső szempontjából nem érdekes, hogy joomla vagy nem joomla. Első körben keresőbarát linkek [link], releváns tartalom, mert ami most fenn van, elég soványka és csinálj webhelytérképet (sitemap), ezt beküldöd a google search consolban létrehozott fiokodba, a robots.txt ellenőrzése. Szóval csupa olyasmi, amik leírását megtalálod a neten. Aztán vársz.

-gf-

(#1125) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek szeretnék segíteni a weboldalával kapcsolatban. Az oldal készítője már nem akar vele foglalkozni.

A problémám:
Van egy Joomla oldal, ahol vannak termék kategóriák és hozzájuk tartozó termékek - ezek Virtuamart-al vannak kezelve.
Admin felületre való belépés után látszólag működik minden, terméket hozzáadok, megjelenik, frissül admin oldalon a táblákba, a formokon és az adatbázison minden megjelenik.
VISZONT, ha frontendet megnyitom, nem jelennek meg az új termékek (a termékkategóriák még valamilyen szinten igen), de a termékek már nem

Van esetleg valami tippetek hogy, mi lehet a probléma, vagy minek lenne érdemes utána néznem?

Köszi előre is! :R

(#1126) zeorsdfd válasza Bobrooney (#1125) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sok oka lehet, de ránézés nélkül nehéz kitalálni:
-nincs publikálva a termék
-a raktárkészlet nincs beállítva
-jogosultsághoz van kötve a láthatóság

(#1127) Bobrooney válasza zeorsdfd (#1126) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi! :R

Sajnos ezek sem hoztak megoldást.
Olyan jött elő még közben, hogy a korábban a weboldalon már megjelent termék leírásában ha módosítottunk akár egy karaktert utána a termék eltűnt az oldalról.

Esetleg vmi más tipp?

(#1128) zeorsdfd válasza Bobrooney (#1127) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Megnézném még, hogy:
Nincsenek -e valamilyen (már nem használt) vásárlói csoportokhoz rendelve ezek a termékek.
Nincsenek -e létrehozási dátum szerint rendezve.
Többnyelvűség is okozhat ilyet.
Régebbi VM verzió?

(#1129) Bobrooney válasza zeorsdfd (#1128) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi, ezekre rálesünk!
VirtueMart 3.0.16

(#1130) Bobrooney válasza zeorsdfd (#1128) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"Többnyelvűség is okozhat ilyet." -> Ha ez okozta a gondot, akkor minek kéne utána nézni?

Köszi :R

(#1131) G.F. válasza Bobrooney (#1130) üzenetére


G.F.
aktív tag

Először is azt csak tudod, több nyelvű-e az oldal. Ha nem, nem ez okozza. Ha igen, akkor minden terméknek létezni kell egy-egy nyelvhez rendelt fordításának..

-gf-

(#1132) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok! Van egy olyan gondom hoy joomla! alapú weboldal alatt phoca gallery vel képet szeretnék közzéteni, a kategória megjelent a honlapon, jelzi is hogy 20 képe van benne, de képet azt nem mutat helyette ez fogad: [link]

Mit csináltam rosszul? :(

(#1133) zeorsdfd válasza Recon666 (#1132) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Első blikkre space van a filenévben.
Se space, se ékezet, se semmilyen spec. karakter ne legyen benne.

[ Szerkesztve ]

(#1134) G.F. válasza Recon666 (#1132) üzenetére


G.F.
aktív tag

The requested URL /images/phocagallery/Molnarbalazs2019/thumbs/phoca_thumb_l_bak endre.jpg was not found on this server.
Esetleg írásvédett a mappa, és nem generálta le a thumbnaileket... Bár ilyen esetekben megnyitja azért a nagyobb képet, de az meg nincs linkelve...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1135) G.F. válasza zeorsdfd (#1133) üzenetére


G.F.
aktív tag

Negnéztem a linken egy másik albumot és ott megjelent a kép:

"/images/phocagallery/2019. Biciklitúra/thumbs/phoca_thumb_l_Az első megállónál frissítővel kínálták a résztvevőket.JPG"

Na ebben is volt szóköz, mégis rendben volt, tehát más lehet a hiba.

-gf-

(#1136) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi srácok, megnézem! :R

(#1137) BTom1970


BTom1970
tag

Többször kértek már tőlem 1 oldalas, egyszerű honlapot. Mennyit lehet egy ilyenért elkérni? Ha grafika is alig van rajta. Menü stb. nincs.
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1138) G.F. válasza BTom1970 (#1137) üzenetére


G.F.
aktív tag

Amennyit fizetnek... :DD

-gf-

(#1139) zeorsdfd válasza BTom1970 (#1137) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

50-ért megcsinálom, bár ez joomla topic. Ha nagyon egyszerű az oldal akkor nem kell joomla se.

(#1140) BTom1970 válasza zeorsdfd (#1139) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi. A másik topicban nem kaptam válasz már egy hete.

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#1141) jopk


jopk
friss újonc

Már meglévő joomla oldalhoz szeretnénk csinálni egy kiegészítőt, erre keresnék programozót (+ opencartba is kellene egy kiegészítő). Légyszi ajánljatok valakit!

(#1142) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Egy másik weboldalról szeretnék adatokat szinkronizálni az én oldalammal. Ezt hogyan tudom a legegyszerűbben kivitelezni? Ehhez sajnos abszolút nem értek... :(

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1143) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Él még a topic?
Olyan bővítményt keresek amivel 3D-s objektumot tudok tudok beilleszteni és megjeleníteni Joomla oldalon!

(#1144) zeorsdfd válasza PeLa87 (#1142) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A folyamatos szinkronizálásról nem tudok (vagyis inkább bonyolult) de import/export lehetőség van: https://extensions.joomla.org/extension/j2xml/

(#1145) PeLa87 válasza zeorsdfd (#1144) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Köszi!
Esetleg el tudnád magyarázni, hogy hogyan kell használni?

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1146) zeorsdfd válasza PeLa87 (#1145) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Feltelepíted mindkét weboldalra a plugint, az egyik oldalon kiexportálod a tartalmat xml fileba, a másikon meg importálod az elmentett tartalmat. Cikkek, kategóriák, címkék, jogosultságok és felhasználók, amiket tudsz így költöztetni.

[ Szerkesztve ]

(#1147) PeLa87 válasza zeorsdfd (#1146) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Jahh hát ez kivitelezhetetlen sajnos... Külföldi oldal és API kulcsot adna...

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1148) Lecs@


Lecs@
addikt

Sziasztok. 3/4 kész weboldalt szeretnék befejeztetni valakivel. Tudnátok valakit ajánlani ? :R

512 GB

(#1149) zeorsdfd válasza Lecs@ (#1148) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Írtam privit.

(#1150) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

KIFÜ új szervert helyezett üzembe, ezért a meglévő iskolai weboldalakat új helyre kell költöztetni.
Sajnos az adatok költöztetését nem ők végzik, hanem rábízzák a felhasználóra.
A régi sulinet.hu szervert kivonják a forgalomból, helyette egy új szervert állítottak be, aminek edu.hu a címe.
iskolanév.edu.hu - ez lesz az új weboldal.

Tudnátok segíteni mi a legegyszerűbb módja a költözésnek?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Joomla! topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.